Ψηφοφορία

Θέλω να φτιάξω κάτι πολύ απλό που θα μου κάνει διαφορά στον ήχο αλλά και θα με διασκεδάσει!.. Θέλω ένα:

Buffer (για να οδηγούμε πετάλια χωρίς απώλειες πρίμων και δυναμικών)
Booster (για το έξτρα "κλώτσημα" στην παραμόρφωση ή το solo boost)
Fuzz (για... όλα κυριολεκτικά!)
Overdrive (για λίγη ή πολλή χορταστική ..βρώμα!)
Ενισχυτάκι 1/2w για την κρεβατοκάμαρα με Volume, Tone, Gain και Dirt switch
Άλλο! (πείτε μου τι κάνετε κέφι να φτιάξουμε...)

Αποστολέας Θέμα: Κατασκευή DIY: Φτιάχνουμε κάτι μαζί;..τι θα κάνατε κέφι;  (Αναγνώστηκε 694752 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
@Ανδριανος
απο την σελιδα που εδωσες για βαμενα κουτια φαινεται πως δεν χρεωνουν το βαψιμο  :D . τι θα ελεγες να κανεις ενα tutorial για επιγραφες - εκτος και αν εχεις κανει ηδη - γιατι μεχρι τωρα παιρνω εναν μαρκαδορο και γραφω με τα ασχημα γραμματα μου επανω στα πεταλια. Και γινονται μια αηδια.  :P

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
@ Adrianos
Εσενα σου εχω πει να μην ποσταρεις γιατι μας αναβεις φωτιες... ;D ;D ;D ;D


..απολογούμαι..ειλικρινά..

@Ανδριανος
. τι θα ελεγες να κανεις ενα tutorial για επιγραφες - εκτος και αν εχεις κανει ηδη - γιατι μεχρι τωρα παιρνω εναν μαρκαδορο και γραφω με τα ασχημα γραμματα μου επανω στα πεταλια. Και γινονται μια αηδια.  :P


Θα γίνει, απλά θέλω να γίνει πολύ καλά, για ολόκληρη την τεχνική, και γιαυτό, πρέπει να βρω χρόνο να πάρω μία σειρά φωτογραφίες, από μία διαδικασία που διαρκεί μέρες..
Έχω τρεχόντως στα σκαριά 2 κουτιά απο πετάλια, τα οποία αργά η γρήγορα θα πρέπει να φτιάξω, οπότε αμέσως μετά θα γίνει το ποστ που όλοι ζητάτε.

Κάποιες χρήσιμες αρχικές πληροφορίες για ετοιμασία κουτιών έχω παραθέσει εδώ: Απ: Κατασκευή DIY: BYOC Classic Phaser – με φωτογραφίες και πλήρη περιγραφή


Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος aragorn23984

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • I can change one note and make you cry...
    • Προφίλ

  Και επίσης, υπάρχει κίνδυνος να κάψω τίποτα σε περίπτωση κάποιας λάθος κόλλησης??(απο φρύδια μέχρι ενισχυτή..) :P
 


Ενισχυτής, φρύδια και όλα τα λοιπά ..ίδια είναι ευτυχώς πολύ ασφαλή, καθώς συζητάμε για τάσεις της πλάκας, 9v.
Το πολύ πολύ να κάψεις κάποιο τρανζίστορ, γιαυτό πάρε 2-3 από αυτά, αν και πάλι μιλάμε για κάψιμο από κακό κόλλημα τις περισσότερες φορές, παρά κάψιμο από τάση.

Εάν θέλεις να ξεκινήσεις, πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με τις οδηγίες, και να διαβάσεις και για τον απαραίτητο και προαιρετικό εξοπλισμό που θα χρειαστής, αρκετά προς την αρχή του ποστ μου: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=79577.msg624770#msg624770

Αυτό εννοείται, αλλα οκ, τα περισσότερα τα έχει ο πατέρας μου, κάπως θα τα βολέψουμε...!!!Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Sometimes the hands that feed must feed a mind with a sick need,and the hands that clutch can be the same hands that touch too much.Eyes that hungrily stare, read in an access that's not there,while eyes close to hide tears or look away...

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Σε ελληνικά μαγαζιά μπορώ να τα βρώ με τις ίδιες ονομασίες ή θα μου δώσουν κάτι άλλο???
ολα αυτα θα τα βρεις οπως στα λεει ο Ανδριανος εκτος απο 3DPT (ποδοδιακοπτης με 9 ακροδεκτες) που ουτε θα βρεις ουτε ξερουν τι ειναι στην Ελλαδα. Αυτα μονο απο eshop του εξωτερικου θα τα παρεις. Εγω μολις παραγγειλα 10 κομματια απο το Banzai και τα περιμενω. Στην καλυτερη των περιπτωσεων να βρεις 2DPT (ποδοδιακοπτης με 6 ακροδεκτες). Ειχα βρει τετοια made in Japan πριν ενα χρονο στον Μουτσουλη στην Θεσσαλονικη.


3DPT θα βρεις στο Music accessories Σωλονος 81 στο κεντρο της Αθηνας...μαλιστα ειναι της TC electronics και οχι κινεζικοταιβανο τετοια  ;)
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
3DPT θα βρεις στο Music accessories Σωλονος 81 στο κεντρο της Αθηνας...μαλιστα ειναι της TC electronics και οχι κινεζικοταιβανο τετοια  ;)

Μπράβο, πολύ χρήσιμο, για πολλούς!.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
3DPT θα βρεις στο Music accessories Σωλονος 81 στο κεντρο της Αθηνας...μαλιστα ειναι της TC electronics και οχι κινεζικοταιβανο τετοια  ;)

στον ουρανο σε εψαχνα εσενα, στο kithara.gr σε βρηκα  ;D

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έκανα τη μόντα...Κάτι πήγε στραβά. ::)
Το διακοπτάκι δεν κάνει τίποτα(δλδ δε καταλαβαίνω διαφορά στο κλίπινγκ και ο ήχος απέκτησε τζιτζίκια που δεν είχε πριν.
 
Αν βοηθάει, στην πρώτη απόπειρα δοκιμής είχα ξεχάσει να κόψω τις 2 διόδους, αλλά και μετά που τις έκοψα τα ίδια...Λέτε να κάηκε τίποτα?Πάει κάπου ο νους σας?
Κρίμα ρε γμτ να μη γίνει η δουλειά.
Α κάτι άλλο τα μόσφετς ήταν μεγαλύτερα στα βολτ απ'αυτά που πρέπει,αλλά αυτά είχε (το μαγαζί) και μου είπε ότι δε παίζει πρόβλημα αν είναι περισσότερα
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Έκανα τη μόντα...Κάτι πήγε στραβά. ::)
Το διακοπτάκι δεν κάνει τίποτα(δλδ δε καταλαβαίνω διαφορά στο κλίπινγκ και ο ήχος απέκτησε τζιτζίκια που δεν είχε πριν....
...Κρίμα ρε γμτ να μη γίνει η δουλειά...

Τί έχουμε πεί?
 
ΔΕΝ απογοητευόμαστε με τις αστοχίες, και ΔΕΝ τα παρατάμε !!!..
Τα λάθη είναι μέσα στην φυσιολογική διαδικασία της μάθησης και της προόδου.

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ !!!!.

Κάθε ένας που έχει κάποιο πρόβλημα, θα προσπαθήσει να το περιγράψει με απλά λόγια και παράλληλα θα ποστάρει μεγάλες, καθαρές φωτογραφίες από την πλακέτα, και τις δύο πλευρές της καθώς και την καλωδίωση.

Έτσι θα βλέπουμε που είναι το πρόβλημα και πως θα το λύνουμε.

 
Οπότε λοιπόν το διακοπτάκι δεν κάνει τίποτε!.. αυτά είναι καλά νέα!!!
Σημαίνει ότι κάτι λάθος έχει γίνει με την καλωδίωση.
Πόσταρε τις φωτογραφίες και το κοιτάμε..
 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Έκανα τη μόντα...Κάτι πήγε στραβά. ::)
Το διακοπτάκι δεν κάνει τίποτα(δλδ δε καταλαβαίνω διαφορά στο κλίπινγκ και ο ήχος απέκτησε τζιτζίκια που δεν είχε πριν.
 
Αν βοηθάει, στην πρώτη απόπειρα δοκιμής είχα ξεχάσει να κόψω τις 2 διόδους, αλλά και μετά που τις έκοψα τα ίδια...Λέτε να κάηκε τίποτα?Πάει κάπου ο νους σας?
Κρίμα ρε γμτ να μη γίνει η δουλειά.
Α κάτι άλλο τα μόσφετς ήταν μεγαλύτερα στα βολτ απ'αυτά που πρέπει,αλλά αυτά είχε (το μαγαζί) και μου είπε ότι δε παίζει πρόβλημα αν είναι περισσότερα
Ακου το απο πανω μου ποστ του Adrianos...
Μην απογοητευεσαι...ολοι το χουμε παθει να μη δουλευει καποιο κυκλωμα...ανεβασε καθαρες φωτογραφιες να βοηθησουμε.... ;)

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
Έκανα τη μόντα...Κάτι πήγε στραβά. ::)
Το διακοπτάκι δεν κάνει τίποτα(δλδ δε καταλαβαίνω διαφορά στο κλίπινγκ και ο ήχος απέκτησε τζιτζίκια που δεν είχε πριν.
 
Αν βοηθάει, στην πρώτη απόπειρα δοκιμής είχα ξεχάσει να κόψω τις 2 διόδους, αλλά και μετά που τις έκοψα τα ίδια...Λέτε να κάηκε τίποτα?Πάει κάπου ο νους σας?
Κρίμα ρε γμτ να μη γίνει η δουλειά.
Α κάτι άλλο τα μόσφετς ήταν μεγαλύτερα στα βολτ απ'αυτά που πρέπει,αλλά αυτά είχε (το μαγαζί) και μου είπε ότι δε παίζει πρόβλημα αν είναι περισσότερα

μπαααα, μην αγχωνεσαι :yeah . Αν ειχαν καει δεν θα εβγαζε καθολου ηχο, ουτε τζιτζικια, ουτε τριζονια . Κατι αλλο εχει βραχυκυκλωσει
  :beer

Αποσυνδεδεμένος extrimer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • http://img37.imageshack.us/img37/4498/deleu.jpg
    • Προφίλ
μια απο τα ιδια εκανα το mond και εχω τα ακολουθα προβληματα
1) το διακοπτακι δειχνει να κανει κατι μονο στην μεσαια θεση λιγο πιο heavy distortion με λιγα " τζιτζίκια" οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος
2)στις αλλες θεσεις δεν λειτουργει τιποτα ο ηχος ειναι σαν μην περναει απο το πεταλι ακουγεται καθαρος και με λιγοτερο volume
ισχυει και για τις δυο θεσεις
παραθετω καποιες φωτογραφιες
http://img841.imageshack.us/img841/4019/frontfw.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/8629/backnw.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/9371/122fa.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/10, 12:51 από hrta »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
μια απο τα ιδια εκανα το mond και εχω τα ακολουθα προβληματα
1) το διακοπτακι δειχνει να κανει κατι μονο στην μεσαια θεση λιγο πιο heavy distortion με λιγα " τζιτζίκια" οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος
2)στις αλλες θεσεις δεν λειτουργει τιποτα ο ηχος ειναι σαν μην περναει απο το πεταλι ακουγεται καθαρος και με λιγοτερο volume
ισχυει και για τις δυο θεσεις
παραθετω καποιες φωτογραφιες
http://img841.imageshack.us/img841/4019/frontfw.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/8629/backnw.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/9371/122fa.jpg


hrta το πρόβλημα σου είναι ότι έβαλες τους διαδρόμους κάθετα και όχι οριζόντια, όπως δείχνει το layout που παρέθεσα.
Είναι 8 διάδρομοι με 5 τρύπες, όχι 5 διάδρομοι με 8 τρύπες που έκανες.. Ριξε μία ματιά και θα το δείς αμέσως..
Απλά έχεις βραχυκυκλώσει τα πάντα μεταξύ τους..
Λυπάμαι αλλά είναι περίπτωση φτου και από την αρχή..  :wall
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος extrimer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • http://img37.imageshack.us/img37/4498/deleu.jpg
    • Προφίλ
μια απο τα ιδια εκανα το mond και εχω τα ακολουθα προβληματα
1) το διακοπτακι δειχνει να κανει κατι μονο στην μεσαια θεση λιγο πιο heavy distortion με λιγα " τζιτζίκια" οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος
2)στις αλλες θεσεις δεν λειτουργει τιποτα ο ηχος ειναι σαν μην περναει απο το πεταλι ακουγεται καθαρος και με λιγοτερο volume
ισχυει και για τις δυο θεσεις
παραθετω καποιες φωτογραφιες
http://img841.imageshack.us/img841/4019/frontfw.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/8629/backnw.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/9371/122fa.jpg


hrta το πρόβλημα σου είναι ότι έβαλες τους διαδρόμους κάθετα και όχι οριζόντια, όπως δείχνει το layout που παρέθεσα.
Είναι 8 διάδρομοι με 5 τρύπες, όχι 5 διάδρομοι με 8 τρύπες που έκανες.. Ριξε μία ματιά και θα το δείς αμέσως..
Απλά έχεις βραχυκυκλώσει τα πάντα μεταξύ τους..
Λυπάμαι αλλά είναι περίπτωση φτου και από την αρχή..  :wall

μαλιστα ! μεγαλη απροσεξια. τωρα οντως φτου και απο την αρχη ,ευχαριστω adr1anos

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
μαλιστα ! μεγαλη απροσεξια. τωρα οντως φτου και απο την αρχη ,ευχαριστω adr1anos

..ναι καλά, αν είναι αυτό μεγάλη απροσεξία, που να σου πω για κάτι δικές μου, τεράστιες!...
Μην πτοείσαι, η ουσία είναι ότι ξέρεις τι έγινε και θα το φτιάξεις.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
μαλιστα ! μεγαλη απροσεξια. τωρα οντως φτου και απο την αρχη ,ευχαριστω adr1anos

..ναι καλά, αν είναι αυτό μεγάλη απροσεξία, που να σου πω για κάτι δικές μου, τεράστιες!...
Μην πτοείσαι, η ουσία είναι ότι ξέρεις τι έγινε και θα το φτιάξεις.
Μη σκας hrta...ολοι εχουμε κανει τετοια και καποιοι μας πολυ πιο τρανταχτα.... να φανταστεις 1 φορα δεν ειχα βαλει στις βασεις τα τρανζιστορακια και προσπαθουσα να βρω γιατι δεν επαιρνα ηχο απο το κυκλωμα.... :P :P

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
Υπαρχουν και χειροτερα. Σε ενα κυκλωμα ενισχυτη πομπου FM το τελικο μεταλλικο τρανζιστορ (5 watt) μαζι με την ψυκτρα εκανε μπαμ και εκτοξεφτηκε στο ταβανι. Πυροτεχνημα σου λεω. Τελικα ανακαλυψα πως εδωσα 24v αντι για 12v. Ειχα λαθος σταθεροποιητη τασης στην τροφοδοσια.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Υπαρχουν και χειροτερα. Σε ενα κυκλωμα ενισχυτη πομπου FM το τελικο μεταλλικο τρανζιστορ (5 watt) μαζι με την ψυκτρα εκανε μπαμ και εκτοξεφτηκε στο ταβανι. Πυροτεχνημα σου λεω. Τελικα ανακαλυψα πως εδωσα 24v αντι για 12v. Ειχα λαθος σταθεροποιητη τασης στην τροφοδοσια.
xaxaxxaax αυτα ειναι.... :P ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Σε ελληνικά μαγαζιά μπορώ να τα βρώ με τις ίδιες ονομασίες ή θα μου δώσουν κάτι άλλο???
ολα αυτα θα τα βρεις οπως στα λεει ο Ανδριανος εκτος απο 3DPT (ποδοδιακοπτης με 9 ακροδεκτες) που ουτε θα βρεις ουτε ξερουν τι ειναι στην Ελλαδα. Αυτα μονο απο eshop του εξωτερικου θα τα παρεις. Εγω μολις παραγγειλα 10 κομματια απο το Banzai και τα περιμενω. Στην καλυτερη των περιπτωσεων να βρεις 2DPT (ποδοδιακοπτης με 6 ακροδεκτες). Ειχα βρει τετοια made in Japan πριν ενα χρονο στον Μουτσουλη στην Θεσσαλονικη.


3DPT θα βρεις στο Music accessories Σωλονος 81 στο κεντρο της Αθηνας...μαλιστα ειναι της TC electronics και οχι κινεζικοταιβανο τετοια  ;)

  Πραγματι, μολις τους πηρα τηλεφωνο, 12€ το κομματι. Σε περιπτωση μαζικης αγορας, κανουν καλυτερη τιμη  ;)
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
Σε ελληνικά μαγαζιά μπορώ να τα βρώ με τις ίδιες ονομασίες ή θα μου δώσουν κάτι άλλο???
ολα αυτα θα τα βρεις οπως στα λεει ο Ανδριανος εκτος απο 3DPT (ποδοδιακοπτης με 9 ακροδεκτες) που ουτε θα βρεις ουτε ξερουν τι ειναι στην Ελλαδα. Αυτα μονο απο eshop του εξωτερικου θα τα παρεις. Εγω μολις παραγγειλα 10 κομματια απο το Banzai και τα περιμενω. Στην καλυτερη των περιπτωσεων να βρεις 2DPT (ποδοδιακοπτης με 6 ακροδεκτες). Ειχα βρει τετοια made in Japan πριν ενα χρονο στον Μουτσουλη στην Θεσσαλονικη.


3DPT θα βρεις στο Music accessories Σωλονος 81 στο κεντρο της Αθηνας...μαλιστα ειναι της TC electronics και οχι κινεζικοταιβανο τετοια  ;)

  Πραγματι, μολις τους πηρα τηλεφωνο, 12€ το κομματι. Σε περιπτωση μαζικης αγορας, κανουν καλυτερη τιμη  ;)

4,78 € στο Banzai προελευσης Kung Fu.  Εχει και με 7.18 της EH.

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
   I know my friend, that's the reason which i will take some of those 3DPDT's  from Banzai  ;D ;D
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Και το Banzai είναι ήδη ακριβό.. δέστε τα και εδώ:

http://www.pedalpartsplus.com/mm5/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=PPP&Category_Code=SWI

..και το δολάριο είναι στα 1,35 προς 1 ευρώ.. δηλαδή 25% κάτω σε ευρώ από τις τιμές σε δολάρια!. 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος extrimer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • http://img37.imageshack.us/img37/4498/deleu.jpg
    • Προφίλ
ευχαριστω παιδια για το κουραγιο .ετσι και αλλιως απο τα λαθη μας μαθαινουμε και καλο ειναι να δεχομαστε αυτο απλα σαν μια αστοχια και οχι σαν μια αποτυχια και απογοητευση ,μετα απο την αστοχια εχεις ολη την εμπειρια να ξαναπροσπαθησης  για καλυτερα αποτελεσματα. 
ευχαριστω και νιωθω υπεροχα που ανηκω και εγω σε αυτην την υπεροχη διαδικασια -επικοινωνια

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
@ hrta

περι αποτυχιας και απογοητευσης σου παραθετω τον rule 12 απο το boot-land.net
Παράθεση
12. SMILE!    Life is tough, we all know that, when you enter this board, it will be  appreciated that you leave your personal problems behind, asking and  replyinq questions or however exchanging informations with a "positive"  attitude, TAKE IT EASY   and enjoy your stay here. 


Σε δικη μου διασκευη, ο κανονας αυτος λεει πως εδω κανεις το χομπυ σου για να γουσταρεις, να δημιουργεις, να λες καμοια μ@λ@κια, να χαλαρωνεις και να κωλοβαρας. Κανενας δεν σε κρινει για κατι που δεν δουλευει και απο οτι βλεπω τα παιδια εδω ειναι πολυ προθυμα να σου δωσουν βοηθεια. :beer

@ adr1anos
τα μεταφορικα που παιζουν απο το αμερικα?
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/10, 22:06 από billonious »

Αποσυνδεδεμένος extrimer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • http://img37.imageshack.us/img37/4498/deleu.jpg
    • Προφίλ
καπως ετσι ειναι billonious..
εγω τωρα  μολις τελειωσα την επανακατασκευη του mod με μεγαλο ενθουσιασμο θα ελεγα οτι ειναι απλα εκπληκτικο.   απειρες ρυθμισεις για να φτιαξεις ενα πραγματικο ποιοτικο  ηχο ,πολλα μπραβο  adr1anos. απλα ενα απο τα καλυτερα πεταλια μου .

  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/10, 22:42 από hrta »

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
 hrta, συγχαρητηρια για την κατασκευη. Δωσε μας μερικες παραπανω πληροφοριες και αν σου ειναι εφικτο, καποιο clip ή video?
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/05, 18:32
από metalouda
3 Απαντήσεις
4217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/06, 19:54
από D@ve Murray
24 Απαντήσεις
10484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/06, 20:01
από ariz
6 Απαντήσεις
4142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/07, 21:15
από amfenster
3 Απαντήσεις
3354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 08:09
από Μιχάλης13
18 Απαντήσεις
11749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/12, 16:46
από let me know 796
5 Απαντήσεις
3530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 11:38
από JOBAK
4 Απαντήσεις
3685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/12, 10:01
από armagedon
2 Απαντήσεις
3503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/13, 15:11
από David1
14 Απαντήσεις
11103 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/18, 00:15
από hot_sauce (φλουτσ)