Σελίδες:
  • #1 από Sts_Ikaros στις 25 Sep 2006
  • Ακούσατε τον καινούριο δίσκο του Γιάννη Χαρούλη?
    Κυκλοφόρησε πριν μερικούς μήνες και έχει όνομα Νύχτα στο Αιγαίο...

    Η κάτι δεν κατάλαβα, ή ο δίσκος έχει 11 !!! ίδια τραγούδια με τον προηγούμενο δίσκο του "Γύρω μου κι εντός" σε συνθέσεις του Μιχάλη Νικολούδη...

    Ο "γύρω μου κι εντός" είχε 13 τραγούδια. Βγήκαν δύο και μπήκαν τρία καινούρια...
    Αυτό τον κάνει νέο δίσκο ???

    Εξηγήστε μου σας παρακαλώ γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι μας έχει για τόσο βλάκες.



    ΥΓ Όσο για την ποιοτητα του δίσκου το νέο είναι δυο τρεις εκτελέσεις σε κακό μπαλαντοειδές στυλ του 70 με πολυ βάθος...
  • #2 από Shu_Ji στις 25 Sep 2006
  • σου απανταω οπως μου απαντησε ο ιδιος οταν τον ρωτησα. Αλλαξε εταιρια και η παλια του εταιρια εκρινε οτι πρεπει να γινει κατι σαν επανεκδοση στην οποια ουδεμια σχεση και ευθυνη φερει ο ιδιος! και ακριβως αυτο περι "βλακων"το ξερει και δεν το θελει και το εχει σκεφτει κ ο ιδιος.Αυτα!
    ο νεος δισκος του στη ΝΕΑ εταιρια ειναι στο σταδιο της παραγωγης...μεχρι Χριστουγεννα λογικα θα εχει βγει.
  • #3 από Sts_Ikaros στις 25 Sep 2006
  • Ουφ.

    Δηλαδή ΔΕΝ είναι αυτός ο νέος δίσκος του...

    Είπα κι εγω
    Σε ενα λάιβ περσι στο συρμό ειπε κανα δυο κομματια που θα συμπεριληφθουν στο νεο δισκο και φυσικα δεν ειναι στον " νυχτα στο Αιγαιο "
    Άρα θα ειναι στον καινουριο... :)

    Υποσημείωση... από 26 Οκτωβρίου ο Χαρούλης στο Συρμό
  • #4 από kain στις 26 Sep 2006
  • Αλλαξε εταιρια και η παλια του εταιρια εκρινε οτι πρεπει να γινει κατι σαν επανεκδοση στην οποια ουδεμια σχεση και ευθυνη φερει ο ιδιος!

    Κατά τη συνήθη τακτική των εταιρειών να επανεκδίδουν παλιό υλικό στην προσπάθεια να εμβολίσουν εμπορικά τις νέες δουλειές παλιών καλλιτεχνών τους. Άτιμα συγγενικά δικαιώματα...
Σελίδες: