Αποστολέας Θέμα: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν  (Αναγνώστηκε 16861 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #25 στις: 03/05/11, 22:40 »
καλά πόσο βλάκες είναι?
αφού έχουμε πει....ΌΧΙ ΚΙΘΆΡΕΣ ΑΠΌ ΚΙΝΑ! ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΕΣ!

;D

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #26 στις: 04/05/11, 02:09 »
To μεγαλύτερο χρέος της Αμερικής είναι προς τους Κινέζους.

σωστο, και βασικα το θεμα ειναι λιγο πιο συνθετο και αλληλοεπηρεαζονται και οι 2.
Με απλα λογια, οι αμερικανοι εισαγουν καθε χρονο τεραστιες ποσοτητες εμπορευματων ολων των ειδων απο την κινα, κατι που δινει απασχοληση σε πολλους (μα παρα πολλους) κινεζους εργατες.
Αν υποθεσουμε οτι ξαφνικα οι αμερικανοι σταματουν να εισαγουν αυτες τις ποσοτητες απο τους κινεζους για τον α ή β λογο, αυτοματως οι κινεζοι αποκτουν ενα τεραστιο πλεονασμα στην παραγωγη τους, κατι που σημαινει για αυτους είτε εκρηξη πληθωρισμου είτε μαζικες απολυσεις κινεζων εργατων.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #27 στις: 04/05/11, 09:19 »
Μην χανετε την μεγαλη εικονα. Η Αμερικη, εμεις και ολες οι χωρες παγκοσμιως, χρωστανε σε ιδιωτες (και συγκεκριμενα στις κεντρικες τραπεζες, ειτε αυτη λεγεται ΕΚΤ, ειτε FED στην Αμερικη κοκ). Αυτες οι κεντρικες τραπεζες ειναι ιδιωτικες, αυτες κοβουν χρημα και το δινουν στις κυβερνησεις με τοκο, πραγμα που σημαινει πως ολο το χρημα που κυκλοφορει παγκοσμιως ειναι χρωστουμενο σε αυτες τις κεντρικες τραπεζες που το εκδοσαν εξ'αρχης και πρεπει να επιστραφει πισω σε αυτες ΜΑΖΙ με τον τοκο. Και επειδη αυτα τα εξτρα χρηματα που απαιτουνται για να ξεπληρωθουν αυτοι οι τοκοι δεν υπαρχουν (μιας και ολο το χρημα που κυκλοφορει ειναι δανεισμενο εξ'αρχης απο αυτες τις τραπεζες), οι χωρες αναγκαζονται να παιρνουν ολοενα νεα τετοια δανεια απο αυτες τις τραπεζες, αυξανοντας συνεχως το χρεος προς αυτες τις τραπεζες.
Οπως καταλαβαινετε, στην πραγματικοτητα αυτες οι τραπεζες ειναι που ελεγχουν την οικονομια παγκοσμιως και αρα και την διακυβερνηση. Οι αποφασεις που λαμβανουν δεν ελεγχονται απο καμια κυβερνηση, αυτοι δημιουργουν νομους, αυτοι κοβουν την πιτα, αυτοι βγαζουν τους πολιτικους, τους προωθουν κτλ. Και επαναλαμβανω: Ειναι ιδιωτικες τραπεζες, οχι δημοσιες.
Αυτη ειναι η μεγαλη εικονα και αν ανατρεξετε στην ιστορια θα δειτε ποιοι κρυβονται πισω απο καθε παγκοσμιο πολεμο, ποιοι γενικα τροφοδοτουν και δημιουργουν πολεμους και με ποιους τροπους, ποιοι δημιουργουν τρομοκρατες, πως τους χρησιμοποιουν κτλ.
Θα εκπλαγειτε οταν διαπιστωσετε οτι τα ονοματα αυτων των ανθρωπων εμφανιζονται ξανα και ξανα, οι ιδιοι, οι απογονοι τους, η αυτοκρατορια τους.
Και επειδη αυτα ολα ειναι ασχημο να τα ξερει ο πολυς κοσμος, οποτε τα πραγματα δυσκολευουν, για να μην ασχολειται ο κοσμος με αυτους και για να εχουν ταυτοχρονα ακομα περισσοτερα κερδη, ελεγχο και δυναμη, χρησιμοποιουν τακτικες προπαγανδας, φοβου, μισους, δημιουργουν τρομοκρατες που μετα τους κυνηγανε, ξεκινανε πολεμους για να κινηθει το χρημα στην πολεμικη βιομηχανια και για να επεκτεινουν την αυτοκρατορια τους...
Σκοπος τους; Ο πληρης ελεγχος ολου του πληθυσμου, η δυναμη να μπορουν να κανουν τα παντα σε οποιονδηποτε, ολη η υπαρκτη περιουσια να ανηκει σε αυτους και αυτοι σαν μοναρχες να καθοριζουν τις τυχες του παγκοσμιου πληθυσμου.
Με λιγα λογια, μεσω αυτης της απατης του χρηματος, προσπαθουν να εχουν την ψευδαισθηση οτι ειναι θεοι... Δεν λογοδοτουν σε κανεναν, ελεγχουν τους παντες και ολοι λογοδοτουν σε αυτους.

People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #28 στις: 04/05/11, 09:36 »
Δε ξέρω πόσοι το έχετε ήδη δει, ή αν έχει ξαναεμφανιστεί αυτό το link εδώ, αλλά
ορίστε
. Αυτά που λέει ο Johnie Darko δοσμένα με έναν ευνόητο τρόπο. Ξεφεύγει από τα πλαίσια της είδησης που συζητάμε εδώ, αλλά όχι από το πνεύμα της συζήτησης.

Απλά σχετικά με τους Κινέζους να συμπληρώσω πως απο τα πολλά $$ που μάζεψαν απο τις εξαγωγές τους, ξαναδάνεισαν στους Αμερικανούς. Και λεφτά και προϊόντα εξάγουν δηλαδή.

Long story short, όσο υπάρχει το τρέχον χρηματοπιστωτικό σύστημα θα υπάρχουν τρομοκράτες, τζιχάντ, "προάσπιση ανθρωπίνων δικαιωμάτων και προστασία αθώων πολιτών", πρόβατα και ιερές αγελάδες, Πλανητάρχες, εξωγήινοι και ό,τι άλλο έχουμε ακούσει τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια...όλοι υπαίτιοι για όλα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #29 στις: 07/07/11, 13:14 »
παντως αξιοσημειωτη ειναι η φημη οτι ο  οσαμα ειχε πεθανει χρονια πριν εξαιτιας της κλονισμενης υγειας του..........παντως κανενας μας δεν θα ξεχασε την 11η Σεπτ. που ισλαμιστες τρομοκρατες (υποκινουμενοι απο το οσαμα) κατελαβαν με  αεροπειρατεια πολιτικα αεροσκαφη και τα οδηγησαν στους πυργους
            
και ετσι εχασαν τη ζωη τους 2973 ανθρωποι 




παντως το θεμα Αλ Καίντα δεν προκειται να κλιση γιατι μιλαμε για την μεγαλυτερη τρομοκρατικη οργανωση παγκοσμιως παντως και οι αμερικανοι αξιωματουχοι ειναι μια μορφη τρομοκρατιας πετανε μπομπες σε αμαχους.......τους σκοτωνουν εν ψυχρω......δειτε τα βιντεο που εβγαλε στην φορα το wikileaks (καπως ετσι).....ελικοπτερα να σκοτωνουν χωρις καμια αναστολη.......

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #30 στις: 07/07/11, 13:56 »
παντως κανενας μας δεν θα ξεχασε την 11η Σεπτ. που ισλαμιστες τρομοκρατες (υποκινουμενοι απο το οσαμα) κατελαβαν με  αεροπειρατεια πολιτικα αεροσκαφη και τα οδηγησαν στους πυργους και ετσι εχασαν τη ζωη τους 2973 ανθρωποι

Μάλλον δεν έχεις δει ούτε τα "Fahrenheit 9/11" ούτε το "Zeitgeist" ούτε τα μύρια άλλα ντοκυμαντέρ που ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ότι η "11η Σεπτεμβρίου" ήταν ακόμα μια περίπτωση τύπου "Pearl Harbor". Δηλαδή "δουλειά από μέσα" ώστε να ωθήθεί μέσω της προβοκάτσιας η κοινή γνώμη και να δικαιολογηθούν ότι έγινε μετέπειτα (Αφγανιστάν/Ιράκ/φυλακές γκουαντάναμο κτλ).
Δεν θα κάτσω να σου παραθέσω τους χιλιάδες λόγους γιατί το όλο θέμα ήταν στημένο, δες κάποιο από τα παραπάνω ντοκυμαντέρ.
Αλλά για μένα 3 είναι τα πιο τρανταχτά σημεία.
-Πρώτον το ότι είπαν πως ένα τέρας αεροπλάνο τύπου 747 έπεσε στο πεντάγωνο και "εξαϋλώθηκε". Δεν βρήκαν ούτε συντρίμια, ούτε νεκρούς, μόνο μια μεγάλη τρύπα στον τοίχο. Και οι μισοί Αμερικάνοι τους πίστεψαν. Για γέλια και για κλάμματα.
-Το δεύτερο ότι δήθεν τρομοκράτες που δήθεν σκοτώθηκαν μέσα στα αεροπλάνα αυτοκτονίας, τους βρήκαν σώους και αβλαβής 5-6 χρόνια μετά και η παρουσία τους είναι καταγεγραμένη και από κάμερες.
-Και το τρίτο ότι αυτόπτες μάρτυρες που ζούν ακόμη, άκουσαν αλλεπάληλες εκρήξεις από τα υπόγεια των δίδυμων πύργων, δευτερόλεπτα ΠΡΙΝ τα αεροπλάνα πέσουν επάνω τους.

Το μεγαλύτερο στημένο γεγονός στην ιστορία.
Κρίμα για τους χιλιάδες ανθρώπους που σκοτώθηκαν αλλά δεν τους σκότωσε ο φανατισμός κανενός θρησκόληπτου. Πέθαναν για το πετρέλαιο.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος RevonFyll

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #31 στις: 07/07/11, 14:07 »
-Πρώτον το ότι είπαν πως ένα τέρας αεροπλάνο τύπου 747 έπεσε στο πεντάγωνο και "εξαϋλώθηκε". Δεν βρήκαν ούτε συντρίμια, ούτε νεκρούς, μόνο μια μεγάλη τρύπα στον τοίχο. Και οι μισοί Αμερικάνοι τους πίστεψαν. Για γέλια και για κλάμματα.

Λαθος!Βρεθηκε το διαβατηριο(ή ταυτοτητα δεν θυμαμαι) αυτου που και καλα οδηγουσε το αεροπλανο.Τωρα πως γινεται ολοκληρο αεροπλανο να εξαφανιστηκε αλλα το διαβατηριο να εμεινε αθικτο,μονο οι Αμερικανοι μπορουν να απαντησουν.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #32 στις: 07/07/11, 14:11 »
μαλλον εσυ δεν θα εχεις ακουστα τις βιντεοσκοπιμενες δηλωσεις του οσαμα.......αυτος υποστηριζε οτι χρηματοδοτησε αυτη την αποστολη για να πληξει τον μεγαλυτερο εχθρο του (τις Η.Π.Α) χτυποντας τους πυργους.............αυτο το βιντεο το εστειλε ο ιδιος στα ΜΜΕ και κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει την γνησιοτητα του........
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 14:20 από kyriakos_t »

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #33 στις: 07/07/11, 14:15 »
μαλλον   εισαι

Είμαι; Τι είμαι;  ???
......

......
Όσο για το βίντεο που λες, ένα βίντεο βγήκε από τον Οσάμα μετά την επίθεση των πύργων και μιλούσαν μαζί με τον Αλ Ζαουάχρι και λέγαν μέσες άκρες "Αχ τι καλά που πάθαν οι Αμερικάνοι", χωρίς ποτέ όμως, ούτε ευθέως ούτε από τα συμφραζόμενα να βγαίνει ότι μιλούσαν κάνοντας απολογισμό δικού τους έργου.
Τώρα αν εσύ διάβασες άλλη μετάφραση του ίδιου βίντεο, τι να πω.
Πάντως είναι τρανταχτό, και το λένε όλοι, το ότι ποτέ δεν βγήκε ο Οσάμα μπροστά για να πει, "Εγώ το έκανα". ΠΟΤΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 14:23 από Alex_Under »
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #34 στις: 07/07/11, 14:21 »
"μαλλον εσυ" ηθελα να γραψω 

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #35 στις: 07/07/11, 14:29 »
πρωτον να σου πω οτι και εγω πιστευω αυτα που ειπες  και τα εχω ξανακουσει δευτερον να σου πω οτι μαλλον δεν θα ειδες τι εγραψα στο τελος για τους αμερικανους τριτον να σου πω οτι αν οσαμα δεν ηθελε να παρει μερος και να θεωρηθει υποπτος δεν θα εβγαινε καν να πει κατι τετοιο γιατι συμφωνα με αυτα που ειπες ειναι σαν να υποδηλωνει οτι το εκανε....... με λιγα λογια το βιντεο που εβγαλε ηταν βουτυρο στο ψωμι των αμερικανων και αν οντως δεν ειχε εμπλακει τοτε εκανε μεγαλη βλακεια που εβγαλε αυτο το βιντεο (πραμα που ειναι απιστευτο)

και τελος να σου πω οτι η μανα καποιου φιλου μου ηταν πολυ κοντα στο περιστατικο και δεν μου ειπε οτι ακουσε τπτ (και αυτο δεν το λεω για να σε ανερεσω απλα το λεω γιατι δεν μου ανεφερε καμια αλλη εκρηξη....παντως δεν σου λεω ψεματα....)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 14:34 από kyriakos_t »

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #36 στις: 07/07/11, 14:40 »
Την έκρηξη την άκουσαν άτομα που βρίσκονταν εκείνη την στιγμή στο Lobby του ενός πύργου. Δηλαδή μέσα στο κτίριο. Και υπάρχουν και μαρτυρίες πυροσβεστών, πάλι για εκρήξεις, λίγο πριν την κατάρευση.
Επίσης κυκλοφορούν φωτογραφίες που δείχνουν τα ατσαλένια θεμέλια των πύργων μετά την κατάρευση, μερικά από τα οποία είναι τέλεια κομμένα διαγώνια πράγμα που δεν δικαιολογείται από την κατάρευση. Εικάζουν δε, ότι τόσο παχύ ατσάλι μπορούσε να κοπεί μόνο με "Θερμίτη" υλικό ιδιαίτερα εφλεκτο και απαγορευμένο, το οποίο σίγουρα δεν υπήρχε μέσα στο αεροπλάνο.

Απλά, σε προτρέπω να ψάξεις λίγο την βιβλιογραφία και τα βίντεο γιατί είναι πολλές οι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για το ότι ήταν "inside job" και μόνο ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ το ότι έγιν όλο από μουσουλμάνους τρομοκράτες.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #37 στις: 07/07/11, 14:59 »
να σου πω οτι κανεις δεν θα το παραδεχοταν (ποσο μαλλον ο οσαμα που ηταν κυριως υποπτος) να σου πω για αυτο που μου ειπες (οτι εκοψαν τα θεμελια)......σιγουρα τετοια συμμετρια δεν δικαιολογητε απο καταρευση....να σε ρωτισω ομως...μετα απο τετοια καταστροφη πως γινετε να υπαρχουν θεμελια και αν υπαρχουν πως ειναι δυνατον να διατηρηθουν οι συμμετριες μετα απο αυτο που εγινε???? ξερω τι ειναι ο θερμιτης και να σου πω οτι με θερμιτη αποκλειετε να κοπηκε.....να καηκε μπορει.....και επισης να σου αναφερω οτι αποκλειετε να καηκε συμμετρικα (γιατι ποιος μπορει να καψει με συμμετρια....μονο με λείζερ γινετε και δεν χρησιμοποιητε στα λείζερ θερμιτης) και επισης οπως ειπες ειναι απογορευμενο αρα η τρομοκρατεια θα το εχει......και να ειχε στο αεροπλανο θα ειχε γινει σταχτη......
« Τελευταία τροποποίηση: 08/07/11, 21:49 από kyriakos_t »

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #38 στις: 07/07/11, 15:09 »
Δες την κεντρική κολώνα



Επίσης, αν τα πας καλά με τα αγγλικά, διάβασε και το παρακάτω:

http://www.esoterictube.com/danish-chemist-found-nano-thermite-in-wtc-dust.html

Επίσης, άσκηση παρατηρητικότητας: "Βρείτε το αεροπλάνο στην παρακάτω φωτογραφία"

« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 15:11 από Alex_Under »
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #39 στις: 07/07/11, 15:31 »
και παλι η εικονα δεν μου λεει κατι γιατι μου ειπες οτι υπηρξαν εκρηξεις στο εσωτερικο  του κτιριου και τα θεμελια κοπηκαν συμμετρικα (?)..(παντως δεν νομιζω να χρησιμοποιησαν εκρηχτικα γιατι μπορουσαν με ευκολια να βρουν εναν αλλο τροπο να κανουν την ιδια δουλεια χωρις να αφησουν υποψιες και να κανουν θορυβο)...παντως δεν μπορω να καταλαβω την συμμετρια....τεσπα......το αεροπλανο νομιζω βρισκετε κατω απο το κατεδαφισμενο μερος του κτιριου και νομιζω οτι βγαινει ενα μερος του αεροπλανου στο απο πανω (νομιζω οτι βλεπω το φτερο του)...

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #40 στις: 07/07/11, 15:39 »
Το τι εγινε με την 11 9 και ξεκινησε οτι ξεκινησε πολλοι θα λενε διαφορα, παρολα αυτα γεγονος ειναι οτι οι Αμερικανοι ( κυβερνηση παντα δεν εχουμε τπτ με τους ανθρωπους) εισεβαλαν σε μια χωρα και φιλουσαν απο αγωγους πετρελαιου ως φυτειες παπαρουνας ( οπιο ).
Κλασικα παντα εξαπελυσαν επιθεσεις προς καθε κατευθηνση με αποτελεσμα νεκρους αμαχους απο τις δηθεν επιθεσεις ακριβειας τους. Φυσικα η Αμερικη χαλασε δις σε αυτη την εκστρατεια και καποιοι εβγαλαν λεφτα!!!
Στην επιθεση του πενταγωνου εγω προσωπικα στο βιντεο που εδωσαν οι αρχες εγω ειδα 1 πυραυλο δειτε το κ σεις κυκλοφορει στο ιντερνετ..
Εχω δει zeitgeist και αρκετα αλλα ντοκιμαντερ αλλα ειμαι επιφυλακτικος γιατι το μονος σιγουρο σημερα ειναι οτι δε ξερεις τι να πιστεψεις εκτος απο αυτα που εσυ ο ιδιος εχεις ψαξει.
Τιποτα και το τονιζω δε θα γινοταν απο αυτα αν δε υπηρχαν φανατισμενοι οι οποιοι επιδη ακουσαν κατι στην τν και το πιστεψαν καταχθηκαν στο στρατο. Πολλα τα κολπα που χρησιμοποιουν και φυσικα και μεις ειμαστε στην ιδια θεση με την τουρκια... δε ξερουμε τι ειναι αληθεια και τι οχι και καλλιεργειται ενα κλιμα εχθρας.
Και για να ερθουμε και στα δικα μας φαντασου να ερθουν οι 2 λαοι ελλαδας τουρκιας σε συνεννοηση και να πεσουν τα εξοδα για εξοπλισμους, και παντα με επαγρυπνηση των 2 σε περιπτωση προβοκατσιας απο τους πολυαγαπημενους μας συμμαχους που μας καταντισαν ζητιανους.
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #41 στις: 07/07/11, 15:41 »
Μα καλα, τωρα τι νοημα εχει αυτη η κουβεντα? Ειτε το εκανε η Αλ Καϊντα απο μονη της, ειτε ηταν στημενο, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Πεθανε τοσος κοσμος, τοσο στους διδυμους πυργους οσο και στη Μεση Ανατολη, με οσα ακολουθησαν...επισης και τα δυο σεναρια δεν αλλαζουν την πραγματικοτητα: Τον ιμπεριαλιστικο "τσαμπουκα" τον ΗΠΑ και ενα σαπιο συστημα που ανταλλασει ανθρωπινες ζωες για πετρελαιο.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #42 στις: 07/07/11, 15:45 »
βασικα ruounikz ειναι αυτο που ειπες "( κυβερνηση παντα δεν εχουμε τπτ με τους ανθρωπους)" 

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #43 στις: 07/07/11, 15:45 »
Οπως ειπαν και τα παιδια, αν ψαξεις (λιγο, δεν χρειαζεται πολυ), θα βρεις πληθωρα συνταρακτικων στοιχειων που δειχνουν προβοκατσια.
Για το video που λες, αν ειναι αυτο που νομιζω, εχει αποδειχτει εδω και χρονια οτι δεν ηταν ο Osama που μιλαγε αλλα καποιος που του εμοιαζε και που τον ειχαν ετοιμασει και βιντεοσκοπησει. Απο οτι θυμαμαι μαλιστα, μαλλον προκειται για εναν αδερφο του Osama;
Οσο για την Αλ Καϊντα που ειναι η μεγαλυτερη τρομοκρατικη οργανωση, θα ηθελα να σε πληροφορησω πως εγγραφα μυστικων υπηρεσιων σε Αμερικη, Αγγλια και αλλου, δειχνουν οτι οχι μονο δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα τετοια οργανωση (και ετσι δικτυωμενη οπως την παρουσιαζουν), αλλα οτι ουσιαστικα προκειται για μια βαση δεδομενων με ονοματα προσωπων που ως επι το πλειστον, απλα δεν υπαρχουν!
Και αυτα εχουν βγει και τα εχουν παραδεχτει "επισημοι". Δυστυχως δεν εχω τα links τωρα να σου δωσω γιατι ασχολιομουν πριν πολυ καιρο με το θεμα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν ασχοληθεις λιγο και ψαξεις, θα τα βρεις ολα αυτα που σου λεω.
Παντως, ακομα κι αν οντως ο Οσαμα ειχε κανει δηλωσεις (οτι αυτος τα σχεδιασε ολα κτλ), δεν θα επρεπε αυτο να σου κανει εκπληξη.
Ειναι γνωστο οτι οι Αραβες γενικοτερα και ειδικοτερα οι Λαντεν εχουν τεραστια συμφεροντα στην Αμερικη, εχουν εταιριες ΜΑΖΙ με τον αγαπητο Μπους, συνεργαζονται αψογα με ολη την Ελιτ της Αμερικης και μαλιστα αν θυμαμαι καλα, την ημερα που γινοταν η επιθεση, μελη της οικογενειας Λαντεν ηταν προσκεκλημενοι σε καποιο δειπνο, γευμα (δεν θυμαμαι σιγουρα) μαζι με αλλους "επισημους" Αμερικανους (δεν θυμαμαι ποιοι απο την κυβερνηση των ΗΠΑ ηταν μαζι τους).
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 15:47 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #44 στις: 07/07/11, 15:46 »
Επισης, ξερεις πως σχεδον το συνολο οσων συνεληφθησαν τοτε για τις   αεροπειρατιες κτλ, αφεθησαν μετα απο ενα διαστημα ελευθεροι μιας και δεν   υπηρχε κανενα στοιχειο εναντιον τους; Αφου βεβαια βγηκαν τα προσωπα των   "τρομοκρατων" μεσω εφημεριδων και τηλεορασης στο κοινο, ωστε να μπορει   το κοινο να ταυτιστει εναντιον των κακων...
Η υποθεση ειναι τοσο πολυ στημενη, που λιγο να ασχοληθεις μαζι της, καταλαβαινεις αμεσως οτι παιζει πολυ σαπιλα.
Μιλαμε   για μαρτυριες πυροσβεστων, υπαλληλων, απλου κοσμου που ακουγε εκρηξεις   απο τα υπογεια των κτιριων ενω τα αεροπλανα ειχαν πεσει σχεδον στην   κορυφη του κτιριου. Μιλαμε για υλικα που βρεθηκαν στα συντριμια που   υπαρχουν μονο σε εκρηκτικα που προοριζονται για κατεδαφισεις και στον   στρατο, που δεν υπηρχε καμια απολυτως περιπτωση να υπηρχαν στα   αεροπλανα. Μιλαμε για θερμιτη (αν θυμαμαι καλα), μια ουσια που λιωνει το   ατσαλι... Βλεπεις μονο ετσι θα ελιωναν οι κολονες και θα κατερρεαν τα   κτιρια. Υπαρχουν πολλες φωτογραφιες απο κολονες στις βασεις των κτιριων   που εχουν κοπει λες και με νυστερι (στην πραγματικοτητα με εκρηκτικα)   διαγωνιως, μια τακτικη που χρησιμοποιουν ΠΑΝΤΑ οι κατεδαφιστες (οπου   βλεπεις τα κτιρια να σωριαζονται σαν τραπουλοχαρτα).
Επισης, μην   ξεχνας πως ενα κτιριο (αυτο διπλα στους πυργους) επεσε χωρις ΚΑΝ να εχει   συγκρουστει πανω του αεροπλανο (!!!!!!!!) και μαλιστα με ταχυτητα   πτωσης που εχει καταγραφει μονο σε περιπτωσης σχεδιαζομενης κατεδαφισης   με εκρηκτικα.
Υπαρχουν ανθρωποι που απο αυτα τα εκρηκτικα στα υπογεια   των κτιριων τραυματιστηκαν γιατι δουλευαν στα υπογεια, τους τιναξαν ο   εκρηξεις στον αερα απο το πατωμα και μετα απο αυτες τις εκρηξεις ακουσαν  και τις εκρηξεις των πανω οροφων.
Χωρια που οι κατασκευαστες των   πυργων εχουν δηλωσει (και οι προδιαγραφες το αποδεικνυουν) πως τα κτιρια ηταν σχεδιασμενα για να αντεξουν δεν θυμαμαι κι εγω ποσες πτωσεις   αεροπλανων πανω τους (ναι το ειχαν προβλεψει και αυτο, οπως γινεται με   ολους τους μεγαλους ουρανοξυστες).
Να μην μιλησουμε για το αεροπλανο   του πενταγωνου που δεν βρεθηκε ποτε (εξαϋλωθηκε, αυτα ουτε ο Loucas δεν   τα σκεφτεται) ουτε αυτο, ουτε συντριμια του. Οι καμερες ασφαλειες του   πενταγωνου δεν κατεγραψαν τπτ αλλα δεν δινονται τα video στην   δημοσιοτητα (ακριβως γιατι δεν φαινεται τπτ) παρολο που πολλοι ερευνητες   τα εχουν ζητησει απο τις αρχες.
Επισης, κατα ποσο σου φαινεται   τυχαιο πως την μερα που εγινε η ολη φαση, ειχαν ταυτοχρονα συντονισμενες   ασκησεις η αεροπορια και ο στρατος με υποτιθεμενο σεναριο ασκησης   χτυπημα απο τρομοκρατες με χρηση καμικαζι αεροπειρατων; Και ετσι   αργησανε τραγικα να στειλουν αεροσκαφη αναχαιτισης να δουν τι συμβαινει,   μιας και η αεροπορια νομιζε οτι ηταν ασκηση η ολη φαση και μεχρι να   καταλαβουν τι γινοταν ηταν ηδη αργα...
Παρεπιμπτοντως, το ΙΔΙΟ   ΑΚΡΙΒΩΣ σεναριο επαιξε και στην Αγγλια με τις τρομοκρατικες υποθεσεις   στο μετρο. Και εκει υποτιθεται, ακριβως την ιδια μερα, ιδια ωρα, οι   δυναμεις ασφαλειας κανανε ασκησεις ετοιμοτητας με σεναριο ασκησης   χτυπηματα απο τρομοκρατες στο μετρο και μαλιστα, αν θυμαμαι καλα, στον   ιδιο σταθμο που εγινε ΟΝΤΩΣ η επιθεση!!!
Με λιγα λογια, οχι απλα ηταν   η ολη φαση στημενη πιο πολυ κι απο ματς που εχει "αναλαβει" ο Μπεος,    αλλα δεν ασχοληθηκαν καν ιδιατερα να καλυψουν τα ιχνη τους... Μας εχουν   τοσο για ηλιθιους (και ειμαστε οπως φαινεται), που αν καποιος εβγαινε   να πει "ρε παιδια ναι, αλλα γιατι...", πεφτανε οι "πατριωτες" να τον   φανε.
Πλυση εγκεφαλου, κανονικα...
Τεσπα, αν θες να παρεις μυρωδια   τι παιζει, κανε μια χαρη στον εαυτο σου και δες ορισμενα ντοκυμαντερ   και κανε μια μικρη ερευνα. Δες μαρτυριες απλων ανθρωπων (Αμερικανων) που   ηταν εκει οτα συνεβησαν ολα αυτα και θα βγαλεις το ιδιο συμπερασμα που   εχουν ολοι οσοι εχουν ασχοληθει εστω και λιγο με το θεμα...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 15:49 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #45 στις: 07/07/11, 15:59 »
καταρχην να πω οτι συμφωνω με τον eagle για το οτι δεν εχει νοημα ποιος το εκανε ....  πιστευω οτι κουβεντες για τετοια θεματα εχουν μεγαλο νοημα..........να πω επισης οτι ειτε βγηκε ο οσομα ειτε ο θειος του δεν εχει σημασια.....αν δεν ειχε σχεση με το περιστατικο δεν θα εβγαινε καν.....επισης αυτο που  ειπε ο Johnie Darko δεν μου κανει εντυπωση γιατι ο μπουζ ηθελε να παει σε μερη που υπηρχε πετρελαιο (αυτο ειναι γνωστο εξαλλου) και ο οσαμα θα ειχε καποια αλλα συμφεροντα αρα αυτο που ειπε ο johnie στεκει με ανεση.........τωρα για τον θανατο του καποιος ειπε οτι τωρα θα ειναι σε καποιο νησακι......αυτο το ειχα απλα σαν ιδεα τωρα ομως με αυτα που μου ειπατε ειμαι σχεδον σιγουρος (οπως ειπα αυτες οι συζητησεις εχουν νοημα)...........γενικα ολη η επιχειρηση ηταν μουφα...


επισης να αναφερω οτι δεν ειπα οτι δεν εγινε τιποτα στο υπογειο ΠΡΙΝ την επιθεση επισης ειπα οτι πιστυω σε αυτην την ιδεα γιατι δεν μου κανει εντυπωση οποτε δεν μου λενε κατι αυτα τα κατεβατα που μου γραφεις φιλε μου johnie......απλα γραφεις γραφεις και λες το ιδιο πραμα οτι οι αμερικανοι συνεβαλαν σε αυτο και συμφωνω μαζι σου......


...και επισης να σου πω οτι εχω δει αρκετα  ντοκιμαντερ και επισης μου εχω ακουσει μαρτυρια απο ατομο που βρισκοταν εκει.......επισης να σου πω οτι εχω παρει μεγαλη μυρωδια απο την φαση.....και αν εγω κανω την χαρη στο εαυτο μου να ψαχτω εσυ να μου κανεις τη χαρη να μιλας σε τετοιο υφος σε ατομα που ξερεις.................το πνευμα μας μαρανε..............
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/11, 16:19 από kyriakos_t »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #46 στις: 07/07/11, 16:12 »
Εχει αρκετη σημασια ποιος εκανε τις δηλωσεις για αναληψη ευθυνης... Γιατι να χρησιμοποιησουν "σωσια" (στην πραγματικοτητα ουτε καν του εμοιαζε και το λεγανε πολλοι εξ'αρχης) να δηλωνει οσα δηλωνε αφου ηταν πραγματικη τρομοκρατικη ενεργεια;
Ολα λοιπον δειχνουν, πως οι μυστικες υπηρεσιες σε συνεργασια με υποτιθεται τρομοκρατες, οργανωσαν ολη την επιχειρηση, ή τουλαχιστον δεν την παρεμποδισαν στο παραμικρο ενω γνωριζαν. Να υπενθυμισω οτι το ιδιο ακριβως ειχε γινει και την Οκλαχομα, οπου αποδεδειγμενα εκει το FBI προμηθευσε τους τρομοκρατες με τα υλικα για να φτιαξουν τις βομβες, ηξερε ακριβως τι θα γινοταν, που και πως.
Οσο για τους Λαντεν, δεν ειναι οτι ο Μπους ειχε απλα συμφεροντα στο Ιρακ (αλλο αυτο, τι σχεση ειχε το Ιρακ αφου οι Ταλιμπαν και ο Μπιν Λαντεν ηταν στο Αφγανισταν;). Οι ιδιοι οι Λαντεν εχουν τεραστια συμφεροντα και πολλες επιχειρησεις (οπως και λογαριασμους) στις ΗΠΑ και μαλιστα ειναι συναιτερακια με τους Μπους και αλλους της αυλης του.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #47 στις: 07/07/11, 16:29 »
Α μη ξεχναμε ο Μπους ηταν μεγαλο στελεχος πετρελαικης εταιριας πριν γινει πρωθυπουργος  ;D
φαντασου σε τι κοσμο ζουμε!!
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #48 στις: 07/07/11, 16:43 »
ρε johnie εγραφα κατι μια ωρα και δεν σταλθηκε...............τεσπα στα λεω λιγα λιγα........δεν εχει σημασια ποιος ηταν στο βιντεακι σημασια εχει οτι ηταν της αλ καίντα.....αυτος που ηταν στο βιντεο δεν ειπε οτι ηταν φιλανθρωπικη ενεργεια......προς θεου.....ειπε καλα να παθουν οι αμαρικανοι....να σου πω οτι η cia εκπαιδευει αφγνανους εφηβους.........αρα και αυτο που μου ειπες για το την fbi δεν μου κανει εντυπωση.....εγω δεν ανεφερα το ιρακ πουθενα....παντως και στο Αφγανισταν υπαρχουν πετρελαια......και εκει μπηκαν οι αμαερικανοι και σκοτωναν αοπλους (αμα εχεις δει βιντεο του wikileaks)....και τελος δεν με νοιαζουν τα συμφεροντα του οσαμα γιατι θα ειναι σιγουρα κατα της ανθρωποτητας

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Νεκρός ο Οσάμα μπιν Λάντεν
« Απάντηση #49 στις: 07/07/11, 16:56 »
Φιλε μου δεν διαφωνουμε, απλα σου παραθετω καποια πραγματα που ισως δεν εχεις δει ή ακουσει/διαβασει.
Η Αλ Καϊντα ειναι μια οργανωση που εφευρεθηκε απο μυστικες υπηρεσιες και αποτελειται κυριως απο πρακτορες μυστικων υπηρεσιων που στρατολογουν γιδοβοσκους και φονταμενταλιστες του Ισλαμικου κοσμου, ακριβως για να μπορουν να κανουν οσα τελικα κανουν οι οποιες κυβερνησεις κτλ. Ειναι ακριβως το ιδιο σκηνικο που παιζεται και εδω τοσα χρονια με γνωστους αγνωστους, μπαχαλακηδες κτλ. Μλκες προθυμοι να πεθανουν και να σκοτωσουν υπηρχαν παντα και παντα θα υπαρχουν. Το θεμα ειναι ποιος τους στρατολογει και γιατι.
Μην ξεχνας οτι οι ΗΠΑ εκπαιδευσανε, οπλισανε και οργανωσανε τους Ταλιμπαν στο Αφγανισταν, για να αντισταθουν αυτοι (sic) στους Σοβιετικους.
Μετα οι Ταλιμπαν γυρισανε και δαγκωσανε το χερι που τους ταϊζε, ποιος ομως εδωσε τετοιες εντολες; Μηπως οι ιδιοι που τους εκπαιδευανε τοσα χρονια (και τους εκπαιδευουν ακομη);
οσο για Ιρακ, Αφγανισταν, το Αφγανισταν το ηθελαν κυριως για 2 λογους. Η γεωπολιτικη του σημασια ειναι μεγαλη (στην μυτη της Ρωσιας), ειναι σταυροδρομι πολλων αγωγων πετρελαιου και αεριου και το κυριοτερο, ειναι ο μεγαλυτερος παραγωγος παγκοσμιως οπιου/ηρωινης.
Μαλιστα επισημα στατιστικα δειχνουν οτι οσο οι Ταλιμπαν ειχαν την εξουσια στο Αφγανισταν, η παγκοσμια παραγωγη οπιου και ηρωινης ειχε πεσει κατακορυφα. Απο τοτε που "ελευθερωθηκε" το Αφγανισταν και ανελαβαν οι "φιλιες" δυναμεις την διακυβερνηση του, σχεδον το 90% της παγκοσμιας παραγωγης βγαινει πλεον απο κει... Αυτο ειναι που θελανε κυριως απο το Αφγανισταν...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/10, 04:47
από Black_BattleDragon