Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER  (Αναγνώστηκε 5324 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« στις: 05/07/08, 10:04 »
guys αν μπορειτε να με καταλαβετε τρεχο και περνω τηλεφωνηματα στον ΟΤΕ  πανω απο εναν μηνα για ενα μαλλον χαλασμενο modem-router[philips]ασυρματο και το μονο που ζηταω ειναι να ερθει καποιος τεχνικος να το δει και ακομα να ερθει δεν ασχολουνται καθολου μεχρι που την τελευταια φορα τους ειπα καλα κανανε και σας πουλησανε μ@λ@κες.........τελος παντον αυτα σας για να ξερετε που ζουμε........ο υπολογιστης που εχει ασυρματο wifi και δεν συνδεετε με το router.......περνω στο πλαισιο ολα ενταξει με το pc....παιρνω στον οτε τιποτα........δεν με βοηθανε καθολου....εκτος απο αυτο το router κανει επανεκινησεις και χανει τις ρυθμησεις του......οποτε πρεπει να μπω εγω στο site tis philips και να βαλω τις ρυθμησεις παλι.......τι να κανω???αν εχετε αυτο το μοντεμ δωστε καμια βοηθεια και απο δω.......γιατι με τον οτε δεν θα βγαλω ακρη............

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #1 στις: 05/07/08, 11:33 »
καταρχιν δεν ξερω αν πηρες στο 121 να δηλωσεις βλαβη στο router .δευτερον δεν μας εξηγεις τη συνδεση OTE εχεις -τελοσπαντων δεν εχει και πολυ σημασια- θα πρεπει να ξερεις οτι αν οντως εχει χαλασει το router δεν καλυπτει η εγγυηση για χρηση πανω απο ενα χρονο(επισης δε σε καλυπτει για βλαβη λογω κεραυνου),οποτε για μενα αν συμβαινει κατι απο τα παραπανω εφυγες για OTE Δευτερα κιολας να παρεις καινουργιο.πιο πολλα θα χαλασεις στα web cafe μεχρι να περιμενεις να ερθει το ιππικο....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #2 στις: 05/07/08, 11:46 »
Αν θες τη γνώμη μου, δεν αξίζει τόση ταλαιπωρία για ένα router.. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα καινούργιο γιατί όπως μας τα λες, δεν προβλέπω να ξεμπλέκεις εύκολα με τον ΟΤΕ (νοουμένου ότι είναι και περίοδος αδειών τώρα).. Από την άλλη, αν θεωρείς ότι "εξαπατήθηκες" από τον ΟΤΕ, ο οποίος σου έδωσε ελαττωματικό router, τότε θα πρέπει να επιμείνεις και να τους πιέσεις όσο μπορείς.. Πάντως τόσα χρόνια που είχα otenet δεν είχα κανένα πρόβλημα από τα παιδιά στις Πληροφορίες.. Ήταν πάντα ευγενικά και εξυπηρετικά και επιπλέον τους έβρισκες πανεύκολα.. Φέτος πήγα στη Forthnet (θα την ξαναλλάξω μάλλον γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος) και κανάδυο φορές που έχει χρειαστεί να τους πάρω τηλ. είχε "πιαστεί" το χέρι μου να κρατάω το ακουστικό..

Anyway, αν θες δοκίμασε να testάρεις αν το router σου επιτυγχάνει wireless σύνδεση με το laptop/pc σου.. Πήγαινε από το Start --> Run --> πληκτρολόγησε cmd --> στην κονσόλα που θα σου εμφανιστεί πληκτρολόγησε ipconfig.. Στο σημείο εκείνο θα σου τεστάρει τις συνδέσεις (cable και wireless) οπότε θα δεις το statues της διασύνδεσης rooter και pc όσον αφορά την wireless σύνδεση.. Αν σου εμφανίζει IP address, Subnet mask και άλλα διάφορα στην Ethernet adapter Wireless Network Connection , τότε πρέπει να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις της "κεραίας" του pc σου μήπως είναι στο off κ.λ.π.. (δηλαδή το πρόβλημα δεν είναι στο rooter αλλά στις ρυθμίσεις του pc σου)..

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #3 στις: 05/07/08, 11:57 »
statues

τι θα δει ακριβως ??  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #4 στις: 05/07/08, 12:21 »
801 1135555

1242



αυτα παρε
αν εχεις connx...
αλλιως κανα 134 που ναι και δωρεαν,μηπως σε κατευθυνουν απο κει τι τηλ να παρεις..
το 121 ειναι για βλαβες σε σταθερο...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #5 στις: 05/07/08, 15:20 »
statues

τι θα δει ακριβως ??  ;D ;D ;D
Έγινα ρόμπα, έτσι; ;D ;D.. Σόρρυ παιδιά, αλλά αυτές τις μέρες είμαι ένας ζωντανός-νεκρός από την αυπνία :(..

@filipaster
Το status κοίταξε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #6 στις: 05/07/08, 17:36 »
καταρχιν δεν ξερω αν πηρες στο 121 να δηλωσεις βλαβη στο router .δευτερον δεν μας εξηγεις τη συνδεση OTE εχεις -τελοσπαντων δεν εχει και πολυ σημασια- θα πρεπει να ξερεις οτι αν οντως εχει χαλασει το router δεν καλυπτει η εγγυηση για χρηση πανω απο ενα χρονο(επισης δε σε καλυπτει για βλαβη λογω κεραυνου),οποτε για μενα αν συμβαινει κατι απο τα παραπανω εφυγες για OTE Δευτερα κιολας να παρεις καινουργιο.πιο πολλα θα χαλασεις στα web cafe μεχρι να περιμενεις να ερθει το ιππικο....
εχω δηλωσει βλαβη εδω και 2 εβδομαδες και περνω καθε μερα τηλεφωνο και μου λενε τα ιδια και τα ιδια connx εχω βαλει αλλα μου φαινετε μολις περασει το 6μηνο θα αλλαξω εταιρια............

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ MODEM-ROUTER
« Απάντηση #7 στις: 05/07/08, 17:45 »
Παιδιά η χειρότερη είναι η Tellas..μακράν!
20'στην αναμονή της τεχνικής υποστήριξης και άλλα 15' στην εξυπηρέτηση...
+ότι τους άφησα τηλ να με πάρει κάποιος υπεύθυνος γιατί δεν υπήρχε κανείς τη ώρα που κάλεσα (!!@@)
και ακόμα τους περιμενω.... :@:@

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
11320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/05, 21:51
από Winmmisterakias
8 Απαντήσεις
11650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/06, 09:15
από fenderiarhs
7 Απαντήσεις
3010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 00:05
από Mistral
11 Απαντήσεις
5230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/08/07, 22:09
από συννεφάκι
10 Απαντήσεις
8360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/08, 12:55
από Panos-Echidna
8 Απαντήσεις
3826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 13:23
από Βραζίλης
9 Απαντήσεις
4340 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 12:05
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/09, 20:22
από sakman
2 Απαντήσεις
2907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/10, 11:50
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/21, 00:18
από saved