Αποστολέας Θέμα: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"  (Αναγνώστηκε 26015 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #25 στις: 24/11/05, 10:47 »
Den symfwnw me th logikh "ponaei xeri - kobei xeri", alla sthn telikh poios rwthse th gnwmh mou??
Ante, apagorepste kai ta greeklish gia na paroume podi apo dw mesa... :P

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #26 στις: 24/11/05, 10:57 »
Επειδή ίσως να μην έγινε 100% σαφές, θα καταργηθεί μόνο η ξεχωριστή κατηγορία Δημοψηφίσματα, και όχι η δυνατότητα δημιουργίας ψηφισμάτων. Απλά, δεν θα εμφανίζονται όλα μαζί όπως τώρα...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #27 στις: 24/11/05, 11:00 »
Επειδή ίσως να μην έγινε 100% σαφές, θα καταργηθεί μόνο η ξεχωριστή κατηγορία Δημοψηφίσματα, και όχι η δυνατότητα δημιουργίας ψηφισμάτων. Απλά, δεν θα εμφανίζονται όλα μαζί όπως τώρα...

Το επισήμανα και εγώ στην απάντησή μου νο #11 , αλλά...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #28 στις: 24/11/05, 11:27 »
Kill 'em all......
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #29 στις: 24/11/05, 12:59 »
Και ύστερα απορούμε πώς μειώνεται η επισκεψιμότητα ενός site...
 ??? :o ???
τι εννοεις μ'αυτο; δηλαδη αμα αφησουμε την κατηγορια "Δημοψηφισματα" μ'αυτο το χαλι που επικρατει θα αυξησουμε τους επισκεπτες.
αν ναι. τοτε με χαρα δηλωνουμε οτι δεν θελουμε τετοιους επισκεπτες! :P
αν οχι. σχωραμε! :)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #30 στις: 24/11/05, 13:24 »
Αδέρφια, δεν υπάρχουν "χαζά" ή "άσχετα" θέματα. Υπάρχουν χαζές ή άστοχες απαντήσεις.
Επίσης με φοβίζουν απόψεις του στυλ "ας πετάξουμε έξω ό,τι δεν ταιριάζει με τη μουσική, για να δημιουργήσουμε ένα "καθαρό" μουσικό και κιθαρίστικό site". Εμένα, προσωπικά ένα τέτοιο site, μάλλον για να είμαι ακριβής, ένα τέτοιο forum δεν θα με ενδιέφερε ποσώς. Πώς; Στα παπάκια σας; Ντροπή σας βρε αδέρφια... ;D
Τέλος πάντων, άλλα ο άνθρωπος βούλεται και άλλα οι admin κελεύουσι! ;D ;D
Κάντε το, να δούμε πώς θα βγεί.

Φίλε Ιανέ, θα μού επιτρέψεις κάποιες παρατηρήσεις πάνω στο μήνυμά σου.

Υπάρχουν ΣΑΦΩΣ χαζά και άσχετα θέματα. Πιθανόν εσύ να θεωρείς σοβαρά, έξυπνα ή σχετικά με το χαρακτήρα του site δημοψηφίσματα όπως "Πού μένετε;" "Άμα ποτέ βγάζατε μια κιθάρα δικιά σας, ποιό όνομα θα τής βάζατε;", "Πόσων χρονών είστε;", "Πόσες επαφές έχετε στο MSN;", "Στίχος που σκέφτομαι", "Κρεβάτι", "Τι καλό θα θέλατε να σάς συμβεί απόψε το βράδυ", "Τι ringtone έχετε στο κινητό σας" και άλλα παρόμοια. Έχω την εντύπωση όμως ότι άν αυτό είναι το περιεχόμενο που σε ελκύει, τότε υπάρχουν πολλές άλλες ιστοσελίδες αφιερωμένες σε τέτοιoυ είδους δημοσκοπήσεις. Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν έχουν θέση σε ένα δικτυακό τόπο όπως το kithara.gr.

Όσο για το "φόβο" σου σχετικά με το σχόλιό μου περί εκκαθάρισης άλλων κατηγοριών (γιατί σε αυτό αναφέρεσαι αν δεν κάνω λάθος), δεν μπορώ να καταλάβω πού οφείλεται. Εξέφρασα μια καθαρά προσωπική γνώμη, η οποία ούτε αντικατοπτρίζει τις απόψεις και τις προθέσεις των admin, ούτε (φυσικά) δεσμεύει κανέναν να προχωρήσει σε δραστικές αλλαγές, ούτε καν αποτελεί προτροπή. Απλά είπα ότι εμένα προσωπικά δεν θα μού κακοφαινόταν καθόλου αν κάτι παρόμοιο γινόταν και σε άλλες κατηγορίες, οι οποίες (κατ’ εμέ πάντα) έχουν υπερβεί τα όριά τους ή ακόμα και απωλέσει τελείως το χαρακτήρα και σκοπό ύπαρξής τους. Και βέβαια πουθενά στο μήνυμά μου δεν είπα ή υπαινίχθηκα ότι γράφω τις απόψεις άλλων μελών σε οποιοδήποτε σημείο της ανατομικής μου κατασκευής, πολύ δε περισσότερο σε αυτό που αναφέρεις, ακόμα και αν είναι αντίθετες με τις δικές μου. Ο Σωτήρης στο τελευταίο μήνυμά του εξέφρασε μια πιο άμεση και ξεκάθαρη άποψη επί του θέματος που φαντάζομαι ότι απηχεί τη γνώμη πολλών άλλων μελών. Εγώ δεν έκανα παρόμοιες δηλώσεις.

Και τέλος πάντων ποιός είναι αυτός ο "άνθρωπος" για τον οποίο μιλάς και τι ακριβώς "βούλεται"...;

Και ύστερα απορούμε πώς μειώνεται η επισκεψιμότητα ενός site... ??? :o ???

Ποιός ακριβώς εξέφρασε αυτή την απορία; Η επισκεψιμότητα του site όχι μόνο δεν έχει μειωθεί, αλλά έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Αυτό φαίνεται καθαρά και από τα στατιστικά στοιχεία. Προφανώς όμως θα ήταν περιττό (και εκτός θέματος) να προσπαθήσω να σού εξηγήσω γιατί αυτό πιθανόν να αποτελεί αρνητικό σημείο για κάποια μέλη...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/05, 13:31 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Veron

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στο βυθό της μουσικής συνταξιδεύουμε... (Ο.Ε.)
    • Προφίλ
    • Νίκος Καββαδίας
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #31 στις: 24/11/05, 13:28 »
Προσωπικά τον τελευταίο καιρό δεν μπαίνω και τόσο πολύ στο φόρουμ, όσο έμπαινα 2, 3, ή και 4 χρόνια παλιότερα, ακόμα κι όταν ήταν πολύ μικρότερο σε όγκο και ύλη...
Πούθ' έρχεσαι; -Απ' τη Βαβυλώνα. Πού πας; -Στο μάτι του κυκλώνα.
Ποιαν αγαπάς; -Κάποια τσιγγάνα. Πώς τη λένε; -Φάτα Μοργκάνα.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #32 στις: 24/11/05, 13:48 »
Αγαπητέ μου Απόλλωνα. Κατ' αρχάς, καλημέρα  :)

Φίλε Ιανέ, θα μού επιτρέψεις κάποιες παρατηρήσεις πάνω στο μήνυμά σου.
Υπάρχουν ΣΑΦΩΣ χαζά και άσχετα θέματα.
Θα πρέπει όλοι να θυμόμαστε ότι η πλειοψηφία των συμμετεχόντων σ' αυτό το forum είναι παιδιά ή έφηβοι. Ως εκ τούτου δεν πρέπει να αναμένουμε ότι όλα τα θέματα, ούτε καν τα περισσότερα, θα είναι, ας πούμε, σοβαρά ή "βαριά".
Προσωπικώς, δεν σχολιάζω, ούτε ψηφίζω θέματα που δεν μ' αρέσουν. Δεν μ' ενοχλεί όμως να υπάρχουν. Νομίζω ότι στο forum μπαίνουμε πρωταρχικώς για να διασκεδάσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις. Και μέρικά "ελαφριά" θέματα είναι, όντως, πολύ διασκεδαστικά.

Όσο για το "φόβο" σου σχετικά με το σχόλιό μου περί εκκαθάρισης άλλων κατηγοριών (γιατί σε αυτό αναφέρεσαι αν δεν κάνω λάθος), δεν μπορώ να καταλάβω πού οφείλεται. Εξέφρασα μια καθαρά προσωπική γνώμη, η οποία ούτε αντικατοπτρίζει τις απόψεις και τις προθέσεις των admin, ούτε (φυσικά) δεσμεύει κανέναν να προχωρήσει σε δραστικές αλλαγές, ούτε καν αποτελεί προτροπή. Απλά είπα ότι εμένα προσωπικά δεν θα μού κακοφαινόταν καθόλου αν κάτι παρόμοιο γινόταν και σε άλλες κατηγορίες, οι οποίες (κατ’ εμέ πάντα) έχουν υπερβεί τα όριά τους ή ακόμα και απωλέσει τελείως το χαρακτήρα και σκοπό ύπαρξής τους. Και βέβαια πουθενά στο μήνυμά μου δεν είπα ή υπαινίχθηκα ότι γράφω τις απόψεις άλλων μελών σε οποιοδήποτε σημείο της ανατομικής μου κατασκευής, πολύ δε περισσότερο σε αυτό που αναφέρεις, ακόμα και αν είναι αντίθετες με τις δικές μου. Ο Σωτήρης στο τελευταίο μήνυμά του εξέφρασε μια πιο άμεση και ξεκάθαρη άποψη επί του θέματος που φαντάζομαι ότι απηχεί τη γνώμη πολλών άλλων μελών. Εγώ δεν έκανα παρόμοιες δηλώσεις.
Και τέλος πάντων ποιός είναι αυτός ο "άνθρωπος" για τον οποίο μιλάς και τι ακριβώς "βούλεται"...;

Σύμφωνοι, αδερφέ. Κι εγώ τη γνώμη μου εξέφρασα, ότι δεν θα έγραφα σ' ένα forum που θα είχε θέματα αποκλειστικά γύρω απ' τη μουσική και την κιθάρα. Δεν μπορώ;
Δεν βλέπω πουθενά να υπαινίχθηκα ότι δεν εκφράζεις τις προσωπικές σου απόψεις...
Όσο για τον "άνθρωπο", αυτός ασφαλώς είναι ο υπογράφων. Και βούλεται πληθώρα θεμάτων γενικού ενδιαφέροντος σε αντίστοιχες κατηγορίες. Δεν ήταν αυτό εξ' αρχής σαφές;
Και κλείνοντας, σου λέω ότι θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικότερες κάποιες συζητήσεις γύρω από μεγάλα κοινωνικά, πολιτικά ή φιλοσοφικά θέματα (άλλωστε κι εσύ συμμετέχεις σε πολλά απ' αυτά και μάλιστα με τεκμηριωμένες απόψεις) απ' την ανταλλαγή απόψεων γύρω από θέματα που άπτονται της μουσικής και της κιθάρας και μόνον, έστω και σ' ένα site που τιτλοφορείται "κιθάρα" .
Βεβαίως και η παραπάνω θέση είναι προσωπική και μόνον άποψη, και δεν απηχεί τη γνώμη κανενός άλλου πλην του εαυτού μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/05, 14:01 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #33 στις: 24/11/05, 14:46 »
Σύμφωνοι, αδερφέ. Κι εγώ τη γνώμη μου εξέφρασα, ότι δεν θα έγραφα σ' ένα forum που θα είχε θέματα αποκλειστικά γύρω απ' τη μουσική και την κιθάρα. Δεν μπορώ;
Όσο για τον "άνθρωπο", αυτός ασφαλώς είναι ο υπογράφων. Και βούλεται πληθώρα θεμάτων γενικού ενδιαφέροντος σε αντίστοιχες κατηγορίες. Δεν ήταν αυτό εξ' αρχής σαφές;
Και κλείνοντας, σου λέω ότι θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικότερες κάποιες συζητήσεις γύρω από μεγάλα κοινωνικά, πολιτικά ή φιλοσοφικά θέματα (άλλωστε κι εσύ συμμετέχεις σε πολλά απ' αυτά και μάλιστα με τεκμηριωμένες απόψεις) απ' την ανταλλαγή απόψεων γύρω από θέματα που άπτονται της μουσικής και της κιθάρας και μόνον, έστω και σ' ένα site που τιτλοφορείται "κιθάρα" .

Φίλε Ιανέ, κατ’ αρχήν όλοι απόψεις εκφράζουμε εδώ και γι αυτό συζητάμε. Για αυτόν ακριβώς όμως το λόγο θεωρώ τουλάχιστον αδόκιμο να λες ότι κάποιοι γράφουν τη γνώμη σου «στα παπάκια τους». Εξ άλλου με τη φράση "άλλα ο άνθρωπος βούλεται και άλλα οι admin κελεύουσι!" φάνηκε σαν να εννοείς ότι οι δικές σου απόψεις (αυτό το σημείο ήταν εμφανές) δεν γίνονται δεκτές ή δεν λαμβάνονται υπόψιν από τους admin. Και εγώ απλά θέλησα να επισημάνω ότι οι admin δεν μπορούν, ούτε πρέπει κατά τη γνώμη μου, να προσπαθήσουν να λάβουν υπόψιν τους τις επιθυμίες όλων των μελών ενός πολυπληθέστατου διαδικτυακού forum. Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό για ένα σωρό λόγους. Και επαναλαμβάνω, κανέναν δεν φαίνεται να απασχολεί το ενδεχόμενο η αθρόα συμμετοχή στο forum και ο όγκος των συζητήσεων και των μηνυμάτων να αποτελεί πρόβλημα για τους admin και τους συντονιστές, τόσο από άποψη bandwidth όσο και από πλευράς συντονισμού και διαχείρισης του forum (το οποίο ας μην ξεχνάμε ότι είναι ένα μόνο κομμάτι του kithara.gr).

Το γεγονός ότι εγώ συμμετείχα ενεργά (και το ευχαριστήθηκα δεόντως :P) σε θέματα ομολογουμένως άσχετα με κιθάρα και μουσική δεν σημαίνει ότι θα αντιδράσω αν οι admin για κάποιο λόγο αποφασίσουν πλέον να σβήσουν αυτές τις συζητήσεις (πράγμα που γίνεται ήδη) ή να ανακατατάξουν τις κατηγορίες κατά το δοκούν. Όπως είπε και ο Πάρης, η δυνατότητα δημοψηφισμάτων υπάρχει ακόμα, απλά πιστεύω η αρχειοθέτησή τους στην κατηγορία που ανήκει το καθένα ότι θα μειώσει την εμφάνιση εντελώς άσχετων δημοψηφισμάτων και τη διαιώνιση ανούσιων συζητήσεων.

Θα πρέπει όλοι να θυμόμαστε ότι η πλειοψηφία των συμμετεχόντων σ' αυτό το forum είναι παιδιά ή έφηβοι. Ως εκ τούτου δεν πρέπει να αναμένουμε ότι όλα τα θέματα, ούτε καν τα περισσότερα, θα είναι, ας πούμε, σοβαρά ή "βαριά". Προσωπικώς, δεν σχολιάζω, ούτε ψηφίζω θέματα που δεν μ' αρέσουν. Δεν μ' ενοχλεί όμως να υπάρχουν. Νομίζω ότι στο forum μπαίνουμε πρωταρχικώς για να διασκεδάσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις. Και μερικά "ελαφριά" θέματα είναι, όντως, πολύ διασκεδαστικά.

Δεν αντιλέγω σε αυτό. Και τα πιο ελαφρά ή διασκεδαστικά θέματα είναι και απαραίτητα και καλοδεχούμενα. Το πρόβλημα είναι όταν τα θέματα αυτά γίνονται υπερβολικά ελαφρά έως ανόητα, και επιπλέον αποτελούν την πλειοψηφία σε μια κατηγορία. Τα δημοψηφίσματα που ανέφερα νωρίτερα είναι χαρακτηριστικά παραδείγματα αυτής ακριβώς της κατάστασης, την οποία εγώ θεωρώ νοσηρή για ένα forum. Εξ άλλου, ακόμα και αν συμφωνούσα μαζί σου (που δεν συμφωνώ) ότι στο site μπαίνουμε κυρίως για διασκέδαση, δεν νομίζω ότι μπορούμε να λάβουμε αυτή την παράμετρο σαν γνώμονα για το πώς θα εξελιχθεί το site, ειδικά από τη στιγμή που οι admin έχουν άλλες προτεραιότητες και ιδέες. Σε τελική ανάλυση αυτοί είναι που πρέπει να αποφασίσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/05, 14:49 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #34 στις: 24/11/05, 14:54 »
Φίλε Ιανέ, θα μού επιτρέψεις κάποιες παρατηρήσεις πάνω στο μήνυμά σου.
Υπάρχουν ΣΑΦΩΣ χαζά και άσχετα θέματα.
Θα πρέπει όλοι να θυμόμαστε ότι η πλειοψηφία των συμμετεχόντων σ' αυτό το forum είναι παιδιά ή έφηβοι. Ως εκ τούτου δεν πρέπει να αναμένουμε ότι όλα τα θέματα, ούτε καν τα περισσότερα, θα είναι, ας πούμε, σοβαρά ή "βαριά".
Προσωπικώς, δεν σχολιάζω, ούτε ψηφίζω θέματα που δεν μ' αρέσουν. Δεν μ' ενοχλεί όμως να υπάρχουν. Νομίζω ότι στο forum μπαίνουμε πρωταρχικώς για να διασκεδάσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις. Και μέρικά "ελαφριά" θέματα είναι, όντως, πολύ διασκεδαστικά.



Συμφωνω απολυτα... και λιγα ελαφρα θεματα καλα ειναι να υπαρχουν απλα οχι εις βαρος αλλων πιο σχετικων με το forum δηλαδη να μην υπερφορτωνουμε το forum με αυτα...

Δεν αντιλέγω σε αυτό. Και τα πιο ελαφρά ή διασκεδαστικά θέματα είναι και απαραίτητα και καλοδεχούμενα. Το πρόβλημα είναι όταν τα θέματα αυτά γίνονται υπερβολικά ελαφρά έως ανόητα, και επιπλέον αποτελούν την πλειοψηφία σε μια κατηγορία. Τα δημοψηφίσματα που ανέφερα νωρίτερα είναι χαρακτηριστικά παραδείγματα αυτής ακριβώς της κατάστασης, την οποία εγώ θεωρώ νοσηρή για ένα forum. Εξ άλλου, ακόμα και αν συμφωνούσα μαζί σου (που δεν συμφωνώ) ότι στο site μπαίνουμε κυρίως για διασκέδαση, δεν νομίζω ότι μπορούμε να λάβουμε αυτή την παράμετρο σαν γνώμονα για το πώς θα εξελιχθεί το site, ειδικά από τη στιγμή που οι admin έχουν άλλες προτεραιότητες και ιδέες. Σε τελική ανάλυση αυτοί είναι που πρέπει να αποφασίσουν.

Επισης συμφωνω απολυτα ...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #35 στις: 24/11/05, 15:05 »
Mε το να καταργηθούν τα Δημοψηφίσματα δε λύνεται το πρόβλημα των "άσχετων" θεμάτων.Θα πρέπει να γίνει εκκαθάριση και στις άλλες κατηγορίες.Το θέμα "πειτε κάτι για τον αποπάνω σας" στο οποίο και γω πολλάκις έχω συμμετάσχει υπάρχει ακόμα με 5000+ απαντήσεις αν θυμάμαι καλά και δε σβήνεται παρόλο που υπερφορτώνει τη βάσΗ.
Συμφωνώ πως τα Δημοψηφίσματα έχουν βγει εκτός ελέγχου αλλά πρέπει να ξεκαθαριστεί ποιος είναι ή θα είναι ο χαρακτήρας του site.
Αν το περιορίσουμε σε μουσικά θέματα ή θέματα που αφορούν όργανα τότε θα το κάνουμε ένα πάρα πολύ ποιοτικό site με μειωμένη πιστεύω αποδοχή πια.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Sts_Ikaros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι κακός
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #36 στις: 24/11/05, 15:16 »
Αν και συμφώνησα ήδη παραπάνω πιστεύω πώς ήδη έχει γίναι πολύ κουβέντα.
Οι Admin το έχουν πολυ καλα στο κεφαλι τους.
Ούτε θελουν να καταργησουν τα ελαφρα θεματα ουτε τα δημοψηφίσματα σαν θεσμο

Αυτο που θελω να πω ειναι ότι η πολλή δημοκρατια βλάφτει.
Θα εφτανε μια ανακοίνωση του τι θα γίνει και γιατί.
Στο κάτω κάτω αυτο γίνεται με καλές προθέσεις και αν δεν δουλέψει δεν χάθηκε ο κόσμος...διορθώνεται.
Τώρα αποκτήσαμε δικαίωμα να πούμε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του σε ξενο αχυρώνα.
Και να προσβάλλουμε και τους admin για διαχείριση της ελευθερίας λόγου.
Έλεος πια
Δε με λεν' Σταύρο.
Με λέν' Σταύρο και κυρ Σταύρο και αφέντη τσουτσουλομύτη

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #37 στις: 24/11/05, 15:18 »
Συμφωνω απολυτα... και λιγα ελαφρα θεματα καλα ειναι να υπαρχουν

Ρε παιδιά, κατανοήστε επιτέλους τι λέμε. Δεν είπα "όχι" στα ελαφρά θέματα αλλά στα χαζά και τα βλακώδη. Τι ενδιαφέρει κάποιον δηλαδή τι ringtone έχω στο κινητό μου, τι θέλω να μού συμβεί απόψε ή σε τι κρεβάτι κοιμάμαι; Εκτός και αν τα δύο τελευταία αποσκοπούν σε άλλες καταστάσεις, οπότε υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα. Εγώ πάντως είμαι ελεύθερος απόψε... :P

Αν το περιορίσουμε σε μουσικά θέματα ή θέματα που αφορούν όργανα τότε θα το κάνουμε ένα πάρα πολύ ποιοτικό site με μειωμένη πιστεύω αποδοχή πια.

Και ποιό θα ήταν το αρνητικό; Η υψηλότερη ποιότητα ή η μειωμένη συμμετοχή; Εγώ πάντως θα έλεγα "ΝΑΙ" και στα δύο αν κάποιος ζητούσε τη γνώμη μου.

Τέλος πάντων, αρκετά είπαμε. Καλή τύχη και καλό κουράγιο στους admin σε ότι σχεδιάζουν.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #38 στις: 24/11/05, 15:29 »
ΞΕΠΑΣΤΡΕΨΤΕΤΑ
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #39 στις: 24/11/05, 15:51 »
Στη πυρά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #40 στις: 24/11/05, 16:40 »
Ante, apagorepste kai ta greeklish gia na paroume podi apo dw mesa... :P


Οσο αφορα τα greeklish υπαρχει ηδη μετατροπεας greeklish σε ελληνικα, ενσωματομενος μεσα στην φορμα απαντησης...

Ειναι το κουμπακι με το συμβολο "a -> α"

Κι για οποιον θελει να προσθεσει αγγλικες λεξεις το κανει ετσι: [αγγλικη λεξη]

Αντε και μετατροπεα σας βαλαμε... Να δουμε πια τι δικαιολογια θα βρειτε να γραφετε Greeklish...  ::)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #41 στις: 24/11/05, 16:58 »
Εχμ οχι ακριβως Arg0, δεν υποστηριζονται αγγλικοι χαρακτηρες σε αυτη τη δοκιμαστικη εκδοση του a->α.
Τεσπα, οταν ερθει η ωρα θα τα πουμε κι αυτα...

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #42 στις: 24/11/05, 17:21 »
(ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΟ-ΣΑΪΤ!!!!!)

ΧΟΥΝΤΑ!!!!ΚΑΤΩ Η ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ!!!!!
Η ΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ!!!!!
Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΣΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ  ΝΑ ΜΗΝ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ:
ΤΥΡΟΠΙΤΑ Ή ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ?
ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΑ 50 ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΑ ΘΑΜΩΝΑΣ!!!!!!
ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!!ΧΟΥΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/05, 17:34 από jacksonas »

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #43 στις: 24/11/05, 17:48 »
Οσο αφορα τα greeklish υπαρχει ηδη μετατροπεας greeklish σε ελληνικα, ενσωματομενος μεσα στην φορμα απαντησης...

yparxei kai metatropeas eley8erias ths ekfrashs se ellhnika?? :P :P
ayto pou les omws den yparxei sto quick reply pou xrhsimopoiw kata 99% ;)

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #44 στις: 24/11/05, 17:53 »
Εγώ πάλι σκέφτομαι μήπως είναι προτιμότερο να έχουμε συγκεντρωμένα τα... βαθιά ερωτήματα της ανθρωπότητας (χρησιμοποιείτε καπιτονέ χαρτί υγείας ή το απλό?) για να μπορούμε να τα αποφεύγουμε αποτελεσματικά...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #45 στις: 24/11/05, 18:26 »
(ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΟ-ΣΑΪΤ!!!!!)

ΧΟΥΝΤΑ!!!!ΚΑΤΩ Η ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ!!!!!
Η ΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ!!!!!
Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΣΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ  ΝΑ ΜΗΝ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ:
ΤΥΡΟΠΙΤΑ Ή ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ?
ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΑ 50 ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΑ ΘΑΜΩΝΑΣ!!!!!!
ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!!ΧΟΥΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!



καλά , κλεισε τα caps .... :P
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #46 στις: 24/11/05, 21:26 »
Αδέρφια, επειδή, μάλλον, η παρέμβασή μου προκάλεσε (για μια ακόμη φορά) αντιδράσεις και παρεξηγήσεις (κι εγώ που νόμιζα ότι είμαι σαφής στο λόγο  ::) ) εξηγούμαι:
Δεν διαφωνώ, ουτε αμφισβητώ το δικαίωμα των admin να διαχειρίζονται το site κατά το δοκούν. Δεν είχα ποτέ, ούτε και τώρα, την πρόθεση να προσβάλω κάποιον συνομιλητή μου. Όσοι παρακουλουθείτε τα γραφόμενά μου, θα έχετε διαπιστώσει ότι είμαι ήπιος, συνήθως, στις εκφράσεις και στις κρίσεις μου. Αυτό, άλλωστε για μένα είναι τρόπος ζωής. Είπα, και το ξαναλέω, ότι προσωπικά μου άρεσε η ξεχωριστή κατηγορία "δημοψηφίσματα".
Αυτό. Απλά. Ξεκάθαρα. Δεν είμαι ο Τσε του κιθάρα ;D Για όνομα του Θεού. Σ' ένα forum βρισκόμαστε...
Πάντως, και το λέω καλοπροάιρετα μην βιαστείτε να με πυροβολήσετε, δεν είναι καλό να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά. Κάποιες φορές κάποια πράγματα γράφονται με χιουμοριστική διάθεση. Ο υπογράφων έχει έμφυτη ορμή και τάση να "σοβαροποιεί" τις συζητήσεις. Μου πήρε καιρό να το αποβάλλω. Λυπηθείτε με ::)
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #47 στις: 24/11/05, 22:23 »
Προσωπικά τον τελευταίο καιρό δεν μπαίνω και τόσο πολύ στο φόρουμ, όσο έμπαινα 2, 3, ή και 4 χρόνια παλιότερα, ακόμα κι όταν ήταν πολύ μικρότερο σε όγκο και ύλη...

Να συμφωνήσω.. και επίσης συμφωνω με την κίνηση από τους admins και mods. Δεν μπαίνω στο σαιτ για να διαβάσω αστεία, και ότιδίποτε άσχετο με μουσική μπορώ να το βρώ και εντός κάπιου άλλου φόρουμ. Εδώ μπαίνω για να μάθω περισσότερα και να βοηθήσω(αν μπορώ) σε ότι έχει σχέση με μουσική..
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #48 στις: 24/11/05, 22:31 »
(ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΟ-ΣΑΪΤ!!!!!)

ΧΟΥΝΤΑ!!!!ΚΑΤΩ Η ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ.ΓΡ!!!!!
Η ΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ!!!!!
Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΣΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ  ΝΑ ΜΗΝ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ:
ΤΥΡΟΠΙΤΑ Ή ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ?
ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΑ 50 ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΑ ΘΑΜΩΝΑΣ!!!!!!
ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!!ΧΟΥΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!


Ναι ρε, τι κακό είναι πάλι κι αυτό;;;;;;;   Περίπου 130 μηνύματά μου έχουν διαγραφεί σε λιγότερο από μια εβδομάδα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση της περιοχής "Δημοψηφίσματα"
« Απάντηση #49 στις: 24/11/05, 22:33 »
Αντώνη καλά είσαι....από χτες μέχρι σήμερα έχασα 150.....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
11882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
34 Απαντήσεις
13714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 17:17
από schizm
1 Απαντήσεις
4236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
7014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
42 Απαντήσεις
16863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/06, 20:16
από Krusty
27 Απαντήσεις
14236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/05, 00:09
από asxhmos
12 Απαντήσεις
12974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
0 Απαντήσεις
1530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/05, 17:07
από pimami
41 Απαντήσεις
15972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/07, 19:45
από geni