Αποστολέας Θέμα: Rockwave Festival 2007  (Αναγνώστηκε 143215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #500 στις: 05/07/07, 22:04 »
Αυτο το χιουμορ σου ρε παιδι μου...

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #501 στις: 06/07/07, 10:23 »
Θέλω να αναφερθώ στο χώρο για μιά ακόμη φορά (και πέρυσι τα ίδια έλεγα) : είναι επιεικώς απαράδεκτος!
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ για να δεί μιά συναυλία και να πληρώσει 60-80€;! Τόσα γήπεδα έχει η Αθήνα με πρόσβαση από ΜΜΜ αυτοί πρέπει να το κάνουν κάπου που αναγκαστικά θα πάς με ΙΧ (γιατί πως αλλιώς να πάς;;) και θα υποστείς αυτή τη τρελλή ταλαιπωρία; Αλήθεια όσοι ήταν στα περίφημα πάρκινγκ τι ώρα έφτασαν σπίτια τους;; Και το ποιό παλαβό : είναι τόσο δύσκολο να κάνουν μία συμφωνία με τον ΟΣΕ να βάλει 1-2 τρένα για πήγαινελα τουλάχιστον να εξυπηρετηθούν κάποιοι έτσι;
Τι προσφέρει το μεγάλο κόστος του εισητηρίου εκτός από ταλαιπωρία;; Για το ετερόκλητο των συγκροτημάτων που ανέφερε κάποιος παραπάνω συμφωνώ και επαυξάνω.
Για να μην πω για τον ήχο : στους Metallica ήταν μάπα στην αρχή, η φωνή δεν ακουγόταν καθόλου μετά κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα. Από την άλλη πλευρά (δεξιά της σκηνής) μου είπαν ότι ακούγονταν μόνο τα μπάσα. Τέλος πάντων αφού πάμε καλά να πάθουμε, αυτοί κονομάνε κάθε χρόνο γιατί να αλλάξουν κάτι;
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #502 στις: 06/07/07, 11:20 »
σε αυτα που λεει ο zeppelin εχει δικιο,αλλα η κατασταση με το terravibe δυσκολα αλλαζει,καθως δν νομιζω το rockwave να φυγει απο την didi.παντως το parking ηταν μια προοδος σε σχεση με περσυ.για τη σκηνη διαφωνω.ηταν στο καλυτερο κατ εμε υψος.τωρα αν ειχε ερθει κανας διμετρος μπροστα σου αλλαζει το πραγμα

Εγώ φίλε μου επειδή δεν είμαι κ κανένας ψηλός (1.73) θυσίασα τα extra 30 ευρώ για VIP εισιτήριο, για να αποφύγω τους δίμετρους ;)
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #503 στις: 06/07/07, 15:17 »
Αυτο το χιουμορ σου ρε παιδι μου...
Αυτες οι απαντησεις σου ρε παιδι μου...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #504 στις: 06/07/07, 16:32 »
Τέλος πάντων αφού πάμε καλά να πάθουμε, αυτοί κονομάνε κάθε χρόνο γιατί να αλλάξουν κάτι;

Αφού πάτε, προς τι η αγανάκτηση; Πετυχημένη (σε οικονομικά μέτρα) συνταγή, προφανώς και δεν έχει λόγο να αλλάξει. Στην τελική, όταν πηγαίνουν ακόμα κι εκείνοι που αντιλαμβάνονται πως αποτελούν θύματα, από ποιους αναμένουμε να αλλάξουν τα πράγματα;

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #505 στις: 06/07/07, 16:47 »
μα καλά εύκολο το'χετε απλά να μην πάμε να δούμε τους θεούς-Metallica απλά και μόνο για να μποικοταρουμε τη didi?! ???.....Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια...δεν είναι απλά τα πράγματα....εγώ ας πούμε το σκέφτομαι τώρα πολύ σοβαρά για τους Tool και αν έπαιζαν κάπου αλλού θα πήγαινα χωρίς δευτερη σκέψη αλλά τώρα στη μαλ**ασα θα το σκεφτώ να ξαναφάω τέτοια ταλαιπωρία...

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #506 στις: 06/07/07, 17:20 »
μα καλά εύκολο το'χετε απλά να μην πάμε να δούμε τους θεούς-Metallica απλά και μόνο για να μποικοταρουμε τη didi?! ???.....Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια...δεν είναι απλά τα πράγματα....εγώ ας πούμε το σκέφτομαι τώρα πολύ σοβαρά για τους Tool και αν έπαιζαν κάπου αλλού θα πήγαινα χωρίς δευτερη σκέψη αλλά τώρα στη μαλ**ασα θα το σκεφτώ να ξαναφάω τέτοια ταλαιπωρία...

Με τετοιες τιμες ομως ειναι εντελως πειρασμος(καλα εγω θα πηγαινα ετσι και αλλιως :P ;D)
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #507 στις: 06/07/07, 20:08 »
Αυτο το χιουμορ σου ρε παιδι μου...
Αυτες οι απαντησεις σου ρε παιδι μου...

Ε τι να κανω να βριζω τον καθενα για τις π**αριες που λεει;

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #508 στις: 07/07/07, 15:24 »
Αυτο το χιουμορ σου ρε παιδι μου...
Αυτες οι απαντησεις σου ρε παιδι μου...

Ε τι να κανω να βριζω τον καθενα για τις π**αριες που λεει;
χωσε χωσε!
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #509 στις: 07/07/07, 15:40 »
μα καλά εύκολο το'χετε απλά να μην πάμε να δούμε τους θεούς-Metallica απλά και μόνο για να μποικοταρουμε τη didi?! ???

Σε αυτήν την περίπτωση, πρέπει να εκλείψει η υποκρισία της εκ των υστέρων άσφαιρης διαμαρτυρίας. Όποιος τα σκάει κανονικότατα για να δει τους κάθε "θεούς", γνωρίζοντας πως θα του πιάσουν τα οπίσθια, ουσιαστικά υποθάλπει την κατάσταση που υποτίθεται πως τον ενοχλεί. Συνενοχή με άλλα λόγια κι ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.

Edit: Και μια υπενθύμιση. Αν έχουμε να κάνουμε με "θεούς", όσα και να σου ζητήσουν, πάλι λίγα θα είναι. Οι "θεοί" δεν εκτιμώνται άλλωστε με ανθρώπινα μέτρα και σταθμά. Ή λοιπόν πέφτει το παραδάκι σύννεφο ή φροντίζεις να γίνεις άθεος για να μη σε πιάνουν κορόιδο.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/07, 15:47 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #510 στις: 07/07/07, 15:51 »
μα καλά εύκολο το'χετε απλά να μην πάμε να δούμε τους θεούς-Metallica απλά και μόνο για να μποικοταρουμε τη didi?! ???

Σε αυτήν την περίπτωση, πρέπει να εκλείψει η υποκρισία της εκ των υστέρων άσφαιρης διαμαρτυρίας. Όποιος τα σκάει κανονικότατα για να δει τους κάθε "θεούς", γνωρίζοντας πως θα του πιάσουν τα οπίσθια, ουσιαστικά υποθάλπει την κατάσταση που υποτίθεται πως τον ενοχλεί. Συνενοχή με άλλα λόγια κι ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.

Edit: Και μια υπενθύμιση. Αν έχουμε να κάνουμε με "θεούς", όσα και να σου ζητήσουν, πάλι λίγα θα είναι. Οι "θεοί" δεν εκτιμώνται άλλωστε με ανθρώπινα μέτρα και σταθμά. Ή λοιπόν πέφτει το παραδάκι σύννεφο ή φροντίζεις να γίνεις άθεος για να μη σε πιάνουν κορόιδο.

 ???  ::)   Aυτή είναι η λύση δλδ? Να το βουλώνουμε και να μη λέμε τίποτα?
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καλυτερέψει η διοργανωση και τα 80 ευρω να πιανουν τοπο...οχι όπως τωρα στο rockwave που ουσιαστικα μονο για τουσ μεταλικα χαρηκα που τα εδωσα τα 80.....μηπως ξερεις τι εγινε με την ασυννενοησια με τις εισοδους των pl1-pl2-pl3? εκεί ήμουν...είδα πως ποδοπατηθηκαν καποια άτομα....
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/07, 15:53 από sepsis »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #511 στις: 07/07/07, 15:59 »
Γιατί ακριβώς να βελτιωθεί μια κατάσταση όταν οι συναυλίες, παρά τις απαράδεκτες ενίοτε συνθήκες, είναι sold out; Ένας επιχειρηματίας δεν πρόκειται να προβεί σε αλλαγές και δη οικονομικής φύσεως, εκτός κι αν αρχίσει να πονάει η τσέπη του ή μυριστεί περισσότερο παρά.

Σε κάθε περίπτωση θεωρώ πιο συνετό να σιωπά κανείς, παρά να συμμετέχει στο πανηγύρι ενισχύοντάς το και να ξιφουλκεί αργότερα, λες και δεν ήξερε που και σε τι έπαιρνε μέρος.

Καμιά διοργάνωση πάντως δεν πρόκειται να "καλυτερέψει" με ένα μαγικό τρόπο ή με θεϊκή παρέμβαση. Πρέπει να βάλεις και το χεράκι σου ο ίδιος, ακόμα και διά της απουσίας σου. Όταν θέλουμε όμως και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο, δε γίνεται τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #512 στις: 07/07/07, 16:00 »
Γιατί ακριβώς να βελτιωθεί μια κατάσταση όταν οι συναυλίες, παρά τις απαράδεκτες ενίοτε συνθήκες, είναι sold out; Ένας επιχειρηματίας δεν πρόκειται να προβεί σε αλλαγές και δη οικονομικής φύσεως, εκτός κι αν αρχίσει να πονάει η τσέπη του ή μυριστεί περισσότερο παρά.

Σε κάθε περίπτωση θεωρώ πιο συνετό να σιωπά κανείς, παρά να συμμετέχει στο πανηγύρι ενισχύοντάς το και να ξιφουλκεί αργότερα, λες και δεν ήξερε που και σε τι έπαιρνε μέρος.

Καμιά διοργάνωση πάντως δεν πρόκειται να "καλυτερέψει" με ένα μαγικό τρόπο ή με θεϊκή παρέμβαση. Πρέπει να βάλεις και το χεράκι σου ο ίδιος, ακόμα και διά της απουσίας σου. Όταν θέλουμε όμως και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο, δε γίνεται τίποτα.

Με πρόλαβες... +10
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #513 στις: 07/07/07, 16:07 »
Γιατί η Ελλάδα δεν είναι Αθήνα....υπάρχουν και κάτι εκατομμύρια επαρχιώτες που θα τα σκασουν οσο οσο για να δουν τον καθε Θεό που ερχεται στην αθήνα...και είναι σαφώς πιο ευκολο γι αυτόν να παει αθήνα παρα στο εξωτερικο πχ για να παρακολουθήσει ενα φεστιβαλ της προκοπης
Εγω πχ, ήρθα φετος αθηνα και θελω να πηγαινω σε οσο πιο πολλα λαιβ μπορώ γιατι τα προηγουμενα χρονια λογω επαρχιας δεν μπορουσα
Αυτοι λοιπον ειναι αυτοι που τα σκανε!και ειναι πολλες αλλες περιπτωσεις....
θα σ'ακουσει νομιζεις ο πιτσιρικας που ακουσε μεταλικα στα 17 του να μην παει στο λαιβ απλα για να μποικοταρει τη διοργανωση? Στα τετοια του! Για αυτον/εμας είναι ενα ονειρο το οποιο δεν χανεται!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #514 στις: 07/07/07, 16:19 »
Για τα όνειρα λοιπόν δεν κλαίγεσαι αγαπητέ μου. Δίνεις και τα διπλάσια και λες κι ευχαριστώ.

Κατάλαβε κάτι για να μη χρειάζεται να το επαναλάβω και τρίτη φορά. Αν επιλέγεις να πας γνωρίζοντας πως έχουν τα πράγματα, δε βγαίνεις αργότερα να εξακοντίζεις μύδρους και κατηγορίες για τους κακούς διοργανωτές και το ακριβό εισιτήριο. Κάθεσαι ήσυχα ήσυχα και κάνεις τεμενάδες στο Λώρη που σε αξίωσε να δεις τους επίγειους Θεούς, αντί να τα χώνεις για το απαράδεκτο service. Και φυσικά κάνεις επίσης τουμπεκί για την επόμενη φορά που ο Λώρης δε θα έχει κανένα λόγο να αλλάξει το παραμικρό στη διοργάνωση, αφού θα συρρεύσουν μυριάδες και πάλι.

Έτσι είναι η ζωή...αν θες να αλλάξεις πράγματα, πρέπει να κάνεις και θυσίες. Εύκολο δεν είναι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #515 στις: 07/07/07, 16:47 »
Συμφωνω ρε συ...εγώ προσωπικά όπως και πολλοί άλλοι πρώτη φορά πάω σε Rockwave και γενικα σε συναυλίες οπότε δεν έχουμε επίγνωση για το χαλι που επικρατεί....προσωπικά για την αδιοργανωσία των προηγουμενων χρονων που διαβαζα δεν τα πολυπιστευα κιολας..νομιζα πως υπερεβαλλαν μερικοι μερικοι μέχρι βεβαια που το εζησα προσωπικα..δεν θα ξανακανω το ιδιο λαθος

Αυτο λέω...

Επιμενω όμως πως δεν ειναι σωστη η νοοτροπια του να βολευομαστε με οτι μας προσφερουν

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #516 στις: 07/07/07, 16:52 »
λοιποοοοοοοον....ας μιλησω κι εγώ για την τριτη μέρα.....για την οργανωση της didi δεν θα μιλησω...βαριεμαι να λεω τα ιδια και τα ιδια......λοιπον...dirt spawn disease....εντυπωσιαστηκα...αν και δεν ειμαι φαν του συγκεκριμενου είδους....μπορω να πω ότι μ'αρεσαν αρκετα...΄και ελπιζω να έχουν αναλογη συνεχεια...MY DYING BRIDE.....εμπειρια ζωής.....απιστευτοι...απο την πρώτη στιγμη που εμαθα ότι θα επαιζαν και οι bride γουσταρα ακόμα πιο πολύ...κλαι αποζημιωθηκα.....καθηλωτικοι......METALLICA....δεν παιζει να υπάρχει μεγαλύτερη μπαντα στον χώρο του μεταλ.....οσα χρονια και αν περάσουν...οσες μαλακιες cd και να βγάλουν....παραμενουν θεοι..(εφοσον παιζουν στα λαιβ μεχρι τα αλμπουμ που ήταν οντως θεοι...)....αυτά.....δεν επαιζε αλλη μπάντα έ? η μήπως έπαιζε...?  :P

για καποιους λαλακες που φωναζαν metallica την ώρα που επαιζαν οι mdb....ελεος ρε αμπαλοι....λίγο σεβασμο δεν σας διδαξε κανεις? καραγκιοζηδες... >:(

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #517 στις: 07/07/07, 17:48 »
Επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα, έχω να πω 2-3 πράγματα:

Για τα όνειρα λοιπόν δεν κλαίγεσαι αγαπητέ μου. Δίνεις και τα διπλάσια και λες κι ευχαριστώ.
Εγώ, αν κ όνειρο μου οι H&H, μπορώ να πω πως η παραπάνω άποψη, είναι κάποιου, ο οποίος δεν καίγεται να δει live τα αγαπημένα του συγκροτήματα, αλλά απλά να σχολιάσει αυτούς που καίγονται.  :-\
Θα έδινα τα ίδια, δύσκολα παραπάνω, σε καμμία περίπτωση τα διπλάσια!

Κατάλαβε κάτι για να μη χρειάζεται να το επαναλάβω και τρίτη φορά. Αν επιλέγεις να πας γνωρίζοντας πως έχουν τα πράγματα, δε βγαίνεις αργότερα να εξακοντίζεις μύδρους και κατηγορίες για τους κακούς διοργανωτές και το ακριβό εισιτήριο. Κάθεσαι ήσυχα ήσυχα και κάνεις τεμενάδες στο Λώρη που σε αξίωσε να δεις τους επίγειους Θεούς, αντί να τα χώνεις για το απαράδεκτο service. Και φυσικά κάνεις επίσης τουμπεκί για την επόμενη φορά που ο Λώρης δε θα έχει κανένα λόγο να αλλάξει το παραμικρό στη διοργάνωση, αφού θα συρρεύσουν μυριάδες και πάλι.
Φέτος ήταν η πρώτη χρονιά που ίσχυσε το μέτρο με τις ζώνες κ τις διαφορετικές κατηγορίες εισιτηρίων!
Δεν μπορούσαμε συνεπώς να γνωρίζουμε πως έχουν τα πράγματα ακριβώς ;)
Επίσης, (γιατί στο Ελλαδιστάν βρισκόμαστε) υπήρχε η κρυφή ελπίδα, να μην υπάρξει αυστηρότητα, όπως κ έγινε, τουλάχιστον τη 2η μέρα!
Τέλος, τουμπεκί να κάνουμε για ποιό λόγο; Τα κακώς κείμενα πρέπει να αναδεικνύονται.
Συμφωνώ, ότι η μη συμμετοχή του χρόνου πχ. θα βελτιώσει κάπως την κατάσταση, όσο όμως 1ος κ μοναδικός σκοπός των διοργανωτών είναι το κέρδος, η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει.

Έτσι είναι η ζωή...αν θες να αλλάξεις πράγματα, πρέπει να κάνεις και θυσίες. Εύκολο δεν είναι τίποτα.

Σε αυτό συμφωνώ εντελώς.
Ας ξεκινήσουμε τις θυσίες για ένα καλύτερο αύριο σε άλους τομείς της ζωής μας...Ας αφήσουμε τη διασκέδαση στην άκρη!
Άμα πάρεις κ τη διασκέδαση από τον Έλληνα τί του έμεινε;
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #518 στις: 07/07/07, 22:01 »
Καλα ολα αυτα ρε παιδια... αλλα πιστευω οτι το να στηνεις μια συναυλια, εμμεσως πλην σαφως, μονο για τους φανατικους, ειναι αν μη τι αλλο εκμεταλλευση και κοροιδια.
Εγω δεν πηγα σε καμμια μερα του φετινου Rockwave κυριως λογω χρηματων αλλα κ διπλης εξεταστικης. Ειχα παει ομως περισυ και γνωριζω το ποσο αθλια διοργανωνουν...
Η αποψη μου ειναι η εξης: Θα εδινα 80Ε για τη δευτερη μερα (γιατι με τα 60 απο οσο ξερω δεν βλεπεις τιποτα) λογω των πολλων "βαριων" ονοματων... αλλα με βαρια καρδια και παλι, γιατι μαζι με ολα τα παρελκομενα (μεταφορα-νερο-τιποτα να φαω) θα μου εβγαινε κονδυλι γυρω στα 110Ε. Ε δυσκολα δινω τοσα για μια συναυλια.
Δεν ειμαι φανατικος των Μεταλλικα, εντουτοις ηταν μια συναυλια που απο την ανακοινωση της την ειχα στα "σιγουρα" υποψιν μεχρι που εμαθα την τιμη... αν ηταν λιγο πιο φτηνα θα πηγαινα. Αλλα το θεωρω προσβλητικο να ζητανε τοσα χρηματα (κ δυστυχως ή ευτυχως κατακρινω και το συγκροτιμα και τους διοργανωτες, διοτι ειναι γνωστο το ποσο ταλιροφονιαδες ειναι οι πρωτοι...) για να πας να δεις μια συναυλια, ειδικα αφου θα φας τοση ταλαιπωρια. Να το εκανα στο ΟΑΚΑ ξερω γω με τα ιδια λεφτα, θα ηταν και παλι πολλα, αλλα ισως να τα εδινα πιο ευκολα, ξεροντας οτι μπορω να γυρισω στο σπιτι μου διχως να δωσω εναν σκασμο λεφτα στα μεταφορικα και να υποστω τετοια ταλαιπωρεια οση στο Terra Vibe. Το να χτυπας ομως τον φανατικο,ο οποιος γνωριζεις οτι θα δωσει οσο οσο και θα υποστει του Ιησου τα παθη για να δει ενα συγκροτημα, ειναι το λιγοτερο ανηθικο.

Για την επαρχια που ειπωθηκε παραπανω, δυστυχως ειναι παντου ετσι, οχι μονο στην Ελλαδα... δηλαδη οταν ενα μεγαλο συγκροτημα παει σε μια ξενη χωρα, θα παιξει στην πρωτευουσα, αντε και στην 2η μεγαλυτερη πολη... σπανια θα παει αλλου, εκτος εαν υπαρχει εκει ενα φεστιβαλ πολυ γνωστο που τραβαει πολυ κοσμο και δινει πρεστιζ στις μπαντες.

Το θεμα δεν ειναι να "Ας ξεκινήσουμε τις θυσίες για ένα καλύτερο αύριο σε άλους τομείς της ζωής μας...Ας αφήσουμε τη διασκέδαση στην άκρη!" οπως ειπε ο Zeppelin ειρωνευομενος, αλλα να απαιτουμε το σεβασμο που μας αξιζει, ως πελατες στην τελικη...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #519 στις: 08/07/07, 03:26 »
Ας γραψω και εγω την γνωμη μου τωρα που γυρισα.
Καταρχην οι συναβλιες μαματες! Ακομα και την ωρα που επαιζαν οι Dream Theater οι οπιοι δεν μου αρεσουν, γουσταρα και δεν βαρεθικα ουτε λεπτο...  Και ιδικα στους Metallica περασα τελεια! Μεγαλη φουστια ομως αυτο με το καγκελο το οπιο την δευτερη μερα ητανε μια χαρα και εβλεπες χωρις κανενα προβλημα αλλα την δευτερη το πηγανε τοσα μετρα πισω... Εγω δεν μασισα και πηδηξα μεσα, για τους Metallica ανεβηκα Αθηνα, οι Metallica ητανε το κολημα μου για 2 χρονια και παραμενουν απο τα αγαπημενα μου συγκροτιματα, ο James ειναι απο τα μεγαλητερα ιδολα μου και δεν θα μου στερισουν μερικοι λαλακες το να τους δω απο αποσταση 2-3 μετρων... Αδικο για οσους πληρωσανε 80 ευρο αλλα τι να κανουμε.. εμενα αυτη η συναβλια μου κοστισε 1000ευρω....  Οπως και να εχει εφτασα να ειμαι στην δευτερη σειρα, το τι ξυλο και σπροξιδι περασα βεβαια για να φτασω δεν λεγετε... καθομουνα πονειρα και ισιχια και περιμενα ποτε θα κοπανιθει καπιος η κατι τετιο και χονομουν ολο και πιο μποστα...  :P Το απολυτο που μου εμεινε πιο πολυ απο ολα ητανε οταν καπιος πεταξε ενα κολοχαρτο και τον κοιταγε ο James με ενα αυστιρο υφος γεματο κακια... ολα τα λευτα!
Οσο για οσα λετε για την μεταφορα, εγω ειχα εισιτιρια για τα λεωφορια και δεν εχω παραπονο... Μια χαρα μας πηγανε και μας φερανε και δυο μερες, αν και μετα τους Metallica κατι ειχε γινει και ειχανε μπλοκαρει και καναμε κοντα 2 ωρες να φυγουμε... αλλα δεν με ενοιαξε καθολου... Με μια χαρα παρεα ειμουν κια δεν θα καθομουν να σκευτομαι τα "κακος κειμενα" αλλα το οτι περασα γαματα.... Τωρα για οσους ηρθανε και φυγανε με τα δικα τους οχηματα, βλακια κανατε που μετο που τελιωσε η συναβλια τρεξατε ολοι μαζι να φυγετε... Εγω αν ειχα παει με δικο μου οχημα θα καθομουνα εκει περα στο χορταρι, θα πινα την μπυριτσα μου θα ελεγα τις μαλακιες μου με την παρεα μου και αφοτου ειχαν περασει κανα δυο ωρες θα εφευγα...  Για μενα η συναβλια δεν ειναι μονο κατα την ωρα που παιζει μια μπαντα, ειναι ολος ο χαβαλες πριν και μετα, που αν δεν το δεις σαν χαβαλε εισαι χαμενος...


Φοτογραφιες απο τις συναβλιες που μπορουμε να βρουμε; Ιδικα απο τους Metallica..!
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #520 στις: 08/07/07, 11:25 »
Φωτογραφιες απο τις συναυλίες που μπορουμε να βρουμε; Ειδικα απο τους Metallica..!

Πήγαινε στο www.flickr.com, κάνε search για Metallica Athens, Rockwave Athens κοκ., θα σου βγάλει αρκετά!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #522 στις: 09/07/07, 16:33 »
THANKS :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #524 στις: 09/07/07, 16:59 »
μου λεει οτι χρειαζεται καινουργιο software για να το παιξει στο realplayer.βοηθεια κανεις???

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
84 Απαντήσεις
29447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:54
από Staggάρης
8 Απαντήσεις
4554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
31 Απαντήσεις
11759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
41213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης