Αποστολέας Θέμα: Αϊ της Αγάπης Μαχαιριά (του Ερωτα)  (Αναγνώστηκε 4276 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Ενα σχετικά παλιό βιντεάκι που είχα γράψει όταν είχα αλλάξει χορδές. Οπως γράφω και στο βίντεο είναι το σόλο απο το ομώνυμο τραγούδι ελαφρώς εμπλουτισμένο, και παιγμένο με δάχτυλα.

Εξοπλισμός:
Ibanez RG 7420
crate 10" 15w
GT-6 (ή Zoom GFX 707II, πραγματικά δε θυμάμαι)

Εχει λάθη στο μέρος όπου γίνεται η μετάβαση στη ψηλότερη οκτάβα, αλλα δεδομένου των σημερινών απόπειρων που έγιναν σήμερα, προτίμησα αυτή την εκτέλεση λόγο καλύτερης ποιότητας ήχου.Πολύ καλύτερης.



Enjoy!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Αϊ της Αγάπης Μαχαιριά (του Ερωτα)
« Απάντηση #1 στις: 22/05/08, 22:22 »
θελει θαρρος και τολμη (οχι μονο η ελευθερια  ;D αλλα και)να προσπαθησεις να μιμηθεις τον ηχο ενος πνευστου-ποσο μαλλον ενος κλαρινου και δη παραδοσιακου (exotic scaled οπως και να χει για τους ξενους) :o-πανω σε μια ταστιερα. επισης το παιξιμο με τα δακτυλα ,που τοσο επιθυμεις να τιθασευσεις-και αρα θα το καταφερεις,δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για τον μεσο ηλεκτροκιθαριστα.η διασκευη σου εχει βεβαια καποιες ατελειες στο vibrato που χρησιμοποιεις ,οι οποιες θεωρω οτι θα εχουν εξαλοιφθει τωρα που -λογικα θα-παιζεις το κομματι πιο συχνα.πολυ εντυπωσιακες βεβαια και οι pitched harmonics (λιγες και καλες) το tapping σου ομως θελει λιγο εξασκησουλα ;)

επειδη εχουν περασει ομως κατι μηνες,χαρηκα που σε ξαναειδα φιλε Isnogood  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/08, 22:34 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Αϊ της Αγάπης Μαχαιριά (του Ερωτα)
« Απάντηση #2 στις: 22/05/08, 22:55 »
θελει θαρρος και τολμη (οχι μονο η ελευθερια  ;D αλλα και)να προσπαθησεις να μιμηθεις τον ηχο ενος πνευστου-ποσο μαλλον ενος κλαρινου και δη παραδοσιακου (exotic scaled οπως και να χει για τους ξενους) :o-πανω σε μια ταστιερα.
Μπά..Κατσιμιχαίοι είναι, μια Bm είναι και πολύ μας πέφτει.. :P :P

Επισης το παιξιμο με τα δακτυλα ,που τοσο επιθυμεις να τιθασευσεις-και αρα θα το καταφερεις,δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για τον μεσο ηλεκτροκιθαριστα.
Για τον κλασσικό όμως είναι κομματάκι πιο εύκολο. Απ το στόμα σου και στου Θεού το αυτί...

η διασκευη σου εχει βεβαια καποιες ατελειες στο vibrato που χρησιμοποιεις ,οι οποιες θεωρω οτι θα εχουν εξαλοιφθει τωρα που -λογικα θα-παιζεις το κομματι πιο συχνα.
Για βοήθησέ με εδώ.Λίγο στο "βιμπράτο" που χρησιμοποιώ, και ποιά είναι τα προβλήματά του. Πραγματικά με σκάλωσες τώρα...

το tapping σου ομως θελει λιγο εξασκησουλα ;)
Μου έχουν πεί, και έχω παρατηρήσει και μόνος μου οτι το δεξί μου χέρι είναι παρατημένο τεχνικά. Για ποιο σημείο tapping μιλάς? (Όχι για όλα, όχι για όλα...)

Να 'σαι καλά Πάνο (αν θυμάμαι καλά..)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
10008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 12:27
από Dio4Ever♕
9 Απαντήσεις
4493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/05, 08:23
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
1877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/06, 19:54
από mymood
2 Απαντήσεις
1926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 15:14
από ilianthos-Kanlis
1 Απαντήσεις
1704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/08, 11:55
από papous
6 Απαντήσεις
2726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/08, 20:54
από Ιππέας
2 Απαντήσεις
2132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 11:05
από Ωρίωνας
0 Απαντήσεις
2259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 19:15
από magemeni
3 Απαντήσεις
2032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/09, 12:59
από pimami
0 Απαντήσεις
1956 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/17, 10:20
από ivikos