Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 144687 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Λακης Παπαδολοπουλος..Για λογους που δεν χρειαζονται καν τεκμηριωση..Απλα δειτε οποιοδηποτε live του και θα καταλαβετε.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Mα τι ερωτησεις ειναι αυτες?Οχι ποιος,αλλα ποιοι επρεπε να ρωτας φιλε μου...Ολοι σχεδον για τον καδο ειναι (οχι του κιθαρα,αυτος εχει καποιο επιπεδο :P).Λοιπον,εχουμε και λεμε=Πλιατσικας(σιχαινομαι ακομα και να αναλυσω το γιατι :(  0,Νταλαρας,Μαχαιριτσας,Κοτσιρας(ο συγκεκριμενος για να πουλησει και να προωθηθει περισσοτερο, αλλαξε και το ψευτοεντεχνο στυλ του,πηρε φορα τα πρωιναδικα και καθε σεμιναδικο και εχασε και τους ταλαιπορους τους φαν του),Τσακνης,Χατζηγιαννης,Παριος,Βαρδης,ολο το λαικοποπ.Ο Πλουταρχος ειναι μια ειδικη κατηγορια η οποια εξυμνει τον ερωτα( :P :P :P :P :P :P :P} με παθος στομφο και καλοσυνη και καταντα τοσο γλυωδης που θελω να παρω το τσεκουρι και να σπασω την τηλεοραση καθε φορα που πετυχαινω τη φατσα του >:( .Θα συμφωνησω επισης με το freemind στο θεμα του Παπαδοπουλου τον οποιο θεωρω εξαιρετικα αγνωμων,ψωνιο και παρμενο.Ειδικα σε συνεντευξεις με αλλους καλλιτεχνες στην εκπομπη του καταληγουν παντα να μιλανε για δικα του δημιουργηματα  ανεξαρτητως λογου και σκοπου.Εχει ανεβει στο ''δορυφορο'' εδω και χρονια και εχει ''ξεφυγει''. :P.Τελος θα  ηθελα να κλεισω με τους αρχοντες του νευρου οι οποιοι ακουν στα ονοματα Βασιλης Παπακωνσταντινου και  Κιαμος.Στον Καιαδα γρηγορα και με συνοπτικες διαδικασιες.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Προσωπικά μου τη σπάει ο Λέκας γιατί τραγουδάει όλα τα τραγούδια σαν ομοφυλόφιλο ξωτικό :P
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Θα συμφωνησω επισης με το freemind στο θεμα του Παπαδοπουλου τον οποιο θεωρω εξαιρετικα αγνωμων,ψωνιο και παρμενο.Ειδικα σε συνεντευξεις με αλλους καλλιτεχνες στην εκπομπη του καταληγουν παντα να μιλανε για δικα του δημιουργηματα  ανεξαρτητως λογου και σκοπου.Εχει ανεβει στο ''δορυφορο'' εδω και χρονια και εχει ''ξεφυγει''.

O freemind αναφέρθηκε στον Λάκη Παπαδόπουλο (aka Λάκης Με Τα Ψηλά Ρεβέρ). Μιλάς για τον Λευτέρη ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Οντως, αναφερομαι στο Λακη με τα ψηλα..σουβερ :D

Mikaki1990, να σου θυμισω πως οταν πληρωνει ενας ακροατης 13-20Ε για ενα CD και 20-50Ε για μια συναυλια, εχει οχι μονο το δικαιωμα να κρινει τους καλλιτεχνες, αλλα και να τους φερει σπιτι του να του κανουν μασαζ. Μην βαζουμε παντα αυτη τη διαχωριστικη γραμμη "ωωω..αυτοι ειναι καλλιτεχνες..ωω.."
Δοξα τον Θεο, η κοινωνια εχει περασει τη φαση των μαγων και των βασιλιαδων. Δεν ειναι αναγκη να προσκυναμε ο,τι βρισκουμε μπροστα μας.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Θα ελεγα ο Νταλαρας...αλλα εχω ενα προσωπικο μενος απεναντι του οποτε ....  αλλα μου την σπαει τρελα και ο Bono...( το ξερω οτι δεν ειναι Ελληνας αλλα ηθελα να το πω.. ;D...)


Τωρα για το θεμα της κρισης... κρινω οποιον αποφασιζει να ''εκθεσει'' τον εαυτο του ειτε τραγουδωντας ειτε κανοντας κατι αλλο...και ναι.... οπως ειπε και ο King Lui...περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Ετσι ειναι...ο καθε ενας εχει την αποψη του...εγω ποτε δεν αναλωθηκα στο ελληνικο ροκ...το θεωρω απατη ολκης!!! Τι να λεμε? Γουστο μου και καπελο μου!!! Και οσοι λενε ατακες του στυλ: "Ο Πλιατσικας ειναι θεος". " Ο Παπακωνσταντινου ειναι πρωτοπορος" κλπ τους θεωρω 2 φορες Μ@λ@^ες...τι να κανουμε...το ιδιο μπορουν να λενε κι αυτοι για μενα...I don't giva a f#%* if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
+1 για Λέκκα οπωσδήποτε, επίσης για Μάλαμα, για Νταλάρα, για Bono, για Πυξ Λαξ, για Μακρόπουλο (λοοοολ), για Πλιάτσικα (ιδιαιτέρως), για Μαχαιρίτσα, για αυτόν, για εκείνον, για τον άλλον, τον παράλλο, τον έτσι, τον αλλιώς και συνεχίζεται...............

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ! Κλεμμένα τραγούδια, κλεμμένοι στίχοι και μία μιζέρια που δεν έχει τέλος. Μακρύ μαλλί για να το παίζει ροκάς ενώ είναι σκυλάς. Έχει άποψη επί παντός επιστητού (από μπάσκετ μέχρι πολιτική).  Είναι η προσωποποίηση του Ελληνικού φαινομένου να θεοποιούμε μετριότητες..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ε οχι και κλεμμενα τραγουδια ο Πλιατσικας! Τουλαχιστον ειναι ο μονος που εχει την αξιοπρεπεια να κλεβει απο τον εαυτο του! :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος thepianist

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My children you are my army....
    • Προφίλ
Εμένα μου την σπάει ο Κραουνάκης.Αφανταστα όμως.

Λοιπον....περα απο το οτι ειναι ψευτικος, αταλαντος κτλ, μετα απο ενα συμβαν με εναν φιλο μου, το απεχθανομαι....δεν ξερω αν πρεπει ν βγει στη φορα γιατι ειναι πραγματικα απαισιο...την , την......παλιολουγκρα!!! σορι αλλα...νευριασα παλι :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
α!  κιαμος, τσαλικης ( που τον θυμηθηκα!), παριος, ολα τα παρακλαδια του κιαμου που δεν ξερω καν πως τους λενε, και εναν απιστευτο δημιουργο :P που εγω ,προσωπικα τουλαχιστον, εχω ακουσει ενα μονο τραγουδι τον Μανο περιβολακη ή οπως αλλιως τον λενε...αυτος που λεει το..."στης εκκλησιας την πορτα" :-X Ελεος...Η εφη θωδη και δεν θ τ αναλυσω φυσικα, και...μια αλλη συμπαθητικη κ καλη μεν, αλλα δικο της τραγουδι επισης δεν εχω ακουσει...η  Ταμτα. ολα κλεμμενα.κανω λαθος? πεστε μου αν κανω εγω λεω αυτο που βλεπω αλλα μπορει ν κανω κ λαθος..α! μολις τωρα θυμηθηκα και τον αλλον τον Πετρελη του οποιου τ τραγουδια δεν μου αρεσουν καθολου, η φωνη του επισης, το στιλακι το μαγκικο....κτλ κτλ.....αυτοι! μπορει ν ειναι και αλλοι αλλα δεν μου ερχονται, τοσοι που ειναι!
« Τελευταία τροποποίηση: 01/08/07, 13:19 από thepianist »
have a little faith brother...there's a plan to make all of this right. Hail to my own Requiem.....see ya!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
σκοτωστε με,καντε οτι θελετε απλα κατα την αποψη μου,ο Αλκινοος ειναι πολυ fake!..δεν τον πηγαινα ποτε,ουτε τον παω,ουτε θα τον παω...αυτο το μελαγχολικο καλλιτεχνικο εντεχνο και συναμα λαικο ειναι πολυ μουφια..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Νταλαρας, Πλιατσικας, Μαχαιριτσας, Αγγελακας, Τσακνης, Παπακωνσταντινου...ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΙ!!!
Εκτος απο τον αγγελακα συμφωνω.Σε αυτον μου τη σπαει το γεγονος οτι και καλα θεωρει τον εαυτο του "εξω απο τα πραγματα" ενω εχει βρεθει(τυχαια??) στο μεση του κυκλωνα..


Ελπίζω να μην εννοείς τον Θανάση Παπακωνσταντίνου? Αν εννοείς τον Βασίλη, συμφωνώ. Και συμφωνώ και για τον Νταλάρα...

Και ο Λουδοβίκος των Ανωγείων!!! Έλεος! Μια φορά τον είδα και κόντεψα να κόψω τις φλέβες μου... Πολύ δήθεν μου φάνηκε...
« Τελευταία τροποποίηση: 01/08/07, 13:52 από Perdida Alma »

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
O πιο εκνευριστικός είναι ο Μαζωνάκης.
Αν μιλήσουμε και για συγκροτήματα θα έλεγα σίγουρα τους Πυξ Βλαξ. Η ίδια μίζερη και ελεινή ατμόσφαιρα απο το πρώτο τραγούδι του πρώτου cd μέχρι το τελευταίο τραγούδι του τελευταίου cd. Προσθέστε και ένα υποτίθεται "ψαγμένο" στυλάκι στο όλο σκηνικό για να δέσει το γλυκό.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/08/07, 14:57 από buckethead_RULES!! »

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
εμενα μ εκνευριζει ενας ανθρωπος που σαν καλιτεχνη τον θαυμαζω κι ακουω τα τραγουδια του

ο Θανος Μικρουτσικος

Ειναι αδυνατον να τον αντεχω ουτε οταν μιλαει, ουτε οταν "οδηγει" τους καλιτεχνες ως τεραστιος μαεστρος, ουτε ακομα κι οταν ερμηνευει.
μου βγαζει κατι ψευτικο, κατι σκηνοθετιμενο.

συγνωμη αν πληγωνω καποιους αλλα δε μπορω να μη το πω.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος TAXIS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ!!!!
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Εαν οντως δεν σ'αρεσει ο Νταλαρας, τοτε δεν θα σου εκανε ουτε "ζεστη", ουτε "κρυο" να τον υποστηριξεις. Μηπως πρεπει να αναθεωρησεις λιγακι ποιους καλλιτεχνες προτιμας και με ποιον τροπο το δειχνεις?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
σκοτωστε με,καντε οτι θελετε απλα κατα την αποψη μου,ο Αλκινοος ειναι πολυ fake!..δεν τον πηγαινα ποτε,ουτε τον παω,ουτε θα τον παω...αυτο το μελαγχολικο καλλιτεχνικο εντεχνο και συναμα λαικο ειναι πολυ μουφια..

Ζεις ακόμα εσύ μετά από αυτή τη δήλωση;  ;D

Ούτε κι εγώ τον ακούω, μου προκαλεί κατάθλιψη και το Δαφνί είναι απαίσια περιοχή, μια χαρά είμαι στο σπίτι μου!  :)

Παρακαλείται ο Πάνος Σόμπολος να διαβάσει αύριο τη στήλη "Κοινωνικά" σε όλες τις εφημερίδες. Αν δει τα ονόματα Spell@lchemist & margarita p(ersona non grata), να αναζητήσει τον δράστη/τους δράστες ανάμεσα στα μέλη του kithara.gr!  ;D

Επειδή δεν ξέρω να κάνω παράθεση από διαφορετικά ποστ, θα συμφωνήσω και με τη Βενετία (holliday) για τον Μικρούτσικο. Πολύ καλός συνθέτης αλλά καλό θα ήταν ούτε να εμφανίζεται ούτε να λέει ο ίδιος τα τραγούδια του. Θα συμφωνήσω και με τον Γιάννη (King Lui) για τον Αγγελάκα. Οι Τρύπες έχουν πάρα πολύ καλά τραγούδια αλλά καλύτερα να τα έλεγε κάποιος άλλος.

Οι Πυξ Λαξ ποιοι είναι;  ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Μικρουτσικος?! Τρομερος συνθετης ( στο ελληνικο ρεπερτοριο, γιατι τα κλασσικιζοντα του ειναι απαραδεκτα ), αλλα οταν λεει εκεινο:
"ΕφτΘα θε παιρνει αριθτερα..." με πιανουν κατι γελια ( ενω το λεει τοσο ωραια )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απο τη μεχρι τωρα κουβεντα, εγω αυτα αποκομισα

1) Οι περισσοτεροι θεωρουν οτι ποιοτικως εννοουμενα καρκινωματα τυπου: τραγουδιαρες, Ζετεμιτες, ριαλιταδες, Φοιβικοι-Καρβελικοι, αταλαντοι πανηγυρτζιδες κλπ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ στην ελληνικη μουσικη σκηνη. Λυπαμαι, αλλα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα! Οτι οχι μονο ανηκουν στην ελληνικη σκηνη, αλλα οτι τεινουν να ειναι η πλειοψηφια. Αποκλειοντας τους δεν προκειται να φτιαξουν τα πραγματα, αυτα ειναι στρουθοκαμηλισμοι. Αν θελουμε καλυτερη και ποιοτικοτερη ελληνικη μουσικη, πρεπει να δουμε το προβλημα.

2) Οι περισσοτεροι γραφουν εδω αυτους τους καλλιτεχνες που ανηκουν σε ενα ειδος το οποιο ακουν, αλλα οι συγκεκριμενοι δεν τους αρεσουν (πχ ελληνικη ροκ - Παπακωνσταντινου). Τα γουστα σεβαστα παντα, αλλα το εαν ενας ανθρωπος ειναι εκνευριστικος σαν προσωπικοτητα-στιλακι κλπ δεν ειναι μονο θεμα γουστου. Επισης αλλο ειναι το "δε μου αρεσει ο Νταλαρας σαν χαρακτηρας", αλλο το "δεν μου αρεσουν τα τραγουδια ή η φωνη του Νταλαρα" και αλλο το "ο Νταλαρας δεν ειναι καλος τραγουδιστης". Το 3ο δεν ειναι θεμα γουστου, αλλα αποτιμηση της μεχρι τωρα δουλειας του, των συνεργασιων και της εξελιξης του σαν καλλιτεχνη, ετσι ψυχρα και αντικειμενικα [οσο το δυνατον].
Φερειπειν μπορει εσενα να μη σου αρεσουν τα τανγκο, αλλα δεν μπορεις να αρνηθεις οτι ο Piazzola ειναι μεγαλοφυια στο ειδος.

3)Αναλωνομαστε κριτικαροντας οσους ειναι ανω του μετριου, επισημαινοντας εντονα τα ψεγαδια τους, αντι να ξεκινησουμε απο αυτους που ειναι κατω του μετριου. Δεν θετω κανεναν καλλιτεχνη στο απυροβλητο, αλλα η γνωμη μου ειναι οτι πρωτα πρεπει να κριτικαρουμε τα λαθη που βγαζουν ματι και τους τερμα αταλαντους που πλασαρει το συστημα και μετα να ασχοληθουμε με τα λαθη των ανθρωπων, που τουλαχιστον δουλεψαν σοβαρα και με μερακι για να κανουν οτι εκαναν.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Το θεμα τιτλοφορειται ως "πιο εκνευριστικος ανθρωπος στην ελληνικη σκηνη"..Δεν εχει να κανει με την ικανοτητα του να τραγουδαει ( αποκλειστικα ) αλλα και με το image που βγαζει εξω. Ας ειμαστε τουλαχιστον στον αντιλογο, μεσα στο θεμα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για να μην παρεξηγηθω για τα ονοματα που χρησιμοποιησα ως παραδειγματα.
-Τον Νταλαρα ουτε εγω τον παω, δεν μου αρεσει ουτε ο χαρακτηρας του ουτε ο τροπος που προβαλλει τον εαυτο του και τη δουλεια του. Αλλα αναγνωριζω οτι εχει φωναρα, οτι οι δουλειες του ειναι προσεγμενες (συνηθως) και οτι εχει κανει μια πραγματικα αξιοζηλευτη πορεια
-Ο Βασιλης ειναι παιδικο φετιχ μου, τον ακουω απο μωρο ακομα.Εντουτοις μου τη σπαει παρα πολυ το στυλ που εχει πλεον υιοθετησει {μουσικα}.Σαν ανθρωπος δε μου βγαζει κατι αρνητικο
-Piazzola = Θεος


Freemind μπορει το θεμα να τιτλοφορειται οπως θελει, αλλα αν δεις τις απαντησεις οι περισσοτερες κατι τετοιο λενε. "Δε μου αρεσει οπως τραγουδαει ο ταδε", "δε μου αρεσει το στυλ του ταδε", "ο δεινα ειναι δηθεν/αταλαντος/ασχετος/κλεφτης". Ε ολα τα προηγουμενα ή με την τραγουδιστικη ικανοτητα σχετιζονται, ή με το στυλ, ή με τον τροπο που πλασαρεται ο καθε καλλιτεχνης. Ενιοτε και ολα μαζι.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Μα καταλάβετε επιτέλους ότι εδώ ο καθένας εκφέρει τη γνώμη του. ΝΑΙ για τον Spell ο Αλκίνοος είναι fake, είναι μουφιά, για μένα είναι ο μεγαλύτερος γκρινιάρης στην ιστορία (όχι μόνο της ελληνικής) μουσικής. Για σένα δεν είναι, μπορεί να είναι θεός, κούκλος, καλύτερος και από τον Freddie Mercury και τον Παβαρότι. Είναι τόσο απλό...
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Adoni, δεν ξερω εαν με την τελευταια σου παραγραφο κατλαβαινεις πως ερχεσαι στα λογια μου και τελικα αμφισβητεις αυτα που ειπες ακομα πιο παραπανω :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne