Αποστολέας Θέμα: Adolf Plays The Jazz - Art Brokolo (Post Rock/ Progressive Rock/ Experimental)  (Αναγνώστηκε 7345 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

Οι Adolf Plays The Jazz είναι μια μπάντα στην οποία παίζω κιθάρα στον τελευταίο τους δίσκο.. Σκόπος της μπάντας αυτής είναι να δίνει την μουσική της εντελώς δωρεάν στον κόσμο, με σκοπό την αντίθεση τους στην ξιπασμένη μουσική βιομηχανία η οποία εμπορευέται τις ιδέες των καλλιτεχνών.
Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει τον καινούριο δίσκο στο adolfplaysthejazz.tripod.com/
Εάν κάποιος θέλει το cd, μπορεί να μου στείλει ένα pm να συναντηθούμε και να του το δώσω.

Περιμένω τις κριτικές σας!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος pain of salvation

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εξαιρετικη δουλεια.Συγχαρητηρια.Πολυ προσεγμενη.Αν κανετε κανα live προς θεσσαλονικη μερια βαλε μια φωνη να σας επισκεφθουμε.
walk with me, and see the world i see, it is our home it's where we are belong.

Αποσυνδεδεμένος Fuzz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Παιδιά πολύ ωραία η μουσική σας .Άκουσα τα art brokolo, dambira,too small...,
Τα υπόλοιπα δεν μπόρεσα να τα κατεβάσω κάποιο πρόβλημα με το site.. check it out.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα σε τα ταξιδεύουν τα τραγούδια σας.
Οι τύποι που μιλάνε είναι απο κάποια ταινία? Οι ομιλίες δένουν απίστευτα με το κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Πολύ ωραία μουσική, ταξιδιάρικη και "μαστουρωτική"! Ό,τι πρέπει για εσωτερικές αναζητήσεις... ;)
Και το CD προσεγμένο, μου θύμισε τα παλιά εξώφυλλα των Pink Floyd...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/07, 16:08 από Unknown Artist »
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολύ ωραία μουσική, ταξιδιάρικη και "μαστουρωτική"! Ό,τι πρέπει για εσωτερικές αναζητήσεις... ;)
Και το CD προσεγμένο, μου θύμισε τα παλιά εξώφυλλα των Pink Floyd...
Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε!! Δε νομίζω να κάνουμε κανένα live σύντομα..
Παιδιά πολύ ωραία η μουσική σας .Άκουσα τα art brokolo, dambira,too small...,
Τα υπόλοιπα δεν μπόρεσα να τα κατεβάσω κάποιο πρόβλημα με το site.. check it out.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα σε τα ταξιδεύουν τα τραγούδια σας.
Οι τύποι που μιλάνε είναι απο κάποια ταινία? Οι ομιλίες δένουν απίστευτα με το κομμάτι.
Θα τους πώ να τσεκάρουν το site.. Χαίρομαι που σου άρεσαν τα τραγούδια μας! Είναι δύσκολο να βρείς κόσμο με αυτή τη μουσική έτσι χαιρόμαστε όταν μας λέει κάποιος ότι του αρέσει!
Στο Αrt Βrokolo, η ομιλία είναι από το Lost Highway του David Lynch, στο Dambira είναι από το Crash του David Cronenberg, στο Jam:Plan είναι από το Reservoir Dogs του Quentin Tarantino. Γενικά υπάρχουν πολλά πράγματα μέσα στο cd τα οποία θέλουν πολλές ακροάσεις για να τα καταλάβεις.. Εδώ, εγώ όταν μου το έδωσαν, ψαχνόμουν!
Πολύ ωραία μουσική, ταξιδιάρικη και "μαστουρωτική"! Ό,τι πρέπει για εσωτερικές αναζητήσεις... ;)
Και το CD προσεγμένο, μου θύμισε τα παλιά εξώφυλλα των Pink Floyd...
Ευχαριστούμε και εσένα!! Γενικά αυτό cd θέλει ψάξιμο για να καταλάβεις τι γίνεται και δεν το λέω επειδή παίζω και εγώ μέσα αλλά κάθε τραγούδι μας έπαιρνε πολύ καιρό να το τελειώσουμε και βάζαμε πολύ πράμα μέσα!!! Ευχαριστώ
όσους ασχολούνται και σας υπενθυμίζω ότι αυτό το δίσκο τον δίνουμε δωρεάν σε όποιον θέλει!!!! ΔΩΡΕΑΝ!!! Όποιος μου πεί θα του το φέρω!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Το άκουσα κι εγώ επιτέλους...το ξέρεις οτι τόσο καιρό ανυπομονούσα να το ακούσω και δε με απογοητεύσατε...μου ακούγεται σαν ένας συνδυασμός Pink Floyd με post rock...πολύ καλύτερο από τα προηγούμενα κατά τη γνώμη μου...και η έμφαση που έχετε δώσει στα διάφορα effects δίνει έναν άλλο αέρα...δεν άντεξες όμως...έριξες και τα σολίδια σου εδώ κι εκεί...μη ξεχνάμε και τις ρίζες μας έτσι; ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαχαχα!! Έπρεπε!!! Δεν γινόταν αλλιώς!!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος blueb

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • the yuppies networking... OKC
    • Προφίλ
Πολύ ωραίο,μπράβο σας.Πραγματικά χαίρομαι που υπάρχουν τόσο αξιόλογες δουλειές εκεί έξω.
Θα το ήθελα το cd,αν κάτσει κάποια στιγμή μιλάμε ;)

Με τι έπαιξες εσύ?Ακούω Boss?

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε ρε, να είσαι καλά!
Βασικά έπαιξα με πολύ boss!! Για την ακρίβεια με πάρα πολύ boss!!!!!
Όποτε θες στείλε μου pm για το cd.
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά, με ωραίες ιδέες και πραγματική post ατμόσφαιρα, αλλά ο ήχος κιθάρας/μπάσου/τυμπάνων δε μου αρέσει και θεωρώ ότι το επίπεδο της συνολικής παραγωγής δε μπορεί σε καμία περίπτωση να σταθεί δίπλα στα "ονόματα" του είδους. Γενικώς πολύ καλά, μόνο που ηχητικά, πέρα από κάποια σημεία, δε βρήκα τις δυναμικές που θα ήθελα... Καλή συνέχεια και περιμένω και άλλο υλικό!
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Adolf Plays The Jazz - Art Brokolo (Post Rock/ Progressive Rock/ Experimenta
« Απάντηση #10 στις: 22/01/07, 04:50 »
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Όσον αναφορά τον ήχο, είναι γούστα τα οποία στο καθένα είναι διαφορετικά..
Αυτό που άκουσες είναι όλη η φιλοσοφία των Adolf! Σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Παιδιά, πολύ καλό! Γουστάρω που υπάρχουν τόσο αξιόλογες ποστ μπάντες στην Ελλάδα, γιατί δε χτίζεται μια ολόκληρη σκηνη με τους Two By Bukowski! Fys μου άρεσε η προσέγγισή σου στη κιθάρα. Δοκίμασε, πάντως, να πειραματιστείς  και με άλλους τρόπους παιξίματος, όπως το slide, τα κόλπα με το feedback του delay στο full κλπ... Αντε, και σε λίγο καιρό θα ακούσετε και τη δουλειά μιας post rock μπάντας που παίζω, τους Coffe Road Trip...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Adolf Plays The Jazz - Art Brokolo (Post Rock/ Progressive Rock/ Experimenta
« Απάντηση #12 στις: 11/02/07, 02:31 »
Ευχαριστούμε φίλε για τα καλά σου λόγια! Δεν είμαι έμπειρος κιθαρίστας στο post rock οπότε δοκίμαζα ότι μου κατέβαινε!!! Περίμενω να ακούσω τη μπάντα σου!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Fysτίκαρε το άκουσα και είναι κούκου....Φαντάζομαι ότι σε φάση λιωσίματος θα είναι ότι πρέπει. Φαντάζομαι λιώσιμο με Αψέντι και πιπίνια τριγύρω να λικνίζονται υπνωτισμένα ;D Έτσι μου κάνει. Κατά τα άλλα όλο δεν το άκουσα διότι ψάχνω για τέτοιο σκηνικό να το συνδυάσω!!! ;D
Όταν σου πώ ότι το άκουσα όλο τότε να ξέρεις ότι εγώ πέρασα καλύτερα από εσένα!!! ;D
Art Brokolo??????????? Πως σου ήρθε??? :)

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Adolf Plays The Jazz - Art Brokolo (Post Rock/ Progressive Rock/ Experimenta
« Απάντηση #14 στις: 13/02/07, 15:38 »
Χαχαχαχαχαχα! Πρώτη φορά του ακούω αυτό!!! Του τίτλους τους έχουν σκεφτεί οι άλλοι και είναι μεγάλη ιστορία!!!
Όταν το ακούσεις ολόκληρο πές μου!!!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Όταν το ακούσω ολόκληρο θα κάνω λίγο καιρό να συνέλθω....να ξέρεις! ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Art Brokolo??????????? Πως σου ήρθε??? :)

Την ίδια απορία έχω εδώ και καιρο βασικά και δε μου την έχει λύσει ακόμα...και μετά μου λέει οτι εγώ είμαι κουλτουριάρης...που να δεις και το εξώφυλλο...θεικό!!! Ρε συ μήπως εννοείτε Art B(rock)olo; Και αν ισχύει αυτή η εκδοχή γιατί δε το ονομάζατε Post Brokolo;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Adolf Plays The Jazz - Art Brokolo (Post Rock/ Progressive Rock/ Experimenta
« Απάντηση #17 στις: 15/03/07, 04:36 »
Ισχύει αυτή η εκδοχή και ονομάστηκε Art Brokolo σαν ένδειξη ασχετοσύνης της μπάντας πάνω σε μουσική θεωρία και κανόνες αρμονίας!! Με λίγα λόγια είναι ειρωνία...
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
10134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/05, 22:51
από Highway_Star
15 Απαντήσεις
7115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/06, 02:38
από Νίκος
2 Απαντήσεις
2451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/07, 16:50
από mariocaster
5 Απαντήσεις
2985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/08, 23:12
από sotoman
5 Απαντήσεις
3282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 17:37
από Kli Klis
8 Απαντήσεις
4100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/09, 19:16
από gr1g0r1s
1 Απαντήσεις
2450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/10, 13:48
από moulan7
0 Απαντήσεις
2643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:05
από Metal_Throne
0 Απαντήσεις
1497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/11, 23:07
από jimmy 1916
0 Απαντήσεις
2687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/12, 11:51
από kkmspm (φλουτσ)