Αποστολέας Θέμα: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...  (Αναγνώστηκε 4218 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Είμαι πάάάάάάάάάάρα πολύύύύύύ ονειροπόλα!!! Ζω συνεχώς με τα όνειρά μου... Ονειρεύομαι ΣΥΝΕΧΕΙΑ!... Κάθε στιγμή και κάθε φορά που ονειρεύομαι πετώ στα σύννεφα, είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου και μου είναι αδύνατο να σταματήσω!!!!! Όμως στο τέλος, όταν το όνειρο τελειώσει ΠΟΝΑΩ γιατί συνειδητοποιώ ότι τα όνειρά μου μένουν ΜΟΝΟ όνειρα και τότε πληγώνομαι αφάνταστα... Νιώθω ένα τίποτα και η καρδιά μου κομματιάζεται... Πολλές φορές δε θέλω να ονειρεύομαι...
Έχετε νιώσει ποτέ κάτι τέτοιο;
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #1 στις: 12/11/07, 07:19 »
Ακριβώς στην ίδια περίπτωση είμαστε φιλενάδα.... Αλλά μια πολύ καλή μου φίλη (που αγαπάς και εσύ πάρα πολύ) λέει: "κάνε συνέχεια όνειρα, κάποια από αυτά θα βγουν, έστω κ κανα δυο τρία"  ;)
Η ζωή χωρίς όνειρα θα ήταν άδεια.... Θα ήταν σαν μυθιστόρημα χωρίς φαντασία....
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #2 στις: 12/11/07, 10:31 »
Nομιζω οτι σε καταλαβαινω.Δεν ονειρευομαι ομως μονο στον υπνο μου..αλλα και την ημερα κανονικοτατα ;D.Τι να κανουμε..δυστυχως ειναι η ζωη τετοια..που γκρεμιζονται τα ονειρα μας :-\.Πρεπει ομως να κανουμε ονειρα συνεχεια γιατι ετσι ξεφευγουμε.Αμα ολα στην ζωη ηταν πεζα και ειμασταν κ μεις το ιδιο..νομιζω οτι θα χαναμε πολλα πραγματα. ;)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #3 στις: 12/11/07, 13:48 »
Ακριβώς στην ίδια περίπτωση είμαστε φιλενάδα.... Αλλά μια πολύ καλή μου φίλη (που αγαπάς και εσύ πάρα πολύ) λέει: "κάνε συνέχεια όνειρα, κάποια από αυτά θα βγουν, έστω κ κανα δυο τρία"  ;)
Η ζωή χωρίς όνειρα θα ήταν άδεια.... Θα ήταν σαν μυθιστόρημα χωρίς φαντασία....

Συμφωνώ με τη φίλη σου, που την αγαπώ και πάρα πολύ!! :D Αλήθεια ποια είναι; ???

Nομιζω οτι σε καταλαβαινω.Δεν ονειρευομαι ομως μονο στον υπνο μου..αλλα και την ημερα κανονικοτατα ;D.Τι να κανουμε..δυστυχως ειναι η ζωη τετοια..που γκρεμιζονται τα ονειρα μας :-\.Πρεπει ομως να κανουμε ονειρα συνεχεια γιατι ετσι ξεφευγουμε.Αμα ολα στην ζωη ηταν πεζα και ειμασταν κ μεις το ιδιο..νομιζω οτι θα χαναμε πολλα πραγματα. ;)

Κι εγώ ονειρεύομαι την ημέρα κανονικά (ειδικά όταν έχω μαθηματικά που βαριέμαι να παρακολουθήσω ;D)!! Δεν ξέρω, ώρες ώρες αισθάνομαι ότι είναι πολύ βαρετή η ζωή μου σχολείο-διάβασμα-φροντηστήριο ( :-[), που έχω ανάγκη να ονειρεύομαι τη ζωή που θα ήθελα να κάνω... Όμως πολλές φορές ξέρω ότι αυτά που ονειρεύομαι ενδεχομένως να είναι ανεδαφικά και απελπίζομαι...  :-\

...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #4 στις: 12/11/07, 13:55 »
H ζωη που ζουμε ειναι ενα ονειρο... και απο αυτο το ονειρο ξυπναμε οταν στην "κανονικη" μας ζωη κοιμομαστε και ονειρευομαστε... Τοτε ζουμε πραγματικα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #5 στις: 12/11/07, 23:57 »
Ρε ηρεμησε ::)

Τα πραγματα δεν ειναι τοσο μαυρα οσο φαινονται. Τα ονειρα υπαρχουν γι ακαποιο λογο. Αν δεν καναμε ονειρα απραγματοποιειτα δεν θα πραγματοποιουσαμε τιποτα. Ξερεις ισως υπαρχει και λογος που ταπερισσοτερα ονειρα δεν πραγματοποιουνται. Μας ωθουν ωστε να τα πραγματοποιησουμε. Ετσι προχωραει η ζωη μας, αγωνιζομαστε παλευουμε. Το ζητημα δεν ειναι η Ιθακη που λεει και ενα γνωστο ποιημα..... Το ζητημα ειανι το ταξιδι.

Ονειραψου, οργιασε με τν φαντασια σου σκεψου τα πιο απιθανα σεναρια, αλλα μην απογοητευτεις εαν δεν πραγματοποιουνται. Γιατι αν απογοητευεσαι δεν καταφερνεις τιποτα στο τελος. Μονο να απογοητευτεις. Ενω αν προσπαθησεις ακομα και αν δεν καταφερεις να πραγματοποιησεις καποιο ονειρο θα εχεις προσπαθησει.

Οποτε αντιμετωπιζε τα πραγματα αισιοδοξα. Μη φοβασαι και μη στεναχωριεσαι. Την ζωη εμεις αποφασιζουμε αν θα την κανουμε ευχαριστη η δυστυχισμενη.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος juniortitan

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να Μην Σε Νικήσει Ο Κόσμος
    • Προφίλ
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #6 στις: 13/11/07, 10:49 »
Και εγώ πιστευώ πως τα όνειρα είναι για καλό. Χωρίς αυτά η ζωή δε θα προχωρούσε. Έχοντας ένα όνειρο κάνεις τα πάντα για να το κατακτήσεις, και  να μην τα καταφέρεις στο τέλος έχεις αποκτήσει τόση εμπειρία που θα σε ωθήσει σε ένα όνειρο πιο μακρινό και δύσκολο και έτσι δε θα σταματάς να ελπίζεις ποτέ.
At Least Begin To Make An End

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Όλη η ζωή μου απ' όνειρο σ' όνειρο πάει...
« Απάντηση #7 στις: 13/11/07, 11:42 »
Ονειρα κάνουν όλοι είτε είναι εφικτά είτε όχι. Το ζήτημα είναι να προσπαθούμε να τα υλοποιούμε κιόλας  ;)
Αν ένα όνειρο γίνει πραγματικότητα τότε μιλάμε για ολοκλήρωση έστω κάποιων "θέλω" μας.
Ακόμα όμως και αν δεν γινουν, τότε μπορούμε να είμαστε εντάξει με τον εαυτό μας μόνο και μόνο γιατί προσπαθήσαμε όσο μπορούσαμε.

ΥΓ: Τα όνειρα δεν είναι πάντα πραγματοποιήσιμα, κάποια είναι απλά ανέγγιχτα, οπότε καλό είναι να έχουμε και κάποιο όριο δυστυχώς .

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/04, 18:46
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/05, 17:26
από pony
4 Απαντήσεις
2606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/05, 15:49
από pony
0 Απαντήσεις
1515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/05, 15:46
από geotria
3 Απαντήσεις
2196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/05, 12:37
από Twix
21 Απαντήσεις
6757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/06, 23:00
από vangelis
6 Απαντήσεις
2817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/06, 17:45
από Μουσικόφιλη
5 Απαντήσεις
2736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/06, 15:10
από alex68
4 Απαντήσεις
2137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/06, 11:42
από Ierifili
2 Απαντήσεις
2185 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 20:19
από Χρυσάνθη