Αποστολέας Θέμα: Αγορα Κιθάρας  (Αναγνώστηκε 11713 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickX16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Αγορα Κιθάρας
« στις: 31/03/09, 16:13 »
λοιπον αποφασισα κιεγω σα παιδι να μαθω κιθαρα επιτελους..αλλα το θεμα ειναι δεν ξερω τι να διαλεξω..μπορω να δωσω για τη κιθαρα εως 300€..(τα αλλα νταξι ειναι ξεχωριστα..) θελω να πεζω κυριως metalcore - death - black - κτλπ οπως καταλαβατε βαρβατα πραματα..μου λενε οι ibanez ειναι για τη δουλεια αυτη..
http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3851&ref=pathfinder
αυτη εδω ειναι φτηνη και καλη αποτι βλεπω floyd rose etc αξιζει???
και δευτερον εχω υποψιν μου και τις schecter..η δεν ειναι γιαμενα?

Αποσυνδεδεμένος NickX16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #1 στις: 01/04/09, 18:36 »
κανείς?... καποιος να με βοηθησει γιατι εχω καθυστερισει πολυ την αγορα :(

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #2 στις: 01/04/09, 19:14 »
Λεποοοον...έχομε και λεμε...:

http://www.thomann.de/gr/espltd_ex50bk.htm
http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_viper_50_bk_egitarre.htm
http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec50_ow.htm
http://www.thomann.de/gr/jackson_js30rr_randy_rhoads.htm

αν θες την αποψή μου (ξέρω ότι όλοι θα πέσετε σα τα κοράκια.... :P) ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΙΒΑΝΕΖ.......να σε προειδοποιήσω βέβαια ότι με τις συγκεκριμένες κιθάρες (ιβανεζ) είμαι κομπλεξικος....αλλοι τις έχουν θεοποιήσει......

τεσπα...ότι και να σου πούμε εμεις είναι απλα μινι βοηθεια...καλύτερα να πας και να δοκιμάσεις μοντελα με καποιον φιλο σου/γνωστο σου που να ξερει.....

για τις schecter που λες δεν εχω υποψην μου καποιον μοντελο κατω απο 300.....ας βοηθησει και κάποιος άλλος παιδες....

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #3 στις: 01/04/09, 19:19 »
Για κατω απο 300 ολες οι κιθαρες ειναι "ιδιες"....
Οσο και να κολλανε καποιοι στα ονοματα με 300 δεν θα βρεις τεραστιες διαφορες στις κιθαρες...
Απλα καποιες μαρκες ειναι πιο γνωστες για την υψηλοτερη σχεση τιμης-ποιοτητας που προσφερουν..
Απο 'κει και περα, ειναι ολα στο χερι σου, βγες δοκιμασε και παρε αυτην που θα σου αρεσει περισσοτερο, εγω σου προτεινω να δεις και τις Cort, αλλα πανε και δοκιμασε οπωσδηποτε...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/09, 01:27 από m@ster k@frer »

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #4 στις: 02/04/09, 00:16 »
Παράθεση
Για κατω απο 300 ολες οι κιθαρες ειναι ιδιες....
Οσο και να κολλανε καποιοι στα ονοματα με 300 δεν θα βρεις τεραστιες διαφορες στις κιθαρες...
Απλα καποιες μαρκες ειναι πιο γνωστες για την υψηλοτερη σχεση τιμης-ποιοτητας που προσφερουν..
Απο 'κει και περα, ειναι ολα στο χερι σου, βγες δοκιμασε και παρε αυτην που θα σου αρεσει περισσοτερο
+1
Θα σου προτεινα σε αυτα τα λεφτα ανεξαρτητα την μαρκα, να αποφυγεις συστηματα τυπου Floyd Rose, γιατι ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας και αναποτελεσματικα.

Αποσυνδεδεμένος NickX16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #5 στις: 02/04/09, 00:57 »
εδω ενα μαγαζι στο αιγαλεω αγορασε ενας φιλος μου μια schecter 300ευρα..και αποτι ειδα γαμανε αγρια...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #6 στις: 02/04/09, 01:50 »
Θεωρώ εντελώς λανθασμένη και ανυπόστατη την ισοπεδωτική άποψη που λέει ότι κάτω από μία ορισμένη τιμή (ή σε ένα συγκεκριμένο εύρος τιμών) όλες οι κιθάρες είναι ίδιες. Δοκίμασε κάποιες PRS, Schecter ή Cort γύρω στα 300 Ευρώ και θα δεις ότι η ποιότητα κατασκευής τους είναι σαφώς ανώτερη, ακόμα και από πιο ακριβές κιθάρες. Μπορεί κάποιοι να μην το παραδέχονται, αλλά κάποιες εταιρίες ή μοντέλα προσφέρουν πολύ καλύτερη σχέση τιμής-ποιότητας.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #7 στις: 02/04/09, 02:18 »
Παράθεση
Δοκίμασε κάποιες PRS, Schecter ή Cort γύρω στα 300 Ευρώ και θα δεις ότι η ποιότητα κατασκευής τους είναι σαφώς ανώτερη
ανωτερες απο τι??? Σε τοσο χαμηλες τιμες ολες οι κιθαρες ειναι κορεα (ασχημα), ινδονυσια (χαλια) η κινα (ελεος)... τι θα προσεξει ο κατασκευαστης ποιοτητα στην πρωτη υλη Η τεχνογνωσια?  Δεν υπαρχουν περιθωρια να παιξουν, μην σας ξεγελανε οι ταμπελες. Και οι πρωτες υλες αλλα και οι τεχνιτες ειναι στα ιδια επιπεδα.  Δεν θα υπαρχει ουσιαστικη διαφορα.
Συμφωνω οτι πρεπει να δοκιμασει διαφορες κιθαρες και να παρει οποια τον βολεψει καλυτερα.  Αποψη μου ειναι να αποφυγει οπωσδηποτε κινεζα και ινδονυσιακη κιθαρα, και οπως ειπα τα floyd σε αυτες τις κιθαρες ειναι αθλια -καλυτερα να παρει fixed bridge.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #8 στις: 02/04/09, 02:26 »
Φιλε απολλωνα, δικο μου λαθος δεν ηθελα να το πω τοσο αυθαιρετα, απλα η αποψη μου ειναι πως σε αυτα τα λ7 δεν θα δει ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στα διαφορα μοντελα και ακομα περισσοτερο, καποιος αρχαριος...
Και ηδη ειπα οτι καποιες εταιριες εχουν υψηλοτερη σχεση αποδωσης-τιμης απο καποιες αλλες...

Α και υπαρχει PRS με 300Ε ???... :P

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #9 στις: 02/04/09, 02:41 »
Φίλε Dark Horse, όπως είπα θεωρώ ότι κάποιες PRS, Schecter και Cort κιθάρες που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλύτερες απ' ότι θα περίμενε κανείς από την τιμή τους και ανώτερες ποιοτικά από κιθάρες πιο ακριβές, π.χ. Μεξικάνικες Fender. Αυτή είναι η δική μου άποψη και αν θέλεις μπορώ να κάνω αναφορά σε συγκεκριμένα μοντέλα. Τυγχάνω κάτοχος μιας PRS SE και έχω σκοπό να αγοράσω μια Schecter, Cort ή Μichael Kelly (μια κιθάρα με 2 διπλούς που σπλιτάρονται) στο εγγύς μέλλον, ακριβώς για αυτό το λόγο. Αν εσύ έχεις διαφορετική εμπειρία, μπορείς να την παραθέσεις για να γίνει συζήτηση σε σωστή βάση.

Φιλε απολλωνα, δικο μου λαθος δεν ηθελα να το πω τοσο αυθαιρετα, απλα η αποψη μου ειναι πως σε αυτα τα λ7 δεν θα δει ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στα διαφορα μοντελα και ακομα περισσοτερο, καποιος αρχαριος...
Και ηδη ειπα οτι καποιες εταιριες εχουν υψηλοτερη σχεση αποδωσης-τιμης απο καποιες αλλες....


Επομένως συμφωνούμε ότι ακόμα και σε χαμηλές τιμές δεν είναι όλες οι κιθάρες ίδιες. Οπότε δεν ισχύει το αξίωμα "ό,τι πληρώσεις παίρνεις" ούτε σε αυτή αλλά ούτε και σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής. Από εκεί και πέρα, το αν και κατά πόσο μπορεί ένας αρχάριος να εκτιμήσει αυτές τις διαφορές, είναι θέμα για άλλη συζήτηση.

Α και υπαρχει PRS με 300Ε ???... :P


http://www.dv247.com/invt/39702

http://www.dv247.com/invt/37093

http://www.dv247.com/invt/34929

 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/04/09, 09:28 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #10 στις: 02/04/09, 11:37 »
Παράθεση
Οπότε δεν ισχύει το αξίωμα "ό,τι πληρώσεις παίρνεις" ούτε σε αυτή αλλά ούτε και σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής
Δεν ειναι απολυτο αυτο, η καλη κατασκευη και τα καλα υλικα κοστιζουν.  Καταλαβαινω τι θες να πεις, ομως. 
Φιλε NickX16, sorry για το off topic.  Εχοντας υποψη αυτα που ειπαμε, πρεπει να βγεις και να δοκιμασεις κιθαρες.  Δες τις κιθαρες που προτινει και ο Απολλων και ο master of puppets και οποια αλλη σου κανει κλικ, και δες πως ειναι στα δικα σου χερια.  Γιατι μονο με την συζητηση ακρη δεν βγαινει σχεδον ποτε.







Αποσυνδεδεμένος NickX16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #11 στις: 02/04/09, 14:12 »
ωραια παιδια ευχαριστω πολυ.αλλα γενικος ξερετε οι schecter για τι ειδη ειναι κυριως?..γιατι δοκιμασα σε ενα μαγαζι εδω στο χαιδαρι μια fender stratocaster και ειλικρινα αν δεν ηταν του μαγαζιου θα του την ειχα φερει καπελο.."ελα φιλε ειναι πολυ καλη γιασενα παρτινα ειναι για τι δουλεια σου ακριβως στην αφηνω 200€ !! " (και εντομεταξυ τοσο εκανε απτην αρχη) τελος παντον εγω θα αγορασω αντι για πεταλιερα καρτα ηχου γιατι εχει απιστεφτα πολλα εφε πανω που ειχα δοκιμασει στο ξαδερφο μου..με αλλα λογια εγω θελω βαρυ ηχο..οι schecter τον εχουν? η πιο πολυ οι ibanez? κυριως αυτο ηθελα να μου πειτε  ;D

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #12 στις: 02/04/09, 15:33 »
Ο ηχος ειναι μεγαλο κεφαλαιο, αλλα για να μην σε μπερδεψω, κοιτα να παρεις κιθαρα που εχει τουλαχιστον διπλο μαγνητη (Humbucker) στην γεφηρα.  Οσο για τις μαρκες που ανεφερες και οι 2 εχουν για να καλυψουν τα ακουσματα που ψαχνεις.

Αποσυνδεδεμένος NickX16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #13 στις: 02/04/09, 16:39 »
οκ ευχαριστω.(παντος και η καρτα ηχου μου λενε βελτιωνει πολυ τον ηχο)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #14 στις: 02/04/09, 19:45 »
Παράθεση
Οπότε δεν ισχύει το αξίωμα "ό,τι πληρώσεις παίρνεις" ούτε σε αυτή αλλά ούτε και σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής

Δεν ειναι απολυτο αυτο, η καλη κατασκευη και τα καλα υλικα κοστιζουν.  Καταλαβαινω τι θες να πεις, ομως. 


Τίποτα δεν είναι απόλυτο, φίλε μου. Πιάσε όμως και σύγκρινε μια Blade T1 Delta Standard που κοστίζει 440 Ευρώ με μια Αμερικάνα Standard Tele που ξεκινάει από τα 900 περίπου (αν είσαι τυχερός) και πες μου αν δικαιολογεί η δεύτερη τη διπλάσια τιμή της από πλευράς ποιότητας υλικών και κατασκευής. Κοίτα και την Michael Kelly Patriot και πες μου πόσες κιθάρες γύρω στα 400 Ευρώ έχουν ανάλογες προδιαγραφές ή πόσο θα κόστιζε η ίδια κιθάρα αν έγραφε Gibson στο headstock...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #15 στις: 02/04/09, 21:35 »
Παράθεση
Τίποτα δεν είναι απόλυτο, φίλε μου. Πιάσε όμως και σύγκρινε μια Blade T1 Delta Standard που κοστίζει 440 Ευρώ με μια Αμερικάνα Standard Tele που ξεκινάει από τα 900 περίπου (αν είσαι τυχερός) και πες μου αν δικαιολογεί η δεύτερη τη διπλάσια τιμή της από πλευράς ποιότητας υλικών και κατασκευής. Κοίτα και την Michael Kelly Patriot και πες μου πόσες κιθάρες γύρω στα 400 Ευρώ έχουν ανάλογες προδιαγραφές ή πόσο θα κόστιζε η ίδια κιθάρα αν έγραφε Gibson στο headstock...
Θελω να ελπιζω οτι η Gibson και η Fender και αλλες high end κιθαρες δεν πουλανε κομματια μονο για το λογοτυπο που φερουν στο headstock.  Σιγουρα μια Gibson κοστιζει πολυ πιο ακριβα απο αυτην που ανεφερες αλλα εχει και αλλα specs και θελω να πιστευω ανωτερο craftsmanship -δηλαδι μονο οι μαγνητες, τα κλειδια και η γεφηρα μιας Les Paul φτανουν τα 400 ευρω. Ενταξυ δεν λεω πληρωνεις και για το prestige του ονοματος, αλλα δεν νομιζω οτι συγγρινουμε ομοια πραγματα.  By the way δεν ειμαι κατοχος Gibson η Fender, για να μη με πεις κολλημενο  ;D
Εαν τις εχεις δοκιμασει τις κιθαρες που ανεφερες και σε καλυπτουν, τοτε τελεια.  Ο καθενας διαλεγει τα δικα του παιχνιδια, και αν ειναι ευχαριστημενος θα τα κρατησει αλλιως θα γκρινιαξει λιγο μεχρι να παρει κατι καινουριο.  It's all good my friend.

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #16 στις: 02/04/09, 23:16 »
Σε αυτα τα χρηματα παιρνεις μεταχειρισμενη κιθαρα.

Μπορεις με λιγο ψαξιμο να βρεις πολυ καλες περιπτωσεις-ευκαιριες.
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #18 στις: 03/04/09, 01:53 »
Θελω να ελπιζω οτι η Gibson και η Fender και αλλες high end κιθαρες δεν πουλανε κομματια μονο για το λογοτυπο που φερουν στο headstock.  Σιγουρα μια Gibson κοστιζει πολυ πιο ακριβα απο αυτην που ανεφερες αλλα εχει και αλλα specs και θελω να πιστευω ανωτερο craftsmanship -δηλαδι μονο οι μαγνητες, τα κλειδια και η γεφηρα μιας Les Paul φτανουν τα 400 ευρω. Ενταξυ δεν λεω πληρωνεις και για το prestige του ονοματος, αλλα δεν νομιζω οτι συγγρινουμε ομοια πραγματα.  By the way δεν ειμαι κατοχος Gibson η Fender, για να μη με πεις κολλημενο  ;D
Εαν τις εχεις δοκιμασει τις κιθαρες που ανεφερες και σε καλυπτουν, τοτε τελεια.  Ο καθενας διαλεγει τα δικα του παιχνιδια, και αν ειναι ευχαριστημενος θα τα κρατησει αλλιως θα γκρινιαξει λιγο μεχρι να παρει κατι καινουριο.  It's all good my friend.

Eγώ το θέτω αλλιώς το ζήτημα και όχι απαραίτητα σε σχέση με το αν μια κιθάρα μού αρέσει ή με καλύπτει. Κάποια πράγματα είναι πιο αντικειμενικά. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος και με τις δύο τέλε που παρέθεσα. Απλά βρίσκω δύσκολο να δικαιολογήσω γιατί η Fender κοστίζει 1000 Ευρώ ενώ η Blade που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από μια Fender πωλείται πιο κάτω από τη μισή τιμή. Ή γιατί η Michael Kelly που μπορεί κανείς να αποκτήσει με λιγότερο από 400 Ευρώ έχει χαρακτηριστικά (Tonepros γέφυρα, μαγνήτες Rockfield, κλειδιά Grover, ταστιέρα από έβενο, abalone inlays κλπ) που δεν βρίσκεις σε παρά σε λίγες και πολύ ακριβότερες Gibson. Όσο για το αν και κατά πόσο οι μεγάλες εταιρίες "εξαργυρώνουν" τη φήμη και την ιστορία του ονόματός τους εις βάρος της ποιότητας, αυτό είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση. Και φοβάμαι ότι έχουμε καταχραστεί ήδη σε υπερβολικό βαθμό το παρόν thread...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #19 στις: 03/04/09, 12:17 »
Παράθεση
Σε αυτα τα χρηματα παιρνεις μεταχειρισμενη κιθαρα.

Μπορεις με λιγο ψαξιμο να βρεις πολυ καλες περιπτωσεις-ευκαιριες.
+1

Αποσυνδεδεμένος GEO_ZZZZ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #20 στις: 03/04/09, 16:24 »
φιλε ελα να σου δωσω τη δικια μου μια  jackson  wr js 30.ολοκαινουργια, με 250 ε  την εχω και στις αγγελιες,τη δινω για να παρω μια πιο γρυγορη

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #21 στις: 03/04/09, 18:50 »
φιλε ελα να σου δωσω τη δικια μου μια  jaγρυγckson  wr js 30.ολοκαινουργια, με 250 ε  την εχω και στις αγγελιες,τη δινω για να παρω μια πιο γρήγορη
γρήγορη κιθάρα δεν υπάρχει αλλά γρήγορα δάχτυλα

Αποσυνδεδεμένος GEO_ZZZZ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #22 στις: 03/04/09, 22:56 »
λυπαμαι φιλε μου αλλα δεν υπαρχουν μονο γρυγορα δαχτυλα,και αυτο στο λεει ενας μπουζουκτσης, και συμπτωση,,οι γρυγοροτεροι που περασαν απο τον πλανητη παιζουνε με συγκεκριμενα μοντελα ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ RADIUS. ti les?

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #23 στις: 03/04/09, 23:26 »
λυπαμαι φιλε μου αλλα δεν υπαρχουν μονο γρυγορα δαχτυλα,και αυτο στο λεει ενας μπουζουκτσης, και συμπτωση,,οι γρυγοροτεροι που περασαν απο τον πλανητη παιζουνε με συγκεκριμενα μοντελα ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ RADIUS. ti les?

Δηλαδη ο Slash που παιζει με Les paul δεν ειναι τοσο γρηγορος οσο ο Angus ας πουμε που παιζει με SG, η οποια εχει πιο λεπτο λαιμο...???...
Ελεος δηλαδη, τον καθενα τον βολευει κατι διαφορετικο ξεπεραστε πλεον τα κολληματα και τα κλισε τυπου "γρηγορη ταστιερα", τα παντα ειναι θεμα συνηθειας...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Κιθάρας
« Απάντηση #24 στις: 04/04/09, 11:40 »
Ελεος δηλαδη, τον καθενα τον βολευει κατι διαφορετικο ξεπεραστε πλεον τα κολληματα και τα κλισε τυπου "γρηγορη ταστιερα", τα παντα ειναι θεμα συνηθειας...
+1

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
11843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/05, 02:13
από dracula
14 Απαντήσεις
7314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/08, 16:37
από m@ster k@frer
45 Απαντήσεις
17621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 22:41
από themos
10 Απαντήσεις
6121 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/08, 23:41
από jonisp1
6 Απαντήσεις
3776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/08, 06:21
από thanasis b
1 Απαντήσεις
2766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/09, 16:35
από adr1anos
1 Απαντήσεις
2170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/09, 01:42
από paul moore
17 Απαντήσεις
6676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/09, 13:14
από master of puppets
20 Απαντήσεις
6187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/09, 03:52
από kostasmel
21 Απαντήσεις
13562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/10, 02:27
από Fourier