Αποστολέας Θέμα: SOS Δειτε Ελληνικη φασιστοσελιδα με κακοποιησεις ζωων  (Αναγνώστηκε 26963 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εκανα τον κοπο και ανοιξα το link του Kratzohari. Μολις καταλαβα περι τινος προκειται (ενας ΒΟΘΡΟΣ με καποιους ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ) το εκλεισα γιατι ενιωσα οτι υπαρχουν καλυτερα πραγματα να κανω.


 Πραγματικα δε βρηκα το λογο που καποιος εκανε τον ΚΟΠΟ και ΜΟΝΟ που ασχοληθηκε με αυτη τη χωματερη - φορουμ στην οποια επαναλαμβανω συμμετεχουν ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ... Ειλικρινα ρε παιδια αν ειναι να ΥΠΟΒΙΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΣΟ πολυ το kithara.gr ας αρχισω να βαζω κι εγω links με Πασοκτζη τσοπανη που Γ@ΜΑΕΙ προβατα, με Νεοδημοκρατη πατερα που βασανιζει τα παιδια του, με Κουμουνιστη serial killer που αποκεφαλιζει μωρα, με Χρυσαυγιτη που δερνει αλλοδαπους και Αναρχικο πρεζονι που κλεβει μικρα παιδια για τη δοση του...
Να δειτε ποσο ΕΥΚΟΛΑ μπορουμε να μετατρεψουμε το kithara.gr σε φορουμ χωματερη οπως το ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝ. Ενα τετοιο link να πεταξει ο καθενας μας παει τη χασαμε τη μπαλα...


Τι να σου πω ρε παιδακι μου Kiratzohari, εγω πραγματικα αρχιζω να αναρωτιεμαι για σενα ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ που καθισες να ασχοληθεις με ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΥΣ ανθρωπους...


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
G.K. εν μέρει έχεις ένα δίκιο......είμαστε (ήμασταν έστω) μουσικό φόρουμ.....αλλά άμεση προέκταση της μουσικής θέώ να πιστεύω ότι είναι η κοινωνία......"βόμβες" θέματα μέσα στο kithara υπάρχουν....και όλοι καταλαβαίνουν πια εννοώ.....ακόμα και τα αθλητικά θέματα (Ολυμπιακου, Παναθηναικού, ΑΕΚ) είναι "βόμβες"....



τέσπα...παιδιά...επειδή έχω επικοινωνήσει πολλές φορές με φιλοζωικές εταιρίες για δίαφορα σκηνικά που έχουν δει τα μάτια μου....απλά δεν ενδιαφέρονται.......ή μάλλον...ενδιαφέρονται...απλά όπως μου έχουν πει "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό....".....οπότε και να μπείτε στον κόπο να επικοινωνήσετε με φιλοζωική εταιρεία το πιο πιθανόν είναι να τα πάρετε περισσότερο στο κρανίο......

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολυ σωστα G.K.
Δινουμε ενα αλλοθι, καταδικαζουμε σε πληρη αδιαφορια και απαξιωση καποιες πραξεις και μετα παμε για υπνο ηρεμοι που δεν αφησαμε κατι τοσο ηλιθιο να μας απασχολησει και να χαλασει την μερα μας. ::)
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Εκανα τον κοπο και ανοιξα το link του Kratzohari. Μολις καταλαβα περι τινος προκειται (ενας ΒΟΘΡΟΣ με καποιους ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ) το εκλεισα γιατι ενιωσα οτι υπαρχουν καλυτερα πραγματα να κανω.


 Πραγματικα δε βρηκα το λογο που καποιος εκανε τον ΚΟΠΟ και ΜΟΝΟ που ασχοληθηκε με αυτη τη χωματερη - φορουμ στην οποια επαναλαμβανω συμμετεχουν ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ... Ειλικρινα ρε παιδια αν ειναι να ΥΠΟΒΙΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΣΟ πολυ το kithara.gr ας αρχισω να βαζω κι εγω links με Πασοκτζη τσοπανη που Γ@ΜΑΕΙ προβατα, με Νεοδημοκρατη πατερα που βασανιζει τα παιδια του, με Κουμουνιστη serial killer που αποκεφαλιζει μωρα, με Χρυσαυγιτη που δερνει αλλοδαπους και Αναρχικο πρεζονι που κλεβει μικρα παιδια για τη δοση του...
Να δειτε ποσο ΕΥΚΟΛΑ μπορουμε να μετατρεψουμε το kithara.gr σε φορουμ χωματερη οπως το ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝ. Ενα τετοιο link να πεταξει ο καθενας μας παει τη χασαμε τη μπαλα...


Τι να σου πω ρε παιδακι μου Kiratzohari, εγω πραγματικα αρχιζω να αναρωτιεμαι για σενα ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ που καθισες να ασχοληθεις με ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΥΣ ανθρωπους...


G.K. Δεν έχεις άδικο όσο αφορά το φόρουμ, αλλα θα συμφωνήσω με τον Vaiking να στείλουμε mail στην διεύθυνση ηλεκτρονικού εγκλήματος, Δεν μπορούμε να είμαστε απαθείς και αυτός πιστεύω πως είναι και ο λόγος όπου ο Kiratzohari άνοιξε αυτό το θέμα.Να κάνουμε κάτι 
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Αν σκοπος του Κιρατζοχαρη ηταν το θεμα να παρει διαστασεις ωστε να φτασει στις φιλοζωικες οργανωσεις τοτε ειμαστε απολυτα συμφωνοι καθως προκειται για ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ πραξη ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ για την κοινωνια ανθρωπων η οποια ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να μεινει ατιμωρητη.


Εκει που ΔΙΑΦΩΝΩ ειναι με τις πολιτικες προεκτασεις που θελει να δωσει στο ολο θεμα (το οποιο αν ακουω καλα το διαλογο στο βιντεο διαδραματιζεται στη Ρωσια) και για την παραθεση ενος link που οδηγει σε ενα κατ ευφημισμον ''φορουμ'' και στο οποιο παιρνουν μερος στις συζητησεις ΑΤΟΜΑ παρομοιας νοητικης καθυστερησης με τους καννιβαλους του βιντεο...


Ως εκ τουτου αφηστε με να εχω καποιες αμφιβολιες για τις ΑΓΝΕΣ προθεσεις του Κιρατζοχαρη απεναντι στα τετραποδα. Μενει, με τη συμπεριφορα του στο thread να μου αποδειξει οτι κανω λαθος, αλλα η ολη σταση του και ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ του θεματος μαρτυρα το αντιθετο...


Ας σταματησουμε να δινουμε πολιτικες προεκτασεις στα ΠΑΝΤΑ... Το εχω ξαναπει και το πιστευω οτι οι ατερμονες πολιτικες κουβεντες και οι αμπελλοφιλοσοφιες των Ελληνων μας εχουν φερει στη δεινη θεση που ειμαστε σημερα...


Φιλτατε Κιρατζοχαρη η ΠΑΡΑΝΟΙΑ και η καθυστερηση δε γνωριζουν πολιτικες παραταξεις. Μια χαρα χτυπανε το Χρυσαυγιτη και μια χαρα χτυπανε και τον Αναρχικο. Και τον Πασοκτζη και τον Νεοδημοκρατη και......


Υ.Γ. Επειδη ειναι πιθανο να κατηγορηθω για φιλοφασιστικα συναισθηματα, ουδεμια σχεση εχω ειτε με το ενα ακρο ειτε με το αλλο. Η γνωμη μου ειναι η παραπανω ως ουδετερου παρατηρητη...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 18:56 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
καταλήγουμε στο συμπέρασμα όμως ότι όλοι τα καταδικάζουμε και συμφωνούμε σε αυτό. 
Και αυτό είναι το σημαντικό. 
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Αυτό που εξέλαβα απο το θέμα που άνοιξε ο Kiratzo ήταν ο αποτροπιασμός για την πράξη αυτή καθ'εαυτή και όχι η πολιτική της προέκταση! Βεβαίως και διεστραμμένοι υπάρχουν παντού, σε όλους τους χώρους και αυτούς πρέπει να καταδικάσουμε! Πλην όμως, στη στιχομυθία σε αυτή τη σελίδα το ζήτημα είχε και ιδεολογική προέκταση. Όχι οτι έχει και μεγάλη σημασία βέβαια, αλλα είχε! Και όπως δεν ανέχομαι το κάθε λογής ανεγκέφαλο ανθρωποειδές να πετά μολώτοφ σε τράπεζα και να καίει ζωντανούς τους υπαλλήλους, στο όνομα της δική του αναρχοιδεολογίας, έτσι και δεν ανέχομαι το κάθε πυροβολημένο απομεινάρι του Χίτλερ να καίει ζωντανό ένα ανυπεράσπιστο πλάσμα για "προπόνηση" ή "διασκέδαση"!!! Και η ιδεολογική τοποθέτηση του Κιράτζο, με τον οποίο πιθανόν να διαφωνώ κάθετα δε μπορεί να με αποσπάσει απο τη σκέψη αυτής της πράξης και τον κυνισμό αλλα και ειρωνική-προκλητική διάθεση που την αντιμετώπισαν οι δράστες της!

Υ.Γ. Αν η Χ.Α. δώσει πόδι και καταγγείλει στην αστυνομία αυτούς που το έκαναν, τότε το πιθανό επιχείρημα του Κιράτζο πως οι ακροδεξιοί είναι ανώμαλοι, φρενοβλαβείς, κομπλεξικοί ή ό'τι άλλο, θα χάσει εν μέρει την ισχύ του. Θα γίνει όμως έτσι;  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 19:37 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Δε διαφωνω οτι οι ακρο-δεξιοι αριστεροι κεντρωοι και δεν ξερω εγω τι ειναι κομπλεξικοι και φρενοβλαβεις. Αυτο, αν εισαι λογικος ανθρωπος, το αναγνωριζεις..!


Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι δουλεια εχει ο Kiratzoharis και ο καθε Kiratzoharis να παραθετει λινκς απο φορουμ ΑΡΡΩΣΤΩΝ ανθρωπων (πολλοι απο αυτους μπορει να ειναι και κοινοι εγκληματιες..)


Θες να καταδικασεις την αδικια κατα των ζωων, τον τροπο με τον οποιο υποφερουν, σφαγιαζονται, σουβλιζονται κτλ..? Be my guest! Αν και σε παλαιοτερα θεματα κακοποιησης ζωων, ο Kiratzoharis δεν ειχε επιδειξει παρομοιο ζηλο... ::)


Θες να κανεις αναφορα σε κοινους κακοποιους που ουδεμια σχεση με τη δημοκρατια αλλα και την κοινωνια εχουν? Το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια...
Απο ποτε το kithara.gr εγινε χωρος στο να ανεβαζουμε ο καθενας το καθε τι αρρωστο που συμβαινει στην κοινωνια.,? Αλλο η κοινωνικη ευαισθησια και αλλο να το γεμισουμε με αποτροπαιες πραξεις που κανουν αρρωστα μυαλα...


Αν ειχα ανεβασει εγω τωρα βιντεο με ομαδικο βιασμο 14χρονης νομιζω το θεμα θα ειχε φαει τουλαχιστον καδο και εγω θα ημουν υπο επιτηρηση...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 19:59 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Λοιπον για να τελειωνει στα γρηγορα το θεμα γιατι παει για μπουρδελεμα κλασικα(ευχαριστω για την προσπαθεια G.K.)



Κατα αρχας το θεμα λεγεται ανθρωπος και ζωη και μπορω να παραθεσω οτι βιντεο εγω γουσταρω με οτι τιτλο γουσταρω.Ειδικα δε οταν προκειται για βασανισμο ζωων οπου χρειαζεται η συμμετοχη κοσμου για να ξεκουμπιστουν με νομιμες διαδικασιες τετοιου ειδους σκουπιδια.
Δευτερον ΔΕΝ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΒΙΝΤΕΟ.Παρεθεσα ενα λινκ που σε παραπεμπει σε ενα ελληνικο φορουμ!Εχει μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο.Στη μια περιπτωση απλα θα περιμενα να μου πειτε ποσο αισχρο θεμα ειναι αυτο και να αρχισει μετα απο λιγο η κλασικη συγκριση γατας-σουβλιστου αρνιου ενω εδω μιλαμε για μια ολοκληρη ομαδα ανθρωπων ΜΕ ΣΥΓΚΡΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ οπου συζητανε-επικροτουν και δικαιολογουν μεσω των πολιτικων τους πιστευω(δεν εχουμε βιντεο οπου δρουν) τετοιου ειδους πραξεις.
Τριτον ΜΗΝ υποβαθμιζεις τα λεγομενα μου.Το φορουμ δεν ειναι ανθρωπων που βρισκονται σε ψυχιατρικη κλινικη.Ειναι τυπων που κυκλοφορουν καθημερινα εκει εξω και εκφραζουν πολιτικο λογο.Δεν με ενδιαφερει αν δεν θες να το πιστεψεις αυτο μπορεις απλα να ανοιξεις τα ματια σου.


Τελικα δεν μνε νοιαζει ποιος διαφωνει και ποιος συμφωνει με τους χαρακτηρισμους μου κλπ.Εγω παρεθεσα το φορουμ οποιος θελει μπορει να πραξει τα δεοντα και να μη δωσει καμια σημασια στο πως προσπαθω να συνδεσω εγω τα πραγματα.Αλλωστε το κειμενο που εδωσα αρχικα δεν μιλαει για φασιστες-μιλαει για επικινδυνους τυπους

Στην τελικη αν δεν θελετε να πατε παραπερα κρατηστε αυτο.
 
Παράθεση
Και η ιδεολογική τοποθέτηση του Κιράτζο, με τον οποίο πιθανόν να   διαφωνώ κάθετα δε μπορεί να με αποσπάσει απο τη σκέψη αυτής της πράξης   και τον κυνισμό αλλα και ειρωνική-προκλητική διάθεση που την   αντιμετώπισαν οι δράστες της!

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Και στο κατω κατω ΠΡΕΠΕΙ να γινει ντορος με αυτο το πραγμα.Και αν βρει καποιος κανενα φορουμ αναρχικων(ημαρτον :P )οπου συμβαινει κατι αναλογο ας το παραθεσει.

Α και απο το g**ato.info δεν εβγαζε κανεις λεφτα..Δωρεαν ηταν ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Από το g**ato όμως υπήρχαν εταιρίες που έχαναν...  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φίλε G.K.
 
Όπως ξέρεις γραφώ ως συνήθως σε τεχνικά θέματα που χρίζουν της όποιας τεχνικής υποστήριξης που μπορώ και είμαι ικανός να παρέχω γιατί πιστεύω ότι η σωστή τεχνική υποστήριξη είναι το αιτούμενο από ένα μουσικό forum…
 
Πάρ’ αυτά πιστεύω ότι εστίαση που έχει γίνει από τους περισσοτέρους και από σένα είναι λάθος γιατί εστιάζεται στην πράξη και όχι στην ιδεολογία που αυτή εμπεριέχει, όπως πολύ σωστά υποσημείωσε ο Stergios Kourou.
 
Το κάψιμο της γάτας εδώ (αν διάβασες όλη την στιχομυθία των comments…) λειτουργεί ψυχολογικά & οργανωτικά σαν «βάπτισμα του πυρός» στην δημιουργία ενός εκτελεστικού βραχίονα μιας φασιστικής οργάνωσης, η οποία δεν έχει σκοπό να μείνει στο κάψιμο γατιών…
 
Οπότε μην σε παραξενεύσει αν η επόμενη παρουσίαση video μπορεί να είναι «Το κάψιμο του αλλοδαπού», «Ο βιασμός της αλλοδαπής» η’ ότι άλλο εμπεριέχεται σε μια φασιστική ιδεολογική αντίληψη πραγμάτων…
 
Αλλά τότε θα είναι αργά πια για να μιλάμε ενάντια στον Φασισμό…
 
Φίλτατε Vaiking:
 
Παράθεση
Υ.Γ. Αν η Χ.Α. δώσει πόδι και καταγγείλει στην αστυνομία αυτούς που το έκαναν, τότε το πιθανό επιχείρημα του Κιράτζο πως οι ακροδεξιοί είναι ανώμαλοι, φρενοβλαβείς, κομπλεξικοί ή ό'τι άλλο, θα χάσει εν μέρει την ισχύ του. Θα γίνει όμως έτσι;

Καλό!!! Το Άλλο με τον Τοτό το ξέρεις???
 
Αφού τον καλούνε στο γραφείο τους «για στρατολόγηση» και ανάληψη επιχειρησιακού ρόλου όπως μπορείς να καταλάβεις λες να του «δώσουν πόδι» και να τον καταγγείλουν?...
 
Χλωμότατο το βλέπω…
 
''...Ακόμα και το πιο μανιασμένο κτήνος, έχει κάποια λύπηση.
Εγώ δεν έχω καμία, άρα δεν είμαι κτήνος...''

 
Ριχάρδος ΙΙΙ
 
William Shakespeare
 Αυτά τα ολίγα, Spartan.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εχεις χασει την πρωτοτυπια σου, αν ποτε ειχες, Κιρατζοχαρη μιας και εδωσες απαντηση ΑΚΡΙΒΩΣ οπως την περιμενα...
Συγκρισεις των μεν με τους δε και οι κλασικες καραμελιτσες. Και εγω ανησυχησα πως εγινες ξαφνικα γατοφιλος φιλοζωος οικολογος πρασινος...


Και το θεμα με σενα ειναι οτι ακομα δεν εχεις καταλαβει οτι τα ιδια ΣΚΑΤΑ ειναι οι αναρχικοι με τους φασιστες. Καμια φορα με κανεις να απορω ποια η συμβολη σου σε ενα μουσικοκιθαριστικο site πιπιλιζοντας τις ΙΔΙΕΣ καραμελες περι συγκεκριμενων πολιτικων πεποιθησεων (οι οποιες ειναι δικαιωμα σου να τις πιστευεις) και τα ιδια κλισε ολα αυτα τα χρονια...


Τελος παντων, επειδη καμια διαθεση δεν εχω να μετατρεπω σε μπορδελο θεματα αλλων θα σταματησω εδω, μιας και ο διαλογος μαζι σου αποδεδειγμενα πλεον καταληγει σε γνωστα και ηδη χιλιοσυζητημενα θεματα...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Το κάψιμο της γάτας εδώ (αν διάβασες όλη την στιχομυθία των comments…) λειτουργεί ψυχολογικά & οργανωτικά σαν «βάπτισμα του πυρός» στην δημιουργία ενός εκτελεστικού βραχίονα μιας φασιστικής οργάνωσης, η οποία δεν έχει σκοπό να μείνει στο κάψιμο γατιών…
 


Καταλαβα τι εννοεις Spartan αλλα δυστυχως (ευτυχως μαλλον) δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω μια στιχομυθια μεταξυ καθυστερημενων νοητικα και επικινδυνων για την κοινωνια ατομων...
Και μονο που ενα τετοιο ''φορουμ'' παρατεθηκε απο μελος του kithara gr εγω πραγματικα ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ. Δεν υποβιβαζει μονο τη νοημοσυνη μας αλλα και ολη την ποιοτητα του φορουμ...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Φυσικο επομενο ισως να ειναι η παραθεση λινκ απο αλλους καθυστερημενους νοητικα ανθρωπους, πχ τις επιτυχιες του Κατμαν και του Ταμπακη, ή τα τελευταια νεα της Ελενης Λουκα...


Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εισαι αξιο troll τελικα G.K. Συγχαρητηρια.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Αντε οι mods που ειναι?

Οποιος εχει ματια-αυτια κλπ κρινει δεν χρειαζεται να συνεχισω ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εστιάζουμε σε λάθος θέμα για άλλη μια φορά.
G.K εγώ δεν ένοιωσα οτι έχασα σε ποιότητα που πήρα μέρος στο τοπικ.(απο τη στιγμή που αυτό υποβαθμίζει το φόρουμ αρα όσοι παίρνουμε μέρος κινούμαστε στα ίδια επίπεδα...)
Και το θεμα με σενα ειναι οτι ακομα δεν εχεις καταλαβει οτι τα ιδια ΣΚΑΤΑ ειναι οι αναρχικοι με τους φασιστες.
μάλλον έχεις θέμα με τον Kiratzo γιατί σε αυτό τουλάχιστον το τοπικ δεν είδα πουθενά να γράφει "ΑΝΑΡΧΙΑ και τα μυαλά στα κάγκελα"ούτε προσπάθησε να περάσει την ιδεολογία του(την οποία και δεν γνωρίζω όπως δε γνωρίζω ούτε τον ίδιο).

Απο τη στιγμή που σου προκαλεί απέχθεια το θέμα χίωσέτο.... 


P.s η ποιότητα θα μας φάει!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 21:06 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ

Φίλτατε Vaiking:
 
Παράθεση
Υ.Γ. Αν η Χ.Α. δώσει πόδι και καταγγείλει στην αστυνομία αυτούς που το έκαναν, τότε το πιθανό επιχείρημα του Κιράτζο πως οι ακροδεξιοί είναι ανώμαλοι, φρενοβλαβείς, κομπλεξικοί ή ό'τι άλλο, θα χάσει εν μέρει την ισχύ του. Θα γίνει όμως έτσι;

Καλό!!! Το Άλλο με τον Τοτό το ξέρεις???
 
Αφού τον καλούνε στο γραφείο τους «για στρατολόγηση» και ανάληψη επιχειρησιακού ρόλου όπως μπορείς να καταλάβεις λες να του «δώσουν πόδι» και να τον καταγγείλουν?...
 
Χλωμότατο το βλέπω…
 
Κι εγώ χλωμό το βλέπω! Πιάστηκα κυρίως απο την αντίδραση ενός ο οποίος εξοργίστηκε με το συμβάν και εκτόξευσε απειλές εναντίον αυτών που το έκαναν. Αν εννοεί αυτά που είπε, ας τα κάνει πράξη!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Εγώ πάλι G.K δε ντρέπομαι απο την ανάδειξη του θέματος. Είμαστε άνθρωποι, πολίτες αυτής της χώρας και ασχολούμαστε με την τέχνη επομένως θα πρέπει να γνωρίζουμε αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και να ευαισθητοποιούμαστε άμεσα! Και σε πολιτικό επίπεδο! Και έχει δίκιο ο συμφορουμίτης που λέει πως σήμερα είναι ένα γατάκι αλλα αύριο θα είναι ένας άνθρωπος! Και εμείς πότε θα ασχοληθούμε;; Όταν θα κάψουν 3 κιθαρίστες μαζί με τις Les Paul τους;

Έχω συμμετάσχει σε αρκετά θέματα πολιτικής φύσεως αλλα και σε θέματα που αφορούν στον πατριωτισμό και την έννοια του Έθνους και όποιος τα έχει παρακολουθήσει σίγουρα δε μπορεί να ταυτίσει τις απόψεις μου με αυτές του Κιράτζο ή του Spartan ή του Draned ή οποιουδήποτε άλλου ανήκει στον αριστερό ή αναρχικό χώρο. Και βεβαίως αν ερχόταν κάποιος να γενικεύσει λέγοντας πως όσοι μιλούν για Ελλάδα, είναι "φασίστες και κομπλεξικοί που καίνε γάτες" θα τον είχα αναφέρει το ίδιο δευτερόλεπτο!! Δεν έγινε όμως κάτι τέτοιο...

Αλλα στο συγκεκριμένο θέμα είμαι μαζί με τους προαναφερθέντες συμφορουμίτες γιατί (πέρα απο την πράξη αυτή καθ'αυτή) ενώ ανήκω στους ανθρώπους που αγαπούν την πατρίδα τους και τιμούν και σέβονται το έθνος τους, ντρέπομαι αφάνταστα όταν βλέπω ανεγκέφαλα στρατολογημένα υποκείμενα να αμαυρώνουν με αυτό τον τρόπο οποιαδήποτε αξία μας δίδαξε αυτός ο τόπος και μάλιστα να απαιτούν να λέγονται "Έλληνες" ή μάλλον "πιο Έλληνες"!!

Εγώ προσωπικά δεν τους αναγνωρίζω την "Ελληνικότητα" που επικαλούνται σε κανένα επίπεδο. Τους κατήγγειλα όπου μπορούσα και μακάρι να συλληφθούν και να πληρώσουν!!

The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ενταξει εγω μιας και ειμαι γατοφιλος πραγματικα ανατριχιασα με αυτο που ειδα.Η υπαρξη φασιστων σιγουρα δεν αποτελει κατι νεο...αλλα τετοιες πραξεις πραγματικα ειναι απεριγραπτες.Και το χειροτερο ειναι οτι κατα αυτο τον τροπο πετυχαινουν και την ενασχοληση τριτων με την παρτη τους.

Πιστευω οτι ειναι σημαντικο να δουμε την ουσια εδω.Οποιος και να εκανε τετοια πραξη...ειτε ειναι αριστερος,δεξιος,φασιστας,αναρχας και δεν ξερω γω τι...ειναι σιγουρα αρρωστος.

Οσον αφορα την δραση τωρα που μπορει να ληφθει πανω σε τετοιες περιπτωσεις πιστευω οτι ισως να μην αρκει ενα απλο email στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος.Θα προσπαθησω να μαθω περισσοτερα επι του θεματος συντομα.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 22:36 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
Κι εγώ χλωμό το βλέπω! Πιάστηκα κυρίως απο την αντίδραση ενός ο οποίος εξοργίστηκε με το συμβάν και εκτόξευσε απειλές εναντίον αυτών που το έκαναν. Αν εννοεί αυτά που είπε, ας τα κάνει πράξη!

Μπα….
 
Μην χαίρεσαι και ευελπιστείς μάταια σε αυτό τον μάταιο κόσμο….
 
Η Omerta είναι πολύ σημαντική ακόμα και για τους Φασίστες…
 
Απλά, σαν εσωτερική «τσάμπα μαγκιά» εκ του συστάδην μου φάνηκαν εμένα οι «απειλές» του, που σκοπό είχαν περισσότερο την ανακατανομή εξουσιαστικών ρόλων μέσα στην οργάνωση, την διαφοροποίηση  λειτουργιών (Καθ’ οδηγητής Vs. Ακτιβιστικού Εκτελεστικού Βραχίονα…) και όχι την δημιουργία ουσιαστικού κινδύνου…
 
Εξάλλου, αν τους «κάρφωνε» θα έπρεπε να έλθει αντιμέτωπος με την αποπομπή του από τους άλλους και φυσικά με την οργή τους και αυτό είναι κάτι που δεν φαίνεται να θέλει η’ να επιδιώκει γιατί τότε δεν θα είχε την ψυχολογική κάλυψη της «αγέλης»…
 
 Αυτά τα τετριμμένα… Spartan.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Ίσως να έχεις δίκιο Spartan.. κάπως έτσι θα πρέπει να είναι τα πράγματα στις ακραίες (τις όποιες ακραίες) και φασιστικές (τις όποιες φασιστικές) οραγανώσεις.. ¨Αλλωστε, αν διάβασα καλά ο συγκεκριμένος αργότερα "ηρέμησε" και "έδωσε και την άδεια να αναφερθεί το όνομά του". Μάλλον επανήλθε η "τάξις"!!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/10, 22:54 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
Και εμείς πότε θα ασχοληθούμε;; Όταν θα κάψουν 3 κιθαρίστες μαζί με τις Les Paul τους;

Εμείς θα ασχοληθούμε μόνο αν κάψουνε τις 3 Gibson Les Paul…
Τους κιθαρίστες τους έχουμε «χεσμένους»!!!
 
Παράθεση
Ίσως να έχεις δίκιο Spartan.. κάπως έτσι θα πρέπει να είναι τα πράγματα στις ακραίες (τις όποιες ακραίες) και φασιστικές (τις όποιες φασιστικές) οραγανώσεις..
   
Πίστεψε το… Έτσι ακριβώς είναι…

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Αυτό για όσους λέγανε για τους φασίστες στο άσυλο, στις εκλογές, στις πορείες και δεν συμμαζεύεται και για τα δικαιώματα τους κλπ κλπ. Αυτοί δεν είναι απλά αρρωστημένοι άνθρωποι που έτυχε να είναι και φασίστες ή χρυσαύγουλα ή οτιδήποτε. Αυτοί οι "άνρθωποι" ζουν με αυτό το πράγμα. Σε αυτό πιστεύουν και αυτό τους καθοδηγεί. Είναι ΦΑΣΙΣΤΕΣ, στρατός πίστη στον αρχηγό, αρία φυλή και όλα αυτά είναι τα πιστεύω τους, και το να είσαι "σκληρός" και να μην φοβάσαι τις απάνθρωπες πράξεις αλλά να είσαι έτοιμος για όλα αυτά είναι μέσα σε αυτά που πιστεύουν.

Αν ήταν απλά 2-3 άρρωστοι τύποι ο καλύτερος τρόπος να το αντιμετωπίσει κανείς αυτό είναι να τους κλείσει σε κάποιο ψυχιατρείο για ανάρωση και να βρει γιατί έγιναν έτσι αυτοί οι άνρθωποι. Έλα όμως που δεν είναι αυτό αλλά έχει άμεση σχέση με τα πιστεύω τους και το ήθος και τις αξίες των φασιστών και των ναζί, μπορείτε να μην το βλέπετε αν θέλετε σε μια προσπάθεια να φανείτε "αποστασιοποιημένοι" και τινί τρόπο αμερόληπτοι αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα.

Τέτοιοι τύποι οργανώνουν τις επιθέσεις κατά μεταναστών και τα μαχαιρώματα, τέτοιοι τύποι βάζουν γκαζάκια σε γραφεία αριστερών ή σε στέκια και καταλήψεις, τέτοιοι τύποι μαζεύονται στην επέτειο των Ιμίων και τραγουδάνε τον εθνικό ύμνο, τέτοιοι τύποι κατεβαίνουν στις εκλογές και πανυγυρίζουν το 0,9% που τους δίνουν καποιοι εξ ίσου ανεγκέφαλοι θερμόμαιοι φασίστες, τέτοιοι τύποι οργανώνουν τους στρατούς του Κόκκαλη και του Βαρδινογιάννη και κάνουν τα γήπεδα λαμπόγυαλο και άλλα πολλά.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:31
από marios009^
55 Απαντήσεις
23804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/03, 14:43
από astrios
ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!

Ξεκίνησε από gers Λοιπά

6 Απαντήσεις
3821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/07, 20:29
από gers
0 Απαντήσεις
1798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 01:09
από Theoh
3 Απαντήσεις
2505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 01:12
από Fteo
9 Απαντήσεις
4179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 23:03
από BluesMe
3 Απαντήσεις
2173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/10, 14:02
από Holyshock
2 Απαντήσεις
3198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:07
από sofitia
0 Απαντήσεις
1740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 12:40
από STEFANOS604
6 Απαντήσεις
12619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/14, 22:14
από Απόλλων