Αποστολέας Θέμα: Ποιος σας επηρέασε και πιασατε κιθάρα στα χέρια σας;;;  (Αναγνώστηκε 75382 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
John Norum και Gary Moore

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Στην τετάρτη δημοτικού πήγα σε ένα πάρτυ.  Ένα μεγαλύτερο παιδί έφερε την κιθάρα του μαζί του - κλασσική, εννοείται.  Δεν έπαιζε και τίποτα σπουδαίο, αλλά εγώ έπαθα πλάκα με το άκουσμα... Έρωτας με την πρώτη νότα  ;)  Και κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια...   :D
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
O Slash lol...:p
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Ορφεας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρομπεν των Χαζων
    • Προφίλ
Ο Gilmour και ο πατερας μου που μου εμαθε τους Pink Floyd... ;D
"Η υποληψη!Τι νομιζετε κυριε,ειναι απλο πραγμα?Ειναι ο σεβασμος των ηλιθιων,το σαστισμα των παιδιων,ο φθονος των πλουσιων και η περιφρονηση του συνετου..."

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η ιστορία άρχισε κάπως έτσι:
        όταν τελείωσα την δευτέρα δημοτικού, ο πατέρας μου(παλιός ροκάς από eric clapton μέχρι black sabbath) με πήγε στο Ωδείο του χωριού μου για να μάθω κιθάρα!
Εγώ μετά από 6 μήνες του ζήτησα να σταματήσω το Ωδείο(μόλις έμαθα οτι θα παίρναμε βαθμούς!).
        Η μηχανή του χρόνου δεν σταμάτησε εδώ!Μετά απο 9-10 χρόνια περνώντας στο Πανεπιστήμιο στα Γιάννενα συνάντησα την πρώτη μέρα(καινούργιος στα Γιάννενα τότε...) ένα παιδί στην σχολή με τον οποίο κανονίσαμε να πάμε για καφέ το απόγευμα, πριν τον καφέ όμως μου είπε ότι θα πήγαινε να συναντήσει έναν δάσκαλο κιθάρας για να κανονίσει μαθήματα και μου είπε αν ήθελα να έρθω!(εγώ μέχρι τότε δεν ήξερα καν ότι υπάρχει ηλ.κιθάρα ούτε καν οτι είναι άλλο οι κλασσικές και άλλο οι ακουστικές).Πηγαίνοντας εκεί,( ο τύπος είχε στούντιο ηχογραφήσεων), κανόνισαν τα διαδικαστικά και έκλεισαν μάθημα!Στο πρώτο μάθημα που κανόνισαν πήγα και εγώ για να κοιτάζω!Από εκείνο το μάθημα ξεκίνησαν όλα...το παιδί αυτό μετά απο 3 μαθήματα έφυγε...εγώ παρέμεινα για άλλα 3 χρόνια και κάτι μήνες!
        Το θυμάμαι σαν τώρα το απόγευμα εκείνο που έμαθα οτι η σειρά των νότων είναι ΝΤΟ ΡΕ ΜΙ ΦΑ ΣΟΛ ΛΑ ΣΙ... και οτι η ηλεκτρική δεν μπαίνει στην πρίζα αλλά σε ενισχυτή  :'( .(Εννοείται πως για 1 μήνα έκανα μάθημα με την κιθάρα του!).
        3 χρόνια πέρασαν από τότε, και οι μόνοι λόγοι που δεν μετάνιωσα που ήρθα στα Γιάννενα είναι η κιθάρα και τα παιδιά που γνώρισα!Μπορεί η κιθάρα να με έχει αφήσει πίσω στα μαθήματα, αλλά πιστέψτε με...αξίζει!
        Η ιστορία δεν τελειώνει εδώ!Φέτος τα Χριστούγεννα μετά απο 3 σκάρτα χρόνια κιθάρας, γνώρισα ένα παιδί ο οποίος έπαιζε Malmsteen(δεν τον ήξερα καν), πήγαμε σπίτι του και έβαλε κάποια cd κυρίως malmsteen αλλά και Vinnie moore, Van Halen.Ε αυτό ήταν τότε άρχισα να μελετάω σαν τρελός και οχι πως έμαθα malmsteen ούτε και θέλω!αλλά από τα blues και classic rock μαθήματα και live εδώ στα Γιάννενα είδα κάτι εξωπραγματικό για μένα τότε!και σε συνδυασμό με το LIVE του Ζίρα πριν το Πάσχα ομολογώ οτι τότε κατάλαβα τι σημαίνει κιθάρα(δεν εννοώ το "βιρτουόζικο" του θέματος αλλά της σκληρής μελέτης και των ορίων της κιθάρας)!
        τέλος τα άτομα που με οδήγησαν μέχρι τώρα είναι ο δάσκαλος και το παιδί με τον Malmsteen και φυσικά να μην ξεχάσω και το παιδί που τυχαία ακολούθησα εκείνο το απόγευμα!

υ.γ. θα μπορούσα να πάω κατευθείαν για καφέ και οχι στο στούντιο με το παιδί τότε και να μην ήξερα...οτι τελικά η ηλ.κιθάρα συνδέεται σε ενισχυτή και οχι κατευθείαν στην πρίζα!
υ.γ. θα σχολιάσω τη φώτο του J.Becker. : το διάλεξα γιατί δείχνει την δύναμη που έχει η η ηλ.κιθάρα, η οποία για μένα είναι ελευθερία και πάνω απ' όλα αξίζει αυτό τον σεβασμό!και φυσικά τον σεβασμό αξίζει και ο J.Becker τον οποίο τον προίκισε η φύση με το καλύτερο κατ'εμέ χάρισμα την δόξα και του το πήρε από τα χέρια με τον σκληρότερο τρόπο!
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/07, 01:55 από Βαγγέλης »
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος λολ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
randy rhoads ειναι απιστευτος πολυ εγκεφαλικο παιξιμο και τρελος μουσικος, αυτη ηταν η κυρια επιροη μου και ελπιζω μια μερα να φτασω σε αυτο το επιπεδο

Αποσυνδεδεμένος ElsBlackGuitar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
γνωρισα ενα παιδι μπασιστα που επαιζε κ κιθαρα, που εχει συγκροτημα με τον αδερφο του...βεβαια και οι guns n' roses,οι deep purple kai o santana(ο αγαπημενος μου κιθαριστας)

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Ακόμα θυμάμαι να είμαι 9 χρονών και να κάθομαι στην τηλεόραση βλέποντας μια σειρά.Μπαίνει ο πατέρας μου στο δωμάτιο και μου λέει
''Έλα να ακούσεις κάτι'', και μου βάζει στο cd-player το έπος Child in time, το άκουσα καμιά 20αριά φορές και την επόμενη μέρα πήγα και γράφτηκα στο ωδείο γιατί ήθελα να μπορεσω να παίξω το κομμάτι και να μοιάσω στο Blackmore.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Είχα πάρει κάτι βίντεο από ένα φίλο με Vai, Malmsteen, Dream Theater και τέτοια και μετά πήρα ένα dvd με Satriani, Vai, Petrucci. Αυτό ήταν
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Lux aeterna

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενα παληκάρι από τον στρατό, όταν τον άκουσα να παίζει το wasting love
Without you, the poetry within me is dead...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Ο Page εμμέσως, όταν πρωτάκουσα το Stairway to Heaven...

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Πρώτη φορά ασχολήθηκα με τη μουσική στην τετάρτη Δημοτικού χάρη σε μια πολύ καλή δασκάλα που είχαμε η οποία έπαιζε αρμόνιο και εκτός από τις σχολικές γιορτές κάναμε και μερικές συναυλίες. Μετά ήρθε μια άλλη όμως κάτι κουδουνάκια μας έφερνε και τέλος πάντων ήταν βαρετή.
Στο Γυμνάσιο είχαμε μια άλλη που απαιτούσε να παίζουμε αρμόνιο για να μας βαθμολογήσει ( ???)...
Ευτυχώς στην τρίτη ήρθε καινούριος καθηγητής μουσικής (κιθαρίστας) ο οποίος τελικά με έζμπροξε στο άθλημα....  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/07, 06:29 από csd »

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Στο Γυμνάσιο είχαμε μια άλλη που απαιτούσε να παίζουμε αρμόνιο για να μας βαθμολογήσει ( ???)...

Στο δημοτικό πάλι με τις υποχρεωτικές φλογέρες?!? Ανάθεμα αν έπιασα φλογέρα στη ζωή μου, αλλά πάλι μου'βαζε δέκα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Α, εμείς δεν είχαμε. ;D

Αποσυνδεδεμένος thanos-13

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
emena me epireasan oi linkin park 8)4ever

Αποσυνδεδεμένος sSDeathSs

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
εγω θα πω ποιος με εκανε να τα παρατησω..
ο κιθαριστας των nightrage που ειναι και 19ης ιδια ηλικια με μενα τοτε
οταν ειδα οτι ημουν πολυ πισω στα sweeps λεω δεν μας **** και σεις και
οι κιθαρες σας...
Και καλυτερα γιατι η μουσικη γενικοτερα μπορει να γινει "κακη" οπως οταν ανιδεοι (******)
ανθρωποι περνουν οργανο στα χερια και μιλουν σε ανοιχτο κοινο .

ΔΕΝ φανταζεστε ποσους  ανθρωπους επηρεαζει η μουσικη .. η μουσικη χρησιμοποιηται
απο τους NLP'ers(Neuro-linguistic Programmers) για καταστασεις υπνωσεις!
Αν εγω ημουν πες βουδιστης μονο και μονο με το στυλ που θα παιξω καθοριζω τι αναμνησεις
χρησιμοποιειτε μαζι με τον εσωτερικο κοσμο σας και τι  θα διασταυρωθει με ποιο.
Αλλα αν ηθελα να σας βαλω καλα στο τριπακι θα περναγα υποσυνειδητα οπως πολλοι hardcorer's
κανουν με οτι γουσταρω και θα διαμορφωνα μια γνωμη που δεν υπαρχει ακομα αλλα θα δημιουργηθει
μεσα στον σας εσωτερικο κυκλο.
Η μου σικη γενικοτερα μπορει να περασει μηνυματα και δεν μιλαω για ες-εμ-ες αλλα για αλλα
γιαυτο αστε την κιθαρα στην ακρη γιατι ο κοσμος δεν σχεδιαστηκε για να ακουμε μουσικη εμεις
η να φτιαξουμε εμεις μουσικη αλλα για να φτιαξουμε εμεις  τον κοσμο οπως μας αρμοζει
κι να φυγουμε απο αυτον 0-αν μονο τα τραγουδια ειναι οτι εχετε να αφησετε πισω τοτε καντε το.

Αλλα επειδη μονο χασιμο χρονου μπορω να χαρακτηρισω το "παιξιμο" ενος οργανου
εκτος απο μια βραδια στην παραλια η σε ενα ταβερνακι για το χαβαλε <<για τα μπουζουκια>>
υπαρχουν κ αλλα πραγματα να κανουμε ρε παιδια!

Η ιδεα ενος 17χρονου που  μονο ασχολειται με τη μουσικη με ανησυχει ιδιαιτερα
αν ο 17χρονος βρεθει σε μια δυσκολη στιγμη και το μονο που εχει να πει ειναι :
---
να σας παιξω ενα τραγουδι?
--
Εκτος κι αν ειστε μουσικοι δηλαδη αργοσχολοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα
(για την πλειοψηφια μιλαω) αστε το το πραμα και πιαστε τις γκομενες..βεβαια οι εφηβοι ειναι σε περιοδο
αναζητησης αλλα πιστεψτε με σε κανα 4-5 χρονακια και σεις στα σκυλαδικα θα ειστε 99% σας λεω
παρτε ψαλιδι και οχι χαρτι και κοψτε τα μαλλια σας το χειροτερο ειναι να βλεπω μακρυμαλλιδες με
καμπανα και νεκροκεφαλη η με Κολλητο δερματινο κολλαν(το χω δει κ αυτο)εκτος αν την εχετε δει πολλυ παιχτουρες
οποτε εγω κανω στην ακρη παρτε το πραγμα στα σοβαρα και αφηστε τα εγω θα γινω ο επομενος *********
--
"Η γκομενα σου ειναι χαζη, κι εσυ μοιαζεις με τσοντα!"
-
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/08, 10:49 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
...χμμμμ...λιγο μπερδεμενος μου ακουγεσαι...σιγουρα με καποιους τα'χεις βαλει...αλλα μαλλον εισαι σε λαθος θρεντ φιλε Death  :-\ :-\
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
δε μπορω να θυμηθω,παντως οταν πρωτοηρθε η δορυφορικη τηλεοραση στην ελλαδα και συγκεκριμενα το SKY μαζι με τις τρελες σειρες για εκεινη την εποχη,ηρθαν και τα video clips,τα οποια παρακολουθουσα ασταματητα και κατ εξακολουθηση..τα ιδια και τα ιδια.. :)

πολυ συντομα μετα απο τοτε θυμαμαι τον εαυτο μου να κανω ποζεριες μπροστα στον καθρεφτη με ενα ξυλινο ''μετρο'' που ειχε η μανα μου για το ραψιμο,σκουποξυλο και ολα τα συναφη(σας πληροφορω,οτι απο τοτε-ανιδεος ων-ειχα την αισθηση της ''ταστιερας'' καθως και του ''ανεβοκατεβασματος'' πανω της. :P

με βοηθεια ενα σετ πληκτρων,ειχα την πρωτη μου εξασκηση του μουσικου μου αυτιου  ;)

η κιθαρα ηρθε με φυσικο τροπο μετα απο χρονια  8)

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
εγω θα πω ποιος με εκανε να τα παρατησω..
ο κιθαριστας των nightrage που ειναι και 19ης ιδια ηλικια με μενα τοτε
οταν ειδα οτι ημουν πολυ πισω στα sweeps λεω δεν μας **** και σεις και
οι κιθαρες σας...
Και καλυτερα γιατι η μουσικη γενικοτερα μπορει να γινει "κακη" οπως οταν ανιδεοι (*****)
ανθρωποι περνουν οργανο στα χερια και μιλουν σε ανοιχτο κοινο .

ΔΕΝ φανταζεστε ποσους  ανθρωπους επηρεαζει η μουσικη .. η μουσικη χρησιμοποιηται
απο τους NLP'ers(Neuro-linguistic Programmers) για καταστασεις υπνωσεις!
Αν εγω ημουν πες βουδιστης μονο και μονο με το στυλ που θα παιξω καθοριζω τι αναμνησεις
χρησιμοποιειτε μαζι με τον εσωτερικο κοσμο σας και τι  θα διασταυρωθει με ποιο.
Αλλα αν ηθελα να σας βαλω καλα στο τριπακι θα περναγα υποσυνειδητα οπως πολλοι hardcorer's
κανουν με οτι γουσταρω και θα διαμορφωνα μια γνωμη που δεν υπαρχει ακομα αλλα θα δημιουργηθει
μεσα στον σας εσωτερικο κυκλο.
Η μου σικη γενικοτερα μπορει να περασει μηνυματα και δεν μιλαω για ες-εμ-ες αλλα για αλλα
γιαυτο αστε την κιθαρα στην ακρη γιατι ο κοσμος δεν σχεδιαστηκε για να ακουμε μουσικη εμεις
η να φτιαξουμε εμεις μουσικη αλλα για να φτιαξουμε εμεις  τον κοσμο οπως μας αρμοζει
κι να φυγουμε απο αυτον 0-αν μονο τα τραγουδια ειναι οτι εχετε να αφησετε πισω τοτε καντε το.

Αλλα επειδη μονο χασιμο χρονου μπορω να χαρακτηρισω το "παιξιμο" ενος οργανου
εκτος απο μια βραδια στην παραλια η σε ενα ταβερνακι για το χαβαλε <<για τα μπουζουκια>>
υπαρχουν κ αλλα πραγματα να κανουμε ρε παιδια!

Η ιδεα ενος 17χρονου που  μονο ασχολειται με τη μουσικη με ανησυχει ιδιαιτερα
αν ο 17χρονος βρεθει σε μια δυσκολη στιγμη και το μονο που εχει να πει ειναι :
---
να σας παιξω ενα τραγουδι?
--
Εκτος κι αν ειστε μουσικοι δηλαδη αργοσχολοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα
(για την πλειοψηφια μιλαω) αστε το το πραμα και πιαστε τις γκομενες..βεβαια οι εφηβοι ειναι σε περιοδο
αναζητησης αλλα πιστεψτε με σε κανα 4-5 χρονακια και σεις στα σκυλαδικα θα ειστε 99% σας λεω
παρτε ψαλιδι και οχι χαρτι και κοψτε τα μαλλια σας το χειροτερο ειναι να βλεπω μακρυμαλλιδες με
καμπανα και νεκροκεφαλη η με Κολλητο δερματινο κολλαν(το χω δει κ αυτο)εκτος αν την εχετε δει πολλυ παιχτουρες
οποτε εγω κανω στην ακρη παρτε το πραγμα στα σοβαρα και αφηστε τα εγω θα γινω ο επομενος *******
--
"Η γκομενα σου ειναι χαζη, κι εσυ μοιαζεις με τσοντα!"
-

παίζεις μουσική;
αν όχι, γιατί ασχολήσαι με κάτι που δεν έχεις ιδιαίτερη επαφή, όπως αυτό το θέμα;
αν έπαιζες κ τα παράτησες, τότε γιατί συνεχίζεις να ασχολήσαι με τέτοιου είδους fora;
θεωρείς ότι χρησιμοποιείς την δέουσα γλώσσα που αρμόζει στους κανόνες συμπεριφοράς;
μήπως νόμιζες ότι μεσουρανούσες, ενώ δεν ήταν έτσι, κ συνειδητοποίησες την πραγματικότητα όταν είδες αυτόν τον πιτσιρικά;
μήπως έχεις θεοποιήσει το ανούσιο sweep shred(υπάρχει κ καλό shred);
κ στην τελική ΜΗΠΩΣ ΤΟ POST ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΗ ΦΑΡΣΑ;
όπως κ να 'χει είναι εκτός θ'εματος το post σου κ εκτός της γενικότερης θεματολογίας του forum.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/08, 10:53 από Βραζίλης »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Μάλλον ο Richie Blackmore αν θυμάμαι καλά γιατί πάνε και 26....χρόνια από τότε :-X.Άκουγα τους Purple από το μεγαλύτερο το αδελφάκι μου και μετά από 6 μήνες πήρα τη πρώτη μου κιθάρα.Μιά κλασσική Aria.Βέβαια τον Blackmore ούτε στο πιο τρελό μου όνειρο δεν τον πλησίασα καν...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Αλλα επειδη μονο χασιμο χρονου μπορω να χαρακτηρισω το "παιξιμο" ενος οργανου
εκτος απο μια βραδια στην παραλια η σε ενα ταβερνακι για το χαβαλε <<για τα μπουζουκια>>
υπαρχουν κ αλλα πραγματα να κανουμε ρε παιδια!
Κάντα. Η μουσική δεν θέλει μόνο εξάσκηση, αλλα και μεράκι

Εκτος κι αν ειστε μουσικοι δηλαδη αργοσχολοι @@ που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα
(για την πλειοψηφια μιλαω) αστε το το πραμα και πιαστε τις γκομενες..βεβαια οι εφηβοι ειναι σε περιοδο
αναζητησης αλλα πιστεψτε με σε κανα 4-5 χρονακια και σεις στα σκυλαδικα θα ειστε 99% σας λεω

Εχεις κάποιο στατιστικό δείγμα και λες το νούμερο, ή απλα θες να παπαρολογίσεις εκ του ασφαλούς?

εγω θα πω ποιος με εκανε να τα παρατησω..
ο κιθαριστας των nightrage που ειναι και 19ης ιδια ηλικια με μενα τοτε
οταν ειδα οτι ημουν πολυ πισω στα sweeps λεω δεν μας γ**ατε και σεις και
οι κιθαρες σας μη γ**ησω κανα που**η!&^@
Αν βλέπεις τη κιθάρα ή τη μουσική, ως ένα πεδίο μάχης, κρίμα
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος sSDeathSs

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Δυστυχως ειναι (πεδιο μαχης) αν θες να πας ενα βημα παραπερα...
Τωρα αν παιζεις μονο για σενα και οχι για να σε "ακουσουν"
τοτε κανεις το καλυτερο και μονο τοτε νομιζω θα μπορεις να πας ενα βημα
παραπερα.Εγω το μονο που εκανα ειναι να παιζω οτι πιο τεχνικο εβρισκα..ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ!
Μη παιρνεις και στα πολυ σοβαρα αυτα που εγραψα ηθελα να δω τι θα μου απαντησουν..απλα
Και κατι αλλο στειλτε καμια ταμπλατουρα του σιδηροπουλου ρε παιδια!Δεν τις βρισκω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Ο James Hetfield.

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Steve Vai και συγκεκριμενα το τραγουδι του Tender Surrender   ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο danny cavanagh  των anathema αλλα κ γενικα ο ηχος των αναθεμα....μμμ τραγουδι πρεπει να ηταν το  kigdom
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
90 Απαντήσεις
52639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/09, 18:59
από Μητσάκος
11 Απαντήσεις
6655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
13 Απαντήσεις
12565 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/09, 20:12
από Larrivee
1 Απαντήσεις
1970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/09, 11:21
από Ωρίωνας
5 Απαντήσεις
8181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/09, 12:43
από Salinas
9 Απαντήσεις
4381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/09, 11:34
από zeromancer
1 Απαντήσεις
5259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/16, 16:39
από Spyros Delta
1 Απαντήσεις
10704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/17, 19:37
από panixgr
0 Απαντήσεις
3619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/20, 17:04
από pofepainfo
2 Απαντήσεις
2754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/20, 08:21
από miltosri