Αποστολέας Θέμα: Jackson dk2m.......αξιζει?  (Αναγνώστηκε 9373 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stauros20

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #25 στις: 22/01/10, 20:29 »
Φιλε jacksonman, οι EMG δεν σου αρεσουν μαλλον επειδη thrashizoun,τουλαχιστον για μενα αυτος ειναι ο λογος(στα δικα μου αυτια παντα).Οσο για τις αλλες δυο κιθαρες που ανεφερες,αυτες ακριβως ειχα βαλει στο ματι.Την dkmg την απεκλεισα γιατι πηγαινε μακρια η δουλεια, κ την dk2 επειδη ηταν ενα κλικ πιο βαριες στον ηχο.Η μουσικη που θελω να παιζω ειναι hard rock και κλασσικο heavy metal.Πιστευω οτι η dk2m ανταποκρινεται κ στα δυο εξισου καλα.Οσο για το floyd να μαθω πρωτα να το παιζω,κ μετα του κουμπωνω το οριτζιναλ  ;) (thx παντως για την πληροφορια).Τωρα για τις Michael Kelly καλες κιθαρες φαινονται, θα ριξω μια ματια να δω τι γινεται.Ενας ενισχυτης καλος σιγουρα μου χρειαζεται,αλλα θα δωδω προταιρεοτητα στην κιθαρα.......γιατι αν δεν την παρω τωρα θα σκασω :roll :roll :roll                                            :beer   salludos

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #26 στις: 23/01/10, 00:59 »
Φιλε jacksonman, οι EMG δεν σου αρεσουν μαλλον επειδη thrashizoun,τουλαχιστον για μενα αυτος ειναι ο λογος(στα δικα μου αυτια παντα).Οσο για τις αλλες δυο κιθαρες που ανεφερες,αυτες ακριβως ειχα βαλει στο ματι.Την dkmg την απεκλεισα γιατι πηγαινε μακρια η δουλεια, κ την dk2 επειδη ηταν ενα κλικ πιο βαριες στον ηχο.Η μουσικη που θελω να παιζω ειναι hard rock και κλασσικο heavy metal.Πιστευω οτι η dk2m ανταποκρινεται κ στα δυο εξισου καλα.Οσο για το floyd να μαθω πρωτα να το παιζω,κ μετα του κουμπωνω το οριτζιναλ  ;) (thx παντως για την πληροφορια).Τωρα για τις Michael Kelly καλες κιθαρες φαινονται, θα ριξω μια ματια να δω τι γινεται.Ενας ενισχυτης καλος σιγουρα μου χρειαζεται,αλλα θα δωδω προταιρεοτητα στην κιθαρα.......γιατι αν δεν την παρω τωρα θα σκασω :roll :roll :roll                                            :beer   salludos


Και εγω ιδιο στυλ παιζω οποτε σιγουρα σου κανει η dk2m.Οι αλλες δυο οντως πλησιαζαν πιο πολυ σε μεταλλικα και περα π.χ.Οσο για το floyd και εγω δεν ξερω να το χρησιμοποιω ακομα αλλα ολοι μου εχουν πει οτι με το οριτζιναλ το θεμα κουρδισμα δεν θα με απασχολη καθε φορα που την πιανω στα χερια.Τα υπολοιπα floyd ειναι μαρτυριο στο λεω γιατι εγω ειχα licensed και ο δασκαλος μου και ο μαστορας που μου την εφτιαξε τα ιδια μου ειπαν.Για τους EMG εχεις δικιο.Παντως σε οποια και να καταληξεις καλοπαιχτη :guitar :up


Υ.Γ. Ρε παιδια να σας πω κατι, οταν καποιος ανοιγει θεμα για κιθαρα,μονο κιθαρες δεν πρεπει να του προτεινουμε η να του δεινουμε στοιχεια γι αυτες?Το λεω επειδη αρκετα συχνα ενα κιθαροθεμα καταληγει σε συζητηση για ενισχυτες.Αν καποιος θελει ενισχυτη ανοιγει και αναλογο θεμα δεν χρειαζεται να λεμε οτι για να εχει καλο ηχο πρεπει να παρει καινουριο ενισχυτη.Προφανως και ο ενισχυτης παιζει σημαντικοτερο ρολο απο την κιθαρα, αλλα ειναι εκτως θεματος αυτο για μενα τουλαχιστον.

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #27 στις: 23/01/10, 01:45 »
@jacksoman: Όταν κάποιος θέλει να πάρει μια κιθάρα επειδή την είδε και γούσταρε... τότε ναι, ας κάνει ένα θέμα, ας ρωτήσει 2-3 απόψεις, και ας πάει να την πάρει...

Όταν όμως κάποιος ψάχνει μια κιθάρα για να καλυτερεύσει τον ήχο του... ε τότε μπαίνει και θέμα ενισχυτή... διότι άμα παίζει σε κακό ενισχυτή, ό,τι κιθάρα και να πάρει, άσχημα θα ακουστεί...
Και το θέμα του ενισχυτή είναι πολύ underrated ειδικά σε αρχάριους κιθαρίστες.

Κανείς δεν έχει ως βίτσιο να μετατρέπει τα θέματα κιθάρας σε θέματα ενισχυτή... να βοηθήσουμε θέλουμε να μη χαλάσει κάποιος λεφτά άσκοπα...
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #28 στις: 23/01/10, 05:03 »
@jacksoman: Όταν κάποιος θέλει να πάρει μια κιθάρα επειδή την είδε και γούσταρε... τότε ναι, ας κάνει ένα θέμα, ας ρωτήσει 2-3 απόψεις, και ας πάει να την πάρει...

Όταν όμως κάποιος ψάχνει μια κιθάρα για να καλυτερεύσει τον ήχο του... ε τότε μπαίνει και θέμα ενισχυτή... διότι άμα παίζει σε κακό ενισχυτή, ό,τι κιθάρα και να πάρει, άσχημα θα ακουστεί...
Και το θέμα του ενισχυτή είναι πολύ underrated ειδικά σε αρχάριους κιθαρίστες.

Κανείς δεν έχει ως βίτσιο να μετατρέπει τα θέματα κιθάρας σε θέματα ενισχυτή... να βοηθήσουμε θέλουμε να μη χαλάσει κάποιος λεφτά άσκοπα...



Καλα ναι δεν λε ω οτι εχετε βιτσιο :roll :roll :roll :roll :roll :rollΑπλα το λεω γιατι συνηθως οι περισσοτεροι ανοιγουν ενα θεμα βαζοντας το ονομα καποιου-ων μοντελου-ων και ρωτανε γνωμες.Δεν εχω δει να λεει καποιος οτι θελει μια κιθαρα για να καλυτερευσει τον ηχο του.Συνηθως γραφει οτι θελει μια κιθαρα για τα χ στυλ μουσικης,ενω για ζητηματα ηχου εχω δει θεματα στην ενοτητα των ενισχυτων και γενικοτερα του εξοπλισμου(αν θυμαμαι καλα η καπως ετσι τπ).Τπ ελπιζω να καταλαβατε με ποια λογικη το λεω ετσι?Δεν σας κραζω για τις γνωμες και για την βοηθεια που δινετε :beer



Υ.Γ. φιλε σταυρο perdone για τα off topic σχολια  :blah ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 23/01/10, 05:05 από JACKSONMAN »

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #29 στις: 23/01/10, 13:33 »

Δεν εχω δει να λεει καποιος οτι θελει μια κιθαρα για να καλυτερευσει τον ηχο του.Συνηθως γραφει οτι θελει μια κιθαρα για τα χ στυλ μουσικης

Το ίδιο πράγμα είναι τις περισσότερες φορές.
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος stauros20

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #30 στις: 24/01/10, 00:11 »
 edgar με εχεις μπερδεψει λιγο.Ειπα εγω οτι δεν χρειαζομαι ενισχυτη?Εγω ρωτησα απο την αρχη για αυτο.Και συμφωνησα οτι οντως χρειαζομαι εναν καλυτερο.Λεφτα να αγορασω κ ενισχυτη που να χτυπιεμαι δεν εχω,τωρα να παρω πρωτα ενισχυτη κ μετα κιθαρα........μου φαινεται προτιμοτερο να παρω πρωτα κιθαρα.
Και αποφασισε....η κιθαρα ειναι καλη η οχι?θα χαλασω ασκοπα λεφτα?Γιατι στη αρχη ειπες οτι ειναι καλη


Υ.Γ σε περιπτωση που δεν το καταλαβες,σε προηγουμενο ποστ μου ειπα οτι αφου παρω κιθαρα,θα μαζευω λεφτα για ενυσχιτη.

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #31 στις: 24/01/10, 01:15 »
Στα 2 τελευταία posts μου απάντησα στον Jacksonman, ο οποίος αναρωτήθηκε γιατί όταν κάποιος ρωτάει για κιθάρα, κάποιοι από εμάς γυρνάν το θέμα σε ενισχυτή... δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα στην περιπτωσή σου*, γενικά μιλούσα...

Η κιθάρα είναι καλή, δεν άλλαξα γνώμη γι'αυτο...


*άλλωστε έσυ μόνος σου έθεσες θέμα ενισχυτή
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος stauros20

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Jackson dk2m.......αξιζει?
« Απάντηση #32 στις: 24/01/10, 04:33 »
Δεν σε κατηγορισα για τιποτα.Εννοειται οτι εγω  εθεσα το θεμα ενισχυτη ,αφου εγω ρωτουσα για να μαθω καποια πραγματα.Παντως μου φανηκε οτι εμενα επερνε η μπαλλα, τπ thx για τα tips :beer

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/04, 15:32
από Riverson
29 Απαντήσεις
11084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/05, 20:28
από Gabriel6th
3 Απαντήσεις
2504 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/08, 20:09
από Giorgos K.
4 Απαντήσεις
3093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 15:40
από m@ster k@frer
2 Απαντήσεις
2280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/08, 03:58
από Jacksonized
27 Απαντήσεις
8786 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 21:04
από hot_sauce (φλουτσ)
16 Απαντήσεις
5016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/09, 19:17
από Ammon Jerro
BOSS GT10 ΑΞΙΖΕΙ??

Ξεκίνησε από philip the great « 1 2 » Εφέ

40 Απαντήσεις
25874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/17, 18:28
από GVen
2 Απαντήσεις
2153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/10, 19:19
από Rosstrobon
3 Απαντήσεις
5301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/14, 10:26
από Μητσάκος