Αποστολέας Θέμα: Uri Geller και τηλεπαθεια, τηλεκίνηση, αυθυποβολή  (Αναγνώστηκε 20283 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Με αφορμη την εκπομπη του Χαρδαβελα με τον Γιουρι Γκελερ αν και δεν εχω ιδεα απο τετοιου ειδους θεματα πραγματικα ολα αυτα που εκανε ηταν πολυ εντυπωσιακο!!! Τωρα μολις σηκωσε το χαρδαβελα στον αερα με αλλους τρεις μονο με τους δεικτες τους!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 04/10/04, 11:09 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Ζωή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep it real!!!
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #1 στις: 03/10/04, 01:48 »
Συγγνώμη,αλλά νομίζω ότι όλα αυτά περί Γιούρι Γκέλερ είναι ανοησίες... Πιστεύω στην τηλεπάθεια,υπό άλλου είδους μορφή,γιατί αυτό που υποστηρίζει ο Γκέλερ είναι η μέθοδος της αυθυποβολής.
Love on the weekend...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #2 στις: 03/10/04, 03:04 »
Είναι εντυπωσιακά αυτά που συνέβησαν στην εκπομπή του Χαρδαβέλλα. Φαντάζομαι οι σκεπτικιστές τώρα θα προσπαθούν να σκεφτούν ποιό είναι το κόλπο πίσω απ'όλα αυτά. Οι φανατικοί της φυσικής θα θελήσουν να το εξηγήσουν επιστημονικά. Όμως τελικά φάνηκε οτι υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν μπορούμε να κατανοήσουμε... ακόμα...

Παρακολούθησα την εκπομπή με προσοχή, αλλά προσωπικά δεν κατάφερα τίποτα. Κατάφερε όμως η γυναίκα δίπλα μου: λύγισε ένα κουτάλι, 40 μοίρες περίπου. Εγώ, ως αμφισβητίας, της έδωσα και το δικό μου. Και το λύγισε κι αυτό, λίγο λιγότερο...

Δεν θα έγραφα τίποτα σε αυτό το φόρουμ αν είχα αμφιβολίες για το αν μου έκανε πλάκα. Σίγουρα δεν το λύγισε βάζοντας δύναμη, την παρακολουθούσα όση ώρα προσπαθούσε.
Στα υπόλοιπα πειράματα δεν είχαμε επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος Nada

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #3 στις: 03/10/04, 08:12 »
Δεν είδα εκπομπή, βέβαια, αλλά νομίζω πως μιλάτε για τηλεκινησία, και όχι τηλεπάθεια σαν στο τίτλο... Τηλεπάθεια είναι μεταξύ ανθρώπων, δεν έχει σχέση με αντικείμενα (πράγματα?)... ::)

Αποσυνδεδεμένος Captain Steel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • No quarter given!!!
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #4 στις: 03/10/04, 10:09 »
Εγω πιστευω οτι πραγματι ο Geller εχει αυτες τις δυναμεις οι  οποιες οπως και ο ιδιος λεει ειναι η δυναμη του μυαλου. Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση στη χθεσινη εκπομπη ηταν ο χαρακτηρας του. Δεν το επαιζε οτι ειναι καποιος μοναδικος μαγος, θαυματοποιος, θεραπευτης κλπ. Αντιθετα λεει οτι ολοι μπορουν να κανουν οτι και αυτος. Και προσπαθει να βοηθαει κοσμο γενικοτερα.
Anyway κουταλι δεν καταφερα να λυγισω :-[
So understand
don't waste your time always searching for those wasted years
Face up.....make your stand
And realize you're living in the golden years

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #5 στις: 03/10/04, 13:09 »
Βλαστησε χθες στο χερι του σπορους καποιου φυτου μπροστα στη καμερα!!!!!Αν ειναι δυνατον

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #6 στις: 03/10/04, 16:14 »
Ο Γκελερ εχει μεγαλη "προϊστορια" σε εκπομπες και σε "μεταφυσικα" φαινομενα. Μαλιστα, οπως ο ιδιος περιγραφει στο βιβλιο του, παρολο που τον "εξετασαν" σε 2 πανεπιστημια στην Αμερικη, επιστημονες με κυρος και αξιοπρεπεια, τελικα το μονο που καταφεραν να διαπιστωσουν ειναι οτι δεν ειναι "τσαρλατανος".
Πιστευω οτι καποια πραγματα υπαρχουν για να δειχνουν τη δυναμη του ανθρωπινου νου. Δεν νομιζω οτι πρεπει να εξηγηθουν μονο και μονο για να ικανοποιησουν την ματαιοδοξια των Φυσικων και των λοιπων θετικων επιστημων που εμπλεκονται. Η εξηγηση ειναι παρα πολυ απλη, οπως ειχε πει και ενας απο τους καθηγητες που τον "εξετασαν" "Οταν η φυση του ανθρωπου υπερβαινει τη λογικη που ο ιδιος αναπτυσσει, τοτε απλα πρεπει να θαυμαζουμε το μεγαλειο του ανθρωπινου εγκεφαλου".
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #7 στις: 03/10/04, 23:56 »
Άσχετο...

CHCOME πες μας και την ιστορία με τα πνεύματα που έσπασε η τιβι !! Την είχες γράψει παλιά κάπου αλλά δεν τη βρίσκω...!

Boηθησε με λίγο..

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #8 στις: 04/10/04, 01:00 »
Παράθεση
CHCOME πες μας και την ιστορία με τα πνεύματα που έσπασε η τιβι !! Την είχες γράψει παλιά κάπου αλλά δεν τη βρίσκω...!
 
καλα ρε chome και δεν τα κανατε απο τον φοβο σας????

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #9 στις: 04/10/04, 01:04 »
Παράθεση
CHCOME πες μας και την ιστορία με τα πνεύματα που έσπασε η τιβι !! Την είχες γράψει παλιά κάπου αλλά δεν τη βρίσκω...!
 
καλα ρε chome και δεν τα κανατε απο τον φοβο σας????

Kαταρχιν δε θυμάμαι να ειχα αναφέρει τετοιες λεπτομέρειες οπως αυτες που παρατίθενται αλλά ποιος σου ειπε οτι στα 19 σου χρονια δεν εχεις τα μυαλά πανω απο το κεφάλι..Εγω τουλάχιστον τα ειχα εντελως αλλου ;D

Αποσυνδεδεμένος Ζωή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep it real!!!
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #10 στις: 04/10/04, 02:18 »
Δεν πρόκειται περί τηλεπάθειας ή τηλεκινησίας,αλλά για τη δύναμη της αυθυποβολής.Θυμάμαι ακόμα που ήμουν στο λύκειο(Α' λυκείου) & είχαμε μάθημα Ψυχολογίας.Είχα βρει ένα βιβλίο σχετικό με τη δύναμη που έχει ο άνθρωπος,όταν αναπτύξει τη μέθοδο της αυθυποβολής.Το είχα φέρει & εγώ η καημένη για να το δείξω στον καθηγητή μας,γιατί από το λίγο που είχα προλάβει να διαβάσω μου είχε προκαλέσει εντύπωση.Με το που του το έδειξα μου λέει:"Πού το βρήκες αυτό;" - "Από έναν γνωστό μου",του λέω."Το διάβασες;" - "2-3 φύλλα",δεν πρόλαβα"."Και ούτε θα προλάβεις.Ξέρεις τι παθαίνει όποιος το διαβάζει αυτό; Τρελαίνεται".Μου το πήρε & δεν μπόρεσα να πω τίποτα άλλο...
Love on the weekend...

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #11 στις: 04/10/04, 02:28 »
Ελληνικα σχολεια τι περιμενεις.....ασε ευτυχως που τελειωσα φετος  γιατι δεν αντεχα αλλο ειχαμε μπερδεψει τους ρολους πιο ωριμα μιλαγαν οι μαθητες παρα οι καθηγητες

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #12 στις: 04/10/04, 08:43 »
Δεν είδα εκπομπή, βέβαια, αλλά νομίζω πως μιλάτε για τηλεκινησία, και όχι τηλεπάθεια σαν στο τίτλο... Τηλεπάθεια είναι μεταξύ ανθρώπων, δεν έχει σχέση με αντικείμενα (πράγματα?)... ::)

Υπήρχε και τηλεπάθεια... Πάντως κι εγώ το αστέρι ένιωσα να "μου στέλνει". Αυτό με τον σπόρο που βλάστησε μου έκανε περισσότερο εντύπωση. Τα 'παιξα... Φυσικά έγραψα την εκπομπή στο βίντεο και την ξαναείδα την επόμενη μέρα... τι να πω...εντυπωσιακό. Δεν υπάρχουν λόγια.
Συμφωνώ με τη chcome, πιστεύω ότι υπάρχουν δυνάμεις μέσα μας, αλλά οι περισσότεροι δεν θέλουν να το πιστέψουν. Από προσωπική εμπειρία, πιστεύω ότι
1. μπορεί να υπάρξει και μια άλλη επικοινωνία,διαφορετική από αυτή που γνωρίζουμε
2. αν θέλουμε κάτι πάρα πολύ, μπορούμε να το πετύχουμε, αρκεί να πιστέψουμε σ'αυτό.

Το μόνο που δεν μου άρεσε στην εκπομπή ήταν το κομμάτι με την Παπαπέτρος. Σ'αυτή κάτι δεν μου κολλάει...
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #13 στις: 04/10/04, 08:53 »
Εγώ πιστέυω σε όλα αυτά που έκανε ο uri εδώ ρε παιδια βλάστησε σπόρος στο χέρι του τι λέτε τώρα?Μπορώ να πω πως προσπάθησα να λυγίσω και εγώ κουτάλι αλλά δεν μπόρεσα. Τι άλλο να πω ο άνθρωπος είναι κορυφή.
Περισσότερα για το Geller: www.urigeller.com
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρήκα και ένα κειμενάκι (δε λέω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με όσα λένε, απλώς δίνω και την άλλη άποψη):

http://www.skepdic.gr/Entries/Gamma/urigeller.htm
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Pangeopal

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάχνωντας κάνεις όνειρα...
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #15 στις: 04/10/04, 12:22 »
Συγγνώμη,αλλά νομίζω ότι όλα αυτά περί Γιούρι Γκέλερ είναι ανοησίες... Πιστεύω στην τηλεπάθεια,υπό άλλου είδους μορφή,γιατί αυτό που υποστηρίζει ο Γκέλερ είναι η μέθοδος της αυθυποβολής.
Κοίτα... Επειδή κ γω ασχολήθηκα με κάποια μαθήματα ψυχολογίας στη σχολή και συνεπώς ασχολήθηκα και εντατικά με την αυθυποβολή πιστεύω ό,τι αν η αυθυποβολή ήταν κάτι το τόσο δυνατό τότε όλοι οι άνθρωποι θα ήταν χαρούμενοι, θα χαν αυτό που ήθελαν και φυσικά με "τη δύναμη της ψυχής" δε θα νοσούσαν... Δε λέω πως δεν πιστεύω στη δύναμη της αυθυποβολής, μιας και η αισιοδοξία είναι το σημαντικότερο για την βελτίωση της υγείας μέσα σε μια ιάσιμη αρρώστια, αλλά πιστεύω στην αυθυποβολή μέχρι κάποιων ορίων... Αυτό που είδαμε προχθές ήταν πάνω απ' τα όρια της αυθυποβολής -πάντα κατά τηνάπψη μου-...
Πρέπει να κοιτάς εκεί που θες να πας...
...Αλλιώς θα πας εκει που κοιτάς!!!

Αποσυνδεδεμένος Ζωή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep it real!!!
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #16 στις: 04/10/04, 16:56 »
Κοίτα... Επειδή κ γω ασχολήθηκα με κάποια μαθήματα ψυχολογίας στη σχολή και συνεπώς ασχολήθηκα και εντατικά με την αυθυποβολή πιστεύω ό,τι αν η αυθυποβολή ήταν κάτι το τόσο δυνατό τότε όλοι οι άνθρωποι θα ήταν χαρούμενοι, θα χαν αυτό που ήθελαν και φυσικά με "τη δύναμη της ψυχής" δε θα νοσούσαν... Δε λέω πως δεν πιστεύω στη δύναμη της αυθυποβολής, μιας και η αισιοδοξία είναι το σημαντικότερο για την βελτίωση της υγείας μέσα σε μια ιάσιμη αρρώστια, αλλά πιστεύω στην αυθυποβολή μέχρι κάποιων ορίων... Αυτό που είδαμε προχθές ήταν πάνω απ' τα όρια της αυθυποβολής -πάντα κατά τηνάπψη μου-...
Παναγιώτη,συμφωνώ μαζί σου.Αν ίσχυαν όλα όσα υποστηρίζει ο Γκέλερ,τότε κανείς δε θα είχε την ανάγκη κανενός & ο καθένας μας θα ήταν ένας μικρός θεός.
Love on the weekend...

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #17 στις: 05/10/04, 19:00 »
ο καθένας μας θα ήταν ένας μικρός θεός.

Μήπως είμαστε κι απλά δεν έχουμε βρει τον τρόπο, το δρόμο της πλήρους αυτογνωσίας και δυνατότητας;
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

old_lion

  • Επισκέπτης
Re:Τηλεπαθεια
« Απάντηση #18 στις: 07/10/04, 22:06 »
...θα ηθελα καποιος φυσικός απο εδω μεσα η οποιος αλλος ασχολειται με θετικές επιστημες να μου πει τη γνωμη του για αυτα..


Χμ , χμ ,  δε θα έμπαινα στον κόπο να σού απαντήσω κυρία Αυγή ,
δεδομένου ότι πέρα από "αλαφροίσκιωτη" είσαι και κακιά   :)
αν δεν έκανες έκκληση σε κάτι που πάντοτε με συγκινεί : τη φυσική .

Λοιπόν , για το θέμα αυτό τής τηλεκίνησης και τηλεπίδρασης επάνω στην ύλη
έχει γίνει μονάχα μία φορά αληθινά επιστημονική έρευνα .
Έγινε πριν αρκετά χρόνια και είχε ως αντικείμενο τον γνωστό Ισραηλίτη Γιούρι Γκέλερ .

Στην πραγματικότητα η έρευνα επεκτάθηκε και σε άλλα πρόσωπα , διότι στην πορεία
ο Γιούρι δεν ήταν και πολύ διαθέσιμος ύστερα όμως  βρέθηκαν δεκάδες άλλα υποκείμενα
τα οποία τα κατάφερναν εξίσου καλά όσο και αυτός σε αρκετά .

Οι έρευνες ήταν όντως επιστημονικές , όλες έγιναν σε εργαστήρια με παρουσία
και άλλων επιστημόνων και όχι μόνο φυσικών . Παρευρέθηκαν χημικοί - ραδιολόγοι ,
ψυχολόγοι και φυσικά μηχανικοί-ηλεκτρολόγοι οι οποίοι έστηναν τα μηχανήματα .

Ξεκαθαρίζουμε κάτι , άλλο αυτό που είδες στην τηλεόραση και άλλο τα φαινόμενα
τύπου "gestalt" , δηλαδή φαινόμενα αυθόρμητης και αθέλητης μετακίνησης αντικειμένων ,
ή όλα τα άλλα που αναφέρεις με σπασμένα φλυτζανάκια και τα λοιπά .

Η έρευνα είχε σκοπό να βρει , αν ήταν δυνατόν , σε ποιου είδους δυνάμεις στηρίζεται
η ικανότητα ενός ανθρώπου να λυγίζει μεταλλικά αντικείμενα ή να τα μετακινεί .
Μονάχα αυτό , όχι τα τύπου "gestalt" . Αυτά εμφανίστηκαν κάποιες φορές αλλά αγνοήθηκαν .

Για να μη σε κουράζω , δε βγήκε σπουδαία άκρη .
Φάνηκε να είναι σίγουρα ηλεκτρομαγνητικά κύμματα ,
ήταν οπωσδήποτε κύμματα πολύ χαμηλής συχνότητας , άρα μεγάλου μήκους κύμματος  ,
διότι επιδρούσαν από μεγάλες αποστάσεις και ακόμη διαπερνούσαν μεν πολλά υλικά
αλλά δε μπορούσαν να διαπεράσουν τον κλωβό Faraday .
< μια κατασκευή που απομονώνει τα ηλεκτρομαγνητικά κύμματα >

Η συχνότητά τους έμεινε άγνωστη διότι δεν εντοπίστηκε .
Η παρουσία των ηλ/μαγνητικών κυμμάτων βγήκε ως λογικό συμπέρασμα από ενδείξεις
και όχι από εργαστηριακές αποδείξεις .

Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτό που συνέβαινε στα μεταλλικά αντικείμενα όταν ο Γιούρι
και οι άλλοι τα στρέβλωναν και τα παραμόρφωναν , ήταν μια μεγάλη αλλαγή
στην κρυσταλλική δομή των μετάλλων .
Αλλάζοντας τη δομή των κρυστάλλων του μετάλλου αυτό παραμορφώνεται εύκολα .
Τώρα το πώς ακριβώς γινόταν αυτό δε βρέθηκε . Πάντως όλα τα μέταλλα είχαν αλλαγμένη
την κρυσταλλική δομή τους .
Στα δε άλλα υλικά εκτός των μετάλλων η δυνατότητα να επιδράσουν ήταν πολύ μικρή έως ασήμαντη .
Με ξύλο και χαρτί σχεδόν τίποτε , με συνθετικά πολυμερή τα πήγαν αρκετά καλλίτερα .

Αυτά είχα να σού δώσω κακιά και "αλαφροϊσκιωτη" εσύ για αυτό πού ρώτησες .
Δεν είδα την του-βου αλλά υποθέτω πως κάτι τέτοιο έγινε από τα γραφόμενά σου .

Για τα φαινόμενα τύπου "gestalt" είναι γνωστό από παλιά πως συνήθως , σχεδόν πάντοτε ,
εμφανίζονται με την παρουσία κάποιου παιδιού .
Σχεδόν πάντοτε παιδιά τα προκαλούν αυτά , άθελά τους δίχως κάποια συνειδητή επιθυμία .

Τώρα βέβαια εσύ παιδί δεν είσαι , αλλά αυτά είναι τα μεγάλα μυστήρια και όχι τα "gestalt" ,
το πως γίνεται να διατηρείσαι εσύ ως  "παιδίον"  και να προκαλείς τέτοια φαινόμενα   :).

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #19 στις: 23/11/04, 22:43 »
 Ρε παιδιά, τι τους έχει πιάσει πάλι με αυτόν τον Γκέλερ?

 Πάλι λέει εμφανίζεται σε ένα γνωστό τηλεοπτικό δίαυλο, για να κάνει τα δικά του…

 Δε λέω και μένα μ’ αρέσουν αυτά τα θέματα, αλλά όταν είπε ότι θα στραβώσει το κουτάλι που είχα στο σπίτι, εκείνη την ώρα ,αντί για το κουτάλι μάλλον στράβωσα εγώ…

 Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχουν άτομα που έχουν κάποιες τέτοιες ικανότητες, π.χ να πιάσουν ένα κουτάλι (πιρούνι, μαχαίρι, λουκουμαδιέρα) και να τα στραβώσουν, ΑΛΛΑ Ε!, όχι να το κάνουν και μέσω TV. Που πάμε???
Έλεος.

 Πάντως, εάν τελικά διαπιστώσω ότι μου στράβωσε κάνα τάστο από την Stratocaster, θα πάω στην Αγγλία και θα του ζητήσω για αποζημίωση μια PRS McCarty Hollowbody.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/04, 00:03 από Boogieman »
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Boogieman  τα λεγόμενά σου δεν συμβαδίζουν με την υπογραφή σου   :)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Παράθεση
Boogieman  τα λεγόμενά σου δεν συμβαδίζουν με την υπογραφή σου

Τι εννοείς με αυτό Σπύρο ?  :)
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

legolas_gr

  • Επισκέπτης
παντος αν καπιος διαβασει (η ψηχολογια της μαζας) του Βιλχεμ ραιχ  αν θυμαμαι καλα θα καλαβει παλα σε σχεσει με το φενομενο και λεει λιπον και το αποδεικνιει με πειραμα οτι αν πεις σε μια ομαδα ανθρωπον κατι αδυνατο και βαλεις το 10% να πει στο υπολειπο 90% οτι συνεβει το αδυνατο ,σε μια ωρα πειθετε το 5% αν υπολογισετε τορα με τα μετρα τις τιλεορασεις το νουμερο πολαπλασιαζετε    :)
  Οσο για την τηλεκηνιση δεν εχει αποδεικτει τιποτα ακομα πάρ'ολα τα πειραματα που εχουν ακομα και στον ιδιο τον Geller  ???
      οχι σιγουρα βεβεα οι πληροφοριες ειναι απο το 1994

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγω παντω και το κουταλι ειδα να λυγιζει (οχι απο μενα, εγω δε τα καταφερα), και παλιοτερα ειχα κανει πειραματα τηλεκινησης και εγω καθως και 2 φιλες μου καταφεραμε κατι ψιλα. Αν θελετε, να σας εξηγησω το πειραμα για να το κανετε στο σπιτι.

legolas_gr

  • Επισκέπτης
για λεγε!!!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
7219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/04, 14:24
από ερεβος