Αποστολέας Θέμα: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?  (Αναγνώστηκε 52515 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Καλησπερα παιδια,

σκεφτομαι να αγορασω μια ηλεκτρικη γιατι οι αναγκες εχουν αυξηθει και αυτη που εχω τωρα κανει μονο για να την βαψω μπλε και να την σουταρω στη θαλασσα.Η κιθαρα θα αγοραστει απο αμερικη(music123 κλπ)Μπορω να διαθεσω μεχρι 1.500 ευρω(χωρις μεταφορικα αφου θα την παρω απο εκει)Εχω βαλει στο ματι την esp horizon nt 2 και την eclipse 2 αλλα θα ηθελα να ακουσω αποψεις και για αλλες κιθαρες.Στυλ hard rock και μεταλ. Ευχαριστω....Περιμενω τη γνωμη σας....
« Τελευταία τροποποίηση: 18/04/05, 13:52 από Arg0 »

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #1 στις: 08/10/04, 20:58 »
Άμα μπορείς να διαθέσεις τόσα λεφτά γιατί δε παίρνεις κανένα λεσπόλι;
reveduncurieux.blogspot.com

nicktzimas

  • Επισκέπτης
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #2 στις: 08/10/04, 21:11 »
Ναι αλλα θα τον βολεψει?Μην ξεχνας οτι ειναι αρκετα βαρια και απ'οτι βλεπω ο φιλτατος δεν θα πρεπει να γουσταρει δοκιμες....Ειναι και 1500Ε ρε συ...Αμα ειναι America παρε μια jACKSON.Ρωτα τον Cornholio γαι αυτην που πηρε...

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #3 στις: 08/10/04, 21:17 »
Eυχαριστω για τις απαντησεις....Το σκεφτομαι και το λεσπολι αν και ξεφευγει λιγο σε τιμη-παει κοντα στα 1700(classic)-αλλα αν αξιζει τα λεφτα μπορει να την κανω την υπερβαση.....Παρολαυτα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις(cornholio που εισαι??)Και αν γινεται ας γρψει και κανενας κατοχος λεσπολιου(τι λεξη και αυτη) τις εμπειριες του....

nicktzimas

  • Επισκέπτης
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #4 στις: 08/10/04, 21:40 »
Andre βρεs τον Cornholio και ρωτα τον πραγματικα θα σε διαφωτισει.Ο κυριος εχει πολλες εμπειριες...πραγματικα σε καθε τεχνικη η οχι απορια-θεμα που εχω ειναι ο πρωτος που απανταει και το θεμα ειναι πως ο τροπος απαντησης ειναι κατι παραπανω απο πληρης...



Α!!!(εχει και λεσπολι)

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #5 στις: 08/10/04, 22:05 »
τωρα κοιταγα και την jackson sl3 καθως και την slsmg φαινονται πολυ ωραιες κιθαρες  και σε καλη τιμη.Αλλα με χαλαει λιγο ο μονο μεταλ προσανατολισμος τους....Και εχω και καποιες αμφιβολιες για την ποιοτητα κατασκευης τους (αν και ειναι neck through)Μπερδεμε η υποθεση...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #6 στις: 08/10/04, 22:55 »
Eυχαριστω για τις απαντησεις....Το σκεφτομαι και το λεσπολι αν και ξεφευγει λιγο σε τιμη-παει κοντα στα 1700(classic)-αλλα αν αξιζει τα λεφτα μπορει να την κανω την υπερβαση.....Παρολαυτα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις(cornholio που εισαι??)Και αν γινεται ας γρψει και κανενας κατοχος λεσπολιου(τι λεξη και αυτη) τις εμπειριες του....

Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω , αλλα επειδη κι εγω ηθελα να αγορασω απο το 1,2,3 (κι απο αλλα μαγαζια απο Αμερικη) , πρεπει να σου πω οτι πολλα απο τα προϊοντα που πουλανε εκει, δεν τα στελνουν εκτος Αμερικης , λογω ειδικης συμφωνιας με τους κατασκευαστες των προϊοντων ...
Κι εγω τους ρωτησα για την Sl3 (πριν παρω την αλλη Jackson απο το Ebay) και μου ειπαν αυτο το πραγμα ... μου ειχαν στειλει μαλιστα και μια λιστα με τα προϊοντα που δεν μπορουσαν να στειλουν εκτος Αμερικης , αλλα δεν την κρατησα ... Το ιδιο ισχυει και για παρα πολλα αλλα προϊοντα (περα απο την Jackson) που πουλανε , δυστυχως ... Οποτε πριν αποφασισεις , στειλε τους ενα μηνυμα , γιατι οι περισσοτεροι απο Αμερικη (καταστηματα , οχι ιδιωτες) δεν στελνουν εξω απο Αμερικη λογω της ειδικης συμφωνιας που σου ειπα .... εγω κοιταξα τουλαχιστον σε 5 μαγαζια και ολοι μου ελεγαν το ιδιο ... Οποτε ή πας για κατι απο Ευρωπη , ή απο κανενα ιδιωτη απο Αμερικη (Ebay) , ή κατι απο εδω ...
Παντως αν ενδιαφερεσαι για Hard Rock, Metal κτλ , ριξε μια ματια σε αυτη που πουλαω εγω στις αγγελιες , μια Fender Strat σουπερ ντουπερ ... Την δινω μονο 700€ και κανει τα διπλα ... Εχει πολυ καλα ξυλα και EMG μαγνητες και Floyd Rose Pro (αυθεντικο) tremolo.
Πηγαινε στις αγγελιες να ριξεις μια ματια ... Μπορει να σου αρεσει ...
Για μενα ειναι κορυφαια κιθαρα...  Να φανταστεις οτι παρ'ολο που εχω και Les Paul , μονο με αυτην επαιζα συνεχεια και τωρα που πηρα την Jackson custom shop , πηρε θεση σαν δευτερη ...
Επειδη εχω οικονομικα στριμωγματα , αναγκαζομαι και την "σπρωχνω" , αλλιως ειλικρινα δεν θα την πουλαγα ποτε ...
Οποτε κοιτα κι αυτη την περιπτωση ...
Αυτα απο μενα ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #7 στις: 08/10/04, 23:18 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις....Great Cornholio οπως ειπα και στο πρωτο μου ποστ η λιθαρα θα αγορασθει απο καποιο e-shop και θα σταλθει αμερικη οποτε δεν παιζει προβλημα...Θα με ενδιεφερε πολυ να ακουσω τη γνωμη σου για τη jackson και το λεσπολι ...Εχεις ακουσει τπτ για την SL3?Thanx


ΥΓ1 οσο για την κιθαρα που πουλας,δεν μπορεις να φανταστεις ποσο θα ηθελα να ειμαι εγω ο αγοραστης αλλα δυστυχως  κιθαρα θα  αγορασω προς τα Χριστουγεννα οπου θα εχω  μαζεψει καποια λεφτα...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/10/04, 23:20 από andre olbrich »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #8 στις: 09/10/04, 00:25 »
Τωρα τι να λεμε ,και η Les Paul και η Jackson ειναι πολυ ξκαλες κιθαρες, αν και η SL3 ειναι Japan και οχι USA ...
Για πιο metall και Hard Rock φαση , εγω θα προτεινα την Jackson , αν και την SL-2H και οχι την SL3 ... Βεβαια ειναι ακριβοτερη ...
Επισης να εχεις υποψην σου και για τελωνεια κτλ , οταν φερεις την κιθαρα σου ...  ;)
Κατα τα αλλα , αντε και καλες αγορες !!!  ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Junkie_Jesus

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #9 στις: 09/10/04, 02:54 »
ok ego tha epairna tin koryfaia RG series tis ibanez kai ta alla tha ta evaza stin tsepi.ektos kai an eisai o malmsteen.genikos analoga ton ixo poy thes mipos na ta doseis gia kamia feta?

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #10 στις: 09/10/04, 08:10 »
Δυστυχως η sl2h ξεφευγει αρκετα σε τιμη....Τωρα για τις ibanez η αληθεια ειναι πως δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και σε οποια e-shops εψαξα δεν βρηκα και πολλα ''high end''μοντελα....Οπως ειπα και στο πρωτο μου ποστ σκεφτομαι και απο esp τις eclipse2,horizon nt2 ,mh-2.Τι λετε για αυτες? Η αληθεια ειναι πως η αδυναμια μου ειναι η esp :o :-[ ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #11 στις: 09/10/04, 16:54 »
Τα μοντελα αυτα ειναι Japan και ειναι καλες κιθαρες , αλλα οχι οσο οι USA, εννοειται ...
Εχω ακουσει οτι οι Jackson ειναι καλυτερες κιθαρες ...
Αλλα δεν εχω προσωπικη πειρα απο ESP, μονο απο Jackson κι αυτη απο USA ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #12 στις: 10/10/04, 00:13 »
Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις παιδια....Ειχα παει στην ηχορρυπανση με κατι φιλους και μου δωθηκε η ευκαιρεια να παιξω μια jackson(δεν ξερω ποιο μοντελο ακριβως-δεν ηταν RR σιγουρα και δεν πρεπει να ηταν και made in usa)και μια gibson les paul classic....Τι να πω???!!Αλλο επιπεδο το λεσπολι....ενας ηχος αλλο πραγμα... μια αισθηση καταπληκτικη...Νομιζω πως πηρα την αποφαση μου...Ξερετε ποσο περιπου παει μια classic τελικη τιμη  γιατι θελω να δω αν αξιζει η διαφορα ωστε να την φερω απο αμερικη...Ευχαριστω και παλι...  

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #13 στις: 10/10/04, 12:18 »
Και εγω εχω μια Gibson Les Paul Standard και μια Jackson Custom shop USA Soloist ... Αλλη κλαση η Jackson που εχω φιλε Andre , κανει την Gibson μου να φαινεται "μικρη" .... Απλα στο λεω αυτα για να μην συγκρινεις "ανισομεγεθη" (Gibson USA με Jackson Japan !!!) οργανα ... Ειναι αδικο ...
Τωρα οσον αφορα την ερωτηση σου, δεν εχεις παρα να συγκρινεις τιμες και να δεις αν σε συμφερει ή οχι ...
Για τελωνεια , φορους και για το αν καταστηματα απο Αμερικη στελνουν εκτος Αμερικης , θα σου πω να ψαξεις τα υπαρχοντα posts και θα βρεις ολα οσα χρειαζεσαι ... Κανε ενα search με λεξεις κλειδια και θα βρεις τα παντα !!!
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #14 στις: 10/10/04, 12:43 »
Πάντα σε τέτοια threads, αυτομάτως συστήνω τις Les Paul, είναι οι κιθάρες που ξέρω πιο καλά από όλες... Και αγαπάω περισσότερο... Αλλά εδώ το πράγμα αλλάζει... Λες ότι θα πας Αμερική...
Ε, η Αμερική, ούτε Ελλάδα είναι, ούτε Κύπρος... (στις οποίες το νετ μπορεί να βοηθήσει...) Αποσυνδέσου, πήγαινε Αμερική, και βγάλε τον κώλο όποιας εξάχορδης κυρίας βρεθεί μπροστά σου... Δοκίμαζε απεριόριστα, δεν έχει να σου πεί και κανένας τίποτα εκεί μέσα... Πραγματικά, αν θέλει κάποιος κάποια καλή κιθάρα, για να αποκτήσει το καλύτερο δυνατό, αν μπορεί, η καλύτερη λύση είναι να κάνει ένα ταξιδάκι...
Εκεί στο ΗΠΑ, μπορεί και να ρθεις πίσω με Paul Reed Smith... (Kιθάρες που δύσκολα βγαίνουν από τη χώρα...)
Τέλος... Και είμαι απόλυτος... Αφού θα έχεις την τύχη να βρεθείς σε τέτοια μαγαζιά, απλα Α Π Ο Σ Υ Ν Δ Ε Σ Ο Υ . . .
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #15 στις: 10/10/04, 14:36 »
φιλε zoso  δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο τα περιγραφεις....Δεν ειναι σιγουρο οτι θα παω ΕΓΩ αμερικη....Το μονο σιγουρο ειναι οτι η κιθαρα θα σταλθει αμερικη απο καποιο e-shop της αμερικης και απο εκει θα  ερθει ελλαδα μεσω καποιου φιλου που  εχει παει για δουλειες αμερικη...Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω...


ΥΓ:Αν τελικα παρω το λεσπολι παιζει και ο thomann αφου η classic κανει 1770 απο αμερικη και ο thomann τη δινει 1600+μεταφορικα...


« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/04, 14:49 από andre olbrich »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #16 στις: 10/10/04, 14:37 »
Δεν νομιζω οτι ο φιλος εννοουσε οτι θα παει Αμερικη , αλλα οτι θα αγορασει απο Αμερικη (παραγγελια κτλ) ...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/04, 14:37 από Great Cornholio »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #17 στις: 10/10/04, 14:50 »
οκ βρηκα αυτα που εψαχνα σχετικα με το τελωνειο.Αρα το κοβω τελικα η κιθαρα να αγοραζεται απο thomann αφου δεν υπαρχουν φοροι και παρατραγουδα.... Great  ξερεις αν μπορω να δοκιμασω καπου στην αθηνα jackson USA?

Ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο απλα θελω να βεβαιωθω πως η κιθαρα που θα παρω θα μου ταιριαζει απολυτα!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #18 στις: 10/10/04, 14:54 »
Με προλαβες φιλε μου !!!
Κι εγω αυτο ειχα καταλαβει για Αμερικη ...
Τελος παντων , εχε υποψην σου οτι οι classic ειναι πιο φτηνες απο τις Standard ... γιατι δεν ειναι τα ιδια οργανα ... αλλα αυτο μαλλον το ξερεις φανταζομαι ...
Επισης πριν να αγορασεις κιθαρα , σκεψου τι ειδος θα παιζεις και αν θα χρειαστεις ποτε τρεμολο κτλ , μιας και η Les Paul δεν εχει , ουε μπορει να παρει χωρις μεγαλες μετατροπες ...
Just my 2 cent ... ;)

Eπισης , δεν ξερω που μπορεις να δοκιμασεις USA Jackson, αλλα αν γουσταρεις με τρελα και κορδελα , μπορουμε να κανονισουμε να ερθεις απο τα μερη μου και να δοκιμασεις την δικια μου ...  ;)

ΥΓ Δεν μας πρηζεις καθολου, γι αυτο ειμαστε εδω , για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο , οπου μπορουμε ...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/04, 14:56 από Great Cornholio »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος andre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #19 στις: 10/10/04, 15:06 »
Ευχαριστω πολυ Great...Χλωμο το κοβω να παρω την jackson γιατι οπως ειπα και πιο πανω  δεν μου αρεσει ο καθαρα μεταλ προσανατολισμος τους....Θελω και γλυκητητα στον ηχο την οποια η classic με την οποια επαιξα χθες μου την παρειχε και με το παραπανω...Απλα ρωτησα ετσι μηπως και μου αλλαζε αποψη αλλα δεν νομιζω....Οσο για τις διαφορες μεταξυ classic και standard ναι τις ξερω και επελεξα την classic για την πιο λεπτη ταστιερα και για τους μαγνητες  της επειδη εχω ακουσει πωςν ειναι πιο ''αγριοι''απο της standard....Αυτα...THNX once again...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #20 στις: 10/10/04, 15:11 »
Δεν ξερω ποιες Jackson εχεις δοκιμασει , αλλα δεν ειναι μονο για Metal ... Βγαζουν και πολυ γλυκο ηχο ... Αναλογα τα ξυλα και τους μαγνητες ... Και βεβαια μιλαμε για τους καλυτερους (κατα την γνωμη μου) λαιμους και ταστιερες (στις USA παντα...)
Τελος παντων , σου ευχομαι καλες αγορες , οτι και να επιλεξεις !!!
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος DimitrisD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω μέχρι αηδίας το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #21 στις: 12/10/04, 14:29 »
Εγώ θα σου πρότεινα μια κιθάρα από μια σχετικά άγνωστη και καινούργια γερμανική εταιρεία,την Framus.Είναι χειροποίητη και το μοντέλο ονομάζεται diaplo pro.Για τα λεφτά της είναι φοβερή κιθάρα με απίστευτο ήχο ( κοστίζει 1.000-1.200 ευρώ αναλόγως το μαγαζί ) ενώ μπορείς να παίξεις από blues μέχρι μέταλ αφού έχει 3 seymour duncan μαγνήτες, 2 μονούς 1 διπλό.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #22 στις: 13/10/04, 18:28 »
   το κατα ποσο ενα οργανο σε γραμμη παραγωγης ειναι "χειροποιητο" ειναι αμφιλεγομενο!
   Παντως αφου θα κανεις αγορα απο Αμερικη κοιτα και τις brian moore
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος naruto

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • mi moy milate gia laika
    • Προφίλ
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #23 στις: 18/11/04, 17:56 »
loipon afou i kithara agorazete apo exwteriko mia einai i epilogi,an ftanoun ta lefta pou mallon ftanoun, paul reed smith custom 22 h 24 ,einai oi kaliteres kithares kata tin gnwmi mou exoun apistefta kathara ,paramorfwsi g***ti  kai vgainoun kai me tremolo,an kai egw tis protimo me stop tail bridge pigene sto zozef exei tin antiprosopeia stin athina kai pestou na sou dwsei kai alles plirofories kai isws na dokimaseis kapia ,egw an mporousa na agourasw apo exwteriko kai den epairna prs tha xtpousa to kefali mou , episeis oi les paul custom einai episis exairetikh. apo tin alli mou ekane  click (sic) kai i horizon , oi esp fantazomai e? an einai esp tote mallon exei seymour duncan jb kai 59 panw pou me to maonenio swma einai o kaliteros sindiasmos enw kai i ec-1000 me emg 81 einai korifaia kithara an kai pio poli gia vromika omws an i horizon exei tous duncan panw pithanotata na tin protimousa kai apo tin les paul analogos kai an tis dokimaza bebaios bebaios.skepsou kai kamia ibanez iparxoun montella tou vai pou ftanoun ta lefta sou akomi kai sto ellada.pantws kapws etsi tha pigena egw : prs ,les paul custom, horizwn- ec-1000 kai ibanez rg-2020 kai vai kali epilogi kai me to kalo kai sto total guitar
why..............
do your eyes...
paralyze me....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 700 ευρώ?
« Απάντηση #24 στις: 27/04/05, 08:48 »
και καινούργια γερμανική εταιρεία,την Framus.

Η Framus καινουργια????????? Ειναι παλια φιλε....By the Way, εχω παιξει με μαι Framus Semi Hollow....Πολυ καλη... ;)
Twitter @mcrosog

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
309 Απαντήσεις
114776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/08, 09:16
από armagedon
61 Απαντήσεις
37657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/10, 18:36
από Cesar_cy
33 Απαντήσεις
24873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 11:57
από rania_roxx
100 Απαντήσεις
56476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/08, 09:55
από Crossroad
29 Απαντήσεις
12467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/07, 04:35
από elavd
65 Απαντήσεις
22011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 19:57
από Jezus
5 Απαντήσεις
3625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 23:21
από Johnie Darko
18 Απαντήσεις
6044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/08, 21:25
από AndreasD.
8 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
11 Απαντήσεις
6384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/20, 13:25
από Thodorakos123