Αποστολέας Θέμα: Προσβολη και βεβηλωση της μνημης του νεκρου σμηναγου Μπατσαρα  (Αναγνώστηκε 11874 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ


Kαντε ολοι flag αυτο το video... Λιγος σεβασμος στον νεκρο... Αλλα τι περιμενεις... ΕλληνοΤουρκικη φιλια κατα τ'αλλα.
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Και επειδή οι περισσότεροι ίσως δεν είστε σχετικοί με τα στρατιωτικά (λόγω ηλικίας κυρίως), το υλικό στο συγκεκριμένο βίντεο είναι διαβαθμισμένο, οπότε εύκολα συμπεραίνει κάποιος ότι διοχετεύτηκε από στρατιωτικές πηγές.

Εντάσσεται στα γνωστά πλαίσια του ψυχολογικού πολέμου των "φίλων και γειτόνων"...  ::)

Ψυχραιμία... και flag βεβαίως.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Γιατι προσβλητικο ρε παιδια ???

Ξερει κανεις τι γραφει στα τουρκικα? Αν ισχυει η μεταφραση που διαβασα σε ενα ποστ τοτε το το video καθε αλλο παρα προσβλητικο ειναι...

Παρατηρω μολις τωρα οτι θα μπορουσε να χρησιμοποιησει ενα μωσαικο αλλα με τον τιτλο προιδεαστικα για αλλα...

Πολιτισμος ρε αδερφια...
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Kαι αν καποιος ξερει τι λενε τα γραμματα ας μας πει.Εγω δεν καταλαβα τιποτα.Μονο τα σχολια απο κατω.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι αλλο εγω ο ασχετος....flag πως κανεις???
Να ρωτήσω κάτι άσχετο το flag τι είναι και πως γίνεται;

Κατω δεξιά από το παράθυρο του βίντεο πατάς flag επιλέγεις τους λόγους παρακάτω γράφεις και κάτι αν θέλεις
και έγινε. Αν προσπαθήσατε εχθές κατά τη διάρκεια του maintenance που έκανε το utube απλά δεν
γινόταν.

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Γιατι προσβλητικο ρε παιδια ???

Ξερει κανεις τι γραφει στα τουρκικα? Αν ισχυει η μεταφραση που διαβασα σε ενα ποστ τοτε το το video καθε αλλο παρα προσβλητικο ειναι...

Παρατηρω μολις τωρα οτι θα μπορουσε να χρησιμοποιησει ενα μωσαικο αλλα με τον τιτλο προιδεαστικα για αλλα...

Πολιτισμος ρε αδερφια...
ρε φιλε μαλλον εχεις δικιο....εβαλα comment πρπ αυτα π λες....δυστυχως υπαρχουν καποιοι που μολις δουν αλβανικη η τουρκικη η δν ξερω κ γω τι τους πιανει αμοκ!
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν κατάφερα να βρω online μεταφραστή της προκοπής, οπότε μέχρι να βρεθεί κάποιος να μας εξηγήσει ας διατηρήσουμε τις επιφυλάξεις μας για το περιεχόμενο αυτής της καταχώρησης.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Δεν κατάφερα να βρω online μεταφραστή της προκοπής, οπότε μέχρι να βρεθεί κάποιος να μας εξηγήσει ας διατηρήσουμε τις επιφυλάξεις μας για το περιεχόμενο αυτής της καταχώρησης.
Στην τριτη η τεταρτη σελιδα με comments εχει μια μεταφραση στα αγγλικα αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστη γιατι εχει ΠΑΡΑ πολλα μπινελικια μεσα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Παιδιά, τι ακριβώς βρίσκετε τόσο δύσκολο να καταλάβετε??  ??? ???

Όποιος δεν γνωρίζει το ιστορικό του συγκεκριμένου συμβάντος, ας ανατρέξει στο link που έδωσε ο woodaki, από το defencenet.

Το πρόβλημα είναι ότι, πρώτον, οι Τούρκοι προωθούν τις γνωστές τους διεκδικήσεις περί συγκυριαρχίας στο Αιγαίο και, δεύτερον, το κάνουν εκμεταλευόμενοι τον θάνατο κατά την εκτέλεση του καθήκοντος ενός Έλληνα πιλότου.

Και το σημαντικότερο θέμα, είναι αυτό που ανακύπτει από το γεγονός ότι, όπως έγραψα πιο πάνω, οι φωτογραφίες είναι προφανώς στρατιωτικής προέλευσης και άρα διαβαθμισμένες. Πράγμα που με τη σειρά του σημαίνει ότι το συγκεκριμένο βίντεο προέρχεται απευθείας από την τουρκική ΜΙΤ. Στο defencenet αναλύεται η κατάσταση πιο τεκμηριωμένα απ'όσο μπορώ εγώ να την παρουσιάσω (διάβασα το link μετά).

Τώρα αν αυτά δεν σας εξοργίζουν, ή έστω δεν σας θορυβούν, πέρα από οποιοδήποτε "εθνικιστικό" και ψευτο-"πατριωτικό" αντανακλαστικό που μπορεί να έχει ο καθένας (και τα οποία σιχαίνομαι βαθιά), λυπάμαι, αλλά μάλλον οι Τούρκοι το κερδίζουν το παιχνίδι.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
μεταφραση δεν βρηκα που8ενα, το γεγονος το ξερω μια χαρα γιατι το ειδα στις ειδησεις, δεν πιστευω ολα οσα βλεπω και αν αυτο ειναι οντως οτι λετε τοτε μερικοι ανθρωποι ειναι πολυ ζωα ας μην ξεχναμε και τις προσπαθειες της τουρκιας να μπει στην ΕΕ
http://img247.imageshack.us/my.php?image=wcturc1ct3.jpg
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
μεταφραση δεν βρηκα που8ενα, το γεγονος το ξερω μια χαρα γιατι το ειδα στις ειδησεις, δεν πιστευω ολα οσα βλεπω και αν αυτο ειναι οντως οτι λετε τοτε μερικοι ανθρωποι ειναι πολυ ζωα ας μην ξεχναμε και τις προσπαθειες της τουρκιας να μπει στην ΕΕ
http://img247.imageshack.us/my.php?image=wcturc1ct3.jpg


μαλακα Τασο το γ**ησες το θεμα.....
Ελεος....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
μεταφραση δεν βρηκα που8ενα, το γεγονος το ξερω μια χαρα γιατι το ειδα στις ειδησεις, δεν πιστευω ολα οσα βλεπω και αν αυτο ειναι οντως οτι λετε τοτε μερικοι ανθρωποι ειναι πολυ ζωα ας μην ξεχναμε και τις προσπαθειες της τουρκιας να μπει στην ΕΕ
http://img247.imageshack.us/my.php?image=wcturc1ct3.jpg

Αυτο ειναι ο πολιτισμος των Ελληνων ε?...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
εγώ πάντως θα ήθελα κάποια επιπλέον εξήγηση για το ζήτημα.. επιπλέον τι σημαίνει ο όρος "διαβαθμισμένες" ?  :-[

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγώ πάντως θα ήθελα κάποια επιπλέον εξήγηση για το ζήτημα.. επιπλέον τι σημαίνει ο όρος "διαβαθμισμένες" ?  :-[

Τι επιπλέον εξήγηση θα ήθελες? (όχι ότι μπορώ να σου προσφέρω κάτι περισσότερο απ'ό,τι έχω γράψει ήδη).

Διαβαθμισμένες = "classified" στα νεοελληνικά.  :-\   Δηλαδή πληροφορίες που δεν είναι ευρέως διαθέσιμες, αλλά γίνονται διαθέσιμες ανάλογα με τον βαθμό πρόσβασης που έχει ο καθένας. Όπως καταλαβαίνεις, φωτογραφίες και άλλο υλικό από μία στρατιωτική επιχείρηση δεν είναι κανονικά διαθέσιμες παρά μόνο σε στρατιωτικούς και μάλιστα σ'αυτούς που έχουν την απαραίτητη "διαβάθμιση". Για παράδειγμα τα στοιχεία από το κέντρο πληροφοριών μάχης μιας φρεγάτας δεν θα έχουν αποδέκτη... τον μάγειρα του πλοίου. Πόσο μάλλον έναν απλό πολίτη. Οι φωτό από το βίντεο προέρχονται από επιχείρηση πολεμικού πλοίου, οπότε προφανέστατα είναι (ή μάλλον, ήταν αρχικά) μέρος διαβαθμισμένου υλικού.

Το "περίεργο" της υπόθεσης λοιπόν ήταν για ποιο λόγο οι "γείτονες" ανέχτηκαν τη διαρροή τέτοιου υλικού (yeah... right).
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
μεταφραση δεν βρηκα που8ενα, το γεγονος το ξερω μια χαρα γιατι το ειδα στις ειδησεις, δεν πιστευω ολα οσα βλεπω και αν αυτο ειναι οντως οτι λετε τοτε μερικοι ανθρωποι ειναι πολυ ζωα ας μην ξεχναμε και τις προσπαθειες της τουρκιας να μπει στην ΕΕ
http://img247.imageshack.us/my.php?image=wcturc1ct3.jpg

Αυτο ειναι ο πολιτισμος των Ελληνων ε?...

οχι φιλε...νομιζω οτι φαινεται ολοκαθαρα πως η εικονα ειναι Γαλλικης προελευσης
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλα αντι να ασχολουμαστε με εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν στην τουρκια,δεν κοιταμε να ασχοληθουμε με τα εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν ακριβως διπλα μας,στις γειτονιες μας?αντε τωρα
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλα αντι να ασχολουμαστε με εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν στην τουρκια,δεν κοιταμε να ασχοληθουμε με τα εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν ακριβως διπλα μας,στις γειτονιες μας?αντε τωρα

Δεν έχει καμμία λογική το επιχείρημα σου. Καταρχάς δεν ασχολούμαστε με κανένα εθνικο-κάθαρμα. Ασχολούμαστε με μια μεθόδευση της τουρκικής αντικατασκοπίας.

Κατά δεύτερον το να δηλώνεις "αντιφασίστας" δεν αποτελεί δικαιολογία για την ασχετοσύνη με θέματα διπλωματίας που αφορούν τη χώρα μας. Ένας ευσυνείδητος και ενημερωμένος πολίτης πρέπει να είναι δραστήριος σε όσο περισσότερους τομείς μπορεί.

Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά μας φτήνουν και νομίζουμε οτι ψιχαλίζει....εχει δίκιο ο common τα πλάνα είναι ακρως διαβαθμισμένα μιας και είναι παρμένα απο τουρκικό πολεμικό πλοίο δηλαδή απαγορέυονται ακόμα και απο τούρκους ναύτες να έχουν πρόσβαση, Δηλαδή τι άλλο να σκεφτεί κανείς για να  καταλάβει οτι αυτό που είδαμε είναι μέρος της γνωστής τουρκικής προπαγάνδας.
Και βέβαια στο you tube τα του Μακεδονικού οργιάζουν..... Ντε και καλά Μακεδόνες οι Σλάβοι.
Ρε παιδιά τι να πω πάντως πουλημένα χαρτιά είναι όλα, και ολα μα όλα στηρίζονται στη αμάθεια του κόσμου και την έλλειψη ενδιαφέροντος αυτών που θα μπορούσαν να οργανώσουν τις ιδέες.
Δυστηχώς και αυτοί που θέλουν να το παίξουν πατριότες το κάνουν με λάθος τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
καλα αντι να ασχολουμαστε με εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν στην τουρκια,δεν κοιταμε να ασχοληθουμε με τα εθνικο-καθαρματα που υπαρχουν ακριβως διπλα μας,στις γειτονιες μας?αντε τωρα

Bλεπω απλα την επιβεβαιωση στον κανονα που θελει τους περισσοτερους που δηλωνουν και καλα antifa να ειναι παντελως ασχετοι με θεματα διπλωματιας, εξωτερικης πολιτικης , διεθνων σχεσεων κλπ. Το αστειο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν και πολιτικη αποψη... Λυπαμαι χασατε...Ο σωστος και δραστηριος πολιτης οφειλει να ειναι ενημερωμενος εστω και στο ελαχιστο για το οτι αφορα τη χωρα του τουλαχιστον... Μηπως η λεξεις/ενοιες φασισμος εθνικισμος κλπ ειναι ποια ο αποδιοπομπαιος τραγος για μερικους να καλυπτουν την αμαθεια και γενικως την ασχετοσυνη τους περι παντως??? Μαλλον ναι!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γεια σου ρε γουντακι το βρηκες... ;D αυτα τα θεματα διπλωματιας και διεθνων σχεσεων που λες ειναι οι λογοι εξαρσης του εθνικισμου και του πατριωτισμου,δεν βοηθανε κανεναν απο τους δυο λαους και ειναι οι αιτιες της εχθροτητας και του μισους.αρα τα θεματα διπλωματιας ΤΟΥΣ δεν με αφορουν ουτε στο ελαχιστο, ο,τι και να γινει δεν θα ναι προς το συμφερον του κοσμου αλλα προς το συμφερον των κοστουματων που κανουν το κουμαντο.
αλλα εδω περα κλαινε και οδυρονται για νεκρους πιλοτους αλλα κουβεντα για τους πολιτικους κρατουμενους και της χρονιας απεργιας πεινας τους στη τουρκια,κουβεντα για τη χουντα που τσακιζει τους πιο προοδευτικους νεους(και οχι μονο)της τουρκιας,κουβεντα για το φιμωμα των πιο προοδευτικων δημοσιογραφων εκει.αυτο που θελω να πω ειναι οτι τετοιες εικονες οπως στο βιντεο κανουν τον κοσμο να στρεφεται εναντιον του τουρκικου λαου,πραγμα λανθασμενο.ενας θεος ξερει τι τραβανε εκει περα αυτοι αφου δεν φτανουν και πολλες εικονες στα ματια μας εδω που τα λεμε...
και να στο πω αλλιως,νομιζεις οτι η κυβερνηση δινει δεκαρα για τους πιλοτους η για τον οποιονδηποτε πεθανε στα συνορα η για ''την υπερασπιση της πατριδας''(το ακουω και μου γυριζει το στομαχι)?ποση διαφορα σε διπλωματικο επιπεδο εχουν οι 2 κυβερνησεις νομιζεις?βεβαιως υπαρχουν θεματα στα οποια δεν τα βρισκουν τοσο ευκολα αλλα ο ρολος τους ειναι να τα βρουν να βολευτουν οι λιγοι.ολα αυτα ειναι απαξιωμενα στα ματια μου εγω ειμαι με το προοδευτικο τμημα του τουρκικου λαου,με καμια ελληνικη κυβερνηση η τουρκικη χουντα, και με κανεναν αλλον(οσον αφορα το συγκεκριμενο εθνικο θεμα ;) )
αμα εχεις την εντυπωση οτι μπορεις να εχεις προσβαση η να ξερεις 5 πραγματα παραπανω απο μενα σε τετοια θεματα,καλο για σενα αν και αμφιβαλλω.αλλα και να ισχυει δεν με ενθουσιαζει ξερεις το γεγονος οτι καποιος ειναι κατοχος πληροφοριων οσο του οτι μπορει να εκτιμησει αυτες τις πληροφοριες και να βγαλει χρησιμα συμπερασματα για τους λαους των 2 χωρων και οχι για τις κυβερνησεις,αν το πιανεις...οσον αφορα τον ορο ''ευσηνειδητος και ενημερωμενος πολιτης'' που ειπε καποιος παραπεμπω στο πρετεντερη.εγω ειμαι ενα τιποτα...... :'(
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ λέω να οργανώσουμε και ένα συλλαλητήριο συμπαράστασης για τα δικαιώματα του τουρκικού λαού.
Ε ναι, αφού δεν το κάνουν οι ίδιοι κάποιος πρέπει να το κάνει επιτέλους! :P

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Πσστ γιωργακι-ζεντ... Ακου κατι... Πριν δακρυβρεχτα δηλωσεις την αγαπη σου και την αληλεγγυη σου στα προβληματα του Τουρκικου λαου... Μαθε κατι ... Η Τουρκικη εθνοσυνελευση το μεγιστο διοικητικο οργανο του Τουρκικου κρατους δλδ τα κομματα ολων των παραταξεων απο τα συντηριτικα εως και το ακρος προοδευτικα εχουν ενα κοινο παρονομαστη... cassus belli στην Ελλαδα για το θεμα των χωρικων υδατων... Τι σημαινει αυτο ? Οτι οσα προβληματα και διαφορες εχουν στα εσω τους... στα εκτως συνορων ειναι μια ενωμενη και ομοψυχη γροθια... Ακομα και τα προοδευτικα κομματα (που αντιπρωσοπευουν την "καταπιεσμενη μεριδα" πολιτων ψηφισαν ναι στην επεμβαση της Τουρκιας στο Β. Ιρακ... Που ζεις? Τι λες τωρα? Ναι θα τα βαψω μαυρα για τα λευκα κελια τους νομιζεις τωρα η για τους φυλακισμενους δημοσιογραφους τους... Και ναι αγορι το λεω για να γυρισει το στομαχακι σου αλλη μια φορα .. Εμεις την πατριδα μας τη θελουμε και θα την υπερασπισουμε.... Τρεχα τουαλετα γιωργο προλαβαινεις μη λερωσεις...  Οσο για τις αμφιβολιες περι των γνωσεων μου... Ποιος ζητησε την επιβεβαιωση σου? Νομιζεις πως θιχτηκα ? Ποιος ειναι αυτος που θα μου πει δλδ οτι οι ενοιες πατριωτισμος και εθνικισμος ειναι απαγορευμενος και οι λαοι δεν πρεπει να εχουν ΕΘΝΙΚΗ συνειδηση ( Το εγραψα με κεφαλαια γιατι μερικοι βγαζουν σπυρια μονο και μονο που βλεπουν την λεξη). Και κατι αλλο ... Δεν με ενδιαφερουν οι αλλοι λαοι ... Το οτι δεν με ενδιαφερουν δεν σημαινει οτι τους θελω και νεκρους η οτι τους βλεπω και τους πεταω πετρες...  Με ενδιαφερει η ακμη και η ευημερια του δικου μου λαου που τον θελω ισχυρο ακμαιο και ευημερευον. Τι εννοω? Η πως το εχω φανταστει? Ουτοπικα τωρα... Ενα λαο ο οποιος δεν θα πληρωνε δις Ευρω για να αγοραζει τονους οπλικων συστηματων ... Για την απειλη εξ ανατολων... Ενα λαο ο οποιος θα μπορουσε να βγαλει το πετρελαιο απο το Αιγαιο που του ανηκει .... και να ευημερει οικονομικα και να πρωτοστατει μες στη περιοχη ... Ενα λαο που δεν θα ανεχοταν κατοχη στη Κυπρο... Ενα λαο ο οποιος δεν θα αφηνε ενα ματσο αξεστους Σκοπιανους να του κλεβουν την ιστορια του... και να διεκδικουν επισημως τα εδαφη του...  (Φανταστειτε τωρα να ηθελαν πχ να λεγονταν τα σκοπια ... Ντιαρμπακιρ (Τουρκικη περιοχη) Θα ειχαν σβηστει απο το χαρτη ηδη ... Ναι λοιπον τους Τουρκους τους παραδεχομαι τουλαχιστον σε οτι αφορα τα θεματα εξωτερικης πολιτικης τους... Δεν χανουν ποτε... Διεκδικουν τα παντα... Τα θελουν ολα και τωρα! Queen μου θυμιζει αυτο...  ;D Μαγκια τους... Οποτε τι λεμε τωρα? Ο Τουρκικος λαος... ειναι αυτος που ναι μεν καταπιεσμενος παμφτωχος αμορφωτος με ελαχιστη ελευθερια ... Αλλα απληρης συμπνοια και κοινη πορεια σε οτι αφορα τα εξωθεν της Τουρκιας... Turkey uber alles ενα πραγμα δλδ ... Λυπαμαι κυριοι αλλα σε 50 χρονια θα θελουμε διαβατηριο για να παμε στο Βολο... Φιλακιααααααα! ΚΑτι αλλο Γιωργο δεν απευθυνομαι σε σενα με εμπαθεια ουτε ειρωνικα ... Οτι θες λεγε και οτι θες πιστευε.. Αυτα που πιστευω λεω απλα εχω και μια δοση καυστικοτητας στον γραπτο λογο μου παντα .. C ya!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με ενδιαφερει η ακμη και η ευημερια του δικου μου λαου που τον θελω ισχυρο ακμαιο και ευημερευον.
χαιρομαι για την καυστικοτητα του λογου σου,δεν με πειραζει οπως αλλους εδω μεσα που καλουν τον μπαμπα συντονιστη οταν τους τσιγκλανε η τους τη λενε.
επι του θεματος υπογραμμισα τη φραση που ειναι το ζουμι γιατι εμενα και το τονιζω δεν με ενδιαφερει η ευημερια του δικου μου λαου.δεν με ενδιαφερει να ειναι ομαλος αυτος ο κοινωνικος σχηματισμος.οσο με ενδιαφερουν οι ανθρωποι που ζουν σε αυτη τη γειτονια του κοσμου που λεγεται ελλαδα και τους εχουν του κλωτσου και του μπατσου εδω,τοσο με ενδιαφερει και η ιδια κοινωνικη μεριδα σε οποιαδηποτε αλλη χωρα του κοσμου.δεν με αφορα τι κανει η εθνοσυνελευση της τουρκιας ουτε τι κανει η βουλη των ελληνων,στα ματια μου καμια δεν ειναι νομιμοποιημενη να κανει το οτιδηποτε.μονο οι λαοι εχουν το δικαιωμα αυτο.
οσον αφορα τους τουρκους δεν διεκδικουν τιποτα,οι αμερικανοι διεκδικουν γι αυτους και παντα τους κανουν πλατες αν δεν το χεις καταλαβει.αλλα εγω βλεπω τι ζηταει η χουντα της τουρκιας δεν βλεπω τι ζηταει το μεγαλο κομματι του λαου.επειδη βλεπεις εσυ τα συλλαλητηρια με τα καθε λογης καθαρματα γκριζους λυκους κτλ σημαινει οτι ολοι οι τουρκοι ειναι ετσι ε?το οτι βλεπεις οτι οι τουρκοι παραβιαζουν τον εναεριο χωρο καθα μιση ωρα,ειναι ετσι ε?ζητω η χωρα μας η δικαιη που κινειται παντα στα πλαισια των ευρωπαικων νομων και δεν φταιει ποτε σε τιποτα!ενα ζητω στο λαο της κυπρου που ποτε του στο παρελθον δεν διεπραξε κανενα εγκλημα εις βαρος τουρκικων μειονοτητων,πριν την ιμπεριαλιστικη εισβολη των αμερικανοαγγλοτουρκων!ζητω τα αθανατα ελληνικα μμε που μας πουλαν κουτοχορτο!
το αστειο ειναι οτι τυποι σαν και σας τα χαφτουν ολα καλα και ωραια και αμα ερθει καποιος τρελος(σαν και μενα) και λεει τετοιες μλκιες ουα ουα ουα οτι και καλα τα βγαζω απ το μυαλο μου,δεν ξερω τι λεω και αλλα ωραια.παω στοιχημα οτι ολοι εσεις πριν π.χ δειτε τα βιντεακια απο το τμημα της ομονοιας δεν θα μπορουσατε να διανοηθειτε οτι η καλη ελληνικη αστυνομια βασανιζει μεταναστες!
ενα ζητω για τα εθνικιστικα σας χαρακτηριστικα,τα χετε και με το παραπανω.αντε να τα χαιρεστε
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γεια σου ρε γουντακι το βρηκες... ;D αυτα τα θεματα διπλωματιας και διεθνων σχεσεων που λες ειναι οι λογοι εξαρσης του εθνικισμου και του πατριωτισμου,δεν βοηθανε κανεναν απο τους δυο λαους και ειναι οι αιτιες της εχθροτητας και του μισους.αρα τα θεματα διπλωματιας ΤΟΥΣ δεν με αφορουν ουτε στο ελαχιστο, ο,τι και να γινει δεν θα ναι προς το συμφερον του κοσμου αλλα προς το συμφερον των κοστουματων που κανουν το κουμαντο.
αλλα εδω περα κλαινε και οδυρονται για νεκρους πιλοτους αλλα κουβεντα για τους πολιτικους κρατουμενους και της χρονιας απεργιας πεινας τους στη τουρκια,κουβεντα για τη χουντα που τσακιζει τους πιο προοδευτικους νεους(και οχι μονο)της τουρκιας,κουβεντα για το φιμωμα των πιο προοδευτικων δημοσιογραφων εκει.αυτο που θελω να πω ειναι οτι τετοιες εικονες οπως στο βιντεο κανουν τον κοσμο να στρεφεται εναντιον του τουρκικου λαου,πραγμα λανθασμενο.ενας θεος ξερει τι τραβανε εκει περα αυτοι αφου δεν φτανουν και πολλες εικονες στα ματια μας εδω που τα λεμε...
και να στο πω αλλιως,νομιζεις οτι η κυβερνηση δινει δεκαρα για τους πιλοτους η για τον οποιονδηποτε πεθανε στα συνορα η για ''την υπερασπιση της πατριδας''(το ακουω και μου γυριζει το στομαχι)?ποση διαφορα σε διπλωματικο επιπεδο εχουν οι 2 κυβερνησεις νομιζεις?βεβαιως υπαρχουν θεματα στα οποια δεν τα βρισκουν τοσο ευκολα αλλα ο ρολος τους ειναι να τα βρουν να βολευτουν οι λιγοι.ολα αυτα ειναι απαξιωμενα στα ματια μου εγω ειμαι με το προοδευτικο τμημα του τουρκικου λαου,με καμια ελληνικη κυβερνηση η τουρκικη χουντα, και με κανεναν αλλον(οσον αφορα το συγκεκριμενο εθνικο θεμα ;) )
αμα εχεις την εντυπωση οτι μπορεις να εχεις προσβαση η να ξερεις 5 πραγματα παραπανω απο μενα σε τετοια θεματα,καλο για σενα αν και αμφιβαλλω.αλλα και να ισχυει δεν με ενθουσιαζει ξερεις το γεγονος οτι καποιος ειναι κατοχος πληροφοριων οσο του οτι μπορει να εκτιμησει αυτες τις πληροφοριες και να βγαλει χρησιμα συμπερασματα για τους λαους των 2 χωρων και οχι για τις κυβερνησεις,αν το πιανεις...οσον αφορα τον ορο ''ευσηνειδητος και ενημερωμενος πολιτης'' που ειπε καποιος παραπεμπω στο πρετεντερη.εγω ειμαι ενα τιποτα...... :'(
οχι ρε φίλε δεν δίνει δεκάρα το κράτος για αυτούς που πεθαίνουν έτσι, αλλά αυτοί πεθαίνουν με τη Σημαία πάνω τους ενω εμείς οι καναπέδες με τη σάλτσα απο τα μακαρόνια, και ενώ αυτούς τους του φωνάζει ΑΘΑΝΑΤΟΥΣ όλη η Χώρα εμάς μας μυξοκλαίνε κατι χαζοχήρες που στη γωνία πετάνε τα μαύρα και αρχίζουν την μπομπονέλα με τη σύνταξη μας.
Ε δεν υπάρχει διαφορά?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/07, 12:00
από emmaki
3 Απαντήσεις
2577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/08, 00:53
από Mistral
1 Απαντήσεις
1621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/08, 15:59
από Aganippi
1 Απαντήσεις
1658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 19:43
από Ιππέας