Αποστολέας Θέμα: Χάθηκαν - Κλάπηκαν  (Αναγνώστηκε 138687 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ampelofilosofos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #25 στις: 20/05/11, 16:37 »
Stinky, ευχαριστώ για τα γρήγορα αντανακλαστικά στην αγγελία που εμφανίστηκε.
Πάντως όχι δεν είναι αυτή, της δικής μου το χρώμα ήταν cherry sunburst (ανοιχτό κόκκινο που πορτοκαλίζει στο κέντρο), αυτό στην αγγελία είναι πολύ σκούρο.
Να'σαι καλά κι εσύ Jezus για την επισήμανση, ό,τι και να πεις έχεις ένα δίκιο. Αφέλειά μου που την μετακίνησα τελευταία στιγμή στο πορτ-μπαγκάζ, αλλά πόσο πια στην τσίτα να είναι κάθε μέρα κανείς! Εδώ που φτάσαμε θα πρέπει να'χουμε μάτια και στην πλάτη και να σκεφτόμαστε ένα βήμα μπροστά από τους εγκληματίες για να μην την πατήσουμε >:( .

Αποσυνδεδεμένος kayate7

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
κλαπηκε gibson es 335 fatneck χρωματος faded cherry
« Απάντηση #26 στις: 30/05/11, 17:11 »
κλαπηκε gibson es 335 fatneck χρωματος faded cherry αγορασμενη απο thomann 3-1-2011 χθες μεσα απο το σπιτι φιλου με serial number S/N13070706 oποιος αντιληφθει κατι σχετικα μ αυτην ειτε σε αγγελια η οπουδηποτε αλλου να επικοινωνησει στο τηλ 6974926641 ειτε μεσω μειλ σε μενα kayate7@otenet.gr

Αποσυνδεδεμένος Χάρος(Χάρης)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Κατα-κατα-κατα-καταρεω.....
    • Προφίλ
Απ: κλαπηκε gibson es 335 fatneck χρωματος faded cherry
« Απάντηση #27 στις: 14/06/11, 22:52 »
κλαπηκε gibson es 335 fatneck χρωματος faded cherry αγορασμενη απο thomann 3-1-2011 χθες μεσα απο το σπιτι φιλου με serial number S/N13070706 oποιος αντιληφθει κατι σχετικα μ αυτην ειτε σε αγγελια η οπουδηποτε αλλου να επικοινωνησει στο τηλ 6974926641 ειτε μεσω μειλ σε μενα kayate7@otenet.gr
φιλε κυριακο ανεφερε για τυχον σημαδια στην κιθαρα και ποτε μην ανακοινωνεις ολο το συριακο αριθμο!!!κρυβε ψηφια.ευχομαι να την βρειτε συντομα και σορρυ για το ασκοπο ποστ απο πανω

Αποσυνδεδεμένος nontasb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #28 στις: 15/09/11, 00:52 »
To Sabbato 10/9/11 mou klepsane apo to amaksi mesa Kithara Jackson Warrior XT xromatos kokkinou me allagmenous magnites (Seymour Duncan) http://www.musik-service.de/jackson-warrior-xt-transparent-red-prx395756616de.aspx kai petaliera Boss Gt6 xroma xrysafi me tis thikes tous(i thiki tis kitharas itan rockbag kai stin mesa meria sto ypsos ton kleidion eixe rameno kommati apo Jean).H kithara exei shmadakia stis kato gonies tis pou exo bapsei me markadoraki kokkino kai den poly-fainontai kai ena simadaki (bathouloma) pano peripou apo ton pano magniti (neck) stin pano meria .H petaliera exei 2 simadakia stis pano gonies tis apo to bale bgale stin thiki tis.An kapoios antilifthei kati as epikoinonisei mazi mou. 6944379504 Nontas.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #29 στις: 15/09/11, 01:13 »
To Sabbato 10/9/11 mou klepsane apo to amaksi mesa Kithara Jackson Warrior XT xromatos kokkinou me allagmenous magnites (Seymour Duncan) http://www.musik-service.de/jackson-warrior-xt-transparent-red-prx395756616de.aspx kai petaliera Boss Gt6 xroma xrysafi me tis thikes tous(i thiki tis kitharas itan rockbag kai stin mesa meria sto ypsos ton kleidion eixe rameno kommati apo Jean).H kithara exei shmadakia stis kato gonies tis pou exo bapsei me markadoraki kokkino kai den poly-fainontai kai ena simadaki (bathouloma) pano peripou apo ton pano magniti (neck) stin pano meria .H petaliera exei 2 simadakia stis pano gonies tis apo to bale bgale stin thiki tis.An kapoios antilifthei kati as epikoinonisei mazi mou. 6944379504 Nontas.


Μηπως να μας πεις περιοχη, για να διευκολυνεις λιγο τα πραγματα?

Αποσυνδεδεμένος nontasb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #30 στις: 15/09/11, 21:26 »
Athina-Petroupoli eimai kai sta exarxeia mou ta boutiksane ta pragmata.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #31 στις: 16/09/11, 23:39 »
Ελπιζω να την βρεις φιλε, αν και λιγο δυσκολο σε τοσο μεγαλη πολη, ποτε ομως δεν ξερεις πως μπορει να γυρισει ο κοσμος και να σταθεις τυχερος!
Εχω βρεθει αρκετες φορες εξαρχεια με κιθαρα στο αυτοκινητο, φροντιζω να μην δει κανεις να την βαζω εκει (αν την βγαλω για να παω καπου δηλαδη), και τον τελευταιο καιρο αν εχω κατι αξιας στο αυτοκινητο δινω καποιο ποσο και το βαζω σε παρκινκ.
Οι πιθανοτητες να βρειτε το αυτοκινητο διερρηγμενο αν εχει πραγματα αξιας μεσα ειναι πλεων πολλες, οποτε καλο ειναι αν μπορειτε να μπαινετε σε αυτο το εξοδο για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο, αλλιως η κιθαρα μαζι οπου πατε!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος nontasb

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #32 στις: 19/09/11, 23:02 »
Thanks file an kai xlomo einai to ksero.Ta pragmata den fainontan itan sto portpagaz apo tin prova stin Ilioupoli pou eixa prin.Toulaxiston na to kseroun osoi parkaroun ekei na min afinoun tipota mesa sto amaksi giati i katastasi exei arxisei kai ksefeygei polly!

Αποσυνδεδεμένος jazzadelious

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #33 στις: 03/01/12, 16:43 »
Καλησπερα κai καλη χρονια σε ολους! Ειμαι νεο μελος και δυστυχως η αφορμη για να γραφτω στο forum του kithara.gr ηταν η κλοπη μιας HERITAGE H-575 custom, με Antique Sunburst χρωμα και serial number Y24003 της οποιας ημουν κατοχος μεχρι πριν απο μερικες μερες. Εκανα το τραγικο λαθος να αφησω την κιθαρα στο πισω καθισμα του αυτοκινητου (στο πορτ-μπαγκαζ δε χωραει λογω της μεγαλης θηκης που διαθετει) και να το αφησω για περιπου 3-4 ωρες παρκαρισμενο σε ενα καθετο στην Αθηνας στενο (πολυ κοντα στα γνωστα μας Trova, Sixdogs, ktl). Το αποτελεσμα ηταν να βρω το τζαμι σπασμενο και την κιθαρα κλεμμενη.

Αν το ατομο που την πηρε δεν ειναι μουσικος, τοτε λογικα θα την πουλησει σε καποιον τυχαιο σε καποιο παζαρι στο ευρυτερο λεκανοπεδιο. Εαν μετα απο καποιο καιρο αγοραστει απο καποιον αναγνωστη αυτης της αγγελιας, θα τον παρακαλουσα να ερθει σε επικοινωνια μαζι μου μεσω αυτου του forum αλλα και μεσω e-mail (pelopas4@yahoo.gr) βαζοντας τη φραση "heritage H-575" σαν θεμα για να το ξεχωρισω απο τα spams. Ακομα και στην περιπτωση που την πετυχει το βλεμμα σας σε καποιο απο αυτα τα παζαρια, θα σας παρακαλουσα να την αγορασετε επιτοπου ή να με ενημερωσετε το συνοτομοτερο ωστε να την αγορασω ο ιδιος. Δε νομιζω οτι θα χρειαζοταν κανεις παραπανω απο 100-150 Euro για να την αγορασει απο καποιο τετοιο παζαρι μαζι με τη θηκη. Οποιοδηποτε κοστος ειναι αυτονοητο οτι θα καλυφθει και μαλιστα με το παραπανω.

Βασικα Χαρακτηριστικα: η μαυρη θηκη φερει το λογοτυπο "Heritage". Η κιθαρα εχει Antique Sunburst χρωμα δηλ. διαφορες αποχρωσεις του καφε και του μαυρου με εντονη την εντυπωση του καμμενου ξυλου. Οι μαγνητες (2 Humbuckers) ειναι επιχρυσωμενοι, οπως επισης και τα κλειδια. Η ταστιερα ειναι απο έβενο, ειναι δηλ.μαυρη και εχει κομματια απο φιλντισι στα μονα ταστα.

Σε περιπτωση που τη βρειτε, εαν υπαρχει αμφιβολια οτι ημουν κατοχος της μπορουμε να κανονισουμε την παραδοση στο μαγαζι του Παναγιωτη Κουρμπη απο οπου και την αγορασα-θεμιστοκλεους 54 εξαρχεια- ο οποιος διαθετει καθε αποδεικτικο αγορας της απο εμενα.
 
Κλεινοντας, θα ηθελα να τονισω πως αν και η χρηματικη αξια της κιθαρας δεν ηταν και τοσο μεγαλη, το δεσιμο που ειχα μαζι της για πανω απο 5 χρονια ειναι αυτο που με οδηγει στο να εξαντλησω καθε ενδεχομενο επανακτησης της. Καθε πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη και χρησιμη, οπως π.χ. που λαμβανουν χωρα παζαρια και τι ωρες...(γνωριζω ηδη μερικα αλλα σιγουρα θα ξερετε κατι παραπανω).

Ευχαριστω πολυ για το χρονο, την κατανοηση και ενδεχομενως τη βοηθεια σας,

jazzadelious
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/12, 21:58 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος jazzadelious

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #34 στις: 03/01/12, 18:02 »
Μια διορθωση στην παραπανω αγγελια : απο βιασυνη μου εγραψα οτι η ταστιερα ειναι απο maple, ενω ειναι απο έβενο (ebony)...

Και παλι ευχαριστω,

jazzadelious

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #35 στις: 10/01/12, 14:00 »
Θα κάνω μια παράθεση από ένα άλλο μουσικό φόρουμ,το www.rembetiko.gr που ίσως βοηθήσει κάποιον:
http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=24298

Εστιάζοντας σε κάποια post
Χθες 02:15#3alhabra
ειχα στο μυαλο μου να ανοιξω ενα θεμα παρομοιο,Πριν μια εβδομαδα ειδα αγγελια στην χρυση ευκαιρια η οποια ελεγε αγοραζω μουσικα οργανα πηρα μια κιθαρα που ηθελα να πουλησω και πηγα στο ραντεβου ο τυπος μου ειπε οτι εχει μαγαζι με οργανα αλλα μου εκλεισε ραντεβου σε ενα στενο στο πολυγωνο σε μια πολυκατοικια που δεν εμενε αυτος απλα την ειχε διαλεξει στην τυχη εκει στην εισοδο της πολυκατοικιας μου προσφερε για την κιθαρα που πριν ενα χρονο ειχα αγορασει 700 ευρω ενα 50,φυσικα πηρα την κιθαρα και εφυγα με ακολουθησε κι ανεβασε τη προσφορα μου προσφερε κι ανταλαγη κλπ.Παρατηρησα στη Χ.Ε ευκαιρια οτι εχει πολλες δικες του αγγελιες με καλα οργανα σε εξευτελιστικες τιμες λογικα ο κυριος αυτος αγοραζει απο πρεζακια και διαρηκτες, οργανα και τα πουλαει σε αυτες τις τιμες,μπηκα στον πειρασμο να αγορασω κι εγω αλλα σκεφτηκα πως θα ενοιαθα αμα μου ειχαν κλεψει καποιο οργανο,για τσεκαρετε στην χρυση ευκαιρια στα μπουζουκια.υπαρχουν κι αλλα υποπτα στοιχεια που με καναν να υποπτευθω μπορει βεβαια να κανω και λαθος.                 

και

Χθες 19:46#7mih7mit5Ο συγκεκριμένος άνθρωπος στον οποίο αναφέρετε ο φίλος alhabra έχει γεμίσει το xe.gr με μαιμού αγγελίες. Χρησιμοποιεί φωτογραφίες ακριβών οργάνων, διαβεβαιώνει οτι το όργανο είναι κάποιου (χρησιμοποιεί τυχαία ονόματα) γνωστού κατασκευαστή, συνήθως η τιμή είναι πολύ μικρή έτσι ώστε να τσιμπήσεις πιο εύκολα (μικρότερο το ρίσκο της αγοράς) και αν δεν είσαι σχετικός, σου στέλνει με αντικαταβολή κάτι σαν μπουζούκι...Πιθανότατα απευθύνεται σε τέτοια άτομα ή άτομα που ψάχνουν ένα σχετικά φτηνό όργανο για εκμάθηση κτλ. Μιλάω εξ ιδίας πείρας αφου συγγενής μου αγόρασε μπουζούκι απο τον συγκεκριμένο (ειμαι σίγουρος πλέον οτι πρόκειται για το ίδιο άτομο), το οποίο ήταν μαιμου Σπουρλαδάκης...τί λέω; Ούτε κάν μαιμού δεν μπορούσες να το πείς...Δεν ξέρω που μπορεί να βρίσκει τα όργανα όπως επίσης δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι μέσω γνωστοποίησης του θέματος στο xe.gr. Είναι κρίμα να εξαπατάτεται ο κόσμος...                 


Παρακολουθείστε το νήμα,δείτε και μήπως ο τύπος που λένε ανεβάσει στην χρυση ευκαιρία την κιθάρα σας.Ευχομαι να τις βρείτε,πολύ κρίμα να σου κλέβουν την κιθάρα...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/12, 14:01 από rodort1 »

Αποσυνδεδεμένος Fa#

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #36 στις: 08/02/13, 18:13 »
Απόψε  αφού έσπασαν τα ρολά και την βιτρίνα στου Καφετζόπουλου , έκλεψαν πέντε (5) όργανά (μπουζούκια) και έσπασαν μια κιθάρα, μεταξύ αυτών και αυτά που φαίνονται στις φωτογραφίες, όποιος δει κάτι τα όργανα είναι μοναδικά και άμεσα αναγνωρίσιμα ας βοηθήσει...

http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=25862
 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #37 στις: 08/02/13, 18:40 »
οι φωτογραφίες δεν φαίνονται γιατί θέλει εγγραφή στο άλλο φόρουμ....
προς διευκόλυνσή σου, καλύτερα να τις ανεβάσεις σε έναν ανεξάρτητο πάροχο....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #39 στις: 09/02/13, 21:46 »
ωραίος

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #40 στις: 17/02/13, 01:08 »
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=31999
Χτες το απογευμα στην περιοχη των Πατησιων σημειωθηκε κλοπη σε φιλο μουσικο και στα χερια των διαρρηκτων βρισκονται τα παρακατω οργανα.Προκειται για μια Gibson Custom Les Paul 80s μαυρου χρωματος με αρκετη εξωτερικη φθορα και μια Λευκη Hagstrom Viking με P90s σχεδον καινουργια ..Σε περιπτωση που πεσει στην αντιληψη σας σε site μουσικων αγγελιων η γενικοτερα κατι παρομοιο παρακαλω οπως επικοινωνησετε μαζι μας μεσω του Facebook , αλλα και στον παρακατω αριθμο 6937893247. Υ.Γ. Και τα δυο οργανα εχουν Bigsby tremolo .. Δινεται αμοιβη .

 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #41 στις: 19/07/14, 12:28 »
Αν και δεν προκειται για μουσικο οργανο, εχει αμεση σχεση με τον ηχο:

Παράθεση
Καλημέρα στους συναδέλφους. Προχθές το βράδυ (17/7/2014) ξημερώνοντας παρασκευή, μου έκλεψαν από Κόρινθο το φορτηγάκι μου FORD TRANSIT '90 λευκό χρώμα χωρίς κάποιο διακριτικό πάνω. Η πινακίδα του  ΚΡΗ 6808. Είναι το κοντό σασσί και το χαμηλό. Χαρακτηριστικό ότι το πίσω αριστερό φανάρι είναι καινούριο ενώ το δεξί παλιό. Είχε μέσα ένα κουτί μικρόφωνα (beta 58, sm 58, sm 57, c1000) περίπου 20, ένα pioneer cdj 200, 2 χειλόφωνα ασυρμ. JTS ένα καταγραφικό zoom h3, 20 βάσεις μικροφ. και ηχείων, 10-15 μπαλαντέζες και πολύμπριζα, 30 xlr, καρφιά. Αν κάποιος αντιληφθεί κάτι ας μου κάνει ένα τηλέφωνο στο 6944 797947. Ευχαριστώ!

Δημοσιευτηκε απο τον συναδελφο Τασο Κωνσταντινου. Οποιος ξερει κατι, ας επικοινωνησει μαζι του
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος RogerWaters15

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #42 στις: 18/04/15, 21:19 »
Καλησπέρα σε όλους!

Χθες το βράδυ στη Λιοσίων, δίπλα στο Κύτταρο, έκλεψαν την κιθάρα και την πεταλιέρα μου από το αυτοκίνητο (είχα ξεχάσει να τα βγάλω από το port baggage). Η κιθάρα είναι μία Fender Stratocaster made in USA (δεν θυμάμαι S/N αυτή τη στιγμή αλλά είναι αρκετά χαρακτηριστική η εμφάνιση) η οποία ήταν μαύρη με τρεις μονούς μαγνήτες και εδώ και χρόνια είναι ντυμένη με κομιξ (του Don Rosa) και έχει δύο μονούς με έναν διπλό.
 Γενικά, είναι η πρώτη μου σοβαρή και μοναδική σοβαρή κιθάρα, ήταν δώρο και πέρα από την οικονομική η συναισθηματική αξία είναι τεράστια.. Το μόνο που μου δίνει ελπίδες να βρεθεί είναι ότι δεν μοιάζει, μάλλον με καμία άλλη stratocaster.
 Η πεταλιέρα είναι μία Line6 POD X3 Live, με serial number 21X3L5S5733002615. Είναι χτυπημένη σε αρκετά σημεία και της λείπουν τα δύο ποντεσιόμετρα που έχω κυκλώσει στην φωτογραφία (η φωτογραφία είναι από Google, δεν έχω καμία καλή φωτογραφία της πεταλιέρας να ανεβάσω). Επίσης θυμάμαι κάποια preset: 2A: Clean Dl, 2B Overdrive Dl, 3A Brit Clean..





Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #43 στις: 22/04/15, 14:42 »
Κρίμα ρε σύ @RogerWaters15 , είναι πολύ ξεχωριστή και όμορφη κιθάρα...

Αποσυνδεδεμένος EleniM

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #44 στις: 02/04/16, 05:33 »

Κλάπηκε απόψε, μεταξύ 9 - 12 το βράδυ, μάλλον από το κέντρο του Πειραιά, ηλεκτροακουστική κιθάρα φίλου μάρκας IBANEZ AW85ECE-RLG (με τη θήκη της, επίσης Ibanez), πραγματικά τεράστιας συναισθηματικής αξίας. Όποιος βρει οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ας επικοινωνήσει, δίνεται αμοιβή.
(επίσης αν έχετε καμιά συμβουλή για το πού να κοιτάξουμε για αγγελίες θα βοηθούσε πολύ)

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #45 στις: 02/04/16, 07:04 »
Σε μια φθηνή και βρώμικη πόλη (αθήνα), δεν αξίζει να έχεις τίποτε το ακριβό.Παλιά 1994 είχαν κάνει διάρηξη στην γκαρσονιέρα μου και είχαν κλέψει τα πάντα εκτός απο τον ενισχυτή και τις 2 κιθάρες μου. Μάλλον θα πρέπει να αισθόνομαι και τυχερός.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/04/16, 07:05 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #46 στις: 02/04/16, 23:37 »

Κλάπηκε απόψε, μεταξύ 9 - 12 το βράδυ, μάλλον από το κέντρο του Πειραιά, ηλεκτροακουστική κιθάρα φίλου μάρκας IBANEZ AW85ECE-RLG (με τη θήκη της, επίσης Ibanez), πραγματικά τεράστιας συναισθηματικής αξίας. Όποιος βρει οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ας επικοινωνήσει, δίνεται αμοιβή.
(επίσης αν έχετε καμιά συμβουλή για το πού να κοιτάξουμε για αγγελίες θα βοηθούσε πολύ)


Όταν είχα fb θυμάμαι ότι υπήρχαν πολλοί ύποπτοι σε γκρουπάκια αγοραπωλησιών (όχι μόνο μουσικές) οπότε ρίχνετε εκεί μια ματιά. Αργά ή γρήγορα τους έπαιρναν πρέφα και τους εξέθεταν. Έχετε το νου σας για ψεύτικα προφίλ κα για άτομα που δεν βάζουν δικές τους φωτογραφίες από το προιόν αλλά απ' το google.

Πολύ θλιβερό... καλύτερα να σου κλέψουν πορτοφόλι με 500 ευρώ μέσα παρά κιθάρα των 100 ευρώ που είχες από μικρός...

Αποσυνδεδεμένος ιωαννης89

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Κλάπηκε κλασσικη Alhambra
« Απάντηση #47 στις: 19/07/17, 11:42 »
Ονομάζομαι Γιάννης Γαρμπής και μου έκλεψαν στις 2 Ιουλιου 2017 από το σπίτι νου στη Θεσσαλονίκη μία κλασσική κιθάρα Alhambra, μοντέλο 10P, χρώματος κλασσικό καφέ, αγορασμένη το 2011. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για την άμεση επικοινωνία σας μαζί μου, σε περίπτωση που προσπαθήσει κάποιος να σας πουλήσει αυτήν την κιθάρα η' εντοπιστεί οπουδήποτε. Ανάλογο, υψηλό αντίτιμο, μεγαλύτερο απο την αξία της κιθάρας προσφερεται. Ευχαριστώ δεόντως για την κατανόηση.Στοιχεία επικοινωνίας: τηλ.: 6978298924mail.: ioannisgarbis@gmail.com Με εκτιμηση,Γαρμπής Ιωάννης




 (Δυστυχώς δεν διαθέτω serial No της κιθάρας καθώς δεν αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς από κατάστημα ΝΑΚΑΣ και σε περαιτέρω έρευνα που έγινε από την κεντρική διεύθυνση της εταιρίας σε συνεργασία με την εταιρία Alhambra, δεν κατάφεραν να βρουν αριθμό κατασκευής για όργανα που πουλήθηκαν πριν το 2013. Ωστόσο δήλωσαν πως μπορούν να βεβαιώσουν εάν ο αριθμός πώλησης της κιθάρας που θα τους υποδειχθεί -έπειτα από εύρεση και προφανή αναγνώρισή της από μέρους μου-, είναι αυτός της συγκεκριμένης αγοροπωλησίας. Δηλαδή μπορούν να κινήσουν τη διαδικασία ανάποδα, παίρνοντας ως δεδομένα τον αριθμό κατασκευής της κιθάρας μου, και συγκρίνοντας τον με τους αριθμούς κατασκευής των φετινών μοντέλων alhambra 10P ,πηγαίνοντας προς τα πίσω έως το 2011.)
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/17, 11:56 από ιωαννης89 »

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #48 στις: 16/03/18, 22:28 »
Ενα Fender Precision ενός φίλου εξαφανίστηκε σήμερα...  :(

Απιψε στις 20:00,στην λεωφορο Θησεως,στην Καλλιθεα,μου ανοιξαν το αυτοκινητο κι εκτος της τσαντας με ολα τα χαρτια και προσωπικα μου αντικειμενα,μου πηραν το μπασο μου... Fender precision ξυλινο με κοκκινο διακοσμητικο στα ποτενσιομετρα,με κοκκινη ζωνη fender,μεσα σε μια μαυρη θηκη. Οποιος....οποιος δει κατι,σε αγορες διαδικτυου ή οπουδηποτε αλλου,ας με ειδοποιησει. Την τσαντα ας την κρατησουν....σας ευχαριστω!

Το profile του στο facebook.
Η ανάρτηση του...

Αποσυνδεδεμένος mister spok

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Χάθηκαν - Κλάπηκαν
« Απάντηση #49 στις: 09/09/18, 11:59 »
πιαστηκε η καρδιά μου διαβαζοντας αυτό το θέμα.


Έχει βρεθεί τίποτα από όλα αυτά; Μόνο τις ανακοινώσεις των κλοπών είδα  :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
13856 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/03, 21:23
από FiGaRo
4 Απαντήσεις
5590 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 00:48
από Μουσικόφιλη
8 Απαντήσεις
6237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/06, 12:39
από Twix
16 Απαντήσεις
8478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/08, 22:50
από lplefos
4 Απαντήσεις
7421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/09, 19:52
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood