Σελίδες:
  • #1 από children of bodom στις 17 Jul 2010
  • Γεια πηγαινα ενα χρονο κιθαρα και τωρα θα παω και δευτερο αλλα δεν μου αρεσει τοσο να παιζω στην ακουστικη και θα ηθελα να κανω ηλεκτρικη.Εσεις τη γνωμη εχετε γι'αυτο;Ξερω πως σημαντικο ρολο παιζει τι θελω εγω αλλα θα ηθελα μια γνωμη και απο εσας.
  • #2 από loukas1984 στις 17 Jul 2010
  • Εμένα η γνώμη μου είναι να σταματήσεις να παίζεις κιθάρα!


    Άκυροοοοοο, κάνε ότι θέλεις βρε αδερφε!!!!!
  • #3 από children of bodom στις 17 Jul 2010
  •  ;D ;D
  • #4 από Vaiking στις 17 Jul 2010
  • Κοίταξε iron.. αν είχες κάνει ένα χρόνο κλασσική και ήθελες να περάσεις στην ηλεκτρική, θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε αλλα και πάλι η απόφαση θα ήταν δική σου. Εφόσον όμως κάνεις ακουστική κιθάρα που έχει μεγάλη συγγένεια με την ηλεκτρική, πραγματικά, κάνε ό'τι εσύ θέλεις!
  • #5 από children of bodom στις 17 Jul 2010
  • οκ εγω ρωταω για να δω και αλλες συμβουλες και για να ειμαι 100% σιγουρος
  • #6 από Μητσάκος στις 17 Jul 2010
  • Ποιο το νόημα να κάνεις κάτι που δε σου αρέσει?

    Ηλεκτρική λοιπόν!
  • #7 από children of bodom στις 17 Jul 2010
  • Ηλεκτρικη και τα μυαλα στα καγκελα :P :P :P

    Ερωτηση σε οσους κανουν ηλεκτρικη με δασκαλο,ο δασκαλος σου λει τιποτα παραπανω για την ηλεκτρικη;Ασ'πουμε για το gain και τετοια;Βεβαια αυτο εξαρταται και απο τον δασκαλο αλλα ρωταω για να ξερω.
  • #8 από lordi13 στις 17 Jul 2010
  • ρωτας οτι θες και σου λεει ;)
  • #9 από children of bodom στις 17 Jul 2010
  • ok
  • #10 από Vaiking στις 17 Jul 2010
  • Σίγουρα κάποια βασικά πράγματα θα σου τα πει. Τώρα αν εκείνος έχει εντρυφήσει στους Deep Purple (classic rock) και εσύ θες να σου αναλύσει τον ήχο του Jeff Loomis (modern metal), θα είναι λίγο δύσκολο. Σίγουρα όμως θα σε βοηθήσει όσο μπορεί και μετά θα ψαχτείς και μόνος σου. Και ρωτάς ό'τι θες και εδώ στο forum ;)
  • #11 από children of bodom στις 18 Jul 2010
  • και εγω deep purple ακουω :solo
  • #12 από children of bodom στις 18 Jul 2010
  • Επισης του ειχα ζητησει (οταν εκανα ακουστικη) και ροκ και μεταλ τραγουδια για να μαθω και αρκετα τα ηξερε.Οποτε δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα.
  • #13 από Vaiking στις 18 Jul 2010
  • Αν και μιλούσα γενικά, δε θα έχεις πρόβλημα. Σίγουρα θα σε βοηθήσει, αρκεί να τον ακούς έτσι; ;)
  • #14 από children of bodom στις 18 Jul 2010
  • Αυτο εννοειτε,γιατι αμα ειναι να μην τον ακουω θα μαθω μισα πραγματα και τσαμπα θα πηγαινω στα μαθηματα. ;)
Σελίδες: