Αποστολέας Θέμα: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!  (Αναγνώστηκε 38527 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #100 στις: 30/09/08, 01:19 »
Η Μαντόνα είναι ένα φαινόμενο καλλιτέχνη όπως και εάν θέλει κανείς να ερμηνεύσει τη λέξη φαινόμενο, με εισαγωγικά ή χωρίς.Μπροστάρισα εδώ και τρεις δεκαετίες σε αυτό που λέμε μουσική βιομηχανία, δημιουργούσε και δεν ακολουθούσε μόδες.Το ταλέντο της κατά τη γνώμη μου βρίσκεται πιο πολύ σε αυτό που λέμε show woman παρά τραγουδίστρια.Ειδικά την εποχή των 80's ήταν μια ανάσα από τη Στέλλα Μπεζαντάκου όσο και εάν φρικάρει αυτό τους φίλους της. Στη πορεία δούλεψε και βελτιώθηκε και σε αυτό το τομέα.
Η μουσική βιομηχανία πάντοτε πρόσφερε στο ευρύ κοινό, εύπεπτη, μίας χρήσης μουσική την οποία το κοινό πάντοτε κατανάλωνε με βουλιμική όρεξη.Ακόμα και σε εποχές που γινόντουσαν "επαναστάσεις" στο χώρο της μουσικής, οι εταιρείες κάνανε παιχνίδι, με όμορφα αγόρια και κορίτσια,ατάλαντα τις περισσότερες φορές.Για παράδειγμα, αν δει κάποιος τους καταλόγους των επιτυχιών στις Η.Π.Α την "χρυσή" εποχή του rock n' roll(1955-1959),από τα τόσα τραγούδια που έχουνε μείνει κλασσικά μέχρι τις ημέρες μας,στο Νο 1 του Billboard έφτασαν μόνο τα 14 από τα 90 συνολικά Νο 1 της πενταετίας (ποσοστό 15.55%) και αυτό γιατί τα 11 ήταν του Presley.
Η Μαντόνα λοιπόν δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα εμπορικό προιόν, πετυχημένο στο είδος της (κάτι σαν τη Χλωρίνη Κλινέξ ένα πράγμα δηλαδή) και από εκεί και πέρα και ένα ακόμα δείγμα του ότι η μουσική παιδεία, είναι δύσκολο να φτάσει στις ευρύτερες μάζες οι οποίες θα ικανοποιούνται πάντοτε με καλλιτέχνες τύπου Μαντόνα και βλέποντας τα παραλειπόμενα της συναυλίας της στο Ο.Α.Κ.Α από το "έγκυρο δελτίο ειδήσεων" του Star και από τις μεσημεριανές εκπομπές.
Εννοείτε βέβαια ότι δεν πήγα στη συναυλία της , οπότε και δεν έχω προσωπική άποψη για το show... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 30/09/08, 01:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #101 στις: 30/09/08, 01:33 »
Ήταν ένα ''φαινόμενο'' καλλιτέχνη μιας και πλέον δεν μπορεί ούτε να τραγουδήσει.Τώρα όσο γι'αυτό που είπε ένας φίλος για Βίσση κλπ εννοείται πως δεν συγκρίνουμε τα μεγέθη.Βάζω πολύ πιο μπροστά σε φωνή τη Βίσση ακόυγοντας κάτι τραγουδάρες του Κουγιουμτζή.Απο κει και πέρα η Madonna που βλέπουμε είναι ένα δημιούργημα των δισκογραφικών από την αρχή της καριέρας της και φυσικά μια showwoman μεγάλου επιπέδου.Απο κει και πέρα δεν πληρώνω προσωπικά 100-200€ μια star για να μου φέρνει μαζί τον μάγειρα της και τον γυμναστή της και να κλείνει το ΟΑΚΑ φτιάχντοντας παιδότοπους και λοιπές βλακείες

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #102 στις: 01/10/08, 01:26 »
παιδιά ήταν τέλειαααααααααα! άλλο να σας το λέω και άλλο να είστε εκεί!
το τελευταίο 30λεπτο δε, που είπε παλιά τραγούδια έγινε ο απόλυτος χαμός!!!!!!
ο ήχος ήταν φοβερός, αλλά το σκηνικό όντως ήταν λίγο μικρό για το στάδιο!

το σκηνικό λίγες ώρες πριν την έναρξη
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #103 στις: 01/10/08, 16:02 »

ο ήχος ήταν φοβερός,


Συγνωμη αλλα που καθοσουν και ηταν φοβερος ο ηχος?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #104 στις: 01/10/08, 18:13 »
κάπου στη μέση του Pitch A.

σε μια ραδιοφωνική εκπομπή είπαν πως μόνο στις πάνω πάνω κερκίδες δεν ακουγόταν καλά.
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #105 στις: 01/10/08, 21:03 »
Αυτό που έμαθα εγώ σήμερα είναι ότι υπάρχει σοβαρό θέμα γιατί ένας δημοσιογράφος του σταρ κατέγραψε σε βίντεο όλη την συναυλία....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #106 στις: 01/10/08, 21:50 »
αχα... πολύ αξιόπιστη πηγή...

όταν σταματήσουν οι γκρίνιες, φωνάξτε με να σας μιλήσω για το show και όχι για το καμαρίνι της Madonna και αν κάποιος πούλησε 500 ευρω το εισιτήριο.

και καλύτερα να λένε τη γνωμη τους για τη συναυλία όσοι ΗΤΑΝ στο στάδιο και όχι όσοι τα άκουσαν από τις ειδήσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: 01/10/08, 21:52 από Crazy Heart »
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #107 στις: 01/10/08, 22:30 »
Από όλα όσα διάβασα έχω να πω απλά ότι δεν μπορούμε να αμφισβητούμε την αξία μιας madonna επειδή έχει πλέον χάσει λίγο από την φωνή της ή την έχει δει κάπως ή επειδή είχε την τύχη να γίνει η εκλεκτή της showbiz και των media. Δεν ήμουν στην συναυλία, δεν ξέρω αν ο ήχος ήταν χάλια, αν η madonna βαριόταν εκείνο το βράδυ, αν και θεωρώ απαράδεκτο κάτι τέτοιο από έναν καλλιτέχνη που έχει τόσο ακριβή είσοδο αλλά τέλος πάντων μια άσχημη βραδιά δεν μπορεί να υπονομέυσει τόσα χρόνια καριέρας στην οποία ήταν πάντα αυτή που έκανε την διαφορά από την μάζα των ποπ καλλιτεχνών. Στο κάτω κάτω ακόμα και τα boybands των 90's δεν αντέξαν τον ανταγωνισμό που πουλούσαν απλά στα 14χρονα, θα βάλουμε χέρι τώρα στην madonna που είναι τόσα χρόνια στην κορυφή και που μεταξύ μας δεν έχω βρει κανέναν να ψάχνει xxx photo files και που δεν είναι και καμιά θεά. Έχουν περάσει πολύ πιο ωραίες γκόμενες από την pop σκηνή τα τελευταία χρόνια. Και θα συμφωνήσω ότι στην Ελλάδα δεν έχουμε pop παιδεία, αλλά δεν είναι μόνο η pop παιδεία που μας λείπει σε αυτή την χώρα (στον τομέα της μουσικής πάντα).
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος margaritarenia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If I were a train I'd be late...again..
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #108 στις: 01/10/08, 22:35 »
τραγουδισε πλει μπακ? (συγγνωμη αν εχει ειπωθει πιο πριν αλλα δεν διαβασα ολο το θρεντ!) :-\

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #109 στις: 02/10/08, 00:26 »
ήταν LIVE. Playback ηταν μόνο τα backing vocals του Timberlake, Timbaland, Pharell & Kanye West.
Τώρα αν απο τα 20 τραγούδια του set List είπε και 2-3 Playback, ούτε που το κατάλαβα και ούτε που με χαλάει! ήταν όλα άψογα! και η Madonna είχε φοβερή ενέργεια on stage!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #110 στις: 02/10/08, 02:40 »
Ρε crazy heart νταξει εισαι πραγματικα υπερβολικη. Αψογα οχι δεν ηταν. Δεν ξερω ποσο μεγαλη εμπειρια εχεις απο συναυλιες, ποσες και ποιες εχεις δει και με τι κριτηρια το λες αλλα αψογα δεν ηταν. Και οχι δεν ηντα μονο 2-3 τραγουδια playback, ηταν παραπανω, ειδικα στο πρωτο μισο μεχρι να πει το la isla ponita και να ανεβει λιγο το κοινο (γιατι μεχρι τοτε ηταν ΠΑΝΤΕΛΩΣ υποτονικο, οπως αλλωστε και η μαντονα) αν κοιταζες λιγο προσεκτικα εκανε ΚΡΑ οτι ηταν playback.ΟΣο για τα backing vocals δεν ηταν μονο οσον ανεφερες, πολλες γυναικειες φωνες ηταν προηχογραφημενες.

Ειπαμε θεα η μαντονα, αλλα σε καμια περιπτωση αυτο που εδειξε στην τελευταια της συναυλια δεν ηταν ανταξιο της φημης της και των ικανοτητων της.

Ο ηχος τωρα καλος ηταν μονο κοντα στον ηχοληπτη (Γιατι πηγα και στο pitch A και στο pitch B). Και οσο πηγαινες πιο πισω τα πραγματα χειροτερευαν. Οταν ημουν στο τερμα του pitch B δηλαδη πισω πισω και ακουγα απο τα ηχεια που ηταν για τις κερκιδες ο ηχος σου ξυριζε το αυτι δεν ακουγοταν με τιποτα, οσο πιο κοντα πηγαινες στη σκηνη ο ηχος ηταν πιο μουντος και γενικα σε καμια περιπτωη ανταξιος της παραγωγης.

Νταξει οσο και να σου αρεσει η μαντονα και οσο και να ξετρελαθηκες που την ειδες καποια πραγματα ειναι λιγο αντικειμενικα...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #111 στις: 02/10/08, 03:18 »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #112 στις: 02/10/08, 11:42 »
Νταξει οσο και να σου αρεσει η μαντονα και οσο και να ξετρελαθηκες που την ειδες καποια πραγματα ειναι λιγο αντικειμενικα...

δεν μίλησα αντικειμενικά. Μίλησα υποκειμενικά, για το πως μού φάνηκε ΕΜΕΝΑ η συναυλία. Και είμαι υπερβολική γιατί έτσι γίνονται όλοι όταν αναφέρονται στη Madonna, είτε θετικά είτε αρνητικά.

ήμουν εκεί για να απολαύσω τη συναυλία και όχι να τριγυρνάω σε κάθε γωνιά του σταδίου για να δω που ακούγεται καλύτερα ο ήχος. Εκεί που ήμουν ακουγόταν τέλεια - δεν είμαι ειδικός, αλλά έτσι μού φάνηκε. από ότι έχω ακούσει το σκηνικό αυτό θα "λειτουργήσει" καλύτερα σε μικρότερες αρένες παρά σε στάδια και ήδη σε αρκετά shows της Ευρώπης υπήρχαν παράπονα για τον ήχο, αλλά δεν "ενοχλήθηκα" καθόλου από αυτό στην Αθήνα.

Η Madonna είδες καθόλου τι έκανε πάνω στη σκηνή ή το μόνο που σε απασχόλησε ήταν ο ήχος?

επίσης δεν ξέρω αν παρατήρησες, αλλά η Madonna είχε και 2 back up τραγουδίστριες στα αριστερά του σκηνικού, δηλ. τα γυναικεία background vocals ήταν από αυτές.

ο καθένας δικαιούται να έχει μια άποψη και αυτή ήταν η δική μου. Αν δεν συμφωνείς οκ, αλλά μην αμφισβητείς αυτά που λέω.

το σκηνικό λίγες ώρες πριν την έναρξη


προτιμαω αυτο http://www.jeffhowell.org/images/wacken1.jpg

Λιγο off topic αλλα ειναι οντως πιο ωραιο

τότε να βάλω μια φωτό του stage εν ώρα... δράσης ;D

Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #113 στις: 02/10/08, 11:45 »
Και παλι πιο ωραιο ηταν το wacken ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #114 στις: 02/10/08, 12:02 »
Τι φέρανε τα άτομα :o..

Αξίζει κανείς να συγκρίνει το μέγεθος των σκηνικών με το μέγεθος των ανθρώπων της μπάντας.. Εμένα η κιθάρα μου είναι μεγαλύτερη από την 32άρα του σαλονιού.. Στην εικόνα η κιθάρα είναι μια μύγα μπροστά στις γιγαντοοθόνες πίσω.. Καλά δεν μιλάω για τον προτζέκτορα ψηλά δεξιά..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #115 στις: 02/10/08, 12:06 »
μπορεί να είπε τα τραγούδια playback επειδή δεν προλάβαν να εγαταστήσουν τα μιρκόφωνα μέχρι την ώρα της συναυλίας και τα έβαλαν μετά..
ΤΑ ΤΕΛΩΝΕΊΑ ΦΤΑΊΝΕ!!!!


;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #116 στις: 02/10/08, 12:49 »
Pantera έπαιξε αυτή τη φορά; ;D ;D ;D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #117 στις: 02/10/08, 13:12 »
...και μετά είμαι εγώ υπερβολική....

έλεος ρε παιδιά...

τεσπα, δεν έχει σημασία, διότι εγώ πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, οπότε ότι και να γράψετε αυτό δεν αλλάζει! ;D ;D ;D
αν θέλετε να κράξετε, κάντε το, αυτό κάνουν και οι κότες :D
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #118 στις: 02/10/08, 13:23 »
Νταξει οσο και να σου αρεσει η μαντονα και οσο και να ξετρελαθηκες που την ειδες καποια πραγματα ειναι λιγο αντικειμενικα...
Και είμαι υπερβολική γιατί έτσι γίνονται όλοι όταν αναφέρονται στη Madonna, είτε θετικά είτε αρνητικά.
Γιατι γινονται ολοι ετσι οταν αναφερονται στην madonna? Δεν νομιζω οτι εγινα υπερβολικος.


Παράθεση
αλλά δεν "ενοχλήθηκα" καθόλου από αυτό στην Αθήνα.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει επειδη δεν σε ενοχλησε.

Παράθεση
επίσης δεν ξέρω αν παρατήρησες, αλλά η Madonna είχε και 2 back up τραγουδίστριες στα αριστερά του σκηνικού, δηλ. τα γυναικεία background vocals ήταν από αυτές.
Φυσικα και το παρατηρησα και δεν ηταν ολα τα γυναικεια φωνητικα απο αυτες ::)

Παράθεση
ο καθένας δικαιούται να έχει μια άποψη και αυτή ήταν η δική μου. Αν δεν συμφωνείς οκ, αλλά μην αμφισβητείς αυτά που λέω
Φυσικα ο καθενας δικαιουται να εχει μια αποψη, αλλα μπορω και να αμφισβητω αυτα που λες οταν ειναι ανακριβη οπως οτι ο ηχος ηταν τελειος (γιατι δεν ηταν τι να κανουμε τωρα)

Παράθεση
Η Madonna είδες καθόλου τι έκανε πάνω στη σκηνή ή το μόνο που σε απασχόλησε ήταν ο ήχος?
Φυσικα και ειδα, δεν ξερω αν διαβασες ολοκληρα τα ποστ μου ή κολλησες μονο στα αρνητικα. Κατα την γνωμη μου και ειδικ αμεχρι το la isla ponita η μαντοντα ηταν ΠΟΛΥ υποτονικη. Μετα ανεβηκαν καπως τα πραγματα αλλα οχι τρομερα. Οι χορευτες σε γενικες γραμμες ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ αλλα η μαντονα μου εδωσε μια αισθηση παντελως στημενου πραγματος που δεν εκανε τιποτα περα απο το προγραμματισμενο και γενικως ηταν καπως απομακρη.



Παράθεση
αν θέλετε να κράξετε, κάντε το, αυτό κάνουν και οι κότες
Θεςνα πεις οτι ειμαι μια κοτα επειδη λεω την γνωμη μου για μια συναυλια που μου φανηκε μετρια? Δηλαδη εγω πρεπει να πω οτι εσυ εισαι χαζη επειδη ξετρελαθηκες με μια μετρια συναυλια? Εγραψα πουθενα κατι τετοιο? Να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους παρακαλω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #119 στις: 02/10/08, 13:49 »
...και μετά είμαι εγώ υπερβολική....

έλεος ρε παιδιά...

τεσπα, δεν έχει σημασία, διότι εγώ πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, οπότε ότι και να γράψετε αυτό δεν αλλάζει! ;D ;D ;D
αν θέλετε να κράξετε, κάντε το, αυτό κάνουν και οι κότες :D


Πάντως αν αυτό πήγαινε (και) σε μένα, να διευκρινίσω ότι αναφερόμουν σε αυτό:
Για το tribute αυτό (και μόνο) αγαπάμε Madonna! ;D

Κατά τ' άλλα, ο καθένας καταστρέφεται όπως θέλει... :P Αστειεύομαι, χαίρομαι για όσους περάσατε καλά. Αν και δεν μπορώ να μην θυμώνω όταν σκέφτομαι πόσα έβγαλε η Madonna σε μια συναυλία, και πόσα οι υπερμουσικοί Κιουρτσόγλου, Λάντσιας και Lynch που παίζανε τα άντερά τους στο Jazz Festival... >:(

Και κάπου εδώ σταματάω το spamάρισμα. >:D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #120 στις: 02/10/08, 13:59 »
Δεν θέλω να προκαλέσω θύελλα αλλά θεωρώ ότι τραγουδιστής που κάνει συναυλία, και τραγουδάει ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1, 2 τραγούδια playback, δεν σέβεται τους ανθρώπους που πλήρωσαν για να τον δούν να τραγουδάει ΖΩΝΤΑΝΑ.
Αποψή μου, αν τραγούδησε live όλα τα τραγούδια, συγχωρέστε με, απλώς επειδή ακούστηκε ότι έπαιξε playback..

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #121 στις: 02/10/08, 14:04 »
Θεςνα πεις οτι ειμαι μια κοτα επειδη λεω την γνωμη μου για μια συναυλια που μου φανηκε μετρια? Δηλαδη εγω πρεπει να πω οτι εσυ εισαι χαζη επειδη ξετρελαθηκες με μια μετρια συναυλια? Εγραψα πουθενα κατι τετοιο? Να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους παρακαλω.
Κότα θα είσαι αν "κράξεις", όχι αν πεις τη γνώμη σου.

"Μέτρια" συναυλία ήταν κατά τη γνώμη σου.

και όπως είπα παραπάνω στο σημείο που ήμουν ο ήχος ήταν πάρα πολυ καλός (αφού δεν θες να τον χαρακτηρίσω τέλειο). Αυτό λέω να μην αμφισβητείς γιατί δεν ήσουν διπλα μου.

αυτά και τέλος από μένα για αυτό το θέμα. Είπα τις εντυπώσεις μου, δεν χρειάζεται να τραβολογώ άλλο!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/08, 14:06 από Crazy Heart »
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #122 στις: 02/10/08, 14:09 »
Ναι δεν το αμφισβητησα, ειπα οτι σε ορισμενα σημεια κυριως κοντα στον ηχοληπτη ο ηχος ηταν καλος, δυστυχως στην πλειονοτητα του σταδιου ΔΕΝ ηταν.-
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #123 στις: 02/10/08, 14:12 »
Δεν θέλω να προκαλέσω θύελλα αλλά θεωρώ ότι τραγουδιστής που κάνει συναυλία, και τραγουδάει ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1, 2 τραγούδια playback, δεν σέβεται τους ανθρώπους που πλήρωσαν για να τον δούν να τραγουδάει ΖΩΝΤΑΝΑ.
Αποψή μου, αν τραγούδησε live όλα τα τραγούδια, συγχωρέστε με, απλώς επειδή ακούστηκε ότι έπαιξε playback..
+1

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #124 στις: 02/10/08, 14:24 »
Δεν θέλω να προκαλέσω θύελλα αλλά θεωρώ ότι τραγουδιστής που κάνει συναυλία, και τραγουδάει ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1, 2 τραγούδια playback, δεν σέβεται τους ανθρώπους που πλήρωσαν για να τον δούν να τραγουδάει ΖΩΝΤΑΝΑ.
Αποψή μου, αν τραγούδησε live όλα τα τραγούδια, συγχωρέστε με, απλώς επειδή ακούστηκε ότι έπαιξε playback..

Συμφωνώ και εγώ με αυτό αλλά όχι στην περίπτωση της μαντονα... γιατί αυτή είναι περισσότερο σοουγουμαν και όχι τραγουδίστρια... Σκεφτήτε πόσα εισιτήρια θα έκοβε αν έκανε ένα unplugged που θα κάθονταν όλοι σε σκαμπουδάκια και θα είχε μόνο δυο κιθάρες να την συνοδεύουν...

αχα... πολύ αξιόπιστη πηγή...

και καλύτερα να λένε τη γνωμη τους για τη συναυλία όσοι ΗΤΑΝ στο στάδιο και όχι όσοι τα άκουσαν από τις ειδήσεις...

Αν αυτό ήταν για μένα έχω να σου πω πρώτον να διαβάζεις καλύτερα αυτά που γράφουν οι άλλοι πριν απαντήσεις ( δεν είπα ότι άκουσα στις ειδήσεις του σταρ αλλά ότι έμαθα ) και δευτερον ότι ήμουνα στο οακα από τις 14:00 με ελεύθερη πρόσβαση σε όλους τους χώρους και backstage... επίσης έχω επικοινωνία με ανθρώπους της διοργανοτριας και το ότι υπάρχει βιντεοσκοπημένη ολόκληρη η συναυλία από άνθρωπο που δουλεύει σε κανάλι είναι πολύ σοβαρό θέμα γιατί πολύ απλά αν τυχον βγει προς τα έξω θα υπάρξει μεγάλο θέμα αξιοπιστίας και όχι μόνο madonna δεν θα ξαναδούμε αλλά ούτε και robyn  :P ....

ήταν LIVE. Playback ηταν μόνο τα backing vocals του Timberlake, Timbaland, Pharell & Kanye West.
Τώρα αν απο τα 20 τραγούδια του set List είπε και 2-3 Playback, ούτε που το κατάλαβα και ούτε που με χαλάει! ήταν όλα άψογα! και η Madonna είχε φοβερή ενέργεια on stage!

Και εδώ επίσης θα διαφωνήσω γιατί τα live τραγούδια της ήταν 2-3 .... Και όταν λέμε playback εννοούμε και τα τραγούδια τα οποία παίζει η φωνή από πίσω και όποτε θέλει ο τραγουδιστής λέει και καμία λέξη...

Και τέλος είναι δυο εντελώς άσχετα πράγματα η προσωπική ευχαρίστηση και η αντικειμενική ανάλυση...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/10, 01:11
από master of puppets
3 Απαντήσεις
3611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/11, 10:01
από hot_sauce (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
2948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 18:54
από Fourier
0 Απαντήσεις
1448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 23:01
από Βραζίλης
37 Απαντήσεις
13375 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/13, 02:23
από Καθόδιος (φλουτσ)