Αποστολέας Θέμα: Επιλογή Πετάλι Reverb  (Αναγνώστηκε 8052 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Επιλογή Πετάλι Reverb
« στις: 01/02/12, 23:36 »
Καταρχήν καλό μήνα σε όλους.


Αρχικά, παίζω με έναν ενισχυτή blackstar HT-5 combo σε μια καμπίνα marshall 1922, και ως γνωστό ο ΗΤ-5 δεν έχει reverb (η ατυχία που τώρα κυκλοφορεί ο ΗΤ-5R). Μέσα στις γενικότερες μουσικές αναζητήσεις μου είναι ένα πετάλι reverb. Και τώρα το ερώτημα που έρχεται:
Σε συνάρτηση με τον υπάρχων εξοπλισμό θα ήθελα τη γνώμη σας - αν αξίζει και μέχρι πόσα χρήματα - ή τι είδους reverb θα μπορούσα να επενδύσω.
Δεν ξέρω πόσο κατάφερα να σας μπερδέψω, αλλά ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #1 στις: 02/02/12, 01:53 »
Eπειδή απ' ό,τι καταλαβαίνω δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά χρήματα, θα πρότεινα το Behringer RV600. Είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του και εξαιρετικά ευέλικτο, με καμιά δεκαριά διαφορετικούς τύπους reverb. Αν μπορείς να ανέβεις λίγο παραπάνω, καλές επιλογές είναι το Marshall Reflector RF-1 και το Biyang Tri Reverb RV-10, που όμως μάλλον δεν θα το βρεις πουθενά αλλού εκτός από το ebay.

Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #2 στις: 02/02/12, 10:03 »
Θα συμφωνησω με τον Απόλλων και φυσικά αν θες να δώσεις παραπάνω χρήματα σου προτείνω αυτό με 1000.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #3 στις: 02/02/12, 11:57 »
Αν δεν τίθεται θέμα χρημάτων μεταξύ 150 και 200€ προσωπικά για άψογο Reverb θα έπαιρνα αβλεπί το Electro Harmonix Cathedral. Απίθανης ποιότητας reverb, και πολύ ευέλικτο πετάλι, έχει και ένα mode για Delay σαν επιπλέον λειτουργία.
Παραλίγο να το παραγείλω κάποια στιγμή αλλά τελικά προχώρησα με το Timefactor και καλύφθηκε από εκεί το θέμα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #4 στις: 02/02/12, 21:59 »
Αν δεν τίθεται θέμα χρημάτων μεταξύ 150 και 200€ προσωπικά για άψογο Reverb θα έπαιρνα αβλεπί το Electro Harmonix Cathedral. Απίθανης ποιότητας reverb, και πολύ ευέλικτο πετάλι, έχει και ένα mode για Delay σαν επιπλέον λειτουργία.
Παραλίγο να το παραγείλω κάποια στιγμή αλλά τελικά προχώρησα με το Timefactor και καλύφθηκε από εκεί το θέμα.


Πράγματι εξαιρετικό πετάλι, η τιμή του όμως είναι λίγο αλμυρή (180 Ευρώ περίπου από DV247 και Thomann).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #5 στις: 02/02/12, 22:40 »
Σίγουρα ευχαριστώ για τις ως τώρα επιλογές που μου έχετε προτείνει, αλλά ομολογώ πως άρχισα πραγματικά να μπερδέυομαι.
Τώρα όσον αφορα το κόστος δεν θα έλεγα πως είναι το άκρως απαγορετυικό κομμάτι απλά για να είμαι ειλικρινής στο μυαλό μου είχα κάτι se digitech hardwire RV-7 ή boss rv-5 ή σε περίπτωση που έβρισκα κάτι μεταχειρισμένο σε ΗΤ-reverb ή Τ-REX room mate. Από εκεί και πέρα απλά θα ήθελα να μάθω ποια μπορεί να είναι η επίλογή που μπορεί να εναρμονίζεται με τον εξοπλισμό μου και ίσως η best value for money αντίστοιχα (τα πετάλια που χρησιμοποιώ ήδη είναι Digidelay,boss GE-7, VOX duel overdrive, Crybaby GCB95).

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #6 στις: 03/02/12, 00:19 »
Δεν ξέρω γιατί μπερδεύεσαι. Σού προτάθηκαν μόλις 4-5 πετάλια που καλύπτουν ένα αρκετά μεγάλο εύρος δυνατοτήτων και τιμών. Λογικό είναι ότι δεν θα υπάρχει συμφωνία απόψεων σε ότι αφορά το καλύτερο reverb, ακόμα και αν το περιορίσουμε σε μια συγκεκριμένη κατηγορία τιμής, πολύ δε περισσότερο για να σού πούμε ποιό θα ταιριάζει καλύτερα με τον εξοπλισμό σου. Αυτό είναι ένα δύσκολο ερώτημα και εν πολλοίς θέμα προσωπικού γούστου.

Πέρα από αυτό, τα πετάλια που σού πρότεινα είναι χαμηλού κόστους και θεωρώ ότι προσφέρουν σίγουρα καλό value for money. Για να είμαι ειλικρινής όμως, αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις τα 140-150 Ευρώ που κοστίζει το Hardwire και το Boss RV-5, καλύτερα να βάλεις άλλα 30 και να πάρεις το Cathedral που σού πρότεινε ο adr1anos και που κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο και από τα δύο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #7 στις: 03/02/12, 08:30 »
Τα λαμπάτα reverb προσφέρουν κάτι παραπάνω?
Ισχύει κάτι αντίστοιχο όπως με τις διφοροποιήσεις των ενισχυτών?
Είναι επισκευάσιμα?
Και γενικά αξίζει τον κόπο αν βρω κάτι σε μεταχειρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #8 στις: 03/02/12, 08:45 »
Το hardwire που σκέφτεσαι είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλή επιλογή. Το έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Πολύ ωραίοι (lexicon) αλγόριθμοι, true bypass, γερή κατασκευή και απολύτως αθόρυβο.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #9 στις: 03/02/12, 09:24 »
Τα λαμπάτα reverb προσφέρουν κάτι παραπάνω?
Ισχύει κάτι αντίστοιχο όπως με τις διφοροποιήσεις των ενισχυτών?
Είναι επισκευάσιμα?
Και γενικά αξίζει τον κόπο αν βρω κάτι σε μεταχειρισμένο.

Προσωπικά πιστεύω ότι λαμπάτα πετάλια που δεν κάνουν κάποιου είδους overdrive δεν αξίζουν συνήθως τα επιπλέον λεφτά, εκτός αν είναι κάτι πραγματικά ιδιαίτερο.

Τις λυχνίες τις προτιμούμε για τον ξεχωριστό τρόπο που παράγουν distortion. Εάν μιλάμε για καθαρά σήματα όπως το reverb, εγώ τουλάχιστον δεν θα έδινα επιπλέον χρήματα για μία δουλειά που ένα καλής ποιότητας OpAmp κάνει εξίσου καλά ακόμα και καλύτερα από την λάμπα.

Επιπλέον πολλά λαμπάτα πετάλια, για να κρατήσουν το γόητρο της λυχνίας αλλά να γλυτώσουν κατασκευαστικό κόστος, λειτουργούν την λάμπα σε χαμηλές τάσεις, που δεν ανταποκρίνονται στο πλήρες εύρος της λειτουργικότητας τους, αλλά από τροφοδοσία είναι πολύ πιο φθηνές.

Αν θέλετε να δείτε τι σημαίνει πραγματικά σωστό λαμπάτο πετάλι, με σχεδιασμό και έμφαση στην απόλυτη ποιότητα (και πόσο κοστίζουν βέβαια) δείτε αυτό: http://proguitarshop.com/effectrode-tube-drive-overdrive.html
(Σημειωτέον, δεν το έχει ούτε ο Thomann ούτε το DV.. )

Όχι, δεν είναι εύκολα επισκευάσιμα, ειδικά όταν λειτουργούν στις σωστές υψηλές τάσεις.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #10 στις: 03/02/12, 10:57 »
Eγώ θα έλεγα ότι, ακόμα και προκειμένου για overdrive πετάλι, δεν είμαι σίγουρος ότι λαμπάτο σημαίνει απαραίτητα και καλύτερο. To Blackstar HT Drive π.χ. μού είχε φανεί αρκετά καλό ενώ άλλα λαμπάτα πετάλια όπως τα Vox Cooltron ή το Behringer VT999 δεν μπορώ να πώ ότι μού άφησαν ιδιαίτερα καλές εντυπώσεις. Ίσως αυτά που ανέφερε ο adr1anos σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας της λάμπας σε πιο φτηνά πετάλια να εξηγούν σε κάποιο βαθμό γιατί συμβαίνει αυτό.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #11 στις: 03/02/12, 18:26 »
Ομολογώ πως όλα όσα μου είπατε ήταν αρκετά χρήσιμα και σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #12 στις: 28/04/12, 04:12 »
για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, ποια ειναι η γνωμη σας για το t.c electonix hall of fame...
το ακουσα και μου αρεσε πολυ απλως θεωρω οτι εχει πολλα ειδη reverb και δεν ξερω κατα ποσο το καθε ενα απο αυτα κανει καλη δουλεια.
δεν ειχα ευκαιρια να το ψαξω παρα πολυ
το εχει δοκιμασει κανεις?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #13 στις: 28/04/12, 15:36 »
για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, ποια ειναι η γνωμη σας για το t.c electonix hall of fame...
το ακουσα και μου αρεσε πολυ απλως θεωρω οτι εχει πολλα ειδη reverb και δεν ξερω κατα ποσο το καθε ενα απο αυτα κανει καλη δουλεια.
δεν ειχα ευκαιρια να το ψαξω παρα πολυ
το εχει δοκιμασει κανεις?


Πολύ καλό και ευέλικτο. Επίσης έχει την λειτουργία TonePrint με την οποία μπορείς να βάλεις μέσω usb άλλους τύπους reverb που έχουν "δημιουργήσει" άλλοι σπουδαίοι καλλιτέχνες.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #14 στις: 28/04/12, 16:39 »
το ειδα αυτο και στο site αλλα δεν το εψαξα για να δω πως μπορω να κανω download.θα παω να το ξαναδοκιμασω πιο σοβαρα αυτη τη φορα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #15 στις: 28/04/12, 19:41 »
το ειδα αυτο και στο site αλλα δεν το εψαξα για να δω πως μπορω να κανω download.θα παω να το ξαναδοκιμασω πιο σοβαρα αυτη τη φορα


Αν δεις για κάφε εφέ που ονομάζει αν πατήσεις πάνω του κλικ σου βγάζει διάφορες πληροφορίες και στα περισσότερα έχει review από τους καλλιτέχνες που έφτιαξαν το εφέ.


Το πετάλι διαθέτει υποδοχή USB δίπλα από την υποδοχή τροφοδοσίας για να το συνδέεις στον υπολογιστή και να περνάς το TonePrint.


Επίσης αν θυμάμαι καλά μπορείς να δημιουργήσεις και εσύ δικό σου effect πράγμα που σημαίνει οτί δεν έχει και πολλούς περιορισμούς σε αυτά που θες να κάνεις.


Ήταν να το πάρω και 'γω αλλά ο μόνος λόγος που δεν το πήρα ήταν επειδή δεν βρήκα να έχει επιλογή για Octo Effect (όπως του Line 6 Verbzilla) πράγμα που το χρειαζόμουν πολύ...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #16 στις: 28/04/12, 20:28 »
Απ' ό,τι θυμάμαι από μια σύντομη δοκιμή, μερικά από τα reverb μου φάνηκαν πολύ καλά. Tα Hall, Plate και Tile ειδικά μού άρεσαν πολύ, τα Ambience και Room ήταν απλώς καλά ενώ το Spring το βρήκα επαρκές αλλά μάλλον μέτριο. Ως συνήθως σε ένα πετάλι που έχει καμιά δεκαριά reverb, δεν είναι δυνατόν να σού αρέσουν όλα. Πάντως το Tone Print είναι ένα χαρακτηριστικό που δίνει άλλες δυνατότητες στο πετάλι. Βέβαια θα μπορούσαν να έχουν περισσότερες μνήμες για patches, αλλά ακόμα κι έτσι είναι ενδιαφέρον.

Αν δεις για κάφε εφέ που ονομάζει αν πατήσεις πάνω του κλικ σου βγάζει διάφορες πληροφορίες και στα περισσότερα έχει review από τους καλλιτέχνες που έφτιαξαν το εφέ.

Aν φτιάχνει και καφέ, θα το πάρω οπωσδήποτε... :P
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #17 στις: 29/04/12, 00:35 »
εχει κανεις να προτείνει κατι αλλο (σαν ιδεα εστω) στα ιδια περιπου λεφτα ?
εγω πηρα καφετερια ;D :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #18 στις: 29/04/12, 01:11 »
Aν θέλεις κάτι πιο φτηνό, μια καλή επιλογή είναι το Marshal Reflector RF-1. Στα ίδια περίπου λεφτά με το Hall of Fame είναι το Hardwire RV-7 και το Line 6 Verbzilla, ενώ αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω χρήματα, ένα από τα καλύτερα reverb που κυκλοφορούν είναι το ElectroHarmonix Cathedral.

Eπίσης με τα ίδια περίπου λεφτά μπορείς να βρεις την Nescafe Dolce Gusto... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/12, 01:14 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #19 στις: 29/04/12, 01:42 »
απολλων γιατι εχω την εντύπωση πως το cathedral ειναι εξαιρετικα δυσχρηστο? ισχυει αυτο?δεν ξερω γιατι μου εχει "καρφωθει" αυτη η ιδεα.ισως γιατι απο την EHX εχω το memory man with hazarai και το θεωρω και αυτο "δυσκολο" πεταλι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #20 στις: 29/04/12, 02:00 »
κάθε*


Αμέσως να με φάτε!!!  ;D


Είναι αυτό που λέμε "μόνο φραπέ δεν κάνει"... Εεεε αυτό κάνει...  :P


ontopic: για το EH Cathedral είναι φανταστικό. Αν θες να επενδύσεις τόσα λεφτά είναι από τις καλύτερες λύσεις πιστεύω...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #21 στις: 29/04/12, 02:04 »
για να δωσω και μια πααααρα πολυ σημαντική πληροφορία.....θελω να το χρησιμοποιήσω για post rock ηχους :o
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #22 στις: 29/04/12, 02:12 »
Το Cathedral το έχω δοκιμάσει σε κατάστημα, δεν το είχα ποτέ. Είναι λίγο πιο περίπλοκο από άλλα πετάλια γιατί έχει πολλές ρυθμίσεις. Προσωπικά θα προτιμούσα ίσως κάτι όπως το Reflector που έχει 5-6 reverb με μόνο 3 παραμέτρους (δεν χρειάζομαι παραπάνω) ή ακόμα και το T-Rex Tonebug που έχει μόνο δύο (αλλά εξαιρετικούς) τύπους reverb και δύο παραμέτρους. Αυτό όμως είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Πάντως δεν θα χαρακτήριζα απαραίτητα "δύσχρηστο" το Cathedral, ούτε κανένα άλλο reverb, ακόμα και αν επέλεγα κάτι πιο απλό. Και αν θέλεις πολλούς τύπους reverb με πλήρη παραμετροποίηση και presets, μάλλον είναι η ιδανική λύση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #23 στις: 29/04/12, 12:13 »
και εγω δεν θελω κατι με παρα πολλες ρυθμισεις απλως ποσταρα για το T.C γιατι μονο αυτο ακουσα και μ αρεσε(παρα το γεγονος οτι εχει πολλα ειδη reverb για τα γουστα μου).θα κανω μια γυρα στα μαγαζια να δω τι αλλο θα ακουσω ;D παντως σε ευχαριστω παρα πολυ απολλων
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Πετάλι Reverb
« Απάντηση #24 στις: 29/04/12, 13:18 »
Kανένα πρόβλημα. Πάντως αντικειμενικά το Hall of Fame είναι ένα πολύ καλό πετάλι. Απλά το spring reverb του δεν μού φάνηκε τόσο καλό όσο κάποια άλλα π.χ. το Cathedral ή το Τonebug.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Reverb combination ????

Ξεκίνησε από IxNiLaTiS Εφέ

1 Απαντήσεις
2675 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/08, 16:22
από Johnie Darko
19 Απαντήσεις
7533 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/09, 20:04
από delus
11 Απαντήσεις
5917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 00:22
από studio54
Reverb - Delay σε ένα?

Ξεκίνησε από gers Εφέ

17 Απαντήσεις
6107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 19:56
από Evangelos 123
Fender Super Reverb

Ξεκίνησε από Panos the Greek « 1 2 » Ενισχυτές

40 Απαντήσεις
13770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/09, 18:20
από Panos the Greek
11 Απαντήσεις
3792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/09, 22:23
από Panos the Greek
7 Απαντήσεις
3975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/09, 19:48
από Jezus
76 Απαντήσεις
24464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 19:30
από Μητσάκος
reverb πεταλι!

Ξεκίνησε από Ddarkkor Εφέ

8 Απαντήσεις
3347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/10, 14:26
από adr1anos
10 Απαντήσεις
4267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 01:35
από adr1anos