Αποστολέας Θέμα: Aγορα gamepad για pro 2011  (Αναγνώστηκε 5810 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Aγορα gamepad για pro 2011
« στις: 09/01/11, 12:21 »
Γεια σας η8ελα να σας κανω 1 ερωτηση.... 8ελω να αγορασω ενα φ8ηνο gamepad (χειριστηριο) για τον υπολογιστη. Δεν εχω πολλες απαιτησεις.. το μονο που 8ελω ειναι να δουλευει.... η ερωτηση.... μολις το παρω πρεπει να κανω τπτ ρυ8μισεις ??? με  usb δεν συνδεεται ??? 8α δουλευει σε windows 7 ???
 http://www.public.gr/prod/gaming/accessories/pc-controllers/gamepads/heiristirio-paihnidion-logitech-precision-gamepad-usb/prod277598/

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #1 στις: 09/01/11, 15:13 »
Πάντως για όσους έχουν ήδη gamepad απο playstation 2 και έχουν συνηθίσει να παίζουν τα παιχνίδια μόνο με αυτό, τότε μια καλή λύση είναι κάτι σαν κι αυτό...
http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS2.00712


Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #2 στις: 09/01/11, 17:39 »
Bασικα δεν μου κανει γιατι εχω xbox 360.... to link poy εδωσα καλυπτει τις αναγκες μου ???

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #3 στις: 09/01/11, 19:14 »
Εγώ χωρίς αναλογικό μοχλό δε μπορώ να παίξω, τώρα δεν ξέρω πως είσαι μαθημένος. Απλά να ξέρεις ότι για ντρίπλες κλπ χρειάζεσαι ντε και καλά το δεξί αναλογικό μοχλό. Οπότε δες κάτι τέτοιο:

http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Logitech-Gamepad-Dual-Action-963292-1914.htm
http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Saitek-P380-Dual-Analog-Pad.htm
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #4 στις: 10/01/11, 11:20 »
ΟΚ ομως κανουν για windows 7  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #5 στις: 10/01/11, 15:00 »
Αντί να ρωτάς σε ένα forum με όνομα kithara.gr, μήπως θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο εκάστοτε μαγαζί?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #6 στις: 10/01/11, 17:21 »
Αντί να ρωτάς σε ένα forum με όνομα kithara.gr, μήπως θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο εκάστοτε μαγαζί?
Πρωτα απολα αν ειδες ειμαστε στην κατηγορια  '' περι παντος " και εχω στειλει εδω και 2 βδομαδες ε μαιλ και δεν μου απαντανε

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #7 στις: 10/01/11, 18:03 »
μπορεις  να παρεις το chillstream της logitech απο το πλαισιο με 11 ευρω και δεν θελει εγκατασταση.μοιαζει πιο πολυ στο χειριστηριο του xbox παρα του play.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #8 στις: 10/01/11, 18:23 »
Το οτι η κατηγορία λέγεται "Περι παντός" δε σημαίνει οτι ποστάρουμε ότι να'ναι.

Και εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι αυτή τη στιγμή με τα Ubuntu, αλλά δε κάνω ερωτήσεις στο κιθάρα για τα ubuntu.Θα ρωτήσω μόνο για κάτι σχετικό με προγράμματα μουσικής.

Απο κει και πέρα μπορείς να κοιτάξεις τη σελίδα που έδωσες απο το Public η οποία λέει οτι είναι μόνο μέχρι τα ΧΡ.Kαι να στείλεις ένα mail στο Πλαίσιο σχετικά με τις προτάσεις που σου γίνανε, το οποίο Πλαίσιο θεωρώ οτι έχει πιο σχετικούς υπαλλήλους απο το Public, ή να περάσεις να ρωτήσεις.

μπορεις  να παρεις το chillstream της logitech απο το πλαισιο με 11 ευρω και δεν θελει εγκατασταση.μοιαζει πιο πολυ στο χειριστηριο του xbox παρα του play.

Πού ακριβώς λέει οτι δε χρειάζεται εγκατάσταση?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #9 στις: 10/01/11, 18:26 »
Νομίζω πως σίγουρα παίζει σε Win7.Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,πχ μια εφαρμογ.Ένα χειριστήριο είναι από τα τόσα που κυκλοφορούν και πολλοί από εσένα στο παρελθόν έχουν έρθει νομίζω στην ίδια ερώτηση με εσένα.

http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Thrustmaster-Gamepad-Dual-Trigger-Pc-Ps2-Ps3-1-28-04-02-018.htm

Δες αυτό.Το έχω και εγώ(αν και τώρα λόγω πανελληνίων δεν παίζω ;D ) και είναι πάρα πολύ καλό και σαν ποιότητα κατασκευής και σαν λειτουργία.Σίγουρα νομίζω πως παίζει σε win7.


ΥΓ.Να και άλλος ένας Ubuntu user.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #10 στις: 10/01/11, 18:35 »
Είναι τραγικά δύσκολο ένα Logitech USB plug 'n' play gamepad να μην τρέχει σε 7. Στην τελική, μπες στο site της Logitech, εντόπισε τα μοντέλα που αναφέρθηκαν και δες για ποια λειτουργικά συστήματα υπάρχουν drivers (που δε χρειάζονται κιόλας λογικά). Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να το σκεφτείς αυτό πια?
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #11 στις: 11/01/11, 14:23 »
Σε ευχαριστω πολυ Rosstrobon  σημερα το χτυπαω

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #12 στις: 14/01/11, 01:35 »
Το οτι η κατηγορία λέγεται "Περι παντός" δε σημαίνει οτι ποστάρουμε ότι να'ναι.

Και εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι αυτή τη στιγμή με τα Ubuntu, αλλά δε κάνω ερωτήσεις στο κιθάρα για τα ubuntu.Θα ρωτήσω μόνο για κάτι σχετικό με προγράμματα μουσικής.

Απο κει και πέρα μπορείς να κοιτάξεις τη σελίδα που έδωσες απο το Public η οποία λέει οτι είναι μόνο μέχρι τα ΧΡ.Kαι να στείλεις ένα mail στο Πλαίσιο σχετικά με τις προτάσεις που σου γίνανε, το οποίο Πλαίσιο θεωρώ οτι έχει πιο σχετικούς υπαλλήλους απο το Public, ή να περάσεις να ρωτήσεις.

μπορεις  να παρεις το chillstream της logitech απο το πλαισιο με 11 ευρω και δεν θελει εγκατασταση.μοιαζει πιο πολυ στο χειριστηριο του xbox παρα του play.

Πού ακριβώς λέει οτι δε χρειάζεται εγκατάσταση?



Δεν το λεει καπου απλα εχω αγορασει 2 τετοια χειριστηρια και δεν εχει χρειαστει να κανω εγκταταστση,τα αναγνωριζει αμεσως το pc.To εχουν και αλλοι 2 φιλοι μου και μου το προτειναν απο εκει το ξερω.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #13 στις: 14/01/11, 01:49 »
Νομίζω πως σίγουρα παίζει σε Win7.Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,πχ μια εφαρμογ.Ένα χειριστήριο είναι από τα τόσα που κυκλοφορούν και πολλοί από εσένα στο παρελθόν έχουν έρθει νομίζω στην ίδια ερώτηση με εσένα.

http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Thrustmaster-Gamepad-Dual-Trigger-Pc-Ps2-Ps3-1-28-04-02-018.htm

Δες αυτό.Το έχω και εγώ(αν και τώρα λόγω πανελληνίων δεν παίζω ;D ) και είναι πάρα πολύ καλό και σαν ποιότητα κατασκευής και σαν λειτουργία.Σίγουρα νομίζω πως παίζει σε win7.


ΥΓ.Να και άλλος ένας Ubuntu user.


παλι καλα που δεν εισαι γιατρος...φανταζεσαι να ελεγες στον αλλον "σιγουρα νομιζω πως εχετε...." Δεν το λες και 100% σιγουρια ε? :P
πλακα κανω μην αρχισει πολεμος >:D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #14 στις: 14/01/11, 21:43 »
Tελικα παιδες αγορασα αυτο που 3ερω οτι παιζει σε win 7... Eπισης να αναφερω οτι τα πηρα αγρια με την ολη φαση. ΤΟ gamepad εκανε 20 ευρω περιπου. μετα βλεπω την τιμη στα 30 ΕΥΡΩ !!! αυτη η τιμη ηταν με μεταφορικα και φπα. Δεν επρεπε στην ιστοσελιδα να αναγραφονται οι τιμες με τον φπα..... (τουλαχιστον)  ??? Ενοειται οτι εστειλα email για την δυσαρεσκεια μου. το παρηγγειλα απο την τεταρτη σημερα μου λενε οτι 8α το λαβω σε 2 μερες ενω εγραφε στο site παραλαβη σε 24 ωρες ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #15 στις: 15/01/11, 11:31 »
Nαι, αλλα παίζει σε win7.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #16 στις: 15/01/11, 13:38 »
Nαι, αλλα παίζει σε win7.
οντως γιατι τι να το κανεις το φθηνο αν δεν παιζει σε win 7...giannis papadopoulos  μη τον ακους ειναι γενικα ετσι πικροχολος δεν αλλαξε απο το '11 αυτος
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορα gamepad για pro 2011
« Απάντηση #17 στις: 15/01/11, 16:09 »
Σορρυ απο την βιασυνη μ δεν δευκρινησα κατι... οταν ειπα "αυτο που παιζει στα 7" ενοουσα αυτο
http://www.logitech.com/en-us/gaming/controllers/devices/7360

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
7583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/07, 13:17
από heavyaris
69 Απαντήσεις
26356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 14:43
από Vicarious
2 Απαντήσεις
2270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/08, 10:23
από FSL
29 Απαντήσεις
10114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/08, 11:44
από kavoyras
11 Απαντήσεις
4147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/09, 15:59
από stelllaras_cy
5 Απαντήσεις
4001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/11, 19:12
από themos
49 Απαντήσεις
16106 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 23:43
από Garvin
0 Απαντήσεις
2393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/10, 10:54
από dead_men_walking
15 Απαντήσεις
5925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/11, 16:51
από master of puppets
6 Απαντήσεις
3575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/11, 16:00
από blackmorefan