Αποστολέας Θέμα: Τι δεν θα συγχορούσατε ποτέ στον σύντροφό σας?  (Αναγνώστηκε 63703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ κανένας άντρας/πατέρας όποια ομάδα κι αν παίζει δεν μπορεί να αφήνει τις ευθύνες/οικογένεια για διασκέδαση/ποδόσφαιρο! μη ξεχνάμε πως και στο ΣΑΜΙΝΑ φημολογείται πως το πλοίο το είχαν στο ''αυτόματο'' και έβλεπαν champions league. αν παντρεύεται κάποιος συγγενής και παίζει η ελλαδάρα καταλαβαίνω να χάσεις το γάμο αλλά ποτέ δε βάζει κανείς τα παιδιά του πάνω απ' το ποδόσφαιρο! >:(
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όταν λες τα υπόλοιπα? εννοείς ας πούμε την απιστία? θεωρώ ότι για να φτάσει κάποιος στην απιστία δεν φταίει μόνο αυτός...φταίνε και οι δυο...
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά πραγματικά θα εκνευριστώ πολύ αν μου πει ο καλός μου ότι δεν θέλει να βγούμε για να δει ποδόσφαιρο...δεν ξέρω...
Άλλο που μου έκανε εντύπωση... Φταίνε και οι δύο στην απιστία?? Με ποιά λογική?

Με την απλούστατη λογική ότι όταν είσαι σωστός και κρατάς το σύντροφό σου πάντα ευχαριστημένο και φροντίζεις η σχέση να είναι όπως την πρώτη μέρα και να υπάρχει ενθουσιασμός και ενδιαφέρον...όταν δεν γίνεσαι βαρετός/ή και κρατάς τον άλλο σε εγρήγορση...ε δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι με κάποιον/α άλλο/η...αυτό...τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο...

stavros75

  • Επισκέπτης
Με την απλούστατη λογική ότι όταν είσαι σωστός και κρατάς το σύντροφό σου πάντα ευχαριστημένο και φροντίζεις η σχέση να είναι όπως την πρώτη μέρα και να υπάρχει ενθουσιασμός και ενδιαφέρον...όταν δεν γίνεσαι βαρετός/ή και κρατάς τον άλλο σε εγρήγορση...ε δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι με κάποιον/α άλλο/η...αυτό...τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο...
Μα ρε σύ fugue, δε πλαστήκαμε όλοι για όλους. Για κάποιους θα είμαστε βαρετοί, για άλλους θα είμαστε super ενδιαφέροντες. Όταν δεν είμαστε ευχαριστημένοι, πάμε και μιλάμε στο σύντροφο μας, κι αν μετά από αυτό δεν αλλάξει κάτι χωρίζουμε. Η απιστία είναι πολύ άσχημο γιατί πρώτα απ' όλα γίνεσαι άπιστος στον ίδιο σου τον εαυτό. Προσωπική μου γνώμη πάντα.

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλή μου Fugue, θα μάθεις με τον καιρό, θα μάθεις...

Μια ιστοριούλα, λοιπόν για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι: (έτσι δε λένε; )

4 Ιουλίου 2004: Ταξιδεύουμε οικογενειακώς (μπαμπάς-μαμά-3 πιτσιρικάδες), με το καράβι από Αθήνα για Πάρο. Φτάνουμε το μεσημέρι στο νησί, πάμε στο ξενοδοχείο, τακτοποιούμαστε, όλα καλά, έρχεται το βράδυ και ο τελικός.
Ο μπαμπάς μας, μας αφήνει στο δωμάτιο και πάει στην τραπεζαρία να δει τον τελικό.
Θα είσαι εντάξει με τα παιδιά; Ναι, εντάξει, κανένα πρόβλημα.
Τι το ΄θελα και το 'πα;
Μένω λοιπόν εγώ στο δωμάτιο με τους 3, να πλυθούν, να ξαπλώσουν και εκεί που είναι όλα μια χαρά, κάτι του έρχεται του μικρού και κάνει εμετό στην πόρτα του μπάνιου (έτρεξε ο ταλαίπωρος, αλλά δεν πρόλαβε).
Εκεί να σας δω.
Σημείωση: Δεν μπορώ τον εμετό καθόλου. Μόλις τον μυρίσω, κάνω και εγώ...
Τι να πρωτοκάνω; Το παιδί να συνεφέρω; Να το κάνω μπάνιο; Να μαζέψω τα ρούχα του που μύριζαν; Να καθαρίσω το δωμάτιο; Με τι; Ούτε σκούπα είχα, ούτε σφουγγαρίστρα, μόνο χαρτί κουζίνας και χαρτομάντηλα.
Πανικός... Με βαθιές ανάσες και με την πόρτα του δωματίου ανοιχτή, να μπαινοβγαίνω εγώ σαν τους δύτες ένα πράγμα και να προσπαθώ να συμμαζέψω, αφού νωρίτερα είχα κάνει μπάνιο το παιδί.
Μόλις τελείωσε ο αγώνας, ήρθε και ο μπαμπάς μας, σαν την βρεμμένη γάτα...
Τι είχε γίνει; Από την χαρά του, είχε πέσει στην πισίνα μαζί με άλλους χαρούμενους...
Αντε να συμμαζέψεις μετά και αυτόν!!!

Τα σχόλια δικά σας...




Δεν κατάλαβα... :-[

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Με την απλούστατη λογική ότι όταν είσαι σωστός και κρατάς το σύντροφό σου πάντα ευχαριστημένο και φροντίζεις η σχέση να είναι όπως την πρώτη μέρα και να υπάρχει ενθουσιασμός και ενδιαφέρον...όταν δεν γίνεσαι βαρετός/ή και κρατάς τον άλλο σε εγρήγορση...ε δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι με κάποιον/α άλλο/η...αυτό...τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο...
Μα ρε σύ fugue, δε πλαστήκαμε όλοι για όλους. Για κάποιους θα είμαστε βαρετοί, για άλλους θα είμαστε super ενδιαφέροντες. Όταν δεν είμαστε ευχαριστημένοι, πάμε και μιλάμε στο σύντροφο μας, κι αν μετά από αυτό δεν αλλάξει κάτι χωρίζουμε. Η απιστία είναι πολύ άσχημο γιατί πρώτα απ' όλα γίνεσαι άπιστος στον ίδιο σου τον εαυτό. Προσωπική μου γνώμη πάντα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...γι αυτό δεν πιστεύω ότι για την απιστία δεν φταίει πάντα ο ένας...όταν δεν ταιριάζεις και δεν περνάς καλά...απλά φεύγεις...δεν χρειάζεται να είσαι άπιστος....συνφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά πραγματικά θα εκνευριστώ πολύ αν μου πει ο καλός μου ότι δεν θέλει να βγούμε για να δει ποδόσφαιρο...δεν ξέρω...

Αυτό δεν είχες γράψει νωρίτερα;

Ε, εδώ σου εξήγησα με μια ιστορία, ότι άντεξα που με άφησε με 3 παιδιά στο δωμάτιο, ότι μάζευα εμετούς όπως μπορούσα συν το κερασάκι που ήρθε, τι ώρα, βρεγμένος και άντε να μαζέψω και αυτά μετά!!!



Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο αλλά πραγματικά θα εκνευριστώ πολύ αν μου πει ο καλός μου ότι δεν θέλει να βγούμε για να δει ποδόσφαιρο...δεν ξέρω...

Αυτό δεν είχες γράψει νωρίτερα;

Ε, εδώ σου εξήγησα με μια ιστορία, ότι άντεξα που με άφησε με 3 παιδιά στο δωμάτιο, ότι μάζευα εμετούς όπως μπορούσα συν το κερασάκι που ήρθε, τι ώρα, βρεγμένος και άντε να μαζέψω και αυτά μετά!!!





Α οκ! Χαίρομαι που κάποιος συμφωνεί μαζί μου γιατί πέσανε να με φάνε...

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ
10.00-13.00 Μενεγάκη
14.00-16.00 κους - κους
16.00-18.00 Τατιάνα
20.00-21.00 ειδήσεις του Star
21.00-24.00 fame - story

κάθε 4 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ
Mundial


Sorry αλλά τώρα το είδα αυτό...αν νομίζεις πως όλες οι γυναίκες ανήκουν σ αυτήν την κατηγορία..τότε λυπάμαι που στο λέω αλλά πρέπει να αλλάξεις παρέες...δεν είναι όλες οι γυναίκες Τατιάνα Fame Story και κουτσομπολιό...το  ξέρω πως μπορεί να πέφτεις απο τα σύννεφα τώρα αλλά έχουμε πολλά ενδιαφέροντα πέρα απο αυτά...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Καλή μου Fugue, θα μάθεις με τον καιρό, θα μάθεις...

Μια ιστοριούλα, λοιπόν για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι: (έτσι δε λένε; )

4 Ιουλίου 2004: Ταξιδεύουμε οικογενειακώς (μπαμπάς-μαμά-3 πιτσιρικάδες), με το καράβι από Αθήνα για Πάρο. Φτάνουμε το μεσημέρι στο νησί, πάμε στο ξενοδοχείο, τακτοποιούμαστε, όλα καλά, έρχεται το βράδυ και ο τελικός.
Ο μπαμπάς μας, μας αφήνει στο δωμάτιο και πάει στην τραπεζαρία να δει τον τελικό.
Θα είσαι εντάξει με τα παιδιά; Ναι, εντάξει, κανένα πρόβλημα.
Τι το ΄θελα και το 'πα;
Μένω λοιπόν εγώ στο δωμάτιο με τους 3, να πλυθούν, να ξαπλώσουν και εκεί που είναι όλα μια χαρά, κάτι του έρχεται του μικρού και κάνει εμετό στην πόρτα του μπάνιου (έτρεξε ο ταλαίπωρος, αλλά δεν πρόλαβε).
Εκεί να σας δω.
Σημείωση: Δεν μπορώ τον εμετό καθόλου. Μόλις τον μυρίσω, κάνω και εγώ...
Τι να πρωτοκάνω; Το παιδί να συνεφέρω; Να το κάνω μπάνιο; Να μαζέψω τα ρούχα του που μύριζαν; Να καθαρίσω το δωμάτιο; Με τι; Ούτε σκούπα είχα, ούτε σφουγγαρίστρα, μόνο χαρτί κουζίνας και χαρτομάντηλα.
Πανικός... Με βαθιές ανάσες και με την πόρτα του δωματίου ανοιχτή, να μπαινοβγαίνω εγώ σαν τους δύτες ένα πράγμα και να προσπαθώ να συμμαζέψω, αφού νωρίτερα είχα κάνει μπάνιο το παιδί.
Μόλις τελείωσε ο αγώνας, ήρθε και ο μπαμπάς μας, σαν την βρεμμένη γάτα...
Τι είχε γίνει; Από την χαρά του, είχε πέσει στην πισίνα μαζί με άλλους χαρούμενους...
Αντε να συμμαζέψεις μετά και αυτόν!!!

Τα σχόλια δικά σας...




Δεν την καταλαβαίνω τη λογική; Τί να έκανε δηλαδή, να έμενε μέσα μήπως και έκανε εμετό το παιδί; Μου θυμίζει λογικές του τύπου "δεν βγαίνω να περπατήσω έξω μήπως μου πέσει γλάστρα στο κεφάλι".
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Μα καλή μου, δεν συμφωνώ μαζί σου. Αυτό σου εξηγώ με την ιστορία που σου διηγήθηκα...
Εσύ λες ότι θα εκνευριστείς αν δεν βγείτε λόγω ποδοσφαίρου, εδώ αφήσε γυναίκα (με την άδειά της, όμως έτσι; ) με 3 παιδιά και πήγε να δει τον αγώνα...
Τι έπρεπε να κάνω εγώ λοιπόν, να αρχίσω τις φωνές ή την γκρίνια;
Τίποτα από τα δυό, δεν έκανα, αλλά πίστεψέ με, μου πήρε πολύ χρόνο και κόπο για να το καταφέρω αυτό... εκεί κόλλαγε το ... θα μάθεις με τον καιρό, θα μάθεις...

Με την αποψή σου για την απιστία, συμφωνώ. Δεν θα μπορούσες να το είχες εκφράσει καταλληλότερα.  

Penoktone:
Λυπάμαι που θα σ΄απογοητεύσω, αλλά κάποιες από μας, εργάζονται κιόλας και χάνουν την Μενεγάκη και το κους κους  δυστυχώς... :P

Fugue και εδώ συμφωνώ μαζί σου... ;)

« Τελευταία τροποποίηση: 21/06/06, 13:04 από Νεκταρία »
Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
όχι δεν ξέρω καμία κοπέλα που να βλέπει έστω και ένα από αυτά τα σκουπίδια. το πρόγραμμα της τηλεόρασης το έγραψα με αφορμή ένα ρεπορτάζ που είδα στις ειδήσεις στον ΑΝΤ1 και πραγματικά με εκνευρίσανε κάτι τύπισσες που τσιρίζανε και ουρλιάζαν σαν να τους ανήκει η τηλεόραση και σαν να μισούν τον άντρα/σύντροφό τους που για ένα μήνα θα ενδιαφερθεί για την εξέλιξη του μουντιάλ!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μα καλή μου, δεν συμφωνώ μαζί σου. Αυτό σου εξηγώ με την ιστορία που σου διηγήθηκα...
Εσύ λες ότι θα εκνευριστείς αν δεν βγείτε λόγω ποδοσφαίρου, εδώ αφήσε γυναίκα (με την άδειά της, όμως έτσι; ) με 3 παιδιά και πήγε να δει τον αγώνα...
Τι έπρεπε να κάνω εγώ λοιπόν, να αρχίσω τις φωνές ή την γκρίνια;
Τίποτα από τα δυό, δεν έκανα, αλλά πίστεψέ με, μου πήρε πολύ χρόνο και κόπο για να το καταφέρω αυτό... εκεί κόλλαγε το ... θα μάθεις με τον καιρό, θα μάθεις...

Με την αποψή σου για την απιστία, συμφωνώ. Δεν θα μπορούσες να το είχες εκφράσει καταλληλότερα.  

Penoktone:
Λυπάμαι που θα σ΄απογοητεύσω, αλλά κάποιες από μας, εργάζονται κιόλας και χάνουν την Μενεγάκη και το κους κους  δυστυχώς... :P

Fugue και εδώ συμφωνώ μαζί σου... ;)



Με τον καιρό θα μάθω να μην γκρινιάζω εννοείς? ...Πολύ δύσκολο πίστεψε με...δυστυχώς (για τους άλλους) ή ευτυχώς (για μένα) είμαι πολύ κακομαθημένη...και πάλι δυστυχώς ή ευτυχώς δεν σκοπεύω να το αλλάξω αυτό ποτέ...Μ αρέσει έτσι  :)

Αλλά και πάλι χαίρομαι που συμφωνήσαμε σε κάτι... :D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Θα το αλλάξεις Φουγκόνι κάποια στιγμή όταν δεν θα βρίσκεις πρόσφορο έδαφος  ;)

Αλλά εμείς φταίμε που σας αφήνουμε να μας κακομεταχειρίζεστε και μετά να γκρινιάζετε κιόλας  :P

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα το αλλάξεις Φουγκόνι κάποια στιγμή όταν δεν θα βρίσκεις πρόσφορο έδαφος  ;)

Αλλά εμείς φταίμε που σας αφήνουμε να μας κακομεταχειρίζεστε και μετά να γκρινιάζετε κιόλας  :P

Όταν δεν θα βρίκσω πρόσφορο έδαφος θα φροντίζω να το δημιουργώ ;) πάντα υπάρχει τρόπος...γι αυτό λεγόμαστε γυναίκες  ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Axlmaniac

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένα τρελό παιδί χαρά γεμάτο!!! (λέμε τώρα..)
    • Προφίλ
Το να με απατήσει με την κοπέλα την οποία μισώ!!! Με μία άλλη (εκτώς best friend) μπορεί να
ελπίζει σε συγχώρεση....

[το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Angy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αλλάζουν δρόμοι και μορφές κι οι εποχές αλλάζουν..
    • Προφίλ
η απιστια εμπεριεχει το ψεμα και πιθανον και την υποκρισια. εγω δεν την συγχωρω. μου εχει τυχει δηλαδη και δεν την συγχωρεσα (σημειωτεον: στον ανθρωπο που εχω ερωτευτει πιο πολυ στην ζωη μου μεχρι τωρα). Για τον απλουστατο λογο οτι πιστευω πως ειναι αδυνατον να ανακτησεις την εμπιστοσυνη σου στον αλλον μετα απο απιστια
Μάθε τη γλώσσα της σιωπής
κι ύστερα έλα να μου πεις
πως κλίνεται το "σ'αγαπώ"...

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Mην τρελαθούμε τώρα...
Αν η κοπέλα/σύζυγος δε θέλει να δει τον τελικό του euro ή μουντιάλ ο άντρας/δεσμός της δεν είναι ανάγκη να το χάσει...
Το ΄πα και πριν.Δεν είναι το κάτω ραχούλα - κωλοπετινίτσα...!
Μία μέρα υπομονή!
Ένα μήνα στο Μουντιάλ!!
ΕΛΕΟΣ!!

Πιστεύω πως όσες κοπέλες έδωσαν στον εαυτό τους την ευκαιρία να δουν έναν ποιοτικό αγώνα το ευχαριστήθηκαν.

stavros75

  • Επισκέπτης
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...γι αυτό δεν πιστεύω ότι για την απιστία δεν φταίει πάντα ο ένας...όταν δεν ταιριάζεις και δεν περνάς καλά...απλά φεύγεις...δεν χρειάζεται να είσαι άπιστος....συνφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!
όχι κάνεις μέγα λάθος. Στην απιστία δε φταίνε και οι 2. Φταίει ο ένας, αυτός που απιστεί. Σου τα 'χουν μάθει λάθος φαίνεται  :-\

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ

Όταν δεν θα βρίκσω πρόσφορο έδαφος θα φροντίζω να το δημιουργώ ;) πάντα υπάρχει τρόπος...γι αυτό λεγόμαστε γυναίκες  ;) :)

Ναι καλή μου, το ξέρουμε ότι σέρνει και καράβι, όμως πιστεύω ότι δεν σου λύνει αυτός ο τρόπος όλα τα προβλήματα που στην πορεία θα αντιμετωπίσεις σε μια σχέση ή αν σου τα λύσει, η λύση θα είναι προσωρινή...

Ή μήπως πιστεύεις ότι θα μπορείς μια ζωή να στηρίζεσαι σε αυτό, για να καταφέρεις ότι θέλεις;

Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...γι αυτό δεν πιστεύω ότι για την απιστία δεν φταίει πάντα ο ένας...όταν δεν ταιριάζεις και δεν περνάς καλά...απλά φεύγεις...δεν χρειάζεται να είσαι άπιστος....συνφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!
όχι κάνεις μέγα λάθος. Στην απιστία δε φταίνε και οι 2. Φταίει ο ένας, αυτός που απιστεί. Σου τα 'χουν μάθει λάθος φαίνεται  :-\

Δεν ξέρω ποιός απο τους δυο μας κάνει λάθος...πάντως αυτή είναι η άποψη μου  :)

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Όταν δεν θα βρίκσω πρόσφορο έδαφος θα φροντίζω να το δημιουργώ ;) πάντα υπάρχει τρόπος...γι αυτό λεγόμαστε γυναίκες  ;) :)

Ναι καλή μου, το ξέρουμε ότι σέρνει και καράβι, όμως πιστεύω ότι δεν σου λύνει αυτός ο τρόπος όλα τα προβλήματα που στην πορεία θα αντιμετωπίσεις σε μια σχέση ή αν σου τα λύσει, η λύση θα είναι προσωρινή...

Ή μήπως πιστεύεις ότι θα μπορείς μια ζωή να στηρίζεσαι σε αυτό, για να καταφέρεις ότι θέλεις;


Δεν λέω πως είναι σωστό αυτό...αλλά καλώς ή κακώς επειδή έμαθα να μου περνάει πάντα όσο μπορώ θα φροντίζω να μου περνάει..έστω και προσωρινά..για αργότερα βλέπουμε  ;)


stavros75

  • Επισκέπτης
Δεν ξέρω ποιός απο τους δυο μας κάνει λάθος...πάντως αυτή είναι η άποψη μου  :)
Για δες τι απάντησε η Angy περί απιστίας...

Παράθεση από: Angy
η απιστια εμπεριεχει το ψεμα και πιθανον και την υποκρισια. εγω δεν την συγχωρω. μου εχει τυχει δηλαδη και δεν την συγχωρεσα (σημειωτεον: στον ανθρωπο που εχω ερωτευτει πιο πολυ στην ζωη μου μεχρι τωρα). Για τον απλουστατο λογο οτι πιστευω πως ειναι αδυνατον να ανακτησεις την εμπιστοσυνη σου στον αλλον μετα απο απιστια

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν ξέρω ποιός απο τους δυο μας κάνει λάθος...πάντως αυτή είναι η άποψη μου  :)
Για δες τι απάντησε η Angy περί απιστίας...

Παράθεση από: Angy
η απιστια εμπεριεχει το ψεμα και πιθανον και την υποκρισια. εγω δεν την συγχωρω. μου εχει τυχει δηλαδη και δεν την συγχωρεσα (σημειωτεον: στον ανθρωπο που εχω ερωτευτει πιο πολυ στην ζωη μου μεχρι τωρα). Για τον απλουστατο λογο οτι πιστευω πως ειναι αδυνατον να ανακτησεις την εμπιστοσυνη σου στον αλλον μετα απο απιστια

Είδα...δεν αλλάζει κάτι σε αυτά που είπα...επιμένω ότι φταίνε και οι δυο...

stavros75

  • Επισκέπτης
Οκ Fugue, πες οτι έχεις μια σχέση με ένα άτομο, που δε τα πάτε όμως και πολύ καλά. Δλδ παρατηρείς οτι κάνει νερά η σχέση σας. Ωστόσο, παρολ'αυτά , κουτσά στραβά έχετε μια σχέση, και έχετε παραμείνει πιστοί ο ένας στον άλλον για κάποιο διάστημα. Αν εσύ ένα, ωραίο πρωί, σηκωθείς και πεις οτι θα κάνω και κάτι παράλληλα, επειδή δε με καλύπτει η υπάρχουσα σχέση, ποιός θα φταίει? Εσύ, ο φίλος σου ή και οι δύο μαζί?

Αποσυνδεδεμένος fugue

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οκ Fugue, πες οτι έχεις μια σχέση με ένα άτομο, που δε τα πάτε όμως και πολύ καλά. Δλδ παρατηρείς οτι κάνει νερά η σχέση σας. Ωστόσο, παρολ'αυτά , κουτσά στραβά έχετε μια σχέση, και έχετε παραμείνει πιστοί ο ένας στον άλλον για κάποιο διάστημα. Αν εσύ ένα, ωραίο πρωί, σηκωθείς και πεις οτι θα κάνω και κάτι παράλληλα, επειδή δε με καλύπτει η υπάρχουσα σχέση, ποιός θα φταίει? Εσύ, ο φίλος σου ή και οι δύο μαζί?

Πρώτον απο τη στιγμή που έχω μια σχέση που δεν με καλύπτει γιατί να την συνεχίσω? Δεν βρίσκω ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάθομαι με έναν άνθρωπο σε μια κατάσταση που είναι μέτρια απο τη στιγμή που δεν με καλύπτει ή κάτι κάνει λάθος ή κατι κάνω λάθος ή απλά δεν ταιριάζουμε...λογικό μέχρι εδώ?

Το μόνο που θα έχω να κάνω θα είναι απλά να φύγω...τίποτα παράλληλο και τίποτα περίπλοκο...αν συνεχιστεί θα φταίμε και οι δύο...
Περίπτωση Α) δεν είναι σωστός (άρα φταίει) κι εγώ το βλέπω και το συνεχίζω και βέβαια τον κερατώνω (άρα φταίω)
Περίπτωση Β) δεν είμαι σωστή (άρα φταίω) το συνεχίζει και βέβαια με κερατώνει (άρα φταίει)
Περίπτωση Γ) δεν κάνει κανείς απο τους δυο μας κάτι λάθος απλά δεν ταιριάζει η χημεία μας (φταίμε και οι δύο που το συνεχίζουμε)

και στις τρεις περιπτώσεις φταίνε και οι δύο είτε γιατί κάποιος κάνει κάτι λάθος είτε γιατι κάποιος διαιωνίζει μια κατάσταση...κάτι που θα καταλήξει στο κέρατο...

Κατάλαβες ή έχεις κι άλλες απορίες?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
4686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/06, 16:57
από eleos* (Βάλια πια....)
2 Απαντήσεις
2264 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 17:15
από potis21
4 Απαντήσεις
2651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 14:44
από pimami
0 Απαντήσεις
1453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/07, 11:55
από Ariel_1
0 Απαντήσεις
2165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/07, 09:18
από zappas
12 Απαντήσεις
8134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 13:50
από Kli Klis
1 Απαντήσεις
3113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/08, 04:58
από ARGIRIS25
8 Απαντήσεις
4019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/10, 13:01
από mace
0 Απαντήσεις
1647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/14, 00:09
από ισκιος
0 Απαντήσεις
1749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/15, 18:07
από ΠΟΙΟΣ