Αποστολέας Θέμα: ποιος πιστευετε οτι ειναι ο χειροτερος ΔΙΑΣΗΜΟΣ κι8αριστας????  (Αναγνώστηκε 58371 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Αυτος εδω ο τυπας που στην ιαπωνια θεωρειται guitar genious αλλα απο οτι βλεπω απο bends k feeling υστερει κομματακι
Ασε που εχει κ ΟΧΤΩ περιπου προ μοντελ στην ΕSP japan....απορω... ??? ??? ???
   
ENJOY  :  http://www.youtube.com/watch?v=wYnqK4a2qSs
              http://www.youtube.com/watch?v=cjzT8O0tGQY&feature=related

ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟΣ  .... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


ΘΕΟΣ!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!! :metal :metal :metal
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Αυτό είναι το θέμα που πρέπει να απαντηθεί...Είναι καλός ο επιπλοποιός που σχεδιάζει και φτιάχνει ένα υπέροχο σκαλιστό τραπέζι ή αυτός που φτιάχνει ένα τετράγωνο πράγμα που όμως ξέρει να το τρίψει καταπληκτικά, να το δέσει όσο πιο σταθερά γίνεται και να το βερνικώσει άψογα; Καλλιτέχνης ή τεχνίτης; Τεχνίτες πολλοί, καλλιτέχνες ελάχιστοι για μένα...
τι συμβαίνει όμως οταν ένας αληθινός καλλιτέχνης και ταλαντούχος μουσικός,τελειοποιήσει τεχνική και μουσικές γνώσεις ώστε να μπορεί να εκφράσει 100%της εμπνευσής του σε μουσική(και έχει και σωστό προμόσιον)και έχει και αξιόλογους συνεργάτες/σύντροφους?
οπότε δεν είναι μόνο το ταλέντο.είναι και η μελέτη,η αφοσίωση,το όραμα,η δουλειά,η τύχη και άλλα που ανάμεσα τους είναι και το τεχνικό παίξιμο
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Αυτος εδω ο τυπας που στην ιαπωνια θεωρειται guitar genious αλλα απο οτι βλεπω απο bends k feeling υστερει κομματακι
Ασε που εχει κ ΟΧΤΩ περιπου προ μοντελ στην ΕSP japan....απορω... ??? ??? ???
   
ENJOY  :  http://www.youtube.com/watch?v=wYnqK4a2qSs
              http://www.youtube.com/watch?v=cjzT8O0tGQY&feature=related

ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟΣ  .... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


ΘΕΟΣ!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!! :metal :metal :metal


superrrrrr
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Αυτος εδω ο τυπας που στην ιαπωνια θεωρειται guitar genious αλλα απο οτι βλεπω απο bends k feeling υστερει κομματακι
Ασε που εχει κ ΟΧΤΩ περιπου προ μοντελ στην ΕSP japan....απορω... ??? ??? ???
   
ENJOY  :  http://www.youtube.com/watch?v=wYnqK4a2qSs
              http://www.youtube.com/watch?v=cjzT8O0tGQY&feature=related

ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟΣ  .... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


ΘΕΟΣ!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!! :metal :metal :metal


superrrrrr

πλάκα μας κάνουυυυν!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Αυτό είναι που λένε "αγγελικό παίξιμο" ;D

Αποσυνδεδεμένος Nazgul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
τα παιδακια εδω μεσα που αναφερουν τα ονοματα των Petrozza, Hammet, Santana, Romeo ( !!!!! #$^@#^@#^) και keith richards σαν τους χειροτερους διασημους κιθαριστες απλα θα επρεπε να κλεισουν το account αυτη τη στιγμη και να πανε να γινουν μελη στο mad.gr...δεν ειστε σοβαροι νομιζω...μιλαμε για  τα ιδια ατομα εδω; για τον πιο τεχνικο thrash κιθαριστα; τον ανθρωπο που δημιουργησε το lead thrash παιξιμο; μιλαμε για τον κιθαριστα που εφερε τον ηλεκτρικο ηχο στη latin μουσικη; μιλαμε για τον Mj Romeo ;;;;;; τολματε να μιλατε γιαυτον που δημιουργησε σχολη πανω στο tapping του ;;; που εχει γραψει μερικα απο τα καλυτερα progressive (συνεπως και τα καλυτερα γενικως) κομματια στη metal;;;;; και τελος μιλατε για τον keith richards;;;; που πηρε την κιθαριστικη τεχνικη απο τους μαυρους blues-αδες και δημιουργησε το rock οπως το ξερουμε;;;;;;;; ξεκολληστε απο την αμαθεια επιτελους!!!  για μενα οι χειροτεροι διασημοι κιθαριστες ειναι: kurt cobain, herman li, zakk wylde, Billie Joe Armstrong (green day), Ben Moody (evanescence), Mikko Lindström (HIM) και Jeff Loomis (μακραν δεν αξιζει το ρολο του progressive αυτος...). ισως να υπαρχουν κι αλλοι αλλα αυτοι μου ηρθαν στο μυαλο...και μη δω κανα ονομα malmsteen... ελεος μερικα ατομα!
I dont give a  %*&#  if you hate me!

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Ενώ οι Wylde και Loomis αν ήταν φίλοι σου και τους άκουγες να παίζουν κιθάρα στα σπίτια τους θα ελεγες: ''Ε, καλοί είναι, αλλά άμα αυτοί γίνουν διάσημοι εγώ θα πάω σε μοναστήρι'' ?
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Να ρίξω εγώ μία μπομπίτσα τώρα για να συζητάμε 2-3 μέρες;;;;


Kerry King....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
ρε παιδια,επειδη λεγαμε για τον hammett...ειναι καλος κιθαριστας αλλα μεχρι εκει...δεν ειναι και θεος! σε καμια περιπτωση ωστοσο δεν ειναι ασχετος,για να μην παρεξηγηθουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/09, 19:33 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Παίδες, επειδή το ακούω συχνά.. Ο Χάμμετ σίγουρα δεν είναι από τους καλύτερους κιθαρίστες.. σίγουρα όμως δεν είναι κ ο χειρότερος από τους διάσημους.. απλώς, ο Χάμμετ ΔΕΝ είναι thrash κιθαρίστας.. κ αυτό φαίνεται στα άλμπουμ load & reload όπου το συγκρότημα το έχει γυρίσει σε ένα πιο heavy-rock στυλ, κ εκεί πραγματικά ο Χάμμετ έχει πάρα πολύ ωραίο παίξιμο.. αλλά ως εκεί.. ούτε guitar god είναι, αλλά ούτε κ ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας..
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απορω πως κανενας δεν ανεφερε τον μοναδικο που θα κερδιζε την κατηγορια αυτη ανετα...
Axel Rudi Pell. Ο ανθρωπος ειναι κουλος. Παντα ειχε καλους μουσικους στη μπαντα του (πχ Gioelli, Terrana) και παντα αυτος τους κρατουσε πισω με ατσαλο παιξιμο, χαλια phrasing και ηχο... δειτε εδω ενα απο τα κατορθωματα του, μια διασκευη στο
temple of the king

http://www.youtube.com/watch?v=EZEqeR0ZI8A

κλαιει η μανα του Blackmore...


Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
*σκουπιζω δακρυα*
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχααχααχααχααχαχααχ

Τι ασχετιλα, δικε μου..... Αχαχαχαχαχαχα  :roll :roll :roll

Kαλα αραξτε λιγο..Ο Repel μπορει να μην ειναι υπερ γ@ματος ή ξερω γω επιπεδου blackmore αλλα οχι και ασχετιλα..Επειδη ειδαμε ενα βιντεο λεμε δηλαδη..

Ασχετο αλλα ο Τερανα μουσικαρα μουσικαρα αλλα σε μπαντα πανω απο 2 δισκους δεν εκατσε ποτε. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος takisax

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καρλος σαντάνα κιθ ριτσαρντ .   ακουστε Πατ Μεθενυ - Σκοτ Χεντερσον Μάικ Στέρν και αλλους τζαζίστες οι καλύτεροι δεξιοτέχνες.

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
ναι αλλα δεν μας νοιαζει ποιοι ειναι οι καλητεροι αλλα οι χειροτεροι...........
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Να ρίξω εγώ μία μπομπίτσα τώρα για να συζητάμε 2-3 μέρες;;;;


Kerry King....
Ε ναι ρε φιλε
Αυτος ειναι Παναθλιος. . . .
Στα ρυθμικα βεβεια καλος ειναι αλλα....
....Ξερεις ποσα σολο σαν τα δικα του εχω βγαλει εγω..??
Απο τα χρονια της κλασσικης κιολας....
ΧΑΧΑΧΑ ;D
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Να ρίξω εγώ μία μπομπίτσα τώρα για να συζητάμε 2-3 μέρες;;;;


Kerry King....
Ε ναι ρε φιλε
Αυτος ειναι Παναθλιος. . . .
Στα ρυθμικα βεβεια καλος ειναι αλλα....
....Ξερεις ποσα σολο σαν τα δικα του εχω βγαλει εγω..??
Απο τα χρονια της κλασσικης κιολας....
ΧΑΧΑΧΑ ;D
Kι ομως εχει γραψει και ωραια σολο, και επισης σε συνεντευξη του ειχε πει οτι πλεον παιζει/γραφει για να κανει "φασαρια"...
Αυτο δεν τον καθιστα παναθλιο οπως λετε και εν τελει ελεος με αυτα τα παναθλια θεματα...
ΔΕΝ υπαρχει "η καλυτερη" και "η χειροτερη" κιθαρα...
ΔΕΝ υπαρχει "ο καλυτερος" και "ο χειροτερος" κιθαριστας...
ΔΕΝ υπαρχει "το καλυτερο" αυτοκινητο...
ΔΕΝ υπαρχει καλυτερος ενισχυτης, πεταλιερα, ατμομαγειρας, καφετιερα, μηχανακι κτλ,κτλ....

ΕΛΕΟΣ πια, παρτε το χαμπαρι και χωνεψτε το οτι ολα ειναι υποκειμενικα και τετοια θεματα ειναι απλα ανουσια, και τροφη για καυγαδες..... ;)
Φιλε Chimaira αν και διαφωνω με την αποψη σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το ποστ μου....

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice


Kι ομως εχει γραψει και ωραια σολο, και επισης σε συνεντευξη του ειχε πει οτι πλεον παιζει/γραφει για να κανει "φασαρια"...
Αυτο δεν τον καθιστα παναθλιο οπως λετε και εν τελει ελεος με αυτα τα παναθλια θεματα...
ΔΕΝ υπαρχει "η καλυτερη" και "η χειροτερη" κιθαρα...
ΔΕΝ υπαρχει "ο καλυτερος" και "ο χειροτερος" κιθαριστας...
ΔΕΝ υπαρχει "το καλυτερο" αυτοκινητο...
ΔΕΝ υπαρχει καλυτερος ενισχυτης, πεταλιερα, ατμομαγειρας, καφετιερα, μηχανακι κτλ,κτλ....

ΕΛΕΟΣ πια, παρτε το χαμπαρι και χωνεψτε το οτι ολα ειναι υποκειμενικα και τετοια θεματα ειναι απλα ανουσια, και τροφη για καυγαδες..... ;)
Φιλε Chimaira αν και διαφωνω με την αποψη σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το ποστ μου....

Άρα δέχεσαι να σου πει κάποιος πχ. οτι ο Νίκος Μίχας είναι καλύτερος κιθαρίστας απ'τον μαρκ νοπφλερ, αφού είναι υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ


Kι ομως εχει γραψει και ωραια σολο, και επισης σε συνεντευξη του ειχε πει οτι πλεον παιζει/γραφει για να κανει "φασαρια"...
Αυτο δεν τον καθιστα παναθλιο οπως λετε και εν τελει ελεος με αυτα τα παναθλια θεματα...
ΔΕΝ υπαρχει "η καλυτερη" και "η χειροτερη" κιθαρα...
ΔΕΝ υπαρχει "ο καλυτερος" και "ο χειροτερος" κιθαριστας...
ΔΕΝ υπαρχει "το καλυτερο" αυτοκινητο...
ΔΕΝ υπαρχει καλυτερος ενισχυτης, πεταλιερα, ατμομαγειρας, καφετιερα, μηχανακι κτλ,κτλ....

ΕΛΕΟΣ πια, παρτε το χαμπαρι και χωνεψτε το οτι ολα ειναι υποκειμενικα και τετοια θεματα ειναι απλα ανουσια, και τροφη για καυγαδες..... ;)
Φιλε Chimaira αν και διαφωνω με την αποψη σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το ποστ μου....

Άρα δέχεσαι να σου πει κάποιος πχ. οτι ο Νίκος Μίχας είναι καλύτερος κιθαρίστας απ'τον μαρκ νοπφλερ, αφού είναι υποκειμενικό.
γ**ωτο μου, ειπα πουθενα οτι δεν υφισταται θεμα συγκρισης....????
Αν το ειπα να το καταλαβω κι εγω, γιατι θα μου ξεφυγε...
ειπα οτι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ η  εκφραση "Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ".......

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
γ**ωτο μου, ειπα πουθενα οτι δεν υφισταται θεμα συγκρισης....????
Αν το ειπα να το καταλαβω κι εγω, γιατι θα μου ξεφυγε...
ειπα οτι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ η  εκφραση "Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ".......

Θέμα σύγκρισης είναι κι αυτό. Συγκρίνουν κιθαρίστες φήμης και προκύπτουν ονόματα που απλά δεν αξίζουν τη φήμη τους ως κιθαρίστες.

Αποσυνδεδεμένος adrian666

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ


Kι ομως εχει γραψει και ωραια σολο, και επισης σε συνεντευξη του ειχε πει οτι πλεον παιζει/γραφει για να κανει "φασαρια"...
Αυτο δεν τον καθιστα παναθλιο οπως λετε και εν τελει ελεος με αυτα τα παναθλια θεματα...
ΔΕΝ υπαρχει "η καλυτερη" και "η χειροτερη" κιθαρα...
ΔΕΝ υπαρχει "ο καλυτερος" και "ο χειροτερος" κιθαριστας...
ΔΕΝ υπαρχει "το καλυτερο" αυτοκινητο...
ΔΕΝ υπαρχει καλυτερος ενισχυτης, πεταλιερα, ατμομαγειρας, καφετιερα, μηχανακι κτλ,κτλ....

ΕΛΕΟΣ πια, παρτε το χαμπαρι και χωνεψτε το οτι ολα ειναι υποκειμενικα και τετοια θεματα ειναι απλα ανουσια, και τροφη για καυγαδες..... ;)
Φιλε Chimaira αν και διαφωνω με την αποψη σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το ποστ μου....

Άρα δέχεσαι να σου πει κάποιος πχ. οτι ο Νίκος Μίχας είναι καλύτερος κιθαρίστας απ'τον μαρκ νοπφλερ, αφού είναι υποκειμενικό.

 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Να ρίξω εγώ μία μπομπίτσα τώρα για να συζητάμε 2-3 μέρες;;;;


Kerry King....
Ε ναι ρε φιλε
Αυτος ειναι Παναθλιος. . . .
Στα ρυθμικα βεβεια καλος ειναι αλλα....
....Ξερεις ποσα σολο σαν τα δικα του εχω βγαλει εγω..??
Απο τα χρονια της κλασσικης κιολας....
ΧΑΧΑΧΑ ;D
Kι ομως εχει γραψει και ωραια σολο, και επισης σε συνεντευξη του ειχε πει οτι πλεον παιζει/γραφει για να κανει "φασαρια"...
Αυτο δεν τον καθιστα παναθλιο οπως λετε και εν τελει ελεος με αυτα τα παναθλια θεματα...
ΔΕΝ υπαρχει "η καλυτερη" και "η χειροτερη" κιθαρα...
ΔΕΝ υπαρχει "ο καλυτερος" και "ο χειροτερος" κιθαριστας...
ΔΕΝ υπαρχει "το καλυτερο" αυτοκινητο...
ΔΕΝ υπαρχει καλυτερος ενισχυτης, πεταλιερα, ατμομαγειρας, καφετιερα, μηχανακι κτλ,κτλ....

ΕΛΕΟΣ πια, παρτε το χαμπαρι και χωνεψτε το οτι ολα ειναι υποκειμενικα και τετοια θεματα ειναι απλα ανουσια, και τροφη για καυγαδες..... ;)
Φιλε Chimaira αν και διαφωνω με την αποψη σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το ποστ μου....
Σε καταλαβαινω  :)
To θεμα ειναι οντως υποκειμενικο...Κ αυτην δυστυχως η ευτυχως ειναι η δικη μου αποψη..
Ισως παρασυρθηκα λιγο...κ ζητω συγγνωμμη απο τους Fans κ μη ισως του παιξιματος του Κερυ
Αλλα ρε φιλε ειναι οντως φασαρια.Φτανει σε σημειο να με κανει να προτιμω τον cazares.
Ισως εχω καλομαθει στη σχολη του Greg Howe, leslie west, Satriani, Steven wilson, Michael amott, loomis, ηλιοπουλος...ktl
Οποτε απο τη στιγμη που οσα σλειερ εχω ακουσει εχουν τετοια σολο μου φαινονται λιγο περιεργα - ατεχνα...
(θα μου πεις ποιος ειμαι που θα ορισω τι ειναι το ατεχνο...?)
Οσο για την συνενευξη δεν ηξερα.Ποτε δεν ειχα ακουσει κ δεν ηξερα οτι ο καραφλας ηθελε απλα να κανει φασαρια...
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Οκ δεν το συνεχιζω, ειπα την αποψη μου και τελος αν δεν λετε να το καταλαβετε, η αν δεν θελετε να το καταλαβετε απλα συνεχιστε να μαλωνετε ποιος ειναι "ο καλυτερος" και ποιος "ο χειροτερος"....

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
To θεμα ειναι οντως υποκειμενικο...Κ αυτην δυστυχως η ευτυχως ειναι η δικη μου αποψη..
Ισως παρασυρθηκα λιγο...κ ζητω συγγνωμμη απο τους Fans κ μη ισως του παιξιματος του Κερυ
Αλλα ρε φιλε ειναι οντως φασαρια.Φτανει σε σημειο να με κανει να προτιμω τον cazares.
Ισως εχω καλομαθει στη σχολη του Greg Howe, leslie west, Satriani, Steven wilson, Michael amott, loomis, ηλιοπουλος...ktl
Οποτε απο τη στιγμη που οσα σλειερ εχω ακουσει εχουν τετοια σολο μου φαινονται λιγο περιεργα - ατεχνα...
(θα μου πεις ποιος ειμαι που θα ορισω τι ειναι το ατεχνο...?)
Οσο για την συνενευξη δεν ηξερα.Ποτε δεν ειχα ακουσει κ δεν ηξερα οτι ο καραφλας ηθελε απλα να κανει φασαρια...
Απο τη στιγμη που το ξεκαθαριζεις και δεν το ειπιβαλλεις, δεν δημιουργεις προβλημα σε κανεναν...
Και να σου πω την αληθεια και εγω της ιδιας "σχολης" οπως την χαρακτηριζεις ειμαι και δεν ακουω Slayer και εμενα δεν με συναρπαζουν και ειναι η αποψη μου, ομως δεν γινεται να πεις οτι ο αλλος ειναι ασχετος και ο χειροτερος και πολλα αλλα μαργαριταρια που εχουν ακουστει εδω μεσα...
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απο τη στιγμη που το ξεκαθαριζεις και δεν το επιβαλλεις, δεν δημιουργεις προβλημα σε κανεναν........
 ;)
Εννοειται πως δεν επιβαλλω τιποτα σε κανεναν. Εξαλλου αμα κατι καθεται καλα στο αυτι καποιου δεν μπορεις  που να χτυπιεσαι κατω να του αλλαξεις γνωμη...
Ειναι γουστα αυτα τα πραγματα...Ετσι απλα
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
τα παιδακια εδω μεσα που αναφερουν τα ονοματα των Petrozza, Hammet, Santana, Romeo ( !!!!! #$^@#^@#^) και keith richards σαν τους χειροτερους διασημους κιθαριστες απλα θα επρεπε να κλεισουν το account αυτη τη στιγμη και να πανε να γινουν μελη στο mad.gr...δεν ειστε σοβαροι νομιζω...μιλαμε για  τα ιδια ατομα εδω; για τον πιο τεχνικο thrash κιθαριστα; τον ανθρωπο που δημιουργησε το lead thrash παιξιμο; μιλαμε για τον κιθαριστα που εφερε τον ηλεκτρικο ηχο στη latin μουσικη; μιλαμε για τον Mj Romeo ;;;;;; τολματε να μιλατε γιαυτον που δημιουργησε σχολη πανω στο tapping του ;;; που εχει γραψει μερικα απο τα καλυτερα progressive (συνεπως και τα καλυτερα γενικως) κομματια στη metal;;;;; και τελος μιλατε για τον keith richards;;;; που πηρε την κιθαριστικη τεχνικη απο τους μαυρους blues-αδες και δημιουργησε το rock οπως το ξερουμε;;;;;;;; ξεκολληστε απο την αμαθεια επιτελους!!!  για μενα οι χειροτεροι διασημοι κιθαριστες ειναι: kurt cobain, herman li, zakk wylde, Billie Joe Armstrong (green day), Ben Moody (evanescence), Mikko Lindström (HIM) και Jeff Loomis (μακραν δεν αξιζει το ρολο του progressive αυτος...). ισως να υπαρχουν κι αλλοι αλλα αυτοι μου ηρθαν στο μυαλο...και μη δω κανα ονομα malmsteen... ελεος μερικα ατομα!

Φιλαρακο μου καταρχας να χαμηλωσεις τον τονο και κυριως το υφος του ξερολα που υιοθετησες με το post σου...Γιατι κανεις δε θα παρει στα σοβαρα αυτα που λες...Με τα οποια δε συμφωνω καθολου...Αν ειχες διαβασει πιο προσεκτικα το topic (διαβασε το, ελεος δεν ειναι ιδιαιτερος κοπος...) θα χες καταλαβει πως δε μας νοιαζει αν ο ενας εχει εφευρει το ταδε η το δεινα παιξιμο, ουτε μας νοιαζει αν εχει εφευρει τη μουσικη ολοκληρη...ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ!!!!!!!!!!
Και κλεινοντας θεωρω πως το να λεμε οτι ο Loomis ειναι απο τους χειροτερους διασημους κιθαριστες μας εκθετει ανεπανορθωτα...Βγαλε μου τον αμπαλο δε με νοιαζει (και γω αυτο πιστευω για Santana και τεκμηριωσα γιατι) αλλα ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕ ΤΟ και θα το δεχθω...
Kαι τελος παντων η μουσικη ειναι υποκειμενικο θεμα...Ο καθενας ο,τι γουσταρει λεει. Ποιος εισαι εσυ που ερχεσαι ξαφνικα να μας επιβαλλεις να κλεισουμε το account και να μας πεις και παιδακια?


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Τωρα το πως καταφερες να βαλεις στην ιδια λιστα τους Wylde και Loomis με τον Billie Joe Armstrong απο Green Day και το Ben Moody (!!!!!@#$%%) μου προξενει απο μεγαλη απορια μεχρι μη σου πω και γελιο...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 00:09 από G.K. the Greek »