Αποστολέας Θέμα: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.  (Αναγνώστηκε 8671 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sr250gr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Ειναι πραγματικα κριμα που παρθηκε μια τετοια αποφαση απο την Α.Ε.Π.Ι. η οποια ωφειλεται κατα την γνωμη μου σε καθαρα κερδοσκοπικους σκοπους απο πλευρας της ή απο πλευρας διαφορων στιχουργων ή και συνθετων.
Θεωρω απαραδεκτο το γεγονος να απαγορευεται η ερασιτεχνικη ανταλλαγη μεσω Internet στιχων και συγχωρδιων μεταξυ χρηστων οι οποιοι αν μη τι αλλο φροντιζουν και μαλιστα δωρεαν ( και χωρις να πληρωνεται καμια διαφημηση απο πλευρας στιχουργων κλπ ) στην διαδοση των συγκεκριμενων τραγουδιων οταν τα ερμηνευουν ειτε σε παρεες, ειτε σε ταβερνες κλπ.
Απο την αλλη σχεδον ολοι μας αγοραζουμε τα CD ( καθως και τα εντυπα- παρτιτουρες κλπ ) με τα συγκεκριμενα τραγουδια ειτε γιατι μας αρεσουν, ειτε γιατι θελουμε να τα μελετησουμε προκειμενου να τα ερμηνευσουμε οσο γινεται πιο σωστα, ειτε για οποιδηποτε αλλο λογο.
Και ας μην ξεχνανε η Α.Ε.Π.Ι. και προπαντων ολοι οι στιχουργοι και συνθετες οτι εμεις οι απλοι χρηστες, το κοινο τους δηλαδη, ειμαστε εκεινοι οι οποιοι τοσα χρονια ακουγοντας τα τραγουδια τους, καθομαστε με τις ωρες και γραφαμε τους στιχους με τα ακκορντα τους για να τα τραγουδησουμε καπου. Ετσι διαδιδονται τα τραγουδια, οχι μονο με την πληρωμενη ( το τονιζω ) διαφημηση ή  μεσω ραδιοφωνου. Στο μελλον θα πληρωνουμε για να τα τραγουδαμε κιολας.
Μπορει να βλεπω το ολο θεμα λαθος αλλα καθε αλλο παρα την ''μειωσή'' τους (στιχουργοι-συνθετες) προκαλει ολη αυτη η προσπαθεια που γινεται στο συγκεκριμενο site.

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #1 στις: 26/01/03, 13:28 »
Είναι μια απόφαση η οποία εξόργησε όλα τα μέλη του kithara.gr.Τώρα δεν ξέρω ποίο μυαλουδάκι την επινόησε πάντως αυτό το μυαλό ας το χαίρεται η μανούλα του!!!  :P ::)(τρομάρα να του 'ρθει  :()

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #2 στις: 27/01/03, 00:23 »
Re paidia exw mia aporia.... nai men i AEPI dimiourgei olokliro thema se auto edw to site gia tous stixous (me ta gnosta pleon, toulaxiston "perierga" epixeirimata tis), par' ola auta uparxoun akoma selides opou ta diafora tragoudia paratithentai oloklira, me tous stixous klp klp. Telika ti paizei? OI kanonismoi tis AEPI isxuoun epilektika? H se ekeina ta site exoun isws vrei kapoio "parathuraki" pou tous kaluptei? Giati to kovw xlwmo na plirwnoun ta kerata tous gia tin provoli twn tragoudiwn se mia selida opou i prosvasi einai episis dwrean sto koino.... an uparxei kapoios tropos na parakampsei kaneis tis geloies apaitiseis tis AEPI, mipws tha prepei na to psaksoume ligo parapanw ki emeis...?
« Τελευταία τροποποίηση: 03/02/03, 23:53 από Vagabond »
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #3 στις: 27/01/03, 01:07 »
nai distixws leitourgei epilektika(oxi episimws vevaia)...giati na asxoleitai me tis selides pou exoun liga tragoudia an mporei na vgalei ta trela tis mono ap aftin.. ::)
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #4 στις: 27/01/03, 01:11 »
Sosto ki auto... xm... mallon apo epixeirimatiko pneuma den ta paw kai toso kala... (eutuxws tha elega ;) )
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος COSTASDA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #5 στις: 28/01/03, 15:41 »
Με κάτι τέτοιες κουταμάρες θα συνεχίσει να ΟΡΓΙΑΖΕΙ η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ πειρατεία στα τραγούδια!! >:(  Οσο για τους στίχους και τα ακόρντα πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είδους πνευματικά δικαιώματα καταπατούνται. Απ την άλλη είναι τόσο ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΟΙ που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έτσι κινείται εμπορικά όλο το κύκλωμα!! πχ διαβάζεις το τραγούδι, πας στο μουσικό οίκο αγοράζεις μουσικό όργανο, ενισχυτή, κονσόλα, μικρόφωνα, ηχεία, αγοράζεις το τραγούδι σε cd κλπ. Με λίγα λόγια το κίνητρο για κατανάλωση έχει ήδη μεγαλώσει υπερβολικά Το βιβλίο με τις συγχορδίες και τα λόγια τους μάρανε Κι όλα αυτά ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΟΙ!

Πολύ φοβάμαι ότι στο μέλλον θα μας ζητήσουν δικαιώματα για τα τραγούδια που τραγουδάμε στο σπίτι μας!!! ;D

Πάντως το email είναι μια καλή λύση. Βγείτε στο Forum και ζητήστε τραγούδι.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/03, 15:44 από COSTASDA »

Αποσυνδεδεμένος quisler

  • Eγώ δεν είμαι
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • End The Isolation
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #6 στις: 02/02/03, 04:43 »
isws tha eprepe enas admin na afairesei tin deiuthinsi pou anaferetai pio panw an sumperilambanei partitures?
isws den einai e3upni idea na boithoume tin AEPI dinontas tis stoixeia gia site pou mporei na kleisei?

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #7 στις: 03/02/03, 23:56 »

isws tha eprepe enas admin na afairesei tin deiuthinsi pou anaferetai pio panw an sumperilambanei partitures?
isws den einai e3upni idea na boithoume tin AEPI dinontas tis stoixeia gia site pou mporei na kleisei?


Mallon to epixeirimatiko mou pneuma einai pragmatika ANYPARKTO giati oute kan skeftika oti tha mporouse kapoios na kanei kati tetoio...  :-[ :-[ :-[ to esvisa moni mou loipon ki elpizw na min prolave kanenas kalothelitis tis AEPI  :P
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #8 στις: 16/04/03, 09:56 »
Ακολουθεί άρθρο από την εφημερίδα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ και συγκεκριμένα μέσα από ένα ένθετο με τίτλο ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΙΝΤΕRΝΕΤ της Κυριακής 06/04/03


kithara.gr
Μία συλλογική προσπάθεια, που έχει ως αποτέλεσμα την online διάθεση της μεγελύτερης συλλογής ελληνικών στίχων και συγχορδιών. Συνολικά, μέχρι σήμερα, 4614 τραγούδια περιμένουν τους ενδιαφερόμενους να τα "επισκαφθούν" χωρίς ηθικά προβλήματα, καθώς το site διαθέτει την έγκριση της ΑΕΠΙ για τη νόμιμη παρουσίαση των έργων στο Δίκτυο και την συνοδεύει από ένα πλήρες ιστορικό της δημιουργίας του και της συντήρησής του. Παράλληλα, διαθέτει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που δίνουν τον ορισμό του community site.




Τα συμπεράσματα εύλογα και δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #9 στις: 16/04/03, 18:09 »
Ακολουθεί άρθρο από την εφημερίδα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ και συγκεκριμένα μέσα από ένα ένθετο με τίτλο ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΙΝΤΕRΝΕΤ της Κυριακής 06/04/03

Κάποιοι συντάκτες έχουν μείνει πολύ πίσω... Μάλλον αντέγραψαν παλαιότερα κείμενα άλλων  

Αποσυνδεδεμένος Τζουράς

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Κύπρος είναι Ελλάδα
    • Προφίλ
    • Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιο
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #10 στις: 17/04/03, 14:41 »
Den tha itan kali idea na grapsoume mia epistoli ston en logo sintakti e3igontas tou ta simerina mas xalia me tin AEPI?
Γιάννος Γεωργιάδης

Δείτε το Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιού
http://www.repertorio.addr.com

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #11 στις: 17/04/03, 14:52 »
Kαι που να τον βρούμε. Δεν γράφει όνομα. Μόνο τον υπεύθυνο έχει.

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #12 στις: 18/04/03, 15:34 »
Αφου ξερουμε οτι ειναι απο την Καθημερινη το αρθρο, μπορουμε να το στειλουμε στην εφημεριδα, κ ας κανουν οτι καταλαβαινουν. Δεν νομιζω να απελυσαν το συντακτη!!!Τουλαχιστον οχι ακομη...
Αν μαθουν οτι εχουν μεινει 4 μηνες πισω τοτε ισως...!!

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #13 στις: 18/04/03, 15:51 »
Με κάτι τέτοιες κουταμάρες θα συνεχίσει να ΟΡΓΙΑΖΕΙ η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ πειρατεία στα τραγούδια!! >:(  Οσο για τους στίχους και τα ακόρντα πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είδους πνευματικά δικαιώματα καταπατούνται. Απ την άλλη είναι τόσο ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΟΙ που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έτσι κινείται εμπορικά όλο το κύκλωμα!! πχ διαβάζεις το τραγούδι, πας στο μουσικό οίκο αγοράζεις μουσικό όργανο, ενισχυτή, κονσόλα, μικρόφωνα, ηχεία, αγοράζεις το τραγούδι σε cd κλπ. Με λίγα λόγια το κίνητρο για κατανάλωση έχει ήδη μεγαλώσει υπερβολικά Το βιβλίο με τις συγχορδίες και τα λόγια τους μάρανε Κι όλα αυτά ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΟΙ!

Πολύ φοβάμαι ότι στο μέλλον θα μας ζητήσουν δικαιώματα για τα τραγούδια που τραγουδάμε στο σπίτι μας!!! ;D

Πάντως το email είναι μια καλή λύση. Βγείτε στο Forum και ζητήστε τραγούδι.
προβλεπω να χρεωκοπησω ... γιατι το χουι μου ειναι να τραγουδαω συνεχως...ακομα και στον υπνο μου με συλλαμβανω να σκεφτομαι με μουσικη... παραλογο ε?
α ρε Οργουελ.... ενας τετοιος μου χρειαζεται εμενα για να το βουλωσω επιτελους...ή μια ΑΕΠΙ
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος PAS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω το YaBB 1G - SP1!
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #14 στις: 28/04/03, 18:49 »
exo mia aporia re paidia
einai dynaton sugrothmata opos ANTIDRASH na elegxontai apo thn aepi?????

einai paralogo na mh mporoume na doume tous stixous oute ton pio anatreptikon sygrothmaton...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #15 στις: 29/04/03, 01:02 »
Ειναι πιθανον συγκροτηματα οπως οι Αντιδραση να μην εχουν προβλημα με την εμφανιση των στιχων, αλλα δεν το γνωριζουμε (ακομα). Θα επρεπε να ρωτησουμε τους ιδιους ή την ΑΕΠΙ για το αν τους εκπροσωπει (οι τελευταιοι, οπως φανταζεστε, δεν ειναι συνεργασιμοι, ιδιως τωρα που δεν τους πληρωνουμε συνδρομη)

Αποσυνδεδεμένος lidia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
  • All we are is dust in the wind...
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #16 στις: 29/04/03, 22:24 »
(οι τελευταιοι, οπως φανταζεστε, δεν ειναι συνεργασιμοι, ιδιως τωρα που δεν τους πληρωνουμε συνδρομη)

...ωραίαα..πάνω σ'αυτό ήθελα να ρωτήσω...δηλαδή τώρα το kithara δεν πληρώνει ούτε αυτά που πλήρωνε παλιότερα, και η ΑΕΠΙ έχει μείνει με σταυρωμένα τα χέρια; ???
Hey you, don't tell me there's no hope at all
Together we stand, devided we fall...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #17 στις: 29/04/03, 23:11 »
...ωραίαα..πάνω σ'αυτό ήθελα να ρωτήσω...δηλαδή τώρα το kithara δεν πληρώνει ούτε αυτά που πλήρωνε παλιότερα, και η ΑΕΠΙ έχει μείνει με σταυρωμένα τα χέρια; ???

Η ΑΕΠΙ δεν παιρνει φραγκο (εστω, ευρω) απο εμας... (ουτε οι δημιουργοι παιρνουν τα ποσοστα τους)... κι εμεις δεν εμφανιζουμε τους στιχους.
Τελικα ολοι ειμαστε χαμενοι...

Αποσυνδεδεμένος lidia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
  • All we are is dust in the wind...
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #18 στις: 30/04/03, 15:52 »

Η ΑΕΠΙ δεν παιρνει φραγκο (εστω, ευρω) απο εμας... (ουτε οι δημιουργοι παιρνουν τα ποσοστα τους)... κι εμεις δεν εμφανιζουμε τους στιχους.
Τελικα ολοι ειμαστε χαμενοι...

...μάλιστα...ευχαριστώ...ουδέν σχόλιο :(
Hey you, don't tell me there's no hope at all
Together we stand, devided we fall...

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #19 στις: 02/05/03, 10:07 »
[quote author=Βασίλης
Η ΑΕΠΙ δεν παιρνει φραγκο (εστω, ευρω) απο εμας... (ουτε οι δημιουργοι παιρνουν τα ποσοστα τους)... κι εμεις δεν εμφανιζουμε τους στιχους.
Τελικα ολοι ειμαστε χαμενοι...
Παράθεση

    Μαλλον οι μεγαλοι χαμενοι ειμαστε εμεις και οι δημιουργοι....Οσο για τους ΑΕΠΙτζηδες,οτι επαιρναν θα παιρνουν εις τον αιωνα τον απαντα ειτε εμεις πληρωσουμε ειτε οχι...Διορισμενοι καρεκλοκενταυροι και σφουγγαροκολλαριοι ειναι ουτως η αλλως....
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Α.Ε.Π.Ι.
« Απάντηση #20 στις: 12/06/03, 10:31 »
Δείτε κι αυτό το link. Το κάνει σε όλους η εν λόγω "κυρία".


http://www.geocities.com/SunsetStrip/Concert/4941/lyrics2.html

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
11163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/05, 19:14
από Sound of Rock
3 Απαντήσεις
2307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/05, 21:26
από Desert Rose
9 Απαντήσεις
4230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 14:57
από HeavyHead
52 Απαντήσεις
21852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/07, 00:57
από Jezus
34 Απαντήσεις
20048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/09, 10:10
από jonakos
6 Απαντήσεις
4292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 21:07
από Rose of Jericho
5 Απαντήσεις
3488 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/12, 01:57
από -ΣΦΑΧΤΗΣ-
2 Απαντήσεις
10092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/15, 16:40
από hot_sauce (φλουτσ)
1 Απαντήσεις
1516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 23:37
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/20, 11:01
από ivikos