Αποστολέας Θέμα: Τι συμβαινει οταν μια μερα συνειδητοποιησεις..............  (Αναγνώστηκε 5626 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Carvin_Dc_127_c

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τι ginete otan mia mera siniditopoiiseis oti den exeis kai toso poli klisi..se ayto pou toso poli sou aresei na kaneis???na paizeis kithara......

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνεχιζεις να προσπαθεις χωρις να απογοητευεσαι και καποια μερα μπορει να ξεδηπλωθει το ταλεντο σου...

Και αυτο δεν ισχυει μονο για την κιθαρα...παντα πρεπει να εισαι ευχαριστιμενος με τις ικανοτητες σου σε ολους τους τομεις... :)
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Αν ξεκινησες με επαγγελματικες βλεψεις, μπορεις να αρχισεις να ανησυχεις.
Αν το εκανες για χομπυ και ευχαριστηση, να μην ανησυχεις καθολου :)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Έχω συνειδητοποιήσει εδώ και καιρό ότι οι δυνατότητές μου δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλες. Όμως συνεχίζω να παίζω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η κιθάρα, παρόλο που το ηχητικό αποτέλεσμα που παράγω δεν διεκδικεί δάφνες...Δεν πειράζει όμως, προχωράμε με ότι διαθέτουμε....

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Scofield δεν πιανεται.
    • Προφίλ
Έχω συνειδητοποιήσει εδώ και καιρό ότι οι δυνατότητές μου δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλες. Όμως συνεχίζω να παίζω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η κιθάρα, παρόλο που το ηχητικό αποτέλεσμα που παράγω δεν διεκδικεί δάφνες...Δεν πειράζει όμως, προχωράμε με ότι διαθέτουμε....

Σωστος, ακριβως ετσι ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Carvin_Dc_127_c

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
entaksi...o kathigitis m leei as poume oti proxorao..normal grigora... to opoio m akougete kalo fisika..den ta thelo k ola dika m...omos..skeftesai...
gt na mn mporousa n kano ayto k ayto k ayto..k kapou psiloapogoiteyese...xoris na ta paretao bebaia!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απο τη στιγμή που προχωράς normal δεν υπάρχει κανένας λόγος απογοήτευσης!! Αυτά που θέλεις να παίξεις και δεν μπορείς τώρα, θα τα παίξεις αργότερα. Το κάθε μουσικό όργανο χρειάζεται χρόνο. Αδύνατον να γίνεις φοβερός σε μικρό χρονικό διάστημα. Ακόμα και οι λεγόμενοι "θεοί της κιθάρας" έχουν ξοδέψει ΠΟΛΥ χρόνο εξάσκησης.

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Κάποιος είχε πεί ότι δεν έχει να κάνει με το πόσο καλός είσαι ( γιατί αυτό είναι πολύ υποκειμενικό ), αλλά με το πόσο αφοσιωμένος είσαι στην ίδια την ιδέα της μουσικής. Βέβαια το είπε για την ίδρυση μιας μπάντας, αλλά πιστεύω ότι ταιριάζει και στις υπόλοιπες περιπτώσεις...

Εξάλλου, το αν έχεις ή όχι κλίση είναι πολύ σχετικό...είναι πάντα καλό να ξέρεις τα όρια σου, και μερικές φορές μπορείς να τα εκμεταλλευτείς. Η προσωπική δημιουργία και ακόμη περισσότερο η προσωπική ευχαρίστηση δεν έχει να κάνει με την κλίση.Αν σέυχαριστεί αυτό που κάνεις συνεχίζεις και το κάνεις, αν όχι, κάνε κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Aμα συνειδητοποιησεις οτι δεν εισαι καλος στην κιθαρα ..παιξε μπασο ελεγαν ???.Βεβαια ηταν πολυ εξυπνοι και ενημερωμενοι ολοι αυτοι που το λεγαν και το λενε.Tωρα θα κοψω την πλακα.Λοιπον..καμια φορα μπορει να ειμαστε και υπερβολικοι με τον εαυτο μας.Κατι που ισως εχεις κανει και εσυ.Για μενα υπαρχει ενα θεμα ταλεντου και στο ποσο καλος εισαι...αλλα ο καθοριστικος παραγοντας ειναι το ποσο πραγματικα καθεσαι και επιμενεις και εξασκεισαι και μελετας.Τωρα αμα πραγματικα θες να ασχοληθεις επαγγελματικα αλλαζουν τα πραματα.Αν ομως το κανεις γιατι σου αρεσει και το αγαπας...τοτε πιστευω οτι εισαι σε καλο δρομο.Εκτος αυτου..το να καθεσαι και να προβληματιζεσαι αν εισαι καλος η οχι μαλλον ειναι καλο σημαδι γιατι δειχνει οτι σε ενδιαφερει πραγματικα η μουσικη.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
entaksi...o kathigitis m leei as poume oti proxorao..normal grigora... to opoio m akougete kalo fisika..den ta thelo k ola dika m...omos..skeftesai...
gt na mn mporousa n kano ayto k ayto k ayto..k kapou psiloapogoiteyese...xoris na ta paretao bebaia!!!! :-)

Σε νιωθω (οπως και παρα πολλοι αλλοι φανταζομαι).
Εγω ας πουμε τα εχω μπηξει κιολας οταν απογοητευτηκα πολυ σε καποια φαση...Αλλα το θεμα ειναι ποσο το θελεις...οποτε η τα παρατας, η πεισμωνεις και προχωρας...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Ελπινίκη

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αλλάζεις γραμμή πλεύσεως. Έστω συνεχίζεις να παίζεις, αλλά μόνο για σένα.

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όπως είπε και ο "ανάποδος" ( ;D) Bassman, μετράει το ταλέντο αλλά πιο πολύ μετράει το practise, που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι...Μην τα παρατάς αν δεν σου βγαίνει κάτι.Με παραπάνω εξάσκηση θα καταφέρεις αυτό που θες.Υπομονή και εμμονή θέλει!
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Όπως θα ξέρουν οι περισσότερο, ο ρυθμός βελτίωσης ενός μουσικού, ελαττώνεται με το χρόνο... Κοινώς άλλη βελτίωση έχει ένας πρωτάρης μέσα σε ένα μήνα , και άλλη βελτίωση παρουσιάζει ένας "παλιός" στο αντίστοιχο χρονικό διάστημα... Το θέμα είναι οτι πριν 9 μήνες έδωσα κάποιες "δύσκολες" εξετάσεις στη κιθάρα, διάβαζα με σχετικά πρωτόγνωρους για μένα ρυθμούς (προσοχή, ΔΙΑΒΑΖΑ όχι ΕΠΑΙΖΑ..) Είχα δεί στον εαυτό μου μια καλή βελτίωση...Μετα τις εξετάσεις , υπήρξε μια εποχή ηρεμίας, και μετα ήρθε η διπλή εξεταστική, που δεν προλάβαινα να πάρω ανάσα...

Και τώρα, προσπαθώ ακόμα να βρώ το παλιό μου πρόγραμμα , αλλα για να επιτύχω ένα καλό ρυθμό βελτίωσης.... Απλά δεν έχω το κουράγιο να δω τόσο μακρυά... Με αποτέλεσμα να κάνω τώρα πια συντήρηση, και με το ζόρι....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Εγώ ανήκω στην κατηγορία αυτών που απογοητεύτηκαν και τα χω παρατήσει εδώ και αρκετό καιρό.Μόνο και μόνο από πείσμα όμως θα προσπαθήσω ξανά μόλις αποκτήσω λίγο περισσότερο ελεύθερο χρόνο.
Πιστεύω πως πρέπει να το χεις.Γιατί δεν είναι μόνο η τεχνική αλλά και ο ρυθμός το συναίσθημα που πρέπει να βάλεις.Και το ρυθμό ή τον έχεις ή δεν τον έχεις.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
ξεκολλα βρε αδερφακι μου με το ρυθμο......αμαν πια..νισαφι!!! μελετη και προσοχη θελει..και πεισμα!! δεν γινεται μονο του τπτ στους κοινους θνητους. Εξασκηση και αγαπη για αυτο που κανεις. Και τπτ αλλο! το οργανο απο την στιγμη που για μενα δεν ειναι δουλεια, ειναι εκφραση , εξασκηση για να καταφερεις να μπορεις να πεις, και αγαπη για να ξερεις τι θα πεις. Τα υπολοιπα ερχονται με τον καιρο και τη μελετη.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος TAXIS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ!!!!
    • Προφίλ
Δεν το βρισκω σωστο να απογοητευτεις και να εγκαταλειψεις την προσπαθεια αν κατι σου αρεσει πολυ. Με επιμονη, συνεχη προσπαθεια και πολλες ωρες εξασκησης σιγουρα θα βελτιωθεις.  8)

Costantine

  • Επισκέπτης
Άμα ήταν να σταματάμε αν δεν ήμασταν αρκετά "καλοί", θα πρεπε το 90+% απο μας να σταματήσουμε ;)

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Άμα ήταν να σταματάμε αν δεν ήμασταν αρκετά "καλοί", θα πρεπε το 90+% απο μας να σταματήσουμε ;)

+10

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
106 Απαντήσεις
59789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/09, 20:45
από Vaiking
4 Απαντήσεις
2286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/04, 20:03
από sweet_V
23 Απαντήσεις
8566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/05, 12:09
από Korgy
11 Απαντήσεις
4977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/07, 14:03
από parlats
8 Απαντήσεις
3219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/08, 00:39
από kronus
0 Απαντήσεις
2286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/09, 03:20
από krios80
4 Απαντήσεις
2498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/11, 16:48
από Voxs
32 Απαντήσεις
14686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/13, 00:37
από profsokin
0 Απαντήσεις
1554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/12, 19:28
από nimp_music
0 Απαντήσεις
865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/20, 23:58
από ΠΟΙΟΣ