Αποστολέας Θέμα: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!  (Αναγνώστηκε 8865 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« στις: 30/03/07, 18:02 »
Έχοντας δεί μερικά βιντεάκια από MMORG (mass multiplayer online role-playing game), είπα να ψάξω αυτά που φαίνεται να έχουν το περισσότερο ενδιαφέρον (Lord of the Rings: Shadow of Angmar, Star Wars: Galaxies, World of Warcraft). Χάος! Fees, servers, upgrades & patches - τα είδα και φοβήθηκε το μάτι μου! Και ερωτώ: τι γνωρίζετε για αυτά τα παιχνίδια και τους free servers (γιατί δεν με βλέπω να πληρώνω ::))? Ξέρετε παιχνίδια on-line ή όχι, στο ίδιο πνεύμα?
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος -=Στέλιος=-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ...---...
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #1 στις: 30/03/07, 20:29 »
Εγω έπιαζα lineage που υπάρχουν private(free) servers αλλά αν έχεις στόχους στην ζωη σου και δεν θες μετα απο 2-3 χρόνια να κλαις για τα 2-3 χρόνια που έχασες ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ούτε αυτο ουτε και κανένα αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #2 στις: 30/03/07, 21:04 »
Lol! Δεν έχω τόσο χρόνο για σπατάλη ή τόση διάθεση - είπαμε! Το lineage δεν μου άρεσε (είδα να παίζει ένας φίλος), γιατι παρα-είναι χαωτικό και δεν έχει καθόλου σενάριο. Αλλά με τρώει η περιέργεια γμτ! Τι λές για τους τίτλους που αναφέρθηκαν παραπάνω? - τι ξέρετε (για gameplay κτλ). Έχω μαύρα μεσάνυχτα...

Στέλιο, ευχαριστώ για την συμβουλή: δεν το είχα δει έτσι - αλλα αυτή η περιέργεια μου'χει μείνει! Μας έβαλες σε σκέψη! ;D
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #3 στις: 30/03/07, 23:41 »
επισης μην ξεκινησεις ΠΟΤΕ το wow γιατι θα γινεις ετσι

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #4 στις: 31/03/07, 00:08 »
Ναι, ναι - το έχω δεί! Κορυφαίο αλλά δεν βοηθάει... ::) Έπιασα τις συμβουλές σας, όμως: Beware of addiction...
Τουλάχιστον προτείνετε off-line παιχνίδια στο ίδιο πνεύμα, όσοι διαφωνείτε με τα MMORG...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #5 στις: 31/03/07, 19:36 »
Γενικα ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ με τετοια παιχνιδια. Και εγω επαιζα καποτε, αλλα τωρα απεξερτηθηκα. Γιατι ειναι εξαρτηση. Βλεπω φιλους οι οποιοι μιλαν ολο για τετοια παιχνιδια και το μυαλο τους ειναι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ εκει!!!!!!! @Μ@Ν ΠΙ@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #6 στις: 31/03/07, 19:47 »
Ok, ok! Κατάλαβα, already! Το Shadows of Angmar φαίνεται καλό για κανα Σάββατο πάντως...

Και
Τουλάχιστον προτείνετε off-line παιχνίδια στο ίδιο πνεύμα, όσοι διαφωνείτε με τα MMORG...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #7 στις: 31/03/07, 22:02 »
Εγω πιστευω πως για το wow (world of warcraft) αξιζει να δωσεις λεφτα. Το παιχνιδι τα σπαει κ δεν ειναι τυχαιο το οτι εχει 9.000.000 ενεργους χρηστες οι οποιο ολο αυξανονται ανα τον κοσμο. Κατα τη γνωμη μου αυτα που λενε "κολλας" γινεσαι no-lifer κτλ. ξερεις μερικα ηδη αναφερθηκαν... ειναι απλα μαλ***ες, σορρυ κιολλας. Ολα ειναι 8εμα χαρακτηρα, αν δεν εισαι εγκρατης και παθιαζεσαι ευκολα τοτε υπαρχουν χιλιαδες τετοια πραγματα που κολλας. Πχ ενας κινεζος πεθανε επειδη επαιζε 7 μερες συνεχομενα το εν λογω παιχνιδι...Επικινδυνο, να αποσυρθει...επειδη υπαρχουν βλακες δεν φταιει το παιχνιδι. Τεσπα πιστευω πως ειναι το καλυτερο κ το story line του ειναι κορυφη, θα γινει κ ταινια. Ειμαι σιγουρος πως δεν θα απογοητευτεις.
Οσον αφορα την εικονα πιο πανω δεν νομιζω πως χρειαζεται σχολιο, ετσι κι αλλιως πιστεω ειρωνικα τοποθετηθηκε.
Μη μασας, αν εσυ εισαι οκ δεν παθαινεις τπτ (προσωπικη εμπειρια: μετα απο ενα χρονο παιχνιδιου οπου το καλοκαιρι αν γουσταρα εφτανα τις 12 ωρες παιχνιδιου τη μερα, μια χαρα διακοπες πηγα 2 μηνες χωρις καν να το σκεφτομαι, επισης τωρα δεν παιζω γιατι εχω εξετασεις και ... νιωθω μια χαρα, δεν χρειαζομαι κλινικη... :P)
« Τελευταία τροποποίηση: 31/03/07, 22:26 από BANT »
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος -=Στέλιος=-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ...---...
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #8 στις: 01/04/07, 00:00 »
Και εγώ θα αρχίσω wow.Ειναι πολύ καλο παιχνίδι και ελπίζω να μην κολλήσω τελείως (να μπορώ να τρωώ να κοιμάμαι κλπ) :P
Θελώ απλα να παίζω οταν βαριέμαι και δεν εχω κατι άλλο να κάνω κυρίως το καλοκαίρι που πλησιάζει...

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #9 στις: 01/04/07, 00:09 »
Άμα κόλησες με το lineage, τότε μάλλον με το WoW δεν έχεις ελπίδα ::)
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #10 στις: 01/04/07, 00:33 »
Άμα κόλησες με το lineage, τότε μάλλον με το WoW δεν έχεις ελπίδα ::)
??? ??? ???  Ποιο line age ρε φιλαρακι...για το wow σου λεω τοση ωρα :o Κατα τη γνωμη μου δεν συγκρινονται τα παιχνιδια. Wow >> Line age  ;)
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #11 στις: 01/04/07, 00:46 »
Για το Στέλιο μας λέω ::)
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #12 στις: 01/04/07, 00:57 »
Ax sorry, γραψε λαθος τοτε.  ;)
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος -=Στέλιος=-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ...---...
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #13 στις: 01/04/07, 09:02 »
Άμα κόλησες με το lineage, τότε μάλλον με το WoW δεν έχεις ελπίδα ::)
Ειμαι αισιόδοξος :P

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #14 στις: 01/04/07, 10:27 »
H τραγικη αληθεια ειναι οτι υπαρχουν ατομα που κολλανε πολυ ασχημα ομως...
Θυμαμαι χαρακτηριστικα, οτι μια μερα συζητουσαν 2 ατομα πορωμενα και ειχαν τον εξης συναρπαστικο διαλογο
-'που θα πας το βραδυ?'
-'στο [ενα κουλο ονομα]'
εγω-'τι ειναι αυτο? κανα καινουριο μπαρ?'
'τι λες ρε μλκ, μερος στο wow ειναι'
 :o ??? :-X

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #15 στις: 01/04/07, 10:37 »
OK! Το καταλάβαμε! Υπάρχουν άρρωστοι στο χώρο! Πληροφορίες για το πώς ειναι και τι παίζει, ξέρει κανείς (και ειδικά για τα παιχνίδια που προαναφέρθηκαν)?
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #16 στις: 01/04/07, 22:24 »
Check www.wow-europe.com   Θα βρεις οτι ψαχνεις, αν θες τπτ αλλα pm me  ;) (οσων αφορα το wow παντα)
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #17 στις: 01/04/07, 22:37 »
Θελώ απλα να παίζω οταν βαριέμαι και δεν εχω κατι άλλο να κάνω κυρίως το καλοκαίρι που πλησιάζει...

αμα δεν εχεις να κανεις πραγματα στο χαλανρι
τοτε καλυτερα και απο τωρα να το αρχισεις!
δεν βλαπτει!!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #18 στις: 02/04/07, 00:08 »
Εγω παντως εχω δει πολλους φιλους την ωρα που παιζουν WoW ή Lineage και δεν ενθουσιαστηκα ουτε στο ελαχιστο και επισης εχω δει και πολλους αλλους να καινε το κεφαλι τους με αυτα τα παιχνιδια(μιλαμε για ΠΟΛΥ καψιμο οχι αστεια) και δεν θελω σε καμια περιπτωση να γινω ετσι.
Αυτοι ειναι οι λογοι που δεν εχω παιξει ποτε τετοια παιχνιδια και δεν το εχω μετανιωσει

(παιχνιδια ομως του τυπου  NFS,ROME TOTAL WAR,RED ALERT  κλπ. τα εχω λιωσει... ;D ;D)
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #19 στις: 02/04/07, 01:21 »
Ρώτησα έναν φίλο που παίζει wow και μου είπε να ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ!!!
Παίζει 2 χρόνια και έχει 4 χαρακτήρες!Ο κολλητός του έχει 15 περίπου χαρακτήρες!!!
Είναι πολύ εθιστικό και πραγματικά ΧΑΖΕΥΕΙ το πολύ Pc!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #20 στις: 02/04/07, 01:22 »
Δεν έχω ασχοληθεί και εγώ με αυτά τα παιχνίδια (ειδικά αυτά που παίζονται μέσω ίντερνετ) γιατί τα'χω πάρει λίγο με κακό μάτι, δεν έχω και DSL και ούτε λεφτά να ξοδεύω σε ίντερνετ καφέ (έκει όπου παίζουν τέλοσπάντων αλλά έχω να προτείνω το απόλυτο παιχνίδι για το απόλυτο κόλλημα! 8) 8)
Το Gothic III (αλλά και το Gothic II ;))
Είναι από τα καλύτερα RPG που έχουν βγει δυστυχώς όμως έχει πάρα πολλές απαιτήσεις και στον δικό μου υπολογιστή δεν παίζει... :P το έχω δει πάντως και είναι όλα τα λεφτά!
Αν μετράει έχω ασχοληθεί πολύ με το Gothic II (το τερμάτισα καμιά δυο φορές-και πίστεψέ με είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ) και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, είναι πραγμάτικα αριστούργημα! ;) :P
Όσον αφορά το GIII (όχι G3 :P) έχει γραφικά τελευταίας γενιάς πάρα πολύ βελτιωμένα σε σχέση με το GII και η περιοχή του παιχνιδιού είναι και 4 φορές μεγαλύτερη από το προηγούμενο :o :o :o (βλ. ΤΕΡΑΣΤΙΟ... ::))
Όχι παιδιά δεν είμαι καμμένος έχω και καιρό να ασχοληθώ με video-games απλά είπα να προτείνω ένα παιχνίδι στο παιδί το οποίο θα τον κρατήσει απασχολημένο για πολύύύ καιρό! ::) ;)

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #21 στις: 02/04/07, 02:41 »
Τουλάχιστον προτείνετε off-line παιχνίδια στο ίδιο πνεύμα, όσοι διαφωνείτε με τα MMORG...

Fable, the lost chapters
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #22 στις: 02/04/07, 11:07 »
Και εγώ κάποτε άρρωστος ήμουνα με το Lineage II αλλά πήρα κιθάρα και βρήκα κοπέλα και ξεκόλλησα.. ;)

Έπαιζα τουλάχιστον 6 - 7 ώρες την ημέρα. Σε τέτοιο σημείο είχα φτάσει . Τώρα παίζω 3-4 ώρες την ημέρα κιθάρα που νομίζω ότι είναι πιο δημιουργικό και ωραίο , και περνάει καλύτερα η ώρα μου..

Υ.Γ: Είναι MMORPG και όχι MMORG αν δεν κανω λάθος
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/07, 23:55 από Maow »

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #23 στις: 02/04/07, 12:22 »
Και εγώ κάποτε άρρωστος ήμουνα με το Lineage II αλλά πήρα κιθάρα και βρήκα κοπέλα και ξεκόλλησα.. ;)

Έπαιζα τουλάχιστον 6 - 7 ώρες την ημέρα. Σε τέτοιο σημείο είχα φτάσει . Τώρα παίζω 3-4 ώρες την ημέρα κιθάρα που νομίζω ότι είναι πιο δημιουργικό και ωραίο , και περνάει καλύτερα η ώρα μου..
+1000000000000000000000000

Ευγε!!! ;) ;) ;) ;) ;)
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Privateserver

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: MMORG: Βοηθάτε ωρέ πατριώτες!
« Απάντηση #24 στις: 31/07/07, 11:07 »
blakes na sas pw oxi ... ili8ious na sas pw oxi .. reeeeeee blakes    rreeeeeeeeeee  ... eepididiabasα και αλλα ποστ εδω .. ανοιξτε τα ματιασασ ρεεεεεεεεεεε..... στο wow ιπαρχοθν και private servers opws to lineage to official lineage plironei .. dwrean ine epidi einai private servers.... pe3te dorean to wow se private servers kai min klegeste gia 12 euro ...  dwrean reeeeeeeeeeee

sas dino mia istoselida me pollous private servers mpeste kai epile3ete blakes .......... kai iparxoun servers pou ginese apef8iasss  70 lvl ....  blakes eeeee blakes

http://www.gamesites200.com/wowprivate/
diale3ete opoin server 8elete ....


an 8elete ennan server pou ginese apoeu8ias 70 mono gia raids  kai exei pollous ellines einai
o deuteros stin lista .....  an kataferi na mpi kanenas    stile private message ston ieria