Αποστολέας Θέμα: Τι ακουστική ή ηλεκτρακουστική να αγοράσω εώς 200€ ?  (Αναγνώστηκε 80479 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος larsson

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Real eyes-Realize-Real lies
    • Προφίλ
gia xara paidia endiaferomai gia mia akoystikh gyrw sta 200 euro!exw balei sto mati th fthnh seira ths takamine poy bgainei peripoy sta 217euro an de kanw lathos! 'h na parw kamia yamaha sta idia peripoy lefta!!???exete kamia allh protash??se mayro xrwma yparxei periptwsh na brw kapio modelo!!!kathe protash eyprosdekth!am boreita peita kai kanena magazi sth salonika!!ama exei tipota kala kommatia!!!thank you prokatabolika!
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/07, 14:13 από Arg0 »

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #1 στις: 19/09/04, 15:46 »
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα. Μην πάρεις γιαμαχα γιατι θα κλες τα λεφτα που εδωσες. Οι φτηνές σειρές της γιαμαχα δεν αξίζουν μια. Παντως με 200€ μπορείς να βρεις μια αρκετα ικανοποιητικη κιθάρα αρκει να το ψάξεις. Α και προς θεού μην πας στον Νάκα
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #2 στις: 19/09/04, 23:55 »
http://www.stollas.gr/003.asp

ΚΙΘΑΡΑ ΗΛ-ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ STARFIRE W800EQ BLACK νομίζω οτι είναι αυτό που θές!

Πάνε στον Στόλα στην Θεσ/νίκη να την δοκιμάσεις να δείς αν σου αρέσει.

Έχω δει να παίζουν και επαγγελματικά με αυτήν την κιθάρα.

 

Αποσυνδεδεμένος 4-strings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Νιωθω να προχωραω μπροστα μα παντα φτανω πισω...
    • Προφίλ
    • Yian's Web Page
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #3 στις: 21/09/04, 10:38 »
Χμμ ρε παιδιά,επειδή σκέφτομαι να κάνω δώρο μια ακουστική,αλλά επειδή δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτός που θα την πάρει θα την αξιοποιήσει ή θα την αφήσει να πιάσει σκόνη,μπορείτε και μενα να μου προτείνετε κανα φτηνό κασόνι με χορδές ? ισα ισα για να ξεκινήσει,και άμα γουστάρει ,βλέπουμε...
Αν σας είναι εύκολο προτείνετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα (εντάξει Νάκα δεν πάμε έτσι και αλλιώς..) αλλά πού?

Κάπου είχα δει και με 50 ευρώ μια ακουστική ... μια Lauren ή κάπως έτσι ... και όποιος μάθει μπαρέ σε αυτή, δεν κολλάει πουθενά μετα ;D
Οποιος νομιζει οτι το μπασσο ειναι backstage οργανο , ...ας ακουσει ενα καλο μπασσιστα!

Αποσυνδεδεμένος Estarian

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλοχέρης
    • Προφίλ
    • Η σελίδα μου στο Deviantart
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #4 στις: 21/09/04, 10:42 »
Καλά με 50 ευρώ φτιάχνω και μόνος μου..με 2 καφάσια απο φρούτα..κυριλλέ.. :)
My breath gives birth to storms
my blood,the essence of the night

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #5 στις: 26/09/04, 18:10 »
θα συμφωνήσω στο οτι πρεπει να αποφύγεις ακουστικη των 200.. τουλάχιστων φύλαξε ακομη τόσα και πάρε κατι που να αξίζει, και να σου μείνει.. να μην θελεις να την αλλαξεις σε 6 μηνες..

Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος sweet_V

  • Μονίμως στον κόσμο της
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #6 στις: 26/09/04, 19:20 »
Να ρωτήσω κάτι...?Γιατί όχι στο Νάκα...????  ??? ??? ???
Say it now because you never know...

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #7 στις: 26/09/04, 19:22 »
καποιος αλλος το ειχε εξηγησει πολυ καλα πιο παλια..

΄Ο Νάκας, πουλάει μετριότητες, πολυ πιο ακριβά απ'οτι αξίζουν'  ;)
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος sweet_V

  • Μονίμως στον κόσμο της
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #8 στις: 26/09/04, 19:24 »
καποιος αλλος το ειχε εξηγησει πολυ καλα πιο παλια..

΄Ο Νάκας, πουλάει μετριότητες, πολυ πιο ακριβά απ'οτι αξίζουν'  ;)


αααα...οκ!...Thanx ρε Σάκη!!!... ;) ;D :P :P :P :P :P :P :P :P :P :) :-* ;D
Say it now because you never know...

Αποσυνδεδεμένος soko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • There's a red house over yonder baby...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #9 στις: 28/09/04, 04:57 »
Επειδή και εγώ τελευταία ψάχνω για κιθάρα, ηλεκτρακουστική συγκεκριμένα, έχω μελετήσει όσο μπορώ την αγορά. Σε πολλά μαγαζιά δεν είχα χρόνο να πάω, όμως έψαξα πάρα πολύ γνώμες και τιμές στο internet. Προσιτές από ό,τι έχω δει στα 200 ευρώ περίπου ή λίγο παραπάνω είναι κάποιες Fender, Τakamine και Yamaha.
Στον Στόλλα που πήγα στην Πάτρα, όχι στο κεντρικό που είναι όλοι άχρηστοι, στο πιο καινούργιο μαγαζί στο κέντρο που οι υπάλληλοι είναι πολύ σχετικοί με το αντικείμενο, μου είπαν ότι αν είναι να δώσω κάτω από 600 ευρώ να μην πάρω Takamine. Από εκεί και πέρα είδα ότι μένουν σαν επιλογή κάποια φθηνά μοντέλα της Fender και η F310 της Yamaha, αν και έχω ακούσει και καλά αλλά και άσχημα λόγια για την τελευταία. Υπάρχουν επίσης κάποια φθηνά μοντέλα της Epiphone αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου γι'αυτές, αν και δεν έτυχε να διαβάσω κάποια αναφορά σε αυτές όπου έψαξα. Οι Stagg είναι επίσης πολύ φθηνές και με 85 ευρώ βρίσκεις αλλά δεν ήθελα τόσο φθηνή. Για τις φθηνές Ιbanez επίσης άκουσα άσχημα λόγια.
Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στην Fender DG-14SCE που είναι ηλεκτρακουστική αλλά υπάρχει και το αντίστοιχο μοντέλο σε απλή ακουστική που λέγεται DG-14S. Τα χαρακτηριστικά της στο παρακάτω link:
http://www.fender.com/products/show.php?op=3&partno=0951400
Στον τιμοκατάλογο του Στόλλα έχει 282 ευρώ αλλά επειδή αυτές οι τιμές είναι παραπάνω απ'ό,τι θα στην δώσει υπολόγισε κάπου 250 ευρώ, την DG-14SCE που θέλω να πάρω εγώ την έχει πχ. 325 ευρώ και με του είπα καλύτερη τιμή μετρητοίς αμέσως μου είπε 290 ευρώ, που τόσο έχει απ'ό,τι είδα σε άλλα μαγαζιά στην Ελλάδα. 250 ευρώ είναι ίσως λίγο παραπάνω από αυτά που δίνεις αλλά αξίζει πιστεύω τον κόπο.
Πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου μοντέλου είναι το καπάκι από solid spruce ξύλο, δηλαδή συμπαγές ξύλο, πράγμα πολύ σπάνιο σε αυτή την τιμή και απαραίτητη προυπόθεση συνήθως από όσους ψάχνουν μια σχετικά καλή ακουστική. Το solid ξύλο έχει επίσης το πλεονέκτημα ότι με το χρόνο η κιθάρα ακούγεται όλο και πιο καλά σε αντίθεση με το laminated ξύλο που έχουν οι άλλες φθηνές αλλά και οι αρκετά ακριβότερες που έχει πάντα τον ίδιο ήχο. Ένα άλλο επίσης καλό είναι ότι έχει σατέν επίστρωση το σώμα της κιθάρας και όχι το παχύ βερνίκι που έχουν οι περισσότερες και αυτό της δίνει λένε ήχο πιο καθαρό γιατί ταλαντώνεται πιο ελεύθερα.
Η ηλεκτρακουστική έχει ακόμα το πλεονέκτημα ότι έχει κόψιμο το σώμα της και μπορείς να παίξεις άνετα μέχρι τα τελευταία τάστα, καθώς και μαγνήτη της Fishman που θεωρείται πολύ καλός. Από κοντά που τη δοκίμασα λίγο είχε όντως πολύ καθαρό ήχο, και μπάσα και πρίμα, και ήταν αρκετά εύκολη στο παίξιμο σχέση με άλλες. Είναι το ιδανικό πιστεύω γιατί συνδυάζει τον ήχο της ακουστικής και αν σου τη βαρέσει την συνδέεις σε ένα ενισχυτή ή σε PC με μία φθηνή audigy και της βάζεις και λίγο delay/reverb, γενικά πειραματίζεσαι.
Αυτά λοιπόν έχω να πω και εγώ, πιστεύω καλό είναι να το ψάξεις αρκετά, και εγώ όπως βλέπεις το έχω ψειρίσει το θέμα παρόλο που είχα ελάχιστες γνώσεις μέχρι πιο πριν, απλά πιστεύω ότι αξίζει να πάρεις μια κιθάρα που θα ακούγεται αρκετά καλά για την τιμή της γιατί πρώτον μικραίνει η πιθανότητα να την βαρεθείς και να την παρατήσεις και δεύτερον παρόλο που στην αρχή μπορεί να μην σου φαίνεται η διαφορά σε σχέση με άλλες μετά που θα μάθει το αυτί σου αν ακούγεται άσχημα θα θες επειγόντως κάτι καλύτερο.
Άντε, μετράω μέρες να πάω να την τσιμπήσω, ελπίζω να αποδειχθεί όσο καλή λένε, αν την έχω στα χέρια μου θα γράψω μια γνώμη στο forum.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #10 στις: 28/09/04, 10:48 »
Eimai της αποψης οτι περα απο τις γνωστες μαρκες ,μπορεις να βγεις σεργιανι στην αγορα και να δεις τι κυκλοφορει και απο μη γνωστες μαρκες σε αυτα τα χρηματα...γιατι κατα καιρους εχω παιξει σε διαμαντια που δεν εχουν μαρκα... και ειναι κλασεις ανωτερες απο τις αντιστοιχες μαρκες που κυκλοφορουν στην αγορα...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Estarian

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλοχέρης
    • Προφίλ
    • Η σελίδα μου στο Deviantart
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #11 στις: 01/10/04, 14:18 »
Να σας πω,επειδή το απόγευμα θα κατέβω κέντρο κιθαρότσαρκα (για την φτηνή που έλεγα για δώρο) εκτός απο Νάκα και Αρμάο για πειτε και κανα άλλο μαγαζάκι να τσεκάρω.
My breath gives birth to storms
my blood,the essence of the night

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #12 στις: 01/10/04, 14:20 »
δες τον Καγμάκη.. απτον Αρμαο, κατεβαίνωντας την Σολωνος, 2ο ή 3ο αριστερά.. στην Εμανουήλ Μπενάκη

αν κάνω λάθος διορθωστε με.. μια φορα το χρονο παω ο καημενος :P
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #13 στις: 01/10/04, 15:10 »
Λοιπόν αγόρασα πρόσφατα μια Cort ακουστική (όχι ηλεκτροακουστική) με 200 ευρώ. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτήν καθώς έχει μαλακό μπράτσο και αρκετά κάλο ήχο. Πάντως είναι πολύ καλύτερη από όλα τα μοντέλα Fender και Τakamine σε αυτά τα λεφτά (τουλάχιστον από αυτές που δοκίμασα ;D ;D)

Αποσυνδεδεμένος get down

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #14 στις: 01/10/04, 15:40 »
γενικά με 200 ευρώ δεν θα βρείς και τίποτα το σπουδαίο.
Πάντως σε σχεση τιμής-ποιότητας απο 300-800 ευρώ οι καλύτερες κιθάρες είναι με διαφορά οι Cort & οι CRAFTER.
(τουλάχιστον έχουν όλες solid καπάκια)

καλύτερα να την παραγγείλης απο εξω

www.thomann.de

Αποσυνδεδεμένος soko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • There's a red house over yonder baby...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #15 στις: 07/10/04, 02:41 »
Τελικά και εγώ τσίμπησα την ηλεκτρακουστική Fender DG-14SCE με το solid καπάκι, 280€ από Καγμάκη. Στην αρχή με προβλημάτισε αρκετά, plugged ήταν πολύ καλή όμως unplugged τα μπάσα της ήταν άθλια, εντελώς κενός ήχος. Τελικά αποφάσισα να αλλάξω χορδές παρόλο που ήταν καινούργιες και έγινε το θαύμα! Πήρα τις D'Addario τις 11άρες (11αρες είχε και πριν) και καμία σχέση... Fender χορδές σου λέει μετά, και ήταν και καλές υποτίθεται, Phosphore Bronze κτλ.. Τελοσπάντων, τώρα πια είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, η κιθαρίτσα έχει πεντακάθαρο και ισορροπημένο ήχο, καθόλου τριξίματα, μια χαρά.. Ο μαγνήτης της επίσης είναι πολύ καλός (Fishman) και σε ενισχυτή πραγματικά κελαϊδάει.. Από άλλες φθηνές που δοκίμασα Ibanez και Cort καλύτερα, βέβαια είναι και θέμα γούστου..
« Τελευταία τροποποίηση: 07/10/04, 02:43 από soko »

Αποσυνδεδεμένος Crazy_guitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #16 στις: 19/10/04, 15:08 »
Ρε παιδια ,μηπως εχετε να μου προεινετε καμια ηλεκτροακουστικη γυρω στα 600€.Και επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα ειμαι αναμεσα σε  yamaha,fender   εσεις τι λετε;
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/04, 15:17 από Crazy_guitarist »
Metal Crazy,
Είμαι κάτι σαν τον Slash

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Crazy_guitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #18 στις: 20/10/04, 15:18 »
Αυτα τα μοντελα ισχυουν ακομη ;γιατι το μνα ειναι παλιο
Metal Crazy,
Είμαι κάτι σαν τον Slash

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #19 στις: 20/10/04, 20:38 »
εγώ έγραψα σε εκείνο το post στις 10/10/04, αλλά τώρα βλέπω οτι είναι απο τον ιούνιο, δεν ξέρω πως βρέθηκε στην αρχική σελίδα.
έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρα) οτι τα μοντέλα στις κιθάρες δεν αλλάζουν τόσο εύκολα....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #20 στις: 22/10/04, 08:55 »
εγώ έγραψα σε εκείνο το post στις 10/10/04, αλλά τώρα βλέπω οτι είναι απο τον ιούνιο, δεν ξέρω πως βρέθηκε στην αρχική σελίδα.
έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρα) οτι τα μοντέλα στις κιθάρες δεν αλλάζουν τόσο εύκολα....

Τα θέματα συνεννώθηκαν για να μην γράφουμε συνέχεια τα ίδια..Εαν κάποιος θέλει να γράψει κάτι διαφορετικό από αυτά που ήδη υπάρχουν ας γράψει στο link που δίνει ο Mafiozos...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος regina

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • smells like teen spirit
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #21 στις: 24/10/04, 02:11 »
λοιπον, σκοπευω να παρω μια ηλεκτακουστικη κιθαρα σχετικα φτηνη, για χρηση περισσοτερο σε live (συναυλιες η΄ μουσικες βραδιες σε μπαρακια κτλ).Παιζω κυριως ελληνικο και ξενο ροκ καθως και εντεχνο.Τι μαρκες μου προτεινετε?Ακομα εχω και μερικες αποριες, για παραδειγμα διαβασα σε προηγουμενο thread οτι λογω των μεταλλικων χορδων σκληραινουν πολυ τα δαχτυλα του αριστερου χεριου και δυναμωνει ο καρπος.Πιστευετε οτι αυτο θα μου δημιουργησει προβλημα εφοσον παιζω κλασσικη πολλα χρονια?
αυτα , περιμενω συμβουλες...
το πρωι με ξυπνας με κλωτσιες
με χαιδευεις με λιγες μπουνιες
μου τραβας τα μαλλια,
μου δαγκωνεις τα αυτια και το σπιτι γεμιζει χαρα...

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #22 στις: 24/10/04, 18:47 »
Γίνε λίγο πιο σαφής με τον όρο "φτηνή". Για μένα φτηνή είναι μια κιθάρα στα 500 ευρώ, για σένα μπορεί να είναι στα 200.
Λοιπόν έχω δει επαγγελματία να παίζει χωρίς πρόβλημα μια χαρά με ηλεκτρακουστική startfire που κάνει περίπου 200 ευρώ. Αυτές τις έχει ο στόλλας, μπές στο stollas.gr και δες.
Άμα θές κιθάρα που θα την χρησιμοποιείς πιο πολύ στο ρεύμα δές και τις ovation οι οποίες είναι κιθάρες με ηλέκτρικό ήχο που στους ενισχυτές γ......ε και δέρνουνε, αλλά απο φυσικό ήχο δεν λένε. Πήρε ένας φίλος μου μια με 470 ευρώ απο τον Ζοζεφ και είναι αρκετά καλή.
Για μάρκες δεν ξέρω, οι δυο παραπάνω περιπτώσεις παίζαν λαικά.
ψάξε και για άλλα ποστ, έχει πολλές παρόμοιες συζητήσεις.

Δεν νομίζω να σου δημιουργήσει πρόβλημα. Αν παρατήσεις την κλασσική ίσως μετά να παίζεις λίγο πιο άγαρμπα, αν όμως παίζεις παράλληλα και απο τα δύο πιστεύω θα είσαι μια χαρά. Ένας καλός κιθαρίστας παίζει απ' όλα!!

Αποσυνδεδεμένος SportBill

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #23 στις: 27/10/04, 00:16 »
ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΗΛΕΚΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΑΚΑΣ.ΚΟΙΤΑΞΑ ΜΙΑ YAMAHA ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΣΤΕΡΕΙ ΚΑΠΩΣ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΤΗΣ ΗΧΟ.ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧ-5Α.ΤΙ ΓΝΩΜΕ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ.ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500 ΕΥΡΩ.

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #24 στις: 27/10/04, 00:33 »
Άσε τον Νάκα και κάνε υπομονή να πάς να δείς και άλλες μάρκες σε άλλα μαγαζιά.
Άμα θες παρείγγειλε την απο του thomann.
Μην βιαστείς πάντως γιατί μπορεί να παίξεις με καμιά άλλη κιθάρα αργότερα στα ίδια λεφτά και τραβάς τα μαλλιά σου για τα ευρώ που πέταξες.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/03, 05:38
από Vas180
75 Απαντήσεις
88914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/14, 09:31
από Μelexdy
18 Απαντήσεις
15804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 06:15
από .:°:. Apollon .:°:.
18 Απαντήσεις
18374 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 19:34
από Διάφανοςςς highway 2.000.000
26 Απαντήσεις
9765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 03:04
από Απόλλων
8 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
7 Απαντήσεις
4209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/10, 19:38
από geovrettos1908
2 Απαντήσεις
3903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 20:57
από Thanos9
15 Απαντήσεις
4609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/12, 23:53
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/13, 17:39
από DEMMY