Αποστολέας Θέμα: Δικαιώματα του Πολίτη  (Αναγνώστηκε 63815 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

drummer27

  • Επισκέπτης
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #25 στις: 11/07/06, 22:29 »
.. ;)wraios o brazil ..alla den bgazeis akrh m ayta dystyxws..sthn ellada toulaxiston..sthn agglia to 2000 phre mia filh mou 25000liria compensation dioti: phge se pakistanomagazo na parei efhmerida..rwtaei do u have greek newspap..k trwei apanthsh..:we do not have albanian stuff here..efage o typos mynhsh..lol..k konomise i ntenh ..alla ayt amia sto ekatomyrio..sxetika me thn astynomia..pou anaferthike pio panw..dax..thn douleia tous kanoun k aytoi mwre..standard merikoi einai tragikoi alla oxi oloi..prin apo merika xronakia me stamathsan ethniki gia elenxo..sto amaksi eimasta 3agoria 2 koritsia oligon perierge oloi...arxisan epsaxnan..briskoun meta apo ligo ena kesedaki fraoules pou eixa..ti n ayta reeiiii mou leei o enas..ekei phra thn ekdikhsh mou..tou ekleina to mati k tou elega..:pare mia...einai kaleeeesssss,,,,lol...mas gamisane sto psaksimo...egw epemena fae mia einai kales..sto telos fygame me emena na klaiw ap ta gelia k na tou lew esy xaneis megale..einai super..lol..ayta esti gi ana gelasoume ligaki..

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #26 στις: 24/07/06, 02:13 »
  Όλα καλά Βασίλη αλλα εγώ έχω καταλάβει τελικά πως δεν έχει σημασία αν φταις ή δεν φταις. Στην ουσία αν σε τραβήξουν στο τμήμα ή στα δικαστήρια για οποιοδήποτε θέμα, ακόμα και αν βρεθείς αθώος, αυτό που τους νοιάζει είναι να σου συμπεριφερθούν σαν εγκληματία μόνο και μόνο για να σε "ψαρώσουν" , να σου πάρουν τα στοιχεία, φωτογραφίες απ'όλες τις πιθανές μεριές του προσώπου σου (τι διασημο πρόσωπο, ούτε η madona να'σουνα!!!), και να φτιάξουν εναν υπέροχο φάκελο με το όνομα σου μέσα! :-\  !!!!
  Και ολη την ταλαιπωρία την τρώς χωρίς να ξέρεις για ποιον λόγο βαρούσαν την πόρτα σου απο τις 7:30 το πρωί και σε τρέχαν στα τμήματα και στα δικαστήρια, αφού ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ!
  Δεν έχουν τα υπηρεσιακά χαρτια έρθει ακόμα στα χέρια τους, άρα δεν μπορούν να σε ενημερώσουν!
  Κάποια στιγμή κατά τις 15:00 το μεσημέρι, και μετά απο πολύ ταλαιπωρία, νηστικός, και με κράτηση απο αστυνομικούς που ...ευτυχώς ήρθαν στο σπίτι σου με πολιτικά! και δεν γίναμε ρεζίλι στην γειτονιά!.... (μας φάγαν τον γαϊδαρο και εμεις τι θα πούμε στον κόσμο).... βγαίνει ο δικαστικός επιμελητής, βάζει χέρι στους αστυνομικούς γιατί δεν φρόντισαν να τελειώσει αυτή η υπόθεση νωρίτερα, δηλώνει οτι είσαι αθώος και οτι συνενοήθηκε με την Αθήνα, να γραφτεί στα πρακτικά και να αφαιθείς ελεύθερος!
 ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕ, ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΔΙΚΗ ΕΡΡΗΜΗΝ ΣΟΥ, ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ, ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΓΙΝΑΝ, ΠΟΙΟΝ ΕΙΧΕΣ ΑΝΤΙΔΙΚΟ, ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΘΩΟΣ?? ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ? ΤΑ ΔΑΚΤΥΛΙΚΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ? ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΤΗΚΑΝ ΣΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗΝ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!?!?!?

  Ο πατέρας μου λέει πως δεν βγάζεις ακρη και πως όσο τα σκαλίζεις τόσο χειρότερα για σένα, οπότε μάλλον δεν θα μάθω ποτέ, εξάλλου ουτε οι ίδιοι δεν ήξεραν!..... απλώς μάλλον χρειάζονταν την φωτο και δεν ξέραν πως να την ζητήσουν.... καθήστε ρε παιδιά, να πιούμε εναν καφέ, να σας βάλω και αυτόγραφο για την ανιψιά σας..... μην ντρέπεστε!!!

Δεν εχω πάει ποτέ μου σε διαδήλωση, δεν εχω κάνει ποτέ μου ναρκωτικά, και το φοιτητιλίκι το παράτησα νωρίς γιατι χρειαζόμουν να δουλέψω για να ζήσω, πληρώνω τους φόρους μου κανονικά, δεν εχω τατουάζ, δεν εχω σκουλαρίκια, κανω πολύ βαρια δουλειά για να πληρώνω καθε χρονο τους μισθούς των αξιολάτρευτων αστυνομικών, που όμως οποτε τους χρειάστηκα μεχρι τώρα δεν ήταν εκεί....
....τα site που αναφέρεσαι είναι καλά μα απέχουν απο την πραγματικότητα ....το θέμα για της δημόσιες υπηρεσίες είναι πως τώρα τελευταία προσπαθούν να σε εξυπηρετουν οσο καλύτερα μπορούν, εξάλου και αυτοι ειναι ανθρωποι, και τις περισσοτερες φορές και αυτούς η υπηρεσία τους αφήνει σε μαύρα σκοτάδια για τυχόν αλλαγές και εγκυκλίους.... το πάν ειναι ο αλλος που εχεις απέναντι σου να είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε όλα γίνονται!
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #27 στις: 24/07/06, 09:19 »
teri, δεν κατάλαβα καλά αν αυτή είναι δική σου ιστορία ή κάποιου άλλου, χάρην ευκολίας ας μιλήσω στο πρώτο πρόσωπο:

Μάλλον δεν γνωρίζεις τα δικαιώματά σου, και μέχρι που φτάνουν τα δικαιώματα της εξουσίας. Η αστυνομία δεν μπορεί να μπει στο σπίτι σου ούτε να σε μαζέψει από το σπίτι σου χωρίς δικαστικό ένταλμα (ακόμα κι αν είσαι υπόλογος για κάτι). Χωρίς ένταλμα μπορείς να συλληφθείς μόνο κατά την διάπραξη του αδικήματος (αυτόφωρο). Έπρεπε λοιπόν να αρνηθείς να τους ακολουθήσεις. Αλλά έστω κι έτσι, αφού τους ακολούθησες και πέρασες όλη αυτή τη ταλαιπωρία για το τίποτα, θα μπορούσες να μηνύσεις τους αστυνομικούς για παράνομη σύλληψη και κράτηση, αφού θα είχες πρώτα πάρει τα στοιχεία τους (ή/και τον αριθμό τους που μπορείς να δεις και μόνη σου πάνω στη στολή) τα οποία είναι υποχρεωμένοι να τα δώσουν.

Μετάβαση σε αστυνομικό τμήμα για αναγνώριση στοιχείων ταυτότητας (αν ήταν αυτή η δικαιολογία τους) μπορεί να γίνει μόνο όταν βρεθείς σε δημόσιο χώρο χωρίς ταυτότητα ή διαβατήριο. Αν έχεις, η αναγνώριση γίνεται επί τόπου, και αν όλα είναι καλά δεν έχουν δικαίωμα να σε πάνε στο αστ. τμήμα.

Αν είχες παραπεμφθεί σε δίκη, θα έπρεπε να είχες πρώτα παραλάβει δικαστικό κλήτευμα στα χέρια σου από δικαστικό κλητήρα και να είχες υπογράψει για την παραλαβή (όχι γράμμα στο γραμματοκιβώτιο δηλαδή). Όπως και να'χει, έχεις δικαίωμα να γνωρίζεις τους λόγους της κράτησής σου. Αλλιώς, έχεις δικαίωμα μηνύσεις τους αστυνομικούς, όπως προείπα.


(Αν τυχόν κάτι δεν το αναφέρω καλά, ας με διορθώσει κάποιος ειδικευμένος στα νομικά)

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #28 στις: 24/07/06, 13:10 »
Βασίλη μια χαρά τα λες, όμως να σε ρωτήσω κάτι. Έχεις βρεθεί ποτέ σε φάση να σε σημαδεύει αστυνομικός με το περίστροφο και να ουρλιάζει; Να σε κλώτσαει και να βριζει οσο πιο δυνατά μπορεί με το που ακούει το πρώτο γράμμα της λέξης που πας να αρθρώσεις; Σε εκείνη τη φάση (με έχεις δει κι έχουμε μιλήσει, ξέρεις πως και το παρουσιαστικό μου και η ηλικία μου είναι τέτοια που να μου επιτρέπει να μιλήσω για τα δικαιώματά μου σαν πολίτης όπως και η ευφράδεια λόγου και η εμπειρία που έχω δε με εμποδίζουν να τα πω όπως πρέπει στον οποιονδήποτε) όμως δεν υπάρχει καμία λογική. Δεν προφταίνεις να πεις το παραμικρό. Δε λέω, δεν είναι ο κανόνας, τόσες φορές με έχουν σταματήσει και είναι πάντα ευγενικοί και τυπικότατοι, ακόμα και μια φορά που με είχαν πάρει αυτόφωρο πάλι τυπικοί και ευγενικοί ήταν. Όμως μη σου τύχει αυτή η μια εξαίρεση (που μου έτυχε εμένα) γιατί δε μπορείς να κάνεις τίποτα εκείνη τη στιγμή. Πραγματικά απλύτως τίποτα. Μόνο κατόπιν εορτής και αφού φυσικά πέσει πάνω σου ο διοικητής και όλοι οι υπόλοιποι του τμήματος για να σε αποτρέψουν να καταθέσεις μήνυση. Ακόμα και ο δικηγόρος (που τα συμφέροντα τα δικά μου κοιτάει) με συμβούλευε να μην κάνω μήνυση, πιο πολύ θα κουραστώ και θα μπλέξω παρά θα βρω άκρη. Μόνο με τα κανάλια ψαρώνουν λίγο και γίνονται καλοί, αφού βέβαια έχεις φάει τις ψιλές σου. Είναι να μη σου τύχει.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #29 στις: 16/08/06, 20:27 »
Εγω προσωπικα τα δικαιωματα μου τα ειδα στις φοιτητικες πορειες....τοσο ξυλο και τοσα δακρυγονα/ασφυξιογωνα/παραλυτικα χωρις κανεναν απολυτως λόγο πρωτη φορα τα βλεπω.......Αν ειναι δυνατον.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #30 στις: 02/10/06, 16:57 »
Γιατι εχουμε και δικαιωματα????απο τη στιγμη που μας κυβερνουν φασιστες δεν υπαρχουν δικαιωματα.ξυπνηστε απ'τον υπνο του δικαιου και ας κανει ο καθενας τη δικη του επανασταση...ο πολιτης/προβατο ειναι το θυμα του ιδιου του του εαυτου...ενα δικαιωμα εχει,μονο να ψηφιζει.μονο εκει του δινουν σημασια αλλα αντι να τους κραξει τους κανει προεδρους,βουλευτες και δημαρχους.ενα Χ σε ολους να βαλουν μυαλο.κραξτε τους στις εκλογες ολους.και τους δεξιους και τους αριστερους.ολοι τα ιδια σκατα ειναι.ΑΝΑΡΧΙΑ απεναντι σε αυτους που θελουν το κακο ολων μας!!!
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #31 στις: 02/10/06, 19:00 »
Μπραβο!!! παμε ολοι!!! αναρχια ρε!!! σκοτωστε ρε!!!! σπαστε ρε!!!! το κακο μας θελουν ολοι ρε!!!!οπου βλεπετε εξουσια σπαστε ρε!!! και εσυ φιλαρακο μου ψηφιζε λευκο επειδη ετσι δεν θα περασει το δικο σου!!η βρηκα τηνπαραταξη για σενα...ΝΕΟΝΑΖΙ!!! τελειο;;; γαματο;;;
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #32 στις: 14/10/06, 03:07 »
Μπραβο!!! παμε ολοι!!! αναρχια ρε!!! σκοτωστε ρε!!!! σπαστε ρε!!!! το κακο μας θελουν ολοι ρε!!!!οπου βλεπετε εξουσια σπαστε ρε!!! και εσυ φιλαρακο μου ψηφιζε λευκο επειδη ετσι δεν θα περασει το δικο σου!!η βρηκα τηνπαραταξη για σενα...ΝΕΟΝΑΖΙ!!! τελειο;;; γ**ατο;;;

η αναρχια με τους ναζι ειναι η νυχτα με τη μερα φιλε μου..ποιος σου ειπε οτι οι αναρχικοι σκοτωνουν??τουλαχιστον ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα για προσωπικη ευχαριστηση.προβατο δεν ημουν και δεν θα γινω ποτε!!!κατω οι φασιστες και οι χουντικοι.φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες!!
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #33 στις: 30/10/06, 09:29 »
Μπραβο!!! παμε ολοι!!! αναρχια ρε!!! σκοτωστε ρε!!!! σπαστε ρε!!!! το κακο μας θελουν ολοι ρε!!!!οπου βλεπετε εξουσια σπαστε ρε!!! και εσυ φιλαρακο μου ψηφιζε λευκο επειδη ετσι δεν θα περασει το δικο σου!!η βρηκα τηνπαραταξη για σενα...ΝΕΟΝΑΖΙ!!! τελειο;;; γ**ατο;;;

η αναρχια με τους ναζι ειναι η νυχτα με τη μερα φιλε μου..ποιος σου ειπε οτι οι αναρχικοι σκοτωνουν??τουλαχιστον ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα για προσωπικη ευχαριστηση.προβατο δεν ημουν και δεν θα γινω ποτε!!!κατω οι φασιστες και οι χουντικοι.φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες!!
Ωραιος εισαι ρε φιλε...μου αρεσει που λες για την αναρχια η αναρχια προβαλει τον σεβασμο των δικαιωματων που εχουν ολοι και οχι μονο οι αναρχικοι,
για να ξερεις αναρχικος ειναι τιμη να εισαι οταν καταφερνεις μεσα στην σημερινη ζουγκλα να μην χρειαζεσε τον νομο να σε κραταει στα ορια,πραγμα που εσυ δεν το εχεις μαλλον.Κατα τα αλλα ''υπερασπιζεσε'' τον αναρχισμο και λογικα δεν εισαι ρατσιστης και ερχεσε και γραφεις φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες!!!Καταλαβενεις οτι κανεις κοινωνικο ρατσισμο,εισαι ο πρωτος Ρατσιστης  κατι που δεν παει με τν ιδεολογια σου.Ντροπη σου που σκεφτεσε ετσι παντος, ολοι οπως και εσυ μπορεις να εισαι οτι γουσταρεις αρα ασε τα κρεμασματα και κοιτα να μαθεις πεντε πραγματα και διαβασε κανα βιβλιο.δεν θα πω τιποτα αλλο για το θεμα δεν εχω κατι εναντιων σου αλλα αυτα που γραφεις για καποιον που σεβετε ελαχιστα την δημοκρατια τον τρελενει.
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #34 στις: 02/12/06, 15:37 »
Τα δικαιώματα είναι ανθρώπινη δημιουργία, αλλά μόνο όταν κατανοείς και σέβεσαι την ισορροπία σαν έννοια είσαι
πραγματικά "άνθρωπος".
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #35 στις: 04/01/07, 06:44 »
Μπραβο!!! παμε ολοι!!! αναρχια ρε!!! σκοτωστε ρε!!!! σπαστε ρε!!!! το κακο μας θελουν ολοι ρε!!!!οπου βλεπετε εξουσια σπαστε ρε!!! και εσυ φιλαρακο μου ψηφιζε λευκο επειδη ετσι δεν θα περασει το δικο σου!!η βρηκα τηνπαραταξη για σενα...ΝΕΟΝΑΖΙ!!! τελειο;;; γ**ατο;;;

η αναρχια με τους ναζι ειναι η νυχτα με τη μερα φιλε μου..ποιος σου ειπε οτι οι αναρχικοι σκοτωνουν??τουλαχιστον ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα για προσωπικη ευχαριστηση.προβατο δεν ημουν και δεν θα γινω ποτε!!!κατω οι φασιστες και οι χουντικοι.φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες!!
Ωραιος εισαι ρε φιλε...μου αρεσει που λες για την αναρχια η αναρχια προβαλει τον σεβασμο των δικαιωματων που εχουν ολοι και οχι μονο οι αναρχικοι,
για να ξερεις αναρχικος ειναι τιμη να εισαι οταν καταφερνεις μεσα στην σημερινη ζουγκλα να μην χρειαζεσε τον νομο να σε κραταει στα ορια,πραγμα που εσυ δεν το εχεις μαλλον.Κατα τα αλλα ''υπερασπιζεσε'' τον αναρχισμο και λογικα δεν εισαι ρατσιστης και ερχεσε και γραφεις φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες!!!Καταλαβενεις οτι κανεις κοινωνικο ρατσισμο,εισαι ο πρωτος Ρατσιστης  κατι που δεν παει με τν ιδεολογια σου.Ντροπη σου που σκεφτεσε ετσι παντος, ολοι οπως και εσυ μπορεις να εισαι οτι γουσταρεις αρα ασε τα κρεμασματα και κοιτα να μαθεις πεντε πραγματα και διαβασε κανα βιβλιο.δεν θα πω τιποτα αλλο για το θεμα δεν εχω κατι εναντιων σου αλλα αυτα που γραφεις για καποιον που σεβετε ελαχιστα την δημοκρατια τον τρελενει.

φιλε και εσυ μαθε πρωτα τι ειναι κοινωνικος ρατστισμος και μετα μιλαμε. δλδ εγω ειμαι ρατσιστης επειδη βριζω τους φασιστες εεε? ααα και κατι αλλο... αναρχια δεν υπαρχει γιατι ολοι μας συμβαλουμε στο "συστημα" αλλα ο καθενας κανει τη δικια του αντιδραση πλεον.
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #36 στις: 24/02/07, 18:58 »
Μπραβο!!! παμε ολοι!!! αναρχια ρε!!! σκοτωστε ρε!!!! σπαστε ρε!!!! το κακο μας θελουν ολοι ρε!!!!οπου βλεπετε εξουσια σπαστε ρε!!! και εσυ φιλαρακο μου ψηφιζε λευκο επειδη ετσι δεν θα περασει το δικο σου!!η βρηκα τηνπαραταξη για σενα...ΝΕΟΝΑΖΙ!!! τελειο;;; γ**ατο;;;

oυγκ
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Steel Dragon

  • Επισκέπτης
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #37 στις: 24/02/07, 19:29 »
Φιλε Μογλη , δε μου φαινεται οτι το χεις παρει στα σοβαρα το θεμα του πολίτη...
<<κραξτε τους όλους δεξιους κι αριστερους ...>> , σιγα ρε φιλε , για ηρεμησε λιγο ,
για την αριστερα το βγαλαμε το συμπερασμα εε ?? Πολυ ευκολα μου φαινεται οτι βριζουμε την αριστερα ,
ξερεις τιποτα για την αριστερα ρε φιλε ? αμφιβαλλω αν γνωριζεις και για την αναρχία ...
Τελος παντων συγνωμη για τα παραπανω αλλα δεν το θεωρω σοβαρο απο μερους σου να εισαι τοσο επιπολαιος ,
η κοινωνια σημερα διανει μια κρισιμη κατασταση , και το οτι η αριστερά ειναι ετσι οπως ειναι φταιμε εμείς . ολοι , οι πολιτες του ελληνικου κρατους και μη βγαζεις την ουρα σου απ'εξω ... Αυτο παει για όλους , οι κοινωνίες του μελλοντος δεν δημιουργούνται απο το πουθενα , το πιο ευκολο ειναι να κανουμε κριτική , τα δικαιώματα ομώς κατακτώνται .
Και ολοι αυτοι που το παιζουν αγριοι επαναστατες και αναρχικοι πετωντας μολοτοφ και καταστρέφοντας τη δημοσια περιουσία ειναι εκείνοι που πραγματικα στηρίζουν το σύστημα και υπονομεύουν την επανασταση , ( σκεψου το αυτο λιγο φιλε μόγλη ). Δεν ηθελα να σε προσβαλλω απλως πρεπει να προσέχουμε αυτά που λέμε .

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #38 στις: 01/03/07, 17:58 »
το μονο δικαιωμα σαν πολιτες που εχουμε ειναι να πληρωνουμε φορους και αυτο δεν μπροει να μας το παρει κανεις >:( >:( >:( >:( >:( >:( ??? ???

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #39 στις: 01/03/07, 18:51 »
το μονο δικαιωμα σαν πολιτες που εχουμε ειναι να πληρωνουμε φορους και αυτο δεν μπροει να μας το παρει κανεις >:( >:( >:( >:( >:( >:( ??? ???
δεν ειναι δικαιωμα αλλα υποχρεωση οι φοροι
ο πολιτης εχει πλειαδα δικαιωματων και υποχρεωσεων
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #40 στις: 05/03/07, 19:03 »
Για πες μου ενα δικαιωμα που  τηρειται στο ελληνικο κρατος?Το επιδομα πολυτεκνων,η προορη συνταξιοδοτηση ανθρωπων με αναπηριες,το δικαωμα στη δωρεαν παιδεια,το δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης,το δικαιωμα στη δωρεαν υγεια,το δικαιωμα στο 8ωρο-στην πληρη απασχοληση.........Αν καποιο απο αυτα τηρειτε απο το ελληνικο κρατος τοτε εγω ζω στο δικο μου κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #41 στις: 06/03/07, 00:14 »
Για πες μου ενα δικαιωμα που  τηρειται στο ελληνικο κρατος?Το επιδομα πολυτεκνων,η προορη συνταξιοδοτηση ανθρωπων με αναπηριες,το δικαωμα στη δωρεαν παιδεια,το δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης,το δικαιωμα στη δωρεαν υγεια,το δικαιωμα στο 8ωρο-στην πληρη απασχοληση.........Αν καποιο απο αυτα τηρειτε απο το ελληνικο κρατος τοτε εγω ζω στο δικο μου κοσμο.
πρωτον αυτο ασχετο με το παραπανω
δευτερον μαζι σου σ'αυτο που λες αλλα ενταξει εγω θα το εδινα με αλλη διατυπωση(οχι τοσο μηδενιστικη) του στυλ ''η γραφειοκρατια και η ταση γενικοτερα οδηγουν σε καταστρατηγηση μερικων μας δικαιωματων κατι που δε θα επρεπε να γινεται''
αλλα απο αυτα ειναι οχι τοσο σοβαρα αλλα πολυ περισσοτερο(παιδεια πχ)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #42 στις: 13/06/07, 20:35 »
...και μια και ζουμε την Εποχη Της Ευρωπης (....μαλλον) να και κατι ακομη

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13110&m=B22&aa=1

http://ec.europa.eu/youreurope/nav/el/citizens/services/advice/advice/index_el.html?page=3
« Τελευταία τροποποίηση: 13/06/07, 20:38 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #43 στις: 16/06/07, 14:09 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAA ειδα στο μεγκα το βιντεο με τον κωλομπατσαρο που βαραγε τους αλλοδαπους!Μιλαμε χρειαζονται πολυ καψιμο..Εγω νομιζα οτι τετοια γινονταν μονο στο Γκουανταναμο αλλα μαλλον σκαταανθρωπια και η σκατοκεφαλια εχει πειραξει και τους μπατσους μας!
Να δω ποια θα ειναι τα επιχειρηματα των υπερμαχων του φορουμ.... ??? ???

Με τις υγειες σας..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #44 στις: 17/06/07, 16:09 »
ΚΛΕΨΑΝ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΑΝ(για να κλεψουν προφανως) καναν μια παρανομη πραξη.Τους παιρνεις και τους χωνεις μεσα.Ζορισμα λεγεται το να βαζεις τον εναν να χτυπαει τον αλλον για να καλυψεις την ανυπωπτη απανθρωπια και βλαχια(τον ορο με την κακη εννοια) σου...Και γιατι να τους ζορισεις?Τον νομο πρεπει να ακολουθησεις.


Και αφηστε ρε παιδια την καραμελα με το αν ηταν η αδερφη μας..Το βαρεθηκα.Μια με την θανατικη ποινη και μια εδω.Δειτε τα πραγματικα μακροσκοπικα οπως πρεπει.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #45 στις: 11/07/07, 22:56 »
Δείτε και το site του Κέντρου Προστασίας Καταναλωτών: www.kepka.org

Επίσης παραθέτω απόσπασμα από ένα δελτίο τύπου τους που μου προωθήθηκε με email:
Παράθεση
- Σύμφωνα με την 1/7.5.2007 αγορανομική διάταξη, που ισχύει, από τις 24 Μαΐου 2007, τα κέντρα και τα καταστήματα εστίασης, αναψυχής, ψυχαγωγίας και διασκέδασης δεν επιτρέπεται να χρεώνουν, στην πελατεία τους, το λεγόμενο ΚΟΥΒΕΡ (σερβίτσια, μαχαιροπήρουνα, πετσέτες, οδοντογλυφίδες κ.λπ.).

- Σύμφωνα με τις αγορανομικές διατάξεις, για τα καταστήματα εστίασης, όλα τα προσφερόμενα είδη (ψωμί, ψωμί με βούτυρο, ψωμί με πατέ ελιάς, εμφιαλωμένο νερό, που πολλές φορές, το τελευταίο χρονικό διάστημα, από τη στιγμή, που καταργήθηκε το κουβέρ, χρεώνονται, αντί του κουβέρ) αναγράφονται, υποχρεωτικά, στους τιμοκαταλόγους, με τις αντίστοιχες τιμές τους. Ο πελάτης μπορεί να τα παραγγείλει, όπως όλα τα υπόλοιπα είδη. Κατά συνέπεια, οποιαδήποτε ενέργεια του καταστηματάρχη να χρεώσει είδη, όπως ψωμί, ψωμί με βούτυρο, εμφιαλωμένο νερό κ.λπ., που ο πελάτης δεν έχει παραγγείλει, αποτελεί παράβαση της νομοθεσίας.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #46 στις: 15/07/07, 16:20 »
Η καρτα νεων απο την γενικη γραμματεια νεας γενιας για οσους ειναι κατω απο 26.

http://www.kartaneon.gr/euro26/content/Folder.aspx?d=15&rd=16629712&f=21&rf=-144129051&m=-1&rm=-1&l=2
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #47 στις: 17/01/08, 13:10 »

Μάλλον δεν γνωρίζεις τα δικαιώματά σου, και μέχρι που φτάνουν τα δικαιώματα της εξουσίας. Η αστυνομία δεν μπορεί να μπει στο σπίτι σου ούτε να σε μαζέψει από το σπίτι σου χωρίς δικαστικό ένταλμα (ακόμα κι αν είσαι υπόλογος για κάτι). Χωρίς ένταλμα μπορείς να συλληφθείς μόνο κατά την διάπραξη του αδικήματος (αυτόφωρο). Έπρεπε λοιπόν να αρνηθείς να τους ακολουθήσεις. Αλλά έστω κι έτσι, αφού τους ακολούθησες και πέρασες όλη αυτή τη ταλαιπωρία για το τίποτα, θα μπορούσες να μηνύσεις τους αστυνομικούς για παράνομη σύλληψη και κράτηση, αφού θα είχες πρώτα πάρει τα στοιχεία τους (ή/και τον αριθμό τους που μπορείς να δεις και μόνη σου πάνω στη στολή) τα οποία είναι υποχρεωμένοι να τα δώσουν.


Αν γίνει όμως αυτεπάγγελτα κλήση από το σπίτι σου, μια χαρά σε μαζεύουν για το τμήμα χωρίς πολλά πολλά

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #48 στις: 04/03/08, 23:35 »
ναι ρε φίλε δίκιο έχεις αλλά μη τους βάζεις όλους στο ιδιο τσουβάλι.
Στο κάτω κάτω αν βρείς τα σκούρα την ώρα που θα θέλεις βοήθεια, αυτούς θα φωνάξεις, και για να μη το ματώνουμε το ζήτημα εμείς είμαστε αυτοί, οι αστυνόμοι οι πυροσβέστες, οι νοσοκόμοι, δηλάδή για να το διατυπώσω αλλοιώς αυτοί τι ήταν (εκτός απο βλάχοι και κακότροποι) εξωγήινοι?

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Δικαιώματα του Πολίτη
« Απάντηση #49 στις: 20/05/08, 22:25 »


Αν γίνει όμως αυτεπάγγελτα κλήση από το σπίτι σου
Ti εννοεις?????

otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
14477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/13, 09:05
από elrich
96 Απαντήσεις
111036 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/23, 15:01
από thebest20
4 Απαντήσεις
5600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/11, 12:27
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
7 Απαντήσεις
6475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/13, 00:26
από exkaliber
16 Απαντήσεις
7725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/15, 00:41
από freemind
16 Απαντήσεις
9736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/17, 21:47
από Βραζίλης