Αποστολέας Θέμα: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?  (Αναγνώστηκε 13443 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εχω σκοπό να στήσω ένα pedalboard με το οποίο θα μπορώ να κάνω διάφορους πειραματισμούς.Πέρα από flanger,phaser,tremolo,wah τι προτείνεται για spacious ήχο?Αν είναι δυνατόν σε αυτά που προτείνεται οι τιμές να είναι λογικές(φοιτητής βλέπετε).

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #1 στις: 11/02/08, 14:22 »
delay
synth wah
whammy
ring modulator
chorus
loop
volume


για αρχη εισαι υπεπληρης !!!

μπορεις να βρεις διαφορες μαρκες με διαφορες τιμες ..



Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #2 στις: 11/02/08, 15:05 »
delay
synth wah
whammy
ring modulator
chorus
loop
volume


για αρχη εισαι υπεπληρης !!!

μπορεις να βρεις διαφορες μαρκες με διαφορες τιμες ..




+1000!!
πάρε κ ένα fuzz factory και θα παίζειw στο διάστημα!!

http://www.zvex.com/vexter.html
http://media1.zvex.com/fuzzfactory.mov

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #3 στις: 11/02/08, 15:49 »
Το μόνο synth wah που έχω κοιτάξει είναι της digitech.Με χάλασε απίστευτα που δεν μπορεις να ρυθμίσεις την ένταση και όταν το ανοίγεις,στην ανεβάζει πάρα πολύ!!!Υπάρχει κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #4 στις: 11/02/08, 22:39 »
Καταρχην η ElectroHarmonix βγαζει πεταλακια οτι πρεπει για αυτα που θες. Εχει και συνθ, αλλα χωρις γουα.
Επισης πολυ καλη προσθηκη θα ηταν ενας προσομοιοτης σιταρ. (το εχουν καποια μπος νομιζω?)
Τελος, φιλτρα! Δες Moog & Lovetone (τα δευτερα νομιζω δεν βγαινουν εδω και 2-3 χρονια αλλα βρισκεις μτχ).
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #5 στις: 11/02/08, 23:29 »
....Electroharmonix P.O.G....ειναι must κατα την γνωμη μου  :)

http://www.ehx.com/ehx2/Default.asp?q=f&f=%2FCatalog%2F24%5FSynthesis%2F02%5FPog
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #6 στις: 11/02/08, 23:46 »
Τελος, φιλτρα! Δες Moog & Lovetone (τα δευτερα νομιζω δεν βγαινουν εδω και 2-3 χρονια αλλα βρισκεις μτχ).

τελεια ιδεα...αλλα ειναι πολλα τα λεφτα αρη..για φοιτητη... :-\

ebow me delay και ..αντε γεια... 8)

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #7 στις: 12/02/08, 04:34 »
Τελος, φιλτρα! Δες Moog & Lovetone (τα δευτερα νομιζω δεν βγαινουν εδω και 2-3 χρονια αλλα βρισκεις μτχ).

τελεια ιδεα...αλλα ειναι πολλα τα λεφτα αρη..για φοιτητη... :-\

ebow me delay και ..αντε γεια... 8)
Καλά τα φίλτρα τα moog τα πετάλια είναι απλά απίστευτα, αλλά δυστυχώς πανάκριβα. Πάντως επειδή έχει ένας φίλος μου ένα, την πρώτη φορά που το άκουσα έμεινα απλά  :o. Τώρα σε πιο φθηνά δοκίμασε το Reverse delay της danelectro κ το Death by audio - Total Sonic Annhilation για ποιο ψαγμένο. Το τελευταίο δημιουργεί ένα αέναο βρόγχο μεταξύ του send-return του και με το feedback που δημιουργείται σιγά σιγά αλλάζει ο ήχος των πεταλιών που έχει βάλει στην αλυσίδα.

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #8 στις: 12/02/08, 07:42 »
προτεινω tape delay emulator πεταλι της boss!
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #9 στις: 12/02/08, 09:36 »
αυτά είναι
επιτέλους ένα trippy topic  :D
για πείτεεε για πείτε

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #10 στις: 12/02/08, 10:34 »
Το μόνο synth wah που έχω κοιτάξει είναι της digitech.Με χάλασε απίστευτα που δεν μπορεις να ρυθμίσεις την ένταση και όταν το ανοίγεις,στην ανεβάζει πάρα πολύ!!!Υπάρχει κάτι άλλο?
γενικά, αν με ρωτήσεις για την εν λόγω φιρμα θα σου πω ξερα πως δε μου αρεσουν τα προιόντα της όσο αφορά τη χροιά.
 ... Πολύ τζιτζικοκατάσταση ... το συγκεκριμένο πεταλάκι όμως, έχει τις περισσότερες επιλογές, και μαζί με ενα delay και ενα drive, κανεις παπαδες ..
Τώρα όσο αφορά την ένταση, μη ξεχνας πως ειναι envelope, και όσο πιο δυνατά χτυπάς τη χορδή, τόσο πιο δυνατά ακουγεται και κανει και το "κυκλο" του ..

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #11 στις: 12/02/08, 10:53 »
Καταρχην η ElectroHarmonix βγαζει πεταλακια οτι πρεπει για αυτα που θες. Εχει και συνθ, αλλα χωρις γουα.
Επισης πολυ καλη προσθηκη θα ηταν ενας προσομοιοτης σιταρ. (το εχουν καποια μπος νομιζω?)
Τελος, φιλτρα! Δες Moog & Lovetone (τα δευτερα νομιζω δεν βγαινουν εδω και 2-3 χρονια αλλα βρισκεις μτχ).

η ElectroHarmonix βγαζει πεταλακια που έχουν προσωπικότητα ..
μπορει να σου κανουν μπορει και όχι ..
το σιγουρο ειναι πως εχουν ιδιαίτερο χαρακτηρα ..
τα αγαπημενα μου .. electric mistress, big muff(russian edition)

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #12 στις: 12/02/08, 12:29 »
Τώρα όσο αφορά την ένταση, μη ξεχνας πως ειναι envelope, και όσο πιο δυνατά χτυπάς τη χορδή, τόσο πιο δυνατά ακουγεται και κανει και το "κυκλο" του ..


Έχεις δίκιο αλλά αυτό δεν το είχα σκεφτεί.'Οσον αφορά το e-bow σίγουρα είναι mindfuck αλλά και σίγουρα το παίρνεις όταν έχεις ολοκληρώσει τον εξοπλισμό σου,γιατί σκέφτεσαι ότι με 100 ευρώ παίρνω delay,flanger,tremolo,phaser...
Περί chorus ο λόγος,στο chorus της Behringer όταν γυρίσεις όλα τα knobs τέρμα δεξιά βγάζει έναν απίστευτο τσιριχτό ήχο.Αυτό γίνεται σε όλα τα chorus?Δεν έχω ακούσει κανένα άλλο(σίγουρα δεν θέλω κανένα Behringer στην αλυσίδα μου).Όσον αφορά τα synth εκτός από to digitech το μόνο που είδα ήταν της Roland και είχε 300+ ευρώ

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #13 στις: 12/02/08, 15:35 »
οσο αφορα τα roland gr20 gr33  που τα εχω δουλεψει, καλα ειναι για να κανεις  .. πλακα ..
παρε κατι αλλο!

το e-bow + delay, οπως ειπε και ο καλος φιλος μου tax free sax ειναι .. κολαση!

 ε .. με 100 eur δε τα παιρνεις ολα!

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #14 στις: 12/02/08, 17:36 »
Δοκίμασε αρχικά με chorus, delay, και wah και ψάξε αυτά τα τρία. Εγώ σε ένα κομμάτι που ο τραγουδιστής ζήτησε "αεροπλανικά" (sic), αυτό κάνω, παίζοντας πολύ με τις συχνότητες χρησιμοποιώντας το wah. Γενικά δεν έχει νόημα να πάρεις 5-6 πετάλια και να τα χρησιμοποιείς όλα μαζί για να φτιάξεις έναν ήχο...πάρε αυτά τα τρία, πειραματίσου, και αν δεις ότι δεν πετυχαίνεις αυτό που θέλεις, πάρε και flanger. Περί ορέξεως  ;D

Περί chorus ο λόγος,στο chorus της Behringer όταν γυρίσεις όλα τα knobs τέρμα δεξιά βγάζει έναν απίστευτο τσιριχτό ήχο.Αυτό γίνεται σε όλα τα chorus?

Ε, λίγο υπερβολή να τα έχεις όλα τέρμα δεξιά...αν θέλεις οπωσήποτε full το rate, πρέπει να ρίξεις λίγο το depth, και αντίστροφα...

Υ.Γ. Ειδικά αν δεν έχεις λεφτά, μπορείς κάλλιστα σε πρώτη φάση να πάρεις το chorus της Behringer, ώστε να δώσεις κάτι παραπάνω π.χ. σε delay. Μη σνομπάρουμε κατευθείαν το φτηνό...εκτός αν το έχεις ακούσει και το έχεις μισήσει  :)
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #15 στις: 12/02/08, 18:44 »
Περί chorus ο λόγος,στο chorus της Behringer όταν γυρίσεις όλα τα knobs τέρμα δεξιά βγάζει έναν απίστευτο τσιριχτό ήχο.Αυτό γίνεται σε όλα τα chorus?

Ε, λίγο υπερβολή να τα έχεις όλα τέρμα δεξιά...αν θέλεις οπωσήποτε full το rate, πρέπει να ρίξεις λίγο το depth, και αντίστροφα...

Υ.Γ. Ειδικά αν δεν έχεις λεφτά, μπορείς κάλλιστα σε πρώτη φάση να πάρεις το chorus της Behringer, ώστε να δώσεις κάτι παραπάνω π.χ. σε delay. Μη σνομπάρουμε κατευθείαν το φτηνό...εκτός αν το έχεις ακούσει και το έχεις μισήσει  :)
[/quote]

θα το μισησει αργότερα  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #16 στις: 12/02/08, 21:07 »

[/quote]

θα το μισησει αργότερα  ;D  ;D  ;D
[/quote]

Χε,χε, σύμφωνοι, κι εγώ δεν το συμπαθώ πάρα πολύ το δικό μου...απλά είναι μια χαρά για low budget..
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #17 στις: 13/02/08, 14:36 »
Εμενα παλι το πρωτο μου modulation ηταν ενα phaser (small stone). Καταπληκτικο πεταλι και ναι ειανι κουλο που πηρα phaser αλλα ειναι μεγαλη πορωση αυτο το πραγμα σαν αερας που κανεις. Επισης εχω και ενα bass whammy (μουσιακο κομματι πια το χρυσοπληρωσα το κερατο μου μεσα) το οποιο εχει μερικα εφε που δεν εχει το καινουριο και εινια απιστευτη πορωση. Τωρα θελω ενα τρεμολο και ενα κορους προς το παρων οταν μαζεψω λεφτα και μετα βλεπουμε για ντιλευ. το ξερω ειμαι λιγο αναποδος αλλα τι να γινει :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος sstavrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #18 στις: 13/02/08, 15:49 »
Φίλε είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα. Θα σου πρότεινα να αναμένεις το νέο πεταλάκι της ΤC electronics nova modulator, φαίνεται πολύ υποσχόμενο. Περιέχει 7 εφφέ απο αυτά που θέλεις και σου δίνει την δυνατότητα να συνδιάσεις 2 από αυτά. Επιπλέον μπορεις να φυλάξεις και 9 presets. Και έρχεται σε πολύ λογική τιμή περίπου 250 ευρώ.

http://www.tcelectronic.com/media/Nova_Modulator_top(1).jpg

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #19 στις: 13/02/08, 16:07 »
Επειδή βλέπω ότι προτείνουμε πετάλια σε διάφορες τιμές, θα πρότεινα στο hipy να μας πει περίπου πόσα λεφτά θέλει να διαθέσει...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #20 στις: 13/02/08, 21:36 »
Με 100 ευρώ δεν εννούσα ότι παίρνεις όλα αυτά τα πετάλια  :) !Ξεχωριστά εννοούσα.Το chorus της behringer έχει καλό ήχο αλλά μου αλλάζει τον ήχο ακόμα και όταν είνα κλειστό(μάλλον δεν έχει καθόλου bypass οχι μόνο δεν είναι true ;D).Όταν έλεγα λογικές τιμές εννούσα από 50 μέχρι 90-100 ευρώ.Όταν έψαχνα delay ένας κιθαρωδός μου είχε προτείνει ένα που έκανε 300+ ευρώ,full λάμπα μεν,αλλά ρε μεγάλε μην βγάζεις τις φαντασιώσεις σου στις προτάσεις που μου κάνεις ;D.Άπό τα στάνταρ πετάλια είμαι μια χαρα...μέχρι στιγμής(ξέρετε πως είναι αυτά ;D),απλά όταν πήγα στους Mono είδα τα pedalboard και μου έπεσαν τα αυτιά στην αρχή και η επόμενη αντίδραση ήταν να αναρωτηθώ μα τι στο καλό πετάλια είναι αυτά,εγώ πως θα μπορέσω να εξαφανιστώ στο διάστημα?Ήμουν σίγουρος ότι μπορούσα να εμπιστευτώ το στέκι.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #21 στις: 14/02/08, 02:07 »
... Τωρα θελω ενα τρεμολο και ενα κορους προς το παρων οταν μαζεψω λεφτα και μετα βλεπουμε για ντιλευ...

Να παρεις εναν απο αυτους τους μπουτικ λαμπατους ενισχυτες που εχουν τρεμολο με λαμπα πανω   :P
 :D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #22 στις: 14/02/08, 02:10 »
...Όταν έλεγα λογικές τιμές εννούσα από 50 μέχρι 90-100 ευρώ...

Απλα να προσθεσω οτι αν κατι δεν σου αρεσει (αν δεν βρισκεις ντιλει κατω απο 100 που να σου κανει π.χ.)  μην βαζεις περισορισμους στον εαυτο σου, περιμενε να μαζεψεις λευτα και παρτο. Γιατι αν παρεις καποιο με 80 π.χ. που δεν θα σου κανει, σε λιγο καιρο θα το μισησεις και θα χασεις λευτα προσπαθωντας να το πουλησεις. Οποτε παρει κατι που να σε ικανοποιει, και ας χρειαστει να περιμενεις λιγο παραπανω, αλλιως πιστευω ειναι πεταμενα χρηματα...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #23 στις: 14/02/08, 10:42 »
...Όταν έλεγα λογικές τιμές εννούσα από 50 μέχρι 90-100 ευρώ...

Απλα να προσθεσω οτι αν κατι δεν σου αρεσει (αν δεν βρισκεις ντιλει κατω απο 100 που να σου κανει π.χ.)  μην βαζεις περισορισμους στον εαυτο σου, περιμενε να μαζεψεις λευτα και παρτο. Γιατι αν παρεις καποιο με 80 π.χ. που δεν θα σου κανει, σε λιγο καιρο θα το μισησεις και θα χασεις λευτα προσπαθωντας να το πουλησεις. Οποτε παρει κατι που να σε ικανοποιει, και ας χρειαστει να περιμενεις λιγο παραπανω, αλλιως πιστευω ειναι πεταμενα χρηματα...

Αυτό θα το κάνει ουτος ή αλλιώς ..
οταν θα "ψηθείς" στη "πεταλοκατάσταση" και ακουσεις διαφορα εφε - και συνδιασμους - θα καταλήξεις ..
βασικοι παραμετροι βεβαια, ειναι η μπαντα που παιζεις, ο ενισχητής σου, η κιθαρα σου, τα καλώδια σου, το τροφοδοτικό σου κλπ κλπ ..
εγω, παιζω με πετάλια απο το 97, και το 2008 κανω ριζική ανανέωση ..
μεσα σε αυτό το διαστημα, εχω αλλάξει αρκετά πετάλια.
όχι γιατι τα πετάλια μου δε παιζουν, αλλα μεγαλώνοντας αποκτάς σιγά σιγά "αποψη" για τον ήχο σου ..
εχεις ακουσει μια μεγάλη γκάμα πεταλιών, πολλούς συνδιασμούς, και το ταξίδι συνεχίζεται ..
θα σου προτεινα να ασχοληθείς με μεταχειρησμένα πετάλια, επιπέδου τουλάχιστον boss, και σιγά σιγά .. απλώσου!

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Στήσιμο πεταλιέρας για space καταστάσεις?
« Απάντηση #24 στις: 14/02/08, 16:22 »
Βασικά σ'αυτό το post έχουν γραφτεί τύποι πεταλιών που γενικά δεν ακούγονται και δεν είναι ιδιαίτερα γνωστά.Επίσης,αν έκανα αυτή την ερώτηση σε έναν πωλητή θα έπρεπε να έχω μαζί μου μια κάμερα για να γράψω την αντίδρασή του.Απ'ότι κατάλαβα τα φίλτρα και τα synth είναι μονόδρομος

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
5926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/10, 15:05
από ACG
18 Απαντήσεις
6800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/08, 23:40
από kotsadoros
7 Απαντήσεις
4927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 17:04
από xTitan
3 Απαντήσεις
2381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/09, 20:23
από vangelis
0 Απαντήσεις
1966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/10, 17:19
από temblar
2 Απαντήσεις
1834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/11, 15:51
από diji grampsas
3 Απαντήσεις
5694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/13, 00:18
από ixolipsia.gr
10 Απαντήσεις
5552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/13, 01:59
από hot_sauce (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
4623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/14, 16:01
από neeckos
0 Απαντήσεις
792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/21, 16:36
από diji grampsas