Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτης για σπιτι και προβες  (Αναγνώστηκε 12009 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για σας και παλι...Ζηταω ξανα την βοηθεια σας για ενισχυτη. καιποιος σε ενα αλλο θαμα (νομιζω ο blackie η κατι τετοιο) μου προτεινε αυτον http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_112_combo.htm
Εγω ρωταω: 1) Αξιζει?
                  2) Ειναι καλυτερος αυτος http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_212.htm
                  3) Τι αλλες επιλογες εχω στα 550 γιουργια το max

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #1 στις: 18/04/10, 17:24 »
Kαθαρα και μονο επειδη τον θες και για το σπιτι πας για τον 6505 που και παλι πολλα ειναι τα watt.
Το αλλο το θηριο με τα 100 ειναι να τον απλωσεις σε κανα χωραφι.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #2 στις: 18/04/10, 17:26 »
http://www.thomann.de/gr/peavey_classic_30.htm

Κοιτα και αυτον.Πολυ ωραιος ενισχυτης.Λιγο παραπανω απο αυτα που δινεις αλλα αξιζουν και με το παραπανω

Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #3 στις: 18/04/10, 17:28 »
@στινκυ που αυτο σημαινει οτι γ***ει και δερνει.....η σχεση τιμης και αξιας ομως??? ενοω πως ο 100 ειναι πιο φτηνος και πιο δυνατος αυτο δεν σημαινει κατι??
ειναι καλος για μεταλ, ροκ και μπουζ?? @Rosstrobon

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #4 στις: 18/04/10, 17:36 »
Παράθεση
@στινκυ που αυτο σημαινει οτι γ***ει και δερνει.....η σχεση τιμης και αξιας ομωςHuh ενοω πως ο 100 ειναι πιο φτηνος και πιο δυνατος αυτο δεν σημαινει κατι??

Ποιος μαμαει? Ο 100αρης? Δεν νομιζω. Δεν σημαινει οτι οσο πιο πολλα τα βατ τοσο πιο καλος. τα 100 ειναι παααααααααααρα πολλα.
Αχρειαστα ακομα και για λαιβ. Εκτος αν παιζεις σε κανα σταδιο  :P
Για classic 30 κοιτα και στα μεταχειρισμενα. Χθες πετυχα εναν στα 250. Αν δεν κανω λαθος ειναι αμερικανικοι ενω οι αλλοι 2 αλλα σιγουρα ο valve king κινα.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #5 στις: 18/04/10, 17:36 »
Για τους δυο πρωτους που ανεφερες ειναι υπερβολικα πολλα τα βατ και δεν θα τον χαρεις με τιποτα στο σπιτι.Θα ανοιγεις πολυ λιγο την ενταση και λαμπα χωρις ενταση δεν λεει...

Για αυτο κοιτα κατι εως τα 50 βατ.Ο Classic 30 θα σε βγαλει πιστευω και σε μπλουζ και σε ροκ και σε μεταλ.Βεβαια αναλογα και το μεταλ.Για Heavy ειναι ωραιος αλλα για παραπανω δεν ξερω.Ας μας πει καποιος που ξερει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #6 στις: 18/04/10, 17:40 »
υπαρχουν καλυτερες επιλογες σ' αυτα τα λεφτα ή να σταμπαρω τελικα τον peavey τον 6505???

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #7 στις: 18/04/10, 17:42 »
Οπως ειπε και ο Στινκυ δες και στις αγγελιες...

Ο συμφορουμιτης musashi πουλαει τον Laney VC30 210...

Και ενας αλλος φιλος εναν Marshall JCM800...


Kαι οι δυο μεσα στο μπατζετ σου...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #8 στις: 18/04/10, 17:50 »
Αν θες ανισχυτη για metal παιξιμο κυριως τοτε ο  Peavey 6505 και ο Marshall JCM800 ειναι δυο ιστορικα μηχανηματα που εχουν χρησιμοποιηθει χιλιαδες φορες για αυτο το λογο.

Αν θες ευελιξια (και λιγοτερο gain βεβαια) τοτε ο Peavey Classic 30 ειναι μια πολυ καλη επιλογη...
Μην αποκλειεις ομως περισσοτερο vintage oriented ενισχυτες. Με ενα καλο overdrve ή boost μπορεις να τα μετατρεψεις σε οτι θες (εξαιρουνται κατι καφριλες και brutal death).

Γενικα ψαξου...Σε αυτα τα λεφτα μπορεις να πετυχεις πολυ ωραιο μηχανημα (ειτε καινουριο, ειτε μεταχειρισμενο)


Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #9 στις: 18/04/10, 18:10 »
για να σας δοσω μια πιο ξεκαθαρη εικονα....αυτη τη στιγμη εχω μια πεταλιερα digitech rp355 και μια yamaha pacifica (κατα την ταπεινη μου γνωμη κακη). Θελω εναν ενισχυτη με πολυ καλο καθαρο ηχο και οταν βαζω gain απ' το πεταλι να αποδοδει τελεια εξισου. Το ειδος της metal που ακουω και παιζω ειναι σε στυλ metallica, iron maiden, judas priest, savatage κ.λ. Τωρα το rock που ακουω ειναι σε στυλ scorpions, aerosmith κ.λ. Πιστευω πως αξιζει αυτο το μηχανημα αλλα δν ξερω κατα ποσο ανταποκρινετε στον καθαρο ηχο γιατι σε πολλα βιντεο (youtube) ο καθαρος ηχος σχεδον δεν υπαρχει....
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=14967 αυτος ο ενισχυτης λεει τπτ???

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #10 στις: 18/04/10, 18:18 »
Για τον συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα οι Randall ειναι γενικοτερα μεταλοενισχυτες,High Gain δηλαδη και ετσι με πιο μοντερνα gain

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #11 στις: 18/04/10, 18:24 »
Αν μπορεις συννενοησου με το παιδι που τον πουλαει παρε τν κιθαρα σου κ πηγαινε να τον ακουσεις
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #12 στις: 18/04/10, 18:26 »
Έχω την εντύπωση ότι και οι δύο ενισχυτές που παραθέτεις στο πρώτο σου post είναι υπερβολικά δυνατοί για το σπίτι, όπου δεν θα τούς χαρείς καθόλου, ίσως ακόμα και για το studio (δεν έκανες λόγο για live). Yπάρχει όμως η συμβιβαστική, αρκετά φτηνότερη, αλλά επίσης αρκετά ποιοτική και ευέλικτη λύση του Peavey Valve King 112. Είναι μόνο (λέμε τώρα) 50 Watt με επιλογή να μειώσεις την ισχύ ακόμα περισσότερο με το Texture στο πίσω μέρος, που αλλάζει τη χροιά του ενισχυτή από class A σε ΑΒ μεταβάλλοντας ανάλογα την ισχύ, οπότε μάλλον θα είναι πιο άνετος για παίξιμο στο σπίτι.



Ο Peavey Classic είναι ένας πολύ καλός ενισχυτής, τον οποίο εγώ αν τον έβρισκα με 250 Ευρώ θα τον αγόραζα με κλειστά τα μάτια. Πάντως μπορείς να τον βρεις με περίπου 500 λίρες, οπότε δεν είναι πολύ έξω από τον προϋπολογισμό σου (ένα τοπικό κατάστημα τον έχει 430 λίρες, αν κανείς θέλει να περάσει από τη γειτονιά μου... :P). Είναι ότι πρέπει για rock και blues, αν και ίσως χρειαστεί τη βοήθεια ενός πεταλιού για metal.

Και επειδή μόλις είδα το τελευταίο σου post, θα σού πω εντελώς φιλικά να ξεκολλήσεις από τα 100 Watt. Δεν πρόκειται να σού χρησιμεύσουν σε τίποτα. Κοίταξε την ποιότητα και όχι την ποσότητα...
« Τελευταία τροποποίηση: 18/04/10, 18:31 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #13 στις: 18/04/10, 18:32 »
δεν με νοιαζουν τοσο τα watt οσο το ηχειο που θελω να ειναι 12 και η σιγουρια οτι το καθαρο καναλι θα ειναι καλο. Οσο για πεταλακι ηδη ανεφερα την παρουσια μιας digitech rp355 στο gear μου. Να σου πω και το αλλο τον ειδα αυτον τον ενισχυτη στο thomann και μου αρεσε παρα πολυ. Το θεμα ειναι πως ειμαι ασχετος απο ενισχυτες και γι αυτο το πεδευω το θεμα. Παντως σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου...!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 18/04/10, 18:36 από kostas1994 »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #14 στις: 18/04/10, 18:40 »
Δεν έχω δοκιμάσει τις καινούργιες πεταλιέρες της Digitech, οι οποίες έχω ακούσει ότι είναι καλύτερες από παλιότερα αντίστοιχα μοντέλα, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μια φτηνή (σχετικά) πεταλιέρα θα έχει το ίδιο ηχητικό αποτέλεσμα όταν τη συνδέσεις σε ένα λαμπάτο ενισχυτή όσο ένα καλό πετάλι. Πριν προβείς σε αγορά, δοκίμασε αν μπορείς τους υποψήφιους ενισχυτές με την πεταλιέρα σου για να δεις αν το αποτέλεσμα σε ικανοποιεί.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #15 στις: 18/04/10, 18:45 »
η σιγουρια οτι το καθαρο καναλι θα ειναι καλο
Αν θελεις καλο καθαρο καναλι ΞΕΧΝΑ τον Randall ειναι high gain και προσανατολισου σε κανεναν vintage
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος kostas1994

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #16 στις: 18/04/10, 18:46 »
@αππολων. Kοιτα τα αποτελεσματα της πεταλιερας ηδη φαινονται εφοσον ο ηχος στον συγκεκριμενο μαπα ενισχυτη που εχω ειναι πολυ καλυτερος. Πιστευω πως δεν ειναι και τοσο φτηνη πεταλιερα επισης αφου ειναι ενα απο τα καλα μοντελα της digitech. Τωρα αυτο που προτεινες ειναι πολυ καλο ομως ειναι και αδυνατο αφου θα αγορασω τον ενισχυτη απο εξω....

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #17 στις: 18/04/10, 19:22 »
@αππολων. Kοιτα τα αποτελεσματα της πεταλιερας ηδη φαινονται εφοσον ο ηχος στον συγκεκριμενο μαπα ενισχυτη που εχω ειναι πολυ καλυτερος. Πιστευω πως δεν ειναι και τοσο φτηνη πεταλιερα επισης αφου ειναι ενα απο τα καλα μοντελα της digitech. Τωρα αυτο που προτεινες ειναι πολυ καλο ομως ειναι και αδυνατο αφου θα αγορασω τον ενισχυτη απο εξω...

Αν μιλάς για τον Marshall MG15 που ανέφερες σε κάποια άλλη συζήτηση, θα σού έλεγα να μην τον έχεις ως σημείο αναφοράς. Κατ' αρχήν είναι πολύ μέτριος ενισχυτής, οπότε όταν χρησιμοποιείς την πεταλιέρα σου στο καθαρό του κανάλι θα ακούς την πεταλιέρα και όχι τον ενισχυτή. Δεύτερον, όπως σού είπα, η RP355 δεν είναι άσχημη, αλλά αντικειμενικά είναι μια σχετικά φτηνή πεταλιέρα (αν δεν κάνω λάθος δεν κοστίζει παραπάνω από 200 Ευρώ). Τρίτον, ένας λαμπάτος ενισχυτής συμπεριφέρεται πολύ διαφορετικά από έναν solid state, ειδικά όσον αφορά τη συνεργασία του με πετάλια. Και γενικά ο συνδυασμός πεταλιέρας σε solid state ενισχυτή δεν έχει καμία σχέση με ένα καλό overdrive ή distortion μπροστά από έναν καλό λαμπάτο ενισχυτή, όπου το πετάλι αναδεικνύει τον χαρακτήρα του ενισχυτή αντί να τον σκεπάζει και να τον αντικαθιστά με μια εντελώς διαφορετική χροιά.

Όσο για αυτό που προτείνω, δεν είναι και τόσο αδύνατο. Μπορείς να βρεις τον συγκεκριμένο ενισχυτή σε κάποιο μαγαζί (όλο και κάποιος θα τον έχει στην Αθήνα) και να πας να τον δοκιμάσεις με την πεταλιέρα σου. Δεν είναι απαραίτητο και να τον αγοράσεις από εκεί. Η δοκιμή όμως θα σε βοηθήσει να βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα για το ποιός ενισχυτής συνεργάζεται καλύτερα με τον εξοπλισμό που ήδη έχεις και γενικά ποιός σού ταιριάζει περισσότερο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #18 στις: 18/04/10, 20:10 »
Πάντως επειδή διάβασα και τη μουσική που σε ενδιαφέρει.. Να ξέρεις ότι τη δουλειά σου θα την κάνεις και με πιο rock-oriented ενισχυτές οπότε καλύτερα να προβείς σε κάποια τέτοια λύση και να αποφύγεις τα καφροκέφαλα τύπου randall κλπ.. Maiden, Judas κλπ παίζουν με πολύ λιγότερο gain απ ό,τι φαντάζεσαι!

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #19 στις: 18/04/10, 20:28 »
Maiden, Judas κλπ παίζουν με πολύ λιγότερο gain απ ό,τι φαντάζεσαι!
Συμφωνω με τον Gers και θα ηταν μια πολυ καλη λυση για τα ακουσματα σου ενας marshall jcm900
« Τελευταία τροποποίηση: 18/04/10, 20:30 από blackmorefan »
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #20 στις: 18/04/10, 20:43 »
Maiden, Judas κλπ παίζουν με πολύ λιγότερο gain απ ό,τι φαντάζεσαι!
Συμφωνω με τον Gers και θα ηταν μια πολυ καλη λυση για τα ακουσματα σου ενας marshall jcm900

Τι κλτρ απο εναν ενισχυτη 100watt ::) που κανει κ 1.000€  ::)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #21 στις: 18/04/10, 20:45 »
Maiden, Judas κλπ παίζουν με πολύ λιγότερο gain απ ό,τι φαντάζεσαι!
Συμφωνω με τον Gers και θα ηταν μια πολυ καλη λυση για τα ακουσματα σου ενας marshall jcm900

Τι κλτρ απο εναν ενισχυτη 100watt ::) που κανει κ 1.000€  ::)
Σορυ ρε παιδια δν ειδα το max budget 550€ μη βαρατε τεσπα φιλε κωστα ακυρος ο marshall κανει τα 2πλασια απ οσα δινεις εσυ εκτος κ αν τον βρεις σε καμια αγγελια
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #22 στις: 18/04/10, 20:48 »
Maiden, Judas κλπ παίζουν με πολύ λιγότερο gain απ ό,τι φαντάζεσαι!
Συμφωνω με τον Gers και θα ηταν μια πολυ καλη λυση για τα ακουσματα σου ενας marshall jcm900

Τι κλτρ απο εναν ενισχυτη 100watt ::) που κανει κ 1.000€  ::)
Σορυ ρε παιδια δν ειδα το max budget 550€ μη βαρατε τεσπα φιλε κωστα ακυρος ο marshall κανει τα 2πλασια απ οσα δινεις εσυ εκτος κ αν τον βρεις σε καμια αγγελια

Και 5$ να τον βρει τα 100watt ειναι ποοοοολλα... ας αφησουμε να μιλανε αυτοι που ξερουν ::)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #23 στις: 18/04/10, 20:59 »
100 watt ναι για σπιτι ειναι παρα πολλα αλλα κατι επιασε το ματι μου για προβες κ δν ξερω αν θα επαρκουν λιγοτερα απο 50 watt ειδικα αν στο γκρουπ υπαρχει κ drummer
Αλλα τεσπα ας βοηθησουν τον φιλο οι πιο εμπειροι του φορουμ
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για σπιτι και προβες
« Απάντηση #24 στις: 18/04/10, 22:54 »
Μια χαρά επαρκούν τα 50 Watt. Όπως έχουν εξηγήσει κάποιοι που ξέρουν, η διαφορά έντασης από τα 50 στα 100 Watt είναι περίπου 3 dB, ενώ για να έχεις τη διπλάσια ένταση θα πρέπει να δεκαπλασιάσεις την ισχύ, δηλαδή να φτάσεις στα 500 Watt. Από τη στιγμή λοιπόν που ο προϋπολογισμός είναι περιορισμένος και οι εμφανίσεις στο Wembley Arena δεν είναι στο πρόγραμμα για το εγγύς μέλλον, καλύτερα να βρεις κάτι στα 50 Watt που θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πρόβα αλλά και στο σπίτι (σε χαμηλές εντάσεις εννοείται) χωρίς να σού φέρνουν οι γείτονες την αστυνομία.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
12744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/07, 14:57
από hammer
21 Απαντήσεις
8972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 12:31
από GiorgosVolos
79 Απαντήσεις
31154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 22:39
από Jezus
35 Απαντήσεις
10785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 13:43
από Rosstrobon
34 Απαντήσεις
12277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 23:25
από sakis1000
20 Απαντήσεις
7859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 07:54
από Kosthrash
152 Απαντήσεις
36925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/11, 13:10
από vagtanplan
26 Απαντήσεις
12034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 10:38
από fedstog
12 Απαντήσεις
4018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 22:26
από black sabbath
66 Απαντήσεις
17248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/14, 00:11
από kkmspm (φλουτσ)