Αποστολέας Θέμα: Τι δεν θα συγχορούσατε ποτέ στον σύντροφό σας?  (Αναγνώστηκε 63717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
ναι...η απιστία είναι ασυγχώρητη...(συμπεριλαμβανομένου του ψέμματος και της υποκρισίας,όπως ανέφερε η angy)
όπως επίσης η χειροδικία και η ψυχολογική βία...
μια φορά τα έπαθα :-[ :-[..... κι έμαθα... ;)
τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Οκ Fugue, πες οτι έχεις μια σχέση με ένα άτομο, που δε τα πάτε όμως και πολύ καλά. Δλδ παρατηρείς οτι κάνει νερά η σχέση σας. Ωστόσο, παρολ'αυτά , κουτσά στραβά έχετε μια σχέση, και έχετε παραμείνει πιστοί ο ένας στον άλλον για κάποιο διάστημα. Αν εσύ ένα, ωραίο πρωί, σηκωθείς και πεις οτι θα κάνω και κάτι παράλληλα, επειδή δε με καλύπτει η υπάρχουσα σχέση, ποιός θα φταίει? Εσύ, ο φίλος σου ή και οι δύο μαζί?

Πρώτον απο τη στιγμή που έχω μια σχέση που δεν με καλύπτει γιατί να την συνεχίσω? Δεν βρίσκω ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάθομαι με έναν άνθρωπο σε μια κατάσταση που είναι μέτρια απο τη στιγμή που δεν με καλύπτει ή κάτι κάνει λάθος ή κατι κάνω λάθος ή απλά δεν ταιριάζουμε...λογικό μέχρι εδώ?

Το μόνο που θα έχω να κάνω θα είναι απλά να φύγω...τίποτα παράλληλο και τίποτα περίπλοκο...αν συνεχιστεί θα φταίμε και οι δύο...
Περίπτωση Α) δεν είναι σωστός (άρα φταίει) κι εγώ το βλέπω και το συνεχίζω και βέβαια τον κερατώνω (άρα φταίω)
Περίπτωση Β) δεν είμαι σωστή (άρα φταίω) το συνεχίζει και βέβαια με κερατώνει (άρα φταίει)
Περίπτωση Γ) δεν κάνει κανείς απο τους δυο μας κάτι λάθος απλά δεν ταιριάζει η χημεία μας (φταίμε και οι δύο που το συνεχίζουμε)

και στις τρεις περιπτώσεις φταίνε και οι δύο είτε γιατί κάποιος κάνει κάτι λάθος είτε γιατι κάποιος διαιωνίζει μια κατάσταση...κάτι που θα καταλήξει στο κέρατο...

Κατάλαβες ή έχεις κι άλλες απορίες?


βρε φουγίτσα μην είσαι απόλυτη στο εν λόγω θέμα...υπάρχουν περιπτώσεις σχέσεων στις οποίες:

Περίπτωση Α)Είσαι σωστή και ο άλλος σε κερατώνει
Περίπτωση Β)Είναι σωστός και εσύ τον κερατώνεις

 ??? ??? ???
τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

βρε φουγίτσα μην είσαι απόλυτη στο εν λόγω θέμα...υπάρχουν περιπτώσεις σχέσεων στις οποίες:

Περίπτωση Α)Είσαι σωστή και ο άλλος σε κερατώνει
Περίπτωση Β)Είναι σωστός και εσύ τον κερατώνεις

 ??? ??? ???
Παράθεση

Που δηλώνει ότι κάτι δεν πάει καλά...απλά δεν ταιριάζουμε δηλαδή...

stavros75

  • Επισκέπτης
Κατ' αρχην υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις. Μια είναι αυτή που ανέφερε η Angy. Άλλη είναι ο άνθρωπος να είναι ψυχανώμαλος, και να μην ικανοποιείται με τίποτα. Ή άλλοι που τους αρέσει το απαγορευμένο, ή τους αρέσει να ρισκάρουνε ή τέλος άλλοι που το έχουν στο αίμα τους.
Κατα δέυτερον, ναι μεν φταίνε και οι δύο στην περίπτωση που δεν ταιριάζουνε και συνεχίζουνε, αλλά το γεγονός αυτό δεν αποτελεί άλλοθι στον έναν από τους δύο να απατήσει τον άλλον. Οπότε η πράξη της απιστίας, κατ' εμέ, βαρύνει τον έναν και όχι και τους δύο. Δηλαδή αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως μια ελλειματική σχέση θα πρέπει να έχει την απιστία ως φυσικό επακόλουθο και όχι στον τερματισμό της... και γιατί μια απιστία θα έπρεπε να επιβαρρύνει και τους δύο...
Είναι μεγάλο το θέμα πάντως...και ίσως βγήκαμε λίγο off topic..σε αυτό που ζητάει το topic, συμφωνήσαμε οτι καταδικάζουμε την απιστία. Οπότε κάτι είναι κι αυτό  ;)

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κατ' αρχην υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις. Μια είναι αυτή που ανέφερε η Angy. Άλλη είναι ο άνθρωπος να είναι ψυχανώμαλος, και να μην ικανοποιείται με τίποτα. Ή άλλοι που τους αρέσει το απαγορευμένο, ή τους αρέσει να ρισκάρουνε ή τέλος άλλοι που το έχουν στο αίμα τους.
Κατα δέυτερον, ναι μεν φταίνε και οι δύο στην περίπτωση που δεν ταιριάζουνε και συνεχίζουνε, αλλά το γεγονός αυτό δεν αποτελεί άλλοθι στον έναν από τους δύο να απατήσει τον άλλον. Οπότε η πράξη της απιστίας, κατ' εμέ, βαρύνει τον έναν και όχι και τους δύο. Δηλαδή αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως μια ελλειματική σχέση θα πρέπει να έχει την απιστία ως φυσικό επακόλουθο και όχι στον τερματισμό της... και γιατί μια απιστία θα έπρεπε να επιβαρρύνει και τους δύο...
Είναι μεγάλο το θέμα πάντως...και ίσως βγήκαμε λίγο off topic..σε αυτό που ζητάει το topic, συμφωνήσαμε οτι καταδικάζουμε την απιστία. Οπότε κάτι είναι κι αυτό  ;)


Συμφωνούμε επίσης και στο ότι μια ελλειματική σχέση πρέπει να καταλήγει στο χωρισμό και όχι στην απιστία... :)

stavros75

  • Επισκέπτης
τελικά fugue τη μια συμφωνούμε, και την άλλη διαφωνούμε... :P

Αποσυνδεδεμένος KyriosJack

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω κατι αυτη τη στιγμη κατα νου...σε λίγο
    • Προφίλ
να μην ειναι ειλικρινης απεναντι μου
'Μου'χεις φάει την ψυχή!!!'

Αποσυνδεδεμένος *mustaine*

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να με θελει οχι γι'αυτο που ειμαι αλλα γι'αυτα που μπορω να του προσφερω...
are we just a moment in time?

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Να με θελει οχι γι'αυτο που ειμαι αλλα γι'αυτα που μπορω να του προσφερω...

Μπράβο... Γι'αυτό τη χώρισα εγώ την πρώην μου... Και επειδή ήταν και λίγο μπάζο... ;D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Και επειδή ήταν και λίγο μπάζο... ;D

Νικολάκη σόρι, αλλά εδώ κάνεις μεγάλο φάουλ! Τι σχέση έχει αν η κοπέλα δεν ήταν όμορφη? Εσύ είσαι ο Μπραντ Πητ? Και αν είσαι, τότε γιατί ήσουν με το "μπάζο"??

 :-\

Αποσυνδεδεμένος KyriosJack

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω κατι αυτη τη στιγμη κατα νου...σε λίγο
    • Προφίλ
Υπάρχουν εγγεφαλικοι τυποι οπως και σωματικοι. Διόλου παρατυπον... ;D
'Μου'χεις φάει την ψυχή!!!'

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Δλδ οι εγκεφαλικοί τύποι τα φτιάχνουν με όποιαν να'ναι ενώ οι σωματικοί μόνο με μοντέλα? Και αν αυτά τελοσπάντων ισχύουν και τα πιστεύετε, τότε για να τα φτιάξεις με μοντέλο θα πρέπει να είσαι και συ ανάλογου επιπέδου έτσι?  ::)

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Τότε...
Δεν θα συγχωρούσα στον συντροφο μου να είναι εγγεφαλικός τύπος... ;D ;D ;D


Θα της συγχωρούσα όμως να είναι φαλλικός... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δλδ οι εγκεφαλικοί τύποι τα φτιάχνουν με όποιαν να'ναι ενώ οι σωματικοί μόνο με μοντέλα? Και αν αυτά τελοσπάντων ισχύουν και τα πιστεύετε, τότε για να τα φτιάξεις με μοντέλο θα πρέπει να είσαι και συ ανάλογου επιπέδου έτσι?  ::)

Θα συμφωνήσω 101% μαζί σου... ;)

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
να μην ξερει να κανει δουλειες του σπιτιου!...  ενω παραλληλα να μην ενδιαφερεται να φερει μια πιτσιρικα...Μολδαβή...για παραδειγμα...για αυτές τις δουλειές... ;D

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να μην ξερει να κανει δουλειες του σπιτιου!...  ενω παραλληλα να μην ενδιαφερεται να φερει μια πιτσιρικα...Μολδαβή...για παραδειγμα...για αυτές τις δουλειές... ;D


Τώρα εσύ θέλεις να μας πείσεις ότι τη Μολδαβή πιτσιρίκα τη θέλεις για οικιακή βοηθό?  ;D ;D ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

 :o :o :o ΟΛΑ???  :o

Αποσυνδεδεμένος zappas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • παντα με επιθετικες προθεσεις.............
    • Προφίλ
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

 :o :o :o ΟΛΑ???  :o



ναι  ολα!!! ετσι  κι  αλλιως  δηλωνει  αμαρτωλη!!!
βρε μονος θα τα γραφω μονος θα τα τραγουδω!!! κι  ας ειναι για πεταμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

Ακόμη και τη Μολδαβη;

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

 :o :o :o ΟΛΑ???  :o



ναι  ολα!!! ετσι  κι  αλλιως  δηλωνει  αμαρτωλη!!!

Όπως και να χει...δεν γίνεται να τα συγχωρείς όλα...θα τη σπάσει ας πούμε στο ξύλο και θα πει...δεν πειράζει αγάπη μου σε συγχωρώ?  :o
Ε μην τρελαθώ!

stavros75

  • Επισκέπτης
Μπορεί να είναι απελευθερωμένη η κοπέλα και να της αρέσουν οι free και extreme καταστάσεις  ;D
Η Μολδαβή είναι πολύ καλή λύση Σταύρο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος zappas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • παντα με επιθετικες προθεσεις.............
    • Προφίλ
Θα τα συνχωρουσα ολα... :-[
Εμενα γιατι δεν με συνχωρει ομως??? :P

 :o :o :o ΟΛΑ???  :o



ναι  ολα!!! ετσι  κι  αλλιως  δηλωνει  αμαρτωλη!!!

Όπως και να χει...δεν γίνεται να τα συγχωρείς όλα...θα τη σπάσει ας πούμε στο ξύλο και θα πει...δεν πειράζει αγάπη μου σε συγχωρώ?  :o
Ε μην τρελαθώ!




αχα!!! γι'αυτο αρχησες   καρατε???? :o
βρε μονος θα τα γραφω μονος θα τα τραγουδω!!! κι  ας ειναι για πεταμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Muay Thai παρακαλώ!
όχι γι αυτό αλλά θα χρειαστεί σίγουρα ;)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Λοιπον..καταναλωσα πολυ χρονο για να διαβασω και τις 5 σελιδες προσεκτικα.Εγω προσωπικα πιστευω οπως πολλοι κλασικα το ψεμα η την απιστια.Δοξα το Θεο..ειμαι απο τους πολυ τυχερους που μου εχουν φερθει αψογα και ετσι δεν γνωριζω απο ασχημη συμπεριφορα.Τωρα ως προς το θεμα του ποδοσφαιρου..δεν επικεντρωνεται απλα στο ποδοσφαιρο  αλλα στο να προτιμησεις γενικα μια αλλη δραστηριοτητα που ειναι ενα απλο χομπυ απο το να βγεις με τον ανθρωπο σου.Εγω το σεβομαι αυτο γιατι ετσι και αλλιως συμφερει τους μη ποδοσφαιροφιλους αντρες το μουντιαλ(χε χε..οταν ειναι παραπονεμενες..).Τες πα αστειευομαι.Ολα γινονται αρκει να υπαρχει συνεννοηση.Οπως θα πει ο αντρας οτι θελει μουντιαλ ετσι και η γυναικα θα βρει κατι αλλο για να μην μπορει να βγει με τον αντρα.Για την απιστια τωρα.Υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν φταινε αναγκαστικα και οι 2.Γνωριζω περιπτωσεις οπου γινοταν η απιστια χωρις να γνωριζει η κοπελα τπτ και ενω δεν της εδειχνε τπτ ανησυχητικο και ηταν αγαπημενος μαζι της.Απλα ηθελε και αλλες..αλλωστε πολλοι ανθρωποι απο την φυση τους δεν θελουν να ειναι μονο με εναν ανθρωπο.Υπαρχουν λεπτες περιπτωσεις λοιπον που η απιστια ειναι καθαρα επειδη φταιει ο ενας.Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Η απιστια ειναι καταδικαστεα.Δεν ειναι δικαιολογια αμα δεν περναει καλα καποιος να κερατωσει.Ας χωρισει και ας κανει οτι θελει.Προσωπικα επειδη κατα καιρους εχω πολλα νευρα δεν θα θελα να σκεφτω καν τι θα εκανα αμα μαθαινα οτι ο ανθρωπος μου με κερατωνε.Ειλικρινα με φοβιζει και μονο να σκεφτω τι θα μπορουσα να κανω.
It's all about the Groove!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
4687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/06, 16:57
από eleos* (Βάλια πια....)
2 Απαντήσεις
2265 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 17:15
από potis21
4 Απαντήσεις
2653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 14:44
από pimami
0 Απαντήσεις
1454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/07, 11:55
από Ariel_1
0 Απαντήσεις
2165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/07, 09:18
από zappas
12 Απαντήσεις
8134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 13:50
από Kli Klis
1 Απαντήσεις
3114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/08, 04:58
από ARGIRIS25
8 Απαντήσεις
4021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/10, 13:01
από mace
0 Απαντήσεις
1648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/14, 00:09
από ισκιος
0 Απαντήσεις
1749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/15, 18:07
από ΠΟΙΟΣ