Αποστολέας Θέμα: rg370dx VS SG G-400  (Αναγνώστηκε 7928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
rg370dx VS SG G-400
« στις: 23/11/08, 17:19 »
Αυτό

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sg400_ch.htm

η
αυτό?
http://guitare.playback-europe.com/ibanez-rg370dx-bk-6506.html

παίζω Hard Rock/Metal..αλλα μπορει που και που να παιξω κατι πιο χαλαρο/alternative αμα λάχει..

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #1 στις: 23/11/08, 17:44 »
Απ'ότι λέει και το nick μου αυτό και σου προτείνω.Το έχω ξαναπεί βέβαια για τις Ibanez.Είναι πολυμορφικές κιθάρες σε σχέση με τις Epiphone αλλά χάνουν πολύ στους stock μαγνήτες.Απο κει και πέρα αν σκοπεύεις σε μια μελλοντική βελτίωση πάρε Ibanez και με καλούς μαγνήτες αργότερα θα μπορείς να παίζεις τα πάντα.Οι Epiphone δε έχουν μέτριους προς καλούς μαγνήτες αλλά χάνουν πολύ στα ξύλα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα,δεν παίζεις με αυτό το όργανο τα πάντα,άσε που πρέπει να πέσεις και σε καλή παρτίδα ειδικά στις SG...

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #2 στις: 23/11/08, 18:31 »
Βασικα ακουσα τα χειροτερα για το floyd rose της Ibanez..
« Τελευταία τροποποίηση: 23/11/08, 18:37 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #3 στις: 23/11/08, 18:31 »
Απ'ότι λέει και το nick μου αυτό και σου προτείνω.Το έχω ξαναπεί βέβαια για τις Ibanez.Είναι πολυμορφικές κιθάρες σε σχέση με τις Epiphone αλλά χάνουν πολύ στους stock μαγνήτες.Απο κει και πέρα αν σκοπεύεις σε μια μελλοντική βελτίωση πάρε Ibanez και με καλούς μαγνήτες αργότερα θα μπορείς να παίζεις τα πάντα.Οι Epiphone δε έχουν μέτριους προς καλούς μαγνήτες αλλά χάνουν πολύ στα ξύλα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα,δεν παίζεις με αυτό το όργανο τα πάντα,άσε που πρέπει να πέσεις και σε καλή παρτίδα ειδικά στις SG...
+1
Κάτι που θέλω να προσθέσω είναι ότι οι ibanez είναι για πιο γρήγορο παίξιμο πιο πολύ για solo και shredding.Θα σου πρότεινα να πάρεις την ibanez και τσέκαρε και τις rg350


Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #4 στις: 23/11/08, 18:40 »
Απ'ότι λέει και το nick μου αυτό και σου προτείνω.Το έχω ξαναπεί βέβαια για τις Ibanez.Είναι πολυμορφικές κιθάρες σε σχέση με τις Epiphone αλλά χάνουν πολύ στους stock μαγνήτες.Απο κει και πέρα αν σκοπεύεις σε μια μελλοντική βελτίωση πάρε Ibanez και με καλούς μαγνήτες αργότερα θα μπορείς να παίζεις τα πάντα.Οι Epiphone δε έχουν μέτριους προς καλούς μαγνήτες αλλά χάνουν πολύ στα ξύλα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα,δεν παίζεις με αυτό το όργανο τα πάντα,άσε που πρέπει να πέσεις και σε καλή παρτίδα ειδικά στις SG...
+1
Κάτι που θέλω να προσθέσω είναι ότι οι ibanez είναι για πιο γρήγορο παίξιμο πιο πολύ για solo και shredding.Θα σου πρότεινα να πάρεις την ibanez και τσέκαρε και τις rg350


Τι εννοείς ότι είναι για πιο γρήγορο παίξιμο; Ότι δεν μπορείς να παίξεις αργά;

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #5 στις: 23/11/08, 18:47 »
Απ'ότι λέει και το nick μου αυτό και σου προτείνω.Το έχω ξαναπεί βέβαια για τις Ibanez.Είναι πολυμορφικές κιθάρες σε σχέση με τις Epiphone αλλά χάνουν πολύ στους stock μαγνήτες.Απο κει και πέρα αν σκοπεύεις σε μια μελλοντική βελτίωση πάρε Ibanez και με καλούς μαγνήτες αργότερα θα μπορείς να παίζεις τα πάντα.Οι Epiphone δε έχουν μέτριους προς καλούς μαγνήτες αλλά χάνουν πολύ στα ξύλα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα,δεν παίζεις με αυτό το όργανο τα πάντα,άσε που πρέπει να πέσεις και σε καλή παρτίδα ειδικά στις SG...
+1
Κάτι που θέλω να προσθέσω είναι ότι οι ibanez είναι για πιο γρήγορο παίξιμο πιο πολύ για solo και shredding.Θα σου πρότεινα να πάρεις την ibanez και τσέκαρε και τις rg350


Τι εννοείς ότι είναι για πιο γρήγορο παίξιμο; Ότι δεν μπορείς να παίξεις αργά;
Ελεος,εντάξει χάρηκες τώρα? :P

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #6 στις: 23/11/08, 18:57 »
Απ'ότι λέει και το nick μου αυτό και σου προτείνω.Το έχω ξαναπεί βέβαια για τις Ibanez.Είναι πολυμορφικές κιθάρες σε σχέση με τις Epiphone αλλά χάνουν πολύ στους stock μαγνήτες.Απο κει και πέρα αν σκοπεύεις σε μια μελλοντική βελτίωση πάρε Ibanez και με καλούς μαγνήτες αργότερα θα μπορείς να παίζεις τα πάντα.Οι Epiphone δε έχουν μέτριους προς καλούς μαγνήτες αλλά χάνουν πολύ στα ξύλα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα,δεν παίζεις με αυτό το όργανο τα πάντα,άσε που πρέπει να πέσεις και σε καλή παρτίδα ειδικά στις SG...
+1
Κάτι που θέλω να προσθέσω είναι ότι οι ibanez είναι για πιο γρήγορο παίξιμο πιο πολύ για solo και shredding.Θα σου πρότεινα να πάρεις την ibanez και τσέκαρε και τις rg350


Τι εννοείς ότι είναι για πιο γρήγορο παίξιμο; Ότι δεν μπορείς να παίξεις αργά;
Ελεος,εντάξει χάρηκες τώρα? :P
Δεν το είπα ειρωνικά. Απορία είναι. Εννοείς ότι απλά οι Ibanez είναι πιο ευκολόπαιχτες για solo από τις sg;

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #7 στις: 23/11/08, 19:25 »
Εχουν Λεπτό λαιμό που αυτό βοηθα στο γρήγορο παίξιμο
« Τελευταία τροποποίηση: 23/11/08, 19:31 από Ogun-Sotis »

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #8 στις: 23/11/08, 20:34 »
+1.Όσο για το floyd της Ibanez εξαρτάται και από το σετάρισμα του...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #9 στις: 23/11/08, 20:40 »
Δεν το ξεραμε οτι οι Επιφον χανουν σε ποιοτητα ξυλων σε σχεση με τις Ibanez...
Τωρα το μαθαμε κι αυτο.

Οι στοκ μαγνητες ειναι χαλια και στις μεν και στις δε. Οι επιφον, κατα τη γνωμη μου, με αλλαγμενους μαγνητες εχουν πολυ καλυτερο ηχο απο τις ibanez στην ιδια τιμη, φυσικα επισης με αλλαγμενους μαγνητες.
Αρα εχουν και καλυτερα ξυλα.

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #10 στις: 23/11/08, 21:17 »
Το να συγκρηνει κανεις Epiphone SG με ibanez RG, ειναι σα να συγκρηνει μπριαμ με μπριζολα... ;D
Παιζει μεγαλο ρολο οχι μονο τι θες να παιζεις αλλα και το στυλ παιξιματος, καμια σχεση RG με SG. Παντως απο αποψη ευεληξιας σε στυλ μουσικης, ibanez rg.
Αλλα θα σου ελεγα ΟΧΙ για την rg370, οχι γενικα στις κορεατικες κιθαρες.  Εκτος αν θες να ψαχνεις για αλλη κιθαρα μετα απο 2 χρονια. Η περιμενε λιγο για περισσοτερα $, ή ψαξε για μεταχειρησμενη. Γενικα, οι πιο ακριβες Ιαπωνεζικες Ibanez ειναι γ**άτες. Συμπερασμα- δεν ειμαι βετζετεριαν   ;D

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #11 στις: 23/11/08, 21:19 »
Δηλαδη η SG πως σου φαίνεται?
Οταν λές πιο πολλα $$$..προτεινε κανα μοντελο..

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #12 στις: 23/11/08, 21:27 »
Νομιζω οτι ειναι πολυ υγιες το να ψαχνεις για 2η κιθαρα 2 χρονια μετα την πρωτη. Mην σε φοβιζει.

Σε αυτα τα λεφτα κοιτα και τις φτηνες Σεκτερ και PRS SE.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #13 στις: 23/11/08, 21:38 »
Εννοείται πως χάνουν οι Epiphone σε ξύλα Mech.Έχουν έρθει παρτίδες με σάπια ξύλα πολλές φορές.Σε Ibanez δεν έχει παρατηρηθεί τέτοιο φαινόμενο...

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #14 στις: 23/11/08, 22:27 »
Παράθεση
Νομιζω οτι ειναι πολυ υγιες το να ψαχνεις για 2η κιθαρα 2 χρονια μετα την πρωτη. Mην σε φοβιζει.
οκ. σεβαστη η αποψη σου, απλως εγω προτημω να μην χανω $ με πολλες αγοροπωλησιες.  Γιατι οταν εξεληχτει σαν κιθαριστας, οι συγκεκριμενες κιθαρες θα ειναι αχρηστες και θα πρεπει να τις πουλησει.  Ουτε για backup guitars δεν θα κανουν. Η αληθια ειναι οτι οι περισοτεροι κανουν αυτο που λες, και τα χαμενα $ τα περνουν σε experience με διαφορετικες κιθαρες.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #15 στις: 23/11/08, 22:59 »
@Ogun-Sotis: ΟΚ. Παρεξήγηγση. Συμφωνώ ότι είναι πολύ ευκολόπαιχτες οι περισσότερες ibanez.

Στο θέμα τώρα, έχω την rg370 (τα Χριστούγεννα κλείνω 3 χρόνια) και δεν έχω παίξει με epiphone ποτέ άρα θα πω τη γνώμη μου μόνο για την ibanez.

Είναι αρκετά καλή κιθάρα, γενικότερα και για την τιμή της (ειδικά τώρα που έχει πέσει αρκετά). Το τρέμολό της είναι αρκετά καλό και αν σεταριστεί καλά δεν ξεκουρδίζει πολύ εύκολα. Οι μαγνήτες είναι μεν καλοί (η δικά μου είχε τους Infinity) αλλά τους έχω αλλάξει και τώρα ο ήχος δεν είναι δραματικά καλύτερος αλλά πιο καθαρός και γεμάτος. Κατά τη γνώμη μου ο ήχος της είναι αρκετά ουδέτερος το οποίο είναι καλό επειδή μπορείς να πετύχεις πολλούς ήχους αλλά κακό επειδή δεν έχει τόσο "χαρακτήρα" ειδικά με τους stock μαγνήτες οι οποίοι συμβάλλουν σε αυτό.

Όσον αφορά στην αντοχή, αν την λιώσεις στο παίξιμο αλλά την προσέχεις γενικά, όπως έκανα εγώ μάλλον μετά από 3 χρόνια θα αρχίσει να χαλάει και να χρειάζεται όλο και περισσότερα χρήματα για να τη φτιάξεις. Στη δική μου, το volume pot και ο επιλογέας μαγνητών τα'παιξαν στα 2-2,5 χρόνια ενώ το tone pot δεν έχει χαλάσει ακόμα. Ακόμα τώρα τελευταία έχει αρχίσει να χαλάει και το τρέμολο και τα τάστα τείνουν να γίνουν επίπεδα :P
Τέλος παρότι είπα ότι την προσέχω γενικά, έχει φάει πολλά επικά χτυπήματα σε τοίχους κλπ. ειδικά τον πρώτο καιρό που την είχα και τριγύριζα στο σπίτι unplugged ;D Δεν ένιωσε πάντως από κανένα χτύπημα και δεν έφυγε καθόλου το χρώμα :D
Το συμπέρασμά μου είναι ότι είναι πολύ καλή κιθάρα για κάποιον που ξεκινάει τώρα γιατί του δίνει πολλά περιθώρια να παίξει όλων των ειδών τις μουσικές. Το κακό είναι πως δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με άλλες κιθάρες μιας και αριστερόχειρας και πρακτικά δεν έχω παίξει άλλη κιθάρα ::)  

Κοίτα και για Prestige μεταχειρισμένες είναι πολύ καλές κιθάρες. Ακόμα όπως είπαν και οι άλλοι κοίτα για Schecter και για Cort ;)

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #16 στις: 24/11/08, 00:37 »
Παράθεση
Κοίτα και για Prestige μεταχειρισμένες είναι πολύ καλές κιθάρες
+1
και πολυ πιθανον να την καρτησεις για παντα...
Δυστυχος δεν μπορω να εκφερω αποψη για Epiphone, εχω την εντυπωση πως ειναι κορεατικες  ???
στο φορουμ σχετικα προσφατα ενα παιδι πουλησε μια RG Prestige για 500 ευρω (καινουρια εχει 1000 απο thoman).  Αυτο ηταν πολυ καλη ευκαιρια.
Για να διαλεξεις κιθαρα σκεψου πως θες να παιζεις, π.χ satriani, dream theater, pantera, whitesnake, judas priest, maiden κοιτα για Ibanez, jackson, Esp, Schecter, Dean. Βγες στα μαγαζια και δοκιμαζε κιθαρες, πες τους πως ηρθες να αγορασεις αλλα θες να δεις πως καθετε η καθε κιθαρα στα χερια σου -πολυ λογικο.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/08, 01:00 από DarkHorse »

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #17 στις: 24/11/08, 00:53 »
το θέμα είναι εξερετικά απλό. αν είσαι ανάμεσα σε Ibanez και SG... μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά όργανα.
αν παίζεις Hard rock πάρε SG,
αν παίζεις Metal παρε Ibanez.


Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #18 στις: 24/11/08, 01:18 »
newGuitarman δεν νομίζω πως αλλάζοντας μαγνήτες κράτησες και τα pot της Ibanez.Σίγουρα τα άλλαξες γιατί φοράει πάνω 250Κ ενω μαγνήτες σαν τους DiMarzio/Seymour Duncan θέλουν 500Κ.Ποτενσιόμετρα σαν της DiMarzio δεν νομίζω ότι χαλάνε στα 2 χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #19 στις: 24/11/08, 01:26 »
Ποτενσιόμετρα σαν της DiMarzio δεν νομίζω ότι χαλάνε στα 2 χρόνια...

Κι όμως τυχαίνει καμιά φορά.
Και όχι μόνο της DiMarzio βέβαια αλλά και απο άλλες εταιρείες,αν και τα περισσότερα απο αυτά έρχονται απο κοινά εργοστάσια.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #20 στις: 24/11/08, 01:46 »
newGuitarman δεν νομίζω πως αλλάζοντας μαγνήτες κράτησες και τα pot της Ibanez.Σίγουρα τα άλλαξες γιατί φοράει πάνω 250Κ ενω μαγνήτες σαν τους DiMarzio/Seymour Duncan θέλουν 500Κ.Ποτενσιόμετρα σαν της DiMarzio δεν νομίζω ότι χαλάνε στα 2 χρόνια...
Το volume pot και τον επιλογέα μαγνητών επειδή είχαν χαλάσει τα άλλαξα μαζί με τους μαγνήτες με κάποια άλλα που δεν ξέρω αν είναι dimarzio (μάλλον δεν είναι). Το tone pot δεν το άλλαξα επειδή δεν μου έχει χαλάσει (500Κ είναι απ'ό,τι θυμάμαι).

Αποσυνδεδεμένος MrPumpkin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #21 στις: 25/11/08, 20:11 »
εμ κοιτα αν ειχα αναμεσα σε αυτες θα επερνα ΙΜΠΑΝΕΖ  ΣΤΑΝΤΑΡ αλλα θα κοιταγα για prs (γνωμη μου παντα)

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #22 στις: 26/11/08, 15:37 »
Αν και το ταυράκι δε θα ήταν άσχημο, εγώ θα πρότεινα την Ibanez!
Είναι πολύ αξιόπιστες κιθάρες!  :up:
Επίσης, ο αντιπρόσωπος της Ibanez, ο Τρίμμης, είναι πάρα πολύ εξυπηρετικός, και μπορείς να πας να δοκιμάσεις όποια κιθάρα θες, καθώς και να ρωτήσεις ό,τι θες, χωρίς να σε στραβοκοιτάζει κανείς! Ακόμη, αφού την αγοράσεις, άμα υπάρχει καποιο θέμα, μπορεις να πας να τον ρωτήσεις, ή να του την πας να την τσεκάρει.
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #23 στις: 26/11/08, 22:21 »
Παράθεση
Επίσης, ο αντιπρόσωπος της Ibanez, ο Τρίμμης, είναι πάρα πολύ εξυπηρετικός, και μπορείς να πας να δοκιμάσεις όποια κιθάρα θες, καθώς και να ρωτήσεις ό,τι θες, χωρίς να σε στραβοκοιτάζει κανείς!





+1, ειχα παει πριν λιγο καιρο, και οντως ειναι απ'τους πιο φιλικους και εξυπηρετικους που υπαρχουν.




Αποσυνδεδεμένος MISTREATED

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rg370dx VS SG G-400
« Απάντηση #24 στις: 27/11/08, 20:27 »
Κοιτάξτε, το θέμα είναι και υποκειμενικό, απο τίς δύο προτεινόμενες καλό θα ήταν (έστω και για δύο χρόνια) να τις δοκιμάσει και τις δύο. Θέμα χρημάτων φυσικά τίθεται. Και γώ είμαι υπέρ μιας καλύτερης μεταχειρισμένης κιθάρας, αλλά δεν ήταν αυτή η ερώτηση, νομίζω δηλαδή. Οσο για πρόταση προτιμώ Schecter και ΄γώ.
Υπάρχουν θιασώτες και των δύο (Ibanez , Epiphone) έτσι περί ορέξεως ...
Ποιοτικά και οι δύο είναι αποδεκτές στα λεφτά τους, με μοντίφες γίνονται και οι δύο καλύτερες, τι να πώ είναι θέμα μουσικών προτιμήσεων και ήχων κατα την ταπεινή μου γνώμη.
Nobody is perfect, but who wants to be nobody...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
5212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/08, 20:35
από apressas
4 Απαντήσεις
2940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 01:02
από Stel Andre