Αποστολέας Θέμα: καλωδια...  (Αναγνώστηκε 16075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #25 στις: 13/01/09, 09:35 »
Ο Νάκας φερνει τα κλοτζ. γενικά πολύ καλα καλώδια
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #26 στις: 13/01/09, 12:13 »
ευχαριστω φιλε... Θα αναγκαστω να κανω μια επισκεψη στο τρισκαταρατο αν δυσκολα συννενοηται κανεις εκει.....
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #27 στις: 17/01/09, 20:27 »
εγω παντως εχω βρει την υγεια μου με τα λαβα, στο στουντιο και σπιτι τουλαχιστον, λαιβ οτι να'ναι παντα  ;D
ειχα παρει μια κουτα μαζι με τους υπολοιπους απο την (πρωην) μπαντα, εχουν περισεψει αρκετα, αν θελει καποιος ας στειλει ενα ΠΜ.
Παντως ειναι οτι πιο ουδετερο κυκλοφορει, δεν κοβει τονο και δεν επηρεαζει τα πριμα, σε καποιους βεβαια αυτο μπορει να μην αρεσει, σε στονεραδες π.χ.  :D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #28 στις: 06/02/09, 16:27 »
Αγόρασα πρόσφατα μερικά καλώδια George L's και μπορώ να πω ότι είδα διαφορά στον ήχο μου. Όχι τεράστια, αλλά σίγουρα αισθητή. Η αλήθεια είναι ότι αν πρόκειται να αγοράσει κανείς τα συγκεκριμένα καλώδια σε κανονική τιμή (εγώ τα πήρα μεταχειρισμένα από αγγελία και πλήρωσα πολύ λίγα), ίσως να μην αξίζει τον κόπο σε σχέση με ένα οποιοδήποτε καλό και αρκετά πιο φτηνό καλώδιο που μπορεί εύκολα να βρει κανείς στα καταστήματα, π.χ. Proel, Klotz, Planet Waves και άλλα που έχουν ήδη αναφερθεί.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #29 στις: 06/02/09, 23:39 »
Απόλλωνα χρησιμοποιούσες κάποια συγκεκριμένα καλώδια πρίν τα George L's;

Έβαλες κάποιο Proel καρφί στον ενισχυτή και μετά το George L και δεν παρατήρησες κάποια ιδιαίτερη διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #30 στις: 11/02/09, 01:16 »
Απόλλωνα χρησιμοποιούσες κάποια συγκεκριμένα καλώδια πρίν τα George L's; Έβαλες κάποιο Proel καρφί στον ενισχυτή και μετά το George L και δεν παρατήρησες κάποια ιδιαίτερη διαφορά;


Είχα πριν διάφορα καλώδια, μεταξύ των οποίων Proel Livewire, GYC Cyber Cable (πολύ καλά και αυτά) και ένα no-name (αλλά καλής ποιότητας) professional low-noise καλώδιο. Αυτό το τελευταίο ήταν κατά τη γνώμη μου και το καλύτερο ηχητικά. Να πω πληροφοριακά ότι κανένα από αυτά τα καλώδια δεν μου στοίχισε περισσότερο από 10 λίρες. Τα Proel για παράδειγμα τα είχα βρει από το ebay στην εξευτελιστική τιμή των 8 λιρών για τρία καλώδια έξι μέτρων το καθένα (!!!), ενώ το GYC το είχα αγοράσει από ένα τοπικό κατάστημα και ο ιδιοκτήτης του, επειδή με γνωρίζει, μου έκανε και καλύτερη τιμή.

Συγκρίνοντάς λοιπόν τα George L's με τα παλιά μου καλώδια, βρήκα όπως είπα και πριν μια μικρή βελτίωση, αλλά όχι τέτοια που να δικαιολογεί τη διαφορά στην τιμή. Αυτή τουλάχιστον είναι η δική μου εκτίμηση, δεδομένου ότι ένα καινούργιο George L's τριών μέτρων κοστίζει στο ebay πάνω από 30 λίρες μαζί με μεταφορικά. Εν κατακλείδι για κάποιον που δεν έχει αυξημένες απαιτήσεις από τα καλώδιά του (ζωντανές εμφανίσεις, ηχογράφηση κλπ) και τα χρησιμοποιεί μόνο στο σπίτι για να συνδέσει την κιθάρα στον ενισχυτή, εγώ προσωπικά δεν θα τα συνιστούσα έναντι οποιουδήποτε άλλου καλωδίου μιας σχετικά καλής ποιότητας. Απλά εγώ στάθηκα τυχερός και αγόρασα 7 καλώδια (3 patch leads και 4 κανονικά μήκους από 3-6 μέτρα) για περίπου 40 λίρες, τιμή επιεικώς αστεία ακόμα και αν δεν επρόκειτο για George L's. Από εκεί και πέρα η επιλογή έγκειται στο αυτί του κάθε κιθαρίστα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #31 στις: 12/02/09, 04:06 »
εγώ είχα καλώδια George L's και πήγα σε Evidence. και παρεπιπτόντως.
O Kουρμπής είναι ο φτηνότερος στα Evidence που εχω βρει. (όχι τόσα στα jacks όμως)

και το George L's με το Evidence έχουν διαφορές...
εκτός του οτι το Evidence λειτουργεί καλύτερα σε High gain εχει και ενα ιδιαίτερο...όχι  τόσο αισθητό μεν... αλλα ιδιαίτερο ηχόχρωμα που δεν το παρέχει κανένα άλλο καλώδιο.

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #32 στις: 12/02/09, 08:48 »
Δεν ξερω παιδια,αλλα εγω χρησιμοποιω 10 πεταλια ολα συνδεδεμενα με George 'Ls και παρατηρησα οτι ειτε καρφωσω το καλωδιο απο κιθαρα>>>ενισχυτη, ειτε ολα τα πεταλια μαζι εχω μηδεν % απωλεια σηματος και ηχος ακριβως ιδιος.Ε,αυτο με κανει να χαιρομαι κατα ενα τροπο you know... οτι πληρωνεις παιρνεις!Σιγουρα παντως παιζουν εξισου καλα καλωδια στον χωρο αρκει να δοκιμαστουν.
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #33 στις: 12/02/09, 09:03 »
Όντως ο Κουρμπής έχει τις καλύτερες τιμές στα Evidence.Ατό που παρατήρησα είναι ότι με το Lyric HG όντως σου ενισχύονται κάποιες μεσαίες συχνότητες.Αλλά.........20€ το μέτρο...

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #34 στις: 12/02/09, 10:24 »
Για τα planet waves έχει κανένας αποψη παίδες?χρησιμοποιεί κανείς να μου πει κάποια άποψη?
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος music massacre

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #35 στις: 12/02/09, 14:24 »
Χρησιμοποιησα προ ημερων καλωδια planet waves τα οποια ομως ειχαν ως αποτελεσμα την μειωση του γενικου volume στα πεταλια.Δεν ξερω γιατι αλλα ηταν πολυ αποθαρρυντικο.

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #36 στις: 12/02/09, 15:44 »
Για τα planet waves έχει κανένας αποψη παίδες?χρησιμοποιεί κανείς να μου πει κάποια άποψη?
ναι... μείνε μακριά:Ρ

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #37 στις: 12/02/09, 22:04 »
ειδικα εκεινα που εχουν το καρουμπαλο πανω στο καρφι, ειναι ικανα να σου ανοιξουν το βυσμα στην κι8αρα και τον ενισχυτη σου (ή οπου βαζεις το καλωδιο τεσπα  ;D ), και μετα να μην μπορεις να ξαναχρησιμοποιησεις κανονικο καλωδιο, μονο το καρουμπαλο 8α κανει επαφη, οποτε μακρυα απο αυτα με το καρουμπαλο!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #38 στις: 12/02/09, 23:28 »
Μια και μιλάμε για καλώδια, τι γνώμη έχετε για τα επίχρυσα βύσματα; Νομίζετε ότι βελτιώνουν τον ήχο; Τα George L's που αγόρασα έχουν όλα επίχρυσα βύσματα και έχω την αίσθηση ότι πλέον ακούω ήχους και θορύβους που δεν άκουγα με τα παλιά μου καλώδια. Και με αυτό εννοώ ότι ακούω και πράγματα μάλλον ενοχλητικά και όχι μόνο μουσικό ήχο. Δεν είμαι σίγουρος αν σε αυτό φταίει το καλώδιο, το βύσμα ή και τα δύο. Έχει παρατηρήσει κανένα άλλος τέτοια φαινόμενα;

ειδικα εκεινα που εχουν το καρουμπαλο πανω στο καρφι, ειναι ικανα να σου ανοιξουν το βυσμα στην κι8αρα και τον ενισχυτη σου (ή οπου βαζεις το καλωδιο τεσπα  ;D ), και μετα να μην μπορεις να ξαναχρησιμοποιησεις κανονικο καλωδιο, μονο το καρουμπαλο 8α κανει επαφη, οποτε μακρυα απο αυτα με το καρουμπαλο!

Jezus, μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό; Για ποιό "καρούμπαλο" μιλάς;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #39 στις: 12/02/09, 23:32 »
Ρε παιδιά πολύ μεγάλο θέμα κάναμε το καλωδια.Προτείναμε πέντε λύσεις,εδώ ολόκληρος Petrucci αυτή τη στιγμή παίζει με Mogami 4.50€ το μέτρο...Άσε που τα George L's είναι υπερεκτιμημένα,δεν αξίζουν σε καμιά περίπτωση τα λεφτά τους ούτε καν έχουν την καθαρότητα του χαλκού της Mogami.Τα μόνα που δικαιολογούν την τιμή τους είναι τα Evidence γιατί εκεί υπάρχει μεγααααάλη διαφορά στον ήχο...Το μόνο που έχουν τα βύσματα τους ότι είναι βιδωτά αλλά αν θέλετε για το βύσμα είναι μια μεγάλη κουβέντα,πάρτε Futuretech επίχρυσα βιδωτά 14€ το ένα
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/09, 23:36 από Ibanezακιας »

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #40 στις: 14/02/09, 12:26 »
ξέρει κανείς που (και αν) μπορεί να βρεί Mogami στην Αθήνα?
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #41 στις: 14/02/09, 12:59 »
Ρε παιδιά πολύ μεγάλο θέμα κάναμε το καλωδια...


Αυτό ακριβώς λέμε, ibanezakias. Mήπως τελικά το θέμα των καλωδίων δεν είναι και τόσο μεγάλης σημασίας ώστε να χρειαστεί να δώσει κανείς λεφτά με τα οποία θα μπορούσε να αγοράσει π.χ. ένα πετάλι ή κάτι άλλο πιο χρήσιμο. Όσο για το θέμα της καθαρότητας του χαλκού (φαντάζομαι εννοείς το oxygen-free copper) και κατά πόσο είναι σημαντικό για την απόδοση των καλωδίων, διάβασε αυτό το άρθρο του Guitar Nuts.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #42 στις: 21/02/09, 19:09 »

Jezus, μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό; Για ποιό "καρούμπαλο" μιλάς;


αυτο που εχουν στο πισω μερος για να μην βγαινει και καλα απο τον ενισχυτη και την κιθαρα


εχω ανοιξει πολλους ενισχυτες και κιθαρες φιλων για να σφιξω τα ελασματα απο το βυσμα επειδη ενα τετοιο καλωδιο τα ειχε ανοιξει τερμα και δεν εκανε επαφη τιποτα μετα (καποια εχουν αρκετα μεγαλυτερο "καρουμπαλο" απο αυτο στη φωτο)

Παντως οσο αφορα την καθαροτητα του χαλκου, πλεων υπαρχει εταιρεια που φτιαχνει καλωδια μονοκρυσταλικα για χαι-φαι, δηλαδη σε μηκος ολο το καλωδιο αποτελειτε απο ενα κρυσταλο χαλκου!
Τα καλωδια που χρησιμοποιω παντως ειναι χωρις κοληση και χωρις βιδα (πρεσαρισμενα με δυναμη τονων), και με καλωδιο πολυ χαμηλης χωρητικοτητας, και εχουν τρελη διαφορα απο ενα καλωδιο των 5 ευρω, με το απλο ακουγεται λες και εχει κοψει λιγο απο το tone της κιθαρας κτλ

Να προσθεσω ομως οτι πολυ μεγαλυτερη αλλαγη ειδα με ενα καλο καλωδιο καμπινας.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/09, 19:12 από Jezus »
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #43 στις: 02/03/09, 23:38 »
Για τέτοιου είδους λύσεις τι γνώμη έχετε ρε παιδιά ??

http://www.thomann.de/gr/thomann_adapter_bodeneffekte_versetzt.htm


Έχω δει ορισμένους που τα χρησιμοποιούν, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο και πως επηρρεάζουν τον ήχο ....

(Αναφερόμενος πάντα σε σύνδεση πεταλιών..)

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #44 στις: 02/03/09, 23:59 »
Για τέτοιου είδους λύσεις τι γνώμη έχετε ρε παιδιά ??

http://www.thomann.de/gr/thomann_adapter_bodeneffekte_versetzt.htm


Έχω δει ορισμένους που τα χρησιμοποιούν, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο και πως επηρρεάζουν τον ήχο ....

(Αναφερόμενος πάντα σε σύνδεση πεταλιών..)

θετικά:
πολύ καλή απόδοση, μικρό κόστος,

αρνητικά:
όχι και οτι πιο εύχρηστο στις μικροαλλαγές, τα πετάλια πρέπει να είναι το ένα δίπλα στο άλλο κτλ...
τα καλά καλώδια εχουν ενα συγκεκριμένο ηχόχρωμα

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #45 στις: 03/03/09, 00:16 »
Πιστεύω πως για ένα τακτοποιημένο pedalboard, όπου ορισμένα πετάλια είναι το ενα δίπλα στο άλλο και δεν πρόκειται να αλλάξουν θέση, έιναι μια καλή λύση. Γλυτώνεις δηλαδή και από τα πολλά καλώδια κι είναι όντως και πιο οικονομικά. Και κρατάς τα καλώδια για τα πετάλια που έχουν μια απόσταση μεταξύ τους.

Thanks cyclo ;)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #46 στις: 03/03/09, 10:00 »
Πάντως, ενώ πράγματι είναι καλά με την έννοια που αναφέρθηκε, επειδή έχω χρησιμοποιήσει τέτοια βύσματα στο παρελθόν, αναφέρω ότι επειδή αντίθετα με τα καλώδια που είναι εύκαμπτα, αυτά είναι άκαμπτα, και ως αποτέλεσμα πρέπει τα πετάλια να είναι πολύ σταθερά με velcro τοποθετημένα, αλλιώς καταπονούνται τα θηλυκά βύσματα και μπορεί να χάσουν την επαφή τους, να στραβώσουν ή/και να σπάσουν, ειδικά σε βίαιες αλλαγές με το βάρος του ποδιού, πάνω στα ενθουσιώδη παιξίματα στα live. Στην παρούσα φάση, έχω αποσσύρει τέτοιου είδους βύσματα από την πεταλιέρα μου, και ας προσφέρουν μεγάλη εξοικονόμηση χώρου.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #47 στις: 03/03/09, 12:02 »
τα καλά καλώδια εχουν ενα συγκεκριμένο ηχόχρωμα

Κανενα καλωδιο δεν εχει ηχοχρωμα. Το μονο που επηρεαζει τον "ηχο" του καλωδιου ειναι το capacitance, το οποιο οσο πιο υψηλο ειναι τοσο περισσοτερο πεφτουν τα πριμα οσο μακραινει το καλωδιο.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #48 στις: 03/03/09, 12:41 »
τα καλά καλώδια εχουν ενα συγκεκριμένο ηχόχρωμα

Κανενα καλωδιο δεν εχει ηχοχρωμα. Το μονο που επηρεαζει τον "ηχο" του καλωδιου ειναι το capacitance, το οποιο οσο πιο υψηλο ειναι τοσο περισσοτερο πεφτουν τα πριμα οσο μακραινει το καλωδιο.

Που θα πει λοιπόν, πως στον τύπο σύνδεσης που παρέθεσα πιο πάνω, αφού δεν υπάρχει καλώδιο...δεν επηρεάζεται και ο ήχος ???

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καλωδια...
« Απάντηση #49 στις: 03/03/09, 13:45 »
ο ήχος θα επηρρεάζεται στο ελάχιστο αφού έχει ελάχιστο μήκος αυτό το "καλώδιο" αλλά το μειονέκτημα είναι αυτό π ανέφερε ο adr1anos...
τώρα με μια καλή βάση ή ένα συχνό έλεγχο των υποδοχών των πεταλιών αυτό το μειονέκτημα εξαλείφεται....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
118 Απαντήσεις
65810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/08, 20:49
από Fretwork
3 Απαντήσεις
2986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/07, 15:06
από osafer
1 Απαντήσεις
2324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 17:00
από Δημήτρης (Gear)
2 Απαντήσεις
2907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 19:07
από jkstigma
3 Απαντήσεις
2655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/09, 00:15
από DimitriS_P
1 Απαντήσεις
3594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/09, 17:20
από Απόλλων
59 Απαντήσεις
82078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/16, 19:52
από adr1anos
10 Απαντήσεις
3800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 19:57
από Garvin
0 Απαντήσεις
1665 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/10, 08:56
από limpo
0 Απαντήσεις
4213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/10, 10:29
από smasher