Αποστολέας Θέμα: ΠΑΟΚ  (Αναγνώστηκε 51368 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #25 στις: 12/10/06, 21:57 »

για να μη πω να αναλαβουν κανονικα και οχι προσωρινα ο σαραφης και οι δικοι του που ειναι μεσα στον παοκ και ξερουν καλυτερα ποια ειναι, αλλα και ποια ηταν η ομαδα οταν επαιζε και αυτος.

Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, ο Σαράφης έχει να κοουτσάρει ομάδα Α' εθνικής από τον Νοέμβριο του 1995. Ο Τουρσουνίδης ήταν ακόμα ταλέντο, δεν είχα πάει ακόμα φαντάρος, η Ντόλυ δεν είχε γεννηθεί, Το ιντερνετ ήταν απλά άγνωστο....

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #26 στις: 13/10/06, 04:11 »
Παράθεση
Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, ο Σαράφης έχει να κοουτσάρει ομάδα Α' εθνικής από τον Νοέμβριο του 1995. Ο Τουρσουνίδης ήταν ακόμα ταλέντο, δεν είχα πάει ακόμα φαντάρος, η Ντόλυ δεν είχε γεννηθεί, Το ιντερνετ ήταν απλά άγνωστο....

και μενα αν δε με απαταει η μνημη μου ο παοκ λεφτα για να φερει αξιο ξενο προπονητη (με εξαιρεση τον μπαγεβιτς) ειχε.... πριν να γεννηθει ο τουρσουνιδης, πριν σκεφτεις ακομα να πας φανταρος, πριν εφευρεθει η λεξη κλωνοποιηση, οταν ακομα ηταν αγνωστα τα κινητα!
Πολυ περισσοτερο τωρα που δεν εχει ουτε χαρτι να σκουπισει το κωλο του! Και αυτο ειναι το βασικο κριτηριο για να παρεις προπονητη. Επομενως ναι, καλος ειναι και ο σαραφης που εχει να κοουτσαρει απ το '21.
Δηλαδη αυτο σημαινει οτι ο σαραφης δεν μπορει να προσφερει στον παοκ; η μηπως προτιμας λυσεις φρινγκερ; γιατι οτι δινεις παιρνεις...
Ας ελπισουμε να ειμαστε τυχεροι και να μας βγει καλο το φρουτο Βουκοτιτς... γιατι μονο στη τυχη ελπιζεις οταν εχεις το γουμενο στη διοικηση και αραχνες στα ταμεια.


Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #27 στις: 14/10/06, 10:52 »
Κι όμως.... πέρασαν αρκετοί, εγνωσμένης αξίας, προπονητές από τον ΠΑΟΚ (Μπέγκστον, Χάαν, Μπλαχίν) ανεξάρτητα του μπάτζετ της ομάδας. Τα οικονομικά του ΠΑΟΚ, πάντα ήταν προβληματικά. Δεν θυμάμαι , αν εξαιρέσω τα πρώτα 2 χρόνια του Μπατατούδη, καμιά περίοδο παχιών αγελάδων.

Τι θέλω να πώ? Δεν άλλαξαν δραματικά πέρσι, τα οικονομικά του ΠΑΟΚ. Πάνω κάτω ήταν πάντα τα ίδια. Αυτό που έχει αλλάξει, είναι η εποχή. Το ύψος του μπάτζετ είναι και ο απόλυτος σχεδόν, οδηγός για την πορεία και την ποιότητα που θα έχει μια ομάδα. Η κατάταξη στον βαθμολογικό πίνακα, είναι ευθέως ανάλογη με τον προυπολογισμό της ομάδας. Οι ελάχιστες και κομητοειδείς εξαιρέσεις το επιβεβαιώνουν αυτό, παγκοσμίως.

Δεδομένης της κατάστασης, οδηγούμαστε με μαθηματικό τρόπο, σε «αριανοποίηση», όπως εύστοχα σημείωσε ένας φίλος,  ;D με καυστική διάθεση για τον συμπολίτη. Όπου αριανοποίηση σημαίνει η βαθμιαία, χρόνια και σταθερή αποδόμηση του όποιου κύρους διαθέτει μια ομάδα ;D.

 Έτσι, δυσκολεύομαι να ρίξω ευθύνες, αφειδώς, σε πρόσωπα, για την οικονομική τους ανεπάρκεια. Για την διαχείριση, ίσως. Αλλά, δεν είναι δική μου δουλειά αυτή.

Τον Βούκοτιτς δεν τον ξέρω. Μακάρι να πετύχει το αδιανόητο. Αλλά αυτό που πραγματικά πικραίνει, είναι ότι έχω φτάσει (και εγώ και άλλοι) σε σημείο, να μην έχουμε καμιά απαίτηση από αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #28 στις: 14/10/06, 14:35 »
αρα συμφωνουμε... δε λεω οτι δε περασαν καλοι προπονητες, λεω οτι ποτε ο παοκ δεν ειχε λεφτα να παρει καλο προπονητη. Μονο ο μπατατουδης εφερε τον μπαγεβιτς και σε συνδιασμο με τις υπολοιπες επιλογες του καταχρεωσε τον παοκ.
εκει που διαφωνω ειναι στα οικονομικα του παοκ. φετος ειναι πολυ διαφορετικα. δεν βγαινει η ομαδα στο ουεφα λογω οικονομικων προβληματων και κοντευει να μη παιξει και στην α εθνικη για τον ιδιο λογο...
Γι αυτο λοιπον υπαρχει ενας λογος παραπανω φετος να μην ξοδευε ο γουμενος εστω και αυτα τα "λιγα" 80.000 ευρω για να παρει εναν φτηνο ξενο προπονητη και να βολευοταν με τον σαραφη, τον μηχαιλιδη και τον ιωσηφιδη που εχει. Και στην τελικη αν δεν ικανοποιησουν τοτε τους αλλαζεις.
Συμφωνω επισης με την εννοια της "αρειανοποιησης" αλλα οχι και με τον ορο. μονη λυση ειναι να απαλλαγει ο παοκ αλλα και ολες οι ομαδες της θεσ/νικης απο τις νοσηρες διοικησεις.

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #29 στις: 14/10/06, 14:42 »
ολες οι διοικησεις ειναι τα ιδια οχι μονο στον παοκ..λαμογια που μας δουλευουν κανονικα.το ελληνικο ποδοσφαιρο δεν θα αλλαξει ποτε φιλε μου οσο υπαρχει ο βαρδινοκοκκαλης και ολοι οι αλλοι.
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #30 στις: 17/10/06, 00:16 »
αρα συμφωνουμε... δε λεω οτι δε περασαν καλοι προπονητες, λεω οτι ποτε ο παοκ δεν ειχε λεφτα να παρει καλο προπονητη. Μονο ο μπατατουδης εφερε τον μπαγεβιτς και σε συνδιασμο με τις υπολοιπες επιλογες του καταχρεωσε τον παοκ.
Βρες μου εσύ πρόεδρο του ΠΑΟΚ, την τελευταία 20ετία που να μην κατηγορήθηκε για διασπάθιση, σπατάλη και κακοδιαχείριση. Αν μη τι άλλο , τα ακουσαν όλοι χοντρά. Ούτε υπουργοί του κράτους δεν έχουν ακούσει τόσα. Πάντα φταίχτης ήταν ο προηγούμενος και σωτήρας ο επόμενος. Αλλά μην μου πεις ότι εμείς ως φίλαθλοι του ΠΑΟΚ κοπτόμεθα τόσο πολύ για την σωστή και χρηστή διαχείριση των οικονομικών της ΠΑΕ, έτσι, επειδή είμαστε δημοκράτες και ανώτεροι άνθρωποι. Μωρέ...ας φέρναν παικταράδες και παίρναν πρωταθλήματα και όλες αυτές οι ευαισθησίες θα πήγαιναν στον βρόντο. Χαλάλι θα λέγαμε. Μέχρι και ήρωα θα τον καναμε τον πρόεδρο, που δεν υπολόγισε τίποτα, μπρος στο καλό της ομάδας. Τρανό παράδειγμα είναι και οι Ολυμπιακοί και οι Αεκτσήδες. Όταν μου φέρνουν εμένα Ντέταρι, Προτάσωφ και Ριβάλντο, κάνω δραματικές εκπτώσεις στις ευαισθησίες μου περί χρηστής διαχείρισης και έντιμου πλουτισμού.
εκει που διαφωνω ειναι στα οικονομικα του παοκ. φετος ειναι πολυ διαφορετικα. δεν βγαινει η ομαδα στο ουεφα λογω οικονομικων προβληματων και κοντευει να μη παιξει και στην α εθνικη για τον ιδιο λογο...
Γι αυτο λοιπον υπαρχει ενας λογος παραπανω φετος να μην ξοδευε ο γουμενος εστω και αυτα τα "λιγα" 80.000 ευρω για να παρει εναν φτηνο ξενο προπονητη και να βολευοταν με τον σαραφη, τον μηχαιλιδη και τον ιωσηφιδη που εχει. Και στην τελικη αν δεν ικανοποιησουν τοτε τους αλλαζεις.Συμφωνω επισης με την εννοια της "αρειανοποιησης" αλλα οχι και με τον ορο. μονη λυση ειναι να απαλλαγει ο παοκ αλλα και ολες οι ομαδες της θεσ/νικης απο τις νοσηρες διοικησεις.
Μακάρι σου λέω εγώ, το πρόβλημα του ΠΑΟΚ να ήταν διαχειριστικό. Και λέω πρόβλημα, γιατί ο ΠΑΟΚ πρέπει να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.  Να χτυπά τίτλους δηλαδή. Σήμερα, για να χτυπήσεις τίτλο χρειάζεσαι πρωτίστως χρήματα, Και μάλιστα πολλά. Οσα ποτέ δεν είχε ο ΠΑΟΚ. Άρα για να συνεχίσει να είναι ο ΠΑΟΚ που ...φανταζόματε, δεν αρκούν η θυρα 4 οι εκδρομές, οι ηρωικοί οπαδοί κα. Χρειάζεται επένδυση πνοής. Τώρα, γιατί αυτή αργεί και αν θα έρθει είναι μεγάλη κουβέντα, που μπορούμε βέβαια να την κάνουμε κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #31 στις: 17/10/06, 12:19 »
φιλε geosim δε καταλαβαινω αν διαφωνεις σε κατι... κανεις παραθεσεις σε δικα μου λογια αλλα αυτα που γραφεις απο κατω ειναι μεν σωστα, αλλα και πολυ γενικευμενα σε σχεση με αυτα που σου λεω... ειναι δηλ περισσοτερο παραθεση αποψεων... για να τελειωνουμε παντως, το ζουμι ειναι οτι πρεπει να αλλαξουν τα δεδομενα για να δουμε τον παοκ εκει που θα θελαμε. (οπως ειπε και ο μογλης απο πανω :) ) μακαρι να αλλαξει λιγο το σκηνικο γιατι εχει γινει εξουθενωτικο...

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #32 στις: 17/10/06, 12:37 »
Μα... ζητούμενο νομίζω ειναι η παράθεση απόψεων. Και εγω δεν καταλαβαίνω με τη σειρά μου ??? Τι είναι το θέμα? αστυνομική υπόθεση που πρέπει να κλείσει και να μπει στο αρχείο? Ελεύθερα λέει ο καθένας ότι πιστευει και χωρίς αφορμή μάλιστα. Η παραθέσεις που κάνω στα γραπτά σου έχουν περισσότερη βάση εννοιολογικής συνέχειας παρά διαφωνίας. Αν προκύψει τέτοια (διαφωνία), τόσο το καλύτερο για τα επιχειρήματα του καθενός
Αυτά τα απλά.
 

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #33 στις: 17/10/06, 21:43 »
οκ :) απλα ο γραπτος λογος καμια φορα ειναι περιεργος...

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #34 στις: 12/12/06, 01:59 »
ειδε κανεις το παοκ-αρης; περα απ το αποτελεσμα τι ματσαρα ηταν αυτη ρε παιδια...

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #35 στις: 12/12/06, 02:56 »
Eυτυχως σε αντιθεση με το δραμα της Τουμπας...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #36 στις: 12/12/06, 10:36 »
Eυτυχως σε αντιθεση με το δραμα της Τουμπας...

φιλε εφυγα απο τη τουμπα χαλια μες τα νευρα και πηγα στο παλατακι και ανοιξε η καρδια μου! σαν να εβλεπα ματς του 80! μακαρι να αρχισουν να γινονται παλι τετοια ματς στη θεσσαλονικη... σημερα 8.15 με τη ρεαλ μαδριτης στο παλατακι

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #37 στις: 14/12/06, 18:19 »
E και; Τι με τη Ρεαλ; Τον ηπιαμε!!!
Ενταξει ομως δεν ειμαι αχαριστος, και δεν ασχολουμαι πολυ με μπασκετ, και ενταξει τωρα Ρεαλ ειναι αυτη, εμεις ειχαμε 2 μερες να παιξουμε τι να περιμενουμε;!!! ;)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #38 στις: 15/12/06, 00:16 »
ακριβως, μην εισαι αχαριστος... δε μειωνει την αξια του κυριακατικου ματς. ;)

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #39 στις: 17/01/07, 14:48 »


Τέτοια φέιγ-βολάν κυκλοφορούν τις τελευταίες ημέρες στους δρόμους της Θεσ/κης...
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους οπαδούς του ΠΑΟΚ, που αποδεικνύουν για μια ακόμη φορά το "απέραντο" ήθος τους, την αγάπη για την ομάδα τους κ κυρίως το πόσο απαλλαγμένοι από μίση κ πάθη είναι...
Αυτή η ομάδα με αυτούς τους οπαδούς καλά κάνει κ είναι εκεί που είναι...
Κ πιο κάτω εύχομαι...

The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #40 στις: 17/01/07, 14:59 »
Αντι να κανει προσφυγη οπως ο ΠΑΟΚΑΡΑΣ Οκκας και να βαλει σε τεραστιο χουνερι τον ΠΑΟΚ(αν το εκανε ο Παοκ δεν θα επαιζε Α εθνικη) χαρισε τοσα δεδουλευμενα  και χαρισε και στο Παοκ 1.8 εκ ευρω+3 παικτες...

Αλλα βεβαια Λαγος,προδοτης κοκ...Καλα να παθουν μακαρι να τους ριξει 3 μπαλακια και να τα πανηγυρισει και εξαλλα το παληκαρι...Οσο για τους οπαδους τους ΠΑΟΚ οπως παντα...Μια ζωη κομπλεξισμος,στρουθοκαμηλισμος και η Αθηνα φταιει για τα παντα... >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #41 στις: 17/01/07, 19:59 »
2-0 το ματς στο ημίχρονο...
Ο ΠΑΟΚ, εμφανώς καλύτερος, μάλλον θα επικρατήσει εύκολα!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #42 στις: 17/01/07, 21:32 »
prwta ap ola ey8imh de xreiazetai na bgazeis kai sy komple3ismous me ayta pou les. diafwnw me tin antidrash kapoiwn kata tou salpiggidh alla den skeftontai oloi oi opadoi tou paok etsi, oute xreiazetai na les na paei xeirotera h omada epeidh se ekneurizoun merikoi. telika den htan toso eykolh h epikrathsh giati o paok frontise gia allh mia fora na mh kratisei th kalh tou apodosh. sorry gia ta greeklish alla grafw apo netcafe ths germanias.

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #43 στις: 18/01/07, 02:35 »
Φίλε Δημήτρη,

Άσχετα με το αν είμαι ή όχι ΠΑΟ (που είμαι), επειδή σχεδόν ΟΛΟΙ οι φίλοι μου είναι παοκτσήδες, έχω μια ιδιάιτερη σχέση με τον ΠΑΟΚ...
Έχω πάει στην Τούμπα για ματς,με τον σύνδεσμο να φανταστείς, απ'όταν ήμουν λύκειο ακόμα.
Γι'αυτό αυτές οι ενέργειες με εκνευρίζουν αφάνταστα...
Δεν είναι δυνατόν 10 ΑΜΥΑΛΑ ΖΩΑ που διοικούν τους συνδέσμους να χαντακώνουν έτσι την εικόνα μιας ομάδας.
Δηλαδή αυτοί είναι οι περίφημοι οπαδοί του ΠΑΟΚ;
Αν ναι, να τους χαίρεστε.

ΥΓ1:Όταν το καλοκαίρι ο Σαλπιγγίδης έφυγε κ χάρισε όλα τα δεδουλευμένα, σώζοντας τη χρονιά για τον ΠΑΟΚ, τότε ήταν καλός προδότης. Τώρα που ξεχάστηκε αυτό, έγινε κοντός προδότης.
ΥΓ2:Δεν βγάζω χολή, ούτε απωθημένα.Κριτικάρω το γεγονός σαν γεγονός.

« Τελευταία τροποποίηση: 18/01/07, 02:37 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #44 στις: 18/01/07, 12:11 »
τωρα πλεον δεν εχει νοημα να απαντησω κατι για τα ματια του κοσμου... τα ειπαμε απ το μσν και βγαλαμε την ακρη μας...
η διαφωνια μου ηταν για το σχολιο που ειπες πανω στα νευρα σου να παει χαλια η ομαδα γιατι αυτο της αξιζει. παρεξηγηση λυθηκε...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #45 στις: 18/01/07, 12:41 »
Το ματς όπως πήγε έπρεπε να λήξει ισόπαλο. Είχαν οι ομάδες από ένα καλό ημίχρονο. Λάθη του επόπτη έγιναν βέβαια στα 2 γκολ του Πάοκ αλλά το αποτέλεσμα μετράει.

Οσον αφορά τον Σαλπιγγίδη, οι οπαδοί που τα έκαναν αυτά θα τους χαρακτηρίσω απλά αχάριστους και το σταματάω εδώ.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #46 στις: 18/01/07, 21:53 »
Λάθη του επόπτη έγιναν βέβαια στα 2 γκολ του Πάοκ αλλά το αποτέλεσμα μετράει.


αυτα τα περι αποτελεσματος μετραει οι βορειοι τα σκεφτονται οταν ευνοουνται.μετα το ματς ολυμπιακου-αρη οι φυλλαδες πανω γραφανε επι μια βδομαδα για το κατεστημενο της αθηνας και της σουπερ λιγκα γιατι δεν δοθηκε μια κοκκινη στον γεωργατο.τωρα τουμπεκι και η παοκαρα που πατησε τους λαγους στο πρωτο ημιχρονο.για αυτο και εχει ταριφα την κυριακη(ολυμπιακος ειμαι)και μετα γουσταρω να βλεπω τον τραπεζανιδη  και ολους τους αλλους κομπλεξικους της ετ-3.περαστικα τους...

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #47 στις: 19/01/07, 10:30 »
Κάνεις μνεία για το τί γράφουν οι αθλητικές εφημερίδες. Και δυσανασχετείς για την πόρωση τους. Μαζί σου είμαι και συμφωνώ. Αλλά γιατί νιώθεις την ανάγκη να τις ξεχωρίζεις σε βόρειες? Έχει γεωγραφία το κόμπλεξ?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #48 στις: 19/01/07, 14:41 »
κοιτα φιλε κομπλεξ υπαρχει παντου αλλα στη θεσσαλονικη εχουν ξεφυγει τα πραγματα.στα εξωφυλλα των εφημεριδων δεν υπαρχει τιποτα για ομαδες απο αλλες πολεις.ειναι να γελας...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΟΚ
« Απάντηση #49 στις: 19/01/07, 15:06 »
κοιτα φιλε κομπλεξ υπαρχει παντου αλλα στη θεσσαλονικη εχουν ξεφυγει τα πραγματα.στα εξωφυλλα των εφημεριδων δεν υπαρχει τιποτα για ομαδες απο αλλες πολεις.ειναι να γελας...

Ενώ στον "Πρωταθλητή","Derby","Αθλητική Ηχώ" κοκ. τί να σου πω, σελίδες ολόκληρες για τις ομάδες της Θεσ/κης...

Φίλε μου έχεις δίκιο δεν υπάρχει κατεστημένο των Αθηνών, όμως δεν συμφωνείς ότι τα περασμένα χρόνια επικρατούσε μια αδιάφανη κατάσταση(βλέπε σκάνδαλο Κοσκωτά);Δημιουργήθηκε στον βορρά το "αίσθημα" της παράγκας κ τώρα άντε να φύγει...

Επίσης ο Κόκκαλης κ ο Βαρδινογιάννης δεν είναι αγγελάκια.
Γι'αυτό ο κόσμος εδώ δυσανασχετεί (κακώς όπως λες κ συμφωνώ) γιατί δεν βρίσκονται επενδυτές να χρηματοδοτήσουν ομάδες με στόχους χαμένους από χέρι μέσα στα γραφεία (κ όχι μέσα στα γήπεδα),στις παράνομες συμφωνίες με διαιτητές κοκ...

Κ επειδή το δίκαιο πρέπει να αποδίδεται εκεί όπου υπάρχει, παραθέτω τα εξής από το supersport:

Με στόχο να σπάσει το αήττητο της Σκόντα Ξάνθης στα Πηγάδια αλλά και τη δική του αρνητική παράδοση τα τελευταία τρία χρόνια, ο Παναθηναϊκός έφτασε το απόγευμα της Παρασκευής στην ακριτική πόλη, όπου έτυχε θερμής υποδοχής από περίπου 40 οπαδούς του. Μεταξύ αυτών που τον υποδέχτηκαν και δύο νεαροί οπαδοί του ΠΑΟΚ, που ζήτησαν συγνώμη από τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη, για τα όσα διαδραματίστηκαν την Τετάρτη στην Τούμπα, τονίζοντας του πως δεν είναι όλοι οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, ίδιοι...

Οπότε φίλε DHMHTROS αποδείχτηκε 100% ότι είχες δίκιο...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/01/07, 21:18 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!