Αποστολέας Θέμα: Γνώμες για Jackson  (Αναγνώστηκε 26095 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Lord-George

  • Επισκέπτης
Γνώμες για Jackson
« στις: 17/07/02, 21:35 »
Γεια,

Ενδιαφέρομαι πολύ τελευταία για αυτές τις κιθάρες και μάλλον από καινούργιο χρόνο θα πάρω μια.
Υπάρχει κανείς από εδώ που έχει πάει στο General Music Ακαδημίας 88 στην Αθήνα? Έχουν μια κιθάρα στη βιτρίνα με μια αερογραφία. Είναι ένα μοντέλο με 24 τάστα,stratocaster σχήμα, floyd rose, made in Japan, με μια αερογραφία όμορφη και κάνει περίπου 1000 Ευρώ. Tην έχει δει κανείς? Μήπως ξέρετε ποιό μοντέλο είναι? Τι γνώμη έχετε γενικά για τις Jackson? Με αυτά τα λευτά παίρνω καλή κιθάρα ή να πάω στη σίγουρη λύση με το όνομα Fender Stratocaster?

Αποσυνδεδεμένος Dr^Fritz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • R.I.P. Kurt
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #1 στις: 17/07/02, 22:23 »
exei enas filos moy mia jackson alla den einai ftini.Kanei     100 000 drx einai arketa kali an kai den kserw kai polla apo ilektrikes.Alla genika prepei na einai kales kithares,gia 1000 euro omws..... egw tha epairna sigoyra strat.
Long live Rock 'n' Roll !!!

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #2 στις: 18/07/02, 07:58 »
Lord... Me 1000 euro mporeis na pareis mia eksairetiki kithara. Lyseis (me tosa lefta) yparxoun polles:
1) Opws anafereis mporeis na pareis mia poly kali Strat (akoma kai tin Clapton Strat an kai nomizw oti ksepernaei ligo ta 1000 Euro)
2) Mia endiaferousa lysi einai i Gibson USA an kai exei adynamia ston ka8aro ixo kai einai dysevreti
3) Poli kali lysi einai kai mia kali Les Paul.
4) Mporeis na min pareis kithara kai na ta ksodepseis me gkomenes pragma pou tha kratisei ligo omws :)
The Floydian

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #3 στις: 18/07/02, 09:38 »
1) Την Clapton Strat την έχει ο φίλος μου ο Rory που βρισκόταν σε αυτό το forum πριν μια βδομάδα και σε πληροφορώ ότι την αγόρασε κοντά στα 2000 Ευρώ. Χτες είμουνα σπίτι του και ξέρεις υποθέτω τι έκανα... 8) Έσπασα και μια χορδή. ;D
2) Gibson με 1000 ευρώ δε βρίσκω με τίποτα
3)"""""""""""""""""
4) Λευτά για γυναίκες έχουμε, λευτά για πουτάνες δεν έχουμε. Τα λευτά που ο άλλος θα τα έδινε για μια που**να εγώ θα τα έδινα για ένα πεταλάκι.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #4 στις: 20/07/02, 12:42 »
Endiaferouses apopseis peri ekdidomenwn gynaikwn,xrhmatwn,protimisewn.
O kitharistas tou group pou paizw exei jackson karxariaki tin exei peiraksei ligo kai h kithara paizei g***ta... twra gia tin sygekrimenh kithara Lord den kserw, pantws oi jackson (latoya,jannet)exoun kalo onoma kai apo tin dikia mou empeiria paizoun wraia..
theoant pantws me 1000 eyrw kainourgia les paul dyskola briskeis.. episis an breis kamia kai den thn pareis steile mou ena minima na tin tsibisw egw.. merci in advance
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #5 στις: 22/07/02, 09:00 »
Siga re paidia! pou eimaste kai den yparxei les paul me 340 xiliarika? I les paul studio as poume den kseperna (se logikes times etsi?) tis 220000 drx. Gia tin Clapton strat den tha epimeinw kathws den eimai sigouros gia tin timi tis, alla Les Paul yparxoun toulaxiston 4 montella katw twn 1000 euro (mazi me tis epiphone - kai min mou peite oti oi epiphone den thewrountai Les Paul. Afou exoun idia kataskevi me les paul, idio sxima me les paul kai fysika afou GRAFOUN les paul, EINAI les paul)

Aa, kai gia na min peite oti den anefera montello Gibson Les Paul, poly kali protasi einai kai i Les Paul Original twn 2600000 euro (an thymamai kala, ka8ws perysi itan pou katevika athina gia na psaksw gia kithares)
The Floydian

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #6 στις: 22/07/02, 09:25 »
Φίλε Thanocaster,

Σε πληροφορώ ότι μόλις πριν από 1 βδομάδα πήγα στο Bon Studio και μου είπαν ότι η φθηνότερη Gibson Les Paul Studio έκανε 700.000 δρχ.
Αν νομίζεις ότι Epiphone=Gibson τότε κάνεις μεγάλο λάθος. Άλλο το αμερικανικό όργανο άλλο το κορεάτικο.
Πάρε μια Gibson Les Paul Standard, βάλτη με ένα συγκεκριμένο καλώδιο σε ένα συγκεκριμένο ενισχυτή και πάρε και μία Epiphone Les Paul Standard και βάλτη με το ίδιο καλώδιο στον ίδιο ενισχυτή και μετά πεσμου ποιά σου άρεσε καλύτερα και γιατί άραγε οι τιμές Gibson-Epiphone έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.
Gibson-Epiphone είναι σαν τα λέμε Fender Amerrican Stratocaster-Fender Mexican Straocaster

Αποσυνδεδεμένος Χρήστοςς

  • Βενιαμίν
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Άντρας
  • The temple of the king
    • Προφίλ
    • Γ.Σ.Νίκαιας
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #7 στις: 23/07/02, 15:01 »
Eγώ αν και δεν ξέρω και πολλά για ηλεκτρικές θα σου συνιστούσα να πάρεις μια Jackson.Έχει ο ξαδερφός μου μία το σχήμα της είναι σχεδόν τρίγωνο και την πήρε πριν 4 μήνες 730.Εγώ μόλις την είδα έπαθα πλάκα.Έχει φοβερό ήχο.
I close my eyes
only for a moment and the moments gone
all my dreams
pass before my eyes the curiosity.
"Dust in the wind"

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #8 στις: 23/07/02, 18:15 »
File Lord...
1) Egw den sygkrina Gibson me Epiphone, safws i Gibson einai kalyteri. Alla diefkrinisa oti me to onoma Les Paul ennow kai tis Epiphone pou se kamia periptwsi den exoun kati na zilepsoun apo ta ypoloipa kafsoksyla. An prosekses den milisa gia GIBSON Les Paul Studio alla gia EPIPHONE Les Paul Studio. Sigoura i Gibson Les Paul einai kalyteri apo tin Epiphone Les Paul. Alla afto den kanei tin Epiphone gia ta mpaza, poso mallon otan tin sigkrineis me Jackson.
2) Me ta 1000 euro pou diatheteis den pisteveis oti tha itan toulaxiston xazo na min pareis mia kithara pou ksereis ti na perimeneis apo aftin? Min se thampwnoun ta sximata kai ta xrwmata giati tin kithara mia fora tin agorazeis kai meta gia pente toulaxiston xronia paizeis me oti agorases. Ektos pia ki an ta 1000 euro sou perissevoun (kai den to lew me tin kaki ennoia) opote thes na peiramatisteis ligo.

Telos pantws, epeidi den tha kataliksoume pouthena ap'oti fainetai, kai epeidi tin gnwmi egw tin eipa, apo dw kai pera ta symperasmata einai dika sou.
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος kurdt

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #9 στις: 11/09/02, 00:54 »
para3eneuome pou kaneis de se rotise ti mousiki thes na pezeis afou i V i i warrior tis jackson den kanei tin idia douleia pou kanoun oi les paul. Episis pisteuo i jackson ine mia marka pou dinei polli emfasi se xromata sximata gia na endiposiazei kati san tin BC Rich. I NJ series tis BC Rich omos einai poli kaliteres kithares giauto psa3e to iparxei ena katastima stin ippokratous me BC Rich ean se endiaferoun ta para3ena sximata. An gireueis mia kalis poiotitas kitharas tha simfonousa me tin Epiphone Les Paul. I goth ine dokimasmeni poli kali kithara alla an diatheteis kati perissotero apo 1000 euro mporeis na paraggilis mia Gibson Les Paul Voodoo gia paradigma gia 1300-1500.

Αποσυνδεδεμένος mantis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Forza στη Monza
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #10 στις: 11/09/02, 12:36 »
Γιώργο γεια σου. Βασικά είμαι λίγο μπερδεμένος για το ποιο όργανο να σου προτείνω, αφού στο μήνυμα που ρωτάς για το ποια κιθάρα να επιλέξεις δεν αναφέρεις περίπου τί μουσική παίζεις, ενώ παράλληλα οι επιλογές σου μοιράζονται σε κιθάρες με τελείως διαφορετικές "προσωπικότητες".
- Κατ' αρχάς η Jackson είναι αρκετά σκληρές κιθάρες ως προς τον ήχο τους, ειδικά αν τις συγκρίνεις με Strats. Αν είσαι μεταλάς μην κοιτάς παραπέρα. Είναι ΠΟΛΥ ευχάριστες στο παίξιμο, έχουν πολύ "γρήγορη" ταστιέρα και γενικά είναι πιο "εύκολες" και από τις Les Paul και από τις Strats. Σαν ποιότητα κατασκευής είναι επίσης καλές, ειδικά αν είναι στην κατηγορία τιμής που αναφέρεις. Επίσης έχουν ένα whammy-bar που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις χωρίς να χρειάζεται να ξανακουρδίσεις μετά από κάθε κομμάτι.  :)
- Οι Gibson παίζουν μάλλον σε άλλη κατηγορία τιμής (αν μιλάμε για Les Paul Standard ή Custom). Δεν πρόκειται να σχολιάσω αν είναι ποιοτικά ή ηχητικά καλές ή όχι, είναι ιεροσυλία. Στο παίξιμο είναι αρκετά διαφορετικές από τις Jackson, έχουν πιο χοντρή στο ύψος και λιγότερο φαρδιά στο πλάτος ταστιέρα (όπως και οι Strats) και μάλλον τις "χουφτώνεις" την ώρα που παίζεις. Παρ' όλα αυτά είναι ευχάριστες στο παίξιμο και μετά από λίγη εξοικείωση δεν προβληματίζουν. Ο ήχος τους είναι πιο "μουντός" από τις Strats, πιο "loud". Δεν είναι όμως τόσο σκληρός όσο στις Jackson, αν και λατρεύουν την παραμόρφωση. Πολύ βαριές και πονάει η μεσούλα (φυσικό με τόσο ξύλο!), αλλά αυτό είναι μικρό αντίτιμο για το απόλυτο φυσικό sustain που προσφέρουν.
- Οι Strats είναι το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό κάποιου όταν ακούει τη λέξη "κιθάρα". Η Strat είναι η "κιθάρα". Απόλυτα καθαρός ήχος, "καμπανάτος". Γενικά με τη Strat μπορείς να πετύχεις απόλυτα τον ήχο του rock στις πιο ήπιες μορφές του. Δεν την προτείνω αν παίζεις hard-rock ή metal, εκτός κι αν έχεις όρεξη να αλλάζεις μαγνήτες για να σκληρύνεις τον ήχο (κακή ιδέα). Ιδανική για blues (αν και προσωπικά για το συγκεκριμένο είδος θα προτιμούσα μια Les Paul). Λόγω παλαιότητας της σχεδίασης, η ταστιέρα δεν δίνει καλή αίσθηση στην αρχή και παίρνει καιρό να τη συνηθήσεις. Άπαξ και βολευτείς δεν την αλλάζεις με τίποτα όμως υποθέτω, κρίνοντας από την αφοσίωση των απανταχού stratάδων. Το τρέμολο έχει ίσως τον καλύτερο ήχο από οποιοδήποτε floyd-rose, αλλά τί να το κάνεις όταν χρειάζεται να κουρδίσεις σχεδόν αμέσως μετά τη χρήση του;
Reporter: So Joe, do you think Damon Hill is a better racer or a better guitarist?
Joe Elliott: I think he's a better guitarist, really. At least he can finish the fuckin' song!

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #11 στις: 11/09/02, 12:57 »
αν προκειται να παιξεις metal (που μαλλον ετσι φαινεται) δωσε 1000 ευρώ και παρε μια γ**ηστερη ibanez και αστα τα αλλα.

για την ερωτηση σου τωρα,εγω jackson εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα την επομενη θα την παρω ibanez

Αποσυνδεδεμένος James Hetfield

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #12 στις: 12/09/02, 11:43 »
File, oi Jackson einai dhmofileis kithares(Savatage,Megadeth,Iced Earth),alla me 1000Euro pare mia ESP gia trella kolpa!

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #13 στις: 12/09/02, 14:17 »
Φιλαράκο μάλλον εκεί θα καταλήξω...

Έχω σταμπάρει τη MH-301.
Για ρίξτε της μια ματιά να μου πείτε γνώμες:

http://www.espguitars.com/html/mh-301.html

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #14 στις: 12/09/02, 14:46 »
επιμενω να κοιταξεις τις ibanez... τις προτιμουν ολο και περισσοτεροι μεγαλοι του ειδους...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #15 στις: 13/09/02, 08:45 »
Kai egw tha symfwnhsw me tobn dreamscape kai tha sou pw na deis kamia ibanez.. oxi oti oi esp den paizoun alla nomizw oti ibanez einai pio gemates... kai pros theou min pareis mia kithara giati tin exeis enas kitharistas pou s aresei kai oute na perimenis oti molis allakseis kithara tha akougesai san ayton.. giati tha fas megalh pikra..
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #16 στις: 13/09/02, 13:56 »
Oχι το έχω ξεπεράσει αυτό...

Αποσυνδεδεμένος jimmakos13

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #17 στις: 30/09/02, 20:54 »
Check ena magazaki stin Mpenaki sto ypsos tis Akadimias.
Exei arketes Jackson kai o Giannis, einai kati parapanw apo ypodeigma pwliti, tha se voithisei na vreis ayto pou thes.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #18 στις: 02/10/02, 02:35 »
apo oles tis kithares pou eida parapanw tha proteina tin les paul tin voodoo. an eksakoloutheis na thes tin esp pou eida parapanw me ta 850 $  pigaine sto music123.to kserw oti ta exoume pei polles fores gia tis on line agores alla exei gia tis esp peripou 30% ekptwsi sta 600$ kai nomizw oti ontws aksizei giati kai pali kerdismenos th eisai me ta telwneia

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #19 στις: 02/10/02, 03:06 »
emfanisiaka moiazoun oi jackson me tis esp...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #20 στις: 02/10/02, 14:18 »
Απ΄οτι έχω ακούσει οι Jackson βουλώνουν το στόμα των Ibanez σε σχετικά ίδιες τιμές πχ. μια Jackson των 1000 Ε είναι καλύτερη από μια Ibanez των 1000 Ε.

Αποσυνδεδεμένος Reaper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • Ibanez rulez!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #21 στις: 22/10/04, 10:44 »
http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=DK2S_Dinky

Mipws exei kaneis ayti ti ki8ara?
H' exei pai3ei pote me ayti?

Leei san ki8ara 'i einai moufa...?

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #22 στις: 22/10/04, 11:06 »
Το ενδιαφερον με αυτη τη κιθαρα ειναι η παρουσια του Sustaniac...

Με λιγα λογια ο μαγνητης αυτος κανει οτι κανει και το συστημα Sustainer της Fernandez. Δηλαδη παρατεινει το σημα που βγαζει ο μαγνητης, κανοντας την νοτα να 'κραταει' περισσοτερο...

Eπισης οι αλλοι δυο μαγνητες μπορει να ειναι Duncan Designed αλλα δεν ειναι εφαμιλοι με Seymour Duncan αφου κατασκευαζονται απο την Jackson.

Απο 'κει και περα δεν βλεπω ιδιαιτερη διαφορα με αλλα αναλογα μοντελα της Jackson...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #23 στις: 22/10/04, 13:11 »
Μια ακομα Japan Jackson ...
Που σημαινει , (οπως ολες οι κιθαρες που ειναι USA και βγαζουν και φτηνοτερα Japan και Korea μοντελα) οχι τοσο καλη ποιοτητα σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις (ξυλα , μαγνητες, hardware, ηλεκτρικα) οσο οι USA ... Bασικα , καμια σχεση με τις USA...
Απο κει και περα , αν εσενα σου αρεσει και αυτα που προσφερει σε καλυπτουν με βαση αυτα που παιζεις και φυσικα εφοσον η τιμη της ειναι ΟΚ , τοτε χτυπα την !
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Jackson
« Απάντηση #24 στις: 22/10/04, 21:07 »
Αυτο ειναι σιγουρο φιλε μου !!!
Εγω εχω μια custom shop Soloist του 88 και μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες κιθαρες που εχω ακουσει ποτε μου !!!
Και το λεω εχοντας στην κατοχη μου και Fender Stratocaster Stevie Ray Vaughan signature USA και Gibson USA Les Paul Standard και αλλες ... Και εχω παιξει και με PRS κτλ...
Επειδη εχω παιξει και με Japan Jackson, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι σε καμια περιπτωση σαν τις USA , αλλα για τα λεφτα τους (και ειδικα αν γουσταρεις hard rock και metal) ειναι μια χαρα !!!
Οποτε, Go for it !!!
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
15380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 01:12
από BloodBath
15 Απαντήσεις
6761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/06, 18:40
από {SLASH}
0 Απαντήσεις
2705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/06, 18:21
από Lightstringer
10 Απαντήσεις
22738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/14, 17:14
από kostarasss18
1 Απαντήσεις
3201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/07, 10:43
από Evangelos 123
32 Απαντήσεις
11428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 14:11
από Xaris(πρωην Jizm)
20 Απαντήσεις
7199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 12:51
από navy82
1 Απαντήσεις
2366 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/08, 15:58
από GreekDudeCovers
2 Απαντήσεις
2697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/08, 00:05
από Como Esta Loco
7 Απαντήσεις
3475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 21:57
από ilias73