Σελίδες:
  • #51 από paran0id στις 17 Aug 2006
  • Μία πράσινη , ;D  όχι μπύρα αλλα... Steve Vai πρέπει να ήταν (αυτή με την λαβή και το αυτοματο παίξιμο της ταστιέρας και την ωπή ωσαν χερούλι)  8)
    αληθεια εκεινο το χερουλι χρησιμευει πουθενα?
  • #52 από Baroness στις 18 Aug 2006
  • Μια Epiphone Les Paul Standart, μετα η δικια μου Epiphone Les Paul Special, και τελευταια μια Epiphone Sg σκατι.  :P
  • #53 από mtgr στις 18 Aug 2006
  • Μία πράσινη , ;D  όχι μπύρα αλλα... Steve Vai πρέπει να ήταν (αυτή με την λαβή και το αυτοματο παίξιμο της ταστιέρας και την ωπή ωσαν χερούλι)  8)
    αληθεια εκεινο το χερουλι χρησιμευει πουθενα?
    Ίσως σαν τασάκι   :P

    Ούτε και εγώ ξέρω, θα ήθελα να μάθω!

     Παντως και το χερούλι να μην είχε η κιθάρα παίζει μόνη της... :)
  • #54 από paran0id στις 18 Aug 2006
  • Μια Epiphone Les Paul Standart, μετα η δικια μου Epiphone Les Paul Special, και τελευταια μια Epiphone Sg σκατι.  :P
    για σοβαρεψου. σκατι? και στο κατω κατω εκεινη τη στανταρ τη δινει στα αυτια ο ταυρος με τους μαγνητες που εχει. και οσο για φινιρισμα...
  • #55 από Baroness στις 19 Aug 2006
  • Να επανορθωσω τοτε.... ;D

    Epiphone SG 400
    Epiphone Les Paul Standard
    Ibanez RG (?)
    Epiphone Les Paul Special
    και μια squier strat, η οποια δεν νομιζω να ειναι καλυτερη απο την δικια μου  ???
  • #56 από stratocasteros στις 20 Aug 2006
  • Η καλύτερη ηλεκτρική κιθάρα που έχω παίξει, είναι η (όνομα σιδηρόδρομος)

    Ernie Ball, music man sillhouette special

    Έχω πιάσει στα χέρια μου, kramer, ibanez, gibson και fender. Όλες σε κοντινά λεφτά με τη music man.

    η κιθάρα, που είναι σε ύφος strat, την αμερικάνικη την πατάει κάτω! και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός.

    Πάντως επιφυλάσσομαι γιατί μένει η PRS με την οποία δεν καταφέραμε να συναντηθούμε επιτυχώς.

    Από ακουστικές μία "μαγική" Taylor
  • #57 από blue_jazz στις 05 Sep 2006
  • Μια fender stratocaster usa του '89 μου φαίνεται. Είναι του καθηγητή μου σε custom χρώμα προς το ασημί. Με το που την έπιασα κατάλαβα την διαφορά. Τώρα την έχω βάλει στο μάτι αρκεί κάποιος να αγοράσει τη δικιά μου.
  • #58 από ESPlayer στις 02 Nov 2006
  • Καλυτερη ηλεκτρικη μια washburn pilsen idol και καλυτερη κλασικη μια χειροποιητη του καθηγητη μου.....
  • #59 από budragenio στις 29 Dec 2006
  • μια fender stratocaster '63 αυθεντικη ! ! !(εννοειται οτι την εχει συλλέκτης) και μια gibson les paul επετειακη (αυτη που πριν μερικα χρονια κοστιζε στη αμερικη 10.000 δολ.
  • #60 από Sc. στις 02 Jun 2007
  • Η Parker Nitefly M μου..!
  • #61 από Chris2004 στις 02 Jun 2007
  • Η JΕΜ 7 BSB μου!
  • #62 από Scarsick στις 02 Jun 2007
  • Η squire μου... Ειμαι αριστεροχειρας και δεν εχω παιξει με καλη αριστεροχειρη, δεξιες εχω δει πολλες καλες, αλλα δεν εχω παιξει  ::)
  • #63 από Jimi Pap στις 02 Jun 2007
  • Ειχα παιξει σε καποια φαση με μια παλια ibanez απο αυτες που μοιαζουν με gibson,ειχε απιστευτο ηχο!!Η καλυτερη ομως που εχω παιξει ever ειναι μια Jackson soloist αμερικανικη απο το custom shop του 80κατι,με οριτζιναλ floyd rose.εβενο ταστιερα και πλεον emg.H πιο all around κιθαρα που εχω παιξει και τα κανει ολα με βαθμο 9 στα 10!!
  • #64 από ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.) στις 03 Jun 2007
  • Επαιξα πριν 3-4 μερες με μια Gibson SG,αλλα εχω συνηθισει να παιζω με Ibanez και μου φανηκε πολυ αβολη στο παιξιμο...
  • #65 από rania_roxx στις 29 Jul 2007
  • Μια ibanez rgt42dx ενος γνωστού και μια Fender Stratocaster που είχε πάνω της αποχρώσεις του καφέ-καταλαβαίνεται για ποια λέω, είναι κλασσικό μοντέλο ;)
  • #66 από Fretwork στις 29 Jul 2007
  •  Μια δοκιμη 45 λεπτων με prs custom 24 και μια αλλη φορα με parker nitefly μου αφησαν τρομερες εντυπωσεις.
    Ειδικα η prs μου φανηκε οργανο για ολες τις δουλειες με φοβερη κατασκευη και ωραιο γεματο ηχο.Παιζεις απο blues μεχρι death metal.

    Η jackson soloist custom '88 usa που αγορασα στεκεται πολυ καλα και κοιταει στα ματια οποιαδηποτε κιθαρα.

    Μια Lag(wow!!!) και μια fender SRV που δοκιμασα σε σπιτι φιλου και μου πεσαν τα σαγονια!!!
  • #67 από rania_roxx στις 29 Jul 2007
  • Fender SRV Strat ε? νσου πέσουν τα σαγόνια, είναι υπέροχη ;)
  • #68 από PAPAJOHNNY στις 29 Jul 2007
  • Το "μωρο" που εχω τωρα...


    Μια JEM 555 (Vai signature) ::)
    Τι μου θυμισες τωρα... ;)
  • #69 από Fretwork στις 29 Jul 2007
  • Το "μωρο" που εχω τωρα...


    Μια JEM 555 (Vai signature) ::)
    Τι μου θυμισες τωρα... ;)




    enigma ειναι ??? Για πες εντυπωσεις!
  • #70 από PAPAJOHNNY στις 29 Jul 2007
  • enigma ειναι ??? Για πες εντυπωσεις!
    Ναι enigma ειναι!
    Κοιτα τα τεχνικα δε τα κατεχω καλα να σου τα πω με λεπτομερειες γιατι δεν την εφτιαξα εγω.
    Την ειχε φτιαξει ο Κυριος Flouros  ;D και μολις την επιασα και επαιξα ηταν σαν την ειχα για χρονια αυτη την κιθαρα.
    Ο ηχος της, η ταστιερα της ακομα και η εμφανιση ηταν οτι ακριβως ηθελα.
    Ετσι λοιπον οταν καποια στιγμη ηθελε να την πουλησει...την τσιμπησα ;)!
    Εχει μαγνητες Tom Anderson και  Floyd Rose Original Pro καi το μανικι και το σωμα ειναι απο bertzay  bentzay καπως ετσι δε θυμαμαι πως το λενε ακριβως ;D!
  • #71 από Fretwork στις 29 Jul 2007
  • enigma ειναι ??? Για πες εντυπωσεις!
    Ναι enigma ειναι!
    Κοιτα τα τεχνικα δε τα κατεχω καλα να σου τα πω με λεπτομερειες γιατι δεν την εφτιαξα εγω.
    Την ειχε φτιαξει ο Κυριος Flouros  ;D και μολις την επιασα και επαιξα ηταν σαν την ειχα για χρονια αυτη την κιθαρα.
    Ο ηχος της, η ταστιερα της ακομα και η εμφανιση ηταν οτι ακριβως ηθελα.
    Ετσι λοιπον οταν καποια στιγμη ηθελε να την πουλησει...την τσιμπησα ;)!
    Εχει μαγνητες Tom Anderson και  Floyd Rose Original Pro καi το μανικι και το σωμα ειναι απο bertzay  bentzay καπως ετσι δε θυμαμαι πως το λενε ακριβως ;D!

    Τυχερακια !  Απο ηχο πρεπει να σκιζει.Ποσο αν επιτρεπεται?
  • #72 από PAPAJOHNNY στις 29 Jul 2007
  • Τυχερακια !  Απο ηχο πρεπει να σκιζει.Ποσο αν επιτρεπεται?
    Κοιτα οταν την εφτιαξε η τιμη της ηταν 3000-4000 ευρω καπου εκει,δεν θυμαμαι καλα.
    Τωρα ποσο την πηρα εγω θα σε γελασω ??? γιατι ηταν μπερδεγουει κατασταση  ;D!!
  • #73 από rania_roxx στις 30 Jul 2007
  • τα αξίζει η άτιμη πάντως ;)
  • #74 από Alex Flouros στις 30 Jul 2007
  • enigma ειναι ??? Για πες εντυπωσεις!
    Ναι enigma ειναι!
    Κοιτα τα τεχνικα δε τα κατεχω καλα να σου τα πω με λεπτομερειες γιατι δεν την εφτιαξα εγω.
    Την ειχε φτιαξει ο Κυριος Flouros  ;D και μολις την επιασα και επαιξα ηταν σαν την ειχα για χρονια αυτη την κιθαρα.
    Ο ηχος της, η ταστιερα της ακομα και η εμφανιση ηταν οτι ακριβως ηθελα.
    Ετσι λοιπον οταν καποια στιγμη ηθελε να την πουλησει...την τσιμπησα ;)!
    Εχει μαγνητες Tom Anderson και  Floyd Rose Original Pro καi το μανικι και το σωμα ειναι απο bertzay  bentzay καπως ετσι δε θυμαμαι πως το λενε ακριβως ;D!

    Αυτο ελειπε,να μην σου αρεσε απο πανω... ;D

    Birdseye καμαρι μου..Πως λεμε του πουλιου το γαλα..Ε αυτο ειναι του πουλιου το ματι.. :)
    Alex
  • #75 από Fretwork στις 30 Jul 2007

  • Αυτο ελειπε,να μην σου αρεσε απο πανω... ;D

    Birdseye καμαρι μου..Πως λεμε του πουλιου το γαλα..Ε αυτο ειναι του πουλιου το ματι.. :)
    Alex


    Μηπως σκεφτεσαι να σπρωξεις καμια ακομη Mr. Flouros?!
Σελίδες: