Αποστολέας Θέμα: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?  (Αναγνώστηκε 52514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #25 στις: 12/06/05, 13:24 »
λοιπόν αγαπητέ φίλε είμαι πολύ χαρούμενος που σε βλέπω να θέλεις να τα χώσεις ...έτσι πρέπει....
λοιπόν 1. με αυτά τα λεφτά πέρνεις απο ebay ότι θέλεις...ίσως με λίγα παραπάνω πέρνεις και PRS
2. sorry κιόλας αλλα σαν highclass κιθάρες οι περισσότερες ESP και Jackson δεν υπάρχουν.
3. Brian Moore που πρότινε κάποιος φίλος είναι φοβερή λύση....μάλλον θάχουμε τον ίδιο καθηγητή...
4. εγώ στην θέση σου θα μάζευα κιάλλα λεφτά ώστε να ανέβω στην κατηγορία με τα σοβαρά όργανα που είναι αυτα του 2300 και...
5. Σε λεφτά εκεί κοντά...θα έλεγα Satriani...η ακόμα καλύτερα Vai... και όσο και απίστευτο και να ακούγονται είναι πολύ ευέλικτες κιθάρες και όχι σαν τα ξυστίρια που σκέφτεσαι να αγοράσεις...
ξέρω ότι οι περισσότεροι εδώ θα λισάξουν με την γνώμη μου αλλα τι να κάνουμε  :P

Υ.Γ καλά για Gibson δεν το συζητώ καν είναι απλά να τα σκάσεις και να έχεις ένα ωραία διακοσμιτικό...πλέον πολύ υπερτιμημένη κιθάρα !!!

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #26 στις: 12/06/05, 20:31 »
ti jackson lete re paides?exw allaxei polles kithares.file eisai swstos.esp kai pali esp.opoio modelo kai na einai einai klasseis anwtero apo otidipote allo ston planiti gi.egw tha epairna tin m2 me ta lefta pou les.an exeis apories gia xila kai magnites pes mou
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος takis79

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • http://poethouse.x10.mx
    • Προφίλ
    • Poets House Villa Apartment Holidays in Corfu,Greece
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #27 στις: 01/10/05, 23:59 »
Υ.Γ καλά για Gibson δεν το συζητώ καν είναι απλά να τα σκάσεις και να έχεις ένα ωραία διακοσμιτικό...πλέον πολύ υπερτιμημένη κιθάρα !!!

ρε Night.Crawler  ;) γιατι εισαι τοσο απολυτος;εισαι σιγουρος οτι ΟΛΕΣ οι gibson ειναι οπως τα λες;ή πας στα ..ακρα θελοντας να δειξεις οτι μπορει καποια φορα να πληρωσεις πολλα λεφτα για μια Gibson και μπορει να μην σου βγει απαραιτητα καλη;
πες μου μια κιθαρα εκτος απο τις heritage αντε και καποια που ξεχναω που να ακουγεται πχ σαν les paul  και παω πασο...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #28 στις: 02/11/05, 01:58 »
ebay psaxe gia Tom Anderson i gia Suhr....ekei pane elafrws metaxirismenes..
kai apla den siggrinontai me kithares emporiou opws oi jackson,fender,ibanez klp...
Alex

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #29 στις: 02/11/05, 02:28 »
υπαρχουν και οι carvin που ειναι υπερτουμπανες...

Αποσυνδεδεμένος PanouleXxX

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #30 στις: 06/11/05, 15:17 »
Επειδή κι εγώ πρόκειται αν αγοράσω κιθάρα περίπου πάνω-κάτω με τα ίδια χρήματα (1500 Ευρώ) θέλω μερικές γνώμες σχετικά. Καταρχάς ας υποθέσουμε ότι έχω έναν Randall RG100SC, οπότε πρέπει να πάρω μία καλή κιθάρα πρώτα από όλα μόνο και μόνο για τον εκμεταλευτώ. Δεύτερον, με τρώει η περιέργια να μάθω τι κιθάρα έχει ο Dave Murray, ο κιθαρίστας τον Manowar, o Kirk από Metallica, και ένας κιθαρίστας από Hammerfall. Ρωτάω έτσι, για να έχω μια ιδέα τι παίζεται βρε αδερφέ. Τέλος πάντων, εγώ πάλι δεν πρόκειτα να κάνω υπερατλαντικές αγορά (ρε, να πάθει κανα Jetlack η κιθάρα και να ψάχνομαι ; Φτου φτου 666). Οπότε Ευρώπη, και πάλι Ελλάδα, και ξανά Θεσσαλονίκη (άντε και Αθήνα). Χμ, αυτά που παίζω είναι κυρίως κομμάτια από Maiden, Metallica, AC/DC, Black Sabbath, Manowar, Hammerfall, Rotting  Christ, Deep Purple, Dire Straights, Eric Clapton κλπ. Ελπίζω να καταλάβατε τι ήχο θέλω περίπου. Οπότε ρίχτε Top 5 προτάσεις να δω, να κρίνω, να δοκιμάσω, να αγοράσω και ... να παίξω:P

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #31 στις: 07/11/05, 03:47 »
Χμ, αυτά που παίζω είναι κυρίως κομμάτια από Maiden, Metallica, AC/DC, Black Sabbath, Manowar, Hammerfall, Rotting  Christ, Deep Purple, Dire Straights, Eric Clapton κλπ. Ελπίζω να καταλάβατε τι ήχο θέλω περίπου. Οπότε ρίχτε Top 5 προτάσεις να δω, να κρίνω, να δοκιμάσω, να αγοράσω και ... να παίξω:P

Δυστυχως δεν καταλαβαμε, διοτι μαλλον δεν εχεις καταλαβει ουτε εσυ τι ηχο θελεις...  :-\

Ουδεμια σχεση ο ηχος των Metallica με τους Rotting Christ, ποσο μαλλον ο ηχος του Eric Clapton με τους Black Sabbath...

Αν θελεις να μιλησουμε για απλα καλες κιθαρας, διοτι οπως και να το κανουμε 1500€ δεν ειναι τοσα πολλα λεφτα, κοιταξε τις εξης 6 μαρκες:

Fender
Gibson
PRS
Jackson
Tokai
ΕSP

Δεν θα αρχισω να ανεφερω αλλες διοτι θα ξεφυγουμε...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος tendril

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #32 στις: 26/01/06, 01:06 »
Στη θεση σου θα πηγαινα για jackson v και esp v ή τυπου les paul.Ποτε δεν θα επαιρνα gibson.Μου φανηκαν υπερβολικα βαριες οσες εχω παιξει...και φυσικα πανακριβες.
Αν και για esp ο Λιολιος(θεσ/νικη) ειναι ακριβος και παπαρουμπας.
Αν εχεις καρτα,παρε απο www.thomann.de ειναι ολες πιο φθηνες απο εδω και μεταφορικα μονο 20ευρω στα σιγουρα.
Υπαρχει ελληνας που σε αναλαμβανει οταν παραγγελνεις και στελνει e-mail στα ελληνικα δινοντας τηλ ωστε να επικοινωνησεις απ'ευθειας μαζι του αν θελησεις.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #33 στις: 19/03/06, 03:40 »
   μπορεις να τσεκαρεις και τις Parker πολυ καλα οργανα και πρωτα σε καινοτομιες οπως κρυσταλλοι και ανθρακονυματα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #34 στις: 17/06/06, 02:54 »
   μπορεις να τσεκαρεις και τις Parker πολυ καλα οργανα και πρωτα σε καινοτομιες οπως κρυσταλλοι και ανθρακονυματα!

Με πολύ περίεργη όμως αισθητική...ή σου αρέσουν πολύ ή καθόλου...

Έμαθα ότι ο Parker πούλησε την εταιρία και πλέον δεν βγαίνουν οι Parker όπως τις ξέραμε...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #35 στις: 17/06/06, 18:34 »
   μπορεις να τσεκαρεις και τις Parker πολυ καλα οργανα και πρωτα σε καινοτομιες οπως κρυσταλλοι και ανθρακονυματα!

Και συγκεκριμενα η NiteFly η καπως ετσι,ειναι φοβερο οργανο... νομιζω βεβαια οτι ανεβαινει λιγο απο τα 1500 ευρω...αλλα ισως μπορουσες να την βρεις μεταχειρισμενη...ιδανικο οργανο για λαιβ...ειναι μολις 2 κιλα...πουπουλο...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #36 στις: 07/09/06, 05:12 »
   kai prs περνεις με αυτα τα λ7!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος rania_roxx

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • This is the end, beuatiful friend, the end...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #37 στις: 28/07/07, 12:08 »
μόλις είδα το τόπικ ένα πράγμα σκέφτηκα : Gibson Les Paul. Είναι σχεδόν σε όλους γνωστό ότι κάνει 1500 ευρώπουλα, αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά της. Ο ήχος της είναι εξαιρετικός. Τσέκαρε και για φωτογραφίες, εμένα μου αρέσει και η εμφάνισή της.
LIBERATE YOUR MINDS

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 597
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #38 στις: 28/07/07, 13:44 »
μόλις είδα το τόπικ ένα πράγμα σκέφτηκα : Gibson Les Paul. Είναι σχεδόν σε όλους γνωστό ότι κάνει 1500 ευρώπουλα, αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά της. Ο ήχος της είναι εξαιρετικός. Τσέκαρε και για φωτογραφίες, εμένα μου αρέσει και η εμφάνισή της.

Συμφωνώ απόλυτα! Είναι η αγαπημένη μου ηλεκτρική εδώ και χρόνια! Και συγκεκριμένα μ' αρέσει εκείνη η κατάμαυρη! Έχω ένα σωρό φωτός της στο PC μου! Από που μπορώ να την πάρω με 1500 ευρώ; είχα μπει σε μία σελίδα κι έλεγε κάτι για 3000. Μπορώ να πάρω καινούργια με 1500;

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #39 στις: 28/07/07, 16:19 »
Φυσικα και μπορεις.
Εκεινη η 'καταμαυρη' γνωστη και ως custom ή black beauty ξεφευγει λιιιιγες χιλιαδες ευρω απο τον προυπολογισμο σου ομως.

Μεχρι τα 1500 αγοραζεις

Les Paul Studio με emg 1444 euro
http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_emg_satinebony.htm

Les Paul Studio wine red 1259 euro
http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_99_wr.htm

Les Paul Studio FB (?) 1259 euro
http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_fb.htm

Les Paul Studio Cream White 1259 euro
http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_fb.htm

Les Paul Studio Ebony, μαυρη που μπορει να σου αρεσει 1199 euro
http://www.thomann.de/gr/gibson_lespaul_studio99.htm

Και αμα θες να φυγουμε λιγο απο τις στουντιο γιατι μονο αυτες βρισκεις σε τετοια τιμη (βρισκεις και les paul special αλλα αυτες δεν τις βαζω καν στην λιστα)

Παμε σε μια

Les Paul Standard Faded 1648 euro, δλδ δινεις αλλα 150 ευρω και ανεβαινεις κλαση (λεμε τωρα)
http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_std_50_faded_tb.htm

Μια ιδια αλλα σε αλλο χρωματακι
http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_std_50_faded_hb.htm

Μια Les Paul Vixen (τι στο διαολο ειναι αυτο παλι?) στα 1111 ευρω
http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_vixen_ebony.htm

Και φυσικα μην ξεχναμε τις Bigk Frikin Gitar (BFG  :P :P ) στα  ενα-ενα-ενα-ενα ευρω

http://www.thomann.de/gr/gibson_bfg_les_paul_tbk.htm
http://www.thomann.de/gr/gibson_bfg_les_paul_tch.htm

LP Standard παντως δεν παιρνεις  :P

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #40 στις: 28/07/07, 17:09 »
Χμ, αυτά που παίζω είναι κυρίως κομμάτια από Maiden, Metallica, AC/DC, Black Sabbath, Manowar, Hammerfall, Rotting  Christ, Deep Purple, Dire Straights, Eric Clapton κλπ. Ελπίζω να καταλάβατε τι ήχο θέλω περίπου. Οπότε ρίχτε Top 5 προτάσεις να δω, να κρίνω, να δοκιμάσω, να αγοράσω και ... να παίξω:P

Δυστυχως δεν καταλαβαμε, διοτι μαλλον δεν εχεις καταλαβει ουτε εσυ τι ηχο θελεις...  :-\

Ουδεμια σχεση ο ηχος των Metallica με τους Rotting Christ, ποσο μαλλον ο ηχος του Eric Clapton με τους Black Sabbath...

Αν θελεις να μιλησουμε για απλα καλες κιθαρας, διοτι οπως και να το κανουμε 1500€ δεν ειναι τοσα πολλα λεφτα, κοιταξε τις εξης 6 μαρκες:

Fender
Gibson
PRS
Jackson
Tokai
ΕSP

Δεν θα αρχισω να ανεφερω αλλες διοτι θα ξεφυγουμε...
τι λες μωρε...ποσα θες δλδ για να παρεις μια καλη κιθαρα 500000 ευρω?
χαλαρωστε λιγο..
εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις καμμια και στο ebay και βλεπεις πως πανε τα πραγματα...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #41 στις: 28/07/07, 17:43 »
Η Απόλυτη κιθάρα σε αυτά τα λεφτά!

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_fat_stratrw3cs.htm

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #42 στις: 28/07/07, 18:59 »
Αν θελεις να μιλησουμε για απλα καλες κιθαρας, διοτι οπως και να το κανουμε 1500€ δεν ειναι τοσα πολλα λεφτα, κοιταξε τις εξης 6 μαρκες:
τι λες μωρε...ποσα θες δλδ για να παρεις μια καλη κιθαρα 500000 ευρω?
χαλαρωστε λιγο..
εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις καμμια και στο ebay και βλεπεις πως πανε τα πραγματα...

Kατ' αρχάς, όταν μια Gibson Les Paul σε τιμές καταλόγου στην Ελλάδα κοστίζει από 3000€ και πάνω, όταν οι Tom Anderson πλησιάζουν το τάληρο και οι PRS φτάνουν τα  τέσσερα χιλιάρικα τότε αναλογικά τα 1.500€ δέν είναι τόσο πολλά λεφτά...

Προσοχή δεν λέω οτι πρέπει να δώσεις τόσο για να πάρεις μια καλή κιθάρα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 597
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #43 στις: 28/07/07, 19:19 »
Αν θελεις να μιλησουμε για απλα καλες κιθαρας, διοτι οπως και να το κανουμε 1500€ δεν ειναι τοσα πολλα λεφτα, κοιταξε τις εξης 6 μαρκες:
τι λες μωρε...ποσα θες δλδ για να παρεις μια καλη κιθαρα 500000 ευρω?
χαλαρωστε λιγο..
εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις καμμια και στο ebay και βλεπεις πως πανε τα πραγματα...

Kατ' αρχάς, όταν μια Gibson Les Paul σε τιμές καταλόγου στην Ελλάδα κοστίζει από 3000€ και πάνω, όταν οι Tom Anderson πλησιάζουν το τάληρο και οι PRS φτάνουν τα  τέσσερα χιλιάρικα τότε αναλογικά τα 1.500€ δέν είναι τόσο πολλά λεφτά...

Προσοχή δεν λέω οτι πρέπει να δώσεις τόσο για να πάρεις μια καλή κιθάρα...

Έχεις δίκιο. Με 1500 Ευρώ, παίρνεις τζαμάτη Στρατοκάστερ (δε θα με χάλαγε καθόλου να είχα μία). Με 1500 Ευρώ, παίρνεις απλά μία καλή ηλεκτρική κιθάρα της προκοπής.
Τώρα, όσο για τον ήχο, για να έχει κανείς τη δυνατότητα να ψάξει να βρει την ηλεκτρική κιθάρα που έχει τον ήχο που εκείνος αρέσκεται, μου φαίνεται ότι πρέπει να έχει από 2500 και πάνω να διαθέσει γι αυτό (γιατί μπορεί να μην αρέσκεται να πάρει Στρατοκάστερ!). Γενικά απ' ό,τι κατάλαβα, το ''περί ορέξεως κολοκυθόπιτα'' όταν πρόκειται για ηλεκτρικές (και γενικά για μουσικά όργανα), κοστίζει.

Αποσυνδεδεμένος rania_roxx

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • This is the end, beuatiful friend, the end...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #44 στις: 29/07/07, 14:05 »
μόλις είδα το τόπικ ένα πράγμα σκέφτηκα : Gibson Les Paul. Είναι σχεδόν σε όλους γνωστό ότι κάνει 1500 ευρώπουλα, αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά της. Ο ήχος της είναι εξαιρετικός. Τσέκαρε και για φωτογραφίες, εμένα μου αρέσει και η εμφάνισή της.

Συμφωνώ απόλυτα! Είναι η αγαπημένη μου ηλεκτρική εδώ και χρόνια! Και συγκεκριμένα μ' αρέσει εκείνη η κατάμαυρη! Έχω ένα σωρό φωτός της στο PC μου! Από που μπορώ να την πάρω με 1500 ευρώ; είχα μπει σε μία σελίδα κι έλεγε κάτι για 3000. Μπορώ να πάρω καινούργια με 1500;

εεε 1500 κανει μια les paul!δες και την απάντηση του Enema, αυτή που λες εσύ όντως ξεφεύγει πολύ από το μπάτζετ σου... δες και τα λινκ που σου παρέθεσε  :D επισης όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, δεν κάνουν τα λεφτά την κιθάρα !
LIBERATE YOUR MINDS

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #45 στις: 14/08/07, 16:51 »
κανε λιγο υπομονη,μαζεψε 200 ευροπουλα ακομα και παρε vigier.δεν θα θελεις να ξαναπαιξεις με αλλη κιθαρα.ασε που δεν χρειαζεται να τρεχεις αμερικη :)
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος guiatristoftheworld

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #46 στις: 19/08/07, 11:22 »
koita φιλε οι  vigier για τον π    Αμα ο ανθρωπος εχει λεφτα να παρει μια  Fender Telecaster   aplo!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #47 στις: 27/11/07, 12:55 »
koita φιλε οι  vigier για τον π    Αμα ο ανθρωπος εχει λεφτα να παρει μια  Fender Telecaster   aplo!!!!

  Ti λες μωρε? Έχετε φαει ολοι το κολημα με τις κωλο-Τελε! Ξεκολα! Μια φορα και εναν καιρο βγαιναν οι Τελε
και μαλιστα οι καλες τελε, οι καλες στρατ και οι καλες λες πωλ! Η τεχνολογια εχει αλλαξει και εκτος αυτου,
ειναι κοινως παραδεκτο οτι τα "κλασικα" μοντελα (παραπανω) δεν φτιαχνονται πλεον με τον ιδιο τροπο γιατι
και οι εταιριες αλλαξαν. Πχ οι Λες Πωλ "εριξαν" την ποιοτητα τους απο το 1984, διοτι η Γκιμπσον αγοραστηκε
απο πολυεθνικη, η οποια για νααυξησει τις πωλησεις και το margin, εριξε (εστω και λιγο, διοτι εξακολουθουν να
ειναι υπεροχα οργανα, την εριξε ομως) την ποιοτητα των πρωτων υλων κατασκευης. Ποσο μαλλον η Fenter με
ενα οργανο που μονο συλεκτικη αξια έχει, αφου και ΤΕLE του 1950 να βρεις (λεμε τωρα) ο ηχος και η τεχνολογια
της ειναι παροχημενες.
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος takis79

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • http://poethouse.x10.mx
    • Προφίλ
    • Poets House Villa Apartment Holidays in Corfu,Greece
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #48 στις: 27/11/07, 13:15 »

Ti λες μωρε?Μια φορα και εναν καιρο βγαιναν οι Τελε
και μαλιστα οι καλες τελε, οι καλες στρατ και οι καλες λες πωλ! Η τεχνολογια εχει αλλαξει και εκτος αυτου,
ειναι κοινως παραδεκτο οτι τα "κλασικα" μοντελα (παραπανω) δεν φτιαχνονται πλεον με τον ιδιο τροπο γιατι
και οι εταιριες αλλαξαν. Πχ οι Λες Πωλ "εριξαν" την ποιοτητα τους απο το 1984, διοτι η Γκιμπσον αγοραστηκε
απο πολυεθνικη, η οποια για νααυξησει τις πωλησεις και το margin, εριξε (εστω και λιγο, διοτι εξακολουθουν να
ειναι υπεροχα οργανα, την εριξε ομως) την ποιοτητα των πρωτων υλων κατασκευης. Ποσο μαλλον η Fenter με
ενα οργανο που μονο συλεκτικη αξια έχει, αφου και ΤΕLE του 1950 να βρεις (λεμε τωρα) ο ηχος και η τεχνολογια
της ειναι παροχημενες.

χαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Aggelo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 1500 ευρώ?
« Απάντηση #49 στις: 30/11/07, 02:10 »
Με 200 ευρώ έξτρα από τα 1500 που έχεις βάλει όριο, αγοράζεις την ESP Eclipse II που είναι εργαλείο.
http://www.thomann.de/gr/esp_eclipse_ii_vbk_usa.htm

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
309 Απαντήσεις
114774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/08, 09:16
από armagedon
61 Απαντήσεις
37657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/10, 18:36
από Cesar_cy
33 Απαντήσεις
24872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 11:57
από rania_roxx
100 Απαντήσεις
56476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/08, 09:55
από Crossroad
29 Απαντήσεις
12467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/07, 04:35
από elavd
65 Απαντήσεις
22011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 19:57
από Jezus
5 Απαντήσεις
3625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 23:21
από Johnie Darko
18 Απαντήσεις
6044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/08, 21:25
από AndreasD.
8 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
11 Απαντήσεις
6384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/20, 13:25
από Thodorakos123