Αποστολέας Θέμα: Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ......ΓΙΑΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;;???  (Αναγνώστηκε 26804 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
P.D.L. θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω λίγο με κάποια από τα λεγόμενα του post σου..

Συμφωνώ ότι ο Μπασινάς διανύει μια περίοδο ντεφορμαρίσματος η οποία μπορεί να μην ξεπεραστεί και μέχρι το τέλος της καριέρας του.. Εν τούτοις όμως, χθες έκανε ένα καλό παιχνίδι με σωστές μπαλιές και καλή οργάνωση (όσο λίγη και να ήταν αυτή στο χθεσινό παιχνίδι).. Προσωπικά θα προτιμούσα να είχε κρεμάσει τα παπούτσια του, αλλά αν παίζει όπως έπαιξε χθες πιστεύω ότι περισσότερο καλό προσφέρει στην ομάδα απ' ότι κακό..

Για τον Τζιόλη έχω να πω ότι είναι ένα αμυντικό χαφ με πνευμόνια (ποτέ δεν τον έχω δει να έχει κουραστεί στα τελευταία λεπτά), με καλή μεσαίου βεληνεκούς πάσα και μυαλό όσο χρειάζεται για τη συγκεκριμένη θέση.. Το μόνο που του λείπει είναι η ταχύτητα, αλλά αν την είχε και αυτήν τότε θα έπαιζε στη Ρεάλ και όχι στον ΠΑΟ.. Πολύ χρήσιμος για την Εθνική με τον Πατσαντζόγλου σε κακή περίοδο..

Για τους άλλους σε γενικές γραμμές συμφωνώ.. Ο Βύντρα δεν κάνει για Εθνική (εδώ δεν κάνει για ΠΑΟ) και ο Μάντζιος παραείναι ντριπλέρ για να είναι επιθετικός σε μια ομάδα που εκ των πραγμάτων θα της εμφανίζονται σε κάθε παιχνίδι 2-3 καλές ευκαιρίες και τουλάχιστον 1-2 θα πρέπει να της μεταφράζει σε τέρμα (όπως κάνει ο Γκέκας για παράδειγμα που είναι γρήγορος στην εκτέλεση)..

Πάντως επειδή είναι ηλίου φαεινότερο το που το πας, θα απαντήσεις μόνος σου στο εαυτό σου αν δεις τους Έλληνες στις ενδεκάδες των ελληνικών ομάδων.. Ο ΠΑΟ έχει περισσότερους καλούς Έλληνες παίχτες από τις άλλες ομάδες (παραδοσιακά 8 στα 10 ταλέντα Ελλήνων παιχτών κατέληγαν στον ΠΑΟ) οπότε μοιραία η μερίδα του λέοντος "πέφτει" σε εκείνον..

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Το τελευταίο μου σχόλιο δεν είχε να κάνει με τον ΠΑΟ. Δεν είχε να κάνει με κανέναν από τους συλλόγους. Είχε να κάνει με συγκεκριμένους παίκτες...δες ποιοί ήταν στην Πορτογαλία το 2004 και ποιοί είναι ακόμα, και θα καταλάβεις τι εννοώ....;)

www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να 'παιρνε 3-4 παίχτες του Παναθηναικού, το καταλαβαίνω, εδώ πήγε και πήρε ούτε λίγο ούτε πολύ 8 παίχτες.  :o Χωρίς οι περισσότεροι να έχουν κάνει μεγάλα παιχνίδια. Εκτός από Τζιώλη, Μάντζιο, Καραγκούνη οι υπόλοιποι δεν δικαιολογούντε να είναι στην Εθνική Ελλάδος. Πρέπει να κάνουν πολύ καλύτερες εμφανίσεις σε συλλογικό επίπεδο. Σίγουρα κάτι βρωμάει με αυτή την ιστορία των παιχτών του ΠΑΟ.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
P.D.L. συγνώμη.. Κατάλαβα λάθος ::)..

Moonchild, δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα κατά τη γνώμη μου.. Με εξαίρεση τον Βύντρα όλοι οι άλλοι σωστά εκλήθησαν από τον Ρεχάγκελ.. Ο Σαλπιγγίδης όπως και να το κάνουμε, είτε είναι στις κακές του είτε είναι στις καλές του, είναι ο καλύτερος Έλληνας επιθετικός αυτή τη στιγμή που μιλάμε.. Ο Μάντζιος έκανε ένα καλό σερί εμφανίσεων και μάλιστα στα παιχνίδια με Βέρντερ όπου ο Ρεχάγκελ διαπιστωμένα τα παρακολούθησε με πολύ προσοχή.. Το ίδιο και ο Τζιόλης.. Ο Νίνης εννοείται ότι είναι για Εθνική ομάδα.. Αν δεν έχεις τέτοια ταλέντα στην Εθνική τότε μάλλον δεν ξέρεις τη δουλειά σου σαν εκλέκτορας.. Ο Τζόρβας είναι κατά πάσα πιθανότητα ο αντικαταστάτης του Νικοπολίδη, οπότε μάλλον τον βάζει στα φιλικά για να "ψήνεται".. Ο Σπυρόπουλος είναι ικανότατος και "γνήσιος" αριστεροπόδαρος αμυντικός και έτσι δεν αναγκάζεται να κάνει αλχημείες με τον Τοροσίδη ή τον Πάτσα στα αριστερά και άλλα τέτοια που έκανε παλιότερα και φυσικά δεν έπαιρνε το 100% των παιχτών που κατά κάποιο τρόπο "εξέθετε".. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια τρανταχτή περίπτωση παίχτη που να είναι ΠΟΛΥ καλύτερος από τον παίχτη που παίζει τώρα στην Εθνική και να μην έχει κληθεί.. Τουλάχιστον με μια γρήγορη σκέψη που έκανα.. Αν δεν κάνω λάθος ο Άντζας αποσύρθηκε από την Εθνική οπότε δυστυχώς χάνουμε έναν πολύ καλό στόπερ, ενώ και ο Κυργιάκος όταν επιστρέψει από τον τραυματισμό του σαφώς και θα παίξει βασικός.. Μερικές φορές οι ενδεκάδες είναι και θέμα συγκυριών..
« Τελευταία τροποποίηση: 20/11/08, 20:30 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο Σαλπιγγίδης κατα τη γνώμη μου πάντα, είναι ένας πολύ μέτριος επιθετικός. Παίζει καλά μόνο με ουραγούς της βαθμολογίας, και από τις καλές ομάδες μόνο με τον Άρη, λόγω του οτι είναι παοκτζης. Στα υπόλοιπα ματς, απλά τρέχει χωρίς να προσφέρει κάτι το ουσιαστικο. Χθές τι έκανε ως δεξί εξτρέμ? Σέντρες για το κεφάλι του Μάντζιου έβγαλε? Οχι Σουτ έκανε? Οχι Πλαγιοκοπήσεις στην αντίπαλη περιοχή έκανε? Οχι. Ε οχι το 'να, οχι το αλλο, τι κάνει και είναι o "καλύτερος ελληνας επιθετικός "? :P
Με τον Βύντρα δεν ασχολούμαι.
Ο Νίνης είναι μεγάλο ταλέντο. Παίζει όμως στον Παναθηναικό? Οχι. Γιατί τον πήρε ο Ρεχάγκελ? Άγνωστο
Ο Τζώρβας εκτοπίστηκε από τον Γκαλίνοβιτς? Ναι. Έδειξε τίποτα το συνταρακτικό όσο έπαιζε για να δικαιολογήσει κλήση στην Εθνική? Όχι Στο ελληνικό πρωτάθλημα παίζουν πολλοί καλύτεροι Έλληνες γκολκήπερ (Εργοτέλης, Άρης κ.α.)
Ο Σπυρόπουλος, μπορεί να είναι γνήσιος αριστεροπόδαρος, αλλά προτιμώ χίλιες φορές τον Τοροσίδη, ο οποίος έχει καλύτερο crossing, τρέχει πιο πολύ, και έχει περισσότερη φαντασία από τον Σπυρόπουλο.
Κι αυτό το παραμύθι με τα ελληνικά ταλέντα του ΠΑΟ. Μόνο ο Νίνης θεωρείται ταλέντο, όλοι οι άλλοι είναι φτασμένοι παίχτες.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Ο Σαλπιγγίδης κατά τη γνώμη μου έχει προσφέρει πάρα πολλά και στον ΠΑΟΚ όταν έπαιζε και τώρα στον ΠΑΟ.. Έχει πολύ καλό finishing, καλή τεχνική, φαντασία, ταχύτητα, αντοχή, διεισδυτικότητα, σχεδόν τα πάντα.. Το μόνο που του λείπει είναι φυσικά το ύψος και το ψηλό παιχνίδι.. Επίσης είναι πολύ φιλότιμος.. Ποτέ δεν θα τον δεις να παρατάει μια φάση, να μην μαρκάρει, να παίζει πασίτσες στο κέντρο για να μην εκτεθεί, κ.λπ.. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι ο μόνος παίχτης στον ΠΑΟ που τιμάει μέχρι το τελευταίο ευρώ το συμβόλαιο του.. Επίσης τον θυμάμαι να κάνει καλά παιχνίδια με Ολυμπιακό, ΑΕΚ, στην Ευρώπη και ας μην ξεχνάμε ότι πέρισυ τους μισούς βαθμούς του ΠΑΟ (ίσως και περισσότερους) τους έδωσε ο Σαλπιγγίδης.. Anyway, επειδή η κριτική παιχτών είναι και σε ένα μεγάλο βαθμό υποκειμενική, θα χαρώ να ακούσω μια εναλλακτική πρόταση για κάποιον Έλληνα επιθετικό του οποίου ο Σαλπιγγίδης πιάνει την θέση στην Εθνική ομάδα.. Μπορεί να ξεχνάω κάποιον.. Άνθρωποι είμαστε ;D..

Αυτό που λες με τον Τζόρβα δεν έχει βάση για τον απλό λόγο ότι ακόμα και να εκτοπίστηκε από τον Γκαλίνοβιτς στον ΠΑΟ (προσωπικά νομίζω ότι τους παίζει 60-40) δεν μπορείς να φέρεις ένα Κροάτη να παίξει στην Εθνική ομάδα :P.. Άλλωστε ο Τζόρβας έχει δείξει καλά στοιχεία αλλά ήταν άτυχος γιατί έπαιξε σε εκείνα τα παιχνίδια (Ηρακλής, Εργοτέλης) όπου όλη η ομάδα παρέπεε και τα τέρματα που δέχθηκε δεν ήταν αποκλειστικά δική του ευθύνη.. Αντίθετα, και ντρέπομαι που θα το πω, αλλά όταν έχανε η Καβάλα την μία ευκαιρία μετά την άλλη, ο Τζόρβας ήταν εκείνος που καθάριζε πίσω με τις αποκρούσεις του.. Δυστυχώς, μετά τον Σαργκάνη η Ελλάδα δεν έχει βγάλει καλό τερματοφύλακα οπότε το μη χείρον βέλτιστο..

Μπορεί ο Τοροσίδης να είναι πιο εντυπωσιακός σαν παίχτης από τον Σπυρόπουλο αλλά αν παίζει σε λάθος πλευρά χάνει το 50% των δυνατοτήτων του.. Αναμφισβήτητα, ο Τοροσίδης πρέπει να παίζει αντί του Βύντρα, αλλά όχι αντί του Σπυρόπουλου.. Αυτό είναι λάθος του Γερμανού 100%..

Τέλος αυτό με τα ταλέντα μπορείς να το πεις όπως θες (ίσως και να εκφράστηκα και λάθος).. Ταλέντα ή φτασμένοι παίχτες, κατά μια διαβολική σύμπτωση κατέληγαν κατά συντριπτικό ποσοστό στον ΠΑΟ με φωτεινές εξαιρέσεις τους Γιαννακόπουλο και Στολτίδη.. Γκέκας, Μάντζιος, Τσίγκας, Σπυρόπουλος, Δ. Παπαδόπουλος, Τζιόλης, είναι μερικοί παίχτες που όπως λέμε στην ποδοσφαιρική αργκό "ακουγόταν το όνομα τους" όταν έπαιζαν σε μικρότερες ομάδες και τους απέκτησε ο ΠΑΟ.. Επίσης μικροί παίχτες όπως Σειταρίδης, Κυργιάκος "ανιχνεύθηκαν" από τον ΠΑΟ ακόμα και αν το όνομα τους δεν πολυέπαιζε στο ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο.. Για αυτούς τους λόγους θεωρώ ότι ο ΠΑΟ (από τις μεγάλες ομάδες, δλδ. εξαιρουμένων των μικρότερων που είναι από τη φύση τους πηγή ταλέντων) έχει ανακαλύψει τους περισσότερους Έλληνες παίχτες και δικαίως τροφοδοτεί την Εθνική..
« Τελευταία τροποποίηση: 20/11/08, 21:55 από faser »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Αλλά υπάρχουν και οι Κασάπης,Κωστένογλου, Κωστής,Τσάρτας,Μαλαδένης,Νικολαίδης,Λάκης, Κατσουράνης που πήγανε στην ΑΕΚ...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Aν δεν κάνω λάθος αυτή η συζήτηση έχει χρώμα...Γαλανόλευκο!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Ανάδρομος Ερμής σήμερα για μένα στο κιθάρα... :) Γαλανόλευκο το θέμα, αλλά πολύχρωμη η προέλευση των παικτών  που απαρτίζουν την Εθνική. Δεν βγαίνουμε από το θέμα, μην ανησυχείτε.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@faser
Η θέση του Σαλπιγγίδη είναι σεντερ φορ. Στον ΠΑΟΚ εκεί έπαιζε κι εβαζε αρκετα γκολ. Στην θεση που παιζει τωρα στην Εθνικη (δεξια, και πισω απο το σεντερ φορ), δεν νομιζω οτι μπορει να προσφερει πολλα πραγματα όσο φιλότιμος και να είναι. Κανονικά εκεί παίζει ο Χαριστέας (κι άλλη λάθος επιλογή του ρεχάγκελ)
Για τον Τζώρβα, θα πρέπει να παραδεχθείς οτι αν έπαιζε σε μια μικρή ομάδα, ο Ρεχάγκελ δεν θα τον είχε φωνάξει καν, απλά τον φώναξε λόγω ΠΑΟ.
Στη θέση του Βύντρα δε πρόκειται να βάλει το Τοροσίδη, θα βάλει τον Σειταρίδη.
Τέλος το γεγονός οτι ο ΠΑΟ ανακαλύπτει ταλέντα, δε σημαίνει οτι πρέπει ο Ρεχάγκελ να τους καλεί όλους. Υπάρχουν κι άλλες ομάδες στο ελληνικό πρωτάθλημα, και αν μη τι άλλο, οι τόσες πολλές κλήσεις παιχτών του ΠΑΟ κινεί κάποιον σε υποψίες.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Θα  κάνω μία κριτική για την Εθνική Ελλάδος( Έλλειψη).Δείχνει να ανακάπτει μετά το άτυχο αποτέλεσμα (χιούμορ) και κάποιοι παίκτες όπως ο Τζόρβας(άρχισε) είναι κέρδος για το μέλλον της(να διαφαίνετε). Στο παιχνίδι με την Ιταλία( από πλευράς) μου άρεσε πάρα πολύ ο Γκέκας (των admin), γιατί έδειξε διάθεση μετά από καιρό(Η σοβαροφάνεια).Επίσης πολύ καλός ήταν ο Παπασταθόπουλος(καταντάει) αν και ίσως λόγω απειρίας(βαρετή) έχασε τον παίκτη του στη φάση(και νομίζω)της ισοφάρισης των Ιταλών(και λίγο).Ο Σαλπιγγίδης συμφωνώ(κακοπροαίρετη)με τους προλαλήσαντες,πρέπει να αξιοποιηθεί(και εσκεμμένη)καλύτερα από τον Ρεχάγκελ(Κρίμα.)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Να ξαναπώ άλλη μια φορά ότι με το σχόλιο μου δεν εννοούσα κανέναν σύλλογο.
Συγκεκριμένα να πω ότι έχουν ακουστεί φήμες, ότι υπάρχουν παίκτες που καλούνται συνεχώς στην Εθνική και οι οποίοι "καθορίζουν" ποιοι θα κληθούν και ποιοι θα παίξουν. Άσχετα με το σε ποιο σύλλογο παίζουν.
Άλλωστε, πολλοί φίλαθλοι έχουν παράπονα από τον Ρεχάγκελ. Και όχι μόνο για παίκτες από το Ελληνικό Πρωτάθλημα που δεν καλεί, αλλά και για το παρεθόν που είχε το περίεργο κόλλημα να μην καλεί παίκτες που αγωνίζονταν σε ομάδες του εξωτερικού (π.χ. Άκης Ζήκος - ο άνθρωπος έπαιξε σε τελικό Champions League και κάποιοι έκανα ότι δεν τον ήξεραν καν).

Οσον αφορά τον Σαλπιγγίδη, faser, η θέση του είναι σέντερ φορ. Αλλά όχι σε σύστημα με έναν επιθετικό. Δεν γίνεται όλο το επιθετικό σύστημα μίας ομάδας να στηρίζεται σε έναν παίκτη σαν τον Σαλπιγγίδη. Θα παίξει με την μπάλα χαμηλά μεν, αλλά από ψηλά τι γίνεται; Θα περιμένουμε να κατέβει στο κάθε κόρνερ ένας σεντερ μπακ;

Όσον αφορά τον Τζόρβα, είναι αλήθεια ότι τερματοφύλακες καλούνται στην Εθνική Ομάδα μόνο αν παίζουν σε μεγάλες ομάδες. Μόνη εξαίρεση αποτελεί ο Χαλκιάς, και αυτός όχι στο 100% μιας και είχε πρωτοκληθεί ως παίκτης του Παναθηναϊκού.


(Οι παρενθέσεις που ακριβώς ταιριάζουν;;;; Το ψιλοέχασα το θέμα.....)
« Τελευταία τροποποίηση: 21/11/08, 12:53 από P.D.L. »
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
 Τι ψάχνουμε να βρούμε; Κακά τα ψέματα, στο ποδόσφαιρο, νικητής είναι όποιος βρει τέρμα. Η μπάλα κάποιες φορές γνωρίζουμε όλοι τι είναι... Όσο καλά κι αν παίξεις αν δεν βάλεις όσα γκολ απαιτούνται για την νίκη και στην ώρα τους... "η μπάλα εκδικείτε".
Δυστυχώς αλλά...
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
7. Πλιάτσικας, Νίνης, Κουτσιανικούλης: ΠΑΛΙ ΡΕΣΤΑ ΕΔΩΣΕ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ....τους μεν 2 πρώτους τους έβαλε στο 89, τον τρίτο (που είναι και σε καλή ψυχολογική κατάσταση αυτήν την περίοδο) δεν τον έβαλε καθόλου.....

Έχει τακτική ο άνθρωπος.... μην τον κοροιδεύεις!!! Καθόλου στην αρχή... 1-2 λεπτα μετά από κανένα χρόνο και όταν φτασουν τα 25 μπορει να τους βάλει και ενα ολόκληρο ημίχρονο ( β' εννοείται )... Έτσι στα 33 τους θα είναι πανέτοιμοι να παίξουν σε ολόκληρο αγώνα και να αντικατασταθούν για 1-2 λεπτά από τα τότε ταλέντα!!! Τι να πω... οι νέοι μια ζωη σε αυτη τη χώρα θα είναι για νε φτιάχνουν καφέδες και να κουβαλαν τα gatorade!!!

Όσο για το θέμα με τους παίκτες του πάο (σαν παναθηναικος) δεν το βλέπω καθόλου θετικό... Γιατί να κουράζεται η μισή και παραπάνω εντεκαδα του παναθηναικου και 1-2 παικτες από αεκ και ολυμπιακο...

(Οι παρενθέσεις που ακριβώς ταιριάζουν;;;; Το ψιλοέχασα το θέμα.....)

Διάβασε το κείμενο μόνο στις παρενθέσεις για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο mac... παρεπιπτόντως πολύ κρυπτογραφία ρε mac, ούτε στο ντα βιντσι δεν είδαμε τέτοιες τεχνικές κωδικοποίησης και κρυπτογραφίας  ;D ;D ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
(Οι παρενθέσεις που ακριβώς ταιριάζουν;;;; Το ψιλοέχασα το θέμα.....)

Διάβασε το κείμενο μόνο στις παρενθέσεις για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο mac... παρεπιπτόντως πολύ κρυπτογραφία ρε mac, ούτε στο ντα βιντσι δεν είδαμε τέτοιες τεχνικές κωδικοποίησης και κρυπτογραφίας  ;D ;D ;D

Μωρέ....το διάβασα το κρυμμένο κείμενο, αλλά που κολλάει με το θέμα δεν καταλαβαίνω;;;
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
θα χαρώ να ακούσω μια εναλλακτική πρόταση για κάποιον Έλληνα επιθετικό του οποίου ο Σαλπιγγίδης πιάνει την θέση στην Εθνική ομάδα.. Μπορεί να ξεχνάω κάποιον.. Άνθρωποι είμαστε
Ο Παππάς ας πούμε θεωρώ οτι είναι καλύτερος του Σαλπιγγίδη. Δε ξέρω βεβαια αν "κολλάει" στην Εθνική, αλλά σάμπως ο Σαλπιγγίδης κολλησε? :P
edit: Ξέχασα και τον Σαμαρά
« Τελευταία τροποποίηση: 26/11/08, 13:34 από moonchιld »

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Παράθεση
θα χαρώ να ακούσω μια εναλλακτική πρόταση για κάποιον Έλληνα επιθετικό του οποίου ο Σαλπιγγίδης πιάνει την θέση στην Εθνική ομάδα.. Μπορεί να ξεχνάω κάποιον.. Άνθρωποι είμαστε
Ο Παππάς ας πούμε θεωρώ οτι είναι καλύτερος του Σαλπιγγίδη. Δε ξέρω βεβαια αν "κολλάει" στην Εθνική, αλλά σάμπως ο Σαλπιγγίδης κολλησε? :P
θα μπορουσε να παρει παυλη,χουτο π.χ.  εστω για δοκιμη...αλλα ποιος σαλπιγγιδης φιλτατε?αυτος ειναι το λιγοτερο...στην εθνικη γινονται τραγικα λαθη...
κ ο γκαλιτσιος ειναι 1000 φορες καλυτερος απ'τον βυντρα κ τον πατσαντζογλου, εχει παιξει βασικοτατος κ σε ολες τις εθνικες ομαδες πλην ανδρων(παιδων , νεων , ελπιδων),και 4 χρονιες με την αελ φουλ απο 30 παιχνιδια τη χρονια,και ουεφα..ποτε θα τον δοκιμασει??κ ο στολτιδης εδω κ 3 χρονια επρεπε να ειναι αβλεπη βασικος στη θεση ανυπαρκτομπασιναδων.. ο γκεκας??? επρεπε  πρωτα να βαλει 25 γκολ στη γερμανια,να παρει το βραβειο κ μετα να τον καλεσει...?και ο αντζας παραιτηθηκε γιατι επαιζε ο δελλας βασικος που για να στριψει θελει 1 αιωνιοτητα...και ο αβρααμ,μιας και εχει σταματησει ο ανατολακης,βασικος...και βγαλαμε το euro χωρις 1 αριστεροποδαρο στην ενδεκαδα...εστω εναν...ειναι πολλα τα εγκληματα που γινονται στην εθνικη...αν με εβαζε κ εμενα βασικο και αναντικαταστατο οσο βαζει τον χαριστεα θα εβαζα κ εγω 1 γκολ ανα 10 αγωνες...ασε που εγω δεν εχω δει εθνικη ομαδα που κατακτα euro κ θελει να λεγεται μεγαλη ομαδα να εχει στις ταξεις τις βασικο μαλιστα παιχτη που δεν μπορει να δει δυχτια ουτε στη β γερμανιας...ακουσων ακουσων...σαν να παρει επιθετικο απο β'ουτα εθνικη που δεν σκοραρει καν κ να τον βαλει βασικο...μονο στο ελλαντα γινονται αυτα...
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος nikolas7

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
οτι ο ρεχαγκελ τα εχει κανει πλακακια με το βαζελο το ξερουμε, δεν ειναι νεο.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χτες παιξαμε μετρια. Το προβλημα με την Εθνικη ειναι οτι ο τροπος αναπτυξης που, μεχρι την εισοδο του Λυμπεροπουλου, ηταν με βαθιες μπαλιες. Δεν γινεται ετσι να παιζεις μπαλα. Οταν εχεις κεντρο Μπασινα και Τζιωλη δε μπορεις να περιμενεις και πολλα πραγματα.  Ο Καραγκουνης πρεπει να παιρνει περισσοτερες πρωτοβουλιες στο δημιουργικο μερος. Και ισως η προσθηκη Νινη απο δεξια (η ακομα και του Γιαννακοπουλου) μπορει να βοηθησει. Επισης για το Κυργιαγκο, να πω οτι προτιμω τον Αβρααμ στη θεση του, καθως παιζει πιο εξυπνα και πιο ουσιαστικα. Επιβεβαιωθηκα για τον Χαριστεα, που δε μπορει να παρει τα ποδια του, επιβεβαιωθηκα για τον Τζωρβα που οσο καλος κι αν ειναι, αν δεν παιζει στην ομαδα του, δε μπορει να παιζει στην Εθνικη. Επισης ο (Σλαπ)ιγγιδης ειναι θετικο που δεν χρησιμοποιηθηκε. Μια ιδανικη εντεκαδα θα ηταν Χαλκιας-Τοροσιδης,Δελλας,Σειταριδης,Αβρααμ-Καραγκουνης,Νινης,Κατσουρανης,Σαμαρας-Γκεκας,Λυμπε. Τωρα παιζουμε με το Ισραηλ εκτος.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Διαφωνώ βασικά με την άποψή σου για τον Αβραάμ (και πίστεψέ με δεν το κάνω οπαδικά). Θεωρώ ότι είναι ένας παίκτης με τάση προς τη "γκέλα". Στα θετικά του ότι είναι πολύ πιο γρήγορος από τους δυό ψηλούς (Δέλλα Κυργιάκο) και ότι ανάλογα με τους επιθετικούς που έχεις απέναντί σου, είναι χρήσιμος. Αλλά το δίδυμο που με κάνει να νοιώθω ασφαλής είναι Δέλλας-Κυργιάκος. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ. Επίσης να πω για τον Τζόρβα ότι είναι και λίγο περίπτωση Πλιάτσικα...Δηλαδή όπως ο Πλιάτσικας ανήκει σε μεγάλο σωματείο και επειδή έκανε 2-3 καλά παιχνίδια έπαιξε Εθνική, έτσι και ο Τζόρβας πήρε θέση τερματοφύλακα. Δεν τον βλέπω να είναι καλύτερος για παράδειγμα από τον Αμπάρη ή ακόμα ακόμα και από τον Κηπουρό στο φινάλε. Το θέμα είναι παλιό και δυστυχώς δεν αλλάζει εύκολα , δηλαδή η προτίμηση παικτών από τις 3 άντε 4 μεγάλες ομάδες . Αν ο Αμπάρης ,(άσχετα από τη γνώμη που μπορεί να έχει ο καθένας) έπαιζε σε έναν από τους 4 μεγάλους θα ήταν στην Εθνική.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
ρε παιδιά μετά το Euro την έχουμε ψωνίσει τελείως και νομίζουμε ότι έχουμε υπερομάδα. Ακούγονται κάτι παίκτες πχ Γκαλίτσιος και Αμπάρης που έχουν μηδέν παραστάσεις από μεγάλα παιχνίδια, Νίνης που δεν έχει καθιερωθεί ούτε στην ομάδα του, Αβρααμ που τρώει προσποίηση και απο ...τον διαιτητή. Δε λέω η Ιταλία παίρνει παίκτες από μικρές ομάδες (αν μπορείς να θεωρήσεις ομάδες όπως η φιορεντινα μικρές) αλλά είναι Ιταλία και παίρνει κατά προτίμηση επιθετικούς, αφού πρώτα βγούν πρώτοι σκόρερς με τις ομάδες τους.

Είναι προφανές ότι ο Ρεχάγκελ δεν πιστεύει ότι έχει δυνατότητες αυτή η ομάδα (και ίσως και να χει δίκιο). Δεν τον ενδιαφέρει να αφήσει ομάδα όταν φύγει. Έχει κάποιους παίκτες που του έκαναν ένα θαύμα το οποίο δεν ξαναγίνεται και αυτούς θα τους χρησιμοποιεί όσο στέκονται όρθιοι. Και ελπίζει ότι αυτοί οι παίκτες, με τα ψυχικά τους αποθέματα και τις εμπειρίες τους (μόνο και μόνο αυτή του Γιούρο) θα παίξουν για τον προπονητή τους και καθαρίσουν. Και σε ορισμένα ματς αυτό συμβαίνει.


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Δεν διαφωνώ με τα παραπάνω, αλλά και το ότι ο οποιοσδήποτε που παίρνει μεταγραφή σε μεγάλη Ελληνική ομάδα, αυτόματα αυξάνει τη πιθανότητα να παίξει στην Εθνική, ακόμα και στη πρώτη του χρονιά, αυτό είναι μιά πραγματικότητα που έχει επαναληφθεί πολλές φορές. Είναι στημένο λίγο δηλαδή. Έχει να κάνει και με το ότι οι μεγάλες ομάδες έχουνε τα μέσα στην Ε.Π.Ο και προωθούν τους παίκτες τους στην Εθνική ομάδα για να ανέβει η "αξία" τους στο ποδοσφαιρικό "χρηματιστήριο" και έτσι να μπορέσουν να πουλήσουν κάποια στιγμή πιο ακριβά έναν παίκτη τους στο εξωτερικό. Αυτό είναι άδικο γιατί δεν μπορεί ο Αβραάμ του Ηρακλή να μην κάνει, ενώ ο Αβράαμ του Ολυμπιακού με τα πρώτα του παιχνίδια να είναι σούπερ...Και τέτοια παραδείγματα υπάρχουν πάρα πολλά.
Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος, ότι στις μεγάλες ομάδες που κάνουνε πρωταθλητισμό, ένας παίκτης γίνεται και πιό έμπειρος, αλλά η αξία παραμένει αξία.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Εγω πιστευω πως ο Ρεχαγκελ δε καλει παικτες απο μικρες ομαδες γιατι η συμμετοχη στην εθνικη ανεβαζει τη τιμη τους(παραδειγματα παικτων που τη μια μερα δεν υπηρχαν και την επομενη ηταν στην εθνικη ειναι παμπολλα).Απλως ο Οττο σεβεται το παραγοντισμο και τα ρουσφετακια του ελληνικου ποδοσφαιρου...

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Δεν διαφωνώ με τα παραπάνω, αλλά και το ότι ο οποιοσδήποτε που παίρνει μεταγραφή σε μεγάλη Ελληνική ομάδα, αυτόματα αυξάνει τη πιθανότητα να παίξει στην Εθνική, ακόμα και στη πρώτη του χρονιά, αυτό είναι μιά πραγματικότητα που έχει επαναληφθεί πολλές φορές. Είναι στημένο λίγο δηλαδή. Έχει να κάνει και με το ότι οι μεγάλες ομάδες έχουνε τα μέσα στην Ε.Π.Ο και προωθούν τους παίκτες τους στην Εθνική ομάδα για να ανέβει η "αξία" τους στο ποδοσφαιρικό "χρηματιστήριο" και έτσι να μπορέσουν να πουλήσουν κάποια στιγμή πιο ακριβά έναν παίκτη τους στο εξωτερικό. Αυτό είναι άδικο γιατί δεν μπορεί ο Αβραάμ του Ηρακλή να μην κάνει, ενώ ο Αβράαμ του Ολυμπιακού με τα πρώτα του παιχνίδια να είναι σούπερ...Και τέτοια παραδείγματα υπάρχουν πάρα πολλά.
Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος, ότι στις μεγάλες ομάδες που κάνουνε πρωταθλητισμό, ένας παίκτης γίνεται και πιό έμπειρος, αλλά η αξία παραμένει αξία.

Καταρχήν να σε διορθώσω, ο Αβραάμ ήρθε από τον Άρη, φαντάζομαι μπερδεύτηκες. Συμφωνώ με αυτό που λές και να πω επίσης ότι δεν είναι απαραίτητο ότι στη μεγάλη ομάδα "παίρνει" πράγματα ο παίχτης. Στις περισσότερες περιπτώσεις όταν ένας παίκτης που στη μικρή ομάδα βγάζει μάτια παίρνει τη μεγάλη μεταγραφή, φανερώνει όλες τις αδυναμίες που έχει και δεν φαίνονταν στη μικρότερη ομάδα λόγω μειωμένων απαιτήσεων. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν ο Βύντρα. Ο Αβραάμ είναι ένα δεύτερο παράδειγμα που για κάποιο λόγο πολλοί αρνούνται να το δουν και πιστεύουν ότι είναι μεγάλης κλάσης παίκτης. Εξ αντιθέτου παράδειγμα είναι ο Κουτσιανικούλης. Σκέφτομαι, γιατί δεν τον παίρνει στην Εθνική αφού βγάζει μάτια και δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ άλλο στη θέση του ; Το σκέφτομαι όμως γιατί τον έχω δει σε 5 παιχνίδια, ενώ αν πάει στον ΠΑΟ ή τον ΟΣΦΠ θα τον δούμε σε πολύ περισσότερα

Εγω πιστευω πως ο Ρεχαγκελ δε καλει παικτες απο μικρες ομαδες γιατι η συμμετοχη στην εθνικη ανεβαζει τη τιμη τους(παραδειγματα παικτων που τη μια μερα δεν υπηρχαν και την επομενη ηταν στην εθνικη ειναι παμπολλα).Απλως ο Οττο σεβεται το παραγοντισμο και τα ρουσφετακια του ελληνικου ποδοσφαιρου...

Εγώ θα πω αυτό που είχε πει ο Διόγος μια φορά. Από το ματς με τη Φινλανδια που φάγαμε τα 5 και τον έκραξαν όλοι, κατάλαβε που έχει έρθει. Τότε είχε τσακωθεί και με το Γιαννακόπουλο αν θυμαμαι καλά καθώς και ο Γιαννακόπουλοσ με το Μπασινά. Τώρα ο "Στέλιος" είναι το δεξί χέρι του κόουτς και όλοι οι παίκτες μια οικογένεια...Μετά από τόσα χρόνια, ο Γερμανός έγινε ...Έλληνας. Δεν είναι τυχαίο που είναι ο μακροβιότερος στον παγκο της Εθνικής.

Αλλά για να είμαστε ακριβοδίκαιοι, δε ξέρω αν θυμάστε το ρόστερ του 2004, και το κοουτσάρισμα του. Που νικάγαμε με ένα γκολ και αντί να βάλει αμυντικό στο τέλος έβαζε τρίτο επιθετικό τον ανάπηρο τότε Ντέμη. Που σε όλο το Γιούρο χρησιμοποίησε 14 παίκτες. Που είχε στο ρόστερ παίκτες όπως ο Καφές ή ο ΓΧ που δεν είχαν παίξει παρά ελάχιστα στις ομάδες τους ενώ δεν είχε πάρει Λύμπε, Στολτίδη, Ζήκο. Που χάναμε 2-1 από τη Ρωσσία και πρεσάραμε στα 4/4 ενώ το αποτέλεσμα βόλευε και τους 2 μας ;

Απλά τότε δε μας έκανε εντύπωση γιατί είχαμε τη νοοτροπία της ομάδας που πάει για τη συμμετοχή. Τώρα οι προσδοκίες έχουν ανέβει
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/09, 22:53 από KgSoloman5000 »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Καταρχάς θέλω να πω ότι σέβομαι πάρα πολύ τον Ρεχάγκελ όχι μόνο γιατί έκανε όσα (απίστευτα) έκανε, αλλά κυρίως γιατί είναι ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων όπου μετά την επιτυχία του δεν την "ψώνισε" αλλά παρέμεινε ο ίδιος απλός άνθρωπος όπως ήταν.. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι πλέον δεν έχει την ίδια όρεξη να ξανακοουτσάρει την ομάδα σε τόσο υψηλό επίπεδο και γι'αυτό τον λόγο, αν προσέξετε, όταν αναφέρεται στα αθλητικά ρεπορτάζ ότι ο Ρεχάγκελ παρακολούθησε ένα παιχνίδι του ελληνικού πρωταθλήματος, κατά 99% θα είναι κάποια Κυριακή όπου την επόμενη Τετάρτη θα έχει παιχνίδι η Εθνική ή τελικός Κυπέλλου :D.. Γενικά δεν πιστεύω ότι παρακολουθεί ιδιαίτερα ένθερμα το ελληνικό ποδόσφαιρο πλέον, και γι' αυτό προτιμά παίχτες που παίζουν σε ξένα πρωταθλήματα γιατί γνωρίζει το επίπεδο των προπονήσεων και των συνθηκών γενικότερα, που επικρατούν εκεί..

Παρόλα αυτά, ακούω πολλές φορές να λέγεται ότι καλεί παίχτες μόνο από τις μεγάλες ομάδες.. Και ποιους να διαλέξει από τις μικρότερες ομάδες άραγε; Υπάρχουν καλοί Έλληνες παίχτες πλέον εκεί; Εγώ μόνο ένα μάτσο αλλοδαπών βλέπω σε κάτι Πανσερραικούς, Λάρισες, Θρασύβουλους, κ.λπ.. Πάνε οι εποχές όπου οι ομάδες της επαρχίας ήταν τα "νηπιαγωγεία" μελλοντικών αστέρων.. Μπορούμε να ξεχάσουμε το αμίμητο ρεκόρ των 11 ξένων παιχτών του Ιωνικού; Σύμφωνοι.. Υπάρχουν 2-3 παίχτες στις μικρές ομάδες (ωραίο παράδειγμα ο Κουτσιανικούλης) που όντως θα άξιζαν μια θέση στην Εθνική.. Εκεί έχει να κάνει περισσότερο με την ηλικία των συγκεκριμένων παρά με το γεγονός ότι παίζουν εκεί που παίζουν.. Δεν νομίζω ότι αξίζει τόσο λιβάνισμα ο Ρεχάγκελ για το ότι δεν χρησιμοποιεί τέτοιους ποδοσφαιριστές.. Έτσι και αλλιώς και στις άλλες εθνικές ομάδες έτσι γίνεται.. Η μισή Μάντσεστερ είναι στην Εθνική Αγγλίας, η μισή Μίλαν είναι στην Εθνική Ιταλίας, η μισή Μπάγερν Μονάχου στην Εθνική Γερμανίας, κ.λπ.. Απλά σε περιπτώσεις όπως η Ισπανία όπου όντως βλέπεις παίχτες από μικρομεσαίες ομάδες ισχύει κάτι άλλο.. Στο πρωτάθλημα της Ισπανίας, με το τόσο υψηλό επίπεδο, ο παίχτης θεωρεί τιμή του το να παίζει ακόμα και στην Νουμάνθια για παράδειγμα, έστω και αν αυτή βρίσκεται προς το τέλος του βαθμολογικού πίνακα.. Δεν φεύγουν εύκολα από τις μικρομεσαίες ομάδες όπως φεύγουν στην Ελλάδα για να πάνε στις 4-5 μεγάλες ομάδες γιατί πολύ απλά εδώ η αντίστοιχη Νουμάνθια μαζεύει 500 άτομα βαριά-βαριά και το πιο πιθανό είναι η διοίκηση της να χρωστάει 5 μισθούς στους παίχτες, ενώ εκεί...

Κλείνοντας θέλω να πω, ότι δυστυχώς το 2004 ήταν μια χαρά όπου πρέπει όλοι να συνειδητοποιήσουμε ότι δεν θα ξανάρθει ή θα έρθει μετά από πολλά χρόνια πάλι.. Αυτό που κερδίσαμε σαν Εθνική Ελλάδος είναι ότι, ενώ πριν 10 χρόνια σε ένα παιχνίδι Ελλάδα-Δανία, οι Δανοί θα ερχόντουσαν εδώ, με 3 μπαλάκια από το αεροπλάνο, πλέον μας παίζουν με την πεποίθηση ότι το βράδυ τους δεν θα είναι καθόλου εύκολο.. Και αυτό δεν είναι κάτι που πρέπει να το περνάμε στα ψιλά.. 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
10285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/04, 14:25
από freemind
3 Απαντήσεις
3796 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/05, 10:54
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
3458 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/05, 21:03
από jazzer_n_rocker
0 Απαντήσεις
1487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/05, 02:57
από Vern
2 Απαντήσεις
2337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 18:55
από blackie
17 Απαντήσεις
6949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 17:31
από Iced Jacob
57 Απαντήσεις
15483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/10, 16:08
από bobkatsionis
6 Απαντήσεις
4181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/13, 18:48
από IxNiLaTiS
25 Απαντήσεις
15527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/14, 16:04
από Απόλλων
2 Απαντήσεις
2839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/18, 22:14
από Dagoth