Αποστολέας Θέμα: ποιος πιστευετε οτι ειναι ο χειροτερος ΔΙΑΣΗΜΟΣ κι8αριστας????  (Αναγνώστηκε 58612 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
α
τα παιδακια εδω μεσα που αναφερουν τα ονοματα των Petrozza, Hammet, Santana, Romeo ( !!!!! #$^@#^@#^) και keith richards σαν τους χειροτερους διασημους κιθαριστες απλα θα επρεπε να κλεισουν το account αυτη τη στιγμη και να πανε να γινουν μελη στο mad.gr...δεν ειστε σοβαροι νομιζω...μιλαμε για  τα ιδια ατομα εδω; για τον πιο τεχνικο thrash κιθαριστα; τον ανθρωπο που δημιουργησε το lead thrash παιξιμο; μιλαμε για τον κιθαριστα που εφερε τον ηλεκτρικο ηχο στη latin μουσικη; μιλαμε για τον Mj Romeo ;;;;;; τολματε να μιλατε γιαυτον που δημιουργησε σχολη πανω στο tapping του ;;; που εχει γραψει μερικα απο τα καλυτερα progressive (συνεπως και τα καλυτερα γενικως) κομματια στη metal;;;;; και τελος μιλατε για τον keith richards;;;; που πηρε την κιθαριστικη τεχνικη απο τους μαυρους blues-αδες και δημιουργησε το rock οπως το ξερουμε;;;;;;;; ξεκολληστε απο την αμαθεια επιτελους!!!  για μενα οι χειροτεροι διασημοι κιθαριστες ειναι: kurt cobain, herman li, zakk wylde, Billie Joe Armstrong (green day), Ben Moody (evanescence), Mikko Lindström (HIM) και Jeff Loomis (μακραν δεν αξιζει το ρολο του progressive αυτος...). ισως να υπαρχουν κι αλλοι αλλα αυτοι μου ηρθαν στο μυαλο...και μη δω κανα ονομα malmsteen... ελεος μερικα ατομα!

Φιλαρακο μου καταρχας να χαμηλωσεις τον τονο και κυριως το υφος του ξερολα που υιοθετησες με το post σου...Γιατι κανεις δε θα παρει στα σοβαρα αυτα που λες...Με τα οποια δε συμφωνω καθολου...Αν ειχες διαβασει πιο προσεκτικα το topic (διαβασε το, ελεος δεν ειναι ιδιαιτερος κοπος...) θα χες καταλαβει πως δε μας νοιαζει αν ο ενας εχει εφευρει το ταδε η το δεινα παιξιμο, ουτε μας νοιαζει αν εχει εφευρει τη μουσικη ολοκληρη...ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ!!!!!!!!!!
Και κλεινοντας θεωρω πως το να λεμε οτι ο Loomis ειναι απο τους χειροτερους διασημους κιθαριστες μας εκθετει ανεπανορθωτα...Βγαλε μου τον αμπαλο δε με νοιαζει (και γω αυτο πιστευω για Santana και τεκμηριωσα γιατι) αλλα ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕ ΤΟ και θα το δεχθω...
Kαι τελος παντων η μουσικη ειναι υποκειμενικο θεμα...Ο καθενας ο,τι γουσταρει λεει. Ποιος εισαι εσυ που ερχεσαι ξαφνικα να μας επιβαλλεις να κλεισουμε το account και να μας πεις και παιδακια?

αμα φιλαρακο εσυ βαζεις το "καλύτερος" ή το "καλός" πανω σε καποιον μουσικο μονο για τις τεχνικες του ικανοτητες τοτε και παιδακι εισαι και ασχετος. ο μουσικος κρινεται απο πολλα πραγματα και ο καλυτερος μουσικος πρεπει να ειναι καλυτερος σε ολα ή να εχει μια ισορροπια στις διαφορες παραμετρους του. ο Loomis και ανουσια τραγουδακια φτιαχνει ισα ισα να ποζεροprogressive-ιζει  και να κοπανιουνται οι καικαλαψαγμενοι καφροι..και τεχνικα δεν υπαρχει σε συγκριση με αλλους και με τα στανταρ της εποχης.μη βιαζεσαι να μιλησεις λοιπον γιατι διαβασα και τις 4 σελιδες του thread πριν απαντησω φιλαρακο. Ουτε εγω το santana τον θεωρω απο τους καλυτερους κιθαριστες αλλα 1ον εχει ενα αλφα συνθετικο εργο, 2ον εχει μια αρτιοτατη τεχνικη (προσαρμοσμενη μεν στο ιδιωμα που παιζει αλλα δε σου πε κανεις οτι ο σαντανα δεν μπορει να βγαλει malmsteen αμα του καβλωσει..). Και ναι η μουσικη ειναι υποκειμενικο θεμα αλλα εδω δε συζηταμε μουσικες προτιμησεις εδω μιλαμε για δεδομενα πραγματα και εγω τουλαχιστον κρινω αντικειμενικα και ανεξαρτητα απο τις μουσικες μου προτιμησεις σε αντιθεση με σενα. Τελος αυτοι που νομιζεις οτι δεν κολλανει ειναι ακριβως αυτο που συζητα αυτο το thread.Κιθαριστες που χωρις αξια εγιναν διασημοι. Γιαυτο συμμαζεψε το γελιο σου και κοιτα να διαβασεις εσυ καλυτερα τα posts για να μην εκτιθεσαι αλλη φορα...
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Ενώ οι Wylde και Loomis αν ήταν φίλοι σου και τους άκουγες να παίζουν κιθάρα στα σπίτια τους θα ελεγες: ''Ε, καλοί είναι, αλλά άμα αυτοί γίνουν διάσημοι εγώ θα πάω σε μοναστήρι'' ?

οχι γιατι δε θα μου προξενουσε εκπληξη το οτι μπορει κατι τετοιοι να γινονταν διασημοι...εδω εγιναν αλλα παραδειγματα που ανεφερα (green day, evanescence Κλπ) δε θα γινει ο wylde που παιζει 4 νοτες σε καθε τραγουδι και φαλτσα σολο και ο Loomis που εχει μπλεξει τα μπουτια του αναμεσα στο death, το progressive και τα ποζεραδικα lead με τη γ**ημενη τη φα ματζορε να την εχει ξεκωλιασει;;; (αλλαξε κλιμακα αγορι μου υπαρχουν και αλλες!)
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
φιλε λιγα για το lindstrom..εχει βγαλει κι ενα berklee...

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
φιλε λιγα για το lindstrom..εχει βγαλει κι ενα berklee...

 ;D ;D χεστηκα που πηγε και τι σπουδασε η μουσικη του ειναι της που**ας απλα αμα διαφωνεις προβλημα σου και λεω προβλημα και εννοω προβλημα γιατι εδω μιλαμε για malmsteen, romeo, clapton και santana Και συ μου υπερασπιστηκες τον Lindstrοm !   :D
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Nazgul συνεχιζεις να μην εχεις καταλαβει το νοημα του post...Διαβασε σε παρακαλω παλι την επικεφαλιδα...
Εγω δεν κρινω τον Α η Β μουσικο μονο απο τις τεχνικες του δυνατοτητες...Αυτα ειναι δικα σου λογια...
Και σε παρακαλω μη με ξανααποκαλεσεις ασχετο..Ουτε ξερεις ποιος ειμαι ουτε φιλαρακια γιναμε για να σου εχω δωσει αυτο το δικαιωμα... Οπως ειδες το υφος μου απεναντι σου δεν εχει καμια σχεση με το δικο σου με το οποιο μας βγαζεις ασχετους και μας προτρεπεις να γραφτουμε στο Mad.gr.
Για αυτο φιλαρακο τετοιου τυπου εξυπναδες και υποδειξεις αλλου.
Τωρα αν ο Wylde σου ακουγεται φαλτσος το προβλημα το εχεις εσυ. Δυσκολα παντως ο Ozzy (λαμβανοντας υποψιν και παλαιοτερους κιθαριστες του) θα διαλεγε φαλτσο κιθαριστα.
 Και ο Loomis ο καημενος δεν εχει βγαλει αλλες κλιμακες στη Φα εχει μεινει...
Επισης το αν τα τραγουδια του ειναι ποζερομεταλαδικα ειναι δικη σου γνωμη, σεβαστη μεν, αλλα δε συμφωνω καθολου...


Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Nazgul συνεχιζεις να μην εχεις καταλαβει το νοημα του post...Διαβασε σε παρακαλω παλι την επικεφαλιδα...
Εγω δεν κρινω τον Α η Β μουσικο μονο απο τις τεχνικες του δυνατοτητες...Αυτα ειναι δικα σου λογια...
Και σε παρακαλω μη με ξανααποκαλεσεις ασχετο..Ουτε ξερεις ποιος ειμαι ουτε φιλαρακια γιναμε για να σου εχω δωσει αυτο το δικαιωμα... Οπως ειδες το υφος μου απεναντι σου δεν εχει καμια σχεση με το δικο σου με το οποιο μας βγαζεις ασχετους και μας προτρεπεις να γραφτουμε στο Mad.gr.
Για αυτο φιλαρακο τετοιου τυπου εξυπναδες και υποδειξεις αλλου.
Τωρα αν ο Wylde σου ακουγεται φαλτσος το προβλημα το εχεις εσυ. Δυσκολα παντως ο Ozzy (λαμβανοντας υποψιν και παλαιοτερους κιθαριστες του) θα διαλεγε φαλτσο κιθαριστα.
 Και ο Loomis ο καημενος δεν εχει βγαλει αλλες κλιμακες στη Φα εχει μεινει...
Επισης το αν τα τραγουδια του ειναι ποζερομεταλαδικα ειναι δικη σου γνωμη, σεβαστη μεν, αλλα δε συμφωνω καθολου...

ναι εσυ δεν κρινεις κλπ κλπ αλλα δε σε βλεπω να λαμβανεις υποψη σου αλλες σημαντικες παραμετρους οπως συνθεση, μουσικη πορεια, προσαρμογη τεχνικης στο κομματι και εφαρμογη αρμονιας...και μη μου πουλας το στυλακι "σε επαναφερω στην ταξη" και καλα γιατι πολυ καλα μιλαω.δε νομιζω να ακουσες μπινελικια αμα τα ακουσεις θα το καταλαβεις.μαλλον εχεις ευαισθητα αυτακια και θιγεσαι.προβλημα σου.απο κει και περα ο ozzy ετσι οπως εχει γινει και το νικο μιχα να του πηγαινανε θα τον επαιρνε γιατι απο την πρεζα και τα λεφτα δεν του εχει μεινει μυαλο.και ναι ο wylde απεχει πολυ απο το να χαρακτηριστει βιρτουοζος κιθαριστας που μου τον προβαλλετε ολοι.και δεν ειπα οτι ο Loomis ειναι κακος.τουλαχιστον δε με ενοχλει προσωπικα εμενα τοσο οσο αλλοι ατυχως επιτυχημενοι.ειναι ομως βαρετος μεχρι αηδιας και τεχνικα στειρως οπως και συνθετικα μεχρι ενα σημειο
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Και για να κλεισω μια και καλη θα σου ξανατονισω για 3 η 4η φορα να διαβασεις τον τιτλο του post...
Kανενας Ben Moody η Billie Joe Armstrong δεν εγινε διασημος ως κιθαριστας...
Γιναν διασημοι ως μελη μπαντων με τεραστια εμπορικη επιτυχια..Και οι ιδιοι αν τους αποκαλεσει καποιος βιρτουοζους το πολυ πολυ να του πουν κολλα πεντε και να τον κερασουν καμια μπυρα... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 02:37 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Δεν ειναι δικη μου δουλεια να σε επαναφερω στην ταξη...Ειναι αλλουνου...
Ουτε ευαισθητα ''αυτακια'' εχω...Απλα οταν σου μιλαω καλα θα μου μιλας και εσυ...Ουτε φιλαρακια εχουμε γινει ουτε τιποτα.

"δε σε βλεπω να λαμβανεις υποψη σου αλλες σημαντικες παραμετρους οπως συνθεση, μουσικη πορεια, προσαρμογη τεχνικης στο κομματι και εφαρμογη αρμονιας..."

Με αυτη σου τη φραση συνεχιζεις να μου αποδεικνυεις οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ.
Δεν ψαχνουμε τον πιο ομορφο η τον πιο μπεκρη η τον πιο καλο συνθετη, αλλα αυτον που ΠΑΙΚΤΙΚΑ δεν αξιζει να ειναι διασημος...


Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Και επειδη μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις το θεμα που εχουμε ανοιξει σου μεταφραζω:
Διασημος= φημη. η φημη ερχεται για εναν μουσικο απο τις συνθεσεις, την τεχνικη, την ζωη του, το συναισθημα του.
Κιθαριστας: νο.1 διαφημιστικα μελος ενος συγκροτηματος τις περισσοτερες φορες.
Διασημος κιθαριστας: ενας κιθαριστας γνωστος στον κοσμο. Αρα πιθανο προτυπο! Αυτοματα με το που λες τη λεξη κιθαριστας, σημαινει οτι καπως παιζει κιθαρα, με καποια τεχνικη. Ομως πολλες φορες η εμπορευματοποιηση ενος ονοματος, η εκμεταλλευση, η ποζερια ή οτι αλλο θες, μεγαλωνουν εναν κιθαριστα και ΤΕΧΝΙΚΑ, ισως παρα την ΤΕΧΝΙΚΗ του αξια.
ΑΥΤΟΥΣ τους κιθαριστες ψαχνουμε, και οχι συνολικα τους καλους. Εσυ δεν εχεις πει τιποτα, το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι
1) δεν εχεις καταλαβει (μπορει να σου φαινεται ανοητο) το θεμα
2) εισαι 22 χρονων, και λες παιδακια τους υπολοιπους, που τουλαχιστον συνεννοουμαστε για το τι συζηταμε!

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Δεν ειναι δικη μου δουλεια να σε επαναφερω στην ταξη...Ειναι αλλουνου...
Ουτε ευαισθητα ''αυτακια'' εχω...Απλα οταν σου μιλαω καλα θα μου μιλας και εσυ...Ουτε φιλαρακια εχουμε γινει ουτε τιποτα.

"δε σε βλεπω να λαμβανεις υποψη σου αλλες σημαντικες παραμετρους οπως συνθεση, μουσικη πορεια, προσαρμογη τεχνικης στο κομματι και εφαρμογη αρμονιας..."

Με αυτη σου τη φραση συνεχιζεις να μου αποδεικνυεις οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ.
Δεν ψαχνουμε τον πιο ομορφο η τον πιο μπεκρη η τον πιο καλο συνθετη, αλλα αυτον που ΠΑΙΚΤΙΚΑ δεν αξιζει να ειναι διασημος...


αμα το πας ετσι τοτε ειναι ο jimi hendrix...και να σε δω τι θα πεις...
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Θα σου πώ εγώ οτι έκανες παράξενη επιλογή, ακι αν θες τα λεγόμενά σου να έχουν νόημα, καλό θα ήταν να το αιτιολογίσεις...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Δεν το "παω" εγω ετσι...Δεν το αρχισα εγω το post.
Και τη γνωμη σου να τη γραφεις, οχι για να "τη λες" και καλα στους αλλους, αλλα για να παραθετεις τη γνωμη σου φιλικα.
Τωρα τι σε νοιαζει τι θα πω εγω? Εφοσον αυτο πιστευεις...
Διαφορετικοι ανθρωποι ειμαστε, διαφορετικες γνωμες εχουμε. Καλα κανεις και το πιστευεις.


Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Θα σου πώ εγώ οτι έκανες παράξενη επιλογή, ακι αν θες τα λεγόμενά σου να έχουν νόημα, καλό θα ήταν να το αιτιολογίσεις...


χρειαζεται αιτιολογηση;; ειχε τεχνικη καταρτιση ο hendrix; οχι. εκμεταλλευοταν τον πρωτογνωρο overdriven ηχο και δημιουργουσε μουσικη απο αυτον.απλα δεν ειχε ακουστει τετοια μουσικη.σαν οργανο ομως πανω στην κιθαρα δεν ειχε τεχνικη γνωση.παρολα αυτα θεωρειται ο καλυτερος κιθαριστας.καταλαβαινεις την αντιφατικοτητα αυτου του thread;
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Θα σου πώ εγώ οτι έκανες παράξενη επιλογή, ακι αν θες τα λεγόμενά σου να έχουν νόημα, καλό θα ήταν να το αιτιολογίσεις...


χρειαζεται αιτιολογηση;; ειχε τεχνικη καταρτιση ο hendrix; οχι. εκμεταλλευοταν τον πρωτογνωρο overdriven ηχο και δημιουργουσε μουσικη απο αυτον.απλα δεν ειχε ακουστει τετοια μουσικη.σαν οργανο ομως πανω στην κιθαρα δεν ειχε τεχνικη γνωση.παρολα αυτα θεωρειται ο καλυτερος κιθαριστας.καταλαβαινεις την αντιφατικοτητα αυτου του thread;
Λάθος.Θεωρείται ο καλύτερος κιθαρίστας της εποχής του. Προ πολλού ξεπερασμένος, αλλα πρωτοπόρος.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Θα σου πώ εγώ οτι έκανες παράξενη επιλογή, ακι αν θες τα λεγόμενά σου να έχουν νόημα, καλό θα ήταν να το αιτιολογίσεις...


χρειαζεται αιτιολογηση;; ειχε τεχνικη καταρτιση ο hendrix; οχι. εκμεταλλευοταν τον πρωτογνωρο overdriven ηχο και δημιουργουσε μουσικη απο αυτον.απλα δεν ειχε ακουστει τετοια μουσικη.σαν οργανο ομως πανω στην κιθαρα δεν ειχε τεχνικη γνωση.παρολα αυτα θεωρειται ο καλυτερος κιθαριστας.καταλαβαινεις την αντιφατικοτητα αυτου του thread;
Λάθος.Θεωρείται ο καλύτερος κιθαρίστας της εποχής του. Προ πολλού ξεπερασμένος, αλλα πρωτοπόρος.

επι εποχης hendrix υπηρχαν κιθαριστες jazz που στους δαχτυλισμους δεν τους εφτανε ο hendrix ουτε στο μικρο τους δαχτυλακι (κυριολεκτικα) ηταν ενας απλα καλος κιθαριστας που εγινε διασημος για την πρωτοτυπια του και για το οτι εφερε μια επανασταση στο ιδιωμα οχι για τις τεχνικες του ικανοτητες και γνωσεις
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
και δε λεω οτι ηταν ο χειροτερος ever αλλα αναλογικα με το μεγεθος της φημης του δεν ηταν καθολου "αρκετος" (τεχνικα παντα)
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Ωραία.
Τελείωσε.
Είπες την αποψή σου, τη μοιράστηκες μαζί μας πολιτισμένα.Τελος.

Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Θα σου πώ εγώ οτι έκανες παράξενη επιλογή, ακι αν θες τα λεγόμενά σου να έχουν νόημα, καλό θα ήταν να το αιτιολογίσεις...


χρειαζεται αιτιολογηση;; ειχε τεχνικη καταρτιση ο hendrix; οχι. εκμεταλλευοταν τον πρωτογνωρο overdriven ηχο και δημιουργουσε μουσικη απο αυτον.απλα δεν ειχε ακουστει τετοια μουσικη.σαν οργανο ομως πανω στην κιθαρα δεν ειχε τεχνικη γνωση.παρολα αυτα θεωρειται ο καλυτερος κιθαριστας.καταλαβαινεις την αντιφατικοτητα αυτου του thread;

Ενω να σκεφτεις οτι κανεις στο thread απλα δεν θεωρει τον hendrix τον χειροτερο διασημο κιθαριστα δεν παιζει ε;;
Να χαρω εγω εναν παντογνωστη, που ακουει τους αλλους και τους σεβεται! Και οταν δεν καταλαβαινει, βγαζει τους αλλους αντιφατικους!

και δε λεω οτι ηταν ο χειροτερος ever αλλα αναλογικα με το μεγεθος της φημης του δεν ηταν καθολου "αρκετος" (τεχνικα παντα)

Επιτελους μια απαντηση στο θεμα μας!!

ΥΓ: βαλε λιγο συναισθημα και στο παιξιμο σου, λιγακι! οσο μπορεις!..

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Ωραία.
Τελείωσε.
Είπες την αποψή σου, τη μοιράστηκες μαζί μας πολιτισμένα.Τελος.


Κατσε τωρα αρχιζει το καλο....

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace

[/quote]

χρειαζεται αιτιολογηση;; ειχε τεχνικη καταρτιση ο hendrix; οχι. εκμεταλλευοταν τον πρωτογνωρο overdriven ηχο και δημιουργουσε μουσικη απο αυτον.απλα δεν ειχε ακουστει τετοια μουσικη.σαν οργανο ομως πανω στην κιθαρα δεν ειχε τεχνικη γνωση.παρολα αυτα θεωρειται ο καλυτερος κιθαριστας.καταλαβαινεις την αντιφατικοτητα αυτου του thread;
[/quote]

Ενω να σκεφτεις οτι κανεις στο thread απλα δεν θεωρει τον hendrix τον χειροτερο διασημο κιθαριστα δεν παιζει ε;;
Να χαρω εγω εναν παντογνωστη, που ακουει τους αλλους και τους σεβεται! Και οταν δεν καταλαβαινει, βγαζει τους αλλους αντιφατικους!

και δε λεω οτι ηταν ο χειροτερος ever αλλα αναλογικα με το μεγεθος της φημης του δεν ηταν καθολου "αρκετος" (τεχνικα παντα)

Επιτελους μια απαντηση στο θεμα μας!!

ΥΓ: βαλε λιγο συναισθημα και στο παιξιμο σου, λιγακι! οσο μπορεις!..
[/quote]

γιατι; διαφωνεις με αυτο που ειπα; θεωρεις το hendrix τεχνικα επαρκη για το μεγεθος που πηρε;;; αν διαφωνεις για αιτιολογησε...
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Τα στανταρντ της εποχής του Hendix είναι λίγο θολά σε εμας.

Ο Nazgul πιστεύει οτι υπήρχαν jazzίστες επι εποχής Hendrix που τον κάναν σκόνη.

Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν jazzίστες στην εποχή μας που κάνουν κιθαρίστες όπως τον Romeo σκόνη...
Ολα θέμα οπτικής είνα τελικα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Ωραία.
Τελείωσε.
Είπες την αποψή σου, τη μοιράστηκες μαζί μας πολιτισμένα.Τελος.


Κατσε τωρα αρχιζει το καλο....

Οχι, ρε συ χαλαρωσε, ηδη ενα θεμα παει καδο, μην παει κ αυτο..

γιατι; διαφωνεις με αυτο που ειπα; θεωρεις το hendrix τεχνικα επαρκη για το μεγεθος που πηρε;;; αν διαφωνεις για αιτιολογησε...

Τι να αιτιολογησω, την προσωπικη μου γνωμη;;;! Ανεφερα πιο πανω τον Slash κ τον Page, προφανως τους θεωρω χειροτερους απ τον hendrix γι αυτο το thread.. Αν θες ενα ναι ή οχι στην ερωτηση σου, οχι δεν τον θεωρω τεχνικα επαρκη για τη φημη του, γιατι θεωρω οτι η φημη του δεν προερχεται βασικα απ την τεχνικη του..Ξεκαθαρος ειμαι.. Και δεν ηταν ειρωνικο το "επιτελους μια απαντηση"! Επιτελους, ηταν το πρωτο ποστ σου εντος θεματος!

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Τα στανταρντ της εποχής του Hendix είναι λίγο θολά σε εμας.

Ο Nazgul πιστεύει οτι υπήρχαν jazzίστες επι εποχής Hendrix που τον κάναν σκόνη.

Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν jazzίστες στην εποχή μας που κάνουν κιθαρίστες όπως τον Romeo σκόνη...
Ολα θέμα οπτικής είνα τελικα...


ειμαι σιγουος οτι υπαρχουν.δεν ειπα οτι ο romeo ειναι ο καλυτερος απλα οτι απεχει πααααααααααρα πολυ απο το να ειναι ο χειροτερος  ;)
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Ωραία.
Τελείωσε.
Είπες την αποψή σου, τη μοιράστηκες μαζί μας πολιτισμένα.Τελος.


Κατσε τωρα αρχιζει το καλο....

Οχι, ρε συ χαλαρωσε, ηδη ενα θεμα παει καδο, μην παει κ αυτο..

γιατι; διαφωνεις με αυτο που ειπα; θεωρεις το hendrix τεχνικα επαρκη για το μεγεθος που πηρε;;; αν διαφωνεις για αιτιολογησε...

Τι να αιτιολογησω, την προσωπικη μου γνωμη;;;! Ανεφερα πιο πανω τον Slash κ τον Page, προφανως τους θεωρω χειροτερους απ τον hendrix γι αυτο το thread.. Αν θες ενα ναι ή οχι στην ερωτηση σου, οχι δεν τον θεωρω τεχνικα επαρκη για τη φημη του, γιατι θεωρω οτι η φημη του δεν προερχεται βασικα απ την τεχνικη του..Ξεκαθαρος ειμαι.. Και δεν ηταν ειρωνικο το "επιτελους μια απαντηση"! Επιτελους, ηταν το πρωτο ποστ σου εντος θεματος!

οχι συμφωνουμε και εγω αυτο τονιζω οτι απο κει προερχεται η δημοσιοτητα του

(ΥΓ: βαλε λιγο συναισθημα και στο παιξιμο σου, λιγακι! οσο μπορεις!..) >> νεκρη φυση
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry