Αποστολέας Θέμα: Νέες λειτουργίες του φόρουμ  (Αναγνώστηκε 56882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« στις: 26/04/10, 19:44 »
(Σημειώνω εδώ λίγες λίγες τις νέες (ή βελτιωμένες) λειτουργίες/δυνατότητες του φόρουμ, και θα τις μαζέψω όλες μαζί   αργότερα)

Επεξεργαστής   κειμένου WYSIWYG*

  Στην φόρμα αποστολής μηνύματος, θα βρείτε ένα κουμπί με αυτό το σύμβολο:   
Πατώντας το, εναλλάσσεται η μορφή του   επεξεργαστή κειμένου, από τον κλασικό που ξέρατε μέχρι τώρα, στον   WYSIWYG, και αντίστροφα. Όχι πια κώδικας BBC ανακατεμένος με το κείμενό   σας, που σας μπερδεύει!

Όταν κάνετε αντιγραφή-επικόλληση κειμένου   (πχ. από κάποια πηγή στο internet), το κείμενο διατηρεί (όσο είναι   δυνατόν) την αρχική μορφοποίηση, μαζί με τις εικόνες και τους συνδέσμους   του!

Αν θέλετε να αφαίρεσετε την μορφοποίηση κειμένου, επιλέξτε   το κείμενο που επιθυμείτε να απομορφοποιηθεί και πατήστε το κουμπί με   το:

---
* WYSIWYG  - What You See Is What You Get, δηλ.   Αυτό που Βλέπετε Αυτό Παίρνετε. Μέθοδος επεξεργασίας κατά την οποία το   κείμενο που επεξεργάζεστε στην οθόνη θα εμφανίζεται ακριβώς έτσι και   στην τελική του μορφή.


Αυξομείωση του   πλαισίου επεξεργασίας κειμένου

Στην φόρμα αποστολής   μηνύματος, το πλαίσιο όπου γράφετε το μήνυμά σας, αυξομειώνεται σε μήκος   πιάνοντας και τραβώντας το κάτω όριο του πλαισίου. Τώρα η συγγραφή   μεγάλων μηνυμάτων γίνεται πιο άνετη, σε ένα πιο ευρύχωρο πλαίσιο!

Απόκρυψη/εμφάνιση   κατηγοριών πινάκων

Στην αρχική σελίδα του φόρουμ,   μπορείτε να αποκρύπτετε τους πίνακες από κάποια κατηγορία πινάκων που   δεν σας ενδιαφέρει, κάνοντας κλικ στο που βρίσκεται δεξιά πάνω στην μπάρα της εν λόγω   κατηγορίας. Οι πίνακες δεν θα εμφανίζονται πια, παρά μόνο ο τίτλος της   κατηγορίας. Για να εμφανιστούν ξανά οι πίνακες, πατήστε, στο ίδιο   σημείο, το

Ανάγνωση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων

Μια   από τις πιο σημαντικές λειτουργίες όλων των φόρουμ, για να είμαστε     κάθε φορά στην επικαιρότητα, χωρίς να ψάχνουμε που είχαμε μείνει.
Υπάρχουν   διάφορες επιλογές για να διαβάσετε τα μηνύματα που δεν έχετε διαβάσει   από την τελευταία φορά που επισκεφθήκατε το   φόρουμ. Από την αρχική   σελίδα του φόρουμ:
  • Πατώντας το Εμφάνιση μη   αναγνωσμένων μηνυμάτων από την   τελευταία επίσκεψη, που βρίσκεται δεξιά από το όνομά σας στην   επικεφαλίδα του φόρουμ, θα εμφανιστούν όλα τα μηνύματα, από όλους τους   πίνακες. (Η επικεφαλίδα   εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες του φόρουμ)
  • Πατώντας το   "Μη   αναγνωσμένα μηνύματα" που βρίσκεται δεξιά από τον τίτλο κάθε   κατηγορίας πινάκων, θα εμφανιστούν τα αδιάβαστα μηνύματα από τους   πίνακες της συγκεκριμένης κατηγορίας.
  • Πατώντας το εικονίδιο που βρίσκεται αριστερά από κάθε όνομα πίνακα,   εμφανίζονται τα αδιάβαστα μηνύματα του συγκεκριμένου πίνακα.
Μπορείτε   να επιλέξετε τα κουμπιά "Σήμανση   ως αναγνωσμένο"  ή/και "Σήμανση     επιλεγμένων ως αναγνωσμένα" όπου αυτά εμφανίζονται, για να ορίσετε ως   αναγνωσμένα όλα ή μερικά από τα θέματα των οποίων τους τίτλους βλέπετε   εκείνη τη στιγμή.
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/10, 20:35 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #1 στις: 26/04/10, 20:29 »
Απόκρυψη/εμφάνιση κατηγοριών πινάκων

Στην αρχική σελίδα του φόρουμ, μπορείτε να αποκρύπτετε τους πίνακες από κάποια κατηγορία πινάκων που δεν σας ενδιαφέρει, κάνοντας κλικ στο που βρίσκεται δεξιά πάνω στην μπάρα της εν λόγω κατηγορίας. Οι πίνακες δεν θα εμφανίζονται πια, παρά μόνο ο τίτλος της κατηγορίας. Για να εμφανιστούν ξανά οι πίνακες, πατήστε, στο ίδιο σημείο, το


Yπάρχει κάποιος λόγος που αυτό δεν ισχύει για τον πίνακα των αγγελιών;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #2 στις: 26/04/10, 20:37 »
Yπάρχει κάποιος λόγος που αυτό δεν ισχύει για τον πίνακα των αγγελιών;

Ναι: Ο δημιουργός του χώρου αγγελιών δεν το προέβλεψε. Θα το ζητήσω, και βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #3 στις: 28/04/10, 14:00 »
Προσωπικά Μηνύματα (ΠΜ)

Πατώντας το   κουμπί "Τα   μηνύματά μου" μεταφέρεστε στον χώρο των προσωπικών σας μηνυμάτων.   Εμφανίζονται σε λίστα
αναφέροντας ημερομηνία, τίτλο και αποστολέα ανά γραμμή και ακολούθως ολοκληρωμένα τα μηνύματα με το περιεχόμενό τους   (και όλα αυτά χωρισμένα σε σελίδες των 25 μηνυμάτων).

Αλλαγή ταξινόμησης
Αν κάνετε κλικ σε κάποιο από τα: Ημερομηνία, Τίτλος, Από, τότε τα μηνύματα θα ταξινομηθούν με βάση αυτό το πεδίο. Το αν η ταξινόμηση θα   είναι αύξουσα ή φθίνουσα φαίνεται από το εικονίδιο   ή αντίστοιχα. Για εναλλαγή ταξινόμησης από αύξουσα σε   φθίνουσα και αντίστροφα, κάντε κλικ ξανά στο όνομα του πεδίου με το   οποίο ταξινομείτε.

Αλλαγή διάταξης
Πατώντας το εικονίδιο (αριστερά από τα Ημερομηνία, Τίτλος, Από) εναλλάσσεται η διάταξη της λίστας με τους παρακάτω 3 τρόπους:
1) Όλα μαζί: Διάταξη όπως την ξέραμε ήδη, με την λίστα τίτλων μυνημάτων από πάνω, και τα περιεχόμενά τους από κάτω από τη λίστα.
2) Ένα κάθε φορά: Διάταξη με το τρέχον μήνυμα επάνω, και την λίστα με τους τίτλους   μηνυμάτων από κάτω. Όταν κάνετε κλικ σε κάποιον άλλο τίτλο μηνύματος, το περιεχόμενο του θα εμφανίζεται από πάνω.
3) Ως συζήτηση: Διάταξη "συνομιλίας", όπου εμφανίζεται η λίστα με τους τίτλους   μηνυμάτων από πάνω, και το μήνυμα μαζί με τα σχετικά μηνύματά του από κάτω. Σχετικά μηνύματα είναι οι προηγούμενες/επόμενες από αυτό "απαντήσεις", αν εσείς ή ο συνομιλητής σας έχετε πατήσει Απάντηση στο ΠΜ. Όταν κάνετε κλικ σε κάποιον άλλο τίτλο μηνύματος, το   περιεχόμενο του θα εμφανίζεται από πάνω.

(Στις περιπτώσεις 2 & 3, το τρέχον μήνυμα σηματοδοτείται στη λίστα τίτλων μηνυμάτων με το: )

Ετικέτες
Με τις ετικέτες μπορείτε να "σημαδέψετε" κάποια από τα ΠΜ σας με μια λέξη ή φράση της αρεσκείας σας, για να μπορείτε αργότερα να έχετε εύκολη πρόσβαση σε αυτά. (πχ. "από αγγελίες" ή "να δω αργότερα", κλπ)
Μόλις μπείτε στην πρώτη σελίδα, μετά από το κλικ στο κουμπί "Τα   μηνύματά μου", θα δείτε ένα κουμπί/μενού "Προτιμήσεις". Επιλέξτε "Διαχείριση ετικετών" και "Προσθήκη νέας ετικέτας". Μόλις προσθέσετε την ετικέτα θα δημιουργηθεί νέο κουμπί/μενού "Ετικέτες" απ'όπου θα διαλέγετε ετικέτες και θα εμφανίζονται τα μηνύματα με αυτήν την εκάστοτε ετικέτα.
Για να προσθέσετε ετικέτα σε κάποιο/α μήνυμα(τα), πηγαίντε στην λίστα ΠΜ και επιλέξτε "Ετικέτα μηνύματος" (επιλογή στο τέλος κάθε μηνύματος) ή τσεκάρετε όσα θέλετε από την λίστα τίτλων και μετά επιλέξτε από το "Ετικέτα στα επιλεγμένα"

Φίλτρα
Με τα φίλτρα, μπορείτε να αυτοματοποιήσετε κάποιες ενέργειες για τα ΠΜ, με βάση κάποια κριτήρια. Τα φίλτρα θα τα βρείτε στη επιλογή: Τα μηνύματά μου - Προτιμήσεις -  Διαχείριση φίλτρων.
Τα κριτήρια είναι: Όνομα αποστολέα, Ομάδα αποστολέα, Ο τίτλος μηνύματος περιέχει, Το σώμα μηνύματος περιέχει, Ο αποστολέας είναι στην λίστα φίλων. Μπορούν να προστεθούν κι άλλα κριτήρια, και να επιλεχθεί αν θα πρέπει να πληρούνται όλα ή οποιοδήποτε από αυτά.
Οι ενέργειες που μπορούν να γίνουν είναι: Ετικέτα στο μήνυμα, Διαγραφή μηνύματος
Το/α φίλτρο/α που θα ορίσετε θα αρχίσουν να ισχύουν από την στιγμή της δημιουργίας τους και στο μέλλον. Αν επιθυμείτε να εφαρμοστούν τα φίλτρα και στα ήδη υπάρχοντα ΠΜ, επιλέξτε "Εφαρμογή φίλτρων τώρα" (Προσοχή: Οι ενέργειες διαγραφής ΠΜ δεν είναι αναστρέψιμες!)

Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις
Στο Προτιμήσεις - Αλλαγή ρυθμίσεων, μπορείτε να κάνετε ρυθμίσεις που θα είναι οι προεπιλεγμένες για όλα τα προσωπικά μηνύματά σπου λαμβάνετε.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #4 στις: 28/04/10, 16:02 »
Υπάρχει η δυνατότητα πατώντας στον τίτλο ενός θέματος να μας πηγαίνει στη σελίδα και το πρώτο μια αναγνωσμένο ποστ; Σε ένα άλλο φόρουμ που είμαι γίνεται και είναι απίστευτα βολικό. Χρησιμοποιούν το Ip.Board.

Θα ήταν ωραίο να γλιτώναμε από το ψάξιμο του ποστ που είχαμε μείνει και να προσπαθούμε να το θυμηθούμε όταν πρόκειται για κάποιο παλιό θέμα.


Επίσης, γίνεται να υπάρχει κάποιο άλλο χρώμα για τα links που έχουμε ήδη επισκεφτεί; Γιατί η κατάσταση γίνεται δυσκολότερη έτσι.


Τέλος, υπάρχει η εφαρμογή Tapatalk, η οποία επιτρέπει την καλύτερη και δημοσίευση σε ανάγνωση φόρουμ από φορητές συσκευές της Nokia, Apple και Android (σε σχέση με τους Mobile browsers και τις ιδιαίτερες απαιτήσεις των μικρών οθονών). Ρίξτε μια ματιά. Απ'ότι κατάλαβα είναι free να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία και η αντίστοιχη εφαρμογή για τις φορητές συσκευές είναι δωρεάν για ανάγνωση, και 2.99$ αν θέλουμε να κάνουμε και δημοσιεύσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/10, 16:26 από Fteo »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #5 στις: 28/04/10, 17:37 »
Fteo,

Μπορείς να μεταβείς στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα κάποιας συζήτησης πατώντας το δεξιά από τον τίτλο της.

Αλλαγή χρώματος συνδέσμου μετά από την επίσκεψη δεν έχει πολύ νόημα γιατί άλλο σύνδεσμο έχει η συζήτηση ξεκινώντας από το αρχικό μήνυμα, άλλον η κάθε σελίδα μηνυμάτων της συζήτησης, άλλον το κάθε μήνυμα μέσα στη συζήτηση, άλλον το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα, άλλον το τελευταίο μήνυμα της συζήτησης. Με την επίσκεψη σε οποιονδήποτε από αυτούς τους συνδέσμους μπορείς να διαβάσεις πολλά ή όλα από τα μηνύματα (πηγαίνοντας πάνω-κάτω στη σελίδα). Οι υπόλοιποι σύνδεσμοι όμως θα φαίνονται χωρίς επίσκεψη.

Κατά την πρόσβαση από κινητά τηλέφωνα, ανάλογα με τις δυνατότητες του τηλεφώνου και του browser του, μπορεί να ενεργοποιείται αυτόματα η λιτή εμφάνιση του φόρουμ. Αν σας ανοίγει η πλήρης εμφάνιση του φόρουμ ενώ θα σας βόλευε η λιτή, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο:
http://forum.kithara.gr/?wap2 ή
http://forum.kithara.gr/?imode ή
http://forum.kithara.gr/?wap

(Ενδιάμεση επιλογή για την εμφάνιση του φόρουμ δεν την εξετάζουμε αυτήν την στιγμή, λόγω τεχνικών θεμάτων και άλλων προτεραιοτήτων για εργασίες στο site)

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #6 στις: 28/04/10, 18:48 »
Αλλαγή χρώματος συνδέσμου μετά από την επίσκεψη δεν έχει πολύ νόημα γιατί άλλο σύνδεσμο έχει η συζήτηση ξεκινώντας από το αρχικό μήνυμα, άλλον η κάθε σελίδα μηνυμάτων της συζήτησης, άλλον το κάθε μήνυμα μέσα στη συζήτηση, άλλον το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα, άλλον το τελευταίο μήνυμα της συζήτησης.

Πέρα από τα Links για την πλοήγηση στο forum, αναφερόμουν και στα links που παραθέτουμε στα μηνύματά μας και οδηγούν σε άλλα site (όπως αυτά στο προηγούμενο μου μήνυμα). Αυτά δεν αλλάζει χρώμα ασχέτως αν τα έχουμε επισκεφτεί ή όχι. Πρόκειται καθαρά για στυλιστικό κομμάτι και από τη λιγοστή html που ξέρω είναι tag στο <body>.


Κώδικας: [Επιλογή]
<body link="blue" alink="blue" vlink="violet"> Εδώ αναφέρομαι στο vlink.


Κατά την πρόσβαση από κινητά τηλέφωνα, ανάλογα με τις δυνατότητες του τηλεφώνου και του browser του, μπορεί να ενεργοποιείται αυτόματα η λιτή εμφάνιση του φόρουμ. Αν σας ανοίγει η πλήρης εμφάνιση του φόρουμ ενώ θα σας βόλευε η λιτή, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο:
http://forum.kithara.gr/?wap2 ή
http://forum.kithara.gr/?imode ή
http://forum.kithara.gr/?wap

(Ενδιάμεση επιλογή για την εμφάνιση του φόρουμ δεν την εξετάζουμε αυτήν την στιγμή, λόγω τεχνικών θεμάτων και άλλων προτεραιοτήτων για εργασίες στο site)

Καταλαβαίνω ότι ο χρόνος σας είναι περιορισμένος και γιαυτό σας πρότεινα μια λύση σχετικά απλή και γρήγορη, η οποία εκτός των άλλων παρουσιάζει περισσότερο περιεχόμενο σε σχέση με αυτά που παρέθεσες. Τα οποία είναι οκ για wap-3g λόγω ογκοχρέωσης στις περισσότερες περιπτώσεις, αλλά το ενδιάμεσο κομμάτι που αφορά smartphones-idevices κλπ φαίνεται να λείπει. Με αυτό τον τρόπο ή θα στριμώχνουμε το περιεχόμενο σε μια οθόνη που δεν προβλέπει ή θα χάνουμε φωτογραφίες, μορφοποίηση κλπ.


Δε θέλω να σας πιέσω απλά τα αναφέρω σε μορφή προτάσεων. Στο κάτω-κάτω συζήτηση κάνουμε δε θέλω να γίνομαι κουραστικός!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/10, 18:50 από Fteo »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #7 στις: 11/09/11, 01:02 »
Σχετικά θέματα

Από σήμερα, σε κάθε συζήτηση που διαβάζετε στο φόρουμ, θα βλέπετε στο τέλος της κάθε σελίδας μια λίστα με τα 10 πιο σχετικά θέματα, έτσι ώστε να βρίσκετε με μία ματιά περισσότερες συζητήσεις για το θέμα που σας ενδιαφέρει.

Η λίστα των σχετικών θεμάτων δημιουργείται αυτόματα με βάση τις λέξεις που έχουν γραφτεί στο θέμα που διαβάζετε εκείνη τη στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #8 στις: 28/05/12, 23:37 »
Τώρα πια, όταν δημοσιεύετε ένα σύνδεσμο για βίντεο του youtube, μετά την αποστολή του μηνύματός σας θα εμφανίζεται ενσωματωμένος ο player.  Όχι πια κλικ και άνοιγμα σε νέα σελίδα! ;)

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #9 στις: 28/05/12, 23:51 »
Επιτέλους :)
Ας το εγκαινιάσω λοιπόν με κάτι κλασικό!!!
Pink Floyd - Comfortably Numb

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #10 στις: 29/05/12, 00:11 »
επ, όχι βίντεο εδώ, υπάρχουν άλλα σχετικά θέματα ;)

Επίσης:
Αν δώσετε σύνδεσμο για αρχείο mp3 ή mp4, θα εμφανιστεί ένας player για αυτό, όπως π.χ. εδώ: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=84424
(ο σύνδεσμος πρέπει να είναι απευθείας για το mp3/mp4, όχι σύνδεσμος σε σελίδα για κατέβασμα)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #11 στις: 29/05/12, 10:13 »
Μπράβο, πολύ χρήσιμη λειτουργία!..  :up
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #12 στις: 29/05/12, 12:08 »
και εις ανώτερα παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #13 στις: 29/05/12, 12:33 »
μήπως θα ήταν καλο να υπάρχει η επιλογή να εμφανίζεται ή το λινκ για το βιντεο ή το βίντεο ενσωματωμένο ;(ειμαι ψείρας το ξέρω ;D )

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #14 στις: 29/05/12, 14:45 »
μήπως θα ήταν καλο να υπάρχει η επιλογή να εμφανίζεται ή το λινκ για το βιντεο ή το βίντεο ενσωματωμένο ;(ειμαι ψείρας το ξέρω ;D )
Κάτω απο το β'ιντεο είναι ο Τίτλος του που είναι και το λινκ! Ορίστε όλα σε ένα!

Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #15 στις: 29/05/12, 14:48 »
σωστά! good job Βραζίλη !

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #16 στις: 29/05/12, 18:00 »
Πολύ χρήσιμο! :up
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #17 στις: 29/05/12, 19:32 »
Άψογο!!!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #18 στις: 08/06/12, 23:38 »
Άντε ωραία

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #19 στις: 14/09/12, 00:51 »
Σελιδοδείκτες

Μια νέα λειτουργία που εγκαταστάθηκε σήμερα είναι οι Σελιδοδείκτες. Τώρα μπορείτε να έχετε μαζεμένα όλα τα θέματα του φόρουμ που θεωρείτε σημαντικά για εσάς, από οποιονδήποτε πίνακα συζητήσεων.

Πατήστε "προσθήκη σελιδοδείκτη" σε κάθε θέμα που σας ενδιαφέρει, το κουμπί βρίσκεται δεξιά από το "Απάντηση".
Πατήστε το "Σελιδοδείκτες" από το πάνω οριζόντιο μενού του φόρουμ (Ανάμεσα στα "Τα μηνύματα μου" και "Ημερολόγιο") για να δείτε τη λίστα με τους σελιδοδείκτες σας.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/12, 11:44 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #20 στις: 22/10/12, 23:44 »
Στο προφίλ σας υπάρχει πλέον ένα πεδίο Skype.
Εκεί μπορείτε να συμπληρώσετε το όνομα χρήστη που έχετε στο skype, όχι το πλήρες όνομα σας. (Skype Name, όχι Full Name).
Μόλις το συμπληρώσετε, θα φαίνεται πια το εικονίδιο στο προφίλ σας.
Το κλικ πάνω στο παραπάνω εικονίδιο θα παραπέμπει σε chat με εσάς, με link του τύπου: skype:echo123?chat 
(Σημείωση: Μπορείτε να επιτρέψετε αιτήσεις chat από όλους ή μόνο από άτομα από την λίστα επαφών σας, μέσω των επιλογών του skype)

Κάντε κλικ στο Προφίλ - Προφίλ φόρουμ για να τροποποιήσετε το προφίλ σας.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #21 στις: 06/01/14, 19:40 »
Τώρα μπορείτε πιο εύκολα να βρίσκετε τις δημοσιεύσεις σας στο φόρουμ, πρόσθεσα μια επιλογή "Οι δημοσιεύσεις μου" κάτω από το κουμπί Προφίλ στο οριζόντιο μενού του φόρουμ.

(Αλλιώς, θα έπρεπε να πάτε στη σελίδα του προφίλ σας και εκεί να επιλέξετε "Εμφάνιση μηνυμάτων")

Πιστεύω ότι είναι αρκετά χρήσιμο για να βρίσκετε γρήγορα σε ποιες συζητήσεις έχετε δημοσιεύσει μηνύματα.

Σημείωση: Μην μπερδευτείτε με το κουμπί "Τα μηνύματά μου" που βρίσκεται δίπλα από το κουμπί "Προφίλ". Εκεί βρίσκονται τα Προσωπικά Μηνύματα σας.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Νέες λειτουργίες του φόρουμ
« Απάντηση #22 στις: 18/06/15, 14:16 »
Το forum.kithara.gr είναι προσβάσιμα και μέσω της εφαρμογής Tapatalk, μια εφαρμογή/app για smartphones που διευκολύνει την περιήγηση σε forum που την υποστηρίζουν.

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη για τις περισσότερες γνωστές πλατφόρμες (Android, iOS και Windows Phone), και είναι δωρεάν.

Αν την εγκαταστήσετε, αναζητήστε το φόρουμ μας με το όνομά forum.kithara.gr  στο πεδίο Αναζήτηση της εφαρμογής. Ακολούθως κάντε login... και θα έχετε όλες τις λειτουργίες του φόρουμ στο κινητό σας εύκολα και γρήγορα!
 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
5961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/06, 03:21
από loudness
1 Απαντήσεις
52981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 14:33
από bobkatsionis
6 Απαντήσεις
3372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 11:18
από x-versous
46 Απαντήσεις
16648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 15:51
από Vicarious
1 Απαντήσεις
3877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 13:31
από Tanglewood
56 Απαντήσεις
16985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/10, 16:53
από sofitia
4 Απαντήσεις
5579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/11, 15:52
από 8anos94
12 Απαντήσεις
7303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/13, 22:03
από noe13
9 Απαντήσεις
6797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/16, 09:55
από panixgr
0 Απαντήσεις
2105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/17, 01:24
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ