Αποστολέας Θέμα: Ποιο συγκρότημα θα θέλατε να σταματήσει να υπάρχει...?  (Αναγνώστηκε 58297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και έχει δείξει καλή συμπεριφορά το συγκεκριμένο συγκρότημα?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
όχι όχι...
δεν μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο αλλα γενικά...
πάντως μ'άρεσαν μερικά τραγουδάκια τους αλλά δεν τους ξέρω και προσώπικά..
μ'αρεσε και η φάση στο BAR που ο Λορέντζο είχε πορωθεί με έναν αγώνα του βάζελου!!...:D

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ε καλά το BAR το βλεπα κι εγώ, και είχε γέλιο. Από κει και πέρα όμως... οι φίλοι για πάντα μας τα χάλασαν.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Γιατί; έβγαλαν κάτι καλό; το black album ασε το στην ακρη.. Μετά τι; το load; το reload; οι μηπως τα garage inc; ασχολίαστο δε, το st anger!!! βασικά ποτέ δεν μου πολυάρεσαν οι alluminica, ειδικά στα τελευταία έχουν χάσει τον δρόμο τους. Ευτυχώς διασκεύασε κ ο lemmy το whiplash & το enter sandman κ τους έδειξε πως θα έπρεπε να παίζονται...!! Δεν είμαι κανένας τρελός thrashας που υποστηρίζει ότι το metal militia ήταν η επιτομή του είδους άρα long live metallica, αλλά κατά την γνώμη μου mtvιάστηκαν πάρα πολύ στους μετέπειτα δίσκους του.. Κ ναι έχω κόλλημα κ δεν γουστάρω το mtv. Αλλά who cares? let's have fun with the topic, shall we? 8)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
βασικά ποτέ δεν μου πολυάρεσαν οι alluminica, ειδικά στα τελευταία έχουν χάσει τον δρόμο τους.

πες το ετσι βρε παιδακι μου...
φιλε και εγω μαζι να παψουν να υπαρχουν...αλλα μεχρι το S&M η μπαντα τα σπασε.....τωρα αμα δε σ αρεσει...αυτο σε αλλο τοπικ....

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Το s&m είναι δισκάρα!! Απλώς αναφέρομαι στους στουντιακούς δίσκους. Αγαπημένοι μου δίσκοι είναι με σειρά προτίμησης(από alluminica παντα) Ride the lightening-...and justice for all-Master of puppets-Kill' em all. Εκεί που τους παραδέχομαι όμως είναι στο θέμα της παραγωγής!! Όσο χάλι ήταν ο ήχος σε πολλά κομμάτια από τους πρώτους δίσκους τόσο τέλειος ήταν στους τελευταίους(το st anger παραμένει ακόμα εκτός συναγωνισμού ;D)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/04/08, 18:43 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Το s&m είναι δισκάρα!! Απλώς αναφέρομαι στους στουντιακούς δίσκους. Αγαπημένοι μου δίσκοι είναι με σειρά προτίμησης(από alluminica παντα) Ride the lightening-...and justice for all-Master of puppets-Kill' em all. Εκεί που τους παραδέχομαι όμως είναι στο θέμα της παραγωγής!! Όσο χάλι ήταν ο ήχος σε πολλά κομμάτια από τους πρώτους δίσκους τόσο τέλειος ήταν στους τελευταίους(το st anger παραμένει ακόμα εκτός συναγωνισμού ;D)
ουπς!! κάποια βλακεία έκανα κ το ξαναέστειλα!! αν γίνεται να σβηστεί..
« Τελευταία τροποποίηση: 09/04/08, 18:44 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
για τους άλλους απλά αδιαφόρησε...

Δάσκαλε που δίδασκες... ;) ;) ;)

Κοίτα, παίζει σε κάποιο άλλο νημάτιο να έχω πει για καλλιτέχνες που δεν πάω, αλλά ποτέ δεν είπα για κανέναν να σταματήσει να κάνει τη δουλειά του...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Δν θα επρεπε να υπαρχουν πια οι Metallica το εχουν παρατραβηξει το θεμα.Εδω βγηκε ο hammett και ειπε πως δεν θελει να σολαρει αλλο και τα σολο που εγραψε για το  St.Anger αποφασισαν να μην τα βαλουν μιας και δεν ταιριαζαν καθολου.Οχι οτι στεναχωρηθηκα που ο hammett δεν παιζει πια solos, καθε φορα μου επερνε τα αφτια με αυτο το wah wah που δν το σταματαγε ΠΟΤΕ.

Μετα κατι  deep purple, motorhead και κατι αλλα γεροντια του style iron maiden ουτε αυτοι επρεπε να υπαρχουν.Και φυσικα ολο τα καινουργια συγκροτηματα που παιζουν αφτο το punk rock και καλα.Σε στυλ MCR,30 Seconds To Mars,Tokio Hotel,Sum41,Green Day.klp klp.
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
για τους άλλους απλά αδιαφόρησε...

Δάσκαλε που δίδασκες... ;) ;) ;)

Κοίτα, παίζει σε κάποιο άλλο νημάτιο να έχω πει για καλλιτέχνες που δεν πάω, αλλά ποτέ δεν είπα για κανέναν να σταματήσει να κάνει τη δουλειά του...


 Δεν μίλησα για άλλα νημάτια... Ούτε κάθομαι να ψάχνω τι λέει ο καθένας απο 'δω κι από 'κει για να του το αναφέρω κάθε λίγο :P :P
Απλά σχολίασα το παραπάνω γιατί θα μπορούσες κι εσύ απλά να αδιαφορήσεις για το θέμα... Γιατί να χαλάς τη ζαχαρένια σου διαβάζοντας για τα κόμπλεξ και τα κολλήματά μας? Άσε μας να κυλήσουμε στο βούρκο ανενόχλητοι...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D
1)Nirvana. Καταστρέφουν τη μουσική από κάθε άποψη
2)Guns N Roses. Απλά δέν αντέχονται, θέλω να πεθάνουν! Έχουν ένα-δύο καλά, αλλα οκ...
3)Megadeth. Χριστέ μου, πιό άθλιος ήχος δέν υπάρχει
4)Black Label Society. Λάθος, τελικά υπάρχει  :P
5)Μπορώ να συνεχίσω όλο το βραδυ  ;D
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D
1)Nirvana. Καταστρέφουν τη μουσική από κάθε άποψη

μαλλον θα προτιμουσες να μην υπηρχαν ποτε γιατι εχουν σταματησει το αθλημα εδω και κατι χρονακια...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D

3)Megadeth. Χριστέ μου, πιό άθλιος ήχος δέν υπάρχει

XAOXOAXOAOXAOXOAXOAOXAOXOAOXAOXOAOXAOXAOXAOOAOAOXAOXA...Ti allo tha akousoume... ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ

4)Black Label Society. Λάθος, τελικά υπάρχει  :P

λαθος ειναι που υπαρχεις εσυ...
yeah.-
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D

3)Megadeth. Χριστέ μου, πιό άθλιος ήχος δέν υπάρχει

XAOXOAXOAOXAOXOAXOAOXAOXOAOXAOXOAOXAOXAOXAOOAOAOXAOXA...Ti allo tha akousoume... ;D
ευτυχώς γιατί φαινόταν πως ήμουν ο μόνος....
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ

4)Black Label Society. Λάθος, τελικά υπάρχει  :P

λαθος ειναι που υπαρχεις εσυ...
yeah.-
;D ;D ;D
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω ;D

3)Megadeth. Χριστέ μου, πιό άθλιος ήχος δέν υπάρχει

XAOXOAXOAOXAOXOAXOAOXAOXOAOXAOXOAOXAOXAOXAOOAOAOXAOXA...Ti allo tha akousoume... ;D
ευτυχώς γιατί φαινόταν πως ήμουν ο μόνος....

Kαι εγώ μαζί σας.
Προσθέτω όλα τα death/black συγκροτήματα.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Nτάξει, αφού ακούσαμε και τους megadeth σε αυτό το θέμα, τα έχουμε ακούσει όλα!! :P

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Nτάξει, αφού ακούσαμε και τους megadeth σε αυτό το θέμα, τα έχουμε ακούσει όλα!! :P
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙ.. Πάντα υπάρχει κάτι περισσότερο, ούτως ώστε να συμβάλλει στην μαζική κ ανελέητη καφροποίηση ένος θέματος κονιορτοποιημένων συνειδήσεων, που έχει τις ρίζες κ την προέλευσ'η του από τα υποταγμένα μυαλά του δυτικού πολιτισμού.. Εμπρός πάμε!!!!!!!!!!! Άλλος με την βάρκα μου!!!


(έλεος, όχι κ οι megadeth!! Μόνο άθλιοι δεν είναι-κ παικτικά κ ηχητικά)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Kαλα παιχτικα εννοειται πως δεν χωραει αμφισβητιση αφου η τεχνικη ειναι αντικειμενικο θεμα..Και οπως και να το κανουμε παντα οι μεγκαντεθ ειχαν καποιους απο τους καλυτερους παιχτες.Τωρα ηχητικα μπορει σε καποιον να μην αρεσουν λογω φωνης ας πουμε..Αλλα οσο και να χτυπιεται μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα θρας και το καλυτερο σπιντ μεταλ συγκροτημα με δισκους κολωσους 8)ΤΕΛΟΣ :P :P :P(ποσα ορθογραφικα μπορω να κανω θεε μ? :P)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
+1



                                 .-
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D
1)Nirvana. Καταστρέφουν τη μουσική από κάθε άποψη

εισαι αστειος...
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Λοιπόν...Αρχίζω  ;D
1)Nirvana. Καταστρέφουν τη μουσική από κάθε άποψη
2)Guns N Roses. Απλά δέν αντέχονται, θέλω να πεθάνουν! Έχουν ένα-δύο καλά, αλλα οκ...
3)Megadeth. Χριστέ μου, πιό άθλιος ήχος δέν υπάρχει
4)Black Label Society. Λάθος, τελικά υπάρχει  :P
5)Μπορώ να συνεχίσω όλο το βραδυ  ;D
Εχεις πλακα παντως :P Για συνεχισε να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κάτσε λίγο ρε φίλος, βλέπεις πουθενά να σου μιλάμε με αυτόν τον τρόπο? ::)
Έχεις κάθε δικαίωμα να πεις την άποψή σου, όπως έχουμε και εμείς δικαίωμα να την κρίνουμε!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Άλλο να την κρίνεις και άλλο να μου λέει ο καθε αγουροξυπνημένος ότι θα ήταν καλύτερο να μήν υπήρχα. Έτσι δεν είναι?
You have to know the truth and the truth will set you free