Αποστολέας Θέμα: Τι ακουστική ή ηλεκτρακουστική να αγοράσω εώς 200€ ?  (Αναγνώστηκε 80476 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #50 στις: 11/01/05, 17:16 »
μαργ. την έχω δοκιμάσει και για τα λεφτά της οντως λεει αρκετά..
πολυ αξιόλογη αν και μικρή η τιμή της..

αντε και καλες πενιες
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος margaritarenia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If I were a train I'd be late...again..
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #51 στις: 11/01/05, 22:55 »
μαργ. την έχω δοκιμάσει και για τα λεφτά της οντως λεει αρκετά..
πολυ αξιόλογη αν και μικρή η τιμή της..

αντε και καλες πενιες
thanks sid!!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #52 στις: 29/01/05, 16:15 »

Kόψε...κόψε!!! Τις έχω ακούσει , τις έχω δοκιμάσει..Καλές είναι για τα χρήματά τους και Καναδέζικες (όχι made in Korea )..αλλά μέχρι εκεί...Μην γράφουμε ότι ναναι...Ούτε μασίφ ξύλα έχουν ούτε και χειροποίητες είναι...και μάλλον δεν έχεις ακούσει το απίστευτο μπάσο!!! Και εφόσον πηγαίνεις στον Λιόλιο πες του Βαλάντη να δοκιμάσεις μια Larrivee να αποκτήσεις αίσθηση του απίστευτου όγκου...

Μιλάμε πάντα για κιθάρες στα 300€ όχι στα 1300... πάντως το καπάκι έίναι μασίφ και εύκολα μπορείς να το διαπιστώσεις κοιτώντας την τομή σου ηχείου. Όσο για το χειροποίητες το γραφει πάνω...(αν δεν είναι αλήθεια να κάνουμε μια μύνηση στη godin που έχει την εταιρεία...)
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος arxaios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #53 στις: 08/02/05, 14:43 »
xairetw tous apantaxou kitharistes kai koinopoiw to mikro-megalo mou provlima.
exw mia kithara akoustiki markas .... (agnwsti) arketa kali toulaxiston ekane tin douleia tis me arketa kalo piasimo kai ixo
pou pleon den me ikanopoiei giati eixe spasei sta kleidia tin piga gia ftiaximo kai apo tote tastarei 10-11-12-13-14 kai akopaniamenta apo 8 tasto.meta apo auti mou tin atyxia evala plwri gia mia kainouria ilektrakoustiki pleon alla den xerw ti.ti proteinete loipon?
ta oikonomika mou den mou epitrepoun na anevw panw apo 400 euri kai apo oti vlepw edw sta fora einai sxetika liga gia kati kalo kai oso  na nai me exei piasei enas psilopanikos.Ypaexei swthria loipon? :-\

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #54 στις: 10/02/05, 08:44 »
Με τόσα χρήματα στην Ελλάδα δεν θα βρεις καλό όργανο..Ωστόσο για το Budget που διαθέτεις θα σου έλεγα να δοκιμάσεις Fender,Cort και Simon & Patrick.
Τις fender τις φέρνει ο Στόλλας ( αλλά και άλλοι ) , τις Cort ο Τζέλιος Θεσν/ίκη ( δεν ξέρω για Αθήνα ) και τις Simon & Patrick ο Λιόλιος...Καλή τύχη...

Λάθος...όχι Simon& Patrick αυτές είναι πιο ακριβές..Art & Lutherie ηθελα να γράψω..
Οι Stagg πράγματι έχουν καλό ήχο αλλά είναι σε στυλ Ovation δηλαδή με σκάφος από ανθρακονήματα , οπότε δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.
Ειδικά η A1006 είναι εξαιρετικά καλή για τα χρήματά της..Επίσης οι Tanglewood το ίδιο είναι σε στυλ Ovation..
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/05, 08:35 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος clovis520

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Loyal To The Game
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #55 στις: 10/02/05, 23:50 »
Παιδιά μόλις αγόρασα την ακουστική Epiphone SJ-18S από τον Ριχάρδο. 300Ε μαζί με θήκη και κουρδιστίρι.

Πείτε τη γνώμη σας για την κιθάρα και αν τα λεφτά είναι καλά.

Την δοκίμασε ένας φίλος μου που παίζει χρόνια και είπε ότι είναι πολύ καλή.

Περιμένω τις απόψεις σας.
       

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #56 στις: 11/02/05, 15:16 »
Για αυτά τα λεφτά με λίγο ψαξημο μπορείς να βρείς αξιόλογο όργανο. Απ τη δική μου εμπειρία σου προτείνω: Cort, Norman απο Τσέλιο, Stagg(ήχος έκπληξη σε τιμή έκπληξη),Takamine(βάλε κάτι παραπάνω...) απο Στόλλα, Art & Lutherie απο Λιόλιο, Tanglewood(Μαυρομουστάκης στη Θεσσαλονίκη).Ότι και να σου πούν μή μασήσεις : γύρνα όσα μαγαζιά μπορείς και παίξε με όσες πιό πολλές κιθάρες μπορείς καλές αγορές.
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος GIAOURTI

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #57 στις: 11/02/05, 18:59 »
Και εγώ ψάχνω φτηνή ηλεκτροακουστική. Αρχικά σκεφτόμουν cort η samick. Απο ότι διάβασα απο πολλές πλευρές χωρίς βέβαια να κόβω το λαιμό μου, σε αυτά τα εργοστάσια φτιάχνονται οι περισσότερες φτηνές κιθάρες.
   π.χ. Epiphone , gibson φτιάχνονται στην samick ,    fender , ibanez στην cort. ¨αρα έχουν πολύ καλή απόδοση για τα λεφτά τους.
 Βεβαια τις samick τις κοπανάει λίγο ο νάκας όπως και πολλά άλλα μια και έχει αποκλειστικότητα. Αρα αν βρεις την epiphone σε καλή προσφορά πάει το ίδιο και έχεις και μια ποιοτική εξασφάλιση αφου βάζει κάποια στάνταρ ποιότητας η εταιρία.
  Τελικά τώρα είμαι ανάμεσα σε μια
               fender     DG14SCE  300 Euro,
     και μια Washburn D10SCE    345 Euro σε προσφορά στο Νάκα ( δηλαδή στην κανονική της τιμή )
 Περίπου ίδια χαρακτηριστικά. H fender έχει πιο αξιόπιστα ηλεκτρονικά fishman classic 4 και πιο φτηνή άλλα η άλλη μου γούσταρε πιο πολύ. Και έχω μπερδευτεί. Αν κάποιος έχει κάποια γνώμη θα ήθελα να την ακούσω

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #58 στις: 11/02/05, 19:38 »
Πάντως να ξέρετε οτι στα 300€ ηλεκτρακουστική το όργανο δε λέει και πολλά υπολογίζοντας οτι προενίσχυση(το equalizer δηλαδή)+ πιεζοκρύσταλος περίπου 200€(fishman,b-band...) απο το μαγαζί, έστω για αυτούς που παίρνουν μεγάλες ποσότητες 150€ άρα η κιθάρα (ξύλα κλπ) κοστίζει 150€ καταλαβαίνεται λοιπόν οτι μια ακουστική και μια ηλεκτρακουστική κιθάρα στα 300€ δεν έχουν καμία σχέση ποιοτικά...Κατα τη γνώμη μου μην πάρετε τόσο φτηνή ηλεκτρακουστική αλλα δώστε τουλαχιστον άλλα 200€. Άρχισα και εγώ με μία fender σ'αυτά τα λεφτά αλλα μετά απο κάποιο διαστημα ο ήχος της ήταν "λίγος".
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος Agelina

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #59 στις: 19/02/05, 17:48 »
Μετα απο αρκετη ερευνα αγορας σε net και σε μαγαζια τελικά αγορασα χτες μια ηλεκτροακουστικηTakamine EG-240 .Τελειος ηχος... :)
Ο,τι δεν σε σκοτωνει,σε κανει πιο δυνατο..

Αποσυνδεδεμένος seadog

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #60 στις: 21/02/05, 09:16 »
Παιδια εχω αγορασει απο τον thomann.de ενα αρμονιο στη μιση τιμη απ'οτι εκανε στην ελλαδα (Yamaha-Νακας),και μια χειροποιητη ακουστικη yamaha ll16 η οποια ειτε το πιστευετε ειτε οχι ειναι καλλιτερη απο Martins,Taylors & gibsons οσο αφορα την ενταση  και ιση σε ποιοτητα ηχου και υλικων με 599 ευρω.Δεν την βγαζει ομως ηλεκτροακουστικη.Υπαρχει ομως η llx6 η οποια εχει μασιφ ελατο (engelman) καπακι,(το βρισκεις μονο στις ακριβοτερες αμερικανικες ακουστικες),laminated πλατη & πλαινα east indian rosewood,εβενινη ταστιερα και ειναι ηλεκτροακουστικη 499 ευρω.Δεν ξερω αν υπαρχουν στην ελλαδα για να τις ακουσετε αλλα οσο αφορα την LL16 καταθετω την προσωπικη μου αποψη ειναι η καλλιτερη ακουστικη που εχω παιξει στα 27 χρονια που ασχολουμαι,και εχω παιξει με πολυ ακριβες κιθαρες.Αν τωρα δεν θελετε να αγορασετε online γιατι δεν ειναι σιγουρο οτι ολες οι ll16 θα παιζουν σαν αυτη που μου εστειλαν,κοιταξτε για καναδεζικες seagull και τις κινεζικες blueridge αν τις βρειτε που πραγματικα ειναι εξαιρετικες για τα λεφτα τους.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #61 στις: 21/02/05, 12:57 »
Προς Seadog

Υπάρχει ένα θέμα  Τι κιθάρα ακουστική ή ηλεκτρακουστική έχετε και πως την κρίνετε?
στο οποίο έχουμε συγκεντρωμένες κριτκές μόνο για ακουστικές...
Δεν γράφεις εκεί την κριτική σου για την κιθάρα να υπάρχει και αυτή?
Επίσης και για άλλα μοντέλα εαν έχεις εμπειρία. Πάντα είναι χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες..
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυκλοφορώ και οπλοφορώ...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #62 στις: 27/02/05, 00:56 »
Επειδή ψάχνομαι για την Tanglewood ΤW15, που απ ότι ξέρω είναι η φτηνότερη all solid ακουστική που κυκλοφορεί... Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πόσο έχει στην Ελλάδα ? O Thomann δεν την έχει, αλλά τους έστειλα mail για να ρωτήσω αν μπορούν να μου την φέρουν... Ελπίζω να μπορούν !

Τα 3-4 διαφορετικά μοντέλα της TW15 που βγάζει διαφέρουν μόνο στο φινίρισμα απ ότι κατάλαβα ή κάνω λάθος ?
Ibanez RG 270 DX - Digitech RP7 - Peavey Bravo 112

Ζητείται δάσκαλος κιθάρας, πληροφορίες εντός...!

Αποσυνδεδεμένος stavrod7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #63 στις: 29/03/05, 00:21 »
Από Stagg τι λέτε? Φτηνές ηλεκτροακουστικές από 180 περίπου. Κάνεις τη δουλειά σου ή κλαις τα λεφτά σου;

Αποσυνδεδεμένος YIANNIS22870

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #64 στις: 29/03/05, 15:14 »
Ενδιαφέρομαι για ηλεκτροακουστική κιθάρα και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ψάχνομαι στην κατηγορία των 300-350 euro και έχω καταλήξει στην IBANEZ AEL 10E. Με τις λίγες γνώσεις που έχω μου φάνηκε αρκετά καλή. Επίσης μου είπανε στου ΤΡΙΜΗ ότι έχει solid καπάκι. Αληθεύει? Στο site της IBANEZ δεν αναφέρεται ξεκάθαρα. Χρειάζομαι την βοήθεια σας για να μην πάνε χαμένα έστω και αυτά τα λίγα euro. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #65 στις: 29/03/05, 15:24 »
Το άν έχει μασίφ καπάκι μπορείς να το δέις και μόνος σου αν κοιτάξεις στην τομή του ξύλου στο ηχείο.Αν δεν είναι μασίφ το ξύλο αποτελείται απο πολλές στρώσεις ξύλου(σαν το κόντρα πλακέ) ενώ άν είναι μασίφ απότελείται απο ένα κομμάτι.

Για τις stagg του φίλου πιό πάνω από φίλους έχω ακούσει οτι για τα λεφτά τους αξίζουν. Στα ίδια κυβικά έχω δεί και τις Jacky Jackson που τις πέτυχα μόνο σου Ριχάρδου στη Θεσσ/νίκη που κατα τη γνώμη μου έχουν πολύ καλύτερης ποιότητας ξύλα.
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος alex68

  • Ο μπαγλαμάς
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Άντρας
  • e, loipon nai
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #66 στις: 02/04/05, 12:16 »
σωστος ο kotsos για το καπακι φαινεται στην τομη αν ειναι μασιφ
επισης για την πλατη φαινεται απο τα "νερα" του ξυλου αν ειναι σολιδ
δηλ αν κοιταξεις την πλατη εξωτερικα τα "νερα" οι γραμμες του ξυλου θα πρεπει να ειναι ιδιες  με την εσωτερικη πλευρα..αλλιως...καπλαμας
...ωραίο πράγμα να γρατζουνάς ...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #67 στις: 08/04/05, 08:54 »
Στα ίδια κυβικά έχω δεί και τις Jacky Jackson που τις πέτυχα μόνο σου Ριχάρδου στη Θεσσ/νίκη που κατα τη γνώμη μου έχουν πολύ καλύτερης ποιότητας ξύλα.

Σε ποιον Ριχαρδο απο τους 3 την ειδες?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #68 στις: 08/04/05, 15:40 »
Και στην Παπαναστασίου και στην Κωνσταντινουπόλεως
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #69 στις: 23/04/05, 21:49 »

Kόψε...κόψε!!! Τις έχω ακούσει , τις έχω δοκιμάσει..Καλές είναι για τα χρήματά τους και Καναδέζικες (όχι made in Korea )..αλλά μέχρι εκεί...Μην γράφουμε ότι ναναι...Ούτε μασίφ ξύλα έχουν ούτε και χειροποίητες είναι...και μάλλον δεν έχεις ακούσει το απίστευτο μπάσο!!! Και εφόσον πηγαίνεις στον Λιόλιο πες του Βαλάντη να δοκιμάσεις μια Larrivee να αποκτήσεις αίσθηση του απίστευτου όγκου...

Μιλάμε πάντα για κιθάρες στα 300€ όχι στα 1300... πάντως το καπάκι έίναι μασίφ και εύκολα μπορείς να το διαπιστώσεις κοιτώντας την τομή σου ηχείου. Όσο για το χειροποίητες το γραφει πάνω...(αν δεν είναι αλήθεια να κάνουμε μια μύνηση στη godin που έχει την εταιρεία...)

handmade ή handcrafted λέει η κιθάρα; γιατί αν είναι handcrafted απλά κάποιος βιδώνει τα διάφορα κομμάτια μαζί. Αν είναι handmade τότε είναι χειροποίητη αλλά λίγο παράξενο σε αυτή την τιμή
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος faltso

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #70 στις: 24/04/05, 12:19 »
και αν ειναι μονο ακουστικη οπωσ η δικια μου? EPIPHONE EJ-200 μηπωσ υπαρχει καμια ιδεα για κανενα καλο συστημα ηλεκτρακουστικο? το fishman paketo kanei 300e και μαλλον ειναι ακριβο.
too old to rock n roll too young to die

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #71 στις: 25/04/05, 13:58 »
Καλησπερα guys. Παιζω κιθαρα 3 χρονια τωρα (1 κλασσικη και 2 ηλεκτρικη) και ειπα να προσθεσω στη συλλογη μου και μια ηλεκτρακουστικη. Γυρω στα 500. Λογω πανελληνιων δεν εχω χρονο για ψαξιμο και ελπιζω να βρω βοηθεια εδω. Περιμενω απαντησεις. Α και μενω Αθηνα
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #72 στις: 27/04/05, 18:44 »
EPIPHONE PR-100:ΜΑΟΝΙ ΣΩΜΑ, ΜΑΟΝΙ ΜΠΡΑΤΣΟ, ΤΑΣΤΙΕΡΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ, ΧΡΩΜΙΟ ΝΙΚΕΛΙΟ ΚΛΕΙΔΙΑ 220ε.ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑΝ JHS KΡΥΣΤΑΛΛΟ ΣΤΑ 35e ΒΑΛΤΟΝ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ.ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #73 στις: 28/04/05, 00:44 »
Καλησπερα guys. Παιζω κιθαρα 3 χρονια τωρα (1 κλασσικη και 2 ηλεκτρικη) και ειπα να προσθεσω στη συλλογη μου και μια ηλεκτρακουστικη. Γυρω στα 500. Λογω πανελληνιων δεν εχω χρονο για ψαξιμο και ελπιζω να βρω βοηθεια εδω. Περιμενω απαντησεις. Α και μενω Αθηνα

Δίνεις εξετάσεις σε τρείς εβδομάδες και δεν έχεις χρόνο για ψάξιμο αλλά θα έχεις χρόνο να παίξεις την κιθάρα σε αυτό το διάστημα??

Τέλειωσε με το καλό και ψάξε με την ησυχία σου να ακούσεις τι θα σου αρέσει...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #74 στις: 28/04/05, 12:26 »
Δεν θα την παρω τωρα. Μετα τις εξετασεις. Απλως αρχιζω το ψαξιμο. SRV ηλεκτρακουστικη ειναι αυτη που προτεινεις. Και επειδη δεν εχω πολυασχοληθει με το ''hardware'' της κιθαρας, τι ειναι ο κρυσταλλος που λες? Τιμη ολου του σετ; Και απο που την πηρες;
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/03, 05:38
από Vas180
75 Απαντήσεις
88913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/14, 09:31
από Μelexdy
18 Απαντήσεις
15804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 06:15
από .:°:. Apollon .:°:.
18 Απαντήσεις
18374 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 19:34
από Διάφανοςςς highway 2.000.000
26 Απαντήσεις
9765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 03:04
από Απόλλων
8 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
7 Απαντήσεις
4209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/10, 19:38
από geovrettos1908
2 Απαντήσεις
3903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 20:57
από Thanos9
15 Απαντήσεις
4608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/12, 23:53
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/13, 17:39
από DEMMY