Αποστολέας Θέμα: Τροφοδότηση του pedalboard μου και ερωτήσεις...  (Αναγνώστηκε 7256 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά!


Γράφω έχοντας ψάξει μερικά πράγματα και με αρκετές σκέψεις στο κεφάλι μου που, πριν προχωρήσω, ζητάω απαντήσεις και πληροφορίες γι'αυτό και δημιουργώ αυτό το θέμα ώστε να συζητήσουμε και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω να το μεταδώσει...


Η ουσία είναι πως ψάχνω τροφοδοτικό, γιατί το γύρισα από την Tonelab SE σε pedalboard και σιγά σιγά το αναπτύσσω, (θα ανεβάσω και φωτογραφίες στο αντίστοιχο θέμα κάποια στιγμή!) γιατί πλέον, με τα πετάλια που έχω, παίρνω αρκετό θόρυβο τροφοδοτώντας τα με το 1spot.


Τα πετάλια, προς το παρόν, είναι τα:


-Korg Pitchblack Poly (κουρδιστήρι)
-Vox V847 (wah)
-Marshall Jackhammer (Crunch/Disto)
-EHX LPB-1 (Booster)
-EHX Holy Grail Plus (Reverb)


Ψάχνω τροφοδοτικό εώς 100-120Ε για αρχή. Δοκίμασα το T-Rex Fuel Tank Junior αλλά δεν μπορούσε να τροφοδοτήσει το Reverb γιατί χρειάζεται 200mA και το T-Rex δίνει 120mA σε κάθε έξοδο. Ο μεγάλος αδερφός του κοστολογείται γύρω στα 160Ε στο μαγαζί που το δοκίμασα (135Ε στον Θωμά) αλλά ΔΕΝ έχει isolated εξόδους και γι'αυτό το αποκλείω γιατί έτσι δεν θα εξαλειφθούν τυχόντα προβλήματα θορύβου, σωστά?


Και έρχομαι στο θέμα που με έχει βάλει στις περισσότερες σκέψεις τις τελευταίες μέρες.


Αυτό:


http://www.thomann.de/gr/pedaltrain_volto.htm


Ουσιαστικά είναι μια μπαταρία των 2000mA που μπορείς να βάλεις τα πετάλια σου με daisy chain στις εξόδους της.


Η εταιρεία, όσον αφορά τη διάρκεια, δηλώνει τα εξής:

"1-5 pedals = 36 hours
6-10 pedals = 18 hours
11+ = 9 hours
Of course all this varies with total mA current draw"


Εμένα μου αρκεί να κρατάει άνετα μια 3ωρη πρόβα ή τέλος πάντων όλη τη διαδικασία ενός live (στήσιμο, soundcheck, live + τα οποιαδήποτε κενά).
Θεωρητικά, αφού είναι μπαταρία, αυτό από μόνο του εξαλείφει οποιοδήποτε θέμα θορύβου.


Κάτι που θα ήθελα να μου απαντήσει ένας σχετικός με τα ηλεκτρονικά,ώστε να μπορώ να κάνω και τους υπολογισμούς μου,είναι:
Όταν ένα πετάλι λέει πως έχει κατανάλωση 200mA αυτό, ως προς την ωριαία κατανάλωση, τι σημαίνει? Πόσα mA θα τραβήξει από το Volto σε μια ώρα?


Αυτά. Οποιεσδήποτε σκέψεις ή απαντήσεις στις απορίες μου, φυσικά, ευπρόσδεκτες!


Να είστε καλά

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Δεν λέει κάπου πόσα μιλιαμπερώρια (mAh)χωρητικότητα έχει οπότε δεν μπορούμε να συμπεράνουμε. Τα 2000 mA που λέει είναι μονάδα ρεύματος και όχι φορτίου άρα μας λέει πόσο μάξιμουμ ρεύμα μπορεί να δίνει αλλά όχι για πόση ώρα. Αν τώρα είναι typo και εννοούν 2000 mAh τότε απλά διαιρείς με τα συνολικά mA που θα τραβάνε τα πετάλια σου και το αποτέλεσμα θα είναι οι ώρες που ψάχνεις.


Γενικά ακούγεται πολύ καλό αλλά στην πράξη έχω διαβάσει αρκετά παράπονα. Δεν είμαι επίσης σίγουρος αν όντως ξενοιάζεις από θορύβους ακόμα κι αν βάζεις περίεργα ψηφιακά μαζί με περίεργα αναλογικά στην ίδια γραμμή.


Στην περίπτωσή σου νομίζω ότι ο ένοχος είναι το holy grail το οποίο είναι παρομοιωδώς δύστροπο στη συνύπαρξη και μοίρασμα ρεύματος με άλλα πετάλια.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Μετά τις πρώτες 3-4 σελίδες αρχίζει και έχει πολύ ενδιαφέρον εδώ
http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=1209076


Η γνώμη μου είναι προς το "ασ'το καλύτερα"

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Προσωπικά, είμαι τελείως κατά της συγκεκριμένης λύσης, και το λέει ένας άνθρωπος με 5-6 ακριβούς φορτιστές, οι 2 με μικροεπεξεργαστές, με κάθε είδους powerbank, για πετάλια, για τηλεκατευθυνόμενα, για κάμερες, για τα πάντα.

Θα μπορούσα να αναφέρω πολλούς λόγους, ο κυριότερος είναι ότι με το πρώτο πετάλι που θα πάρεις που θα έχει επεξεργαστή, θα έχει γονατίσει και θα έχεις βρεθεί να έχεις πετάξει 100€.

Για να καταλάβεις πόσο υπερτιμημένη μαπα είναι η λύση αυτή, δες ένα τροφοδοτικό/powerbank (έχω δύο τέτοια..) που βγάζει όχι μόνο 9v αλλά και 5v και 12v και έχει χωρητικότητα τετραπλάσια (!!!) με το 1/3 των χρημάτων (!!!):

http://www.ebay.com/itm/161429658261?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

..ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν το χρησιμοποιώ με το PB μου.

Πάρε ένα καλό τροφοδοτικό όπως το Chameleon, θα έχεις τα πάντα για ότι πάρεις τώρα και στο μέλλον, και ξεχνάς το θέμα τροφοδοτικό τελείως.
..και όποιο δύστροπο πετάλι σου προκύψει, το δουλεύεις με ΜΙΑ μπαταρία και τελείωσες.

Κάπου έγραψα σχετικά, εδώ είναι:
Απ: Το μεγαλο θεμα των Power Supplies!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/15, 00:45 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Έκανα πρόσφατα μια παρόμοια αναζήτηση λόγω του ότι το pedalboard μου είχε αυξηθεί σε αριθμό πεταλιών και είχε βρεθεί να περιλαμβάνει πετάλια τα οποία το πτωχό πλην τίμιο Artec Power Brick που έχω εδώ και κάτι χρόνια δεν μπορούσε να τροφοδοτήσει (Vox Flat 4 Boost, Coopersonic Deluxe Overdrive, TC Electronic Νοva Reverb). Ήθελα ακριβώς κάτι που θα ήταν σε θέση να τροφοδοτήσει όλα τα πετάλια μου και θα με έκανε να ξεχάσω το θέμα του τροφοδοτικού για το εγγύς μέλλον.

Έψαξα πολύ και σκέφτηκα διάφορες λύσεις, μεταξύ των οποίων το Chameleon που ανέφερε ο Αδριανός (το οποίο απορρίφθηκε μόνο γιατί χρειαζόμουν κάτι που θα είχε δυνατότητα τροφοδοσίας περισσότερων από 5 πεταλιών) και το Volto, για το οποίο δεν διάβασα ιδιαίτερα ευνοϊκά σχόλια. Είχα αποφασίσει να διαθέσω περισσότερα χρήματα απ' όσα σκεφτόμουν αρχικά και ήμουν μεταξύ του Cioks DC10 και του Voodoo Lab Pedal Power 4x4, μέχρι που έπεσα τυχαία πάνω στο Decibel 11 Hot Stone Deluxe, το οποίο και αγόρασα. Έχει χαρακτηριστικά και δυνατότητες πολύ παρόμοιες με τα δύο προαναφερθέντα τροφοδοτικά και ήταν λίγο φτηνότερο. Φαίνεται αρκετά δυσεύρετο, αν όμως το πετύχεις πουθενά ρίξε του μια ματιά, είναι μια πολύ καλή λύση.

ΥΓ: Κατά περίεργη ειρωνία, λίγους μήνες μετά την αγορά του τροφοδοτικού, ένα από τα παραπάνω υψηλών απαιτήσεων πετάλια (Coopersonic Deluxe) έχει ήδη φύγει από την πεταλιέρα μου ενώ φαίνεται ότι θα φύγει και το Nova Reverb μετά από την πρόσφατη αφορά του Digitech Polara.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..το Chameleon που ανέφερε ο Αδριανός (το οποίο απορρίφθηκε μόνο γιατί χρειαζόμουν κάτι που θα είχε δυνατότητα τροφοδοσίας περισσότερων από 5 πεταλιών)..
Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς για τα 5 πετάλια.. αλλά έχω τροφοδοτήσει μέχρι και σύνολο 12 πετάλια ταυτόχρονα, ενώ τα 2 factors (300mA έκαστο στα 12v) ήταν ήδη συνδεδεμένα. Σταμάτησα μόνο γιατί δεν χώραγαν άλλα στο PB. Αν το σύνολο των mA είναι μέσα στο επιτρεπτό, μπορείς να συνδέσεις όσα θέλεις.

..Και αυτό που πήρες πάντως φαίνεται πολύ καλό και πλήρες.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/15, 10:39 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Θα σου πω και εγώ την άποψη μου που χρησιμοποιώ 2 volto σε δύο διαφορετικά pedalboard.
Το πρώτο Volto που αγόρασα, ήταν η πρώτη γενιά, το αγόρασα από thoman. Μόλις ήρθε το φόρτισα μία φορά, όλα έδειχναν να δουλεύει κανονικά, αλλά δεν άναψε ποτέ ξανά. Το έστειλα πίσω στον thomann για αντικατάσταση. Μέχρι να φτάσει να το δουν, να στείλουν άλλο κτλ, χτύπησα ένα ακόμα από το ebay γιατί χρειαζόμουν κάτι για να τροφοδοτεί τα πεταλάκια του μπασίστα μας. Αυτό που πήρα από το ebay ήταν η δευτερη γενιά, το οποίο από ότι διάβασα στο Net διόρθωνε προβλήματα αξιοπιστίας όπως αυτό που αντιμετώπισα. Εν τέλη ο thoman μου άλλαξε το προβληματικά με ένα δεύτερης γενιάς οπότε όλα καλά.


Στη χρήση τώρα: Σε ένα pedaltrain mini με 4 πεταλάκια (Boss ODB3 bass overdrive, Boss CS3 Compressor, Digitech Drop, Boss Tuner) βγάζει μία χαρά πρόβα και παραπάνω. Αν αναλογιστείς ότι τα 2 από τα 4 (αν δεν κάνω λάθος) είναι ψηφιακά άρα και μεγαλύτερη κατανάλωση ρεύματος, και ότι ο compressor είναι συνεχώς ανοιχτός, το drive στο 1/3 του playlist και το drop σε 1-2 κομμάτια, κρατάει σίγουρα ένα 4ώρο ίσως και παραπάνω. Δεν έχει προβλήματα θορύβου, μία φορά μόνο διαπίστωσα πρόβλημα και δεν ξέρω αν ευθύνεται το Volto, το οποίο συμπτωματικά ή μη, βρισκόταν στα όρια εξαντλήσεως της μπαταρίας.


Για live πάντως βολεύει πάρα πολύ.


Το δεύτερο το χρησιμοποιώ σε ένα pedaltrain nano με 5 tc electrics mini pedals (spark boost, delay, chorus, reverb, looper) όλα στη loop ενός Silverback. Το spark χρησιμοποιείται ως boost σε κάθε σόλο σχεδόν, το reverb σχεδόν μόνιμα ανοιχτό, και το delay εδώ και εκεί. Σπάνια έως ελάχιστα το chorus (το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου btw) ποτέ το looper. Με τη χρήση που σου περιγράφω κρατάει καμία 1-1,5 ώρα υπολόγισε ότι όλα αυτά όμως καταναλώνουν σαν τον Οβελίξ τα γουρουνόπουλα.


Έχω δασκαλέψει το μπασίστα μας και κάθε φορά που σταματάμε, έστω για τσιγάρο να κλείνει την γενικά παροχή (έχει πάνω on/off κουμπάκι) και κάθε φορά που τελειώνει η πρόβα το βάζει για φόρτισμα άσχετα αν τελείωσε ή όχι.


Έτσι δεν έχουμε μείνει ποτέ και κάνουμε μεγάλες πρόβες. Το Σάββατο που μας πέρασε ανοίξαμε για τα Υπόγεια Ρεύματα στην Κομοτηνή, παίξαμε περίπου 75-80 λεπτά +soundcheck κτλ δεν έφτασε ούτε στη μέση, πρώτη φορά που το έβλεπα εν ώρα live.


Εγώ στα δικά μου πετάλια χρησιμοποιώ Voodoo Labs γιατί οι ανάγκες είναι μεγαλύτερες. Αλλά η αλήθεια είναι ότι σε ένα mini board για jams προβούλες κτλ είναι πολύ καλή λύση γιατί δεν ψάχνεις μπρίζες, καλώδια, one spot κτλ. Απλά κουμπώνεις και παίζεις. Από την άλλη το πόσο θα κρατάει η κάθε χρήση έχει να κάνει καθαρά με τα πετάλια σου, άσχετα τι λέει η εταιρία για τον αριθμό πεταλιών/ώρες χρήσης. Αν αφήσω το looper και το delay ανοιχτό μπορούν να τελειώσουν ένα Volto σε λιγότερο ίσως από ώρα.
White noise

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η εντύπωση που μου έχει σχηματιστεί είναι αυτό ακριβώς που περιγράφει ο @sfanfan . Ούτε κάτι πρωτοποριακό και εκθαμβωτικό...ούτε και κάτι της πλάκας όμως.

@adr1anos Αυτό που πόσταρες απ'το ebay ουσιαστικά κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά αλλά καλύτερα και με μεγαλύτερη διάρκεια?

Δεν λέει κάπου πόσα μιλιαμπερώρια (mAh)χωρητικότητα έχει οπότε δεν μπορούμε να συμπεράνουμε. Τα 2000 mA που λέει είναι μονάδα ρεύματος και όχι φορτίου άρα μας λέει πόσο μάξιμουμ ρεύμα μπορεί να δίνει αλλά όχι για πόση ώρα. Αν τώρα είναι typo και εννοούν 2000 mAh τότε απλά διαιρείς με τα συνολικά mA που θα τραβάνε τα πετάλια σου και το αποτέλεσμα θα είναι οι ώρες που ψάχνεις.

Στο manual (που το άνοιξα μετά) διάβασα πως έχει χωρητικότητα 5000mAh το Volto αλλά μπορείς να συνδέσεις πάνω του πετάλια που τραβάνε εώς και 2000mA.

( http://www.face.be/content/files/manuals/Pedaltrain/voltomanual.pdf )

Μετά τις πρώτες 3-4 σελίδες αρχίζει και έχει πολύ ενδιαφέρον εδώ
http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=1209076

Θα διαβάσω όλα τα links και τις πηγές που παραθέσατε και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ όλους για την μέχρι τώρα συμβολή σας!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
..το Chameleon που ανέφερε ο Αδριανός (το οποίο απορρίφθηκε μόνο γιατί χρειαζόμουν κάτι που θα είχε δυνατότητα τροφοδοσίας περισσότερων από 5 πεταλιών)..

Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς για τα 5 πετάλια.. αλλά έχω τροφοδοτήσει μέχρι και σύνολο 12 πετάλια ταυτόχρονα, ενώ τα 2 factors (300mA έκαστο στα 12v) ήταν ήδη συνδεδεμένα. Σταμάτησα μόνο γιατί δεν χώραγαν άλλα στο PB. Αν το σύνολο των mA είναι μέσα στο επιτρεπτό, μπορείς να συνδέσεις όσα θέλεις.

..Και αυτό που πήρες πάντως φαίνεται πολύ καλό και πλήρες.

Aν δεν κάνω λάθος, το Chameleon έχει 6 isolated υποδοχές, και μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέχρι 5 ταυτόχρονα, καθώς οι υποδοχές 5 και 6 δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ταυτόχρονα. Τα 12 πετάλια τα συνέδεσες χρησιμοποιώντας daisy chain ή κάτι παρόμοιο;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..Τα 12 πετάλια τα συνέδεσες χρησιμοποιώντας daisy chain ή κάτι παρόμοιο;
Ναι, με οτιδήποτε σαν αυτά:
http://www.thomann.de/gr/mooer_multi_plug_power_cable_8_angle.htm
http://www.thomann.de/gr/palmer_mi_pwc_6.htm

Η τακτική μου είναι να δημιουργώ μία αλυσίδα με 9v, μία με 12v και μία με 18v και να συνδέω τα ανάλογα πετάλια, με τα factors να έχουν βέβαια το καθένα το δικό του 12v βύσμα, σύνολο 5.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πάρα πολλά πετάλια, σε σπάνιες περιπτώσεις χρειάστηκε κάποιο ιδιότροπο πετάλι δική του isolated τροφοδοσία, και στις περισσότερες  από αυτές τις περιπτώσεις ήταν καλύτερα να χρησιμοποιήσω μπαταρία για τα συγκεκριμένα, οπότε δεν μου έχει παρουσιαστεί ποτέ περίπτωση που να μην έχω δώσει λύση με αυτές τις 5 εξόδους.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Τροφοδότηση του pedalboard μου και ερωτήσεις...
« Απάντηση #10 στις: 12/05/15, 22:39 »
Nαι, το καταλαβαίνω ότι γίνεται. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν υπάρχουν ακόμα φτηνότερες λύσεις;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Τροφοδότηση του pedalboard μου και ερωτήσεις...
« Απάντηση #11 στις: 12/05/15, 23:17 »
Σαφώς, εξαρτάται από το πως θέλει να κάνει καθένας τον προγραμματισμό του.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος georgekz750

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Τροφοδότηση του pedalboard μου και ερωτήσεις...
« Απάντηση #12 στις: 21/05/15, 05:34 »
+1 για το chameleon,το εχω χρονια,αλλαξα διαφορα πεταλια,ακριβα-φτηνα-απαιτητικα και μη,μαλιστα με ενα καλωδιακι current doubler που χρησιμοποιησα για ενα nova drive που ειχα και χρειαζοταν (ετσι ισχυριζοταν) 400mA το ταιζα με 600mA και ειχα το κεφαλι μου ησυχο (και αθορυβο).
Με το μοναδικο πεταλι που ειχα θορυβο και δεν τα πηγαιναν καλα μεταξυ τους ηταν ενα fulltone fatboost 2.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τροφοδότηση του pedalboard μου και ερωτήσεις...
« Απάντηση #13 στις: 25/05/15, 21:31 »
Και ύστερα απ'όλο αυτό το ψάξιμο και τις συζητήσεις.....

Βρήκα ένα Chameleon (δύο για την ακρίβεια ) στις αγγελίες, σε πολύ καλή κατάσταση και στο εύρος τιμής που κινούμουν! Το χτύπησα αυτοστιγμεί και τα προβλήματά μου (δείχνουν να ) λύθηκαν.

Τροφοδοτεί τα πάντα επαρκώς, προς το παρόν δεν χρειάστηκε να παντρέψω πετάλια σε μία έξοδο και οι θόρυβοι δείχνουν να εξαφανίστηκαν (περιμένω, βέβαια, να δω και πως θα συμπεριφερθεί στο δίκτυο του studio που εκεί είχα και το μεγαλύτερο πρόβλημα...).

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/15, 14:49 από hot_sauce (φλουτσ) »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bass pedalboard

Ξεκίνησε από SteveWrathchild Εφέ

9 Απαντήσεις
4756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/09, 22:21
από Jezus
16 Απαντήσεις
8958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/17, 14:53
από adr1anos
17 Απαντήσεις
8201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 15:21
από m@ster k@frer
17 Απαντήσεις
6145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/12, 03:47
από zeromancer
9 Απαντήσεις
6010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/12, 10:32
από hot_sauce (φλουτσ)
1 Απαντήσεις
1823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 12:52
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 00:00
από Απόλλων
7 Απαντήσεις
3317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/12, 22:21
από zeromancer
4 Απαντήσεις
2707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/13, 20:55
από Καθόδιος (φλουτσ)
1 Απαντήσεις
9611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/17, 06:49
από adr1anos