Αποστολέας Θέμα: Γιατί Les Paul?  (Αναγνώστηκε 34121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Γιατί Les Paul?
« στις: 29/04/05, 00:31 »
Έχω αυτή την απορία ρε παίδες!!!! βλέπω σε πόσα posts εδώ μέσα όλοι υμνήτε τις Les Paul και οι πιο πολλοί έχετε και όλας! από περιέργεια μιας και δεν έτυχε να παίξω με μια τέτοια.... γιατί έχετε φάι τόση φρίκη με αυτές τις κιθάρες? εμφανισιακά τουλάχιστον δεν θα προτιμούσα μια τέτοια αλλά αυτό που έχει πιο πολύ νόιμα είναι ο ήχος και το παίξιμο.για πείτε μου τους λόγους που σας κάνει να τις πρωτυμάτε  :)
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #1 στις: 29/04/05, 01:12 »
1. Γιατι καποιους τους βολευει στο παιξιμο και λατρευουν τον ηχο τους
2. Γιατι καποιοι αλλοι βλεπουν μερικους κιθαριστες που εχουν παιξει με Λεσπολ στο παρελθον.
3. Γιατι καποιοι αλλοι αλλοι, βλεπουν την τιμη 3000ευρω + ΦΠΑ και νομιζουν οτι ειναι μια κιθαρα που κανει 3000ευ.
4. και καποιοι αλλοι αλλοι αλλοι εχουν κολημα με την εταιρια.

Δηλαδη περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #2 στις: 29/04/05, 01:29 »
.............Giati oi tous perissoterous edw mesa (me elaxistes fwteines exaireseis) tous endiaferei to fenesthai kai oxi to eisai..................kai giati h pleiopshfia einai 12 xrona....................toso apla................. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 24/03/07, 21:07 από fenderiarhs »

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #3 στις: 29/04/05, 01:37 »
na prosthesw akoma oti dysthxws ayto plasaretai apo th mousikh biomhxania epomenws se ayto kollane oloi kai ayto theloun na apokthsoun.....etsi den ginetai sinithws????
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #4 στις: 29/04/05, 02:20 »
Σίγα ρε παιδιά μην είστε και τόσο πολύ κατά.Τα λες πόλια αρέσουν πολύ σε αυτούς που τους αρέσει ο πιο ροκ ήχος, και όχι ο metal.Εγώ είμαι ένας από τους φαν των σιγκεκριμένων μοντέλων αλλά δυστηχώς, τουλάχιστον για μένα, δεν έχω αποκτήσει ακόμα μία, και προσωπικά δεν μου την πλάσαρε κανένας απλά είδα κάποια στιγμή μια σε ένα μαγαζί μετά έτυχε να παίξω με μία ενός φίλου και τις ερωτεύτικά. Το κακό με τις les paul είναι ότι είτε κάποιος θα της αγαπήσει είτε θα τις μησίσει.Τώρά ότι μας τις πλασάρει κάποιος μάλλον ανόητο ως σχόλειο το βρίσκω.Και για τα λεφτά αμα κοιτάξετε λίγο στην ελλάδα είναι μόνο υπερτιμημένες λόγο τις γνωστής ιστόρίας με τα μαγαζιά. Κατα τα άλλα από ήχο και σχήμα φέρνουν σε κάτι πιο 70s και classic rock
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #5 στις: 29/04/05, 03:22 »
SAMSONIC, γιατι σ' αρεσουν εσενα οι Savatage?

Toσο απλο ειναι...   ;)

fenderiarhs, δεν περιμενα τετοιες γενικευσεις απο σενα...  :(

Το υγιεστερο ειναι να μη κολλαμε σε μαρκες παντως...

Εγω προσωπικα δεν λατρευω τις Les Paul... Δεν με βολευουν... Μου φαινονται πολυ χοντρες και βαριες...

Βεβαια, για μενα, λαμπρη εξαιρεση αποτελει η Les Paul Smartwood Studio, η οποια ειναι ο μονη Les Paul που επιασα και ενιωθα σαν να την εχω χρονια... Αμεση ανταποκριση μεχρι και στον τροπο που "ταιριαζει" πανω μου οταν παιζω καθιστος... 
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #6 στις: 29/04/05, 11:05 »
na prosthesw akoma oti dysthxws ayto plasaretai apo th mousikh biomhxania epomenws se ayto kollane oloi kai ayto theloun na apokthsoun.....etsi den ginetai sinithws????

Πως ακριβως πλασαρεται?

Εγω σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με τον Math....Εμενα προσωπικα με βολευει πολυ ο χοντρος λαιμος και γενικα το ολο στησιμο της κιθαρας...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1372
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #7 στις: 29/04/05, 11:31 »
Περισσότερο γιατί είναι θρύλος...
Πρωσοπικά τις λατρεύω εξωτερικά αλλά όταν είναι
για solo μετά το 18ο τάστο, αν
δεν εχείς μια σπίτι σου να συνιθίζεις,τότε
είναι μεγάααλος μπελάς....

Αποσυνδεδεμένος StRiNgBrEaKeR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #8 στις: 29/04/05, 11:40 »
επειδη ... ετσι μας αρεσει  ;D

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #9 στις: 29/04/05, 12:49 »
              Nomizw pws an diabaseis xana prosektika to post mou tha deis oti den genikeusa. Apla ,opws exw xanakanei sto parelthon, anaferthika sto poso ligh sxesh yparxei anamesa stous logous gia tous opoious oi perissoteroi edw mesa exoun anagei thn les paul san thn kithara MUST HAVE kai sthn pragmatikh gnwsh tou  ti einai h les paul, ti hxo exei,ti maniki exei, ti mporei na kanei kai ti oxi, poia einai ta kataskeuastika ths elattwmata kai proterhmata k.l.p Polloi ex'autwn dystyxws oute kan exoun piasei mia sta xeria tous..........alla otan anaferontai se authn miloun les kai milane gia thn ypertath kithara. To giati sthn ellada oi les paul exoun apokthsei tetoies muthikes axies oudepote to katalaba...........
            Alitheia posoi apo osous edw mesa kanoun anarithmita post gia les paul xeroun oti h suggolhsh mpratsou swmatos einai apo tis xeiroteres pou yparxoun(se oles tis les paul meta to 1969 plhn twn historic reissue) eidika se sxesh me autes twn HERITAGE kai HAMER( http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/tenon.bmp ), oti h gibson se oles tis les paul standard kobei apo to swma kommatia(weight relief opws ta leei) gia na zygizoun ligotero (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/251_p38098.jpg ) (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/CHLP1.jpg )......Kai ola auta dinontas mia timh astronomikh(oxi mono sthn ellada.....akoma kai sthn amerikh opou thewrhtika gia emas einai fthnes oi les paul giati oloi diamarturontai????)..........alitheia an egw sas poulaga ena DAEWOO(xwris na thelw na pw oti h les paul einai daewoo) sth timh mias MERCEDES tha milagate me toso kolakeutika sxolia?
         Gia na to pw pio apla.............o tropos me ton opoio miloun kapoioi edw gia tis les paul mou thimizei kapws ta Range Rover sthn plateia kolwnakiou............................elaxistoi xeroun to giati , to pou  kai to pws xrhsimopoieitai swsta to en logw mhxanhma.................oi perissoteroi to agorazoun gia thn plateia.......

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #10 στις: 29/04/05, 13:52 »
Μια "λεπτομερεια" που ισως να μην ακουστηκε. Ο παχυς lead ηχος της λες πολ δε μπορει να βγει απο καμμια αλλου τυπου κιθαρα. Τωρα αν η λες πωλ θα ειναι Gibson, η Hamer, η Heritage δε κανει μεγαλη διαφορα.

Αλλα σε γενικες γραμμες ο ηχος της λες πολ ειναι δυσκολο να βγει απο αλλη κιθαρα. Ειναι καταλληλη για ροκ-χαρντ ροκ αλλα και μεταλ. Ο ηχος της ειναι βαρυς βαθυς και με απιστευτο ογκο.

Αυτος ειναι ο λογος που κανει τη λες πολ να ξεχωριζει.

Η ομορφια της ειναι αλλος ενας παραγοντας που προσελκυει πολλους αγοραστες.

Τέλος σιγουρα υπαρχει και το ονομα της Gibson που τραβαει κοσμο αλλα μη τα ισοπεδωσουμε ολα. Για εμενα και για πολλους αλλους οι Λες Πολ ειναι εξαιρετικες κιθαρες απο πολλες αποψεις.

και ναι οντως ειναι δυσκολα να παιζεις μετα το 17ο 18ο ταστο αν δεν εχεις συνηθισει. Αν ομως την εχεις την κιθαρα λιγο καιρο σου μια χαρα.

Τωρα για μενα η ερωτηση ειναι γιατι τετοιο μισος,οργη (πως να το πω?) εναντιον των Gibson και των κατοχων τους απο ορισμενους...
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/05, 13:54 από pureanalog »

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #11 στις: 29/04/05, 14:00 »

Τωρα για μενα η ερωτηση ειναι γιατι τετοιο μισος,οργη (πως να το πω?) εναντιον των Gibson και των κατοχων τους απο ορισμενους...

To γιατι το λεει το nickname!  ;D ;D ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #12 στις: 29/04/05, 14:02 »
            Alitheia posoi apo osous edw mesa kanoun anarithmita post gia les paul xeroun oti h suggolhsh mpratsou swmatos einai apo tis xeiroteres pou yparxoun(se oles tis les paul meta to 1969 plhn twn historic reissue) eidika se sxesh me autes twn HERITAGE kai HAMER( http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/tenon.bmp ), oti h gibson se oles tis les paul standard kobei apo to swma kommatia(weight relief opws ta leei) gia na zygizoun ligotero (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/251_p38098.jpg ) (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/CHLP1.jpg )......Kai ola auta dinontas mia timh astronomikh(oxi mono sthn ellada.....akoma kai sthn amerikh opou thewrhtika gia emas einai fthnes oi les paul giati oloi diamarturontai????)..........alitheia an egw sas poulaga ena DAEWOO(xwris na thelw na pw oti h les paul einai daewoo) sth timh mias MERCEDES tha milagate me toso kolakeutika sxolia?
         Gia na to pw pio apla.............o tropos me ton opoio miloun kapoioi edw gia tis les paul mou thimizei kapws ta Range Rover sthn plateia kolwnakiou............................elaxistoi xeroun to giati , to pou  kai to pws xrhsimopoieitai swsta to en logw mhxanhma.................oi perissoteroi to agorazoun gia thn plateia.......


Σωστα ολα αυτα αλα ανευ σημασιας κατα την αποψη μου. Αν καποιος βολευεται και γουσταρει τον ηχο της δε θα κατσει να εξετασει ολα αυτα...Απ τη στιγμη που πχ εμενα και καποιους αλλους τους καλυπτει αυτος ο ηχος, συγγνωμη αλλα χεστηκαμε για τα weight reliefs....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #13 στις: 29/04/05, 14:38 »
Gia na to pw pio apla.............o tropos me ton opoio miloun kapoioi edw gia tis les paul mou thimizei kapws ta Range Rover sthn plateia kolwnakiou............................elaxistoi xeroun to giati , to pou  kai to pws xrhsimopoieitai swsta to en logw mhxanhma.................oi perissoteroi to agorazoun gia thn plateia.......

Σωστη η παρομοιωση!  Μ' αρεσε... ;)

Απλα μη λεμε οτι η πλειοψηφεια οσων τους αρεσουν οι Les Paul ειναι 12χρονα... Ενταξει μικροδειχνει ο ερεβος αλλα οχι τοσο...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #14 στις: 29/04/05, 16:32 »
Stratocaster, SG kai 3ero psomi :)
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #15 στις: 29/04/05, 19:21 »
Φαντάζομαι όσοι έχουμε Les Paul by Epiphone να μην μαs παίρνει η μπάλλα.......... ;D ;D ;D ;D ;D
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #16 στις: 30/04/05, 12:11 »
            Alitheia posoi apo osous edw mesa kanoun anarithmita post gia les paul xeroun oti h suggolhsh mpratsou swmatos einai apo tis xeiroteres pou yparxoun(se oles tis les paul meta to 1969 plhn twn historic reissue) eidika se sxesh me autes twn HERITAGE kai HAMER( http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/tenon.bmp ), oti h gibson se oles tis les paul standard kobei apo to swma kommatia(weight relief opws ta leei) gia na zygizoun ligotero (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/251_p38098.jpg ) (http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/CHLP1.jpg )......Kai ola auta dinontas mia timh astronomikh(oxi mono sthn ellada.....akoma kai sthn amerikh opou thewrhtika gia emas einai fthnes oi les paul giati oloi diamarturontai????)..........alitheia an egw sas poulaga ena DAEWOO(xwris na thelw na pw oti h les paul einai daewoo) sth timh mias MERCEDES tha milagate me toso kolakeutika sxolia?
         Gia na to pw pio apla.............o tropos me ton opoio miloun kapoioi edw gia tis les paul mou thimizei kapws ta Range Rover sthn plateia kolwnakiou............................elaxistoi xeroun to giati , to pou  kai to pws xrhsimopoieitai swsta to en logw mhxanhma.................oi perissoteroi to agorazoun gia thn plateia.......


Σωστα ολα αυτα αλα ανευ σημασιας κατα την αποψη μου. Αν καποιος βολευεται και γουσταρει τον ηχο της δε θα κατσει να εξετασει ολα αυτα...Απ τη στιγμη που πχ εμενα και καποιους αλλους τους καλυπτει αυτος ο ηχος, συγγνωμη αλλα χεστηκαμε για τα weight reliefs....


σωστος.
και γενικα χαλαρωστε λιγο.Μιλατε λες και ειστε οι ψαγμενοι που εχουν καμια parker η καμια nevborn.Σιγα ρε παιδια που ψαχτεικατε τοσο πολυ και κατασταλαξατε στις stratocaster
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #17 στις: 30/04/05, 12:45 »
Δηλαδη και καλα πρεπει να εχεις καποια παραξενη εταιρια στο μυαλο σου για να εισαι ψαγμενος?  Οπως το καταλαβαινω εγω ο καθενας παιζει οτι του αρεσει ειτε ειναι στρατ, ειτε λεσπολ ειτε ταυρακι, ειτε οτι αλλο του αρεσει...

Το να παρεις και καλα αλλη μαρκα εκτος απο τις κλασσικες Φεντερ, Γκιμπσον κτλ, και καλα για να ξεχωριζεις το βλεπω προσωπικα ποζερια. Επειδη δηλαδη δεν εχουμε αρκετες Αντερσον, ΠΡΣ κτλ στην Ελλαδα, ενω εχουμε αρκετες Γκιμπσον και Φεντερ δεν σημαινει οτι και καλα οι κιθαρες που ειναι σε μικρα νουμερα ειναι ουτε καλυτερες ουτε χειροτερες, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ειναι.

Και τελως παντων ειναι ωραια τα θεματα με τις αντιπαραθεσεις, γιατι ανεβαζουν λιγο την ενταση, και μεσα σε ολο τον χαμο παιρνεις καλες πληροφοριες, αρκει να ειμαστε παντα κοσμιοι.  ;D

Οπως και να χει , η Γκιμπσον δυστυχως εχει πεσει αρκετα προσφατα, οταν οι περισοτεροι ντηλερς σου λενε να παιξεις με καμια 10ρια προκειμενου να βρεις μια σωστη.

Επαιξα με 2 Λεσπολ στανταρ (γκιμπσον), η μια ηταν σαν επιφον στον ηχο, η αλλη ηταν κλασεις ανωτερη... αντε βγαλε ακρη...

Η πλακα ηταν με μια Ιαπωνικη Λεσπολ που ηταν στο μαγαζι, οτι εβαζε κατω τις περισοτερες Γκιμπσον που ηταν κρεμασμενες στον τοιχο... και κατα συμπτωση, τα παιδια που ειχαν το μαγαζι αγορασαν τετοιες αντι για Γκιμπσον (και εχουν τιμες χονδρικης για την παρτη τους...).
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #18 στις: 30/04/05, 12:55 »
Δηλαδη και καλα πρεπει να εχεις καποια παραξενη εταιρια στο μυαλο σου για να εισαι ψαγμενος?  Οπως το καταλαβαινω εγω ο καθενας παιζει οτι του αρεσει ειτε ειναι στρατ, ειτε λεσπολ ειτε ταυρακι, ειτε οτι αλλο του αρεσει...

Το να παρεις και καλα αλλη μαρκα εκτος απο τις κλασσικες Φεντερ, Γκιμπσον κτλ, και καλα για να ξεχωριζεις το βλεπω προσωπικα ποζερια. Επειδη δηλαδη δεν εχουμε αρκετες Αντερσον, ΠΡΣ κτλ στην Ελλαδα, ενω εχουμε αρκετες Γκιμπσον και Φεντερ δεν σημαινει οτι και καλα οι κιθαρες που ειναι σε μικρα νουμερα ειναι ουτε καλυτερες ουτε χειροτερες, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ειναι.



ακριβως το ιδιο πραγμα λεμε.Ισα ισα εγω υπερασπιστηκα τις λες πολ απλα ο fenderiarhs μιλαγε για ξυλα οτι οι λες πολ εχουν τα χειροτερα ξυλα κ.τ.λ επειδη ακριβως εχει fender.Για μενα  η ισως μοναδικη σωστη απαντηση ηταν του ερεβου.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #19 στις: 30/04/05, 13:06 »
Σιγα ρε παιδια που ψαχτεικατε τοσο πολυ και κατασταλαξατε στις stratocaster


Χαχαχαχα!!!! ο,τι καλυτερο εχω διαβασει ποτε σε αυτο το φορουμ!!!!! ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #20 στις: 30/04/05, 19:46 »
Παράθεση

ακριβως το ιδιο πραγμα λεμε.Ισα ισα εγω υπερασπιστηκα τις λες πολ απλα ο fenderiarhs μιλαγε για ξυλα οτι οι λες πολ εχουν τα χειροτερα ξυλα κ.τ.λ επειδη ακριβως εχει fender.Για μενα  η ισως μοναδικη σωστη απαντηση ηταν του ερεβου.
Παράθεση

Pali ta idia..................re paidia mh to gurisoume sto Gibson vs Fender h sto les paul VS strat.................exw kai fender kai gibson apla tyxainei na protimw tis fender giati kai autes mporei na mhn exoun ta kalutera xula (blepe kapakia apo alder se swma poplar orismenwn montelwn sta 90's)alla kanoun 1000 eyrw oxi 3000.
    Na to xanagrapsw........oute thelw na thapsw tis Gibson(... >:( >:(  O.K exw sobares antirrhseis gia to an axizoun auta pou kostizoun) oute na kanw kitharistkes kontres........apla allothelw na pw.......oti dystyxws 8 sta deka post edw mesa pou aforoun th les paul mou thimizoun thn antidrash mou otan hmoun 10 xronwn kai eida to slash na paizei me les paul....Kalo to maggia kl...nia kai kw....o finistrini tou slash alla ligh sxesh me amigws kitharistika krithria exei.
       De paizoume kana mats podosfairiko Anw Fenderadwn me katw Gibsonades na teleiwnoume giati exoume na pame kai sthn anastash?
       Re

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #21 στις: 30/04/05, 19:59 »
Παράθεση
       De paizoume kana mats podosfairiko Anw Fenderadwn me katw Gibsonades na teleiwnoume giati exoume na pame kai sthn anastash? 

χεχεχεχε..φοβερος!!! εγω πάντως ειμαι μεσα για ενα τετοιο ματσ!!  ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #22 στις: 30/04/05, 20:10 »
Η Λεσπολ απλα ειναι αλλη μια καλη κιθαρα, οπως και η στρατ και η τελε κτλ κτλ.

Για αλλους ειναι θεα η στρατ , για αλλους η λεσπολ και για αλλους ο μπαγλαμας... που το προβλημα?

Τωρα αν συζηταμε για Γκιμπσον...αλλη υποθεση...
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #23 στις: 30/04/05, 20:52 »


Τωρα αν συζηταμε για Γκιμπσον...αλλη υποθεση...

δηλαδη;
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί Les Paul?
« Απάντηση #24 στις: 30/04/05, 21:45 »


Τωρα αν συζηταμε για Γκιμπσον...αλλη υποθεση...

δηλαδη;

Episis poli kales kithares, alla thes ligo psa3imo gia na vreis kali.
Downhill mountain biking :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
5982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 16:59
από pureanalog
21 Απαντήσεις
10161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/06, 04:09
από sitsanakak
0 Απαντήσεις
1649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 13:25
από wild child
2 Απαντήσεις
2942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/06, 15:55
από wild child
35 Απαντήσεις
12190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/07, 19:48
από Jezus
30 Απαντήσεις
12638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 21:12
από pureanalog
35 Απαντήσεις
12123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/08, 16:10
από Tagima
13 Απαντήσεις
6855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/08, 14:33
από Crossroad
122 Απαντήσεις
33618 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 01:42
από gers
67 Απαντήσεις
20591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 16:17
από thanasis93