Αποστολέας Θέμα: Custom Shops!  (Αναγνώστηκε 16297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Custom Shops!
« στις: 03/01/08, 22:47 »
Παιδια εβλεπα πολλες κιθαρες στο νετ τελευταια, φτιαγμενες απο custom shop πολλων εταιριων...

Μερικα μοντελα με αφησαν αναυδο, απο εμφανιση και χαρακτηριστικα....

Αναρρωτιεμαι αν καποιος απο εδω εχει παραγγειλει custom κιθαρα απο καποια γνωστη εταιρια, γιατι παντα ειχα την περιεργεια τι γινεται αμα θελησω πχ μια custom ibanez! Εχω δει πολλους καλλιτεχνες να χρησιμοπουν ibanez που εχουν φτιαχτει αποκλειστικα για αυτους και θα ηθελα να ηξερα αν γινεται ο μεσος κιθαριστας να παραγγειλει κατι απο εκει, και αν ναι, σε τι περιοχες κυμαινεται το κοστος.Και δεν περιοριζομαι μονο στην ιβανεζ. Δηλαδη ολες οι "μεγαλες" εταιριες διαθετουν αντιστοιχα εργαστηρια?

Και για να μην ξεχναμε και τον τοπο μας, τι παιζει με τους ελληνες οργανοποιους? Πχ με enigma guitars. Υπαρχουν πολλα τετοια εργαστηρια στην ελλαδα?

Ξερω πως ισως ειναι υπερβολη για καποιους, αλλα ειναι τοσο εντυπωσιακες ολες οι customιες, και καποια στιγμη στη ζωη μου θα ηθελα να αποκτησω και εγω μια κιθαρα που θα εχει φτιαχτει αποκλειστικα για μενα! :D

Προφανως μου εχει αναψει η περιεργεια, μην με παρεξειγησετε, απλα θα θελα να μαθω καποια πραματα σε αυτο το θεμα, και τι καλυτερο απο προσωπικες εμπειριες των συμφορουμιτών!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #1 στις: 03/01/08, 23:07 »
Απότι θυμάμαι, τουλάχιστον στην ESP μπορείς να φτιάξεις ότι γουστάρεις και όπως το θες.

Στη gibson πρέπει νομίζω να γραφτείς πελάτης στο custom shop (επι πληρωμή) προκειμένου να παραγγείλεις αυτό που θες ακριβώς.

Για φέντερ δε γνωρίζω.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #2 στις: 03/01/08, 23:56 »
Βασικά η ESP, η B.C. Rich, η Fender, η Gibson είναι οι μεγάλοι κατασκευαστές που έχουν custom shops.

Βέβαια πέρα από το καθαρό κόστος κατασκευής να ξέρεις οτι η τιμή μιας custom κιθάρας από κάποιον από αυτούς τους κατασκευαστές επιβαρύνεται πολύ από το όνομα της εταιρείας.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #3 στις: 04/01/08, 00:21 »
Απότι θυμάμαι, τουλάχιστον στην ESP μπορείς να φτιάξεις ότι γουστάρεις και όπως το θες.

Στη gibson πρέπει νομίζω να γραφτείς πελάτης στο custom shop (επι πληρωμή) προκειμένου να παραγγείλεις αυτό που θες ακριβώς.

Για φέντερ δε γνωρίζω.

Το Custom Shop της Fender πουλάει κανονικά στο ευρύ κοινό, απλώς έχουν ένα πολυ μικρό δίκτυο από καταστήματα όπου διατίθενται τα προϊόντα (πολύ μικρό, σε σύγκριση με την πολιτική "Super Market" που ισχύει για τα απλά μοντέλα).

Εκτός από την ESP και η Peavey προσφέρει μοντέλα που μπορείς να φτιάξεις μάλιστα online τα χαρακτηριστικά.

Προσωπικά πάντως αν ήθελα κάτι εξεζητημένο και "δικό μου" (που να μην φτιάχνεται από υψηλής ποιότητας parts), θα πήγαινα σε κάποιον μικρό luthier, όπως ο φίλος Johan Gustavsson στη Σουηδία (βέβαια, μου λείπουν τα περίπου 8 χιλιάρικα που θα χρειαζόμουν και μάλλον και η υπομονή να περιμένω ενάμιση χρόνο τον κατά τα άλλα συμπαθέστατο Γιόχαν!  :P :P)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #4 στις: 04/01/08, 02:01 »
δεν εχω ψαχτει καθολου με costum shops, αλλα γιατι να μην φτιαξεις ο ιδιος την κιθαρα σου; Η εστω γιατι να μην στην φτιαξει καπιος οπως ο enigma guitars που αναφερες αλλα οπωσδηποτε η gibson η η Fender κλπ;....  Εγω τουλαχιστων αμα εδινα τοσα λευτα για μια κιθαρα δεν θα ηθελα να κανω και διαφημιση απο πανω σε μια τετια εταιρια... Αλλο αν ειμουν γνωστος καλητεχνης και με πληρωνανε για να παιζω με τα οργανα τους
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #5 στις: 04/01/08, 02:08 »

Το Custom Shop της Fender πουλάει κανονικά στο ευρύ κοινό, απλώς έχουν ένα πολυ μικρό δίκτυο από καταστήματα όπου διατίθενται τα προϊόντα (πολύ μικρό, σε σύγκριση με την πολιτική "Super Market" που ισχύει για τα απλά μοντέλα).



ΝΟΜΙΖΩ πως στο fender custom shop μπορεις και να παραγγείλεις οτι κιθαρα με οτι specs θελεις, masterbuilt ισως λεγονται...
παντως μιλαμε για υψηλες τιμες...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #6 στις: 04/01/08, 03:06 »
Επειδη μαλλον σε λιγες μερες θα εχω μια ESP custom shop εδω (  ;D ), τα στανταρ μοντελα του καστομ-σοπ στην ιαπωνια ξεκινουν πανω απο 4χιλιαρικα ευρω... το ιδιο και με Τζακσον.
Παντως και εγω συμφωνω οτι καλυτερα να πας σε ενα πιο μικρο κατασκευαστη να φτιαξεις κατι τελειως δικο σου (και οχι απλα να διαλεξεις απο μια λιστα επιλογων), σε καποιες πςριπτωσεις θα σου κοστισει και πιο λιγο!
Εγω εφτιαξα το μπασο μου στην τσεχια, περιπου  2χιλιαρικα, αλλα ηταν ο μονος που μου εφτιαχνε ολες τις επιλογες μου οπως ηθελα (σχημα δικο μου, επιλογη ξυλων, ηλεκτρονικων κτλ), και επισης ηταν πολυ πιο φθηνος απο ολους τους αλλους που ειχα ρωτησει (Αγγλια, Ιταλια, Πολωνια, Λατινικη Αμερικη κτλ...)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #7 στις: 04/01/08, 18:18 »


Το Custom Shop της Fender πουλάει κανονικά στο ευρύ κοινό, απλώς έχουν ένα πολυ μικρό δίκτυο από καταστήματα όπου διατίθενται τα προϊόντα (πολύ μικρό, σε σύγκριση με την πολιτική "Super Market" που ισχύει για τα απλά μοντέλα).

Εκτός από την ESP και η Peavey προσφέρει μοντέλα που μπορείς να φτιάξεις μάλιστα online τα χαρακτηριστικά.

Προσωπικά πάντως αν ήθελα κάτι εξεζητημένο και "δικό μου" (που να μην φτιάχνεται από υψηλής ποιότητας parts), θα πήγαινα σε κάποιον μικρό luthier, όπως ο φίλος Johan Gustavsson στη Σουηδία (βέβαια, μου λείπουν τα περίπου 8 χιλιάρικα που θα χρειαζόμουν και μάλλον και η υπομονή να περιμένω ενάμιση χρόνο τον κατά τα άλλα συμπαθέστατο Γιόχαν!  :P :P)

Δεν ξέρω, το θεωρώ λίγο υπερβολή. Ή μια τελεκάστερ μονοκόμματη θα έφτιαχνα ή μια λεσπόλ και αφού δεν με ενδιαφέρει ο διάκοσμος, οτιδήποτε πάνω από 3000 είναι πάρα πολλά χρήματα που δεν νομίζω ότι έχουν αντίκρυσμα.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #8 στις: 04/01/08, 23:51 »

Και για να μην ξεχναμε και τον τοπο μας, τι παιζει με τους ελληνες οργανοποιους? Πχ με enigma guitars. Υπαρχουν πολλα τετοια εργαστηρια στην ελλαδα?

.. και τι καλυτερο απο προσωπικες εμπειριες των συμφορουμιτών!


προσωπικα γνωριζω οτι ο Ντουκας στα Γιαννενα κατασκευαζει custom μπουζουκια,κλασικες και ακουστικες κιθαρες,τελευταια ΚΑΙ σωμα strat..

http://www.guitars.gr/HTML/repairs.html

παντως για ολοκληρωμενη κιθαρα δε νομιζω να εχει φτιαξει ακομη...

Αποσυνδεδεμένος treloagori

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #9 στις: 05/01/08, 00:32 »
εγω παντως που εφτιαξα μονος μου μια στρατοκαστερ απο πολυ αξιολογα και προσεγμενα κομματια αποφασισα οτι στρατ θα φτιαχνω μονο εγω...

συγκεκριμενα μια 600αρα με 650 αρα πηγε και διπλα της μια αμερικανα που εχω,και μια signature malmsteen δεν πιανουν μια...ειναι κυριολεκτικα για πεταμα...και αυτο το καταλαβαινεις καλυτερα πριν βαλεις το βυσμα στον ενισχυτη...εχει τετοια αντηχηση λες και ειναι ακουστικη...

γι αυτο και πουλαω ολα τα φεντερονια μου στις αγγελιες...ευχαριστω κυρια φεντερ εγω δεν θα παρω αλλο...αρκετα μας τα μασησες...απορω για το τι πληρωνουμε τελικα...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #10 στις: 05/01/08, 01:01 »
Ειδα αυτο το custom shop στην ιστοσελιδα τους και φαινονται σοβαρα τα ατομα,ειδικα με τις φιρμες που χρησιμοποιουν.Οι αληθινα ψαγμενοι κιθαριστες φτιαχνουν χειροποιητες κιθαρες σε τετοια εργαστηρια.Οι υπολοιποι (και εγω επισης) νομιζουμε οτι αγοραζοντας μια USA Strat θα ειμαστε σπουδαιοι κατοχοι ενος ποιοτικου οργανου(τριχες) ,αφου ολα βγαινουν πια, απο ρομποτικες γραμμες παραγωγης!   >:(
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #11 στις: 05/01/08, 09:06 »
Εγώ πάλι custom shop μεγάλης εταιρίας δεν θα επέλεγα, όχι μόνο για τον οικονομικό λόγο, αλλά εφόσον ρε φίλε την κιθάρα την κάνεις με τα δικά μου specs, δεν γουστάρω το ταμπελάκι ESP πάνω, γιατί να το πληρώσω 2000 παραπάνω? Όχι πως θα'βαζα τ'όνομά μου ( ;D), αλλά άδειο να'ταν και να μου'κοβαν 2 χιλλιάρικα το προτιμούσα. Από την άλλη είναι το κατά πόσο εμπιστεύεσαι κάποιον άλλο custom shop. Είχα στείλει π.χ. πριν πολύ καιρό τα ακριβή specs που θα'θελα για μια custom les paul στην amfisound guitars, κι ακόμα περιμένω απάντηση... Πάντως άμα την ψάξεις υπάρχουν πολλές καλύτερες ευκαιρίες, που δεν είναι και σαν τα επώνυμα custom shops, στα οποία νιώθεις λες και διαλέγεις συστατικά για κρέπα! "Βάλε μου και μια floyd rose, βάλε μου κι αυτούς τους δύο PAF που'χεις εδώ μπροστά"  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kostas_ P.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #12 στις: 05/01/08, 11:55 »
Πολλες επιλογες αρκει να διαθετεις χρηματα. Εγω θα πηγαινα στο Πανο http://www.enigmagt.gr/html/enigma_guitars.html γιατι η δουλεια του ειναι εφαμιλλη ακριβων αμερικανικων εταιρειων, τοσο σε ποιοτητα οσο και τιμες. Αν θελεις φθηνοτερες τιμες, τοτε η Ανατολικη Ευρωπη ειναι η λυση οσο οι τιμες τους παραμενουν χαμηλες http://www.witkowskiguitars.com/ http://www.ranguitars.com/

Αν θες bolt-on κιθαρα δεν υπαρχει λογος να δωσεις τοσα χρηματα. Οι http://www.warmoth.com/ & http://www.usacustomguitars.com/ εχουν πολυ ποιοτικα parts. Με σωστη επιλογη υλικων και χαρακτηριστικων + final assembling απο εναν εμπειρο μαστορα σαν τον Πανο, το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο με κοστος 1000 - 1500 ευρω. Εγω περιμενω το μπρατσο για τη δευτερη Warmoth. Δυσκολα θα αγορασω παλι ετοιμη κιθαρα, αφου γνωριζω τι θελω και μπορω να το εχω σε καλες τιμες και ακριβως οπως θελω εγω.

Αν θες κλασικες strato ή tele τσεκαρε τις Ιαπωνικες Bacchus στον Κουρμπη. Κοστιζουν γυρω στα 1000 - 1200 ευρω και αξιζουν με το παραπανω.
Gibson SG Special '92, Squier 51 '06, Warmoth Strat '07.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #13 στις: 12/01/08, 18:43 »
Υπαρχουν παρα πολλες επιλογες πλεον για custom κιθαρες οπως πολυ καλα ξερεις,
απο εμπειρια θα σου προτεινα να τσεκαρεις τις Carvin,προσωπικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος με αυτη την επιλογη,προκειται για ποιοτικες κιθαρες και σε τιμες αρκετα καλυτερες  απο αλλες της ιδιας κατηγοριας,για τα Ελληνικα δεδομενα παντα.
Αν θελεις κατι ακομα πιο προσωπικο απο Ελλαδα,Enigma guitars,ο Πανος φτιαχνει πολυ
καλα οργανα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #14 στις: 14/01/08, 00:53 »
φτιαχνει καστομ η καρβιν?
Παντως να προσθεσω οτι μαζι με την προσφορα εχει ανεβει και η ζητηση, στα πιο πολλα καστομ-σοπ βρισκεις χρονους αναμονης 8 μηνες +
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #15 στις: 14/01/08, 00:59 »
Ο dr. Fret στη θεσσαλονικη ειναι ενας απο τους πολυ αξιολογους κατασκευαστες στην Ελλαδα,και σαν ανθρωπος φοβερος....φτιαχνει σχεδον οτι θελεις!

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #16 στις: 14/01/08, 01:12 »
Λοιπν εστειλα σπεψσ για να μου πουν τιμη και στον raz και στον αλλο Πολωνο...
Ο witkowski δε μου απαντησε εδω και περιπου καμια βδομαδα,
Ο raz απαντησε σε λιγες ωρες,
1720Ε, με flightcase και μαλλον ενοει shipped γιατι στο quote εχει και ερωτηση σε ποια χωρα εισαι, για κιθαρα με τα παρακατω specs:

> country: Greece
> R or L handed : right handed                 
> Scale length : 25.5
> Scale length other :                   
> Body shape : Cruiser
> Body shape other :                 
> Construction : all access neck joint (bolt-on)                 
> Construction other :
> Body material : swamp ash                 
> Body material other :
> Top wood options : no                 
> Top wood options other :
> Body binding : none                   
> Binding material : N/A                 
> Binding material other :
> Pickup configuration : H-H                 
> Pickup configuration other :
> Finish : see-thru                 
> Finish other : black
> Custom finish : none                 
> Custom finish other :
> Headstock shape : Cruiser                 
> Headstock shape other :
> Neck material : 3A flamed maple                 
> Neck material other :
> Headstock : regular                   
> Truss rod cover : plastic (b/w/b)                 
> Truss rod cover other :
> Headstock finish : match body finish                 
> Headstock finish other :                   
> Neck finish : clear satin                 
> Neck finish other :
> Fingerboard material : 3A flamed maple                 
> Fingerboard material other :
> Number of frets : 24                 
> Number of frets other :
> Fret size : Dunlop 6150
> Fingerboard inlays (MOP) : dots                 
> Fingerboard inlays (MOP) other :
> Custom inlays : no                 
> Custom inlays other :
> Inlay at 12th fret (MOP) : none                 
> Inlay at 12th fret (MOP) other :
> Fingerboard side inlays : plastic dots                 
> Fingerboard side inlays other :
> Fingerboard binding : none                 
> Fingerboard binding other :
> Headstock binding : none                 
> Headstock binding other :
> Nut : locking                 
> Nut other :
> Width : 1 11/16(43mm)                   
> Hardware color : black                   
> Bridge system : original Floyd Rose Tremolo                 
> Bridge system other :
> Tuning machines : Schaller M6                 
> Tuning machines other :
> Straplocks : Schaller                   
> Pickups : DiMarzio
> Neck : paf pro
> Middle : Middle
> Bridge : d-sonic                 
> Pickup rings : metal                   
> Control knobs : volume, tone                 
> Control knobs other :
> Other controls : none                 
> Other controls other :
> Pickup selector : 3-way toggle                 
> Pickup selector other :                 
> Flight case : yes                   

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #17 στις: 14/01/08, 01:24 »
Raz? Ran ενοεις? Ραν ειχα στειλει και εγω πριν δυο-τρια χρονια περιπου, και τοτε μου ειχαν πει αναμονη 9-10 μηνες, φανταζομαι με το ονομα που εχουν κανει τωρα θα ειναι πολυ παραπανω (εκτος αν εχουν προσλαβει πολυ κοσμο και εχουν γραμμη παραγωγης...)
Υπαρχουν και παρα πολλοι κατασκευαστες ακομα στην πολωνια που αμα δεις δουλειες θα παθεις πλακα!
Εγω το μπασο το εφτιαξα τσεχια και μου βγηκε και σε καλη τιμη (ευτυχως η κοπελα μου μιλαει ΚΑΙ τσεχικα αλλιως...)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #18 στις: 14/01/08, 04:12 »
Ναι ran εννοω, τα χω χαμενα μου φαινεται, αναμονη διαβασα στο site 10-12 μηνες ή και παραπανω αναλογα με το ποσο custom ειναι, αλλα υποθετω για μια απλη cruiser (το κλασικο σχημα superstrat) δεν θα κανει παραπανω απο 10...
« Τελευταία τροποποίηση: 14/01/08, 04:56 από Metal Tiger »

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #19 στις: 14/01/08, 04:59 »
Ποσο σου πηγε αν επιτρεπετε το μπασο?
Νομιζω μας ειχες πει σε ενα αλλο θεμα οταν το ειχες πρωτοπαρει αλλα δε θυμαμαι...
Ειναι και το σωμα δικο σου σχεδιο νομιζω?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #20 στις: 15/01/08, 00:44 »
10 μηνες ειναι μια ολοκληρη ζωη, εμενα μου φανηκαν οι 4 μηνες μια αιωνιοτητα, και ειχα ηδη αλλο μπασο εδω να παιζω.
Το μπασο πηγε γυρω στα 2 χιλιρικα
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #21 στις: 15/01/08, 00:45 »
Κιθάρες κάνει ο τύπος Jezus? Έχεις κανένα link, τιμές, info γενικότερα?  ;D

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #22 στις: 15/01/08, 00:54 »

Εκτός από την ESP και η Peavey προσφέρει μοντέλα που μπορείς να φτιάξεις μάλιστα online τα χαρακτηριστικά.


Ναι, ειδικα εκεινη την Peavey OCC την εχω ερωτευτει απο τοτε που βγηκε, πριν κανα χρονο (?), αλλα ηταν σχεδον ολες προπωλημενες και πανακριβες, οποτε δεν νομιζω να την αποκτησω ποτε...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #23 στις: 17/01/08, 02:30 »
Κιθάρες κάνει ο τύπος Jezus? Έχεις κανένα link, τιμές, info γενικότερα?  ;D

Ναι φτιάχνει και κιθάρες, αλλα κυρίως μπάσα. Αν ενδιαφέρεσαι σοβαρά, στείλε ένα PM με τα specs που θες (σχέδιο, ξυλα, hardware κτλ) και θα βάλω την κοπέλα μου να το μεταφράσει στα τσεχικα, θα του στείλω και θα μας πει τιμή κτλ. Φωτό του μπάσου μου μπορείς na deis sto 8ema me tis foto
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Custom Shops!
« Απάντηση #24 στις: 17/01/08, 05:20 »
Ναί, το μπάσσο σου το έχω δεί. Τρομερή δουλειά μου φάνηκε, γι'αυτό ρώτησα αν κάνει και κιθάρες. (Αν και το κόβω να παίρνω και κανένα μπασσάκι απ'αυτόν επίσης!  ;D  ;D  ;D ). Θα σου ξαναμιλήσω όταν έχω συμπληρώσει τα φράγκα και μου λες.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/02, 00:14
από Witchking
7 Απαντήσεις
5119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/03, 18:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
13 Απαντήσεις
6662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/05, 04:12
από sitsanakak
5 Απαντήσεις
4791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/06, 10:47
από deebblues
29 Απαντήσεις
11907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/05, 21:53
από grhgorhs
10 Απαντήσεις
5836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/07, 00:54
από Jezus
0 Απαντήσεις
2688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 15:57
από Back_For_More
2 Απαντήσεις
2884 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 15:14
από Jezus
6 Απαντήσεις
19803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/19, 05:15
από saved
0 Απαντήσεις
5616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/18, 10:20
από hot_sauce (φλουτσ)