Αποστολέας Θέμα: Σαββόπουλος...  (Αναγνώστηκε 18440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Σαββόπουλος...
« Απάντηση #50 στις: 02/11/05, 13:28 »
Otan ftanoume sto simeio na thewroume to klasimo tou savvopoulou (theos filaksei diladi, etsi pou exei ginei o tipos, piriniko manitari tha vgei) pistopoioume to gegonos oti eimaste aksioi tis moiras mas,

Σχετικά με αυτό που έβαλα σε παράθεση, πρέπει να σου πω πως δεν βγάζω νόημα.
"Otan ftanoume sto simeio na thewroume to klasimo tou savvopoulou ..." ναι; Όταν το θεωρούμε πως; Τι; Ξέχασες να τελειώσεις την πρότασή σου.


Vagia, mporei h xlepa pou tha riksw na girisei panw mou kai mou lousei tin mouri. Egw omws exw mathei prosexw perissotero, oxi to pws tha ftisw, alla to na min gleipsw ekei pou tha ftisw.

Κοίτα Πάνο, εάν φτύνεις με τον τρόπο που λέω εγώ-δηλαδή προς τα πάνω, θες δε θες θα γλύψεις!!! Είναι η βαρύτητα που έλκει!!!

Επίσης μιλάς για το θυσιασμένο κριτικό πνεύμα κάποιον, όταν ακόμα κι εσύ κρίνεις ενώ δεν έχεις ακούσει καν το έργο αυτού που κρίνεις!!! Το δικό σου κριτικό πνεύμα με ποιο τρόπο το καταφέρνεις δλδ?  :o



ΥΓ. Κι επειδή δεν μου αρέσουν καθόλου οι λανθασμένες εντυπώσεις, κανένα απολύτως προσωπικό πρόβλημα δεν έχω με τον Πάνο ( :-\ ). Όλη η κουβέντα γίνεται προκειμένου να έχω κι εγώ την άποψή μου και να ζητάω να καταλάβω και την άποψη των άλλων-που στην περίπτωση του Πάνου μου αφήνει κενά.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/11/05, 13:36 από Bάγια »

Αποσυνδεδεμένος manolis_gr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • χαίρε ω χαίρε ελευθεριά
    • Προφίλ
Απ: Σαββόπουλος...
« Απάντηση #51 στις: 24/07/06, 13:37 »
Ευχαριστώ το Κύριο Σαββόπουλο γιατί μου έδειξε μιά οπτική της ζωής που δεν έβλεπα

Ευχαριστώ όλους εκείνους τους πνευματικούς - αλλά και τους λεγόμενους Απλούς Ανθρώπους που έκαναν το ίδιο

Ευχαριστώ όσους με δίδαξαν, με εμψύχωσαν, με εκπαίδευσαν, με γαλούχισαν, με προέτρεψαν, μου στάθηκαν κ.λ.π.
ήτε το θέλανε ήτε οχι, ήτε το ξέράνε ήτε οχι
όλους αυτούς που με την παρουσία τους ή με την απουσία τους με ενέπνευσαν
όλους που με το έργο ψυχής τους ή ζωής τους με έμαθαν και κάτι.

Όμως η ζωή είναι δική μου, όπως και αυτών ήταν και είναι δική τους και την κάνανε και την κάνουν ότι θέλουν
ήτε μας αρέσει ήτε όχι
ήτε τους αρέσει ήτε Όχι

ΔΕΝ ψάχνω για σωτήρες
Ψάχνω για Ανθρώπους

Η σωτηρία μου είναι δική μου δουλειά και μόνο εγώ μπορώ να την προσφέρω στον εαυτό μου

ευχαριστώ

Μανώλης
Και κάνοντας συμβιβασμούς με τη συνείδησή του
για μια σταγόνα έλεος πουλώντας την ψυχή του
και κάνοντας συμβιβασμούς με τη συνείδησή του
έζησε με το τίποτα και πέθανε μαζί του

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Σαββόπουλος...
« Απάντηση #52 στις: 24/07/06, 20:38 »
ok re manolio mhn tarazesai!:)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/07, 23:56
από ssIonion1934
24 Απαντήσεις
7449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 19:30
από Mrs Brightside
51 Απαντήσεις
17853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/08, 19:19
από MechMech