Αποστολέας Θέμα: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....  (Αναγνώστηκε 46142 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #25 στις: 12/10/07, 13:36 »

γι'αυτό φταίνε οι δημοσιογράφοι και οι φίλαθλοι, όχι οι διαιτητές και η superleague...
και μπάλα έχουμε δει πολύ καλή ως τώρα φέτος και ευτυχώς όχι από τις 3 μεγάλες ομάδες...

Τι εννοείς ???
οτι οι διαιτητες που τοοοοσα χρονια σφυριζουν υπερ του Ολυμπιακου (π.χ), ειναι τυχαιο γεγονος???
η οι δημοσιογραφοι που φουσκώνουν τα θεματα για να πουλήσουν???

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #26 στις: 28/11/07, 17:52 »
Υπαρχουν καποια πραγματα που με ενοχλουν στο ελληνικο πρωταθλημα.
1) Πετρες, μπουκαλια, οσοι τα πετανε να πανε επιτελους φυλακη. Να τους πιανουν και να τους πηγαινουν μεσα. Τελος. Ειδαλλως καποια μερα θα θρηνησουμε θυματα.
2) Οι πολλοι ξενοι παιχτες...πχ Αρης, Ατρομητος και ο κινδυνος για την Εθνικη ομαδα. Εχουν γινει βραζιλιανικες κ ισπανικες παροικιες Ενταξει καλη μπαλα παιζουν, δε λεω, αλλα καναν ελληνα θα δουμε ποτε? Ο Νεμπεγλερας κι ο Ανατολακης ειναι στα 30φευγα σε 1-2 χρονια αποχωρουν :P

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #27 στις: 28/11/07, 18:15 »
Αυτοί ό,τι καλό βγάζουν σε Έλληνα το πουλάνε στην Αθήνα. Και δε γίνεται αλλιώς. Ένας παίκτης που είναι αρκετά καλός για την εθνική ξέρει ότι πολύ δύσκολα θα μπει άμα δεν παίζει σε μεγάλη ομάδα. Ενώ άμα παίζεις σε καμιά μεγάλη αθηναϊκή ομάδα και μετριος να είσαι (Βυντρα, Αλεξόπουλος κα) στην εθνική θα έχεις ευκαιρίες να μπεις.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #28 στις: 28/11/07, 18:23 »
Byntra Tziolis ειναι μεγαλα παλτα, αλλα βαζουν μεσο να μπουν, για να τους πουλησει ο παο σε ευρωπαικους συλλογους, και για να βγαλει λεφτα (κι αλλα) ο καβουρας.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #29 στις: 06/01/08, 20:59 »
καλα μιλαμε...μεχρι στιγμής....δυο αποτελεσματα έδωσαν οι διαιτητές..αλλα ματς δεν είδα....αλλα έλεος....χθες για χάρη του γαύρου σφάξανε τις γριες...και σήμερα για χάρη των βαζελιών σφάξανε τους πόντιους....δυο ομάδες τις θεσσαλονίκης χασανε τζάμπα βαθμους για να μην χάσουν την επαφή με την κορυφή τα ρεζίλια.....ου να μου χαθείτε χαμούρες.......
δικαια χασαμε..το αποτελεσμα κριθηκε απο τον φερέρ....αλλα πάλι ο βασσάρας οργίασε....όχι εναντια σε μας......εναντια και στους δύο.....μοιραζε τις κάρτες σαν τραπουλόχαρτα.....δεν άφηνε καθολου το παιχνίδι να εξελιχθεί.....τεσπα....συγχαρητήρια στον αστέρα.....προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η ομάδα έχει πολύ μέλλον ακόμα και του χρόνου χτυπάει και κούπα.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #30 στις: 06/01/08, 21:06 »
1) Ας μιλαμε πιο πολιτισμενα

2) Στον αγωνα με τον Ολυμπιακο, ηταν γκολ του 2ο του Ηρακλη ( ειμαι Ολυμπισκος, αλλα φιλαθλος και οχι οπαδος ).

3) Στον αγωνα με τον ΠΑΟ, υπηρξε σπρωξιμο, αλλα περισσοτερο "στημενο" μου φανηκε το παιχνιδι ( για να νικησει ο ΠΑΟ και να αποδειξει πως τιμα τη φανελα ), γιατι το σπρωξιμο αυτο, δεν γινεται ουτε αναμεσα απο παιδακια...

4) Η ΑΕΚ πρεπει να μαθει καποια πραγματα:

α) Ο προπονητης της δεν εχει την αξια που του δινουν...Καιρος να ξεπεραστει πλεον ο μυθος του Φερερ. Επιμενω σε αυτο, γιατι η αγωνιστικη παρουσια της ΑΕΚ φανηκε πως στηριζοταν στους παικτες και οχι στην "ελλειπη" τακτικη του προπονητη.
β) Αν θες να λεγεσαι παικτης μεγαλης ομαδας, που θελει το πρωταθλημα, δεν νευριαζεις, ουτε συμπεριφερεσαι σαν Ουνος στα τελευταια 5 λεπτα του αγωνα, επειδη εχεις την πιεση της ηττας.
γ) Ο Ριβαλντο, καλο ειναι να καθεται στον παγκο και να συμμετεχει μονο σε διαφημισεις. Η αποδοση του ειναι απαραδεκτη, και οπως και στον Ολυμπιακο, δεν ειναι πλεον ο παικτης που θα βοηθησει στο κρισιμο σημειο την ομαδα..

Και τελος, ευχομαι καποια στιγμη οι διαιτητες να ξαναπερασουν απο σεμιναρια, γιατι η αποδοση τους ειναι η πιο τραγικη των τελευταιων χρονων.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #31 στις: 06/01/08, 21:20 »
1) Ας μιλαμε πιο πολιτισμενα


σορρυ...παραφέρομαι....αλλα τα χω πάρει....

4) Η ΑΕΚ πρεπει να μαθει καποια πραγματα:

α) Ο προπονητης της δεν εχει την αξια που του δινουν...Καιρος να ξεπεραστει πλεον ο μυθος του Φερερ. Επιμενω σε αυτο, γιατι η αγωνιστικη παρουσια της ΑΕΚ φανηκε πως στηριζοταν στους παικτες και οχι στην "ελλειπη" τακτικη του προπονητη.
β) Αν θες να λεγεσαι παικτης μεγαλης ομαδας, που θελει το πρωταθλημα, δεν νευριαζεις, ουτε συμπεριφερεσαι σαν Ουνος στα τελευταια 5 λεπτα του αγωνα, επειδη εχεις την πιεση της ηττας.
γ) Ο Ριβαλντο, καλο ειναι να καθεται στον παγκο και να συμμετεχει μονο σε διαφημισεις. Η αποδοση του ειναι απαραδεκτη, και οπως και στον Ολυμπιακο, δεν ειναι πλεον ο παικτης που θα βοηθησει στο κρισιμο σημειο την ομαδα..

Συμφωνώ σε όλα......δεν έχω να αντιπαραθέσω τιποτα.....α) πρέπει να φύγει....β) στις καθυστερήσεις του αγωνα ότνως επικράτησε χάος....γ) πάγκο......

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #32 στις: 06/01/08, 21:24 »
Και το πιο σημαντικο..

Ας καταλαβουμε σαν φιλαθλοι πως δεν υπαρχουν μονο οι μεγαλες ομαδες σε αυτο το πρωταθλημα. Και πραγματικα ευχομαι στα επομενα χρονια να δουμε πρωταθληματα και απο μικροτερες ομαδες, που οι παικτες παιζουν για το ποδοσφαιρο και τη φανελα και οχι για την τσεπη μονο.

Ετσι θα στρωσουν "χαρακτηρα" τα καλοπαιδα των μεγαλων ομαδων και θα σκεφτουν πως ο κοσμος απαιτει θεαμα και μετα αγωνια για τους βαθμους...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #33 στις: 07/01/08, 11:42 »
To γκολ του Ηρακλη ηταν κανονικο. Το πεναλτυ του Καραγκουνη ηταν πεναλτυ.
Την προηγουμενη ομως αγωνιστικη ο Παναθηναικος ειχε ευνοηθει κι αυτος με τα αλεπαλληλα off-side στο πρωτο ημιχρονο.
Τωρα περιμενουμε το ντερμπυ την Κυριακη. Ειδωμεν.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/08, 11:54 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #34 στις: 07/01/08, 17:41 »
 Σιγουρα υπαρχουν λαθη στις διαιτησιες. Βεβαιως αυτα τα λαθη τα βλεπουμε εμεις μετα απο 2-3 replay στην τηλεοραση. Δεν ειναι παντα ευκολο για ενα διαιτητη να τα δει ΟΛΑ! Αλλα δεν πολυπιστευω πως ειναι εσκεμμενα. Πιστευω πως οποιος παιξει καλυτερα κερδιζει και το ματς. Ομως ειναι γεγονος πως αν θελουμε πρωταθλημα υψηλης ποιοτητας θα πρεπει να εχουμε και διαιτησια υψηλης ποιοτητας οπως και αναλογους οπαδους! Και καλο ειναι να σταματησουμε να τα ριχνουμε ολα στους διαιτητες. Δηλαδη αν μετρουσε το 2ο γκολ του Ηρακλη αυτο θα σημαινε πως οι δυο ομαδες ηταν ισαξιες; (ακομα κι αν δεχτουμε πως δεν υπηρχε και χερι του Ηρακλη πιο πριν... που υπηρχε)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #35 στις: 07/01/08, 18:10 »
Σιγουρα υπαρχουν λαθη στις διαιτησιες. Βεβαιως αυτα τα λαθη τα βλεπουμε εμεις μετα απο 2-3 replay στην τηλεοραση. Δεν ειναι παντα ευκολο για ενα διαιτητη να τα δει ΟΛΑ! Αλλα δεν πολυπιστευω πως ειναι εσκεμμενα. Πιστευω πως οποιος παιξει καλυτερα κερδιζει και το ματς. Ομως ειναι γεγονος πως αν θελουμε πρωταθλημα υψηλης ποιοτητας θα πρεπει να εχουμε και διαιτησια υψηλης ποιοτητας οπως και αναλογους οπαδους! Και καλο ειναι να σταματησουμε να τα ριχνουμε ολα στους διαιτητες. Δηλαδη αν μετρουσε το 2ο γκολ του Ηρακλη αυτο θα σημαινε πως οι δυο ομαδες ηταν ισαξιες; (ακομα κι αν δεχτουμε πως δεν υπηρχε και χερι του Ηρακλη πιο πριν... που υπηρχε)

Με αυτή την λογική ρε συ δεν χρειάζεται στην Α' εθνική να ειναι 18 ομαδες...να κατσουν να παιζουν 5 ομάδες μεταξύ τους....αμα δεν υπάρχουν και εκπληξεις απο τους θεωρητικά κατώτερους τοτε τι νοημα εχει η μπάλα? ΤΙ σημαινει οτι οι δύο ομάδες θα ειναι ισάξιες σε εναν αγώνα? μπορει να μην είναι ισαξιες σε ολο το 90λεπτο....να κυριαρχει η ομαδα Χ επι 90 λεπτά και στο 91 να πεταξει η ομαδα Ψ ενα γκολ σε αντεπίθεση και να τιναξει το ματς στον αέρα....(βλέπε ολυμπιακος- αεκ αμα το θες πιο συγκεκριμενο....) τέτοια τιναγματα είναι ωραία να τα βλέπεις στην μπαλα....εχουν σασπένς....το να τινάζει ενα ματς ομως ο διαιτητής στον αέρα...ελεος.....

και επίσης......φέτος έχουμε δυο παραδειγματα διαιτητών που κανουν σαν παιδια του δημοτικου που παίζουν σε αλανα....πρώτος ο κασναφέρης μεσα στην τούμπα και τώρα ο πολατιάν στο καυτατζογλειο....η το λήγεις αγόρι μου η όχι.....δεν σηκωνεσαι να φύγεις ειρωνικά επειδή δηθεν ζαλιστηκες και δινεις να σφυριξει την λήξη ο τέταρτος...ούτε διακοπτεις το παιχνιδι 3 φορές και φωναζεις "φευγω φεύγω φεύγω..."!!!! φύγε.....ληξ'το...μην παιζει με τα νευρα του κοσμου...

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #36 στις: 07/01/08, 18:17 »
Σιγουρα υπαρχουν λαθη στις διαιτησιες. Βεβαιως αυτα τα λαθη τα βλεπουμε εμεις μετα απο 2-3 replay στην τηλεοραση. Δεν ειναι παντα ευκολο για ενα διαιτητη να τα δει ΟΛΑ! Αλλα δεν πολυπιστευω πως ειναι εσκεμμενα. Πιστευω πως οποιος παιξει καλυτερα κερδιζει και το ματς. Ομως ειναι γεγονος πως αν θελουμε πρωταθλημα υψηλης ποιοτητας θα πρεπει να εχουμε και διαιτησια υψηλης ποιοτητας οπως και αναλογους οπαδους! Και καλο ειναι να σταματησουμε να τα ριχνουμε ολα στους διαιτητες. Δηλαδη αν μετρουσε το 2ο γκολ του Ηρακλη αυτο θα σημαινε πως οι δυο ομαδες ηταν ισαξιες; (ακομα κι αν δεχτουμε πως δεν υπηρχε και χερι του Ηρακλη πιο πριν... που υπηρχε)

Με αυτή την λογική ρε συ δεν χρειάζεται στην Α' εθνική να ειναι 18 ομαδες...να κατσουν να παιζουν 5 ομάδες μεταξύ τους....αμα δεν υπάρχουν και εκπληξεις απο τους θεωρητικά κατώτερους τοτε τι νοημα εχει η μπάλα? ΤΙ σημαινει οτι οι δύο ομάδες θα ειναι ισάξιες σε εναν αγώνα? μπορει να μην είναι ισαξιες σε ολο το 90λεπτο....να κυριαρχει η ομαδα Χ επι 90 λεπτά και στο 91 να πεταξει η ομαδα Ψ ενα γκολ σε αντεπίθεση και να τιναξει το ματς στον αέρα....(βλέπε ολυμπιακος- αεκ αμα το θες πιο συγκεκριμενο....) τέτοια τιναγματα είναι ωραία να τα βλέπεις στην μπαλα....εχουν σασπένς....το να τινάζει ενα ματς ομως ο διαιτητής στον αέρα...ελεος.....

και επίσης......φέτος έχουμε δυο παραδειγματα διαιτητών που κανουν σαν παιδια του δημοτικου που παίζουν σε αλανα....πρώτος ο κασναφέρης μεσα στην τούμπα και τώρα ο πολατιάν στο καυτατζογλειο....η το λήγεις αγόρι μου η όχι.....δεν σηκωνεσαι να φύγεις ειρωνικά επειδή δηθεν ζαλιστηκες και δινεις να σφυριξει την λήξη ο τέταρτος...ούτε διακοπτεις το παιχνιδι 3 φορές και φωναζεις "φευγω φεύγω φεύγω..."!!!! φύγε.....ληξ'το...μην παιζει με τα νευρα του κοσμου...

Στο Ολυμπιακος - ΑΕΚ κανενας δεν κυριαρχησε!! Χαλια ηταν το παιχνιδι! Απλα ο Ολυμπιακος ηταν τυχερος κ ο Νταρκο για ακομα μια φορα στο σωστο τοπο τη σωστη στιγμη...
Οσο για τη διακοπη σκεψου το παρασκηνιο μετα τη διακοπη ενος αγωνα (Δικαστικες, παραγοντες να λενε οτι τους περασει απο το μυαλο κλπ...) και θα καταλαβεις γιατι δε συμφερει σε κανενα να διακοπει ενα παιχνιδι στα τελευταια 5 λεπτα
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #37 στις: 07/01/08, 18:26 »
Ε τότε να κάτσει να το ανεχτεί ρε συ.....αφου ειναι για πέντε λεπτά.....και αν ακουσα καλά χθες σε εκπομπή...ο κατσιαμπής όταν πήγε να υπογράψει σαν αρχηγος ρώτησε τον πολατιάν γιατι δεν σταματησε το παιχνιδι όταν οι οπαδοι του ολυμπιακου εβριζαν την δική του την μανα (του κατσιαμπη) μετα το γκολ....απαντηση δεν υπήρξε βέβαια.....δεν γινεται να βλέπουμε το θεατρ του παραλλογου απο ορισμενους διαιτητές που θελουν αυτοι να πρωταγωνιστουν και να μην λεμε και τπτ...

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #38 στις: 07/01/08, 18:28 »
Συμφωνω μαζι σου master.. απλα λεω πως κι εμεις ως φιλαθλοι πρεπει πρωτα να κοιταζουμε την αποδοση της ομαδας που υποστηριζουμε και μετα να στεκομαστε σε καποια διαιτητικα λαθη, εκτος και αν ειναι παρα πολλα, κραυγαλεα και εναντιον μονο της μιας ομαδος. Εκει η φαβα εχει σιγουρα λακκο! Μη στεκομαστε ομως με τη μεζουρα στο replay σε αργη κινηση να μετραμε χιλιοστα για να κρινουμε ενα διαιτητη σε μια φαση. Συγχωρουμε απο τους παικτες μας τα χιλια μυρια και απο το διαιτητη τιποτα.. δεν ειναι και πολυ λογικο αυτο. Εκτος και αν παρουμε τους διαιτητες απο το γηπεδο και τους βαλουμε πισω απο μονιτορς να βγαζουν αποφασεις μεσω υπολογιστη. Η ακομα καλυτερα τη διαιτησια να την αναλαβουν οι υπολογιστες εξ ολοκληρου...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #39 στις: 07/01/08, 19:05 »
Στην Ελλάδα η αμφιβολία είναι υπέρ του δυνατού...Αν στη φάση του πέναλτυ ήταν επίθεση της Καλαμαριάς ,δεν θα το έπαιρνε στο '92 ούτε με σφαίρες .Και φυσικά θα μετρούσε το γκολ ,αν στη θέση του Γιάντση ,ήταν ο Κοβάσεβιτς...Τα περί ανθρώπινου λάθους είναι πια φαιδρά...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #40 στις: 07/01/08, 20:56 »
Δε θα ελεγα "φαιδρος".. ιδεαλιστης ομως ναι. Μου αρεσει να σκεφτομαι ιδανικες συνθηκες και αυτες να απαιτω γενικοτερα. Ισως να ακουγεται αστειο ομως αυτο ζηταω και απο το ποδοσφαιρο. Απο την αλλη ομως αν αδικηθει ο Ολυμπιακος η αλλη μεγαλη ομαδα της Ελλαδας απο αποφαση διαιτητη (συμβαινουν και αυτα) παλι εμεις δε θα λεμε τα ιδια; Ποτε θα σκεφτουμε και το ενδεχομενο του λαθους; Δεν παω να βγαλω "αγιους" τους διαιτητες. Καθε αλλο... ομως δε χρειαζεται να σχιζουμε τα ρουχα μας ολη την ωρα.
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #41 στις: 14/01/08, 18:01 »
Με συγχωρείς για το "φαιδρά" ,δεν εννούσα εσένα ,αλλά ήμουν απρόσεκτος έτσι όπως το έγραψα,οπότε έχεις δίκιο. :-[ ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #42 στις: 18/01/08, 12:19 »
No offence φιλε μου ;) Παντως εξακολουθω να πιστευω (ειμαι φαν του Γεωργιου αλλωστε) πως οι φιλαθλοι πρεπει πρωτα να ασχολουνται με την καλη μπαλα και υστερα με την οποια διαιτησια. Ετσι προαγεται το αθλημα..
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #43 στις: 19/02/08, 09:10 »
Εχμ....
Συγχωρήστε την αφελή ερώτηση άσχετου με τα ποδοσφαιρικά:
Το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου πρώτης εθνικής κατηγορίας έγινε "Super League"; (ή ακόμα χειρότερα "Σούπερ Λίγκα"(σε ποια γλώσσα είναι αυτό;)). Και γιατί έγινε έτσι;
Και πώς λέγονται τα πρωταθλήματα των υπόλοιπων κατηγοριών;

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #44 στις: 19/02/08, 10:33 »
Εχμ....
Συγχωρήστε την αφελή ερώτηση άσχετου με τα ποδοσφαιρικά:
Το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου πρώτης εθνικής κατηγορίας έγινε "Super League"; (ή ακόμα χειρότερα "Σούπερ Λίγκα"(σε ποια γλώσσα είναι αυτό;)). Και γιατί έγινε έτσι;
Και πώς λέγονται τα πρωταθλήματα των υπόλοιπων κατηγοριών;
Έγινε Superleague γιατί οι πρόεδροι των ΠΑΕ αποφάσισαν να διοικούν οι ίδιοι το πρωτάθλημα και όχι η ΕΠΟ.. To σκεπτικό είναι ότι ποιος μπορεί να διευθύνει καλύτερα ένα πρωτάθλημα παρά τα ίδια τα μέλη που συμμετέχουν σε αυτό; Έτσι το συμβούλιο της Superleague αποτελείται από όλους τους προέδρους των ομάδων που συμμετέχουν σε αυτή με την ΕΠΟ να έχει πλέον λιγότερες και διαφορετικές αρμοδιότητες.. Πέραν τούτου, η Β', Γ', Δ' Εθνική δεν άλλαξαν ονόματα..
P.S.: Και εμένα το όνομα Σούπερ Λίγκα, δεν μου αρέσει καθόλου, άλλα έχει πλέον καθιερωθεί.. Είναι εντελώς λάθος..
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/08, 10:35 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #45 στις: 19/02/08, 10:53 »
Μα, οι ΠΑΕ λειτουργούν σε όλες τις κατηγορίες. Γιατί άλλαξε το όνομα μόνο της Α'; Και γιατί να αλλάξει το όνομα τεσπα; Το όνομα κάνει τη διαφορά ή η ουσία; Γιατί τέτοιο όνομα; Για να δείχνουμε πιο "ευρωπαίοι"; Τελικά τι γλώσσα είναι το "Λίγκα"; Επί της ουσίας, τι σημαίνει "οι ΠΑΕ διοικούν το πρωτάθλημα"; Αποφασίζουν για το πώς θα γίνεται κλπ; Αν αυτό είναι καλό, γιατί δεν γίνεται και στη Β' Γ' Δ' κατηγορία;
Τέλος πάντων, μάλλον σας ζαλίζω, ίσως είναι καλύτερα να παραμείνω στην ασχετοσύνη μου  :-[

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #46 στις: 19/02/08, 11:04 »
Μου αρέσει όμως που είναι και πρωτότυπο.. :P
"Super League"
Δείτε το θετικά. Το όνομα αυτό περιέχει βαθύτερα νοήματα. Δείχνουμε στους Ευρωπαίους ότι το πρωτάθλημά μας δεν είναι απλώς... καλό, αλλά.....SUPER :o :o
Και εμένα ψιλοβλακεία μου φαίνεται όπως καταλάβατε.. Πιο καλό και ελληνικό το Α' Εθνική

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #47 στις: 19/02/08, 11:16 »
Μα, οι ΠΑΕ λειτουργούν σε όλες τις κατηγορίες. Γιατί άλλαξε το όνομα μόνο της Α'; Και γιατί να αλλάξει το όνομα τεσπα; Το όνομα κάνει τη διαφορά ή η ουσία; Γιατί τέτοιο όνομα; Για να δείχνουμε πιο "ευρωπαίοι"; Τελικά τι γλώσσα είναι το "Λίγκα"; Επί της ουσίας, τι σημαίνει "οι ΠΑΕ διοικούν το πρωτάθλημα"; Αποφασίζουν για το πώς θα γίνεται κλπ; Αν αυτό είναι καλό, γιατί δεν γίνεται και στη Β' Γ' Δ' κατηγορία;
Τέλος πάντων, μάλλον σας ζαλίζω, ίσως είναι καλύτερα να παραμείνω στην ασχετοσύνη μου  :-[
Όχι άρχοντα.. Δεν μας ζαλίζεις καθόλου  ;)..
Υποτίθεται ότι το νόημα της Superleague είναι ότι οι ΠΑΕ αποφασίζουν για τα εισητήρια, τα τηλεοπτικά δικαιώματα, την εφαρμογή των κανονισμών, κ.λπ.. Είναι σαν να λες, ότι σε μία εταιρία που δουλεύουν 20 άτομα, πριν, τις αποφάσεις τις έπαιρναν 2 εξωτερικοί υπάλληλοι οι οποίοι (σύμφωνα με το νόημα της Superleague) δεν πονάνε την εταιρία όπως τα 20 αυτά άτομα, επομένως θα πρέπει οι 20 υπάλληλοι να αναλάβουν τα ηνία και τις αποφάσεις της εταιρίας..
Δεν γνωρίζω αν το μοντέλο αυτό διακυβέρνησης ισχύει και για τις πιο κάτω κατηγορίες..
Τώρα όσον αφορά το νόημα και την ουσία, η πράξη έχει δείξει ότι τίποτα δεν άλλαξε.. Αυτά περισσότερο είναι για τους παράγοντες και όχι για εμάς τους φιλάθλους..

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #48 στις: 19/02/08, 18:20 »
πρεπει να πουμε και κατι αλλο
προσοχη στα γηπεδα. ετσι οπως εγινε πια ο νομος του ορφανου πρεπει να μην αναπνεουμε στα γηπεδα

ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΒΑΛΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #49 στις: 23/02/08, 20:59 »
Όποιος δεν είδε το παιχνίδι Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Καλαμαριάς πραγματικά έχασε.. Διαφήμιση του ποδοσφαίρου.. Πολύ καλός ρυθμός, πάνω κάτω η μπάλα και αν δεν έλειπε και λίγο ο εκνευρισμός προς το τέλος, το παιχνίδι θα ήταν άψογο..

Ας δουν αυτό το παιχνίδι οι 3 μεγάλοι σε βίντεο, μπας και κάνουν παραπάνω από 2-3 ευκαιρίες σε κάθε παιχνίδι..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
31 Απαντήσεις
11694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
54 Απαντήσεις
17229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
17 Απαντήσεις
7289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/08, 00:02
από Moonchild_
47 Απαντήσεις
16254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 12:57
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
1 Απαντήσεις
2886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/08, 11:20
από Βραζίλης