Ψηφοφορία

Πιστευετε οτι πρεπει σε ενα μουσικο φορουμ να γινονται πολιτικες συζητησεις?

Ναι
29 (49.2%)
Οχι
30 (50.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 59

Αποστολέας Θέμα: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?  (Αναγνώστηκε 35245 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #100 στις: 26/06/09, 13:12 »
papous, θα ήθελα πραγματικά και ειλικρινά να μου το εξηγήσεις αυτό που έγραψες λίγο γιατί δεν κατάλαβα τίποτα...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #101 στις: 26/06/09, 13:24 »
Το ποστ του pappοus συνοψίζεται στα εξής:
Ασχολείσαι με μουσικό εξοπλισμό? Είσαι εκτελεστής.
Μπαίνεις στο kithara για να γράψεις στο 'Άνθρωπος και Ζωή'? Είσαι δημιουργός!
8)

Όσοι δηλαδή μπαίνουν στο noiz.gr (το μόνο ελληνικό forum που κάνει δουλειά, ό,τι έκανε παλιότερα και το kithara) ή στο harmony-central ή στο (...) είναι απλοί εκτελεστές...

Σταματήστε να επικαλείστε τη φύση του καλλιτέχνη ως άτομο που επηρεάζεται άμεσα από την κοινωνία, μόνο και μόνο για να γράφει ο καθένας ό,τι του κατέβει στο 'Περί Παντός'... Πραγματικά καταντάει γελοίο... ::)

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #102 στις: 26/06/09, 13:44 »
Παίδες, απ' όσα διάβασα, καταλήγω ότι το πρόβλημα είναι το εξής:

Οι ενασχολούμενοι με την μουσική μπορούν να καταταχθούν σε τουλάχιστον 2 κατηγορίες. Τους εκτελεστές και τους δημιουργούς. Με την έννοια ότι οι δημιουργοί παράγουν τα μουσικά κομμάτια που παίζουν οι εκτελεστές. Και οι δύο κατηγορίες είναι απαραίτητες για να εξελιχθεί η μουσική.

Αυτό είναι μια υπεραπλούστευση που δεν μπορεί να αναχθεί σε κανόνα...
Καταρχήν ξέρεις κάποιον δημιουργό που δεν μπορεί να εκτελέσει έστω και στοιχειωδώς το μουσικό του δημιούργημα?

Απο την άλλη ένας "εκτελεστής" δεν δημιουργεί όταν πχ αυτοσχεδιάζει σε ένα κομμάτι?

Μόνο ένα μέλος μιας συμφωνικής ορχήστρας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί "εκτελεστής", εκεί που όλα είναι by the book.
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #103 στις: 26/06/09, 14:00 »
Όσοι δηλαδή μπαίνουν στο noiz.gr (το μόνο ελληνικό forum που κάνει δουλειά, ό,τι έκανε παλιότερα και το kithara) ή στο harmony-central ή στο (...) είναι απλοί εκτελεστές...

Σταματήστε να επικαλείστε τη φύση του καλλιτέχνη ως άτομο που επηρεάζεται άμεσα από την κοινωνία, μόνο και μόνο για να γράφει ο καθένας ό,τι του κατέβει στο 'Περί Παντός'... Πραγματικά καταντάει γελοίο... ::)

δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.....με όλα τα λόγια που βρισκονται μέσα στην παραθεση που εκανα....

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #104 στις: 26/06/09, 14:08 »
groovymood001 Εννοείται ότι είναι υπεραπλουστευμένο γι' αυτό και τόνισα το: τουλάχιστον.

Ολες οι υπόλοιπες ερωτήσεις σου απαντώνται στο κείμενο.


Gers, σαφώς και δεν μπορώ να σου επιβάλω τον τρόπο με τον οποίο θα αντιληφθείς ένα κείμενο.
Όμως νομίζω ότι από τις συζητήσεις μας στο "άνθρωπος και ζωή" θα έπρεπε να έχεις αντιληφθεί ότι δεν είμαι από τους ανθρώπους που "κολλάνε ταμπέλες" στους άλλους.

P.D.L. Αυτό που λέω, με άλλα λόγια, είναι ότι ο καθείς μας αποφασίζει από μόνος του σε ποιά κατηγορία ανήκει και με ποιούς συνεργάζεται.



Πάντως, το όλο θέμα μου θυμίζει παιδικά πάρτυς που όταν κάνει κοιλιά το όλο σκηνικό πετάγονται κανά δυό και λένε: "ρε παιδιά, να βρούμε κανένα κοινό θέμα συζήτησης...."
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #105 στις: 26/06/09, 14:46 »
Όσοι δηλαδή μπαίνουν στο noiz.gr (το μόνο ελληνικό forum που κάνει δουλειά, ό,τι έκανε παλιότερα και το kithara) ή στο harmony-central ή στο (...) είναι απλοί εκτελεστές...

Το περιεχόμενο δεν το φτιάχνουν οι δημιουργοί ενός φόρουμ, αλλά τα μέλη του. Οι δημιουργοί του φόρουμ μπορούν να παρέχουν την υποδομή για να αναπτυχθεί το περιεχόμενο. Στο forum.kithara.gr υπάρχει η υποδομή (πολλοί και διάφοροι πίνακες για μουσικά θέματα, και όχι μόνο). Ότι έκανε παλιότερα το kithara.gr προσπαθεί να συνεχίσει να το κάνει και να το αναβαθμίσει. Πχ. δημιουργήθηκαν αρκετοί νέοι πίνακες (σχετικά με μουσικά όργανα και εξοπλισμό κλπ) για καλύτερη ταξινόμηση του ολοένα αυξανόμενου όγκου των σχετικών μηνυμάτων. Ορίστηκαν νέοι συντονιστές και θα οριστούν κι άλλοι. Κλπ.

Αφού συμφωνήσω με τον MACMISIAS να προσθέσω απλώς ότι χτες (νομίζω) μπήκα στο φόρουμ και κάτω μου εμφάνιζε σχεδόν αποκλειστικά μηνύματα για την ΑΕΚ... ::)
Να το χαιρόμαστε το kithara.gr...

Και επειδή θα πεταχτεί κάποιος να πει πως κι εγώ συμμετέχω σε τέτοια θέματα.. Συμμετέχω γιατί οι διαχειριστές φαίνεται πως δεν έχουν πρόβλημα με την κατάσταση που επικρατεί... Αν είναι να γίνει καμιά σοβαρή προσπάθεια υπεράσπισης του ονόματος του site, έχω κάθε καλή διάθεση να βοηθήσω...

Έχω ήδη πει ότι το kithara.gr έχει μουσική κατεύθυνση, ότι θα προτιμούσαμε περισσότερα μουσικά θέματα, ότι το περιεχόμενο το δημιουργούν οι χρήστες, παρ'ολα ομολογείς ότι έγραφες και συνεχίζεις να γράφεις στο "Περί Παντός" χωρίς να σε απασχολεί τυχόν αρνητική κατάσταση, μέχρι να έρθουν κάποια κατασταλτικά μέτρα από τους διαχειριστές.
Η καλή σου διάθεση θα έρθει με τον "βούρδουλα"; Μέχρι τότε θα γκρινιάζεις για πράγματα στα οποία ήδη συμμετέχεις;

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #106 στις: 26/06/09, 15:18 »
Το περιεχόμενο δεν το φτιάχνουν οι δημιουργοί ενός φόρουμ, αλλά τα μέλη του. Οι δημιουργοί του φόρουμ μπορούν να παρέχουν την υποδομή για να αναπτυχθεί το περιεχόμενο. Στο forum.kithara.gr υπάρχει η υποδομή (πολλοί και διάφοροι πίνακες για μουσικά θέματα, και όχι μόνο). Ότι έκανε παλιότερα το kithara.gr προσπαθεί να συνεχίσει να το κάνει και να το αναβαθμίσει. Πχ. δημιουργήθηκαν αρκετοί νέοι πίνακες (σχετικά με μουσικά όργανα και εξοπλισμό κλπ) για καλύτερη ταξινόμηση του ολοένα αυξανόμενου όγκου των σχετικών μηνυμάτων. Ορίστηκαν νέοι συντονιστές και θα οριστούν κι άλλοι. Κλπ.
Ακριβώς, τα μέλη φτιάχνουν το περιεχόμενο του forum.. Καταλήγουμε όμως σε έναν φαύλο κύκλο καθώς το τωρινό περιεχόμενο του forum είναι τέτοιο ώστε να προσελκύει και άλλα άτομα άσχετα με την πορεία που είχε το kithara όταν γράφτηκα πριν κάποια χρόνια (όπως σωστά αναφέρει και ο groovymood πιο πάνω).. Άμεση συνέπεια, ο ''αποπροσανατολισμός'' του forum... Εδώ είναι που χρειάζεται η βοήθεια από τους διαχειριστές και τους συντονιστές.. Βέβαια, αν είστε ικανοποιημένοι από την κατάσταση, μικρή σημασία έχει το τι νομίζω εγώ.. Θα σας πρότεινα ωστόσο να δημιουργήσετε και νέους πίνακες στο ''Περί Παντός'' ''για την καλύτερη ταξινόμηση του ολοένα αυξανόμενου όγκου των σχετικών μηνυμάτων''...


Έχω ήδη πει ότι το kithara.gr έχει μουσική κατεύθυνση, ότι θα προτιμούσαμε περισσότερα μουσικά θέματα, ότι το περιεχόμενο το δημιουργούν οι χρήστες, παρ'ολα ομολογείς ότι έγραφες και συνεχίζεις να γράφεις στο "Περί Παντός" χωρίς να σε απασχολεί τυχόν αρνητική κατάσταση, μέχρι να έρθουν κάποια κατασταλτικά μέτρα από τους διαχειριστές.
Η καλή σου διάθεση θα έρθει με τον "βούρδουλα"; Μέχρι τότε θα γκρινιάζεις για πράγματα στα οποία ήδη συμμετέχεις;

Φίλε Βραζίλη το kithara δεν αποτελεί ιδιοκτησία μου και ο λόγος που με ενδιαφέρει η πορεία του είναι ότι ξέρω πώς ήταν κάποτε και βλέπω πώς είναι τώρα.. Ευτυχώς υπάρχει πληθώρα από forums τέτοιου είδους στο διαδίκτυο οπότε μπορώ να επιλέξω ποιο καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες μου... Και ναι, σαφώς περιμένω κατασταλτικά μέτρα από διαχειριστές, δε θα κάτσω να αλλάξω μόνος μου την κατάσταση ενώ εσείς φαίνεστε ικανοποιημένοι από αυτήν... Θα συνεχίσω να συμμετέχω στο ''Περί Παντός'' αλλά και να καταθέτω τις ελαχιστότατες γνώσεις μου και τις πάμπολλες απορίες μου κάπου που θα ''πιάσουν τόπο''... Εδώ έχουν μάλλον δευτερεύουσα σημασία...
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/09, 15:20 από gers »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #107 στις: 26/06/09, 15:58 »
Συγνωμη αλλα ειδικα προς master και προς gers, γιατι τετοια απαξιωση στο kithara.gr? Δεν μπορω να το καταλαβω πραγματικα. Βλεπετε να μην ποσταρονται καθημερινα μυνηματα στις κατηρογιες που αφορουν τεχνικα θεματα? Βλεπε να μην ποσταρονται καθημερινα θεματα σε συναυλιες, ή σε μουσικα νεα? Εγω που παρακολουθω τ ατεχνικα θεματα δεν ειδα ποτε να ποσταρει καποιος και να μην απαντηθει η ερωτηση του.

Αλλα συγνωμη, οταν με ενα απλο search πλεον το κιθαρα εχει ΤΟΣΟ μεγαλη βαση θεματων που ο καθενας μπορει να βρει ΠΑΡΑ πολλα πραγματα, ε λογικο να μην γινεται ο απιστευτος πανικος. Αλλα δεν νομιζω να μην γινονται συζητησεις επι μουσικων θεματων. Τουλαχιστον στους τεχνικους πινακες που παρακολουθω καθημερινα βλεπω συνεχη συμμετοχη.

Επισης, δεν θελετε το kithara να εχει χρηστες που δεν ειναι αμεσα μουσικοι? Δεν θελετε δηλαδη μουσικοφιλους? Γιατι ο gers αυτο λεει στο ακριβως απο πανω ποστ. Οτι οι ασχετοι με το περιεχομενου που περιμενει απο το site το αποπροσανατολιζουν.

Λοιπον εγω δεν πιστευω οτι το kithara.gr ειναι noiz.gr και ουτε θα ηθελα να ειναι. Εχει χιλιαδες απαντησεις για τενχικα θεματα αλλα εχει και χιλιαδες ΑΛΛα θεματα και αυτο δνε ειναι κακο.

Η μηπως δεν ανανεωνονται καθημερινα τα θεματα με δικες μας δημιουργιες κτλ? Εγω εκει γιατι βλεπω τοσους μουσικους?

Εγω νομιζω οτι απλα εχετε κολλησει με ενα συγκεκριμενο θεμα το οποιο ονομαζεται αστυνομια και αλητεια επειδη εκει γινοντουσαν (γιατι πλεον ποσταρεται εκει μια φορα στο τοσο κατι) τσακωμοι και την περιοδο του Δεκεμβρη (που πολυ λογικο αλλωστε) απασχολουσε  πολυ τον κοσμο. Γιατι αλλες πολιτικες συζητησεις τετοιων διαστασεων δεν βλεπω.

Καθοριστε λοιπον το ζητημα σας, γιατι καλως η κακως το kithara.gr ειναι και παραμενει για μενα ενα ΜΟΥΣΙΚΟ φορουμ εφ ολης της υλης και οχι ενα noiz.gr ή κατι αλλο.

ΥΓ:gers Δεν νομιζω οι γνωσεις του καθενος εδω μεσα να μην πιανουν τοπο σε αυτο το site και εχει αποδειχθει πολλακις. Δεν χρειαζεται να λεμε τα προφανη.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #108 στις: 26/06/09, 16:54 »
Βλεπε να μην ποσταρονται καθημερινα θεματα σε συναυλιες, ή σε μουσικα νεα?


Διαφωνω εδω μιας και οντως η συμμετοχη σε αυτα τα θεματα ειναι μηδαμινη..Εκτος απο κατι θεματα του στυλ ''συναισθημα ή τεχνικη'' οπου θα γινει το σωσε σε καθαρα μουσικα νεα,συναυλιες και δισκοπαρουσιασεις δεν υπαρχει κινηση.Κατα τη γνωμη μου αυτο οφειλεται στην συνθεση των μελων του κιθαρα που απλα δεν ενδιαφερονται τοσο πολυ για αυτα τα θεματα.
Συμφωνω μαζι σου στο οτι για αυτο δεν φταινε οι πολιτικες συζητησεις..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #109 στις: 26/06/09, 17:46 »
Ακριβώς, τα μέλη φτιάχνουν το περιεχόμενο του forum.. Καταλήγουμε όμως σε έναν φαύλο κύκλο καθώς το τωρινό περιεχόμενο του forum είναι τέτοιο ώστε να προσελκύει και άλλα άτομα άσχετα με την πορεία που είχε το kithara όταν γράφτηκα πριν κάποια χρόνια (όπως σωστά αναφέρει και ο groovymood πιο πάνω).. Άμεση συνέπεια, ο ''αποπροσανατολισμός'' του forum...

Δεν είμαστε πια μια μικρή παρέα όπως όταν ξεκινήσαμε. Έχουμε πια δεκάδες χιλιάδες εγγεγραμμένα μέλη, αλλάζουν οι ανάγκες, αλλάζουν οι λύσεις που προτείνονται και οι τρόποι υλοποίησης.

Πριν πολλά χρόνια για να μην υπάρχει αυτός ο "αποπροσανατολισμός" των μουσικών συζητήσεων από το θέμα τους αποφασίστηκε η δημιουργία ξεχωριστών πινάκων όπου θα συζητείται οτιδήποτε μη-μουσικό. Αργότερα, φτιάχτηκε ο Κάδος Ανακύκλωσης για να μην υπάρχει "αποπροσανατολισμός" με άχρηστες συζητήσεις στους κανονικούς πίνακες. Αργότερα, κάναμε τα νέα μηνύματα στον Κάδο να μην εμφανίζονται στα νέα μηνύματα όλου του φόρουμ. Αργότερα, φτιάχτηκε ξεχωριστός χώρος αγγελιών για να μην υπάρχει "αποπροσανατολισμός" από την πληθώρα αγγελιών και σχολίων τους στα νέα μηνύματα του φόρουμ. Τώρα, δρομολογείται ξεχωριστός χώρος για στίχους/ποιήματα/σχόλια, για τον ίδιο λόγο.

Θέλετε να μην φαίνονται τα μηνύματα του Περί Παντός στα τελευταία μηνύματα; Σας ενοχλεί τόσο πολύ η θέα των τίτλων αυτών σε ένα κουτάκι στην αρχική σελίδα; Γιατί, δεν βλέπω άλλου είδους ενόχληση ή κάπως αλλιώς να μπορούσαν να "μπαίνουν στον πειρασμό" τα μέλη στο να γράφουν στο Περί Παντός (και να αγνοούν τα υπόλοιπα).
Αν δεν σας αρέσει το "Περί Παντός" ή κάποιες μεμονωμένες συζητήσεις του, απλά μην τις βλέπετε και μην απαντάτε! Τι πιο προφανές; Εμένα πχ. δεν μ'αρέσουν τα αθλητικά και δεν τα διαβάζω, σε άλλους δεν αρέσουν τα ποιήματα και δεν τα διαβάζουν, άλλοι δεν ενδιαφέρονται για αγγελίες και δεν τις διαβάζουν, κ.ο.κ.


Φίλε Βραζίλη το kithara δεν αποτελεί ιδιοκτησία μου και ο λόγος που με ενδιαφέρει η πορεία του είναι ότι ξέρω πώς ήταν κάποτε και βλέπω πώς είναι τώρα..

Λες ότι δεν είναι ιδιοκτησία σου, όμως συμφωνήσαμε στο ότι οι χρήστες δημιουργούν το περιεχόμενο, άρα το φόρουμ είναι οι χρήστες και τούμπαλιν. Σε "ενδιαφέρει η πορεία του",  όμως δεν κάνεις τίποτα για να την κρατήσεις στην σωστή κατεύθυνση, το αντίθετο μάλιστα. Συγγνώμη αλλά προτιμούμε μέλη που να αγαπούν το site, με όποιες αδυναμίες έχει, παρά μέλη που περιμένουν να τα πάρουμε ένα ένα απ'το χεράκι, ή με το μαστίγιο, για να τους δείξουμε τον σωστό δρόμο που συνειδητά αρνούνται να ακολουθήσουν.

Θα το ξαναπώ, αν υπάρχει πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση του θέματος που συζητούμε, είναι πρωτίστως πρόβλημα συμπεριφοράς μεμονωμένων μελών και δευτερευόντως πρόβλημα "απόκλισης από την κατεύθυνση που έχει χαράξει το site".

Ευτυχώς υπάρχει πληθώρα από forums τέτοιου είδους στο διαδίκτυο οπότε μπορώ να επιλέξω ποιο καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες μου...

Είναι καλό να έχει κανείς επιλογές. Μακάρι να πλημμυρίσει το ελληνικό ίντερνετ από ελληνικό περιεχόμενο. Πάντοτε θα υπάρχουν μερικοί πρωτοπόροι και πάμπολλοι συνεχιστές. Δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς ότι όσον αφορά τους μουσικούς και την μουσική, το kithara.gr ήταν ένας από τους πρωτοπόρους.

Εδώ είναι που χρειάζεται η βοήθεια από τους διαχειριστές και τους συντονιστές.. Βέβαια, αν είστε ικανοποιημένοι από την κατάσταση, μικρή σημασία έχει το τι νομίζω εγώ.. Θα σας πρότεινα ωστόσο να δημιουργήσετε και νέους πίνακες στο ''Περί Παντός'' ''για την καλύτερη ταξινόμηση του ολοένα αυξανόμενου όγκου των σχετικών μηνυμάτων''...
δε θα κάτσω να αλλάξω μόνος μου την κατάσταση ενώ εσείς φαίνεστε ικανοποιημένοι από αυτήν... Θα συνεχίσω να συμμετέχω στο ''Περί Παντός'' αλλά και να καταθέτω τις ελαχιστότατες γνώσεις μου και τις πάμπολλες απορίες μου κάπου που θα ''πιάσουν τόπο''... Εδώ έχουν μάλλον δευτερεύουσα σημασία...

Από ότι φαίνεται εδώ, αδυνατείς να καταλάβεις αυτά που σου έχω εξηγήσει μέχρι τώρα και επιμένεις στην γνώμη σου, οπότε δεν έχει νόημα να συζητούμε άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/09, 17:49 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Πολιτικες συζητησεις σε μουσικο φορουμ?
« Απάντηση #110 στις: 26/06/09, 19:10 »
Λίγο ψυχραιμία και όχι τόσες υπερβολές, παιδιά...εγώ ξέρω ότι από το kithara.gr έμαθα πολλά και συνεχίζω να μαθαίνω. Ότι στα τεχνικά θέματα η οργάνωση των πινάκων δεν περιορίζεται σε ένα γενικό και αόριστο "Κιθάρες, ενισχυτές and stuff" (!!!) που γεμίζει άπειρα θέματα που αδυνατώ να παρακολουθώ κάθε μέρα- όπως στο άλλο φόρουμ που αναφέρθηκε (όπου επίσης γίνεται καλή δουλειά, απλά η οργάνωση του δε με καλύπτει). Ότι ειρωνείες-κοροϊδίες κλπ. στα μουσικά-τεχνικά θέματα είναι σχεδόν ανύπαρκτες (πάλι σε αντίθεση με αλλού, όπου σου δίνεται η εντύπωση ότι όλοι πρέπει να είναι ενός "α" επιπέδου γνώσεων και άνω).
Θα προτιμούσα κι εγώ να βλέπω περισσότερα αμιγώς μουσικά-κιθαριστικά θέματα - τι κάνω; Συμμετέχω κατά 90% στους αντίστοιχους πίνακες. Είναι στο χέρι μας να εμπλουτίζουμε και να στηρίζουμε τα κομμάτια του φόρουμ που το σπρώχνουν προς την κατεύθυνση που θεωρούμε σωστή.

Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
8710 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/03, 14:45
από ron-t
32 Απαντήσεις
85689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/17, 19:15
από Uriah
46 Απαντήσεις
19521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/06, 09:17
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/06, 20:25
από Kiratzoharris
99 Απαντήσεις
38951 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/08, 11:34
από Σταυροφόρος
11 Απαντήσεις
5916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/06, 15:23
από tassarass
3 Απαντήσεις
55676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/07, 11:00
από freemind
23 Απαντήσεις
8795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/06, 17:28
από FSL
2 Απαντήσεις
59334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 12:09
από freemind
11 Απαντήσεις
45654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 11:46
από Βραζίλης