Αποστολέας Θέμα: Χορδες για κλασσικη,ακουστικη,ηλεκτρικη και μπασο ( προτασεις )  (Αναγνώστηκε 67338 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
 ;)Γεια σας...ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση...
Στην ακουστική μου μέχρι τώρα εβαζα χορδές D' addario 10αρες...
Τώρα μου πρότειναν και σκέφτομαι να βάλω Εarthwood 10αρες...
Την έχετε δοκιμάσει ποτε αυτη τη μάρκα...(earthwood)...μείνατε ικανοποιημένοι...? ::)Αξίζει δηλαδη να τις δοκιμάσω.... ???

Εαν εχετε κατι καλύτερο...προτεινετε το....να το δοκιμάσουμε....
για ακουστικη μιλαμε παντα εε... ::)

Αποσυνδεδεμένος stavrakis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Οι Earthwood είναι πάρα πολύ καλές χορδές και η τιμή τους το ίδιο!! Εγώ τις δουλεύω πολύ καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!! Δοκιμασε καλύτερα τις Earthwood silk steel soft, οι οποίες έχουν εσωτερικά ίνες μεταξιού και κάνουν τις χορδές πολύ πιο μαλακές..συν το ότι κρατάνε αρκετό καιρό με τον κατάλληλο καθαρισμό τους.. Δοκίμασε και πες μου τη γνώμη σου!

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
 :)Φίλε αγορασα τις Ernie Ball Earthwood 80/20 Bronze Allou....έτσι λέγονται...ειναι 10 αρες  αλλα δεν τις εχω βάλει ακομα...μολις τις βαλω θα σου πω...πανρως μου ειπαν ως ειναι παρα πολυ καλές...μπορει και καλυτερες απο τις  D'addario.... :)

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Οι Earthwood είναι πάρα πολύ καλές χορδές και η τιμή τους το ίδιο!! Εγώ τις δουλεύω πολύ καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!! Δοκιμασε καλύτερα τις Earthwood silk steel soft, οι οποίες έχουν εσωτερικά ίνες μεταξιού και κάνουν τις χορδές πολύ πιο μαλακές..συν το ότι κρατάνε αρκετό καιρό με τον κατάλληλο καθαρισμό τους.. Δοκίμασε και πες μου τη γνώμη σου!

Συμφωνω απολυτα..να τις δοκιμασεις...και κατα την γνωμη μου οι Ερνι ειναι κλασεις ανωτερες απο τις ντανταριο...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Συμφωνω απολυτα..να τις δοκιμασεις...και κατα την γνωμη μου οι Ερνι ειναι κλασεις ανωτερες απο τις ντανταριο...

   Δεν ειναι τυχαιο που η Ernie Ball κατεχει το 69% των πωλησεων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ! Το υπολοιπο 31% το "μοιραζονται" ολες οι υπολοιπες μαρκες!!!!!!!!!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Lord-George

  • Επισκέπτης
Πήγα στο φίλο μου το Περικλή σήμερα να πάρω μια χορδή και μου είπε ότι μόλις παρήγγειλε 2 set χορδών ηλεκτρικής για το μαγαζί του, το 1 για επαγγελματία μουσικό και το άλλο έτσι για να το έχει.

Οι χορδές λέγονται Εlixir και βγαίνουν για ακουστική (ηλεκτρακουστική), κλασσική και ηλεκτρική, και μπάσσο. Οι τιμές τους κυμαίνονται από 23-25 ευρώ το σέτ (6 χορδές).

Μιλάμε για μια καινούργια εντελώς τεχνολογία παραγωγής χορδών, με εξάγωνο άξονα περιτυλίγματος και όχι τον κοινό κυκλικό και μια επιπλέον στρώση καλλύματος στο εξωτερικό περίβλημα για να μη μαζεύονται ιδρώτες, σκόνη και τέτοια και γίνεται μουντός ο ήχος. Δηλαδή αυτό το μαύρισμα που παθαίνουν οι κοινές χορδές ηλεκτρικής με το καιρό,σε αυτές δεν υπάρχει. Δε χρειάζεται να μιλήσουμε για sustain και διάρκεια ζωής.



Βγαίνουν σε 2 είδη και μπορείτε να τις παραγγείλετε σε οποιοδήποτε μουσικό μαγαζί.

Ο Παντελής μου έκανε και την εξής επίδειξη. Είχε στο ράφι μια ιαπωνική κλασσική των 150 ευρώ με αυτές τις χορδές απάνω και ο ήχος ακουγόταν 1000 φορές πιο γεμάτος απο τη δικιά μου που κάνει 180 ευρώ.

Θα πάω να πάρω καμμια μέρα ένα set αλλά σκεύτομαι ότι 25 ευρώ είναι 2 cd!
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/03, 16:09 από Homo Iratus »

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Τις έχω δεί τις elixir και το ψώνιο μέσα μου ;D με τσιγκλάει να τις πάρω κάθε φορά που πάω να πάρω χορδές.Αλλά για να είμαι ειληκρινής δεν νομίζω ότι η ικανότητά μου είναι τέτοια ώστε να πάρω τέτοιες χορδές :-\.Δεν θα καταλάβω τίποτα.Άσε που η κιθάρα μου δεν.... :-\
Βέβαια επειδή τα χέρια μου ιδρώνουν πολύ ,οι λεπτές μου χορδές οξυδώνονται πολύ γρήγορα και εκνευρίζομαι.Είσαι σίγουρος Γιώργο ότι οι Elixir δεν μαυρίζουν?Αν είναι έτσι ίσως τελικά τις προτιμήσω την επόμενη φορά.
Επιπλέον από αντοχή πώς πάνε?Θέλω να πάρω εννιάρες την επόμενη φορά γιατί τα δάκτυλά μου είναι ακόμα άγαρμπα και δεν μπορώ να πιάσω τις μπάσες εύκολα με τις δεκάρεw που έχω.Αλλά οι προηγούμενες ενιάρες μου άντεξαν μόνο 3 βδομάδες(επίσης άγαρμπο bend ;D :-\).
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος irontol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Maiden Rulez...
    • Προφίλ
paidia oi elixir einai moufa...  :P

toulaxiston oi nanoweb gia hlektrikh.
Ontws krathsane kapws parapanw apo alles xordes alla
ti ka8arisma klp ekana...p*p*ria!     :-[

Pali katamaures mes sth bixla pou sixainesai na paixeis...
Den nomizw na axizoun oso kanoun...

Twra oi polyweb den xerw ti lene alla oute kai oi elixir xordes gia alla organa.

Kalytera na parete Ernie Ball h dadario  pou exoun ta misa lefta
Practice Practice Practice and when you're tired and
sick of it...Practice some more...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Κατά 'ρχήν οι Elixir δεν είναι και τόσο καινούργιες σαν προιόν.

Η τιμή τους είναι περίπου στα 21-23 Euro.

Πράγματι κρατάνε περισσότερο ( από 3-5 φορές ανάλογα την χρήση ) και συνεπακόλουθα από οικονομικής άποψης συμφέρουν.

Τις χρησιμοποιώ για τις ακουστικές μου κιθάρες.

Έχουν πολύ καλό τόνο και sustain. Σαφώς και φθίρονται και αυτές και μαυρίζουν αλλά με πολύ ποιό αργό ρυθμό από τις κοινές.

Βγάζουν αρκετά bright ήχο ( στο μπάσο τους όμως οι Daddario μου έδωσαν κάτι περισσότερο ).

Για να δώσω ένα παράδειγμα να πω ότι ενώ οι κοινές χροδές σε 10 μέρες χάνουν ένα μέρος από το brightnest αυτές ίσως και για 2-3 μήνες να έχουν σταθερή απόδοση.

..και τέλος τις προτείνουν αρκετοί κατασκευαστές.

Σε ότι αφορά το "οποιοδήποτε μαγαζί " , μαλλον  δεν ισχύει.
Στην Θεσ/νίκη για παράδειγμα τις έφερνε μόνο ο Τσέλιος και τελευταία τις Βρήκα και στον Λιόλιο.

Εδώ Καβάλα πουθενά....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
egw evala tis ble steel tis dean markley kai den tis allazw me tipota...einai apaixtes...

Αποσυνδεδεμένος kpk

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
1. Οι elixir δεν κάνουν 23 εωρώ. Μπορείς να βρείς και με 15.
2. Οντως κρατάνε λίγο παραπάνω και έχουν λιγότερα σκασίματα αλλα αυτό δεν λέει τίπποτα. Είναι προτιμότερο με τα ίδια λεφτά να πάρεις 3 σετ κανονικές χορδές και να τις αλλάζεις πιο συχνά. Οι καινούργιες χορδές των 5 ευρω έχουν καλύτερο ήχο  από τις elixir των 3 εβδομάδων , αν παίζεις 2 ώρες τη μέρα.
3. Δεν αξίχει τον κόπο να πληρώνεις 15 - 20 ευρώ για χορδές , εκτός και αν έχεις λεφτά για πέταμα. Καλυτερα φτηνότερες χορδές και περισσότερες αλλαγές.

psomas

  • Επισκέπτης
εσείς ποιες χορδές προτείνετε για ηλ κιθάρα;

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Εγω προτιμω τις Ερνι Μπολ....και για την ηλεκτρικη και για την ακουστικη...μια φορα επαιξα σε ενος φιλου που ειχε βαλει κατι τετοιες ελιξιρ και να σας πω διαφορα φοβερη δεν καταλαβα που να δικαιολογει τα παραπανω χρηματα..ισως τα φτηνοτερα σετ που να τα αλλαζεις συχνοτερα ειναι καλυτερη λυση...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
p blackmore xrisimopoiouse  xrodes picato (tis opoies tou tis sistise o clapton) kai yposthrizei oti einai poly kalyteres apo tis ernie ball...ti thema einai oti den mporw na vre pouthena

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Το πιθανοτερο ειναι  οτι αν μιλαμε για παλια εποχη οπου ο Ερικ Συμβουλεψε τον Ριτσι( μα καλα τι οικοιοτητα εχω ο #$%@#$) ειναι εξαιρετικα πιθανο η εταιρια αυτη να μην υπαρχει πια...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
( μα καλα τι οικοιοτητα εχω ο #$%@#$)
ela re.. ti to skeftese? oloi mia megali parea imaste  ::) 8)
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος H4RRY

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε μας χεζεις ρε Νταλαρα!
    • Προφίλ
Ρε παιδια,τι γνωμη εχετε για τις Ghs και τις Fender?Προσωπικα οι Fender με εχουν απογοητευσει πληρως,τουλαχιστον οι φτηνες τους,nickel wound.Τι να πω ρε γμτ,παιρνω 10αρι σετ κ μεσα σε 2 βδομαδες ειναι πισσα μαυρες,χωρια που κοβονται πανευκολα.Ενω οι Ghs,που κανουν μισο ευρω παραπανω,ειναι 3 φορες ανθεκτικοτερες,με καθαροτερο ηχο απο το πρωτο παιξιμο κ δεν σπανε καθολου ευκολα!Παρεπιμπτοντως,το μαγαζακι εδω στην πολη μου (κωλομαγαζο μεν,αλλα εχει κ τα καλα του) εφερε κατι χορδες XL (D'Addario ειναι αυτες?) οι οποιες ειναι Phosphor Bronze,δλδ σκουριαζουν κ οξειδωνονται πιο αργα...Αξιζουν?Η τιμη τους ηταν απ'οτι θυμαμαι 12 ευραιοι...
"Να κι αν γυρίζει,να κι αν δεν γυρίζει!" Γαλιλαίος

Αποσυνδεδεμένος kpk

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Η επιλογή των χορδών εξαρτάται από την τεχνική παιξίματος και τον ήχο που θέλει ο καθένας. Εγώ παίζω με τα δάχτυλα και σπάνια με πενα. Ακόμα και ηλεκτρική παίζω με τα δάχτυλα. Χρειάζομαι μαλακές χορδές γιατί συνήθως παίζω 2-3 ώρες. Για ηλεκτρική οι καλύτερες χορδές που έχω βρεί είναι οι Gibson vintage reissue σε νικέλιο. Λίγο ακριβές αλλά τις έχω βρει και με 8 ευρώ. Πιο φτηνές (5 ευρώ) είναι οι Fender οι Stainless steel , πιο μαλακές αλλά πεθαίνουν γρήγορα. Για ακουστική δοκιμάστε τις Silk & Steel χορδές (GHS , MARTIN) αν παίζετε με τα δάχτυλα. Γενικά οι σκληρές χορδές κρατάνε περισσότερο αλλά είναι πιο δύσκολες στο παίξιμο από τις μαλακές. Είναι καλύτερα να έχεις μαλακές χορδές και να τις αλλάζεις πιο συχνά γιατί κουράζεσαι λιγότερο όταν παίζεις (ειδικά ηλεκτρικά και ηλεκτροακουστικά όργανα που μπορείς να ενισχύσεις τον ήχο). Ενα άλλο πράγμα που θα πρέπει να ξέρετε έιναι οτι τα καταστήματα έχουν πολύ μεγάλα περιθώρια κέρδους από τις χορδές. Μπορείς να βρεις και 3 ευρώ διαφορά από κατάστημα σε κατάστημα. Οταν βρείτε τις χορδές που σας αρέσουν είναι καλύτερα να τις αγοράζετε σε 12άδες και να τις παζαρεύετε σε διαφορετικά μαγαζιά. Βέβαια μπορείτε να περιμένετε να πάει κάποιος στην Αμερική και να μας φέρει χορδές από κει (μισή τιμή). Αυτά , μάγκες.

Αποσυνδεδεμένος Pangeopal

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάχνωντας κάνεις όνειρα...
    • Προφίλ
Προσωπικά πιστεύω ότι οι elixir αξίζουν τα λεφτά τους και αρκετοί από τους κιθαρίστες με μεγάλη πείρα θα συμφωνήσουν αυτό. Προσωπικά -μιασ και δεν είμαι κιθαρίστας με μεγάλη πείρα- εγώ αυτό το είδα, ή μάλλον το άκουσα(!!!) στην κιθάρα μου (yamaha ακουστική τωμ 200 ευρώ). Τις χορδες τις έχω βάλει εδω και περίπου 1 1/2 μήνα και με μέσο όρο πάνω από 3 ώρες την ημέρα πάραμένουν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ... και επίσης δεν μαύρισαν ακόμα... Κ στην ηλεκτρική μου αυτές τις χορδές μου τις έβαλαν από την αντιπροσωπεία... Εμένα μου άρεσαν... Είναι νέα τεχνολογία όπως λέει κ ο φίλος Homo Iratus...
Πρέπει να κοιτάς εκεί που θες να πας...
...Αλλιώς θα πας εκει που κοιτάς!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
    Δεν ξερω εσεις τι λετε μα εγω χρησιμοποιω τις GHS Boomer τις 10ρες κι εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Δεν μου εχουν σπασει ποτε παρολο που τις καταπονω παρα πολυ...Μαυρισμα?Xρησιμοποιω το fast fret και γυαλιζουν...και φυσικα δεν εχω μουντο ηχο!....καντε μια δοκιμη....η 6αδα κανει 8ευρω
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
   Δεν ξερω εσεις τι λετε μα εγω χρησιμοποιω τις GHS Boomer τις 10ρες κι εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Δεν μου εχουν σπασει ποτε παρολο που τις καταπονω παρα πολυ...Μαυρισμα?Xρησιμοποιω το fast fret και γυαλιζουν...και φυσικα δεν εχω μουντο ηχο!....καντε μια δοκιμη....η 6αδα κανει 8ευρω
Και εγώ αυτές έχω επάνω αυτή την στιγμή αλλά είναι πιο μαύρες και από την ζωή μου και ο ήχος είναι ....άστα.Αυτό το fast fret πόσο κάνει.Γενικά πόσο κάνουν αυτά τα καθαριστικά.Αν έχουν μαυρίσει ήδη οι χορδές , κάνουν δουλειά?
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
      De uymamai re sy...pare 10ευρω γιατι οσο να'ναι θα θες να παρεις και καμια 10αρια πενες!Παντως κανει χρυση δουλεια!Ουτε μαυριλα ουτε τπτ!Ειναι σαν καινουριες!καθαροτατος ηχος και πολυ sustain!Ασε που αντεχουν παρα πολυ στην καταπονηση!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Ρε stakh το πήρα το fast fret .Ακόμα μαύρες είναι οι χορδες μου.Τι διάολο δουλειά κάνει?Απλά τους δίνει γυαλάδα και φαίνονται μαύρο-γυαλισμένες ???Καλά ο ήχος είναι ακόμα ...doink.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
    Ακομη μαυρες?Σιγουρα τις καθαρισες καλα???Θελει συνεχεια και συνεχεια μεχρι να φυγει ολη η μαυριλα....ειναι λιγο σπαστικο αλλα κανει δουλεια!Α και να μην καθαριζεις τη χορδη μονο απο πανω αλλα να την πιανεις ολη!Προσοχη μην τη σπασεις!Καλη επιτυχια με το καθαρισμα!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
1. Οι elixir δεν κάνουν 23 εωρώ. Μπορείς να βρείς και με 15.
2. Οντως κρατάνε λίγο παραπάνω και έχουν λιγότερα σκασίματα αλλα αυτό δεν λέει τίπποτα. Είναι προτιμότερο με τα ίδια λεφτά να πάρεις 3 σετ κανονικές χορδές και να τις αλλάζεις πιο συχνά. Οι καινούργιες χορδές των 5 ευρω έχουν καλύτερο ήχο  από τις elixir των 3 εβδομάδων , αν παίζεις 2 ώρες τη μέρα.
3. Δεν αξίχει τον κόπο να πληρώνεις 15 - 20 ευρώ για χορδές , εκτός και αν έχεις λεφτά για πέταμα. Καλυτερα φτηνότερες χορδές και περισσότερες αλλαγές.

οι καινούργιες χορδές των 5 Ευρώ όμως θα σου δώσουν καλύτερο ήχο για 5 μέρες ....μετά πέφτουν και σε 10 μέρες θέλουν άλλαγμα ειδικά στα ακουστικά όργανα.
Επίσης οι Elixir δεν κρατούν λίγο παραπάνω αλλά αρκετά παραπάνω.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
22826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/03, 20:07
από sourwtiri
24 Απαντήσεις
40465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/13, 20:59
από dgkik
116 Απαντήσεις
98676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 02:00
από Dimitris1982
8 Απαντήσεις
6646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 23:33
από Gabriel6th
4 Απαντήσεις
3718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/08, 00:48
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
3118 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 00:30
από CK
1 Απαντήσεις
2797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/09, 07:30
από dr.K-Miller
7 Απαντήσεις
4451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 23:19
από Gabriel6th
12 Απαντήσεις
8999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/10, 13:31
από el3os
2 Απαντήσεις
3373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/10, 20:50
από harrisxr650